VIDEO Kelemen Hunor: Nu vom colabora cu USL, nu exista invitatie, nu exista intentie *Am fost la guvernare aproape 3 ani de zile, probabil ca urmeaza o perioada de opozitie

de Corina Ionel     HotNews.ro
Vineri, 27 aprilie 2012, 15:28 Actualitate | Politic


"Ne pregatim pentru alegeri, nu se pune aceasta problema  [n.r. unei colaborari cu USL], nu exista invitatie, nu exista intentie", a declarat liderul UDMR, Kelemen Hunor, dupa votarea motiunii de cenzura ce a dus la caderea guvernului Mihai Razvan Ungureanu. "Am fost la guvernare aproape 3 ani de zile, probabil ca urmeaza o perioada de opozitie. Important e sa avem alegeri cat mai repede si sa avem un guvern cu majoritate, ales si nu conjunctural", a adaugat liderul UDMR.

Intrebat daca vor sprijini un guvern USL, Kelemen Hunor a precizat ca votul de vineri arata ca Uniunea Social-Liberala are majoritate in Parlament astfel incat nu are nevoie de sprijinul UDMR.

"Am facut ceea ce trebuie pentru poporul roman. Viata merge mai departe", a declarat liderul UDMR adaugand ca tradarile si migratia politica sunt "o boala veche la romani" si ca "daca nu gasim o alternativa acestea ne vor decima".

"Eu nu am dezamagiri, eu mi-am facut treaba, noi ne-am facut treaba. Nu vorbim de dezamagiri", a afirmat presedintele Uniunii Maghiare.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2269 vizualizari

  • +2 (10 voturi)    
    sper sa urmeze o pauza (Vineri, 27 aprilie 2012, 15:31)

    Xu [anonim]

    ...din Parlament.

    Dupa cum chiar voi ati declarat, ati santajat toate partidele aflate la guvernare in dauna poporului roman.

    Sper sa existe o participare suficient de mare la vot astfel incat sa luati o pauza de minim 4 ani de la mandatele voastre de parlamentari!
  • -2 (8 voturi)    
    Care pe care.. (Vineri, 27 aprilie 2012, 15:45)

    Mai vedem noi.. [anonim]

    "Am facut ce trebuia pentru poporul Roman..."sa te fereasca Dumnezeu de furia poporului gaoz ce esti..
    • +2 (6 voturi)    
      esti bucuros ca o sa ne conduca USL ? (Vineri, 27 aprilie 2012, 16:33)

      dorel [anonim] i-a raspuns lui Mai vedem noi..

      prefer un ungur decat un COMUNIST ! si incultule ai grija la limbaj ca nu sperii pe nimeni
  • -1 (7 voturi)    
    UDMR (Vineri, 27 aprilie 2012, 15:49)

    Alin [anonim]

    Probabil singurul câştig la nivel colectiv în legătură cu trecerea moţiunii este acela că UDMR pleacă în opoziţie. Într-o opoziţie binemeritată şi pe care i-o dorim cât mai lungă!
  • -4 (4 voturi)    
    hun or (Vineri, 27 aprilie 2012, 15:59)

    self [utilizator]

    Revin, mai pleaca acasa bai FOS
  • -4 (4 voturi)    
    niciodata (Vineri, 27 aprilie 2012, 16:42)

    Isis [utilizator]

    o sa reuseasca ei cumva (mai ales santaj) sa ajunga la guvernare
  • -3 (5 voturi)    
    "probabil ca urmeaza o perioada de opozitie" (Vineri, 27 aprilie 2012, 16:56)

    ady624 [utilizator]

    Nu-s religios, dar...

    Amin!
    • +2 (2 voturi)    
      Pentru cei care dau minus fără să se explice... (Vineri, 27 aprilie 2012, 17:36)

      ady624 [utilizator] i-a raspuns lui ady624

      Îmi doresc foarte mult ca UDMR să nu mai fie la guvernare, eventual nici în parlament. Nu că aș avea ceva cu ungurii, Doamne ferește. Am o problemă cu băieții ăștia de la UDMR care au șantajat toate partidele politice aflate la guvernare din '90 încoace. În ceea ce privește situația actuală din țară, mi se pare, moțiunea mi se pare o mare tâmpenie având în vedere timpul rămas până la alegerile parlamentare. Personal nu voi vota nici cu UDMR, nici cu PDL, nici cu USL, nici cu PSD, nici cu PNL, nuci cu PNȚCD, nici cu PRM, nici cu UNPR, nici cu maimuțoiul ăla de la 0TV. Din păcate nu am cu cine vota iar asta mă îngrijorează. Are careva vreo idee?!

      Adrian
      • -4 (4 voturi)    
        solutia este (Vineri, 27 aprilie 2012, 18:15)

        t [anonim] i-a raspuns lui ady624

        du-te-n padure, imbraca-te cu pieile animalelor si traieste-n crapaturile pamîntului. in felul asta nu va trebui sa-ti mai bati capul cu, Doamne fereste, probleme de politica & societate.
        • +4 (4 voturi)    
          Așa voi face! (Vineri, 27 aprilie 2012, 20:04)

          ady624 [utilizator] i-a raspuns lui t

          Mulțumesc de sfat!

          Adrian
  • -1 (1 vot)    
    incepe declinul romaniei... (Vineri, 27 aprilie 2012, 18:06)

    marian [anonim]

    Căderea Guvernului Ungureanu are efecte negative semnificative asupra economiei româneşti... Sub guvernarea USL-ului vom ajunge precum Portugalia, Irlanda si Grecia...
  • -1 (1 vot)    
    Si eu (Vineri, 27 aprilie 2012, 18:16)

    Ovi [anonim]

    Prefer usl pdl in locul udmr-lui. Chiar si doar pdl-ul singur daca ar putea cumva fara udmr... Asa ca Fiecare cu preferintele lui
  • 0 (0 voturi)    
    Prostia UDMR a născut monstrul PD-L (Sâmbătă, 28 aprilie 2012, 0:38)

    Mai mult de un neuron [utilizator]

    După ce în 2008 PD-Lul a făcut panaramă interzicând aterizarea avionului președintelui Ungariei și promovând o politică naționalistă derivatră direct din Sumanele Negre și Mișcarea Legionară- trădătorii UDMR au ajuns la concluzia că mai bine te faci frate cu dracu- care dă liber când vrea el la afaceri- decât să fii cinstit. Fără UDMR PD-Leaua nu prindea guvernarea - never, ever. Astăzi plătesc ce merită. Mai mult de-atât, UDMR-ul a dus o politică tâmpită referitoare la chestiunea națională- dând viitorul pe avantaje meschine.