Silviu Prigoana: Neg categoric ca ar fi existat o intalnire intre mine si presedintele Romaniei ieri seara sau in ultimele saptamani

de Alina Neagu     HotNews.ro
Marţi, 3 aprilie 2012, 18:55 Actualitate | Politic


Deputatul PDL Silviu Prigoana, candidat al formatiunii la functia de primar al Capitalei, "neaga categoric", intr-un comunicat remis marti, ca "ar fi existat o intalnire intre mine si presedintele Romaniei ieri seara sau in ultimele saptamani." Silviu Prigoana afirma, in documentul citat, ca "ultima data cand l-am vazut pe Traian Basescu a fost la discursul tinut in Parlament in urma cu aproape 4 saptamani, pe data de 7 martie."

El sustine ca "Informatiile aparute in presa privind o intalnire pe care as fi avut-o la sediul PDL Bucuresti cu presedintele Traian Basescu sunt simple intoxicari si dezinformari servite mass media de catre cei care se tem ca peste doua luni voi deveni Primar General al Municipiului Bucuresti. Sunt jocuri politice murdare, in plasa carora, din pacate, a cazut o parte a presei".

Silviu Prigoana incheie spunand ca "Nu ma numar printre cei care rostesc incontinuu numele Presedintelui si nici nu sunt in cercul acestuia de apropiati. Sunt insa un deputat al Partidului Democrat Liberal care si-a reprezentat cu toata dedicatia si energia pe cei care l-au votat. Ceea ce inseamna ca raporturile mele cu seful statului sunt mai mult decat civilizate. De altfel, sunt convins ca, in calitate de cetatean al Capitalei, Presedintele va vota cu mine pe data de 10 iunie la scrutinul pentru alegerile locale."

















740 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    ... (Miercuri, 4 aprilie 2012, 13:59)

    anda [anonim]

    mai rar oameni ca base sa stie multe si sa spuna putine sa nu ii dea in gat, iar despre prigoana mie mi se pare un om sincer care nu s-ar ascunde dupa deget mai ales ca se aproprie campania , consider ca vrea sa atraga oamenii nu sa i dea la o parte.
  • 0 (0 voturi)    
    aburelii (Miercuri, 4 aprilie 2012, 14:36)

    marius1 [anonim]

    Sunt doar abureli ale presei care nu au sustinere si argumente solide.
  • 0 (0 voturi)    
    nu cred! (Miercuri, 4 aprilie 2012, 18:51)

    red [anonim]

    Cine poate sa confirma tot ce crieti voi? Mi se pare ca acum cautati tot felul de stiri ca sa mai scrieti si voi ceva sa mai castigati o paine! Nu cred in asa ceva!
  • 0 (0 voturi)    
    aberatiii! (Miercuri, 4 aprilie 2012, 18:56)

    tase [anonim]

    Poate va doriti sa stiti voi tot dar presedintele nu a fost present la aceasta reuniune oricat de mult v-ati dori voi! Stiu ca vor v-ar placea daca ar fi fost si i-ar fi certat pe pdlisti!
  • 0 (0 voturi)    
    .. (Miercuri, 4 aprilie 2012, 19:02)

    ioana [anonim]

    mai rar oameni ca base sa stie multe si sa spuna putine sa nu ii dea in gat, iar despre prigoana mie mi se pare un om sincer care nu s-ar ascunde dupa deget mai ales ca se aproprie campania , consider ca vrea sa atraga oamenii nu sa i dea la o parte.
  • 0 (0 voturi)    
    manipulare (Miercuri, 4 aprilie 2012, 19:02)

    pix [anonim]

    si daca s-ar fi intalnit de ce credeti ca i-ar fi certat pe pdlisti? Eu ca simplu cetatean nu cred asa ceva! Presedintele este un om calculat dar nu cred ca se baga in treburile portocaliilor! As fi vrut sa fitti mai profi sis a nu mai cautai nod in papura!
  • 0 (0 voturi)    
    presedintele (Miercuri, 4 aprilie 2012, 19:05)

    edy [anonim]

    Presedintele nu a fost present la acea intalnire si nu inteleg de unde ati scos voi acele declaratii! Nu vad o logiga in asta si nu inteleg de ce ii atacati asa tare pe pdlisti? Stiu ca ei fac cele mai multe mutari acum!
  • 0 (0 voturi)    
    da da cum sa nu (Miercuri, 4 aprilie 2012, 19:21)

    edgar [anonim]

    ce tare ar fi fost daca ar fi adevarat! V-ar placea sa stiti ca presedintele i-a certat pe portocalisti sic a ar fi vorbit asa cu prigoana dar nu e adevarat1 nu aveau de ce sa se ascunda! Nu vad logica!