Cristian Preda: Il voi sustine la primaria Capitalei pe independentul Nicusor Dan. Sunt oare astfel 'in afara organizatiei', asa cum sugereaza Elena Udrea?

de R.M.     HotNews.ro
Luni, 2 aprilie 2012, 10:34 Alegeri 2012 | Alegeri Bucuresti


Europarlamentarul PDL Cristian Preda afirma ca il va vota la Primaria Capitalei pe independentul Nicusor Dan, si nu pe candidatul PDL Silviu Prigoana. In schimb, acesta spune ca va vota candidatii democrat-liberali la primariile de sector.

"La scrutinul din 10 iunie, voi vota candidatii PDL de la primaria de sector, de la consiliul local, ca si de la Consiliul General al Bucurestiului. Sustin, de asemenea, candidaturile PDL din toata tara. Doar la Primaria Capitalei voi alege un independent. E vorba despre Nicusor Dan. Trei voturi pentru PDL si unul pentru un independent", scrie Preda, pe blogul lui.

"Sunt oare astfel 'in afara organizatiei', asa cum pare sa sugereze Elena Udrea?", se intreaba el, in scurta postare intitulata "3 voturi pentru PDL si unul pentru un independent".

Elena Udrea afirmase, sambata seara, ca scorul cu care era cotat europarlamentarul Cristian Preda la primaria generala "este undeva in marja de eroare in sondaje".

Ea a adaugat ca acesta a fost luat in considerare si pentru Sectorul 4 si echipa locala era pregatita sa lucreze cu el si sa il sprijine, insa "din pacate, este mai usor sa scrii pe bloguri decat sa te bati in alegeri."


Citeste mai multe despre   


















3241 vizualizari

  • -14 (18 voturi)    
    Preda este inafara logicii umane. (Luni, 2 aprilie 2012, 10:48)

    mircea [anonim]

    Cristian Preda,nu stiu de ce se considera o petrsonalitate a PDL.A dovedit cat este de gaunos si fara caracter.Ca sa fiu corect pana la capat ,Cristian Preda se potriveste bine cu Ponta si Antonsecu(asa i-a spus Ponta cu cateva zile in urma),adica are in el aceiasi mojicie si nesimtire specifica parvenitilor fara cei 7 ani de acasa.genul de oameni care demoleaza,nu construiesc.
    • +20 (20 voturi)    
      de unde scrii? (Luni, 2 aprilie 2012, 11:03)

      andimi [utilizator] i-a raspuns lui mircea

      domnul meu, scrii din subsolurile sediului PDL Bucuresti? mie mi se pare ca Preda sustine chestii de bun-simt, nu ai cum sa mergi pe mina lui Prigoana, un afacerist veros ca si altii, pentru Bucuresti! La fel cum nici Oprescu nu e mai breaz, e o rusine de primar!
      • -5 (5 voturi)    
        Orice este posibil! (Luni, 2 aprilie 2012, 11:40)

        rds [utilizator] i-a raspuns lui andimi

        Dar nu inteleg de ce Udrea sustine 2 candidati? Pe Nicusor il sustine financiar , iar pe Prigoana doar cu numele. Ce crede ea , daca sustii 2 candidati , o sa castige ceva?
        • +7 (7 voturi)    
          incercare de intoxicare (Luni, 2 aprilie 2012, 12:38)

          Lu [anonim] i-a raspuns lui rds

          Canta la alta masa
        • +7 (7 voturi)    
          :))) cred ca ai gresit locul (Luni, 2 aprilie 2012, 12:56)

          Cri [anonim] i-a raspuns lui rds

          unde poti sa postezi chestii din astea, din auzite. Sustinatorii lui ND nu sunt oameni care cred orice daca este repetat de destul de multe ori. La fel si cei care dupa ce aud despre el, au rabdare sa caute mai multe informatii, chiar daca nu gasesc povesti cu autostrazi suspendate sau cu pomeni de tot felul. Asa ca ... adu dovezi sau incearca din astea pe un forum al antenelor, al OTV-ului ... :D
          • 0 (0 voturi)    
            curatenia de primavara (Marţi, 3 aprilie 2012, 12:47)

            danmc [anonim] i-a raspuns lui Cri

            Este un lucru bun ca PDL-ul a inceput sa-si faca curatenie in ograda,iar legat de cele spuse de Paleologu, acesta este un tip simpatic si nu te poti supara pe un asa om. Este bine ca l-au exclus pe acest Cristian Preda,deoarece acesta nu facea decat sa-si atace colegii de partid.
      • +1 (1 vot)    
        PREDA (Luni, 2 aprilie 2012, 15:28)

        bobo [anonim] i-a raspuns lui andimi

        Acest Preda n-a facut nimic petru partid, asa ca nu vad de ce ar fi asa o tragedie daca va fi exclus!!! Un comunist cu state vechi care nu se poate adapta la zilele noastre. Este invatat ca pe vremea cand era mare activist PCR.
      • 0 (0 voturi)    
        PREDAA (Luni, 2 aprilie 2012, 22:01)

        bobobobo [utilizator] i-a raspuns lui andimi

        Cu siguranta acest PREDA a uitat de unde a plecat !!! Elena Udrea are perfecta dreptate, sa fie eliminat! Nu are ce sa caute la PDL! El nu stie sa isi sustina colegii ci doar sa ii critice! Elena se poate lauda cu multe proiecte si cu o cariera foarte frumoasa! El cu ce se poate lauda cu faptul ca a fost impus pe o lista si datorita colegiilor sai astazi este la bruxell?
      • 0 (0 voturi)    
        asa da! (Marţi, 3 aprilie 2012, 12:46)

        romeo [anonim] i-a raspuns lui andimi

        Paleologu, este atipic si nici nu te poti supara pe el. Oricum, bine c-a scapat PDL de politrucul Cristian Preda. De doi ani de zile isi ataca colegii de partid si culmea, numai pe cei care realmente au avut rezultate bune....asta dovedeste ca este un frustrat care nu si-a putut depasi conditia de comunist scolit la Stefan Gheorghiu.
        Felicitari PDL ptr curatenia pe care o faci in partid. Asa vei castiga multe voturi.
    • 0 (0 voturi)    
      Nu generaliza logica pdl-ista (Luni, 2 aprilie 2012, 17:09)

      me_mihai [utilizator] i-a raspuns lui mircea

      Din punctul vostru de vedere Preda greseste, dar nu uitati ca Prigoana nu este sustinut de multa lume din PDL. Asadar, este un fenoment in acel partid, faptul ca greii partidului nu sunt de acord cu Udrea ar trebui sa va dea de gandit.
  • +20 (22 voturi)    
    Si eu tot pe Nicusor Dan il sustin (Luni, 2 aprilie 2012, 10:50)

    CalinM [utilizator]

    Si da sustin PDL in lupta cu mafiotii din USL dar vreau sa fie un semnal pentru PDL ca nu in orice conditii. Ori sustin cei mai buni candidati indiferent ca sunt sau nu membri de partid, ori or sa piarda rusinos.

    Daca PDL o sa aleaga sa-i dea afara pe cei care au curajul sa spuna adevarul, too bad for them. ii asteapta soarta PNTCD, iar Romania o sa ajunga intr-o hotie crunta marca USL. Naspa, dar ajunge cu compromisurile. Daca PDL nu intelege asta somn usor.

    Ultima sansa pentru a nu pierde total Bucurestiul, o sa fie retragerea sprijinului pentru un candidat propriu si sprijinirea lui Dan Nicusor care clar merita sa fie primar mai mult decat Oprescu sau Prigoana. Asta daca le vine mintea la loc celor din PDL.

    Pentru cine nu stie. Cine este Nicusor Dan?
    Castigator al multor Olimipade Internationale de Matematica, absolvent de doctorat in Franta, a revenit in Romania pentru niste idealuri. Este Preşedintele Asociaţiei "Salvaţi Bucureştiului" care a salvat zeci de caldiri istorice de la demolare si se lupta pentru un Bucuresti al bucurestenilor, nu al unor afaceristi legati de partide.

    Eu votez Nicusor Dan! Daca vreti un bucuresti al vostru, cautati listele de sustinatori si semnati-le si voi!
    • -7 (11 voturi)    
      Pai asa sa faci (Luni, 2 aprilie 2012, 11:12)

      ciupi 2 [utilizator] i-a raspuns lui CalinM

      ca daca se impart voturile anti Oprescu intre Dan si Prigoana, Oprescu va castiga detasat.
      Nu te prinzi ca Nicusor Dan asta e iepure?
      Nu va lua nici 15% dar ii va lua de la Prigoana.
      • +8 (8 voturi)    
        Ba stiu (Luni, 2 aprilie 2012, 11:17)

        CalinM [utilizator] i-a raspuns lui ciupi 2

        Dar vreau sa fie un semnal pentru PDL pentru alegerile din tomana. Sa-si faca ei vise cu planurile lor electoral, sa si-o ia in freza serios si apoi poate se vor gandi de doua ori cu ce oameni vin in fata la alegeri.

        Nu eu am facut alegerea ci PDL cand au avut optiunea de al sustine pe Nicusor Dan si au zis pas. Sa se descurce acum, si pot oricand sa-l sustina si ei. Deci decizia e la ei, nu la noi.
    • +10 (10 voturi)    
      + (Luni, 2 aprilie 2012, 11:12)

      Mihaela [anonim] i-a raspuns lui CalinM

      Va flicit domnule! Sunteti un bucurestean adevarat!
    • -1 (1 vot)    
      corect! (Luni, 2 aprilie 2012, 14:45)

      Cristian Ioan [anonim] i-a raspuns lui CalinM

      Daca il propuneau pe Blaga, votam cu el!
      Dar Prigoana?!
      Este NU, NU, NU!
    • 0 (0 voturi)    
      foarte bine (Marţi, 3 aprilie 2012, 12:47)

      iruletheworld [anonim] i-a raspuns lui CalinM

      Cu siguranta dupa acest episod PDL-ul demonstreaza ca este cu adevarat un partid reformator si nu-si ascunde gunoiul sub pres, cum fac celelalte partide. Oamenii care sunt impotriva partidului,mi se pare corect sa plece,daca nu,dati afara cum s-a intamplat cu Cristian Preda.
  • -8 (12 voturi)    
    dle Cristian Preda (Luni, 2 aprilie 2012, 10:57)

    gelu [anonim]

    cred ca ar fi cazul sa treceti peste orgolii si sa vedeti "ce va apropie" si nu "ce va desparte" in partid.
    Cred ca sopul PDL este sa stranga voturi nu sa le imprastie.
    Sunt de acord, dl Nicusor Dan are ceva de spus si poate este mai apropiat de "profilul" dorit de dv.
    Din pacate trebuie sa privim lucrurile pragmatic.
    Cu stima
    • +12 (12 voturi)    
      dle Gelu (Luni, 2 aprilie 2012, 11:20)

      mihaitza [anonim] i-a raspuns lui gelu

      cred ca dl. preda are dreptate... Importante nu sunt partidele, ci orasul. Iar viziunea lui Nicusor Dan pentru oras e una cu adevarat civilizata, europeana, de perspectiva... Nici unul dintre ceilalti candidati nu are asa ceva, si nici unuia nu-i pasa de oras.
      Cred ca bucurestenii ar trebui sa ia in serios sansa de a avea un asemenea candidat... n-a mai existat nici unul de aceasta factura in istoria post-decembrista.
      • -4 (4 voturi)    
        dar... (Luni, 2 aprilie 2012, 11:59)

        catalin_mattei [utilizator] i-a raspuns lui mihaitza

        Cristian Preda este membru PDL.. el nu este un independent, un membru al societatii civile.. daca ar fi avut pozitia aceasta din perspectiva omului neinregimentat politic dar care sprijina PDL-ul ar fi fost ok dar altfel nu este deloc moral ceea ce face.. PDL-ul asta cu Prigoana si Udrea l-a ajutat sa fie europarlamentar al Romaniei
      • 0 (0 voturi)    
        silviu (Luni, 2 aprilie 2012, 16:45)

        mitica [anonim] i-a raspuns lui mihaitza

        Silviu Prigoana toate sansele sunt de partea ta ! Sper ca domn Oprescu sa apuce sa isi numere zilele pentru ca are un candidat serios pentru postul sau !!
    • +9 (9 voturi)    
      Mai mult de 20 de ani... (Luni, 2 aprilie 2012, 11:25)

      CCC [anonim] i-a raspuns lui gelu

      am tot privit pragmatic. Ba l-am votat pana si pe Iliescu, lucru ce inca imi provoaca greata. Ajunge!
      • 0 (0 voturi)    
        e de bine... (Marţi, 3 aprilie 2012, 12:47)

        avira [anonim] i-a raspuns lui CCC

        Sper din suflet sa nu constituie un precedent excluderea lui Preda,iar pe viitor PDL-ul sa fie un partid unit,cum a fost si pana acum si sa ne bucure in continuare cu proiecte care sa ne faca mandrii, pentru ca bate campania la usa si nu au nevoie de asemenea oameni precum Cristian Preda.
  • -12 (12 voturi)    
    Papagali... (Luni, 2 aprilie 2012, 11:00)

    Radu [anonim]

    Nu inteleg de ce PDL-ul nu-l da afara din partid pe
    acest Preda...Nu a facut absolut nici un lucru cu care
    sa se poata lauda,departe de a fi o mare personalitate,este tot mereu un gica contra, dati-l
    afara fratilor din partid.Sunt curios in ce partid se va inscrie...
  • -11 (11 voturi)    
    Dilema lui Preda (Luni, 2 aprilie 2012, 11:01)

    Cristian P [anonim]

    Eu vad dilema lui Cristian Preda cam asa: ma duc de trei ori la sotie si o data la curve. Oare sa insemne asta ca preacurvesc?
  • -7 (9 voturi)    
    Campanie electorala Bucuresti (Luni, 2 aprilie 2012, 11:01)

    Mihaela [anonim]

    Daca Prigoana si Oprescu vor fi cei care conteaza la Bucuresti, atunci as vrea sa iasa Prigoana. O fi mai pragmatic? E un om foarte viu, ca sa zic asa ? Oprescu m-a agasat destul, chiar daca nu sunt din Bucuresti... Si faptul ca e imbratisat de USL ca un veritabil Dandanache...
    Evenimentele care se precipita ne arata ca intre realitatea politicii si ce am vrea noi este o prapastie uriasa. Dan Nicusor, Monica Macovei, Cristian Preda (caruia ii dau dreptate) sunt personaje de vitrina pentru marii afaceristi. Daca as fi in Bucuresti l-as vota pe Paleologu care se baga in si intre ei. Dece nu?
    • +8 (10 voturi)    
      noroc ca nu esti! (Luni, 2 aprilie 2012, 11:22)

      ovidiu [anonim] i-a raspuns lui Mihaela

      se vede ca te uiti prea mult la televizor. Prigoana nu e decat un alt mafiot. Nicusor Dan pe de alta parte pare ceva cu totul nou si nesperat de consistent.
    • -3 (3 voturi)    
      sa ne bagam in seama (Luni, 2 aprilie 2012, 11:50)

      Bucuresti generatia IV [anonim] i-a raspuns lui Mihaela

      "oprescu m-a agasat destul, chiar daca nu sunt din Bucuresti".

      Obama nu te-a agasat?
      Messi nu te-a agasat?
      Papa Benedict nu te-a agasat?

      nici din Sua, Argentina sau de la Vatican nu esti, dar vad ca impotriva lor nu cartesti.

      cand la mica publicitate zice "astept provincia", se subintelege "ma astept ca provincia sa stea la locul ei"
  • +11 (11 voturi)    
    si eu il sustin pe Nicusor Dan (Luni, 2 aprilie 2012, 11:09)

    dan [anonim]

    Hai sa aratam ca se poate si altfel! Fara partide!
    • -5 (5 voturi)    
      Cine (Luni, 2 aprilie 2012, 11:43)

      Intrebatorul [anonim] i-a raspuns lui dan

      Cine este acest independent Nicusor Dan? Pe Prigoana il stiu cu afacerile sale unele neclare, posibil fost ofiter secu..dar il cunosc!. In particular mi se pare un om cu mintea pe umeri si practic. Pe nicusor asta?..cine e frate?
      • +1 (1 vot)    
        uite, frate: (Luni, 2 aprilie 2012, 15:55)

        unaalta [utilizator] i-a raspuns lui Intrebatorul

        http://nicusordan.ro/ce-am-facut
  • +14 (14 voturi)    
    cu Prigoana CINE va vota ?! (Luni, 2 aprilie 2012, 11:10)

    costica [anonim]

    Care segment de alegatori este acela care va vota cu Prigoana la Bucuresti ?!
    PDL are ca sustinatori oameni de dreapta, oameni cu un anumit nivel de educatie, cu un anumit nivel de trai, ori care sunt acei oameni de dreapta, educati si civilizati care sa-l voteze pe analfabetul si smecherul de Prigoana ?!
    Ce mi-e Gigi Becali, ce mi-e Prigoana, doi analfabeti, bogati, cu diplome obtinute anul trecut in 2011 in cazul lui Prigoana la Invatamant la distanta!!
    Pentru ce MERITE, pentru ce competente datatoare pe spate pentru alegatorii astia crede PDL ca Prigoana are cele mai multe sanse?!
    Eu nu inteleg, nici nu cred, de exemplu, ca Dna Macovei va merge la vot si va vota cu analfabetul si caraghiosul Prigoana !
    Sau ca MRU, alt exemplu, va vota cu Prigoana !!
    Cine-l va vota pe Prigoana, in afara de nevasta-sa Bahmuteanca si madam Udrea ??!!
    Numiti-mi cativa oameni de dreapta care l-ar putea vota pe Prigoana !!!
    • +11 (11 voturi)    
      Corect. Asta spun si eu (Luni, 2 aprilie 2012, 11:19)

      CalinM [utilizator] i-a raspuns lui costica

      PDL a dovedit ca nu-si intelege alegatorii si merita o palma ca sa se gandeasca mai bine la alegerile legislative.
    • -2 (4 voturi)    
      Care dreapta? (Luni, 2 aprilie 2012, 12:24)

      selim [utilizator] i-a raspuns lui costica

      Mi se pare ca faci o confuzie intre stanga si dreapta... si ti-as adresa o intrebare, in ce masura nu este cumva Gigi Becali un exponenet al dreptei(extreme)? Calitatea de intelectual nu este ceva care reprezinta exclusiz alegatorii sau politicienii de dreapta.

      Si sunt curios ce inseamna intelectual si ce relevanta are acest atribut pentru un candidat la primarie. Un atribut mai bun ar fi acela de gospodar. Cu tot respectul pe care il am pentru persoane de genul Paleologul sau Preda, nu cred ca intelectualul cu papion este cel care trebuie sa administreze o institutie de talia primariei capitalei si in acelasi timp sa se lupte cu interesele politice exprimate de consiliul local.

      Intr-adevar Prigoana si-a creat notorietatea la KanalD si in presa de scandal, dar urmarindu-i pozitiile si discursul politic pot sa observ o diferenta enorma intre el si Gigi(cel cu care il compari). Discursul lui Becali este strident, crestin si nationalist... pe cand a lui Prigoana este pragmatic si consecvent.
      • +2 (2 voturi)    
        Nu e o confuzie (Luni, 2 aprilie 2012, 14:05)

        Cri [anonim] i-a raspuns lui selim

        Da, sunt oameni de dreapta care l-ar vota pe Prigoana. Dar : oamenii de dreapta sunt cei care pretuiesc mai mult independenta si expresia personala - nu depind strict de ajutor de la stat si nici nu cred ca altii ar trebui sa depinda (asta nu inseamna ca ajutorul de la stat e un lucru ingrozitor, oricine poate avea nevoie de semenii sai la un moment dat, altfel ... am trai in jungla, pe cont propriu; dar asteptarea ca statul sa iti fie mama si tata e gresita). De asta, sa le propui ceva ce resping, si apoi sa vii cu argumentul ca trebuie sa accepte, pentru ca si altii vor accepta si doar asa poate fi invins adversarul cel mare ... e aiurea. Dincolo de pragmatism, destul de multi oameni de dreapta nu au spirit de turma si chiar se infurie cand incearca cineva sa ii mane cu biciul - in acest caz, biciul folosit e teama de Oprescu.
  • +7 (9 voturi)    
    Valabil si pentru Elena Udrea (Luni, 2 aprilie 2012, 11:10)

    CezarN [utilizator]

    Si pentru Elena Udrea este valabil faptul ca este mai usor sa imparti banii tarii din postura de ministru al dezvoltarii, sa te dai vedeta atata vreme cat dispui de fonduri, iar atunci cand vin alegerile sa-i impingi pe altii in fata.

    De ce nu candideaza Elena Udrea la vreo primarie? Doar nu este rusine, PDL fiind cunoscut ca un partid al primarilor? De ce nu isi masoara ea fortele in alegeri pentru ca apoi sa-i poata pune la punct pe "detractori"? Altfel, si ea face cam tot ce face Cristian Preda: da din gura si fuge de alegeri. Ea se plange ca femeile sunt marginalizate in politica romaneasca, insa nu are curajul sa-si demonstreze carisma si aptitudinile de politician candidand mai intai in alegerile locale, de o anvergura mai mica decat cela prezidentiale dupa care ofteaza.

    Pana atunci, pana cand va demonstra ceva in alegeri cinstite, Elena Udrea va ramana la nivelul de "presedintele Norvegiei", nivel de la care nu se poate masura in nici un caz cu Cristian Preda.
  • +13 (13 voturi)    
    Si eu m-am cam hotarat... (Luni, 2 aprilie 2012, 11:27)

    CCC [anonim]

    Domnul Preda are dreptate... intre Oprescu si Prigoana nu-l poti vota decat pe al treilea!
  • -7 (9 voturi)    
    cei trei sunt: (Luni, 2 aprilie 2012, 11:31)

    Aron Deleanu [anonim]

    Cr.Preda un limbaritz,Paleologu un bufon,Baconski un naiv.
  • -3 (3 voturi)    
    Gica contra... (Luni, 2 aprilie 2012, 11:36)

    icu [utilizator]

    Gica contra va vota contra , atat. Doar ca sa fie contra.
  • +10 (10 voturi)    
    Vot Negativ (Luni, 2 aprilie 2012, 11:38)

    Manowar [utilizator]

    Si uite asa, candidatura lui Prigoana ma va scoate din casa pentru a ma opune, prin votul meu, acestui martalog jalnic. Eu nu fac parte din categoria nehotaratilor ci a non votantilor. Insa cu Prigoana pe lista Bucurestiului personal consider ca PDL a depasit orice limita a ratiunii, a bunului simt si a respectului fata de bucuresteni. Fiind scarbit si de PSD et. Comp nu-mi ramane altceva decat sa dau votul meu lui Nicusor Dan.
    Oricum, mi se pare incredibil cat de mult a decazut tara asta...
    • 0 (0 voturi)    
      bine ca au dat afara comunistu'! (Marţi, 3 aprilie 2012, 12:48)

      boboc [anonim] i-a raspuns lui Manowar

      Preda a sarit iar calul si a dovedit ca nu are calitatile necesare pentru a fi in PDL. Acest om nu stie ce inseamna disciplina. Trebuia exclus din partid de mult! Acest partid are nevoie de oameni competenti,care sa ridice partidul,nu sa-si critice colegii. Felicitari pentru excluderea acestui “intellectual” comunist!!!
  • -3 (3 voturi)    
    Moral? (Luni, 2 aprilie 2012, 11:41)

    catalin_mattei [utilizator]

    Impartasesc parerea domnului Preda cu provire la Prigoana dar ma gandesc cat de moral este gestul domniei sale. Apartenenta la PDL este un gest de vointa personala. Nimeni si nimic nu l-a obligat pe distinsul intelectual sa faca parte din acest partid. Apartenenta la un anumit grup insa te obliga la respectarea unor decizii ale grupului. Nu poti fi parte a PDL dar pentru ca nu iti convine o anume masura sa te pozitionezi contra-partidului... Domnul Preda poate sa isi manifeste public aceste idei dar este important sa faca un gest de minima moralitate si sa atace partidul din afara acestuia.. altfel domnia sa nu se ridica mai presus de cei pe care ii infiereaza. Ca este sau nu buna decizia PDL Bucuresti de sustinere a lui Prigoana ramane de vazut.. important este ca dl Preda nu a fost sustinut.. este o chestie de democratie sa respecti alegerea majoritatii..
  • -2 (2 voturi)    
    Ii reamintesc ! (Luni, 2 aprilie 2012, 13:17)

    Mitza [anonim]

    Dle Cristian Preda,vei avea aceiasi soarta ca si cu cea pentru ai facut campanie electorala pentru parlament, Teo Trandafir . Ai uitat ca pentru ea,ai fost seful de campanie ?
  • -3 (3 voturi)    
    ... (Luni, 2 aprilie 2012, 13:22)

    ioana [anonim]

    normal ca acum il susti pe nicusor dan, din moment ce ai fost dat afara din partid, si nu inteelg de ce toti cum nu va convine ceva va luati de udrea, ca ati vazut-o femeie gata va luati de ea.
  • 0 (2 voturi)    
    ... (Luni, 2 aprilie 2012, 14:02)

    adela [anonim]

    acum ce faci preda susti unul independent, ca sa mai iesi si tu in fata, dar degeaaba.
  • +1 (1 vot)    
    Dar semnaturile??? (Luni, 2 aprilie 2012, 14:54)

    Prostu' satului [anonim]

    Tuturor celor care-l sustineti prin comentarii pe Nicusor Dan, aici si poate si prin alte parti -- foarte frumos, dar nu uitati ca pana la vot mai exista un hop de trecut. Fiecare problema trebuie rezolvata atunci cand ii vine randul, iar acum e vremea semnaturilor.
    Paradoxal, asta ar trebui sa fie valabil chiar si pentru votantii de buna credinta ai lui Prigoana sau Oprescu, aceia care cred ca omul lor e cel mai bun pentru oras. Nu va ajutati de fapt favoritul impiedicandu-l pe altul sa participe, ferindu-l pe-al vostru de competitie! E in interesul tuturor si mai ales al cetateanului ca la competitie sa participe cat mai multi candidati puternici, cu personalitate si idei.
    Asa incat puneti mana, downloadati formularele alea de sustinere de pe site-ul lui NIcusor Dan (ocazie cu care mai aflati si cate ceva despre cine e, ca tot intreba cineva mai sus), completati-le si trimiteti-le prin posta. Operatiunea ia 10 minute, costa 2 lei, e un semn de minima implicare civica.
    Sustinerea unei candidaturi e una, votul e alta, deci nu va tradati favoritul ajutandu-l si pe ND sa participe.
  • 0 (2 voturi)    
    preda (Luni, 2 aprilie 2012, 15:56)

    marius [anonim]

    Nu este nicio problema alianta merge mai departe.Doar la nivel de Bucuresti in viitoarele alegeri sunt separat.
  • 0 (0 voturi)    
    ... (Luni, 2 aprilie 2012, 20:25)

    laura [anonim]

    normal ca acum find exlus din pdl, trebuie sa susti pe cineva, dar degeaba ca nu mai conteaza.
  • 0 (0 voturi)    
    ... (Luni, 2 aprilie 2012, 21:25)

    anna [anonim]

    normal ca acum sa susti si tu pe cineva daca tu nu ai mai fost sustinut de pd.....l, pentru nu mai aduceai nici un beneficiu, in acest partid rezista oameni puternici,.
  • 0 (0 voturi)    
    ... (Luni, 2 aprilie 2012, 21:48)

    didi [anonim]

    preda degeaba sustii tu pe cine vrei, acum nu mai ai nici o valoare, dasta ai si fost exclus din pdl
  • 0 (0 voturi)    
    .... (Luni, 2 aprilie 2012, 22:07)

    mimi [anonim]

    preda degeaba sustii tu pe cine vrei, acum nu mai ai nici o valoare, dasta ai si fost exclus din pdl, oamenii slabi pleaca mereu
  • 0 (0 voturi)    
    pacat ca se ajunge la asta (Marţi, 3 aprilie 2012, 0:25)

    Io. [anonim]

    dar oricum ar fii pentru USL este imposibil sa votezi daca nu esti prostit de antene sau direct interesat.

    votul este al meu si nu trebuie sa fie nici pragmatic nici nimic altceva...este fix personal.

    asa ca 1 merge la Nicusor Dan si 1 merge pentru PDL.

    ca idee liderii de partid cum e cazul dnei Udrea ar trebui sa invete sa ii puna la punct pe cei cu influenta cum e Prigoana.
    altfel te bucuri pe termen scurt cum e acum si pierzi pe termen lung.


    chiar era tragedie sa accepte ca nu au un candidat potrivit la Bucuresti si ca il vor sustine pe independentul Nicusor Dan care chiar reprezinta o incercare de ceva nou in Bucuresti?

    pe orgoliu te ridici ca altfel nu se poate dar cheia e sa inveti sa nu pici tot pe orgoliu
  • 0 (0 voturi)    
    Tradator (Marţi, 3 aprilie 2012, 10:01)

    lucian [anonim]

    Domnule C Preda , veniti cu declarati cum ca excluderea din partid este un abuz pus la cale de Elena Udrea .
    E o declaratie complet nefondata si lipsita de bun simt sau asa va invata cei din USL sa declarati , pacat a fost o gresala din pardea PDL ca va luat sub aripa lui .
    Nu sunteti decat un comunistul mare admirator si cu ode dedicate Ceausestilor.
  • 0 (0 voturi)    
    aaaaaaaaaa (Joi, 5 aprilie 2012, 23:02)

    aeeee [anonim]

    Ori suntem profesionali ori plecam acasa.! punct