VIDEO Neculai Ontanu: UNPR va sustine noul Guvern, dar nu negociaza ministere cu USL. Fostul Guvern a atentat grav la siguranta oamenilor, ne-am lepadat de coalitie ca de Satana

de Alina Neagu     HotNews.ro
Sâmbătă, 28 aprilie 2012, 14:33 Actualitate | Politic


Secretarul general al UNPR, Neculai Ontanu a declarat, sambata, ca formatiunea sa va sustine noul Guvern, chiar daca nu a negociat ministere cu USL, el precizand, pe de alta parte, ca Uniunea a iesit din fosta coalitie lepadandu-se "ca de Satana" si ca fostul Guvern a adus "un atentat grav la siguranta oamenilor".

"Este absolut o necesitate ca in urmatoarele zile, cat mai rapid, sa se instaleze noul guvern. Noi vom sprijini in Parlamentul Romaniei noua guvernare tocmai pentru ca sa se asigure o stabilitate pentru Romania. Ati vazut: FMI a zis ᅡpasᅡ pana ce se instaleaza noul guvern. Deci este o prioritate pentru Romania instalarea noului guvern, crearea unei majoritati parlamentare solide si sigur ca noi vom sprijini acest lucru", a afirmat Neculai Ontanu, citat de Mediafax.

El a precizat ca aliantele cu PDL pentru alegerile locale au fost desfiintate din pricina refuzului democrat-liberalilor de a introduce taxa pe averile foarte mari, de a reintregi salariile bugetarilor, de a reintroduce ajutoarele sociale eliminate si de a elimina plata CAS pentru pensiile mici.




"Ne-am lepadat ca de Satana. Nu era o alianta viabila. La Bucuresti, mergem pe propriile picioare. Fostul guvern, ma refer in principal la guvernul PDL condus de Emil Boc, a adus un atentat grav la adresa sigurantei si a vietii oamenilor, iar lucrul acesta noi l-am refuzat din momentul in care s-a pus problema sa facem o alianta pentru Bucuresti UNPR-PDL", a declarat Neculai Ontanu.

Intrebat daca se asteapta la sustinere din partea USL, candidatul la Primaria Sectorului 2 a replicat ca se asteapta la sustinere din partea tuturor cetatenilor din respectivul sector: "Eu ma astept, va spun sincer, ca un om si ca un administrator - mi-a fost straina politica, eu de dimineata pana seara fac administratie: ma astept la sustinerea tuturor cetatenilor Sectorului 2 al Capitalei, pentru ca eu, in aceasta perioada, tot ce am facut am facut pentru locuitorii Sectorului 2 al Capitalei si pentru acestia ma bat", a incheiat Neculai Ontanu.



















4296 vizualizari

  • +21 (21 voturi)    
    Jenant! (Sâmbătă, 28 aprilie 2012, 14:37)

    becicherec [utilizator]

    Fara coloana vertebrala!Asta e barbat?Atunci o prefer pe Udrea...
  • +23 (23 voturi)    
    azi este satana guvernul pe care ieri il sustinea (Sâmbătă, 28 aprilie 2012, 14:41)

    radu [anonim]

    Astia sunt UNPR!
    Stau sa ma intreb ce fel de om trebuie sa fie simpatizantul (votantul) UNPR-ului..... :|
    • +9 (9 voturi)    
      Parerea mea... (Sâmbătă, 28 aprilie 2012, 18:18)

      graziela [anonim] i-a raspuns lui radu

      Domnule Radu,
      Electoratul care le va da votul sunt... dupa chipul si asemanarea lor !
      • 0 (0 voturi)    
        . (Luni, 30 aprilie 2012, 12:28)

        V44 [utilizator] i-a raspuns lui graziela

        Din pacate 60-70% din politicienii nostri sunt asa.
        De aceea participarea "masiva" la vot in ultimii ani.
  • +24 (24 voturi)    
    UNPR nu este partidul care a fost la guvernare (Sâmbătă, 28 aprilie 2012, 14:49)

    John [anonim]

    pana acum??

    De ce n-au parasit guvernarea pina acum daca era asa de rau??
    • +1 (1 vot)    
      deoarece... (Sâmbătă, 28 aprilie 2012, 19:24)

      abur [anonim] i-a raspuns lui John

      au asteptat pana in ultima clipa sa vada cum se va balansa puterea, acum ca PDL-ul a fost tradat de o gramada de nashpetzi, s-au dezis de ei, surprinzator este ca pana acum UDMR-ul a zis ca intra in opozitie: asta ar fi o prima data
  • -10 (16 voturi)    
    mars ma (Sâmbătă, 28 aprilie 2012, 14:50)

    dan [anonim]

    din cauza voastra am pierdut 3 luni cu ungureanu, abia astept alegerile sa dispareti de pe harta politica
  • +22 (22 voturi)    
    Ce gunoi ! (Sâmbătă, 28 aprilie 2012, 15:02)

    rumburak [anonim]

    Acum a avut si clontanu o revelatie...
    Dar inainte cand le era bine, avea alta opinie.

    Tradatori de doua parale !
  • +18 (18 voturi)    
    cu ei (Sâmbătă, 28 aprilie 2012, 15:03)

    zeze [anonim]

    cu ei te bati, cetatenii sectorului 2. pe mine sa nu contezi sa te votez. oportunistule de cariera care esti!
    • +2 (6 voturi)    
      SOS SECTORUL 2 ! (Sâmbătă, 28 aprilie 2012, 17:51)

      Porumbelul Pacii [anonim] i-a raspuns lui zeze

      Ontanu este primarul care
      nu a facut NI-MIC in cele
      3 sau 4 mandate succesive.
      Ma uit cu invidie la sectoarele 3 si 4
      - dau doua exemple din doua tabere - si ma minunez cum a putut stagna doiul ...
      *
      In lipsa unei alternative INTERESANTE
      ONTANU va castiga din nou.
      Propun deci o ”mini-monstruoasa-coalitie”
      prin care pentru SECTORUL 2 USL si PDL
      sa ingroape securea razboiului si SA PROPUNA UN CONTRACANDIDAT UNIC , NEUTRU.
      *
      Cred ca primind un asemenea semnal electoratul inert-adormit al Sectorului 2 s-ar putea trezi .
      Eu personal nu dau doi bani pe PDL.
      Totusi ONTANU s-a comportat azi atat de INFECT
      incat mi se pare inuportabila ideea
      de a mai ocupa vreo functie .
      *
      Si locuiesc in sectorul 2.
  • +16 (16 voturi)    
    Scarba (Sâmbătă, 28 aprilie 2012, 15:05)

    CNN [anonim]

    Mi-e scarba de creatura asta politica, mai mult decat imi era pana acum. Au carmit-o la modul cel mai oportunist cu putinta, nu au nimic comun cu rusinea, cu bun-simtul!
  • +14 (14 voturi)    
    Dinu Păturică (Sâmbătă, 28 aprilie 2012, 15:10)

    cobra [anonim]

    Ce savoare are pentru acest individ lingerea părţilor dorsale? O să ajungă subiect de roman.
  • +10 (10 voturi)    
    mie sacarba de onteni si oprei (Sâmbătă, 28 aprilie 2012, 15:24)

    sergiu [anonim]

    daca astia vor fi promovati de usl, nu voi vota VECI usl, psd sau pnl. inseamna ca tot ca a fost pana acum a fost doar praf in ochii prostilor. CE SE VA INTAMPLA CU CEI CARE AU FURAT TARA PANA ACUM? USL are timp pana la alegeri sa clarifice asta. daca nu vor plati, daca nu vor fi confiscate averi, inseamna ca sunt partasi la furt!
    • +4 (4 voturi)    
      pentru sergiu (Sâmbătă, 28 aprilie 2012, 17:30)

      gica43 [utilizator] i-a raspuns lui sergiu

      Sper ca va referiti la cei care au furat in ultimii 22 de ani printre care,la loc de frunte,psd-ul!
    • 0 (0 voturi)    
      partasi la furt (Sâmbătă, 28 aprilie 2012, 22:48)

      Gg [anonim] i-a raspuns lui sergiu

      Bieninteles ca vor lupta din toate puterile sa faca ceea ce spui tu.Numai ca nu chiar acum, putin mai incolo.Mai intai trebuie sa castige alegerile, ca sa-si poata face de cap 4 ani.Cred ca stiu si cand: la pastele cailor!
      Nici nu stiu ce sa cred despre tine: esti optimist sau naiv?Vom afla amandoi peste cateva luni, dar eu cred ca esti naiv.
    • +1 (1 vot)    
      Credeam ca am vazut cam tot in materie (Duminică, 29 aprilie 2012, 8:45)

      Inna [anonim] i-a raspuns lui sergiu

      ..de cu** rie politica, tipic romaneasca ce s-a instalat doar cu minciuna in Romania, dupa 90 .. Insa, dupa ce am citit si acest articol.. deja imi dau seama ca prostituatele sunt niste repere ale moralitatii in comparatie cu acesti exponenti ai nevertebratelor
      Stau si ma intreb.. oare ce cantitate de nesimtire poti sa ai in gusha, pentru a fi atat de pervers??
  • +13 (13 voturi)    
    Saracii de voi... (Sâmbătă, 28 aprilie 2012, 15:25)

    Ovidiu [anonim]

    Ca niste biete oite, saracii si nevinovatii de voi :) Totul e rupt din Caragiale.Culmea e ca multi chiar pun botul.Ar trebui sa ne lepadam noi de voi toti odata si odata..
  • +13 (13 voturi)    
    nici usturoi n-au mincat... (Sâmbătă, 28 aprilie 2012, 15:52)

    brabus [utilizator]

    unpr = o gasca de sobolani
  • +11 (11 voturi)    
    Cum te antrenezi sa devii politician? (Sâmbătă, 28 aprilie 2012, 15:59)

    costel ivu [anonim]

    Stai in fata unui perete alb si incerci sa-i convingi pe trecatori ca-i negru. Cand reusesti sa-i convingi ca peretele e gri, se cheama ca esti politician. Ontanu asta ar vinde-o si pe..., doar sa-i iasa cu un leu mai mult. Murdar pretul politicii, oamenii astia sunt intr-o categorie speciala, nu-i recunosc ca fiind semenii mei.
  • +9 (9 voturi)    
    chiar asa? (Sâmbătă, 28 aprilie 2012, 16:02)

    math [anonim]

    In sectorul 2 s-a mai facut ceva, pe principiul: ne umplem buzunarele cat putem, dar hai sa facem si ceva pentru cetateni.

    Este un politruc de sorginte comunista, cu studii medii facute la seral... insa vesnic la putere. Merita premiul Nobel pentru declaratia asta.

    Are totusi meritul ca este mai apropiat de oameni, fiind mai vizibil pentru pensionarii din sector decat pentru spectatorii TV.
  • +12 (12 voturi)    
    voi (Sâmbătă, 28 aprilie 2012, 16:18)

    gelu [anonim]

    politicienii care va schimbati blana precum se schimba anotimpul sunteti SATANA acestei tari.
    Fara coloana vertebrala, fara o doctrina coerenta veti ajunge mai devreme sau mai tarziu la groapa de gunoi a istoriei.
    Sa nu credeti ca veti fi uitati ! Sunteti niste "nimeni" !
  • +10 (10 voturi)    
    Hotzanu (Sâmbătă, 28 aprilie 2012, 16:38)

    oportunistu, [anonim]

    mai oportunist si lipsit de caracter ca acest hontzanu sau Hotzanu mai rara.. l-a intrecut si pe batranul bolshevic ilici. interesant ce dar a luat de la supercom pt. ridicarea masinilor din sect2?
  • +3 (3 voturi)    
    niste gunoaie! (Sâmbătă, 28 aprilie 2012, 16:40)

    dan ionescu [anonim]

    bai, astea de la unpr sunt niste gunoaie de oameni.....tradarea-i in sange la indivizii astea....rusine gunoaielor!
  • +5 (5 voturi)    
    ontanu (Sâmbătă, 28 aprilie 2012, 17:31)

    cristi [anonim]

    Doamne, ce scarba mie de oameni ca asta. Si fac pariu ca va fii alesdin nou de oamenii de bine. Asa popor,asa tara.
  • +4 (4 voturi)    
    Altul care nu stie pe ce lume traieste. (Sâmbătă, 28 aprilie 2012, 17:44)

    mircea [anonim]

    Pacat.Am crezut ca are ceva in capatana,dar este un carierist macabru.Indiferent cine va castiga la sectorul 2,numai sa nu mai fie Ontanu.In aceste momente se vede caracterul unui om si putem spune ca Ontanu NU ESTE OM.Va inchipuiti cat ii pasa de cetatenii sectorului,daca se leapada asa usor.Maine va spune ca oamenii din sectorul 2 sunt mai rai decat dracul,iar el a fost un apostol.
    • -1 (1 vot)    
      si tu, mai Mircea ??!!! (Duminică, 29 aprilie 2012, 9:50)

      costica [anonim] i-a raspuns lui mircea

      Si ce le mai luai apararea traseistilor din UNPRul lui Oprea, care asigurau stabilitatea tarii alaturi de PDL, asa-i ??? !!!!
      Pai, si acum sunt preocupati UNPRistii de stabilitatea tarii, de ce acum ti se pare tradare, ca ei sunt pentru stabilitatea tarii, nu ?!
      Nu stabilitatea Romaniei te intereseaza ?!!!
      Cam tarziu trezirea la realitatea politicii romanesti, mai Mircea....
      Cand portocaliul este deja decolorat de tot.....
      Urme vor mai ramane din istoria portocalie....
  • +4 (4 voturi)    
    unpr nu supravietuieste alegerilor (Sâmbătă, 28 aprilie 2012, 17:47)

    yon [anonim]

    neavand votanti
  • +5 (5 voturi)    
    Tradarea... (Sâmbătă, 28 aprilie 2012, 18:12)

    graziela [anonim]

    Tradatorii si-au dat deja arama pe fata. O au in sange si nu s-a gasit vreun leac pentru aceasta "maladie". Cred ca in ADN-ul acestor politiceni de doi bani exista gena tradarii.
    Un proverb francez spune : Niciodata n-a fost cineva tradat decat de ai sai.
    Nu este de mirare pentru ca cine a tradat o data, tradeaza si data viitoare.
    Ciolanul este mai tentant decat camaderia.
    Cine se naste din pisica (PSD), tot soareci mananca !
    Atentie uneperisti, vin alegerile ! Sa va vedem atunci muschii...
    • -1 (1 vot)    
      cat au fost alaturi de PDL, cum vi s-au parut ?! (Duminică, 29 aprilie 2012, 9:46)

      costica [anonim] i-a raspuns lui graziela

      Era bun UNPRul traseistilor ?!
      Asigurau stabilitatea tarii, asta era raspunsul portocaliu, asa-i ?!
      Pai, la fel spun si acum, ca asigura stabilitatea tarii, ce va deranjeaza acum si nu v-a deranjat cat au fost alaturi de PDL?!
      Este acelasi UNPR, nu s-a transformat peste noapte ?!
      Cum de-i vedeti altfel in 2 zile ?!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • 0 (0 voturi)    
    aliante pentru alegerile locale (Sâmbătă, 28 aprilie 2012, 18:56)

    ovidiu [anonim]

    Mai exista in vreun judet aliante PDL - UNPR ?
    Cred ca cel tarziu luni ele trebuie desfiintate iar PDL sa-si faca lista proprie de candidati !
  • 0 (0 voturi)    
    Jenant (Sâmbătă, 28 aprilie 2012, 19:26)

    Tovarasul_Mos_Craciun [utilizator]

    Tot ce se doreste acum este linistea de dupa 89 pana in 2004.

    Vorba aia: "Vin ai noştri, pleacă ai noştri" !
  • +1 (1 vot)    
    Comunistii din UNPR, au tradat MEREU! (Sâmbătă, 28 aprilie 2012, 21:03)

    Manu de la Vrancea [anonim]

    Aceste Satane comuniste,daca ramaneau mai departe la putere, nu mai veneau cu acest comentariu jalnic!
    PDL,trebuie acum sa inteaga,daca au fost un minut de dreapta, ca alaturarea de stanga este o eventuala tradare a acestora, la prima ocazie. Preda spunea bine ca UNPR,sunt niste viermi care sunt mai periculosi deact termitele. S-au folosit de putere,au ocupat functii pe degeaba si acum isi declara adevarul, suntem
    impreuna cu prietenii si ne-am lepadat de cei pe care ii numeam 'FRATI" ca TOTi cei de dreaptasunt Satane!
    Pacat de tara mea si de niste oameni minunati care
    iubesc cu adevarat Romania.
  • -1 (1 vot)    
    Traseistii din UNPR... (Sâmbătă, 28 aprilie 2012, 21:38)

    costica [anonim]

    Am scris mereu despre traseistii UNPRului, incepand cu Gabriel Oprea, fostul sef al Mafiei personale a lui Adrian Nastase(cum il numea Basescu in 2004!!), despre penalul fost PSDist Miki Spaga, despre traseistele Liliana Minca si Lavinia Sandru, care inainte de a ajuge mari Vice-Presedinte la UNPR ii balacareau toata ziua buna ziua la RTV si Antena 3 pe Basescu si Boc ca au infometat poporul cu masurile de austeritate, despre analfabetul Nicolicea si alte specimene UNPRiste traseiste....
    Mereu pe forum sustinatorii de PDL luau apararea celor din UNPR explicand cum si-au facut ei partid(partid dupa alegeri!!!), ca si Boc, care mai saptamana trecuta cand a fost intrebat despre traseistii din UNPR a raspuns luandu-le apararea cum si-au facut ei in mod corect(!!!!) un partid si cum asigura ei stabilitatea Romaniei!!!
    Asa da stabilitate cu astia de la UNPR, stabilitate si cu PDL, si cu USL, exact ca UDMRul, mereu sa fie la guvernare!!
    Concluzie: Boc si PDL au primit de la UNPRul traseistilor lui Oprea ceea ce au meritat, adica o lectie de stabilitate politica !!!
  • +1 (1 vot)    
    iti (Sâmbătă, 28 aprilie 2012, 22:36)

    am [anonim]

    face scarba......acum linguseste pe noii veniti.....si poate o sa fie si ales.......
  • 0 (0 voturi)    
    Hai Nicusor Dan! (Sâmbătă, 28 aprilie 2012, 23:01)

    Grammaticus [utilizator]

    Ca sub domnia lui HOntanu s-a demolat si sta aproape sa cada cea mai veche casa de raport din Bucuresti, Hanul Solacolu, casele de negustori de pe Mosilor, sint lasate prada aurolacilor adulti, pasajul Obor, pe unde sintem siliti sa trecem ca nu sint trecer de pietoni, e infect.
    AJUNGE HONTANU, ai furat destul, destul ai dus-o bine fara munca!
  • 0 (0 voturi)    
    uta uta cu barcuta..... (Sâmbătă, 28 aprilie 2012, 23:17)

    radu [anonim]

    bravos ontanule tot asa s-o tii baiatule... tocmai ce-ai pierdut 15 voturi de la mine si neamul meu......
  • 0 (0 voturi)    
    Sunt un pesedist si uselist convins dar.... (Duminică, 29 aprilie 2012, 0:19)

    c vn cncnv vc vn [anonim]

    Sunt un pesedist si uselist convins dar am mult mai multa stima pentru pedelistii care si-au pastrat optiunile politice si am o stima si mai mare pentru pedelistii care au anuntat inainte de motiune ca vor vota motiuena dar eu cred ca si o curva are mai mult caracter decat acesti uneperisti care schimba taberele in functie de puternicii zilei.
  • +1 (1 vot)    
    sa traiti si voi bine tovarasi!! (Duminică, 29 aprilie 2012, 12:07)

    alecu [anonim]

    Dragi tovarasi si pretini,
    Dorim liniste si stabilitate ca sa continuam ce am intrerupt in 2004.....va asiguram ca o sa facem totul pentru binele nostru si al camarazilor nostrii...