Crin Antonescu: Ungureanu este ridicol pretinzand ca mai e un fel de membru al PNL

de V.M.     HotNews.ro
Joi, 15 martie 2012, 15:48 Actualitate | Politic


Liderul PNL Crin Antonescu a declarat, joi, ca premierul Ungureanu este ridicol cand pretinde ca mai este un fel de membru al PNL, el aratand ca, din punct de vedere juridic si politic, odata revenit la "civilie" si nedepunand o cerere de reluare a calitatii de membru, nu mai are legatura cu PNL.

"In cazul Ungureanu, credeam ca lucrurile sunt simple, anume ca, odata revenit la civilie, ca sa spun asa, din politica, nu mai are vreo legatura cu PNL de vreme ce nu facut solicitarea de a-si relua calitatea de membru deplin. Credeam ca asta e intepretarea pe care, din punct de vedere juridic, politic, putem sa o dam cu totii. Ungureanu e ridicol pretinzand ca mai e un fel de membru al PNL", a spus Antonescu.

Liderul PNL a spus ca nu intelege de ce premierul Ungureanu a tinut sa-si autodefineasca in acest moment situatia ca membru suspendat din PNL decat ca pe o incercare "jalnica" de a semana confuzie si de a lasa loc la interpretari.

"De ce nu a facut un gest minimal sa spuna ca nu mai are treaba cu PNL sau ca e independent - asta eu nu o inteleg decat in conditiile unei incercari jalnice, minore, de a semana confuzie, de a lasa loc la intepretari. Mie imi plac lucrurile simple, iar apartenenta la un partid e un element definitoriu, fundamental de identitate. De ce acesti oameni cultiva in chip aproape pervers aceste confuzii nu putem intelege", a spus Antonescu.

El a aratat ca este limpede faptul ca Ungureanu a ales o cale politica diferita de PNL si a mentionat ca e dreptul sau sa faca acest lucru.

"Faptul ca Ungureanu a tinut sa reaminteasca sau sa-si autodefineasca in acest moment situatia ca membru PNL, fie si autosuspendat, ne poate duce in situatia, glumind, sa-l chemam la BPC sa vedem ce are de gand, fie sa formalizam o stare de lucruri. Nu inteleg de ce acesti oameni fac in felul acesta lucrurile. E limpede ca Ungureanu a ales o cale de cariera, de viata, de politica, total diferita de pozitia politica a PNL. E dreptul sau, e normal, suntem in democratie, nu e nici cea mai mica problema", a spus Antonescu.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1911 vizualizari

  • +12 (16 voturi)    
    Nu mai ridicol decat tine (Joi, 15 martie 2012, 16:00)

    , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator]

    care te pretinzi liberal!
    Daca Ungureanu este ridicol, t te faci de ras de/abinelea! Sincer, chiar nu esti in stare sa fii treaz nici la ora asta?
  • +14 (16 voturi)    
    Lui Antonescu ii plac lucrurile simple (Joi, 15 martie 2012, 16:09)

    Fane [anonim]

    Demonstreaza de fiecare data cat de simplu este... atat in felul in care se prezinta, cat si in felul in care gandeste si actioneaza.
    Intr-o societate normala simplitatea de care da dovada i-ar permite sa aiba responsabilitatile unui numarator de nasturi intr-o fabrica falimentara.
  • +10 (12 voturi)    
    bietul Trandafir Antonescu (Joi, 15 martie 2012, 16:10)

    Radu [anonim]

    cum nu intelege ca ca ridicol este el pretinzand ca mai e vreun fel de lider la PNL.

    Dar nu faptul ca e ridicol e problema. Problema e ca e de o inconstienta crasa, ca nu realizeaza cat de tare a ratat tinat partidului sau. Partidul romanesc care poarta numele liberalismului in titlu este azi o caricatura deplorabila si se pregateste, se pare, sa urmeze soarta celuilalt partid istoric, acum cvasi-defunct. Daca in cazul taranistilor vina a fost a romanilor abrutizati de comunism, in cazul PNL vina e exclusiv a incompetentului pueril care il "conduce".
  • +10 (12 voturi)    
    din atitudinea lui Crin (Joi, 15 martie 2012, 16:12)

    NeLeu [anonim]

    Din tot ce spune si face Crin reiese ca PNL = Crin Antonescu.

    Somn usor!
  • +10 (12 voturi)    
    crin antonescu............. ........ (Joi, 15 martie 2012, 16:14)

    onest [anonim]

    Orice om cu bun simt si educat observa cu usurinta ca acest repetent si lenes CRIN ANTONESCU este lipsit total de moralitate si intelepciune.
  • +10 (12 voturi)    
    esti plin de ura Dle Antonescu ! (Joi, 15 martie 2012, 16:20)

    mercedes [utilizator]

    "E dreptul sau, e normal, suntem in democratie, nu e nici cea mai mica problema", spui dumneata. Atunci de ce folosesti in cateva fraze : ridicol, pervers, jalnic cand de fapt aceste cuvinte ar trebui sa apara in caracterizarea personala a pretendentului la presedentia Romaniei - Crin Antonescu ?
    • +3 (3 voturi)    
      Subscriu (Joi, 15 martie 2012, 19:52)

      Andrei [anonim] i-a raspuns lui mercedes

      Dle Antonescu, intr-o perioada imi placeati, dar ati cazut in ridicol.
      Sunteti plin de ura. Spuneti cu gura mare, simtiti si nu va convine faptul ca a aparut un contracandidat la presedentie.
      Sincer, ma indrept catre dl MRU. Sper sa nu derapeze foarte tare, dar pana acum este cel care da mai multa incredere.
      Putintica rabdare si v-a da de pamant cu toti neaveniti din PDL si alte partide.

      Cautati sa aveti o prezenta care merita votul la alegeri, dar se pare ca sunteti in cadere libera
  • +9 (11 voturi)    
    narcis (Joi, 15 martie 2012, 16:21)

    dan [anonim]

    bine, am inteles, doar tu esti pnl. ma astept la titulatura pnl-ca!
  • +9 (11 voturi)    
    Antonescu este un prost. (Joi, 15 martie 2012, 16:26)

    mircea [anonim]

    Este o rusine sa fii premierul Romaniei?Asa ceva lasa sa se inteleaga din replica lui Antonescu.
  • +3 (3 voturi)    
    mai e putin (Joi, 15 martie 2012, 16:41)

    athena [anonim]

    suntem mai multi... membri, simpatizanti, care asteptam sa se schimbe ,, kalimera,, si sa... revenim la oile noastre!!!
  • +3 (3 voturi)    
    Ba din contra, crin este ridicol... (Joi, 15 martie 2012, 17:05)

    Lucky [anonim]

    ca mai spera ca Ungureanu sa revina la pnl, ...
    Poate, doar, daca antonescu dispare din pnl!? Hmm, n-ar fi o idee rea...
    • 0 (0 voturi)    
      schimbarea (Joi, 15 martie 2012, 23:00)

      translativus [utilizator] i-a raspuns lui Lucky

      S-ar putea ca noul presedinte al PNL sa fie domnul MR Ungureanu? Ar fi intradevar o revenire a acestui partid la normalitate.
      Da, buna idea...
  • +5 (5 voturi)    
    Crin....shhhh (Joi, 15 martie 2012, 17:30)

    dandra [utilizator]

    ca daca deschide gura MRU, te face din doua vorbe si incepi sa plangi...
  • -5 (5 voturi)    
    RU (Joi, 15 martie 2012, 17:36)

    Alexandra [anonim]

    Premierul Razvan Ungureanu nici nu isi da seama in ce s-a bagat. Ca sa te identifici cu PNL, in situatia actuala, inseamna sa ai aceeasi pozitie publica pe care partidul tau o are, sa aderi la ideile si deciziile luate in interior, altfel te retragi frumos si stai in banca ta. Domnule Razvan Ungureanu lasati declaratiile de acest gen si ocupati-va mai mult de guvernarea acestei tari. In loc sa pretindeti ca sunteti "un fel de" membru PNL, mai bine fiti "un fel de" premier.
    • +3 (3 voturi)    
      alexandra.. (Joi, 15 martie 2012, 17:58)

      me [anonim] i-a raspuns lui Alexandra

      cumva Alexandra S.? membru TNL?

      hmm...
  • +2 (2 voturi)    
    Ai de capu meu (Joi, 15 martie 2012, 18:12)

    Ovi [anonim]

    Alexandra, ai luat un minus la comentariu :)
  • +2 (2 voturi)    
    da (Joi, 15 martie 2012, 18:49)

    miha [anonim]

    ....culmea prostiei..Repetentul judeca premiantul.
  • +3 (3 voturi)    
    crin pe tobogan (Joi, 15 martie 2012, 18:52)

    abe [anonim]

    MRU ii va lua locul lui crin in pnl.Adevarata lovitura de teatru.
  • +3 (3 voturi)    
    PNL=Partidul Non Liberal ?? (Joi, 15 martie 2012, 19:13)

    kansas [anonim]

    MRU e oricum muuuult mai liberal decat tine !
  • 0 (0 voturi)    
    .. (Sâmbătă, 17 martie 2012, 18:24)

    alexx [anonim]

    Ungureanu a aratat cine e ridicol in tara asta. Clar nu dumnealui!