VIDEO Ce nu s-a vazut la TV la mitingul in care PDL si-a lansat candidatii pentru alegerile locale

de Victor Cozmei     HotNews.ro
Duminică, 6 mai 2012, 19:49 Actualitate | Politic


Cateva mii de delegati ai Partidului Democrat Liberal (PDL) au participat duminica, 7 mai, la Sala Polivalenta din Capitala la mitingul de lansare a candidatilor pentru alegerile locale. Un fost premier a urmarit fara reactie discursurile de la tribuna, un greu al partidului a zis despre unii membrii ca sunt "putin mai pleostiti", un candidat la o primarie de sector a spus bancuri, iar un fost ministru a stat aproape tot timpul pe telefon. 
  • Vezi in articol un videoreportaj marca HotNews.ro cu imagini de la mitingul electoral PDL







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















10222 vizualizari

  • -8 (12 voturi)    
    Stai sa vezi cand o sa faca coada la parnaie ... (Duminică, 6 mai 2012, 19:56)

    Limbrikul portocaliu [anonim]

    lol
    • +4 (4 voturi)    
      Păstrați ordinea, vă rugăm ! (Duminică, 6 mai 2012, 22:57)

      Fisherman [utilizator] i-a raspuns lui Limbrikul portocaliu

      Mai întâi ultimii de pe listă !
      • -1 (1 vot)    
        E mult de munca! (Luni, 7 mai 2012, 9:16)

        Dianora [utilizator] i-a raspuns lui Fisherman

        Trebuie albiti Nastase, Voicu, Seres.. eliberati aia mai fraieri ca Remes, etc. dat afara cei din DNA (eventual desfiintata institutia), ba chiar si cativa judecatori mai independenti, schimbate codurile, etc! Da mi-a teama ca daca le realizati pe toate ne scoateti si din UE. Spor la treaba!
  • -6 (8 voturi)    
    nimic scris? (Duminică, 6 mai 2012, 20:08)

    cosminrs [utilizator]

    Numai de la altii avem si scris ceva? Orice interpretare care sa poata sa ii puna intr'o lumina cat de cat nefavorabila?
  • -3 (7 voturi)    
    masini de criza (Duminică, 6 mai 2012, 20:09)

    I [utilizator]

    ...
  • -6 (8 voturi)    
    Daca le dadeau adeziuni la USL erau mai activi ! (Duminică, 6 mai 2012, 20:56)

    hnhkghkhk [anonim]

    Eu cred ca acolo s-au adunat numai cei care nu au fost contactati de USL sa-u care au fost refuzati de USL si e asta nu prea aveau chef de viata.
    Ce sa mai comunice acesti oameni decat alte minciuni si alte intrigi.
    Nici macar Basescu nu s-a mai dus la ei ca poate si el asteapta invitatie de la USL. Hahaha!
    Au iesit toti pe TV sa se laude ca ei ar fi marit salariile diniunie dar se fac ca uita esentialul ca basescu, boc si pedeleul au taiat acum doi ani salariile cu mult peste 25% pentru 6 luni si nu le-au mai dat inapoi nici dupa 2 ani , bonus sute de mii de someri.
    Ce au facut ei din acesti bani ?
    Parcuri prin paduri si lunci inundabile, telegondole, afaceri cu energie, vanzarea de resurse naturale pe preturi de nimic, sali de sport in sate fara tineri, patinoare pe aiurea, zilele satelor , oraselor si catunelor pedeliste, asfaltari, reasfaltari si paraasfaltari pe aceleasi drumuri si la cine stie ce preturi, marirea sporurilor cu peste 100% la aviatie si marina, bugete mult mai mari la STS, SIE, SPP Jandarmerie (interventii) si alte institutii de "cultura" , comenzi umflate la regiile statului si firmele de stat , sume de protocol uriase ,etc. Eu zic ca aceste sume nu sunt pentru dezvoltare desi cand mi-au taiat mie banii asa a zis basescu. O sa ziceti ca banii taiati nici macar nu au existat , dar va zic eu ca evaziunea uriasa a existat la fel ca si cheltuielile enumerate mai sus.
    Apropo pensiile si salariile nesimtite au ramas mai nesimtite dupa epoca portocalie.
    Sper ca se publica desi e o parere diferita de a hot-news .
    • -4 (6 voturi)    
      Scuzati greseala cu s-au (Duminică, 6 mai 2012, 22:06)

      hnhkghkhk [anonim] i-a raspuns lui hnhkghkhk

      Nu stiu cum a aparut "sa-u " , poate ca de la tastarea pe intuneric (am scris fara lumina ).
      • +5 (7 voturi)    
        Inteleg (Duminică, 6 mai 2012, 22:12)

        Tovarasul_Mos_Craciun [utilizator] i-a raspuns lui hnhkghkhk

        USL a saracit atat de tare incat nu aveti lumina? Cu cat se mai plateste postacul rosiatico-galbejit?
      • +2 (4 voturi)    
        e vina usl... (Luni, 7 mai 2012, 1:22)

        Tom_Macaragiu [utilizator] i-a raspuns lui hnhkghkhk

        ... pentru ca va tine intr-un intuneric total.
        • +1 (1 vot)    
          de ce te dai mai multi ? (Luni, 7 mai 2012, 10:07)

          Wizard of Oz [utilizator] i-a raspuns lui Tom_Macaragiu

          Ca este clar ca Tovarasul_Mos_Craciun si Tom_Macaragiu sunt una si aceeasi persoana.....
          Rusiniiica !!!
      • +1 (1 vot)    
        ai scris fara lumina... (Luni, 7 mai 2012, 10:15)

        aki [anonim] i-a raspuns lui hnhkghkhk

        si in exprimare si in felul de a gandi.
        Vezi tu mestere, cand e criza trebuie sa faci investitii: e momentul propice sa faci investitii, pentruca imediat dupa criza, acele investitii vor produce profit.
        Acum, PSD-ul(USL-ul, mai nou) a creat aceasta imagine in mintea electoratului sau: ca daca le da imediat ce vin la putere niste bani(drept rasplata pentru prostia lor la alegeri), gata au profit si economia si-a revenit. Profit nu ai cand maresti salarii "din burta", profit ai cand economia ta este pe plus de un an doi(cel putin), creste indicele tarii de stabilitate economica si politica si creste nivelul de incredere in aceasta tara pentru investitorii straini - si asta determina automat cresterea salariilor si a nivelului de trai. Tarile din Europa s-au ridicat cu mult capital strain investit in ele si cu multa munca si multe sacrificii din partea tarilor respective, nu cu bezmetici ca Antonescu si inconstienti ca Ponta...
        Asta e un raspuns scris pe lumina si aceasta e diferenta esentiala intre USL si PDL.. intre Ponta si MRU: unii bajbaie in intuneric se scuza pentru gafele facute dupa 1, 2, 22 de ani, ceilalti isi fac treaba fara sa explice prea multe decizii luate (nu ca ar fi neaparat necesar), dar deciziile luate au produs mai putine greseli si mai multe rezultate.
        • -1 (1 vot)    
          Fara lumina eu-fara minte tu (Luni, 7 mai 2012, 10:48)

          hnhkghkhk [anonim] i-a raspuns lui aki

          Ai dreptate ca fara lumina pentru in acesti ani a fost foarte mult intuneric . Franta incepe sa aprinda lumina si poate in curand si Romania . Pentru mine anii pedeleului sunt ani de intuneric . Gafele din cei 22 de ani sunt de dreapta , niciuna de stanga. Cate nationalizari au fost anii astia, cate decizii luate impotriva bogatilor tarii. Nici una . Cate decizii si masuri au fost luate impotriva oamenilor de rand ? Aproape toate !
  • -6 (10 voturi)    
    pdl (Duminică, 6 mai 2012, 21:12)

    Gena [anonim]

    Va place salutul lui MR Ungureanu? Gestul este interpretat ca fiind al unei persoane careia nu-i place sa asculte,dar ii place sa se asculte.Se mai poate interpreta si putin un gest hitlerist.
  • -3 (5 voturi)    
    vintul bate, pdl-ul nu mai ramane la butoane (Duminică, 6 mai 2012, 22:30)

    craiu [anonim]

    o lansare a candidatilor cu multe minciuni si lacrimi pe obraz ,dar mai ales cu multe temeri pentru ceeace-i asteapta. sa traiti bine !!! ..... la fel cum am trait si noi in ultimii 3 ani ,cit au fost la putere hotii ,mincinosii,incompetentii,ignorantii si arogantii portocalii. vor ramine o rusine a poporului roman.
  • +2 (4 voturi)    
    candidati PDL (Duminică, 6 mai 2012, 22:52)

    menumorut [anonim]

    Bravo Victorane! atata poti...8 comentarii si cu asta 9...subtire rau!
  • -3 (5 voturi)    
    pdl-ul se da in stamba (Duminică, 6 mai 2012, 23:16)

    craiu [anonim]

    pdl-ul e pe topogan .au niste fete triste,de parca si-au pierdut tot neamul,nemul lor,ca din neamul romanesc ,au supravietuit destui dupa devastatoarea ciuma portocalie. sa traiasca bine !!!! .......,asa cum am trait si noi in ultimii 3 ani.
  • 0 (4 voturi)    
    prost gust indiferent de partid (Luni, 7 mai 2012, 5:03)

    andra [anonim]

    nu-s departe de psd cind e vorba de tzaranie si de spirit de gloata - dumnezeule ce retard uman si ce lipsa de stil la toti politicienii romani - nu stiu pe cine reprezentati dar nu romania educata - indiferent din ce partid sunteti
    • +2 (2 voturi)    
      prost si retardat e ala care voteaza. (Luni, 7 mai 2012, 7:58)

      noi [anonim] i-a raspuns lui andra

      indiferent de culoare ....sant emanatia poporului.
      asa ca in loc sa aratam cu degetul pe alesii nostri mai bine ne unim sa nevenim mai tari, mai buni in alegerile noastre. dar cine are nevoie de noi uniti???
  • 0 (0 voturi)    
    ... (Luni, 7 mai 2012, 14:20)

    ioana [anonim]

    pdl ul este unul dintre cele mai tari partide, iar in acest partid se afla numai oameni capabili si care stiu ce vor, nu orice agarici.
  • 0 (0 voturi)    
    !! (Luni, 7 mai 2012, 15:04)

    anca [anonim]

    din cate am auzit sala a fost plina , chiar s-au calcat in picioare , oare asta inseamna ca pdl este pe duca ? eu nu cred
  • 0 (0 voturi)    
    SHOOT IN 3 LITERE DIN SPATE (Luni, 7 mai 2012, 15:21)

    Pensionar [anonim]

    PDL a tesit de la guvernare de-a berbeleacul, impleticindu-se in 4 labe dupa shoot-ul in cele 3 litere din spate numit motiune de cenzura . si asta dupa ce Boc profetea ca motiunea nu va trece. Culmea, Boc nici acum nu si-arevenit din lovitura si ieri profetea ca PDL va reveni la guvernare in toamna ( cu el prim ministru, desigur , a lasat de subanteles). Tot timpul e paralel , dar in sens opus prin ce spune , in comparatie cu mersul real al lucrurilor. E clar ca gandeste cu picioarele.
  • 0 (0 voturi)    
    Jos mafia USL (Luni, 7 mai 2012, 16:00)

    valicar [anonim]

    Ce ati vrea voi sa fie parastas la PDL , mai degraba e la USL ca acum au promis ca vin ei la guvernare si o sa curga lapte si miere , dar dupa ce va fi instalat guvernul ponta lumea nu o sa primeasca nimic , eventual o mica reintregire a salariilor de 8% este exact din proiectul PDL anuntat pe 1 iunie , asa ca degeaba atacati PDL care a facut un dus rece si a luat cele mai dure masuri din europa pentru salvarea tarii asa ca nu la PDL e parastas ci la USL in funte cu FELIX si Iliescu

    PS: Recent s-a anuntat ca guvernul Ponta nu renunta la programul de guvernare PDL , nu renunta la proiectele de dezvoltare ale Elenei Udrea (PNDI) asa ca nu inteleg de ce s-a schimbat guvernul.
  • 0 (0 voturi)    
    !! (Luni, 7 mai 2012, 19:04)

    monalisu [anonim]

    PDL a guvernat in conditiile celei mai severe crize economice din ultimii 60 de ani. Au avut curajul sa raspunde acestei crize cu reforme de care Romania avea nevoie.
  • 0 (0 voturi)    
    !! (Luni, 7 mai 2012, 19:10)

    belu [anonim]

    PDL intra cu fruntea sus in alegerile din acest an. Au de ce sa fie mandri! Este singurul partid din istoria recenta a tarii care a avut curajul sa faca ceea ce trebuia facut in vremurile grele, asumand pierderi de imagine.