Print
YM
E-mail
Mai mare|Mai mic

Silviu Prigoana a depus la conducerea PDL o cerere pentru exluderea din partid a lui Cristian Preda

de Luminita Pirvu     HotNews.ro
Luni, 2 aprilie 2012, 11:57 Actualitate | Politic


Silviu Prigoana, candidatul PDL la Primaria Bucuresti, a depus la conducerea PDL o cerere pentru excluderea din partid a lui Cristian Preda pe motiv ca acesta l-a atacat in mod repetat atit pe el, cit si pe presedintele partidului, Emil Boc. Prigoana a depus cererea la Biroul Permanent National, au declarat pentru HotNews.ro surse din partid.

Prigoana anuntase inca de simbata ca va propune excluderea din partid a lui Cristian Preda dupa ce europarlamentarul s-a pronuntat in repetate rinduri impotriva propunerii lui Prigoana drept candidat la PMB. Si luni, Preda a declarat ca-l va sustine in cursa pentru Primaria Bucuresti pe Nicusor Dan, candidat independent.



















1974 vizualizari

  • +4 (6 voturi)    
    Bufonul Prigoana (Luni, 2 aprilie 2012, 12:08)

    Rasmus [utilizator]

    sunt curios sa vad cate voturi va lua domnu'.
    nu cred intr-un numar cu doua cifre
    • +2 (4 voturi)    
      Prigoana o sa fie o palma dat PDL-ului (Luni, 2 aprilie 2012, 13:02)

      CalinM [utilizator] i-a raspuns lui Rasmus

      Si PDL o sa aiba o singura sansa. Sa sustina chiar inainte de alegeri si ei pe Nicusor Dan.

      Asa ca nu are rost sa va suparati pe Cezar Preda ca spune adevarul.
    • -1 (1 vot)    
      PDL curajos (Luni, 2 aprilie 2012, 15:27)

      Gata cu ciuma USL [anonim] i-a raspuns lui Rasmus

      Nu vad care ar fi motivul ca PDL sa se agite, mai precis unii din partid.
      Preda, asta, din cate stiu n-a facut absolut nimic pt partid, l-a criticat mereu, a criticat colegii si culmea (!!) pe cei mai harnici, cei implicati serios in munca! Un fost comunist nu ai cum sa-l reformezi, nu ai cum sa-i schimbi mentalitatea. Ganditi-va, este format la scoala Stefan Gheorghiu, cu asta se spune tot despre intelectualitatea lui.
  • +2 (4 voturi)    
    va pierde (Luni, 2 aprilie 2012, 12:17)

    yahuu [anonim]

    Alegerile sunt un concurs de popularitate si la noi si cam peste tot.
    Prigoana nu trebuia desemnat fiindca nu este mai carismatic decat Oprescu si nici mai inteligent decat Preda.Preda era singurul care putea pierde la mustata in fata lui Oprescu.
    • -1 (1 vot)    
      poate da, poate nu.... (Luni, 2 aprilie 2012, 13:20)

      mihai [anonim] i-a raspuns lui yahuu

      mai sunt cateva luni pana la alegeri... si acum e greu de definit cine va fii invingatorul
      Conteaza foarte mult numele si numarul lor de pe lista... Spre exemplu, daca Oprescu are 30% si restul de 70% isi impart voturile la 3-4 candidati... Oprescu e castigatorul, indiferent de celelalte nume de pe lista, de CV-ul lor si de frumusetea parului....
      Si din pacate la vot, intelectualii stau la televizor, cei ce voteaza sunt din zona fara pretentii, asa ca un candidat de gen Prigoana prinde mai mult in defavoarea unuia gen Preda..
  • +4 (6 voturi)    
    Go Prigoana ! Tu si Udrea, groparii PDL! :) (Luni, 2 aprilie 2012, 12:29)

    Bogdan [anonim]

    Nu-l uita pe Voinescu, pe Paleologu si pe Macovei! Du treaba pana la capat!! :)
  • +2 (4 voturi)    
    si uite asa mai ia voiculescu si usl un procent (Luni, 2 aprilie 2012, 12:44)

    hrn [anonim]

    prigoana nu va obtine nici 5 % in Bucuresti
  • +4 (6 voturi)    
    despre masura (Luni, 2 aprilie 2012, 12:53)

    lidia [anonim]

    Cred ca dl Prigoana nu are simtul masurii. Asta mai lipsea .... excluderea dlui Preda. E mai mult decat o prostie, e o greseala. Mai marturisesc ca nu-mi place omul Prigoana si nu voi iesi la vot pentru el (sau pentru altcineva). Nu ma multumeste nici un candidat (nici macar Nicusor Dan; e atat de edificat!). Sper ca PDL-ul sa trateze problema excluderii ca pe o gluma proasta si sa-l tina aproape pe Preda. La oameni de anvergura lui Preda nu se renunta, ci se face tot posibilul sa-i ai in preajma. La final, un sfat pe dna Udrea: invata sa taci.
    • +1 (1 vot)    
      sufera de "sefu-rita"... (Luni, 2 aprilie 2012, 13:22)

      dodu [anonim] i-a raspuns lui lidia

      Adica nici n-a fost bine nominalizat ca deja vrea sa-i dea afara pe toti cei care-l critica... Antonescu e deja bolnav de asta
  • +3 (5 voturi)    
    din categoria nu are minte (Luni, 2 aprilie 2012, 13:00)

    andimi [utilizator]

    uite din cauza unora ca Prigoana partidele pun pe fuga alegatorii. Individul crede ca are cine stie ce imagine, cind colo e tot un smecher de afacerist, ce a profitat de sistem dupa 89 si si-a facut imagine prin scandaluri bune pt tabloiduri. Pina si prostimea nu cred ca-l va vota, in acest stil iese Oprescu lejer. PDL ar trebui sa ii spuna sa mai taca din gura!
  • +1 (1 vot)    
    Excluderea lui Cristian Preda din PDL (Luni, 2 aprilie 2012, 14:10)

    Mircea [anonim]

    Silviu Prigoana poate avea nesimtirea de a cere excluderea lui Cristian Preda din PDL, pentru ca este constient cati bani a dat "reginei" proveniti din contracte de salubritate si dezapezire incheiate oneros cu primarii PDL.
    Cristian Preda nu poate arunca cu bani in PDL dar poate avea viziunea alegerii unui candidat credibil si onest pentru bucuresteni.
    Pentru Elena Udrea achizitionarea candidatului Silviu Prigoana sau a unei posete de firma este o otiune identica, la cultura ei politica.
    Deci marea tiganie pentru Bucuresti a inceput.