UPDATE Mihai Razvan Ungureanu a discutat cu liderii PDL in Modrogan. Guvern: Premierul se intalneste cu liderii Coalitiei pe tema motiunii de cenzura

de L.P.     HotNews.ro
Joi, 19 aprilie 2012, 12:36 Actualitate | Politic


Premierul Mihai Razvan Ungureanu a fost joi la sediul PDL. Conform surselor Hotnews.ro Ungureanu ar fi discutat cu cei din conducerea partidului pe probleme legislative si pe situatia majoritatii parlamentare. La discutie ar fi participat Emil Boc, Ioan Oltean, Roberta Anastase, Anca Boagiu.

Potrivit unui comunicat de presa remis Hotnews.ro, premierul Mihai-Razvan Ungureanu se intalneste joi cu reprezentantii partidelor politice din coalitia de guvernare, subiectele care vor fi abordate vizand motiunea de cenzura depusa de Opozitie si discursul pe care presedintele Consiliului European, Herman Van Rompuy, il va sustine in Legislativul Romaniei, cu ocazia vizitei acestuia din 25 aprilie.

"Scopul acestor intalniri il reprezinta stabilirea unor pozitii comune, ca reactie la motiunea de cenzura depusa in Parlament, precum si pregatirea momentului politic important pe care il va reprezenta sustinerea discursului in plenul Parlamentului de catre presedintele Consiliului European, Herman van Rompuy, in data de 25 aprilie, cu ocazia vizitei pe care acesta o va face in Romania", se arata in comunicatul de presa.

Intalnirile cu liderii partidelor din Coalitie are loc in contextul in care USL a depus motiunea de cenzura iar Puterea a pierdut majoritatea in Senat prin demisia senatorului de Iasi, Mihaela Popa si inscrierea acesteia in PNL.





















3239 vizualizari

  • -1 (5 voturi)    
    O mica greseala. (Joi, 19 aprilie 2012, 12:59)

    Andrei [anonim]

    "Premierul Razavan Mihai Ungureanu a fost joi la sediul PDL. " Poate Razvan Mihai Ungureanu
  • -3 (15 voturi)    
    Aşa da! (Joi, 19 aprilie 2012, 13:03)

    Alin [anonim]

    E bine că premierul MIhai Răzvan Ungureanu încearcă să se apropie de un partid, chiar dacă acesta este în cădere liberă, cum este cazul PDL-ului. Dacă nu l-a primit în PNL Crin Antonescu, măcar în PDL să se ducă, pentru că acum este o perioadă în care pleacă toţi din acest partid şi poate ocupa şi Domnia-Sa un loc important, până îşi va face un partid mare şi puternic după modelul anunţat de dl Sebastian Lăzăroiu cu Albă ca Zăpada, Cenuşăreasa şi Cei 7 Pitici mici-mici.
  • -3 (13 voturi)    
    e clar (Joi, 19 aprilie 2012, 13:14)

    Mazeta [utilizator]

    Presimt ca alaturi de Fuehrer nu va mai ramane in buncarul pedelist decat fi-sa si, silita de imprejurari, Eva Braun Udra.
  • +1 (5 voturi)    
    Sinucigas gest! (Joi, 19 aprilie 2012, 13:41)

    catalin_mattei [utilizator]

    Daca PDL nu rezolva situatia din Senat unde nu mai detine majoritatea atunci MRU este un sinucigas politic in cazul in care motiunea nu trece. Caderea guvernului in urma motiunii l-ar pastra pe MRU in situatia de baiat tanar si capabil care nu a fost lasat sa isi faca treaba. Altfel?- nimic din ce va face nu se va putea concretiza caci va fi blocat in Senat.. Asa este viata la romani! In acest moment prin schimbarea majoritatii la Senat Romania este in instabilitate politica.
    • 0 (6 voturi)    
      asa e (Joi, 19 aprilie 2012, 13:53)

      Mazeta [utilizator] i-a raspuns lui catalin_mattei

      Trebuie suspendate sedintele senatului pana la restabilirea majoritatii Partidului.
  • 0 (6 voturi)    
    Alba Zapata si cei 7 pitici pedelespezi (Joi, 19 aprilie 2012, 13:59)

    stefy [anonim]

    Alba Zapata si cei 7 pitici pedelespezi in stil Distractis show comment Zapata e in celebrul film Generalul Mongo=MRU e los mexicanos e los fierbinti. Rumanos mexicanos contra gringos americanos e canadianos corporatista andelante iba iba sa nu pierdiem toate resursele tarii sa avem si noi decalaje mai mici in istoria economica a Romaniei in tranzitia asta mocirloasa de dupa 1990 incoace la sistemul capitalist, nu numai cu tarile vecine dar si cu tarile Americii Centrale si Latine. Va dau un exemplu Romania antebelica 1870-1915 excendent bugetar si balanta comerciala pozitiva(exporturile mai multe decat importurile), 1 leu aur=1 franc elvetian antebelic=35 franci elvetieni azi. O tempora o mores!
  • 0 (8 voturi)    
    Ungureanu este Prim Ministru? (Joi, 19 aprilie 2012, 14:28)

    Contribuabilul [anonim]

    Dl. Ungureanu este Prim Ministrul Romaniei? Primul Ministru nu se plimba pe la partide ci le cheama la el. Asta, desigur, daca are ca scop guvernarea si nu salvarea scaunului sau.
    • 0 (2 voturi)    
      cu caciula dupa voturi ! (Joi, 19 aprilie 2012, 15:53)

      maria [anonim] i-a raspuns lui Contribuabilul

      Face ce-a facut si ,, nerepicatul '' lui presedinte : cu caciula dupa voturi , ,, nerepicatul '' mergea la ....... Grivco !
  • -1 (5 voturi)    
    spitalul 9 (Joi, 19 aprilie 2012, 15:04)

    dr.Arsene [anonim]

    Cred ca diagnosticul corect pt MRU este sindrom
    psihoorganic . Miscarea necontrolata a ochilor in timp ce vorbeste cu dezinvoltura si suficienta despre problemele importante ale tarii il tradeaza!
  • +2 (4 voturi)    
    Astept... (Joi, 19 aprilie 2012, 15:13)

    translativus [utilizator]

    ...cu nerabdare didcursul lui MRU din ziua motiunii.
    Va incepe sa spuna lucrurilor pe nume si astfel vom mai afla niste pungasii, sau se va rezuma doar la aluzii si genreralitati?
    Vom vedea.
    • 0 (0 voturi)    
      naivitate? (Vineri, 20 aprilie 2012, 11:00)

      Xu [anonim] i-a raspuns lui translativus

      Cam ce varsta ai? Sau poate urmaresti cu interes otv?

      Ce lucruri te astepti sa iti "spuna" mru? Si daca spune ca sunt extraterestri pe marte tu il crezi? Si daca vine si spune ca exista coruptie pe care el, la fel ca basescu, este singurul care poate sa o elimine, tu il crezi?

      Din pacate vad ca ne place din ce in ce mai mult sa tragem cu urechea la cancaniade. Iar nenea MRU se pricepe la cuvinte deci e pe placul prostimii. E pacat ca isi umple discursul de minciuni sau neadevaruri, altfel, poate chiar avea o sansa.

      Sunt curios sa vad un sondaj cu nivelul de incredere al populatiei in acest personaj si cum a evoluat in ultimele doua luni..
  • +2 (4 voturi)    
    Mi-e rusine ca sunt roman !!!! (Joi, 19 aprilie 2012, 16:07)

    cornel [anonim]

    Vazand cati tradatori sunt in PDL si care trec intr-o veselie la USL pot spune ca mi-e rusine ca sunt roman ca si astia. Tradarea lui Tariceanu imi spune ca nu numai grecii sunt asa.Toti sunt niste MIZERABILI.Frunzaverde nu e singurul mizerabil !!!!!!!
    • 0 (0 voturi)    
      rusine (Joi, 19 aprilie 2012, 22:41)

      dorin valeriu [anonim] i-a raspuns lui cornel

      Dece tie ? Sa le fie rusine lor !
    • 0 (0 voturi)    
      tu nu esti roman (Vineri, 20 aprilie 2012, 11:02)

      Xu [anonim] i-a raspuns lui cornel

      Tu esti doar pdlist.

      Nu ti-a fost rusine de tradarea celor care au plecat din pnl si psd catre pdl si unpr? Sau atunci nu erai roman?
    • 0 (0 voturi)    
      Cu ce a tradat Tariceanu? Daca demisiona la ... (Vineri, 20 aprilie 2012, 22:09)

      .... [utilizator] i-a raspuns lui cornel

      cererea lui Basescu il aveam pe Boc in fruntea guvernului inca din 2005. Daca din 2009 pana in 2011 a pus o tara pe butuci (binenteles la comanda marelui carmaci), inchipuieti ce ar fi fost daca isi incepea "munca" inca din 2005. Cam cate imprumuturi de la FMI ar fi luat pana acum?