PNL Sector 4: Cristian Popescu Piedone e candidat impus, nu negociem politic cu el. Il sustinem atat cat se va putea

de Corina Ionel     HotNews.ro
Sâmbătă, 31 martie 2012, 19:32 Alegeri 2012 | Alegeri Bucuresti


Presedintele PNL Sector 4, Geani Dinu, a declarat sambata pentru Mediafax ca PNL Sector 4 nu negociaza politic cu Cristian Popescu Piedone. Actualul primar al Sectorului 4, membru PC, este un candidat impus iar organizatia de sector a PNL il va sustine pe acesta "atat cat se va putea", a precizat liderul filialei liberale.

"PNL Sector 4 nu negociaza politic cu Popescu-Piedone, care este un candidat impus. Il vom sustine atat cat se va putea. De negocieri politice cu Popescu-Piedone nici nu poate fi vorba, deoarece a demonstrat ca este un om lipsit de orice fel de credibilitate", a declarat Geani Dinu.

Desi nu-i neaga capacitatile adminstrative lui Cristian Popescu-Piedone, presedintele PNL Sector 4 sustine ca acesta nu este "omul cu care te poti aseza la masa pentru o discutie politca serioasa".

Amintim ca presedintele PSD si co-liderul USL, Victor Ponta, a anuntat vineri ca primarul in functie al Sectorului 4, Cristian Popescu Piedone, va candida din partea USL pentru un nou mandat. Piedone isi anuntase in noiembrie 2011 intentia de a candida din partea UNPR in 2012.


Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















2173 vizualizari

  • +4 (6 voturi)    
    Piedone (Sâmbătă, 31 martie 2012, 19:43)

    obs. [utilizator]

    De urmarit acest Geani Dinu,interesanta pozitia exprimata.
    • 0 (0 voturi)    
      un hot (Luni, 2 aprilie 2012, 0:13)

      romeo [anonim] i-a raspuns lui obs.

      Nu este treaba nimanui din partea cui candideaza Piedone,dar cu siguranta acest om este unul instabil si nu as avea incredere in el.
    • 0 (0 voturi)    
      Piedone, USL, voi nu luati alegile! (Luni, 2 aprilie 2012, 0:16)

      boboc [anonim] i-a raspuns lui obs.

      Eu unul cred ca cei care pleaca dintr-un partid in altul,ca tiganii cu cortul,sunt niste oameni slabi,care nu pot fi numiti politieni. Rusine!!
  • +4 (4 voturi)    
    cata penibilitate (Sâmbătă, 31 martie 2012, 20:56)

    visio [anonim]

    la acest pnl; ditamai partidul si i se baga pe gat un individ de la o gloata de turnatori....
    se pare ca iliescu nu e asa "mort" cum il credeam;
    incet, incet reuseste sa refaca FSN-ul.....cine s-ar fi asteptat de la un tataie ca el.....supertare faza...
    • 0 (0 voturi)    
      hotilor! (Luni, 2 aprilie 2012, 0:13)

      danmc [anonim] i-a raspuns lui visio

      Din moment ce a fost incalcata ingetelegea cu UNPR,mi se pare un om care nu este de incredere. Maine poate ajunge la Jiji si Vadim…
  • +5 (5 voturi)    
    Fix nu (Sâmbătă, 31 martie 2012, 21:38)

    Alex [anonim]

    Cine il mai voteaza pe asta dupa ce s-a plimbat pe la toate partidele si acum e candidat impus. Manevre de rahat, nu-l mai voteaza nimeni!
  • +3 (5 voturi)    
    afara cu tradatorii!! (Sâmbătă, 31 martie 2012, 21:47)

    Serban [anonim]

    un oportunist de ultima speta. bravo pnl pentru atitudine
    • 0 (0 voturi)    
      PSD + PNL aceeasi mizerie! (Luni, 2 aprilie 2012, 0:14)

      iruletheworld [anonim] i-a raspuns lui Serban

      Acest Cristian Piedone este un parvenit! Este un hot care cedeaza parcurile sectorului 4,prietenilor din USL,care au vor sa “construiasca” pe locurile respective,diverse chestii.
  • +3 (5 voturi)    
    Aleluia (Sâmbătă, 31 martie 2012, 21:54)

    Silviu Mihai [anonim]

    Mare adevar a grait. Ar fi culmea naivitatii,ca sa nu mai spun a prostiei, sa mai stai la masa negocierilor cu un asemenea om.Apreciez atitudinea lui Geani Dinu, bravo !
  • +1 (3 voturi)    
    f corect (Sâmbătă, 31 martie 2012, 22:34)

    alex1990 [anonim]

    Foarte corecta atitudinea lui geani dinu.asa sa faca!
    • 0 (0 voturi)    
      ... (Luni, 2 aprilie 2012, 0:14)

      avira [anonim] i-a raspuns lui alex1990

      Un traseist cu aere de politician. Atitudinea lui nu imi pare una de incerdere.
  • 0 (2 voturi)    
    Bv PNL (Sâmbătă, 31 martie 2012, 22:57)

    irina90 [anonim]

    O gandire corecta din partea liberalilor, bv!
  • +3 (3 voturi)    
    Se agita spiritele (Sâmbătă, 31 martie 2012, 23:31)

    Remus [anonim]

    Deja incep divergentele in USL, foarte tare... si asta e doar inceputul... Dupa campanie nu o sa mai aibe niciunul prea multe fire de par in cap :))
  • +3 (3 voturi)    
    O raritate! (Sâmbătă, 31 martie 2012, 23:37)

    George [anonim]

    Un liberal cu coloana vertebrala. Probabil va fi pus la punct in curand. De nimeni altul decat de tovarasul iubitor de somn prelungit, Cretin Antenescu. Geani ar putea fi exclus din PNL dar cred ca ma entuziasmez prea tare. "Liberalii" sunt totusi personaje in care nu se poate avea incredere...
  • +1 (1 vot)    
    Capacitati administrative:)) (Duminică, 1 aprilie 2012, 11:26)

    Anonim [anonim]

    Care capacitati administrative?...E varza...habar nu are pe ce lume traieste...Il cauta lumea la audienta si el se da in concediu...Rusine Piedone..
  • 0 (0 voturi)    
    precupet (Luni, 2 aprilie 2012, 3:48)

    Baltaretu [utilizator]

    1.mai tineti minte cum in piete, tov Piedone arunca marfa precupetelor de pe ziare, o confisca si dadea amenzi.
    2.mai tineti minte cum si-a luat permisul auto in judetul Arges, unde se dadea spaga la greu
    Doua lucruri, care demonstreza ca liceul este limita maxima de acumulare mentala.Deci, un ipocrit
    3.PSD in afara de latrai la TV uri, nu are un candidat in acest sector, de le curge mucii la Piedone, care la rindul sau se sterge la fund si cu USL Sau latraii de la PSD candideaza numai la senat si deputatie ca altceva nu stie.La munca, mincinosilor oportunisti
  • 0 (0 voturi)    
    aaaaaaaaaaaaaaaaa (Joi, 5 aprilie 2012, 22:59)

    aaa [anonim]

    il bagati pe gat ?