VIDEO Ce au inteles USL-istii de rand din discursurile liderilor Crin Antonscu si Victor Ponta

de Attila Biro, Luminita Pirvu     HotNews.ro
Sâmbătă, 7 aprilie 2012, 21:46 Actualitate | Politic


congres USL
Foto: Hotnews
Congresul USL de la Romexpo, anuntat de liderii PSD, PNL si PC drept un semnal al mobilizarii electorale, a fost capturat de discursurile prelungite ale lui Victor Ponta si Crin Antonescu. Dupa aproape sase ore de congres si cuvantari, membrii USL de rand si-au amintit cu greu ideile principale transmise de liderii PSD si PNL. Unii USL-isti de rand au inteles ca Ponta si Antonescu au vorbit de reducerea CAS si TVA, altii ca au fost enumerate atributiile presedintelui si ale premierului, altii s-au limitat sa spuna ca au fost indemnati sa castige alegerile si ca discursurile au fost frumoase.Vezi in text un videoreportaj in care USL-istii explica cu ce ideei au ramas dupa cuvantarile liderilor Uniunii.

In prezenta a catorva mii de oameni, liderii USL si-au facut aparitia in pavilionul de la Romexpo pe acordurile melodiei Thunderstruck cantata de AC/DC, facand un tur de onoare in sala. Pe scena au fost asezati tineri imbracati in tricouri rosii, galbene sau albastre. Sub sigla “USL 2012 - Anul victoriei”, mitingul s-a desfasurat pe parcursul a doua ore in care Victor Ponta, Crin Antonescu, Daniel Constantin si Sorin Oprescu au facut apel la unitate si solidaritate pentru castigarea alegerilor si i-au atacat pe Mihai Razvan Ungureanu si pe Traian Basescu. 

Organizatorii au centrat atentia pe cei trei lideri ai USL, pe Liviu Dragnea si pe Sorin Oprescu, de pe scena lipsind nume ca Adrian Nastase (el fiind prezent in sala), Dan Voiculescu sau Ion Iliescu. De altfel, marii absenti au fost Ion Iliescu si liderul fondator al conservatorilor. La mitingul USL au participat si cativa reprezentanti ai grupului celor care au manifestat in Piata Universitatii in ianuarie. 

Discursurile liderilor USL au fost intrerupte de scandarile militantilor din sala: "Victorie!", "USL!", "Jos Basescu!", "La puscarie!".Nu au lipsit si pancartele impotriva sefului statului: "Base, du-te cu salupa! Iti uram vanturi din pupa".

Discursurile lungi ale liderilor USL au stins din entuziasmul membrilor de partid iar scandarile au scazut in intensitate. Dupa prima ora de speechuri, militantii au lasat pancartele jos iar randurile de la etaj s-au rarit semnificativ.

Intrebati de reporterii HotNews.ro care au fost ideile retinute din discursurile celor doi presedinti, USL-istii de rand au avut dificultati in a raspunde. Unii au auzit ca s-a vorbit de reducerea CAS-ului, unii au spus ca le-au ramas in minte cuvintele “victorie” si “unitate”, altii au inteles ca trebuie sa invinga la alegeri PDL-ul. Vezi mai jos un videoclip cu ce au inteles USL-istii din dicursurile celor doi lideri:




  • Membru USL: "Toate cele trei discursuri au fost super. E bine ca uneste, ca si un tot, si mana stanga si mana dreapta. Am urmarit cu atentie discursurile si, in principal, se ocupa de paturile sociale defavorizate si am apreciat ca doresc sa reduca CAS-ul si TVA-ul."
  • Doi membri USL Teleorman: "Au vorbit despre prietenia adevarata care duce la victorie, unitatea prin care ne vom castiga libertatea."
  • Ionescu Nicolae (PNL), primar Homocea - jud. Vrancea: "Din discursuri am inteles ca au vorbit despre echipa castigatoare pentru Romania. Cred ca e suficient. Sunt mandru sa fac parte din acesta echipa."
  • Membru PNL sector 4: "Unitate si victorie. E suficient"
  • Membru USL: "Am inteles ca nu vom colabora cu PDL-ul sub nicio forma. A doua idee este ca vom castiga. Ai cerut doua idei, ti-am spus doua idei."
  • Mircea Cosma (PSD), presedintele Consiliului Judetean Prahova: "1. S-a dat ordin armatelor noastre sa invinga. Si 2, s-a decis scoaterea Romaniei din rahatul in care au bagat-o astia."
  • Condrea Ioan (PNL): "Din discursul domnului Antonescu am inteles functiile presedintelui, functiile premierului spuse clar si raspicat; datoria fiecaruia, pe fiecare segement. De la domnul Ponta... Sa stau putin sa ma gandesc. A spus si domnia sa datoria sa de a aduce economia pe baze reale."
  • Membru PNL: "Eu am retinut ideea de refacere morala si ideea nationala, care nu este de lepadat."
  • Horia Teodorescu, presedinte PSD Tulcea: "In primul rand s-a clarificat necolaborarea nostra cu PDL, care da un alt tonus organizatiilor in lupta electorala. Un alt mesaj important a fost pentru noi si cel electoral, sa ne batem pana la ultima pictura de sange ca sa castigam." 



Citeste mai multe despre   


















8591 vizualizari

  • +32 (34 voturi)    
    "La puşcărie" (Sâmbătă, 7 aprilie 2012, 22:28)

    ampersand [utilizator]

    Strigat aşa, din sală, nu prea e clar cui i se adresează :)))
    • +33 (35 voturi)    
      Cui ? (Duminică, 8 aprilie 2012, 1:23)

      adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui ampersand

      Celui care vorbeste de la tribuna, normal.
    • +18 (18 voturi)    
      ... (Duminică, 8 aprilie 2012, 13:18)

      romeo [anonim] i-a raspuns lui ampersand

      Inca o data Base asta a aratat ca e barbat si “fiara politica”,nu ca ratatii astia de Crin si Ponta care vor la putere saracii de ei,dar fara tara….fara problemele ei.
      • +10 (10 voturi)    
        Exista o diferenta intre un strateg bun si o fiara (Duminică, 8 aprilie 2012, 14:59)

        Tovarasul_Mos_Craciun [utilizator] i-a raspuns lui romeo

        Problema cea mai grea pentru cele 2 baietei este domnul Ungureanu care are si o scoala calumea in spate avand in vedere partea strategica.
        • +10 (10 voturi)    
          ss (Duminică, 8 aprilie 2012, 18:25)

          next [anonim] i-a raspuns lui Tovarasul_Mos_Craciun

          - bani cheltuiti de pomana de acesti comunisti…mai lipsea secera si ciocanul si retraiam vechiul regim…bine ca n-a mai venit si Iliescu sa ne plictiseasca, mai draga cititorule
    • +16 (16 voturi)    
      ... (Duminică, 8 aprilie 2012, 13:19)

      danmc [anonim] i-a raspuns lui ampersand

      Cum naiba sa le dam astora votu’,cand astia se pupa si se lauda intre ei,isi ridica ode,sunt patetici,rad de propriile glume,deoarece noi astia care mai gandim,privim ingroziti la acest spectacol de “trista amintire”,reinviat datorita acestui congres ROSU.
      • +1 (1 vot)    
        CONGRESSS (Luni, 9 aprilie 2012, 21:03)

        bobobobo [utilizator] i-a raspuns lui danmc

        Congresul comunistilor se incheie ,,victorios’’ dupa ce au criticat pe toata lumea ca nimeni nu face nimic Ponta isi ia alaiul si pleaca in Dubai!Comunistii nu vor sa ajunga la putere pentru a evolua si a face tara sa creasca ci pentru a extrage tot ce e mai important pentru ei banii,pentru a fura caci daca sunt in opozitite nu au fonduri atat de mari.
    • +13 (13 voturi)    
      ... (Duminică, 8 aprilie 2012, 13:19)

      iruletheworld [anonim] i-a raspuns lui ampersand

      Privesc cu sila la aceasta mascarada facuta pe sume uriase de bani,care pun pariu ca nu vor fi niciodata justificati in realizarea marelui congres Ceausist.
    • +14 (14 voturi)    
      ... (Duminică, 8 aprilie 2012, 13:19)

      avira [anonim] i-a raspuns lui ampersand

      Secera si ciocanu’ mai lipsesc si au absolut tot ce trebuie pentru a fi etichetati drept comunisti cu fata umana.
    • +18 (18 voturi)    
      ... (Duminică, 8 aprilie 2012, 13:20)

      boboc [anonim] i-a raspuns lui ampersand

      Ia priviti cine da sfaturi “congressman-ilor” imbracati in rosu comunist: TURNATORUL FELIX VOICULESCU. Este incredibil,este strigator la cer daca a ajuns un turnator al securitatii sa vina sa el dea sfaturi!!!!!!!!!!! Asta este USL,asa a ajuns opozitia , la mana unui turnator.
    • +15 (15 voturi)    
      ... (Duminică, 8 aprilie 2012, 13:21)

      stan [anonim] i-a raspuns lui ampersand

      Trezeste-te Romanie! Nu-ti da viitorul pe mana USL-imii COMUNISTE !!!!
    • +11 (11 voturi)    
      ... (Duminică, 8 aprilie 2012, 13:21)

      rodica [anonim] i-a raspuns lui ampersand

      Javrele astea s-au adunat sa-si dea functii intre ei,dar Ponta a refuzat functia de premier cand i s-a propus…dar acum la congres s-au reales ca pe vremea lu’ Ceausescu…URAAA! URAA! Traiasca PCR! APLAUZEEEEE!!!
    • +7 (7 voturi)    
      Cum cui? (Duminică, 8 aprilie 2012, 15:46)

      ela [anonim] i-a raspuns lui ampersand

      Bineinteles pentru :Nastase,Dragnea,Felics,Seres, si nu in ultimul rand, Iliescu
    • +8 (8 voturi)    
      !@@@ (Duminică, 8 aprilie 2012, 18:25)

      mario [anonim] i-a raspuns lui ampersand

      un congres penibil ce starneste aminitiri sumbre din perioada comunista…au strigat cu totii in cor la comanda, au aplaudat cuminti la ordin ca la gradinita…ce sa mai…astia-s usl-istii niste pioni ridicoli
    • +7 (7 voturi)    
      @@$$ (Duminică, 8 aprilie 2012, 18:25)

      master [anonim] i-a raspuns lui ampersand

      dupa ce au invatat lectia predata de Iliescu inainte, uslistii au recitat niste ineptii mai mari decat ei…n-au credibilitate acesti traseisti politici si trebuiesc taxati la alegeri
    • +2 (2 voturi)    
      ... (Luni, 9 aprilie 2012, 13:16)

      danmc [anonim] i-a raspuns lui ampersand

      Cum naiba sa le dam astora votu’,cand astia se pupa si se lauda intre ei,isi ridica ode,sunt patetici,rad de propriile glume,deoarece noi astia care mai gandim,privim ingroziti la acest spectacol de “trista amintire”,reinviat datorita acestui congres ROSU.
    • +2 (2 voturi)    
      ... (Luni, 9 aprilie 2012, 13:17)

      iruletheworld [anonim] i-a raspuns lui ampersand

      Privesc cu sila la aceasta mascarada facuta pe sume uriase de bani,care pun pariu ca nu vor fi niciodata justificati in realizarea marelui congres Ceausist.
    • +2 (2 voturi)    
      ... (Luni, 9 aprilie 2012, 13:17)

      avira [anonim] i-a raspuns lui ampersand

      Secera si ciocanu’ mai lipsesc si au absolut tot ce trebuie pentru a fi etichetati drept comunisti cu fata umana.
    • +2 (2 voturi)    
      ... (Luni, 9 aprilie 2012, 13:17)

      boboc [anonim] i-a raspuns lui ampersand

      Ia priviti cine da sfaturi “congressman-ilor” imbracati in rosu comunist: TURNATORUL FELIX VOICULESCU. Este incredibil,este strigator la cer daca a ajuns un turnator al securitatii sa vina sa el dea sfaturi!!!!!!!!!!! Asta este USL,asa a ajuns opozitia , la mana unui turnator.
    • +1 (1 vot)    
      ... (Luni, 9 aprilie 2012, 13:18)

      rodica [anonim] i-a raspuns lui ampersand

      Javrele astea s-au adunat sa-si dea functii intre ei,dar Ponta a refuzat functia de premier cand i s-a propus…dar acum la congres s-au reales ca pe vremea lu’ Ceausescu…URAAA! URAA! Traiasca PCR! APLAUZEEEEE!!!
    • +3 (3 voturi)    
      ... (Luni, 9 aprilie 2012, 13:19)

      titus [anonim] i-a raspuns lui ampersand

      cititi si va minunati: " în rest, participanţii au mai fluierat fără convingere, au mai apludat decent, şi-au mai văzut de drum, care cum a putut"

      supertareeeee stirea!!! nici cei din usl nu mai cred in fanfaronada si laudele intre ei a celor doi lolek si bolek.
      excelent, a fost un congres al minciunii, al mesajului de lauda si fudulie! si-au dat functii intre ei, asta a fost supeeeeeer! astia se vad in oglinda stapani de tara comunista!!!!!!!
      uraaaaa!
      ceausescu si poporuuuuuu!
      secerea si ciocanul mai lipseau si totul ar fi fost ca in trecut!
      deci usl-imea nu mai crede in proprii lideri de carton! cine mai poste crede in crin lenesul si ponta infantilul????
      uraaaaa pcr!
  • +41 (43 voturi)    
    De rezultatele referendumului nu au zis nimic (Sâmbătă, 7 aprilie 2012, 22:29)

    Daniel [anonim]

    Ca eu am votat acum 3 ani ca vreau max 300 acolo si tot 500 sunt...

    Practic mascaricii astia au tinut discursuri cu demisia lui Basescu in buzunar...
    • +5 (5 voturi)    
      sunt in contrapozitie (Duminică, 8 aprilie 2012, 18:39)

      Mgh [anonim] i-a raspuns lui Daniel

      Nu sunt mascarici fiindca au dreptate, dupa cum zicea omul acela - presedintele consiliului judetean Prahova, "s-a decis scoaterea Romaniei din rahatul in care au bagat-o astia." ca parca nu puteau sa se decida altfel decat prin congres si tocmai acuma; sau poate intrisec se referea si la proprii colegi de alianta? ca doar tariceanu cu vosganian desi prin spate tragea de sfori si psd-ul, au luat prin 2006 2,2 miliarde de euro numai din vanzarea bcr-ului pe care i-au tocat in mariri lunare de salarii si pensii si tot nu le-a ajuns... vedem dezastrul care l-au creat dar deh demonul este Basescu ca el nu i-a lasat sa duca tara puternic si mai in criza.
      Opoztie se numeste atunci cand te prezinti cu alternative, idei nu cand ataci un om dar ei sunt doar in contrapozitie mai ales fata de popor.
  • +38 (42 voturi)    
    Zoile astea se numesc barbati?! (Sâmbătă, 7 aprilie 2012, 22:34)

    Clop [utilizator]

    Domnii din video sunt plini de idei, haha, pot sa faca o sinteza a ceea ce au spus liderii la congres, haha, bat apa'n piua ( fac labe) si cu stanga si cu dreapta, au un limbaj de lemn, sunt purtatori de cravata rosie, haha! Primul din video, pare pionierul scos din dulapurile congresului.

    Asadar, domnii acestia devin locvace in zona parcarilor, dupa congres, cand au microfonul in freza. Poate ca spera sa se vada la TV!

    ... sa ne castigam libertatea!/ unitate si victorie/ vom castiga/ s'a hotarat albirea Romaniei pe baza de ochi de peste!/ haha, functiile spuse clar si raspicat/ etc etc! Hilar, hilar, hilar, de trei ori hilar! Si foarte trist!

    Intrebare: Astia sunt barbati sau marionete? Oamenii astia aflati intr.o sala impreuna cu altii, poseda functia numita gandire? La ce se gandesc ei cand sunt acolo? Ce asculta si ce inteleg? Pot sa treaca speach-ul liderilor sau altceva prin filtrul constiintei critice?!

    Astia sunt oamenii veniti la congresul p...i?!

    Mi se face rau sa vad asemenea specimene. Daca asta e Romania reprezentata politic la un congres, nu ca mi se pare grav, mi se pare fara iesire.
    • +11 (15 voturi)    
      100% (Duminică, 8 aprilie 2012, 2:39)

      thebblack [utilizator] i-a raspuns lui Clop

      de acord cu tine. am doar o mica zgaruetura pe creier... e "speech" nu "speach". hope it helps :)!
    • +14 (14 voturi)    
      excelent comentariu (Duminică, 8 aprilie 2012, 8:39)

      lzrd [utilizator] i-a raspuns lui Clop

      domnule nu poate nimeni sa surprinda si sa faca un rezumat mai bun ca al dv. !
      Si eu sant ingrozit ca dupa 20 ani am avut senzatia clara ca la astia nu s-a schimbat nimic,nici macar locul congresului.M a intreb daca oamenii aceia mai si gandesc cu propriul cap pe care,repet,cu groaza constat ca nu il au si ca bruma de minte le-a fost stearsa de antene.Culmea , acest congres a mai avut loc si de ziua internationala a rromilor,pardon ,tziganilor.Mai mult mi-a placut discursul lui Cioaba!
      Tziganul sef a lipsit in schimb penalii nascase ,voicu ,severin si altii nu au lipsit,ba mai mult nastase a si vorbit.
      Trist sa constati ca dupa 20 de ani mai sant oameni care nu gandesc cu propria minte!
      Nu sant membru de partid si nu doresc decat ca fiecare roman sa voteze,si sa voteze cu cine crede el ca il respecta si il doare de interesul lui.
      Ne-au jignit ingrozitor ca nu au spus nimic de reducerea numarului de parlamentari !
      Gestul tampit de a rupe scrisoarea presedintelui,indiferent ca il cheama basescu ,este un gest al unui om ce nu are ce cauta in politica!
  • +22 (26 voturi)    
    simply... (Sâmbătă, 7 aprilie 2012, 22:37)

    nicksone [utilizator]

    speechless! brainwashing la greu...
    • -5 (5 voturi)    
      uau... (Duminică, 8 aprilie 2012, 9:06)

      realgorj [anonim] i-a raspuns lui nicksone

      Uau...ce de engleza stiti !!! Da' tot pierdeti alegerile !
      • +6 (6 voturi)    
        zau? (Duminică, 8 aprilie 2012, 20:49)

        nicksone [utilizator] i-a raspuns lui realgorj

        eu nu candidez,insa cand vad cum se pot exprima aparent reprezentatii de frunte ai usl ma iau fiorii... din pacate desuetitudinea in care a cazut democratia este din ce in ce mai vizibila (vezi cazul Obama ales de cei multi si... stii tu cum...). dreptul la opinie trebuie respectat insa e strigator la cer gradul de anagramare la care a a fost adus acest popor, de creiere spalate (vezi ca stiu si romaneste?) si viziuni ciuntite de instrumentele de manipulare a la USA. e greu sa iti mentii echilibrul in aceasta cloaca a manipularilor. sper sa castoge cine trebuie, avand in vedere binele Romaniei....
      • +1 (1 vot)    
        mda, (Luni, 9 aprilie 2012, 9:56)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui realgorj

        cam asta-i riscul cand ai de a aface cu prosti dar multi.
  • +29 (31 voturi)    
    Nimicul (Sâmbătă, 7 aprilie 2012, 22:41)

    Toni [anonim]

    Un mare si frumos detaliat NIMIC, multi au fost adusi sa aplaude, sa strige sau sa fluture steaguri, plancarte sau ce au mai avut pe la ei. Congres pentru cei carora le era dor de nea NIcu.
  • +27 (29 voturi)    
    Alegeri (Sâmbătă, 7 aprilie 2012, 23:44)

    Stocke Brook [anonim]

    Baietii astia vor incurca stampilele cand or sa fie in cabina de vot.In loc de USL or sa stampileze orice altceva.Ba inca vor transmite mesajul acesta si altor 1mil.alegatori usl-isti
  • +32 (34 voturi)    
    Marx,Engels,Lenin,Trotsky,Iliescu,Tonta,Crin (Sâmbătă, 7 aprilie 2012, 23:49)

    Garfield Motanu' [anonim]

    Discursuri perfect pliate pe ideologia bolshevica a luptei de clasa purtata chiar si impotriva propriului popor.Spicuiesc:
    1)•Mircea Cosma (PSD), presedintele Consiliului Judetean Prahova: "1. S-a dat ordin armatelor noastre sa invinga.
    2)•Horia Teodorescu, presedinte PSD Tulcea:Un alt mesaj important a fost pentru noi si cel electoral, sa ne batem pana la ultima pictura de sange ca sa castigam."
    Pai da!La arme soldati caci suntem flamanzi dupa 8 ani de stat pe tusa si doar adulmecand ciolanul.
  • +27 (29 voturi)    
    doare! (Sâmbătă, 7 aprilie 2012, 23:55)

    thebblack [utilizator]

    un lucru e clar... prostia doare. poate doar mai tarziu si doar pe cei din jur... dar doare!
  • +28 (32 voturi)    
    ce este asta? (Duminică, 8 aprilie 2012, 0:32)

    me [anonim]

    o gluma proasta sau ce? sa inteleg ca "luptatorii USL" nu au terminat nici liceul? unde au gasit "intelectualii astia" ? de ce nu ma mira , doar in Telorman sunt numai de ai lor, nu se intreaba de ce traiesc cel mai prost din toata tara? la cum vorbesc ... atat pot sa gandeasca, este greu sa citesti mai bine stai in carciuma si o faci pe militantul rosu! astia cred ca mai au pastrat si carnetul rosu de partid! ..." e bine ca se uneste.. paturile sociale defavorizate-voi tot la fel o sa fiti , stati linistiti, atat va duce "intelectul" si fara ala este f greu sa faci ceva!
    • +6 (6 voturi)    
      huooo (Duminică, 8 aprilie 2012, 9:52)

      RUOBY [anonim] i-a raspuns lui me

      :))))))) "sa nu mai doarme romanii prin masini si sa traesete bine aicisa la noi" UNDE DRAQ MERGEM CU CATRASTOFELE ASTEA!!???? ASTIA SIGUR NU AU INTELES NIMIC.
  • +21 (23 voturi)    
    Idie? De unde nu e nici dumnezeu nu cere. (Duminică, 8 aprilie 2012, 0:46)

    Anonimul [anonim]

    Nu am mai intalnit atita prostie. Vai de tarisoara asta daca intra pe mana specimenelor astea. Unul nu a inteles o vorba sau nu a retinut o ideie din ce au spus cei doi cu limba de lemn. Se vede doar ramasitele indoctrinarii comuniste, Iliesciene si acum Pontaliene si Antonesciene. Ura, traiasca Uniunea Securistilor Liberi (USL)
  • +24 (26 voturi)    
    none (Duminică, 8 aprilie 2012, 1:09)

    seba [anonim]

    Mama, mamaaa! Uitandu-ma la astia am "vazut" cum au putut sa rasara din neamul romanesc tortionarii comunisti. Nu ca pdl-istii ar fi mult mai breji, dar parca nu-s chiar ca astia. Muicaaaa...nu cred ca mai avem nici o sansa!
    • +8 (8 voturi)    
      de ce nu (Duminică, 8 aprilie 2012, 8:04)

      yvon [anonim] i-a raspuns lui seba

      la alegeri nu ne obliga nimeni sa-i votam pe papagali astia.si ar fi foarte bine ca cei care pot distinge raul cel mare de raul cel mai mic sa le spuna si rudelor, si prietenilor lor cu cine sa voteze.
  • +26 (28 voturi)    
    cocalari (Duminică, 8 aprilie 2012, 3:52)

    eu [anonim]

    Daca vedeam filmul pe cocalari.com radeam toata ziua, dar asta e pe bune. Lichelele astea vor sa conduca o tara.
    • +12 (12 voturi)    
      VAI MAMA NOASTRA (Duminică, 8 aprilie 2012, 7:22)

      carat [utilizator] i-a raspuns lui eu

      In multe din judetele tarii analfabetii astia chiar conduc. Sunt primari, presedinti de consilii judetene sau locale, consilieri etc. Se mai mira cineva de ce suntem unde suntem ? Acesti *bravi* romani nu sunt in stare sa lege doua vorbe, insa faptul ca nu au ramas cu nimic din discursurile lui Ponta si Antonescu nu mi se pare de mirare. Pe astia nu-i poate intelege nimeni, au un discurs ce se vrea elevat dar de fapt nu gasesti la ei nicio idee, nicio logica, doar o avalansa ametitoare de cuvinte goale.
  • +23 (25 voturi)    
    clar (Duminică, 8 aprilie 2012, 3:55)

    Dragos.C [anonim]

    e plin de ´hentelegenti´ pe acolo. e clar si ´raspicat´.
    • -9 (9 voturi)    
      HAITA ????!!!!!!!!! (Duminică, 8 aprilie 2012, 8:07)

      TOLSTOI [anonim] i-a raspuns lui Dragos.C

      Haita de PEDELISTI este la serviciu,dupa cum vedeti,comenteaza in dulcele stil al analfabetilor cu bolsevici,de care nu pot explica cine sunt si unde au aparut.Bravo intelectualilor de-ai lui Pri goana.
  • +10 (10 voturi)    
    poate fi mai rau.... (Duminică, 8 aprilie 2012, 8:10)

    gica43 [utilizator]

    Banuiesc ca au inteles singura ”idee” care se aude de la cei ”trei magi”ai usl si anume ”Jos Basescu”-ceea ce in principiu nu ar fi rau,dar ar putea fi mai rau cu un crin presedinte (Doamne apără si păzește).
  • -8 (10 voturi)    
    rautate+invidie+frica (Duminică, 8 aprilie 2012, 8:53)

    participant [anonim]

    v-a bagat frica in voi .sunte-ti parsivi ordinari.base la puscarie,clar.
    • +6 (6 voturi)    
      hmm (Duminică, 8 aprilie 2012, 23:34)

      nicksone [utilizator] i-a raspuns lui participant

      ahh, limba asta romaneasca!! si cand te gandesti ca vei merge la vot...
  • +7 (7 voturi)    
    Congresul USL (Duminică, 8 aprilie 2012, 9:23)

    costel [anonim]

    Membrii USL sa retina ca daca USL-ului nu i-a placut pacea trebuie sa se pregateasca de razboi.Pina acum nici PDL nici Basescu nu au dus un razboi cu cei din USL,dar de-acum inainte o sa se duca un razboi politic fara menajamente.Mai ales ca gestul de mirlan al lui Ponta a jignit o institutie a statului roman,Presedentia Romaniei!Sa-i fie rusine acestui nesimtit de Ponta!
  • +7 (7 voturi)    
    Doamne ce ne astaepta! (Duminică, 8 aprilie 2012, 9:25)

    zavaidoc [anonim]

    Ştiam că în ţara există o mare masă îndobitocită, dar ca să-i aduci într-o mare sală ca să te reprezinteee!. Asta arată totuşi şi că găleata, punga şi mălaiul va decide învingătorul. Eu nu mă simt reprezentat, dar unde să mai fug!? . Puşlamalele astea de la vârf au împărţit această ţară în două, ei au făcut-o şi nu alţii, ei ne asmut unii împotriva celorlalţi - merg şi pe principiul "dezbină şi condu".

    Poate noi, ceilalţi, vom reuşi să deschidem mintea la dobitoci, mai ştii!
  • +8 (10 voturi)    
    Armatele USLacome (Duminică, 8 aprilie 2012, 10:49)

    Gabi M [utilizator]

    sa lupte pana la ultima picatura de sange si sa nu li se faca transfuzii!
  • +10 (10 voturi)    
    Partea urata (Duminică, 8 aprilie 2012, 11:46)

    AlisCuPar [utilizator]

    este ca analfabetii astia voteaza in masa, si , datorita absenteismului de la vot, s-ar putea sa depindem de votul lor. Deci, haideti sa votam !
  • +10 (10 voturi)    
    Gloata (Duminică, 8 aprilie 2012, 11:49)

    conul [anonim]

    plebe, prostime, vulg ,buluc,adunatura, scursura, stransura, sleahta, intr-un cuvant gloata.
    Asta-i USL-ul.
  • +11 (11 voturi)    
    Lenesi, pofitori, spagari (Duminică, 8 aprilie 2012, 12:35)

    a.n. [anonim]

    Voi veti muncii si lor li se va da pentru ca li se cuvine. De ce voi sa aveti mai mult? Munca voastra cinstita si performanta va fi spoliata de aceste lichele care toata viata asteapta sa li se dea.
    Baronii lor "proletari" le vor arunca cateva frimituri de pe spatele nostru iar in rest va fi liniste... conturi grase in paradisurile fiscale, sampanie si caviar.
    Cine mai are nevoie de IQ? La ce ajuta?
    Vom fi scosi iar din contextul lumii civilizate.
    Asta va doriti?
  • +10 (10 voturi)    
    Incredibil, dar adevarat (Duminică, 8 aprilie 2012, 12:37)

    micke45 [utilizator]

    A fost ca pe vremea lui Ceausescu, cind vad ce se intimpa ma iau fiorii. Asta vreti asta votati !! . Dar sper ca majoritatea romanilor sint mai intelepti si vor merge pe drumul deschis de inaintasii care si-au dat viata la revolutie.
  • +8 (8 voturi)    
    si uite asa, (Duminică, 8 aprilie 2012, 12:46)

    miha [anonim]

    ....repetentul si chiulangiul va ajunge sa fie sef celui premiant.Halal de asa popor, de ni-l vor vota, sa se cocoteze in fruntea tarii!
  • +10 (10 voturi)    
    congresul mincinosilor (Duminică, 8 aprilie 2012, 12:57)

    nistor [anonim]

    acest congres a fost o adunare trasa la indigo cu cele de pe vremea ceausista! Nici nu ar fi putut fi altfel avand in vedere care sunt conducatorii acestei aliante comuniste: crin un visator care latra ca un nebun si minte de ingheata pietrele, ponta care este copilul adoptiv al comunistului sef (ion iliescu), daniel constantin (seful comunistilor) si mai nou oprescu (primarul cainilor dar nu primarul bucurestenilor)..
  • +10 (10 voturi)    
    congresul lasilor (Duminică, 8 aprilie 2012, 13:17)

    misu [anonim]

    nu era de ajuns ca erau toti comunistii, toti perversii si toti avarii in usl, acum li s-a alaturat si omul care-I intrece pe toti in rele, si anume oprescu… a fost un congres al oamenilor care vor sa puna mana pe banii statului ca sa-I imparta intre ei.. asta e singurul lor scop!! Congresul a fost organizat doar impotriva lui basescu, asta a fost singurul scop, fiind obsesia lor!
  • +12 (12 voturi)    
    usl=wc (Duminică, 8 aprilie 2012, 13:38)

    gica [anonim]

    mi-a fost sila de ce am vazut la televizor, la acest congres de tip ceausist, in genul adunarilor de pe stadionul national lia manoliu de dinainte de 90.. 10.000 de oameni platiti precum au fost si protestele de acum 2 luni!? De altfel o mare parte din oamenii de la proteste au fost prezenti la congresul comunist!! S-a intregit partidul comunist de stanga (ponta, crin, daniel constantin si mai nou cel mai lenes primar din istoria bucurestiului- oprescu)!!
  • +5 (5 voturi)    
    comentariu (Duminică, 8 aprilie 2012, 15:34)

    carmen [anonim]

    Ce au inteles USL-istii de rand din discursurile liderilor Crin Antonscu si Victor Ponta ?Ca trebuie sa voteze cu PDL!
  • +6 (6 voturi)    
    piata universitatii (Duminică, 8 aprilie 2012, 15:45)

    BalL [utilizator]

    Daca mai era nevoie de dovezi, la mitingul USL "au participat si cativa reprezentanti ai celor ce au manifestat in inauarie in Piata Univeritatii". Deci manifestantii erau oamenii USL-ului.
  • +5 (5 voturi)    
    E super! (Duminică, 8 aprilie 2012, 16:00)

    VickTor [anonim]

    Imbecilii astia vor sa ne conduca tara (spre binele lor)
    E super!
  • +6 (6 voturi)    
    sufragiu - sufragerie... înțelegi? (Duminică, 8 aprilie 2012, 16:53)

    cititor [anonim]

    Membru USL: ” Am urmarit cu atentie discursurile si, in principal, se ocupa de paturile sociale defavorizate”

    Adică să stea si poporul la masă.Si pentru a nu manca sfânta constituțiune

    ”s-a decis scoaterea Romaniei din rahatul in care au bagat-o astia” mai zice cu adâcă filozofie Mircea Cosma. O fi fratele lui Miron? Eu cred că da.
  • +2 (2 voturi)    
    congresul securistilor (Luni, 9 aprilie 2012, 12:37)

    sergiu [anonim]

    aceasta adunare de tip ceausist din care au lipsit doar securea si ciocanul a fost organizata cu scopul de a face atacuri si acuze impotriva lui base… aceasta uniune social comunista la care s-a adaugat si cel mai lenes primar al bucurestiului din istorie nu are nici un interes comun cu cele ale tarii, ei vizeaza doar sa puna mana pe banii nostril ai romanilor!! Sa le fie rusine pentru minciunile pe care le spun!!
  • +1 (1 vot)    
    usl-isti comunisti (Luni, 9 aprilie 2012, 12:52)

    daniel [anonim]

    la acest congres comunist la care au luat parte toti urmasii lui Ceausescu s-a mers pe promisiuni false, pe vorbe goale, murdare si fara acoperire, iar interesul acestor prostanaci pentru tara si pentru locuitorii ei este egal cu 0, drept dovada ponta abia astepta sa se termine congresul pentru a pleca in vacanta in dubai!
  • +2 (2 voturi)    
    asdgsd (Luni, 9 aprilie 2012, 12:58)

    adrian [anonim]

    Congresul USL = un mare fas. Sunteti cel putin penibili cu echipa voastra de 2 bani , circarul Ponta , papusarul Crin si muschetarul Oprescu. Vai de voi si de cine o sa va voteze la alegeri.
  • +2 (2 voturi)    
    asfgsda (Luni, 9 aprilie 2012, 13:01)

    andrei [anonim]

    Oare mai exista cineva care are incredere in ce aberatii scot astia pe gura? Chiar nu vede nimeni ca tot ce isi doresc e sa ajunga la putere cu orice prêt , chiar daca asta ar insemna falimentul Romaniei ?
  • +2 (2 voturi)    
    petrecaretii.. (Luni, 9 aprilie 2012, 13:08)

    simona [anonim]

    comunistii astia cred ca pot pacali romanii cu un congres si cu niste promisiuni ale unor persoane care nu au facut pana acum absolute nimic?? Sunt niste nesimtiti care nu vin la sedintele din parlament, nu vin cu idei, cu propuneri, cu nimic… cum vor ei sa faca tot ce au promis daca ei nu sunt in stare de nimic!?
  • +2 (2 voturi)    
    cei mai prosti din curtea scolii (Luni, 9 aprilie 2012, 13:15)

    ibis [anonim]

    au rupt scrisoarea lui base, au promis marea cu sarea, au jignit, au strigat impotriva lui base… acesti comunisti au o obsesie.. o invidie… o oroare fata de basescu si acuza fara acoperire, dar nu se uita in ograda lor cine sunt ei si ce fac.. ca ``seful`` lor dim umbra (Adrian nastase) are dosare peste dosare la tribunal si a fost gasit vinovat in 2 dintre ele…! Sa nu mai spunem ca pontasu pleaca in vacanta in dubai imediat dupa congres…! Imi este si sila de ce vad la acesti comunisti!!
  • +2 (2 voturi)    
    asdfsd (Luni, 9 aprilie 2012, 13:18)

    bibi [anonim]

    Poate ati uitat , dar Ponta si Crin vin amandoi din garda veche a puterii , stiti binee despre cine e vorba. Treziti-va si realizati ca astia doi sunt niste papusi cu sfori , manevrate de greii din PSD din umbra , pentru a le servi intereselor personale
  • +2 (2 voturi)    
    asfadssdsd (Luni, 9 aprilie 2012, 13:27)

    cristi [anonim]

    Niciodata in historia ei , Romania nu a dus`o mai rau decat pe timpul Nastase si Iliescu , iar cei care`i voteaza pe Ponta si Antonescu nu fac decat sa ne intoarca vreo 20 de ani in timp si sa sustina 4 ani de furtisaguri si talharii!
  • +2 (2 voturi)    
    o rusine nationala (Luni, 9 aprilie 2012, 13:32)

    marius [anonim]

    A auzit cineva de vreun proiect sau de vreo realizare a lui crin si ponta (lolek si bolek)!??? Crin doarme dar s-a imbogatit, ponta si-a schimbat nevestele iar acum are ca amanta o minora.. mai nou s-a alaturat si oprescu care nu a fost in stare sa faca nimic timp de 4 ani cat a fost primar al bucurestiului… astora le dam noi tara si bucurestiul?!?
  • +2 (2 voturi)    
    asdfsd (Luni, 9 aprilie 2012, 13:37)

    dan [anonim]

    Ponta sa un uite ca i s-a oferit scaunul de premier pe tava si l-a refuzat. Dar mai ales sa nu uite cum l-a refuzat , nici macar personal , pentru ca nu e in stare sa vorbeasca pentru el insusi si are nevoie de avocati , se stie cine.
  • +2 (2 voturi)    
    asfsda (Luni, 9 aprilie 2012, 13:40)

    dinca [anonim]

    Mergeti pana in panzele albe , ca acolo o sa ajungeti. Credeti ca lumea a uitat de marea voastra greva parlamentara dusa pana la penibil sau de penthouse-ul lui Crin de 200.000 de euro , cumparat in plina criza? Sa credeti voi !!
  • +2 (2 voturi)    
    asdfsad (Luni, 9 aprilie 2012, 13:48)

    eusebiu [anonim]

    Bataie de joc la adresa romanilor si a celor din sala aia. Saracii oameni , atat de mult au fost indoctrinati de Ponta si Antonescu incat nu mai vad realitatea care`i inconjoara , anume ca USL nici in veci nu va ajunge la putere.
  • +1 (1 vot)    
    adunarea comunista pentru incurajarea minciunilor (Luni, 9 aprilie 2012, 15:06)

    victor [anonim]

    Aceasta uniune comunista care face adunari ca pe vremea lu ceasca nu arata decat slabiciune, frica dezinteres total fata de tara prin plecarea lui ponta in vacanta in dubai imediat dupa congres!! Oprescu vrea sa para un primar bun dar faptele vorbesc de la sine: oprescu este cel mai slab si cu cele mai putine realizari din istoria bucurestiului!!
  • +1 (1 vot)    
    congres cu securea si ciocanul (Luni, 9 aprilie 2012, 15:18)

    ema [anonim]

    singurul lucru care a lipsit acestui congres penibil au fost securea si ciocanul!! congres de tip ceausist la care au fost prezenti numai comunisti!! aceste promisiuni, aceste vorbe ale lor sunt egale cu 0 pentru romanii cu coloana vertebrala care vor un viitor bun pentru tara si pentru copii lor!! oamenii astia de la usl si oprescu sunt niste scursuri ale societatii, niste mizerabili si perversi care nu fac nici 2 bani!!!
  • +1 (1 vot)    
    usl si oprescu - scursurile societatii (Luni, 9 aprilie 2012, 15:19)

    alecu [anonim]

    singurul lucru care a lipsit acestui congres penibil au fost securea si ciocanul!! congres de tip ceausist la care au fost prezenti numai comunisti!! aceste promisiuni, aceste vorbe ale lor sunt egale cu 0 pentru romanii cu coloana vertebrala care vor un viitor bun pentru tara si pentru copii lor!! oamenii astia de la usl si oprescu sunt niste scursuri ale societatii, niste mizerabili si perversi care nu fac nici 2 bani!!
  • +1 (1 vot)    
    comunstii (Luni, 9 aprilie 2012, 15:28)

    ana [anonim]

    ..congresul este identic ca pe vremea lui Ceausescu nu le-ar fi rusine!!vorbesc cu TOVARASU’ ai naibii comunisti nu mai scapam de ei …le mai lipsea cravata de pionier si tot tacamul era complet
  • 0 (0 voturi)    
    degeaba (Luni, 9 aprilie 2012, 16:05)

    fane [anonim]

    Mi-au povestit parintii ca exact asa erau si pe vremea lui Ceausescu congresele se laudau intre ei cu ‘’reusitele’’ USL= partidul comunist romana
  • 0 (0 voturi)    
    eu ca membru usl (Marţi, 10 aprilie 2012, 8:15)

    yellowdog [utilizator]

    am inteles ca o sa fim victioriosi si ca am realizat marea unire.

    Victorie tovarasi!