Luni, la ora 10.00, ministrii desemnati vor fi audiati in comisii, la 16.00 - plen pentru investire

de R.M.     HotNews.ro
Vineri, 4 mai 2012, 11:40 Actualitate | Politic


Birourile permanente ale Camerei Deputatilor si Senatului au stabilit ca luni, la ora 10.00, ministrii desemnati sa fie audiati in comisiile parlamentare de resort, iar la ora 16.00 sa se reuneasca plenul comun pentru votul de investitura a Cabinetului Ponta, anunta Mediafax.

Programul de guvernare si lista ministrilor propusi in Cabinetul Ponta au fost depuse, joi seara, la Parlament, de catre ministrul delegat desemnat pentru relatia cu Parlamentul, Mircea Dusa.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















966 vizualizari

  • 0 (2 voturi)    
    Mda (Vineri, 4 mai 2012, 12:08)

    ion [anonim]

    Sunt si eu curios a fost vreodata vreo propunere de ministru care nu a trecut de aceste comisii? Eu nu tin minte. Atunci de ce se mai pierde timpul cu asa ceva?
    • -1 (1 vot)    
      Rar au ajuns ministri niste indivizi asa dubiosi (Vineri, 4 mai 2012, 12:26)

      mada [anonim] i-a raspuns lui ion

      Ma intreb ce o sa raspunda cand o sa-i intrebe in comisii: Asa si vreti sa fiti conduceti Ministerul pe care l-ati dat in judecata?!
      • +1 (1 vot)    
        hai liberarea.... (Vineri, 4 mai 2012, 13:25)

        liberace [anonim] i-a raspuns lui mada

        intr-adevar fata de igas, petrescu, boghicevici, etc, etc sunt dubiosi rau de tot. Apropo, era sa uit ministrul de finante ialomitianu declarat ministrul anului!
    • +1 (1 vot)    
      ioane, ioaneeee (Vineri, 4 mai 2012, 12:33)

      watcher [anonim] i-a raspuns lui ion

      pentru ca unul ca tine sa aiba nedumeriri
    • 0 (0 voturi)    
      Da (Vineri, 4 mai 2012, 15:44)

      Gigi Duru [anonim] i-a raspuns lui ion

      Da, au fost cativa ministrii care au picat. Imi aduc aminte de o tipa promovata de Base care o picat la comisii (cabinetul Tariceanu 1) , apoi ministrii din cabinetul Croitoru au picat pe capete la comisii.
      • 0 (0 voturi)    
        Completare (Vineri, 4 mai 2012, 15:55)

        Gigi Duru [anonim] i-a raspuns lui Gigi Duru

        Maria Cristina Parvulescu a picat la comisii. Mai multe detalii despre aceasta puteti gasi aici : http://www.hotnews.ro/stiri-arhiva-1246532-ministrii-cabinetului-tariceanu.htm
  • 0 (2 voturi)    
    As vrea sa vad strategiile lui Marga la Externe (Vineri, 4 mai 2012, 13:05)

    Ritzi Pitzi [utilizator]

    Am mai avut un istoric la Externe (Cioroianu) si cam stim ce a facut...

    Sa-l vedem pe filosof, mai ales ca are si niste burse de studiu prin Germania in anii '80, deci e "d-ai nostri"...

    Il preferam pe Geoana, dar a devenit disident in USL...
  • 0 (0 voturi)    
    avioane, nene (Vineri, 4 mai 2012, 13:39)

    capingura srl [anonim]

    O formalitate, glumite rasuflate, hahaieli de copii batrini, priviri complice si cam atat. Cory Dumitrescu va fi audiata de comisia unde barbasu' este sef. Probabil ca nu-i va da aviz favorabil. Ce labareala!
  • 0 (2 voturi)    
    Basescu ii pregateste ceva lui Ponta (Vineri, 4 mai 2012, 13:53)

    Petrica [anonim]

    Cautati pe Google subiectul "Din colectia declaratiilor lui Victor Ponta".
    Cum poate Victor Ponta guverna tara impreuna cu Basescu cind i-a turnat acestuia un tucal mare de ocari in cap?!
    Fara indoiala, actualul presedinte ii pregateste ceva lui Ponta. Luni vom asista la o serie de dezvaluiri urite despre Ponta, Nastase si membrii guvernului propus.
    Practic se va dovedi ca majoritatea au comis manarii grave.
    • +1 (1 vot)    
      DEMISIA (Vineri, 4 mai 2012, 15:28)

      Nu trebuie sa treaca nici de comisii [anonim] i-a raspuns lui Petrica

      Ideea este ca nu vii cu moaste rasuflate de acum 20 ani dupa guvernul lui MRU.Aici e greseala mai mult decat mare.N-as fi avut nimic cu guvernul propus de USL daca ar fi avut alte nume dar deja firmamentul care se perinda prin fata ochilor e de neacceptat dupa Guvernele BOC si MRU.Guvernul propus de USL inseamna intoarcere in timp.N-avem nevoie de asa ceva.
      Inainte!