Seful PDL Giurgiu demisioneaza din partid si trece la PNL

de I.R.     HotNews.ro
Marţi, 24 aprilie 2012, 12:16 Actualitate | Politic


Marin Anton (foto arhiva)
Foto: Agerpres
Seful PDL Giurgiu, Marin Anton, pleaca din partid si urmeaza sa treaca la PNL, au confirmat surse pentru HotNews.ro. Acesta urma sa candideze din partea PDL la Consiliul Judetean Giurgiu. Potrivit Mediafax, Anton demisioneaza si din functia de secretar de stat la Ministerul Mediului.

Luni, inca un deputat PDL - Eugen Constantin Uricec (Suceava) a anuntat ca demisioneaza din partid, pentru a se alatura PSD.

Presedintele Camerei Deputatilor a citit, in sedinta plenului de luni, alte doua demisii. Este vorba despre deputatul de Timis Gheorghe Ciobanu, care a demisionat din grupul PDL si a trecut la grupul parlamentar PSD, si deputatul de Brasov Gabriel Tita Nicolescu, ce si-a anuntat retragerea din grupul parlamentar progresist si alaturarea la grupul PDL.

In plenul Senatului si-au anuntat demisia din PDL si trecerea la grupul parlamentar al PNL, respectiv PC senatorii democrat-liberali Mihaela Popa si Ioan Zbarciu. Senatorul Dorin Paran a afirmat, la randul sau, ca, in urma demisiei sale din PDL, incepand de luni activeaza in grupul parlamentar al PNL.

"Dezertarile din PDL sunt tradari. [...] Treaba celor care au acceptat sa primeasca tradatorii. Vreo trei ani si ceva au ridicat stindardul loialitatii, al necesitatii ca fiecare partid sa aiba parlamentarii lui, dar cand e interes se uita asa ceva" a declarat, luni, liderul deputatilor PDL, Mircea Toader.


Citeste mai multe despre   
















2944 vizualizari

  • +3 (7 voturi)    
    Altul care și-a descoperit vocația! (Marţi, 24 aprilie 2012, 12:22)

    timantius-raptor [anonim]

    În rest nu pot decât să admir curajul useliștilor care îi primesc pe ăștia, pe bandă rulantă!
    Sau o fi vorba mai degrabă de inconștiență decât de curaj...?
    • -1 (7 voturi)    
      rasu' plansu'....sef PDL pe judet, nu orisicine (Marţi, 24 aprilie 2012, 12:41)

      Wizard of Oz [utilizator] i-a raspuns lui timantius-raptor

      O sa intram in Guines book cu partidul cu cea mai rapida dizolvare, din lume si istorie !
      Fug pedelacii unde vad cu ochii doar sa nu ramana asociati cu portocaliul PDL .
      Citesc ca-si schimba culoarea in verde, isi redenumesc formatiunea in fel si chip, vor sa o transfere in partidul inexistent al lui MRU, orice, orice....panica totala, vanzoleala mare.
      Astia sunt politicienii cei grozavi sustinuti zi de zi aici, pe Hotnews....
      Despre opozitie nu zic nimic, nu-mi fac mari sperante, minuni nu exista, doar sa ne trezim din cosmarul oranj si apoi o luam de la zero (ca zero mostenim de la basistii astia harnici)
    • +3 (3 voturi)    
      e strategie (Marţi, 24 aprilie 2012, 12:47)

      Relu [anonim] i-a raspuns lui timantius-raptor

      se infiltreaza in pnl sau psd ca apoi sa treaca inapoi la pdl. toata treaba e gandita.
  • +2 (8 voturi)    
    e bine (Marţi, 24 aprilie 2012, 12:24)

    hanscecantalamitraliera [anonim]

    uite asa se curatza si partidul de zoaie..iar pe principiul vaselor comunicante, zoaiele le preia alt vas...un vas pescaresco - tulcean (lipovean de joasa spetza)...exclus lipovenii care isi vad de nada si barca lor
    • +4 (4 voturi)    
      Din nefericire ai dreptate (Marţi, 24 aprilie 2012, 12:41)

      Mihai [anonim] i-a raspuns lui hanscecantalamitraliera

      Problema nu ca se curata partidul, caci asta nu e rau.
      Problema este ca lepadaturile astea vor castiga alegerile - in USL- si ne vom alege tot cu zoaiele in fruntea tarii.
      Si pe urma ne miram ca ne merge prost.
      • -1 (1 vot)    
        nu iti fa griji (Marţi, 24 aprilie 2012, 14:00)

        hanscecantalamitraliera [anonim] i-a raspuns lui Mihai

        Nea Nelu este cel care nu lasa boii (scuze carlanii in porumb), ideea ca zoaiele ar ajunge l aputere este pur si simplu efemera...sau deloc..nu trebuie sa ai IQ de NASA sa iti dai seama ca acum cand motiunea ate 99% sanse sa treaca si nu trece..pai asa zis a credibilitate Guvide liberal vs MRU ...e un joc marocco...deci ce vorbim ? pardon scriem ?..apoi felix , este fara pampers si deja a facut in panataloni..a mizat pe cacaialma cu rds...dar daca nu mai are pe cine injura in noiembrie ? asa ca ..sunt doua evil forces care nu lasa jocul in directia dorita de Guvide...in noiembrie Puterea va fi asa..PSD&PDL+unper..iudemere..restul..in oala de negura a istoriei...penele mai prinde doar o legislatura aopi..se aliaza cu ciuhandru Guvidele..punem pariu ?
      • 0 (2 voturi)    
        Cum e turcu si pistolu (Marţi, 24 aprilie 2012, 14:50)

        Anonimul [anonim] i-a raspuns lui Mihai

        Cum se spune in popor spune-mi cu cine te aduni ca sa-ti spun cine esti" In cazul acestui Anton, este clar. Nu a fost nici o zi PDList ci OPORTUNIST. Sa-i fie tarana usoara.
    • +1 (1 vot)    
      Hmmm... (Marţi, 24 aprilie 2012, 13:14)

      LePeDe [anonim] i-a raspuns lui hanscecantalamitraliera

      Curios ca 'zoaiele' erau prin cele mai inalte structuri din PDL...
  • +3 (7 voturi)    
    Elena Udrea trece la PNL (Marţi, 24 aprilie 2012, 12:25)

    sebastian m. [anonim]

    Să treacă toţi la PNL. Ura! Democraţie originală a la Dâmboviţa ce n-a văzut nici drracu'.
    • +1 (1 vot)    
      Greseala minor (Marţi, 24 aprilie 2012, 13:22)

      CTC [anonim] i-a raspuns lui sebastian m.

      Elena Udrea se intoarce in PNL.
  • 0 (4 voturi)    
    unde este basescu? (Marţi, 24 aprilie 2012, 12:34)

    Mazeta [utilizator]

    Se pare ca presedintele Basescu a fost prins la granita, deghizat in evreu batran si in piept cu o insigna a partidului Dan Diaconescu (!?). A fost recunoscut dupa mirosul puternic de whisky si deferit organelor competente.
  • 0 (2 voturi)    
    asta sa se duca la puscarie direct (Marţi, 24 aprilie 2012, 12:35)

    deceneus [utilizator]

    alooo ... asta e o mizerie de om ... sa nu il primiti!
  • +1 (3 voturi)    
    de ce pleaca? (Marţi, 24 aprilie 2012, 12:49)

    catalin_mattei [utilizator]

    De ce pleaca acestia la USL?.. pt ca atunci cand cetateanul simplu vede ca benzina se mai scumpeste cu x bani, ca unul sau altul au mai devalizat nu stiu ce in regimul basescu, asa ii vine acestui cetatean sa dea un cap in gura politicianului de la Putere incat acestia isi dau seama de pericol si, intr-o actiune de teama, asa cum se scotea pe vremuri Biblia in fata, asa vor arata ei noile carnete de membru PNL sau PSD doar doar or scapa de sfanta bataie
  • +1 (3 voturi)    
    las' ca raman Paleologu si Udrea la PDL.. (Marţi, 24 aprilie 2012, 12:53)

    vio [anonim]

    alaturi de Boc si Roberta si Oltean....... restul pleaca incet-incet...
    Astia cativa ramasi la PDL vor "re-moderniza" si "re-reforma" nereformata Romanie !!!
    Desi Boc tot spunea cum a "reformat" si "modernizat" Romania guvernul lui ....
  • +4 (4 voturi)    
    Ce afiseaza pe site USL-UL........ (Marţi, 24 aprilie 2012, 13:10)

    adela [anonim]

    http://uslonline.ro/category/lupta-cu-puterea/#mafiile_pdl

    Unul din mafioti e chiar.....FRUNZAVERDE. Acum nu mai este mafiot? O clasa politica de...rahat.
  • +3 (3 voturi)    
    Ca spectator,urmaresc,un teatru prost regizat! (Marţi, 24 aprilie 2012, 13:14)

    Victor [anonim]

    Ma rog,asa-i in Romania si de asta cred ca este dreptul fiecaruia sa faca ce crede!
    Totusi ma roade o intrebare si anume:cine sau ce garanteaza astora ca vor fi realesi?
    Ah,ca ei profita de mintea scurta a romanului si se bazeaza pe pliculetul electoral,este o alta poveste!
    In acest caz, romanii nu au dreptul la lamentari,
    injuraturi si exasperari,ptr.ca acest sport se face de 22 ani si nimeni nu s-a gindit la ziua de maine.
    Toti veseli,au acceptat mite electorale,care nu-i saturau sau imbatau mai mult de o luna,dar au ramas fideli drumului lor,votand aceleasi fete,aceiasi traseisti si aceasi hoti!
    Au acceptat sa li se fure viitorul copiilori lor.Este trist,dar asta-i oglinda reala a societatii romanesti:
    amorfa,amneziaca si lacoma(as intelege daca mita electorala,le-ar tine de foame 4 ani).
  • +3 (5 voturi)    
    Cianuri pe paine (Marţi, 24 aprilie 2012, 13:15)

    G.Calinescu [anonim]

    Un cianurist mai mic (Anton) trece la un cianurist mai mare (Antonescu).
  • +2 (2 voturi)    
    Nedumerire (Marţi, 24 aprilie 2012, 13:20)

    Nickmann [utilizator]

    Cum poti schimba ceva si sa promiti de o alta ordine, cand folosesti aceeasi oameni, cu aceleasi proaste obiceiuri ce au apartinut ordinii anterioare?! Asta e un fel de paradox al prostiei politice, nepotismului, a pilelor, cunostintelor si relatiilor. Sincer, indiferent de partid: cand accepti sa primesti, pe ultima suta de metri, tot felul de vinituri, te cam compromiti. De aceea pdl e in situatia actuala, a absorbit toate viniturile, care acum se intorc de unde au plecat, mai bine zis: bat pasul pe loc.
  • 0 (2 voturi)    
    Cum se sinucide USL (Marţi, 24 aprilie 2012, 13:42)

    catalin_mattei [utilizator]

    prin acceptarea acestor oameni USL-ul poate castiga o batalie mica dar pe termen lung va pierde caci este sinucidere politica.. sa lasi pe liber oameni care ti-au fost alaturi in momente de Opozitie pt a pune fosti PDL-isti care te-au facut cu ou si otet este ceva ce nu poate fi digerat de un membru de partid onest. Singura modalitate de a rezolva problema este ca USL sa nu promoveze niste oameni care se definesc prin tradare
  • 0 (2 voturi)    
    mda (Marţi, 24 aprilie 2012, 17:27)

    V [anonim]

    Inca un shobolan puturos care paraseste corabia. Daca PDL rezista anul asta, garantat va fi un partid mult mai curat si mai de incredere. Daca poporul asta s-ar deshtepta in ultimul ceas macar, si le-ar da o lectie shobolanilor astora, lasandu-i pe toti pe dinafara la alegeri, mi-as schimba radical parerea, in bine, despre el. Dar ma tem ca ..slabe shanse.
  • 0 (0 voturi)    
    ?? (Joi, 26 aprilie 2012, 0:12)

    VioletaWorstell [anonim]

    Ce succes are usl-ul la tradatori... oare ce le promite?alarmant este ca sunt cam multi, iar comoara este cam mica.... parerea mea!