VIDEO Deputatii PDL Eugen Constantin Uricec si Gheorghe Ciobanu au demisionat din partid pentru a trece la grupul PSD. Deputatul Gabriel Tita Nicolescu paraseste UNPR si trece la PDL

de Alina Neagu     HotNews.ro
Luni, 23 aprilie 2012, 17:36 Actualitate | Politic


Deputatul democrat-liberal de Suceava Eugen Constantin Uricec a anuntat luni, in plenul Camerei, ca demisioneaza din grupul PDL si ca isi va desfasura activitatea in grupul PSD. Potrivit Agerpres, Uriceac a afirmat ca paraseste grupul PDL din motive personale. Presedintele Camerei Deputatilor a citit, in sedinta plenului de luni, alte doua demisii. Este vorba despre deputatul de Timis Gheorghe Ciobanu, care a demisionat din grupul PDL si a trecut la grupul parlamentar PSD, si deputatul de Brasov Gabriel Tita Nicolescu, ce si-a anuntat retragerea din grupul parlamentar progresist si alaturarea la grupul PDL.

In plenul Senatului si-au anuntat demisia din PDL si trecerea la grupul parlamentar al PNL, respectiv PC senatorii democrat-liberali Mihaela Popa si Ioan Zbarciu. Senatorul Dorin Paran a afirmat, la randul sau, ca, in urma demisiei sale din PDL, incepand de luni activeaza in grupul parlamentar al PNL.




















1769 vizualizari

  • +3 (3 voturi)    
    ipocrizie (Luni, 23 aprilie 2012, 17:46)

    bunul simt [anonim]

    ironia e ca PSD ii primeste. nu se bate ponta cu pumnul in pept ca vrea sa interzica traseismul politic? aaaaaaa, daca inca mai merge sa profitam ca avem nevoie de voturi. dupa ce vin toti la noi sa nu mai plece :))) e jenant baiatul asta. dpdv moral e o cacanarie treaba asta

    in plus, nu erau prosti astia din PDL? PSD absoarbe prosti? :)
    • +1 (1 vot)    
      PLANGACIOSII... (Luni, 23 aprilie 2012, 19:46)

      STAN PATITU [anonim] i-a raspuns lui bunul simt

      Plangeti baieti, plangeti si va vaicariti !
      • 0 (2 voturi)    
        Plingem toti de calitatea asa zisei clase politice (Luni, 23 aprilie 2012, 22:30)

        ty [utilizator] i-a raspuns lui STAN PATITU

        Pe vremea cind s-a constituit UNPR politicieni care l-au constituit au avut o motivatie: interesul national, stabilitatea politica.
        Cei care parasesc azi puterea au o motivatie mult mai puternica: interesul personal.
        • +1 (1 vot)    
          Cum?!? (Marţi, 24 aprilie 2012, 13:50)

          if0014 [utilizator] i-a raspuns lui ty

          "Pe vremea cind s-a constituit UNPR politicieni care l-au constituit au avut o motivatie: interesul national, stabilitatea politica."

          Adica tu spui aici ca niste politicienii care au trecut din opozitie la putere au avut ca motivatie INTERESUL NATIONAL?

          Si care e interesul national, sa ramana PDL la putere 12 ani consecutivi?
  • +3 (3 voturi)    
    politicieni de moravuri usoare (Luni, 23 aprilie 2012, 17:49)

    El Condor [anonim]

    Asa cum au trecut de la un partid ( grup ) la altul, asa vor trada si tara si interesele lor. Nu sunt decat niste virusi care au nevoie de antidot.
  • 0 (0 voturi)    
    titlurile stirilor ar trebui sa fie: -10, -8, -6.. (Luni, 23 aprilie 2012, 17:55)

    epaminonda [utilizator]

    sa stim si noi cum stam.
  • +1 (1 vot)    
    OK. (Luni, 23 aprilie 2012, 17:58)

    Nea Costica [anonim]

    Cum e sacul asa-i si peticul sau cum e norodul asa-i si țara. Adica zdremte. Cu stima,NC.
  • +3 (3 voturi)    
    nu-i cunosc (Luni, 23 aprilie 2012, 18:02)

    monterosa [utilizator]

    insa sper sa nu mai aud de ei de acum incolo pe scena politica. Nu sunt decat niste oportunisti care si-au batut joc de alegatorii lor.
  • +3 (3 voturi)    
    toti kkatii vor sa iasa (Luni, 23 aprilie 2012, 18:09)

    paolalaan [utilizator]

    la suprafata ,acum ,la vreme de restriste !iar oportunistii pnl psd ,stutocamila puturoasa a politicii romanesti aiureste lumea si amageste /sau poate chiar cumpara /parlamentari de zor .asta dovedeste ,in primul rand lipsa de caracter a kkatilor care isi parasesc partidul la greu ,ca si perversitatea usl .nu-i nimic ,sa plece ,sa se duca invartindu -se ,noi ii vom penaliza la alegeri !nu avem nevoie de oportunisti ,nici de lichele politice ,ne-am saturat ,domnilor care fugiti la greu ,tocmai v-ati sapat propria groapa !fie-va tarana politica usoara!da nu va iertam de pacate !
  • +1 (1 vot)    
    Moment de glorie (Luni, 23 aprilie 2012, 18:14)

    Gloria [anonim]

    singurul moment de glorie din viata unui parlamentar anonim.atunci cand anunta ca trece la altii.il vad rudele si prietenii.il vad vecinii.zic ; uite al dreku ,s-a aranjat. nici dispret nici ura. doar o filozofala intelegere a tradarii .daca aduce avantaje de ce nu?asa traiesc singurul lor moment de glorie politica inainte sa se afunde intru-un anonimat urmat incet de disparitia din politica .raman cu admiratia vecinilor care il pandesc pe scara sa il salute sa dea si el o bere la pet la butic.ca are deunde,ca s-a aranjat ,ca a trecut la aia.si el bucuros le da berea ca sa aiba cine sa il admire .dar va intra in uitare si cineva in familia lui ,in alta era,va realiza ca a avut o lichea in familie.si le va fi rusine.
  • +3 (3 voturi)    
    USL cumpara PDL-isti? (Luni, 23 aprilie 2012, 18:23)

    marius [anonim]

    Crin Antonescu si Victor Ponta s-au laudat in ultimii ani ca ei nu se aliaza cu PDL si caei sunt impotriva "traseismului politic" iar astazi demonstreaza ca au mintit !

    in 2007-2008 PSD si PNL aveau conducerea parlamentului si a guvernului deci puteau usor face o lege impotriva traseismului politic dar nu au vrut

    acesti politicieni sunt mizerabili
  • +1 (1 vot)    
    PRM (Luni, 23 aprilie 2012, 19:06)

    Paul [anonim]

    Cred ca astia ar trece si la PRM daca ar sta bine in sondaje :)
    De fapt, de 20 de ani cred ca sunt cam aceleasi figuri prin parlament dar au fost la FSN, PSD, PNL, ApR, PD, PLD, PD, PDL, PRM, PC si cu voia dvs PDSR.
  • +2 (2 voturi)    
    Motive personale auzi ... (Luni, 23 aprilie 2012, 20:05)

    radu [anonim]

    Cat tupeu si nesimtire in alesii astiua ai nostri, auzi la el, din motive personale.... dar noi, poporul l-am votat acolo sa-si rezolve el motivele personale incat acum nu se simte dator sa dea nici un fel de explicatii ... Cata nesimtire... astia merita impuscati pe stadion de unul ca Vadim!
  • +2 (2 voturi)    
    nesimtiti (Luni, 23 aprilie 2012, 22:27)

    eLp [anonim]

    acesti oportunisti ne scuipa intre ochi.
    Au fost alesi in parlament ca si PDL-isti, acum isi dau demisia trec la uzeleu, si raman tot parlamentari. Daca acest lucru este constitutional atunci avem o problema foarte mare problema.
    Ti-ai dat demisia din partidul care ai fost ales aipierdut si scaunul din parlament, simplu.
    Ceea ce aceasta PROTIPENDADA nu vrea sa-si dea seama este ca ei sint acolo intr-un JOB, platit de NOI. Asa ca ar fi cazul sa fie luati de guler si pusi la punct de NOI. Masini de lux, salarii mari, vacante scumpe pe pielea noastra.
    Eu daca mi-am dat demisia de la jobul meu trebuie sa-mi caut de lucru, daca intarzii la servici in repetate randuri sint dat afara, daca nu muncesc la nivelul asteptarilor angajatorului, sint data afara.
    RUSINE ORDINARA
    • 0 (0 voturi)    
      nu ai dreptate (Marţi, 24 aprilie 2012, 2:51)

      Lucian [anonim] i-a raspuns lui eLp

      toate alegerile recente au fost uninominale
      toata lumea a ales oameni si nu partide
      e adevarat ca ei au fost sustinuti financiar si mafiot de catre partidele lor
      dar romanii i-au ales in functiile lor de acuma
      prin urmare partidele nu au puterea sa ii dea jos
      doar poporul roman poate sa faca asta
      printr=o revolutie
  • +1 (1 vot)    
    motive!! (Miercuri, 25 aprilie 2012, 23:21)

    VioletaWorstell [anonim]

    Oare ce motive personale o fi avand acest domn, altele decat " bucatica lui de os"?Oricum, tradarea tot tradare este, indiferent de motive.