UPDATE: PDL Bucuresti anunta joi candidatii la alegerile locale in sectoarele 2, 4 si 5. / Surse politice: Sulfina Barbu la sectorul 4, Mihai Atanasoaei la sectorul 5, Lucian Iliescu la sectorul 2

de A. Neagu, L. Parvu     HotNews.ro
Miercuri, 11 aprilie 2012, 14:53 Alegeri 2012 | Alegeri Bucuresti


PDL Bucuresti isi va anunta, joi, candidatii pentru sectoarele 2, 4 si 5 la alegerile locale din iunie, a anuntat presedintele organizatiei, Elena Udrea, citata de Agerpres. Ea nu a dorit sa mentioneze niciun nume pentru cele trei primarii, precizand ca nu doreste sa strice surpriza anuntului de joi. Pe 31 martie, Silviu Prigoana a fost anuntat candidatul PDL la Primaria Municipiului Bucuresti.

UPDATE: Sulfina Barbu ar urma sa candideze la Primaria sectorului 4, prefectul demisionar al Capitalei, Mihai Cristian Atanasoaei la sectorul 5, iar la sectorul 2 ar putea fi Lucian Iliescu.
Lucian Iliescu nu a confirmat dar nici nu a infirmat informatia. "Stiu ca am fost pe lista de candidati propusi pentru Primaria sector 2. Nu am fost anuntat ca am fost desemnat. Vom afla maine, cand se vor anunta candidatii", a declarat acesta pentru HotNews.ro. Iliescu este consilier local la Sectorul 2 si director la Sala Palatului. Inainte de afi consilier la sectorul 2 a avut aceeasi functie la sectorul 5. Are 35 de ani si este de profesie inginer.

De asemenea, presedintele filialei democrat-liberale din Capitala, Elena Udrea, a anuntat, cu acel prilej, ca la sectorul 1 candidatul PDL este Toader Paleologu, pentru sectorul 3 va candida Liviu Negoita, iar la sectorul 6 - Cristian Poteras.

PDL merge cu candidati proprii la alegerile locale din Capitala, a anuntat Elena Udrea la sfarsitul lunii martie: "PDL este cel mai mare, cel mai important si cel mai bine organizat partid la nivelul municipiului Bucuresti, ca urmare isi poate asuma sa candideze cu membrii sai, cu candidati proprii, in alegeri, in aceasta vara. Mai mult, avem proiectele, avem oamenii cu care sa putem sa convingem bucurestenii sa voteze din nou cu PDL. Stim cu totii ca la Bucuresti, de 12 ani, se pun in practica proiectele primarilor Traian Basescu, Adriean Videanu, proiecte initiate de PDL, sustinute de PDL. Nu avem decat motive de mandrie pentru activitatea PDL la Bucuresti. Avem ce sa le spunem oamenilor, avem cu cine sa stam in fata lor si credem ca, de data aceasta, astazi este momentul ca PDL sa isi asume candidaturile propriilor membri in aceste alegeri".



















1327 vizualizari

  • -7 (9 voturi)    
    Execeleta idee! Felictari Udrea-PDL (Miercuri, 11 aprilie 2012, 15:41)

    Bucuresteanul [anonim]

    Minunata idee!
    Tinand cont ca Udrea, a demonstrat ca este un adevarat politician, i extrem de harnic, de agil... iata ca, a mai pus in aplicare un proiect dand o sanasa unui om pregatit sa se remarce si sa munceasca altaturi de cei care l-au intitiat!.
    • -4 (6 voturi)    
      ........... (Miercuri, 11 aprilie 2012, 15:59)

      sorin [anonim] i-a raspuns lui Bucuresteanul

      Nimeni nu s a mai gandit la o astfel de idee,este o idee foarte constructiva!felicitari!
    • +3 (3 voturi)    
      care e ideea aia.... (Miercuri, 11 aprilie 2012, 17:27)

      kiki [anonim] i-a raspuns lui Bucuresteanul

      ca nu inteleg!
    • +1 (3 voturi)    
      udrea (Miercuri, 11 aprilie 2012, 17:28)

      Leopoldo [utilizator] i-a raspuns lui Bucuresteanul

      tu esti mah ?
  • -1 (11 voturi)    
    sa speram ca scapam de hotii de la usl (Miercuri, 11 aprilie 2012, 15:42)

    daniel [anonim]

    bafta viitorilor candidati PDL, trebuie sa castige ca sa ne scape de hotii si comunistii de la usl!! singurul partid de dreapta care chiar face ceva pentru tara si pentru locuitorii ei!!
    • +1 (11 voturi)    
      asea ieste! (Miercuri, 11 aprilie 2012, 15:55)

      bezme [anonim] i-a raspuns lui daniel

      Purtat de entuziasmul specific varstei, subscriu la aceste marete declaratii care vor ramane intiparite cu litere de aur in cartea de onoare a politicii romanesti!
      Mare act de curaj politic: "astazi este momentul ca PDL sa isi asume candidaturile propriilor membri in aceste alegeri". Pana acum cum era? Puneau candidati, dar ii sustineau pe-ai altora?
      Logica si vocabularul lui Vanghele fac prapad.
      • 0 (8 voturi)    
        PDL nu este in vacanta ca USL de 2 luni (Miercuri, 11 aprilie 2012, 16:43)

        katia [anonim] i-a raspuns lui bezme

        PDL, Udrea, nu se dezmint! Iata o idee execlenta in favoarea unei persoane care vrea sa se afirme! Sansa vine din partea Elenei Udrea si a PDL Bucuresti!
        Si, din cate remarc este singurul partid care mai si munceste, daca e sa comparam cu opozitia care este de 2 luni in vacanta, mai nou Ponta dupa congresul PCR, a figit in Dubai!!! Il doare pe el in duda de tara asta!!!
    • 0 (4 voturi)    
      daaaaaaaaaa (Miercuri, 11 aprilie 2012, 17:30)

      me [anonim] i-a raspuns lui daniel

      ca aia de la pdl (ritzi, anadsstase etc) or fi mai cinstiti
      terminati cu campaniile electorale pe forumuri...
      stim cu totii ca nu exista in romnica politician cinstit
    • +1 (1 vot)    
      Mi-am ... (Miercuri, 11 aprilie 2012, 17:36)

      Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui daniel

      ... tras o palma peste frunte si am exclamat: "daniel are dreptate frate...din 2008 pana acum la putere au fost hotii si comunistii de la usl iar pdl-ul in opozitie frate! deci jos usl!!!!"

      :))
  • -1 (7 voturi)    
    abia astept sa-i vad... (Miercuri, 11 aprilie 2012, 15:46)

    simina [anonim]

    pentru un bucuresti mai curat si mai modern trebuie sa scapam de oprescu si de usl!! sper din tot sufletul ca acesti candidati sa castige in sectoarele respective pentru ca pdl-ul peste tot pe unde e face treaba si munceste din plin..!
  • -1 (9 voturi)    
    sal (Miercuri, 11 aprilie 2012, 15:50)

    ely [anonim]

    Super ideea are Udrea sper sa se realizeze….si sa scapam de ceilati amatorii care incarca sa faca politica
  • -2 (8 voturi)    
    .. (Miercuri, 11 aprilie 2012, 15:57)

    radu [anonim]

    Felicitari pentru aceasta idee,astfel vor ajuta foarte multi tineri care nu au sansa sa se afirme.Bafta!
    • +1 (9 voturi)    
      ?! (Miercuri, 11 aprilie 2012, 16:07)

      costica [anonim] i-a raspuns lui radu

      Care idee, frate? Ca sa ajute pe tineri, cum zici, ar trebui ca Bucurestiul sa aibe 10000 de sectoare, sa poata fiecare din "foarte multii tineri" ai tai (presupun cu carnet de partid) sa manance si ei o paine.
  • 0 (2 voturi)    
    Titlul corect al stirii (Miercuri, 11 aprilie 2012, 17:37)

    Gigi Kent [utilizator]

    "PDL Bucuresti anunta joi numele celor care vor iesi pe locul doi la alegerile locale din sectoarele 2, 4 si 5"
  • 0 (0 voturi)    
    Per aspera ad astra (Miercuri, 11 aprilie 2012, 17:45)

    Alex [anonim]

    O stire pe care toata Romania a asteptat-o cu sufletul la gura! Ura! In sfarsit!!!
  • +1 (1 vot)    
    Bravo (Miercuri, 11 aprilie 2012, 17:45)

    Monalisa [anonim]

    Prin aceasta idee PDL ne demonstreaza ca ii pasa de nevoile locuitorilor Capitalei. Ei vor vedea problemele si proiectele bucurestenilor si le vor pune in practica.
  • +1 (1 vot)    
    ... (Miercuri, 11 aprilie 2012, 17:48)

    Bella [anonim]

    PDL-ul isi pune in practica foarte bine ideile. Ma bucur ca sunt direct interesati de problemele si de nevoile bucurestenilor. Toata lauda pentru munca pe care o depun.
  • +1 (1 vot)    
    pdl (Miercuri, 11 aprilie 2012, 17:49)

    rali [anonim]

    Mi se pare o idee benefica pentru viitorul Bucurestiului si cu siguranta este una dintre cele mai bune pe care partidul de guvernamal le-a avut. Ii felicit pe aceasta cale!
  • +1 (1 vot)    
    la 5 (Miercuri, 11 aprilie 2012, 17:58)

    andrei [anonim]

    La 5 o sa fie lupta cea mai apriga si sper ca Atanasoaiei sa aiba armele necesare sa scapam de semianalfabetul de la 5. Oricum, daca arata ceva in campanie eu ies la vot si ii dau o sansa.
  • +1 (1 vot)    
    sustin (Miercuri, 11 aprilie 2012, 18:04)

    Ciprian_Marius [utilizator]

    Bucurestiul are nevoie de schimbari majore.De la Primaria Capitalei incepand, iar PDL poate aduce ceva nou si benefic.
  • 0 (0 voturi)    
    Foarte tare ideea (Miercuri, 11 aprilie 2012, 18:51)

    ranga [utilizator]

    Deci cu acest anunt Udrea inchide gura la toti si mie se pare cea mai tare idee pe care o da un partid cetateniilor care au o idee si vor sa ajute bucurestiul sa se dezvolte si sa-si puna planul si ideeile in valoare prin ocuparea locului 1 pe lista de caniudati la consiliul general. Felicitari
  • 0 (0 voturi)    
    Succes PDL (Miercuri, 11 aprilie 2012, 18:56)

    ranga [utilizator]

    cred ca pdl-ul va scoate in fata oameni de valoare si care vor face treaba buna acolo unde vor candida
  • -1 (1 vot)    
    sect 4 (Miercuri, 11 aprilie 2012, 20:19)

    Angel [anonim]

    Cine o sa o voteze pe Sulfina? Pentru sectorul 4 exista un singur primar capabil sa lucreze corect, iar acela este Piedone. Tot ce a realizat pana acum a fost cu cap, iar lumea are incredere in el. Nu trebuie sa stai foarte mult pe ganduri sa spui ce a facut pentru sectorul 4. Ii urez succes!
    • -1 (1 vot)    
      ce mai esec la Sulfina!! (Miercuri, 11 aprilie 2012, 22:01)

      vio [anonim] i-a raspuns lui Angel

      Ce-o sa mai radem de "esecele" portocalii !!!
      "Succesuri" !!!!
    • 0 (0 voturi)    
      de exemplu, eu (Joi, 12 aprilie 2012, 9:12)

      safalax [utilizator] i-a raspuns lui Angel

      probleme?
  • -1 (1 vot)    
    Piedone reuseste (Miercuri, 11 aprilie 2012, 20:56)

    elena [anonim]

    Piedone este singurul om cu cap in stare sa mai faca ceva pentru sectorul 4. Eu nu am uitat cum arata acest sector inainte. Ti-era rusine sa spui ca locuiesti acolo! Este un primar bun, care a realizat multe in acesti ani.Nu ne ramane decat sa il sprijinim acum cu toate fortele!
    • 0 (0 voturi)    
      ia intreaba-l (Joi, 12 aprilie 2012, 18:52)

      eu cel mic [anonim] i-a raspuns lui elena

      cum e cu scoala ajutatoare 4, de vis-a-vis de big.
      Da' sa-ti zica pe bune, nu cum a iesit.
      nu am probe, ca de....
      ca mai sunt unii care chiar stiu cum a fost si nu sunt putini.

      de restul, nu am cunoastinte
  • 0 (0 voturi)    
    sector 4 (Miercuri, 11 aprilie 2012, 21:18)

    andreea voinea [anonim]

    PDL nu poate aduce ceva benefic! Hai sa fim seriosi! Tot ei se vor imbogati pe spatele locuitorilor din sectoare. Sectorul 4 il sustine pe Piedone, pentru ca este singurul care a facut ceva acolo. Cu asta spun tot!
  • 0 (0 voturi)    
    care-i dilema? (Miercuri, 11 aprilie 2012, 22:16)

    ancutza [anonim]

    deci sulfina la sectorul 4 nu prezinta niciun macar un interes! ce-a realizat ea la sector? piedone si-a dat tot interesul ca sectorul asta sa prospere! si a reusit. asa ca, care-i dilema?
    • 0 (0 voturi)    
      adica (Joi, 12 aprilie 2012, 19:06)

      eu cel mic [anonim] i-a raspuns lui ancutza

      piedone, inainte sa fie ales, ce-a realizat la sector?
      dilema apare cand intrebi ce a realizat dupa ce a fost ales.
      de ex:
      - cosuri de gunoi din 10 in 10 m pe secuilor
      - scoala ajutatoare 4, de vis a-vis de big ( aici realitatea e complexa si ne pierdem in meandrele concretului). intamplator, stiu foarte bine cazul, si nu numai eu.
  • 0 (0 voturi)    
    "break a leg" (Miercuri, 11 aprilie 2012, 23:49)

    vio.w [anonim]

    Sunt candidati buni si le urez multa bafta si voturi cat mai multe!
  • 0 (0 voturi)    
    sector 6 (Joi, 12 aprilie 2012, 1:18)

    stefan g [anonim]

    ...sincer prefer o persoana cu initiativa...mam saturat de fel si fel de combinatii intre partide ..oameni si altele...il aleg pe domnul Cristian Poteras..pentru mine...
    stima
  • 0 (0 voturi)    
    o idee buna (Joi, 12 aprilie 2012, 12:24)

    pipas [anonim]

    o idee buna si de viitor! astfel toata lumea care are o idee buna o poate pune in practica din functia de consilier! asa se practica si in vest, iar incetul cu incetul ajungem si noi de nivelul celor din uniunea europeana... bravo elenei pentru idee!
  • 0 (0 voturi)    
    multumim pentru sansa oferita (Joi, 12 aprilie 2012, 12:31)

    trinca [anonim]

    orice idee e bine venita acum!! orice om capabil, cu idei bune poate schimba ceva pentru bucuresti si poate ajunge sa fie consilier fara prea multa munca!! o sansa buna..! voi trimite si eu ideea mea!! multumim blondo pentru sansa oferita!!
  • 0 (0 voturi)    
    m (Duminică, 15 aprilie 2012, 14:52)

    adrian [anonim]

    succes!...