VIDEO UPDATE  Alianta PNG + PRM pentru alegeri. Becali: In aceasta alianta, Vadim Tudor va hotari tot *Liderul PNG a criticat PDL pentru declaratiile facute de Cristian Preda si de "Sulfamida" Barbu

de Corina Ionel     HotNews.ro
Vineri, 16 martie 2012, 15:14 Alegeri 2012 | Alegeri Locale


Presedintele PNG, George Becali, a anuntat, vineri, dupa sedinta Consiliului National, ca partidul pe care il conduce, Noua Generatie, va participa la alegerile locale si generale in alianta cu Partidul Romania Mare. Becali a adaugat ca presedintele PRM, Corneliu Vadim Tudor, va fi cel care va lua principalele decizii in alianta.

UPDATE "Vom forma doua echipe de lucru pentru negocieri si cei mai buni oameni din PNG care pot bascula intr-un fel sau altul rezultatul alegerilor vor capata functii importante in Consiliul General al Municipiului Bucuresti, dar si in Parlamentul Romaniei", a declarat vineri presedintele PRM, Corneliu Vadim Tudor adaugand ca PRM are toata disponibilitatea de a colabora cu niste oameni "care nu au alt interes decat cel national", relateaza Agerpres.

Vadim Tudor a precizat ca printre obiectivele prioritare ale aliantei se numara modernizarea "adevarata" a Romaniei, depolitizarea serviciilor secrete si debarcarea de la putere a primarului general al Capitalei, Sorin Oprescu. "Va asigur ca pe Sorin Oprescu, eu cel putin, intentionez sa-l debarc de la putere ca prea a jucat la doua capete si prea s-a vazut doar interesul lui", a declarat Vadim Tudor.

Presedintele PNG, George Becali, a declarat vineri ca alianta PNG+PRM a fost optiunea a 99% dintre reprezentantii PNG din Consiliul National. "Vom merge in coalitie impreuna cu PRM. Aceasta este hotararea Consiliului National si este si vointa mea alaturi de vointa lor", a subliniat liderul PNG.

Intrebat daca alianta va avea candidat propriu la alegerile locale, Becali a raspuns: "Vom avea un candidat propriu. Acel candidat il va stabili domnul Vadim. In aceasta alianta, el va hotari toate. Eu nu sunt subaltern."

"PNG e un partid de 2-3%; este si logic si drept ca el [n.r Corneliu Vadim Tudor] sa aiba primul si ultimul cuvant. Daca il contrazici pe domnul Vadim, te certi cu el, si atunci mai bine il las sa faca ce vrea. El va hotara si candidatul la primaria Capitalei si candidatul la prezidentie. Eu voi fi un camarad alaturi de el si il voi sustine, si moral si financiar, din toate punctele de vedere", a explicat liderul PNG.

Intrebat in legatura cu o posibila alianta electorala cu PDL, Becali a explicat ca acest lucru nu mai este valabil recunoscand ca si-ar fi dorit o alianta la nivel national cu democrat - liberalii. "Ce am avut cu PDL la Consiliul General va fi pana la final, inca o luna jumatate, doua", a declarat presedintele PNG.

Becali si-a manifestat speranta ca Elena Udrea, presedinte PDL Bucuresti, va intelege decizia Partidului Noua Generatie de a colabora cu PRM adaugand: "nu pot sa dizolv un partid numai asa de dragul de a o sustine pe dumneaei sau PDL la Primaria Capitalei". Becali a asemanat PDL cu "o capra raioasa cu coada pe sus: dupa ce ca sunt asa cum sunt au tot felul de fite", referindu-se la criticile formulate la adresa sa de Cristian Preda si de Sulfina Barbu, pe care liderul PNG a numit-o "Sulfamida" Barbu.









Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2738 vizualizari

  • -4 (8 voturi)    
    sedusa si abandonata.. (Vineri, 16 martie 2012, 15:50)

    catalin_mattei [utilizator]

    cine?.. cum cine?.. elena udrea..
  • +1 (5 voturi)    
    Super tare (Vineri, 16 martie 2012, 16:14)

    Eu [anonim]

    Ce tupeu pe Gigi sa o seduca si sa o abandoneze pe amazoana Udrea.pana la urma are bunul simt sa revina alaturi de cel care l a dus in parlamentul european. Sa vedem ce mare branza va face ac alianta .succesuri! Ca sa citam din clasici in viata :))
    • +2 (2 voturi)    
      uraaaaaa! (Vineri, 16 martie 2012, 17:41)

      Darius [anonim] i-a raspuns lui Eu

      Vaaaaaai ce minune s-a savarsit!!!!!!!!
      Unde-s doi puterea creste, pardon, nebunia creste.
      S.O.S. spitaleleeeee pregatiti-va rezervele!!!!
      • +1 (1 vot)    
        crezi ca (Sâmbătă, 17 martie 2012, 7:21)

        banateanul. [utilizator] i-a raspuns lui Darius

        sunt destule spitale pentru acesti nebuni ?
  • +3 (3 voturi)    
    Crede ca merge ca la europarlamentare... (Vineri, 16 martie 2012, 16:16)

    Ritzi Pitzi [utilizator]

    ... cand a ajuns din puscarie la Bruxelles.

    Daca avem populatie care sa-i admire, n-au decat sa-si puna candidati peste tot.

    Oricum, a tunat si i-a adunat !
  • +1 (1 vot)    
    ---- (Vineri, 16 martie 2012, 16:33)

    popalie [anonim]

    Printre Stele si Castele,
    Printre Orase si Chiftele,
    E Becali si Vadim,
    Ne mierlesc ca pe un DELFIN.

    Balaceanca scrie pe noi cu astia doi ;)
  • +5 (5 voturi)    
    gigi (Vineri, 16 martie 2012, 16:51)

    bobo [anonim]

    dan diaconescu mai lispea si deja se reuneau cei trei crai de la rasarit :))
    • 0 (2 voturi)    
      dan diaconescu o sa fie cu PDL (Vineri, 16 martie 2012, 17:27)

      cosminrs [utilizator] i-a raspuns lui bobo

      punem un pariu mic?
  • -2 (2 voturi)    
    felicitari (Vineri, 16 martie 2012, 17:01)

    doru [anonim]

    PRM + PNG minim 15 % felicitari. Sunt cu Becali si cred ca e cea mai buna optiune. Felicitari.
  • +1 (1 vot)    
    ...... (Vineri, 16 martie 2012, 17:05)

    Razvan [anonim]

    - autointitulatul razboinic al luminii, s- a aliat cu tribunul Vadim… ce va iesi nimeni nu va sti, dar cu siguranta alianta nu va avea success
  • +1 (1 vot)    
    sa (Vineri, 16 martie 2012, 17:06)

    Boris [anonim]

    Cu putin timp in urma Vadim si Becali se certau ca la usa cortului..acum s-au aliat…ce sa mai intelegem…si-au dat mana sa fure impreuna
  • +1 (1 vot)    
    asasa (Vineri, 16 martie 2012, 17:06)

    Next [anonim]

    Eternul nemultumit Vadim, s-a aliat cu “ salvatorul poporului “ Becali …ce sa le ceri..niste golani care fura neincetat tara
  • +1 (1 vot)    
    ---- (Vineri, 16 martie 2012, 17:07)

    valicar [anonim]

    Astia 2 sunt buni pentru comedie nu pentru primarie.
  • +1 (1 vot)    
    gigi (Vineri, 16 martie 2012, 17:24)

    mitica [anonim]

    becali ar trebui sa isi vada de steaua lui ! poate o sa ia cupa anul asta :))
  • +1 (1 vot)    
    vecali (Vineri, 16 martie 2012, 17:57)

    vasile [anonim]

    banc de banc vestea asta ! :)) sunt curios care il va vota… iar o sa scoata si o sa arunce cu banii in stanga si dreapta poate poate…
  • +1 (1 vot)    
    --- (Vineri, 16 martie 2012, 18:08)

    motz [anonim]

    Un cioban si un nebun vor sa ne duca mai rau la sapa de lemn.
  • +1 (1 vot)    
    vadim (Vineri, 16 martie 2012, 18:17)

    gheorghe [anonim]

    vadim vad ca a inceput sa ii ia pe toti sub aripa lui si sa ii duca spre.. rusine si umilinta !
    • -2 (2 voturi)    
      mi-e ca-i duce in Parlament si dam de naiba !! (Vineri, 16 martie 2012, 18:49)

      costica [anonim] i-a raspuns lui gheorghe

      Ce fauna o sa vedem, ce-a fost pana acuma nu a fost nimic, de-acuma sa vezi fauna !!
      Sa-i multumim lui Traian Basescu ca datorita maretelor "reforme" ce-au saracit jumate din Romania o sa-i trimita saracimea Romaniei in Parlament pe nebunii astia care probabil la un loc ii vor depasi pe PDLeii reformisti ai Romaniei !!!
      Iar PDLul de manuta cu UDMRul-cel mai corect partener de guvernare cum ii spunea mereu Boc, va face opozitie pe veci de-acuma....
      Rasul curcilor !!!
  • -2 (2 voturi)    
    PDL mai are o unica sansa !!! (Vineri, 16 martie 2012, 18:31)

    costica [anonim]

    Becali a parasit PDLul !!!!
    PDL mai are o unica sansa !!!
    Sa faca alianta cu PP al lui DD !!!
    Ce fauna vom avea in viitorul Parlament !!
    Sa-i multumim lui Traian Basescu, multumita "reformei" lui si a lui Boc, milioanele de saraciti de pe urma maretei "reforme" ii vor vota pe alde Becali, DD sau Vadim !!
    Succesuri !!!!
  • 0 (0 voturi)    
    gigi (Vineri, 16 martie 2012, 19:07)

    maftei [anonim]

    bine ca s-au aliat cei doi chiulangii din parlamentul European cica sa faca treaba “buna”.. :)) dupa cum spune prezenta lor…

    Gigi Becali – independent – 27%
    Corneliu Vadim Tudor – PRM - 40,54%
  • 0 (0 voturi)    
    alegeri (Vineri, 16 martie 2012, 19:16)

    simion [anonim]

    bine ca s-au aliat ca acum vom aveam si mai multe vorbe in vant pe banii statului. bine ca mai da si gigi ceva banuti pentru prmisti,poate mai ramane ceva si pentu popor flamand si sarac.
  • 0 (0 voturi)    
    popor (Vineri, 16 martie 2012, 19:26)

    fred [anonim]

    reunindu’se astia doi... pe langa faptul ca vor cheltui fara folos banii statului, daca domne fereste vor fi alesi de catre popor, vom trai in minciuna si cu mizeriile care le pot scoate cei doi pe gura..
  • 0 (0 voturi)    
    Mare ti-e gradina, Doamne, dar gardul e cam mic! (Vineri, 16 martie 2012, 19:31)

    Negru pe plantatie [anonim]

    Mai trebuie adusi in alianta asta: Nikita, Zavoranca, Sanziana Matraguna (pardon, Buruiana), Daniela Crudu... Lista ramane deschisa.
    Traiasca Partidul Pipera Mare+ Spitalul 9 si mai Mare, ca e mare nevoie!
  • 0 (0 voturi)    
    cocos (Vineri, 16 martie 2012, 19:46)

    cocos [anonim]

    daca asta e alianta in politica... nici aia cu grebla in mana nu va vor vota !
    • 0 (0 voturi)    
      rezultat (Vineri, 16 martie 2012, 21:29)

      Mihai [anonim] i-a raspuns lui cocos

      Vai ce se mai mira lumea. Asta e rezultatul unei politici desantate practicate de USL, PDL si care au mai fost pe la guvernare. Ce voi face? Votez PP. Nu am primit mai mult in 20 de ani.
  • 0 (0 voturi)    
    :d (Vineri, 16 martie 2012, 21:30)

    ciprian [anonim]

    2 nebuni care nici ei nu stiu ce vor.Azi sunt Stefan cel Mare maine Sf. Gheorghe.
  • +1 (1 vot)    
    Becali vs Vadim (Vineri, 16 martie 2012, 21:32)

    __Vali [anonim]

    http://www.youtube.com/watch?v=ndVfO1-3IFo
  • 0 (0 voturi)    
    ... (Sâmbătă, 17 martie 2012, 0:48)

    romeo [anonim]

    Astia 2 ar putea sa-si faca un numar de circ impreuna.
  • 0 (0 voturi)    
    !!! (Sâmbătă, 17 martie 2012, 0:49)

    danmc [anonim]

    Pai astia doi azi se cearta,maine se puna-n bot...si tot asa…cred c-o sa iasa o alianta gen “Vacanta Mare”.
  • 0 (0 voturi)    
    ... (Sâmbătă, 17 martie 2012, 0:50)

    iruletheworld [anonim]

    Tantalaul si Gogomanul…
  • 0 (0 voturi)    
    ... (Sâmbătă, 17 martie 2012, 0:50)

    avira [anonim]

    Cine credeti voi ca o sa-I voteze? Ori ajungem cu totii la nebuni,ori ne facem un popor de ciobani.
  • 0 (0 voturi)    
    voi doi (Sâmbătă, 17 martie 2012, 0:50)

    boboc [anonim]

    Mai rau de atat nici nu se putea. Stan si Bran in varianta moderna.
  • 0 (0 voturi)    
    ehhh..... (Sâmbătă, 17 martie 2012, 1:01)

    achena [anonim]

    Dl. Becali , nici eu nu prea sunt de acord cu declaratiile facute de Dl. Preda dar , daca PNG se alia cu PDL ..... acum nu mai spuneati nimic !