Cristian Preda (PDL): Nu pot sustine candidatura lui Silviu Prigoana. Situatia politica actuala e dezastruoasa

de Alina Neagu     HotNews.ro
Sâmbătă, 31 martie 2012, 18:49 Alegeri 2012 | Alegeri Bucuresti


"PDL Bucuresti a ales intre Silviu Prigoana si mine. Primul va fi candidat la Primaria Bucurestiului. Am luat nota de aceasta decizie, dar nu pot sustine candidatura celui care a cerut excluderea mea drept conditie a propriei sale participari. <Intre timp, a uitat> veti spune. Asa e. Nu e ceva nou: personajul e construit din razgandiri. E un lux pe care nu ni-l permitem. Situatia politica actuala e dezastruoasa, fiindca pana ieri toate optiunile pareau sa fie proiectate cu totul altfel", scrie, pe blogul personal, europarlamentarul PDL Cristian Preda, dupa ce PDL l-a desemnat, sambata, pe Silviu Prigoana candidat al formatiunii la Primaria Capitalei.

Cristian Preda incheie spunand ca "Am fost, de altfel, singurul care a spus că proiectul colaborării electorale cu UNPR e o eroare. Dar PDL nu vrea să învețe din greșeli. S-ar putea să învețe doar din înfrângeri.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















2710 vizualizari

  • -2 (14 voturi)    
    ai lu' Bucur (Sâmbătă, 31 martie 2012, 19:33)

    Alf [anonim]

    Preda, care se declară expert în materie de politică, contestă ideea de competiţie şi se simte ciugulit când competitorul dă din coate? Grav. Prefer practicianul care ştie ce are de făcut într-un oraş ca Bucureştiul (de azi), politicianului care se va trezi ca din somn când va fi pus în faţa pretenţiilor unui asemenea oraş şi nu va şti cum să le rezolve.
    • +2 (4 voturi)    
      Prigoana stie ce are de facut, desigur (Sâmbătă, 31 martie 2012, 21:10)

      Nestiutorul Stie-Tot [anonim] i-a raspuns lui Alf

      Nea Alecu tunde oaia su berbecu'. A exersat chestia asta, o face singur, in grup, cu spaga mica, cu spaga mare etc. In schimb Preda e un amarit de teoretician, nu stie "mersul". ba, idiotul, mai e si cinstit, ce zici de fraieru' de Preda?
      PS: parerea mea e ca primaru' nu trebuie sa fie atotstiutor (ca romanu') insa tare bine-ar fi daca ar fi cinstit.
      • -1 (1 vot)    
        Preda,tu nu aveai sanse! (Luni, 2 aprilie 2012, 0:43)

        romeo [anonim] i-a raspuns lui Nestiutorul Stie-Tot

        Oprescu trebuie indepartat de la PMB,iar Prigoana este omul care-l poate da in spate pe acest hot.
      • -1 (1 vot)    
        ... (Luni, 2 aprilie 2012, 0:44)

        iruletheworld [anonim] i-a raspuns lui Nestiutorul Stie-Tot

        Silviu Prigoana este un candidat de temut pentru Oprescu,care nu a facut nimic bun pentru Bucuresti. A stiut decat sa vanda licitatii prietenilor din PSD si sa mai fure niste bani sa si-i duca in conturile din Elvetia.
    • -2 (6 voturi)    
      Preda , (Duminică, 1 aprilie 2012, 8:56)

      lzrd [utilizator] i-a raspuns lui Alf

      uita ca la jignit cat se poate de marlaneste pe Prigoana,si cum bine ai spus,Prigoana chiar stie cu ce se mananca problemele unei primarii atat de grele.C.Preda ca si Paleologu nu stiu ce ar cauta pe la o primarie,poate doar ceva de ros la greu.Ei sant atat de pe dinafara in problema conducerii unei primarii incat te pune in situatia delicata de a le spune cel putin ca nu au ce cauta acolo.
  • -3 (9 voturi)    
    hmm.. (Sâmbătă, 31 martie 2012, 19:38)

    Traian cel mare [anonim]

    Cezarica,la marea uniune numita USL,este loc si pt tine.
    • +3 (3 voturi)    
      atentie (Sâmbătă, 31 martie 2012, 20:25)

      radu [anonim] i-a raspuns lui Traian cel mare

      atentie mare,este vorba despre Cristian Preda,nu despre Cezar Preda,este o diferenta intre cei doi...
      • 0 (2 voturi)    
        jos Oprescu! (Luni, 2 aprilie 2012, 0:43)

        danmc [anonim] i-a raspuns lui radu

        Este important ca Oprescu a furat pana acum de n-a mai putut. N-a fost in stare decat sa se laude cu proiectele altora! Eu tind sa cred ca este o strategie bine pusa la punct iar pe 10 iunie va fi o victorie mare pentru Prigoana.
      • 0 (2 voturi)    
        haha! (Luni, 2 aprilie 2012, 0:45)

        boboc [anonim] i-a raspuns lui radu

        Tind sa cred ca PDL-ul si-a impus ca Oprescu sa nu mai obtina un nou mandat,asa ca Prigoana este cel mai potrivit pentru a-l indeparta!
    • -3 (5 voturi)    
      cristian, bre! (Sâmbătă, 31 martie 2012, 20:32)

      radu [anonim] i-a raspuns lui Traian cel mare

      Nu-i Cezarica, bre omule, e Cristian Preda. Nu-i bai, si eu o mai confund pe Elena Udrea cu Leana Lupescu sau cu Nutzi Ceausescu. Totusi, sunt de acord cu tine: e loc in USL si pt. Cezar, si pentru Cristian.
    • +3 (3 voturi)    
      Cezarica (Sâmbătă, 31 martie 2012, 23:20)

      DL [anonim] i-a raspuns lui Traian cel mare

      Traienica vezi ca nu e Cezarica ci Cristinica dar presupun comentariul tau ramine valabil nu-i asa?
  • -4 (14 voturi)    
    gica-contra (Sâmbătă, 31 martie 2012, 19:58)

    costel [anonim]

    D-le Preda-
    Ai noroc cu situatia politica dificila -fiecare vot conteaza-Eu te-as da afara in secunda 1-prea esti gica-contra
    • +2 (4 voturi)    
      Asa e, coshtele (Duminică, 1 aprilie 2012, 0:51)

      muciflenduri [utilizator] i-a raspuns lui costel

      Politica lui coshtel e cea in care exista un mare dregator si tot felul de purici obedienti.
      Mi-e teama de partidele unde toti canta cum zice sefu, ne-a codus unul mai bine de 40 de ani.
      Nivelul de intelegere al romanilor e de-a dreptul dezarmant, iar faptul ca fiecare dintre ei poate vota ma face sa realizez inutilitatea votului meu.
  • +2 (6 voturi)    
    La marea infrangere (Sâmbătă, 31 martie 2012, 20:36)

    Uncle Sam [anonim]

    Cat de manelizat si OTV-izat sa ajungi sa-l impingi pe Prigoana in alegeri. Cu Nutzi Udrea si Prigoana in frunte PDL o sa aiba parte de cea mai mare infrangere ever in Bucuresti.
    De fapt, cu asa candidat i-au dat primaria inca 4 ani tovarashului Oprescu. Iar UNPR daca prinde ceva consilieri o sa faca alianta cu aia din USL si asa o sa aiba si bucurestenii parte de autostrazi suspendate, telegondole si alte obiective demne de Coreea de Nord.
    Dupa dezastrul Frunzaverde te-ai fi asteptat ca Zeus sa intervina, sa-l trimita pe Boc la Cluj sa predea la universitate sau ceva, sa-l puna pe Blaga sef si sa dea semnal ca PDL cu militieni in frunte se ia de glanda cu USL. Insa nu, manevra e mai fina, lasa-i pe astia din PDL sa piara pe limba lor cu Nutzi si alte fufe in frunte si apoi la prezidentiale apare ca din pamant noua formatiune si cu MRU candidat. Sah mat, scopul e Cotroceniul, restul este irelevant pt. Zeus.
    Trist.
  • +1 (5 voturi)    
    daca (Duminică, 1 aprilie 2012, 8:04)

    gogu [anonim]

    voi astia portocalii credeti ca prigoana, care are firma de ridicari masini, si se bate cu pumnul in piept ca face locuri de parcare credeti ca-l va invinge pe oprescu sunteti chiar naivi. De ce ar face locuri de parcare daca cistiga f. bine din lipsa lor?
    • 0 (2 voturi)    
      tot inainte... (Duminică, 1 aprilie 2012, 23:24)

      math [anonim] i-a raspuns lui gogu

      pionierule! aici chiar nimeni nu a spus ca Prigoana este genial si ca va castiga primaria. Dar ca orice sustinator uslas, te remarci prin acuta lipsa de logica. Da-i inainte! Un golanas smecher, pui de securist va fi primar 20 de ani. Esti fericit ? Nu-i ajungea sa fie deputat si director la 87 de spitale simultan. Pentru ca de la primarie strangi mai repejor 1 miliard de Euro. Stii ce e ala miliard ? Stii pe draqu, orice are mai mult de patru zerouri te oboseste.....
  • +2 (4 voturi)    
    Dna Udrea a explicat.... (Duminică, 1 aprilie 2012, 9:53)

    costica [anonim]

    ""Scorul domnului Preda era undeva în interiorul marjei de eroare, deci nu l-am putut susţine oricât am fi vrut", a spus Elena Udrea, la Realitatea TV."

    Acma, noi intelegem ca Dl Cristian Preda era in interiorul marjei de eroare si nu a putut fi desemnat, dar Dna Udrea NU a spus cum se situa din acest pdv scorul dnei Udrea !!
    Ea cam pe unde se situa in optiunea bucurestenilor ?!
    La nivel castastrofal, asa-i ?!
    Dl Basescu a spus ca Dnele Udrea si Anastase nu pot candida inca pentru ca "nu au mancat destula politica pe paine", dar oare ce-or fi macat ele de au ajuns in functii asa inalte in statul roman ?!
    Succesuri, dna Udrea!!!
  • 0 (2 voturi)    
    vaai (Duminică, 1 aprilie 2012, 14:01)

    Sabrrrina [utilizator]

    Din cate observ, tot mai multi oameni din "interior" declara ca situatia politica actuala din PDL e dezastruoasa.Dar mai sunt unii care zic ca PDL.ul va lua 30% la locale. Mai sunt unii care pleaca fortati de DNA. Altii care pleaca la alte partide. Cine ar mai vota un partid in care e atata haos???
  • -1 (1 vot)    
    ? (Duminică, 1 aprilie 2012, 14:09)

    cetateanulsurmenat [utilizator]

    De ce se complica atata? Nu au sanse sa castige nici el, nici primul gunoier al tarii. Dar, deh! Placerea de a fi infranti este cel mai probabil de nepretuit pentru portocalii
  • -1 (5 voturi)    
    o dorinta (Duminică, 1 aprilie 2012, 14:50)

    eleva [anonim]

    fac o recomandare din tot sufletul'' daca acesti domni__paleologu si preda sint dornici de a da sfaturi fara sa se implice __ii rog sa se angajeze in invatamint ca acolo poti vorbii cit vrei __teorii___daca nu cumva si acolo trebuie sa aplici teoriile>> .ori vorbe-n vint---==0lasati pe cei bataiosi sa se bata si voi ---priviti__insa nu mai criticati.
  • 0 (2 voturi)    
    Preda,Preda..ai vorbit cand trebuia sa taci (Luni, 2 aprilie 2012, 0:44)

    avira [anonim]

    Important este ca rezultatul obtinut de Prigoana sa fie unul pozitiv si sa-l indeparteze pe HOTUL de Oprescu de la Primaria Capitalei.
  • 0 (0 voturi)    
    . (Marţi, 3 aprilie 2012, 21:08)

    al [anonim]

    Ce-i drept tipul are dreptate
  • 0 (0 voturi)    
    aaaaa (Joi, 5 aprilie 2012, 22:58)

    aaaaaaaaaa [anonim]

    Pe ce criterii s-a ajuns la concluzia ca situatia politica actuala e dezastruoasa?