Victor Ponta si-a instalat biroul din Palatul Victoria in fostul cabinet al lui Adrian Nastase

de I.R.     HotNews.ro
Marţi, 8 mai 2012, 16:00 Actualitate | Politic


Adrian Nastase si Victor Ponta
Foto: Agerpres
Premierul Victor Ponta si-a instalat biroul din Palatul Victoria in fostul cabinet al lui Adrian Nastase, de la etajul 2 al cladirii, fiind pentru prima data dupa 2004 cand acest spatiu este din nou folosit de catre un prim-ministru, au declarat agentiei Mediafax surse oficiale.

Seful Guvernului a avut deja o intalnire in acest birou, inaintea sedintei de marti a Guvernului, cu presedintele PNL, Crin Antonescu, si secretarul general al PSD, Liviu Dragnea, iar ofiterii Serviciului de Protectie si Paza au securizat zona.

Biroul de la etajul 2 al Palatului Victoria a fost folosit ca spatiu de lucru de catre Adrian Nastase in 2001-2004, perioada in care acesta a condus Guvernul.

Urmatorii premieri, respectiv Calin Popescu Tariceanu, Emil Boc si Mihai Razvan Ungureanu, au preferat ulterior sa foloseasca un alt spatiu de lucru, respectiv un birou de la primul etaj al cladirii.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2034 vizualizari

  • +9 (9 voturi)    
    :P (Marţi, 8 mai 2012, 16:06)

    calamaru [anonim]

    Guvernoiu' tonta si-a pus si o poza cu ouatu' nastase la care sa se inchine.
  • +10 (10 voturi)    
    simbol (Marţi, 8 mai 2012, 16:07)

    Andrei [anonim]

    Simbolul continuitatii...
    • +4 (4 voturi)    
      Nastase mai stie drumul doar catre biroul ala (Marţi, 8 mai 2012, 17:29)

      Ritzi Pitzi [utilizator] i-a raspuns lui Andrei

      si, ca sa nu-l caute pe Ponta prin tot Palatul Victoria, l-a invatat sa-si aleaga acelasi birou :))
  • +4 (4 voturi)    
    GUVERNUL PONTA (Marţi, 8 mai 2012, 16:29)

    bobobobo [utilizator]

    Pai de ce a venit Ponta la guvernare , ziceti ? Ca sa se distreze Basescu su Udrea cu el !!!
    Dar Ponta si USL nu pricep.
    Sa stea mai intai sa il invate Basescu politica si abia apoi sa ii dea guvernare asa cum nu-si inchipuie Ponta si ingramaditii politici din USL. Si asa le balbaie rau cu FMI !!! :))
  • +6 (6 voturi)    
    USELE (Marţi, 8 mai 2012, 16:30)

    bobobobo [utilizator]

    Daca a crezut cineva ca USL chiar are solutii a fost un naiv! Acum li se vor vedea toate cariile si sterilitatea in actiune. USL nu poate nimic. Tot ce doreste este distrugerea romaniei si realinierea Romaniei ca satelit al Kremlinului...
  • +5 (5 voturi)    
    Ponta s-a instalat la butoanele lui Nastase... (Marţi, 8 mai 2012, 17:44)

    uluit [utilizator]

    Ponta este mandru c-a fost instalat in acelasi decaor pe scena teatrala a politicii romanesti, de papusarii lui Adrian Nastase si (ultimul pe lista, cu voia dumneavoastra) Ion Iliescu.
  • +1 (1 vot)    
    USELE JOS ! (Miercuri, 9 mai 2012, 0:05)

    bobobobo [utilizator]

    Sa vedeti ca in curand nu vor mai fi bani de salarii si pensii… USL aduce dezastrul !!! Asta ati vrut , asta o sa aveti si chiar merita o parte a populatiei Romaniei care s-a transformat intr-o turma de oi ghidata de haznaua Antenelor devenita OTV !!