VIDEO Scandal in plenul Camerei intre putere si opozitie, dupa ce deputatii PSD au huiduit de la balcoane

de A. Neagu, L. Pirvu     HotNews.ro
Marţi, 21 februarie 2012, 13:19 Actualitate | Politic


Opozitia a protestat marti de la balcoanele Camerei Deputatilor. Aproximativ 25 de parlamentari PSD si PNL au protestat de la balcoane galagios, cu huiduieli, in timpul sedintei. Deputatul PDL Gheorghe Tinel i-a cerut, in plen, presedintelui Camerei, Roberta Anastase, sa ia masuri impotriva parlamentarilor PSD aflati la balcoane, pe motiv ca acestia vocifereaza, iar in replica, Marian Neacsu (PSD) a spus este vorba despre deputati in exercitarea mandatului. Gheorghe Tinel i-a solicitat Robertei Anastase, care conduce sedinta de plen, sa ia masurile necesare impotriva persoanelor aflate la balcoanele salii, aratand ca acestia "se manifesta ca pe stadion".

El a aratat ca Regulamentul Camerei prevede ca persoanele care asista la sedinta trebuie sa se abtina de la a se manifesta: "Va rog sa luati masurile necesare, pentru ca nu suntem pe stadion, pe o arena de sport. Sa pastram un cadru decent de dezbatere, chiar daca opozitia nu vrea sa participe", a spus Gheorghe Tinel.

In replica, deputatul PSD Marian Neacsu a spus ca persoanele de la balcon sunt "deputati in exercitarea mandatului". "Vociferarile din sala dovedesc ca va deranjeaza ca sunt mai multi deputati in balcoane decat in sala", a adaugat Neacsu.

La randul sau, presedintele Camerei Deputatilor, Roberta Anastase, a spus ca trebuie depasit acest moment, care nu face bine nici puterii si nici opozitiei: "Sa nu exageram, sunt mult mai putini la balcoane, dar mult mai galagiosi. Sa ne concentram pe lucrari si sa depasim acest moment, care nu face bine nici puterii, nici opozitiei", a spus Anastase.

Sedinta Camerei s-a desfasurat in absenta opozitiei, care si-a continuat protestul si pe parcursul votului final. Roberta Anastase a anuntat ca la lucrari sunt prezenti 168 deputati. Aproximativ 25 de deputati PSD asista la sedinta din balcoanele salii. Inaintea votului final, liderul de grup al PDL Mircea Toader a cerut apelul nominal "pentru a elimina orice fel de suspiciuni".

"Ii rog pe cei de la tribuna sa coboare sa ii trecem si pe ei", a comentat presedintele de sedinta Ioan Oltean."Nu uitati ca orice urcus are si un coboras si va mai rog sa va ganditi ca si cei de la balcoane sunt considerati ca fiind in sala si vor fi trecuti pe lista de prezenta", a adaugat Oltean.

Deputatul PNL si, totodata secretarul Camerei Deputatilor, Mihai Voicu a facut apelul nominal, constatandu-se ca este cvorum de sedinta fiind prezenti in sala 165 de deputati. Cu toate ca cvorumul a fost indeplinit, liderul deputatilor PSD, Mircea Dusa a acuzat Puterea ca voteaza legile fara cvorum, invocand faptul ca toti cei 165 de parlamentari prezenti trebuie sa-si exercite votul.

In ciuda protestelor Opozitiei, parlamentarii au continuat votul final. USL a anuntat ca va contesta la Curtea Constitutionala toate legile care au fost votate marti in sedinta.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















5827 vizualizari

  • -29 (41 voturi)    
    a invatat Roberta sa numere pana la 168 ?!!! (Marţi, 21 februarie 2012, 13:27)

    vio [anonim]

    "Roberta Anastase a anuntat ca la lucrari sunt prezenti 168 deputati".
    A invatat Roberta sa numere pana la 168 ?!
    Nu cred....
    • +19 (21 voturi)    
      si ce va mirati... (Marţi, 21 februarie 2012, 14:10)

      denea [anonim] i-a raspuns lui vio

      “25 de parlamentari PSD si PNL au protestat de la balcoane galagios, cu huiduieli, in timpul sedintei.”
      Pai cam la asta se reduce intreaga activitate a psd+pnl = usl. La galagie inutila.
      In plus, trebuie sa justifice intrun fel de ce freaca duda, dar isi iau banii in perioada de “protest”. Jos Basescu, Boc si whatever.

      Si tot asta ne asteapta daca usl castiga alegerile. 4 ani de galagie prosteasca, 4 ani pierduti.
      • -8 (10 voturi)    
        bravo (Marţi, 21 februarie 2012, 15:48)

        ioan [anonim] i-a raspuns lui denea

        cu asta i-ai raspuns lui vio?
        el vorbea despre roberta. frauda/nesimtirea/zi-i cum vrei/geniul (tu probabil asa gandesti)/implicarea/etc ei.
        lauda-o daca asa consideri, adu argumente, demolaza-l pe vio. dar n-ai facut asta.
        succesuri!
        (adica ai luat multe plusuri. mai contorizeaza cate un plus pentru fiecare minus al lui vio, si fiecare ce-l voi lua eu - oho cate o sa fie, si-ti vei dovedi puterea geniului. si deodata cu tine va creste si mandria celor ce te vor puncta. o victorie mareata, pe masura, aproape pe masura - sa pastram totusi proportiile, maretilor conducatori)
        • +5 (5 voturi)    
          Crin Antonescu are 0% voturi finale exprimate (Marţi, 21 februarie 2012, 19:28)

          dedeiu [anonim] i-a raspuns lui ioan

          Uite aici nesimtire:

          "Senatorul Crin Antonescu are 0% voturi finale exprimate prin vot electronic in sesiunea parlamentara septembrie - decembrie 2011"

          http://www.hotnews.ro/stiri-politic-11564691-ipp-senatorul-crin-antonescu-are-0-voturi-finale-exprimate-prin-vot-electronic-sesiunea-septembrie-decembrie-2011-minoritatile-independentii-cea-mai-buna-prezenta-lucrarile-camerei-deputatilor-pdl-udm.htm
          • 0 (0 voturi)    
            bravo si tie. (Miercuri, 22 februarie 2012, 9:35)

            ioan [anonim] i-a raspuns lui dedeiu

            comentariul tau chiar e la obiect. si eu la crin ma gandeam, dar n-am apucat sa scriu. tu mi-ai ghicit gandurile. (ca doar n-o sa-ti spun ca ai luat-o in balarii. ba uite ca-ti zic: eu vorbeam de roberta! ai ceva de zis despre asta? nu? atunci taci. vrei sa vorbesti despre antonescu? treaba ta, eu nu despre asta am scris. sau bine, fie, iti fac o favoare. despre crin: are 0%? e jalnic. si cu toate astea e peste basescu in preferintele electoratului. atunci cum o fi exsuvitatul?)
    • +14 (16 voturi)    
      Ai dovezi? (Marţi, 21 februarie 2012, 14:10)

      mircea [anonim] i-a raspuns lui vio

      In schimb parlamentarii USL(unii,ca sunt si civilizati printre ei)se comporta ca ultimii golani.Daca cei care sunt reprezentati de acei parlamentari se considera corect reprezentati inseamna ca au viata care o merita.De la niste parlamentari cu comportament huliganic si anarhist nu te poti astepta la lucruri bune.in plus indivizii isi bat joc de proprii alegatori pentru-ca fac scandal pe banii nostri.Parlamentarii PSD pot veni in parlament ,unde sa sustina o lege care sa pedepseasca abaterile mentionate de tine.Atata timp cat nu fac asta,cred ca totu-i bascalia ,de acum traditionala a USL.Cum poti spune asta cand nici0un parlamentar al opozitiei nu reclama asa ceva.Tu vrei minciuni,vrei trai in minciuna.E treaba ta,dar nu ne poti obliga si pe noi sa traim in minciuna ta.
    • +18 (20 voturi)    
      Roberta? (Marţi, 21 februarie 2012, 14:37)

      Stelia [anonim] i-a raspuns lui vio

      Ca stie sau nu stie sa numere pana la 168 ?eu cred ca da!Problema este au invatat cei din opozitie sa faca opozitie inteligenta?/???Raspunsul este NUUUUUU SI NICI NU O SA INVETE VREODATA.
    • +4 (8 voturi)    
      uslasii (Marţi, 21 februarie 2012, 16:04)

      FLORIO [utilizator] i-a raspuns lui vio

      Se comporta precum maimutzele din India pt ca si alea au clanurile lor si fura toata ziua de la oamenii amaratzi.
    • +5 (5 voturi)    
      oo daa..... (Marţi, 21 februarie 2012, 16:29)

      pepy [utilizator] i-a raspuns lui vio

      N-ai vrea sa fii tu provatuitorul ei ??
      Cu siguranta acest numar de 168 de deputati este aproximat ...... sau poate atati ( "deputati"= huligani ) sunt in PSD si PNL....
    • +4 (4 voturi)    
      Uslasule! (Marţi, 21 februarie 2012, 17:01)

      George [anonim] i-a raspuns lui vio

      Si atunci, ca si acum, cel care a numarat a fost tovarasul Mihai Voicu. Dar obraznicia si fatarnicia voastra, a uslasilor, depaseste orice limita a nesimtirii. Secretarul de sedinta numara voturile si cvorumul de sedinta si nu presedintele CD asa cum va latrati voi uslasii lozincile proletare!!!
  • +44 (50 voturi)    
    circari (Marţi, 21 februarie 2012, 13:35)

    sucaa [utilizator]

    eu nu inteleg cum dracu au astia 50% in sondaje la ce prostii fac... stiu ca si pdl-ul are bube dar parca nu o tin in scandal zilnic.
    dupa ce ca ei chiulesc si sunt platiti pt asta, nu-i lasa nici pe ceilalti sa lucreze.
    cat mai accepta romanii aceasta sfidare a uslasilor?
    alegerile sunt o dat ala 5 ani, vorbesc de cele prezidentiale. nu le convine? sa se duca-n parlament sa schimbe constitutia in mod democratic. nu asa!
    ce fac ei acum este circ si dauneaza foarte grav sanatatii acestei tari. ra toti de noi din cauza unor pitpalaci inconstienti.
    60% din populatie nu este de acord cu acest chiul si ei incep sa si intrerupa sedintele...
    incredibil pana unde poate merge nesimtirea la unii
    • -29 (35 voturi)    
      ... (Marţi, 21 februarie 2012, 13:57)

      elena [anonim] i-a raspuns lui sucaa

      incredibil pana unde poate merge cinismul celor de la pdl si circul l-a facut pdl-ul de cand este la guvernare.
      • +6 (8 voturi)    
        de cand e pdl la guvernare? (Marţi, 21 februarie 2012, 14:12)

        popcorn monta [utilizator] i-a raspuns lui elena

        sa vad daca stii?
      • +9 (11 voturi)    
        completare (Marţi, 21 februarie 2012, 14:47)

        mica [anonim] i-a raspuns lui elena

        mai lenuto, ce ar fi sa gandesti cu neuronul tau nu cu al lui felix ! Sa stii ca chiar daca o sa ti se para greu nu doare tare, doar putin, ia inceacra !
      • +7 (9 voturi)    
        la fel (Marţi, 21 februarie 2012, 14:49)

        kunkan [utilizator] i-a raspuns lui elena

        la fel de cinic mi se pare si commentul tau. Si pur si simplul fapt ca existi si scrii pe internet.
      • +12 (14 voturi)    
        @elena (Marţi, 21 februarie 2012, 14:50)

        Don Ciccio [utilizator] i-a raspuns lui elena

        Sa avem pardon, dar cinismul si circul invocate se afla in balconul in care s-au aflat grobianii "grevistii" USL-amisti - stipendiati generos din bani publici, sub forma de: indemnizatii de parlamentari, sume forfetare, note de hotel achitate in avans, masini si soferi la scara etc...
      • +14 (16 voturi)    
        cu o observatie (Marţi, 21 februarie 2012, 14:54)

        sucaa [utilizator] i-a raspuns lui elena

        pdl-ul n-a blocat institutiile statului. da, si in pdl exista corupti ca-n toate partidele, da si in pdl exista neavenit si neprofesionisti, la fel, ca-n toate partidele.
        dar macar astia nu au blocat institutii ale statului.
        de bine de rau, schiopatand si gafand, au reusit sa regleze economia lasat praf de cei dinainte.
        ca te-a afectat pe tine, te inteleg, dar cand s-au marit salariile bugetarilor si pensiile, noi la privat n-am primit nimic. in schimb am pierdut cand bugetarii si pensionarii au pierdut. si asta din cauza cui? din cauza populismului desantat practicat de pnl si psd.
        usl-ul boicoteaza parlamentul, boicoteaza justitia, boicoteaza presedentia, boicoteaza guvernul, boicoteaza populatia care nu este de acord cu greva, boicoteaza sfaturile celor din UE, boicoteaza tot. incerc sa nu-mi imaginez ce s-ar intampla daca preiau astia puterea...
    • +31 (35 voturi)    
      Prostia in Romania se afla (Marţi, 21 februarie 2012, 13:59)

      alin [anonim] i-a raspuns lui sucaa

      calculand scorul USL!
      • +5 (7 voturi)    
        mda.. (Marţi, 21 februarie 2012, 15:25)

        sucaa [utilizator] i-a raspuns lui alin

        nu-mi place concluzia desi este adevarata...
      • -5 (5 voturi)    
        Din contra, sunt destepti! (Marţi, 21 februarie 2012, 16:33)

        Constantin [anonim] i-a raspuns lui alin

        Numai cei incapabili vor vota mereu capabilul care sa-i indrume.
        • +4 (4 voturi)    
          super destepti (Marţi, 21 februarie 2012, 17:05)

          sucaa [utilizator] i-a raspuns lui Constantin

          voteaza pe cineva care nu trebuie sa faca nimic pt ca fac ei, nu?
          voteaza din plictiseala :))
      • 0 (0 voturi)    
        hehe.... (Marţi, 21 februarie 2012, 16:44)

        pepy [utilizator] i-a raspuns lui alin

        Si calculul nu cred ca este foarte greu , numai ca rezultatul o sa fie foarte mare , avand in vedere ca USl aliat cu PSD si PNL .... :D
    • -5 (7 voturi)    
      Mie imi plac ca sunt insistenti! (Marţi, 21 februarie 2012, 14:08)

      Constantin [anonim] i-a raspuns lui sucaa

      Iar puterea, la cat de insistent o curteaza, incepe sa-i indrageasca si ea cu toate ca sunt incompetenti.
  • +30 (34 voturi)    
    Nu asa se conduce o tara (Marţi, 21 februarie 2012, 13:35)

    eu [anonim]

    Tiganeala. Asa doreste opozitia sa conduca, de asta au nevoie oamenii simpli, care i-au ales. Sper din tot sufletul ca la alegerile ce vor venii, oamenii sa aleaga pe cei trebuie sa conduca cu adevarat, nu circari in parlament. Oare parlamentarii nu au sefi, sau au fost pusi sa faca aceste lucruri?
    • +5 (7 voturi)    
      Atata timp cat (Marţi, 21 februarie 2012, 14:17)

      Mao [anonim] i-a raspuns lui eu

      vom alege cantareti, actori, fotbalisti, arbitri, diferite personaje TV, condamnati la inchisoare etc., este clara dorinta electoratului catre circ... asa ca acestia dau electoratului exact ce cere...si-si fac treaba foarte bine....
    • -3 (5 voturi)    
      Oricum... (Marţi, 21 februarie 2012, 14:53)

      rds [anonim] i-a raspuns lui eu

      Roberta Anastase nu putea lua masuri. Nu putea sa-i numere pe toti. Sau era bine , ca dadea prea multe sanctiuni si ajungeau si aia de la PDL sanctionati din cauza/datorita lipsei de inteligenta a Robertei.
      • +3 (3 voturi)    
        oricum... (Marţi, 21 februarie 2012, 17:01)

        mercedes [utilizator] i-a raspuns lui rds

        daca Roberta nu putea sa-i numere pe toti, il avea in dreapta ei pe PNL-istul Voicu, la fel de raspunzator la Camera ca Roberta, care putea s-o ajute. N-ai inteles ca politica se bazeaza pe trocuri? A fost un troc ca multe altele dar sa protestezi cu intarziere demonstreaza cat de nepregatiti sunt acesti maimutoi care se vor politicieni. Frauda nepoatei Noricai Nicolai este simbolica pentru metodele de vot in Parlament.
  • +32 (36 voturi)    
    Gogu (Marţi, 21 februarie 2012, 13:39)

    miki [anonim]

    Opozitia in curind o sa culeaga roadele acestui comportament incalificabil ,la vot.Atunci acesti"alesi" ai neamului prost o sa se convinga,daca astazi nu sunt,
    ce lideri de doi bani si-au ales si mai ales unde s-au lasat tiriti de tembeliziunile imature.Problemele opozitiei sunt cel putin trei:unu constata,cu regret,ca greva parlamentara a esuat lamentabil;votantii USL ,si nu mumai, in sondaje spun 60% ca nu este un lucru bun;doi afisele PDL -chiulangi de lux pe banii poporului-le micsoreaza sansele electorale; trei nu stiu cum sa iasa din jocul asta static pe care-l fac,greva parlamentara,semnam conditionat tratatul de guvernanta fiscala.Sunt asa de nauci ambi lideri USL(ala micu nu conteaza) c a saracuti de ei nu mai stiu cind sa manince,cind trebuie sa se joace,cind sa doarma si cind sa mai mearga la Gadea in emisiune.Si atunci ametiti astia sa ne conduca,rezon moncher!
  • +25 (27 voturi)    
    Cine ma reprezinta? (Marţi, 21 februarie 2012, 13:42)

    laur [anonim]

    Am drept de vot de cativa ani, dar sincer nu am votat pentru asa ceva eu. Ca tanar care doreste sa isi exercite dreptul de vot in ideea ca voi fi reprezentat de oameni integrii, politicieni seriosi si competenti. Se pare ca m-am inselat. Cred ca vorbesc in numele mai multor tineri cand spun ca asa ceva NU MA REPREZINTA. Se pare ca Occidentul ramane singura varianta pt ca nu am de gand sa paltesc taxe ca reprezentantii nostrii sa stea in greva pe banii statului si sa huiduie de la balcoane cand sunt chestiuni mult mai grave cu care se confrunta aceasta tara.
    • -7 (11 voturi)    
      am inteles, pe tine te reprezinta Tinel! (Marţi, 21 februarie 2012, 14:32)

      miss robineta [anonim] i-a raspuns lui laur

      e ok, e dreptul tau.

      Apropo, exista un drept constitutional la greva!
      • +7 (9 voturi)    
        Apropo... (Marţi, 21 februarie 2012, 15:43)

        Don Ciccio [utilizator] i-a raspuns lui miss robineta

        ... pe durata grevei parlamentare, este constitutional, si chiar moral, ca grevistii-parlamentari sa fie platiti din bani publici?
      • +9 (11 voturi)    
        De ce nu ti-l exerciti si tu? (Marţi, 21 februarie 2012, 15:44)

        denvarel [utilizator] i-a raspuns lui miss robineta

        Poti incepe prin a disparea de pe forumul Hotnews.
        Auzi, drept constitututional la greva. In parlament se face Constitutia, este ilogic sa faca greva tocmai aceia care fac regulile.
        Ca nu au majoritate, asta e alta problema. Sa fie cuminti si vor obtine majoritatea daca electoratul va crede ca merita...
        • +6 (6 voturi)    
          Las o ,d-le ,ca-i proasta. (Marţi, 21 februarie 2012, 16:19)

          mircea [anonim] i-a raspuns lui denvarel

          Nu intelege ca parlamentarii nu au sindicat si ca noi suntem sefii lor,deci fac greva impotriva noastra.Parlamentarii sunt angajatii nostri ,fac greva,dar nu ne spun ce nemultumiri au fata de noi.Un astfel de subaltern,trebuie dat afara.Asta nu-i greva,este bascalie la adresa noastra.
    • -2 (8 voturi)    
      nu ar fi rau.. (Marţi, 21 februarie 2012, 15:12)

      tania [anonim] i-a raspuns lui laur

      Laur,nu ar fi rau sa pleci! Ai invata si tu ce inseamna democratia.Ai invata,poate care este diferenta dintre un protest,despre greva,despre parlament,sa vezi ce inseamna taxe!Succes! Si sper sa te si intorci!
  • +10 (12 voturi)    
    Alegatorii se vor satura de scandalagii ! (Marţi, 21 februarie 2012, 14:11)

    martin [anonim]

    Desigur exista multe sondaje profund manipulatoare,dar am dorinta si speranta ca alegatorii sa aleaga pe cei care muncesc,desi probabil mai si gresesc ,fata de opozitia care face continuu circ si care nu emite nici o idee fezabila.
    De fapt va fi opunerea unui istoric eminent, M.R. Ungureanu fata de un istoric repetent, Crina Antenescu !
    • +3 (3 voturi)    
      Cine are nevoie de sprijin, (Marţi, 21 februarie 2012, 17:27)

      Constantin [anonim] i-a raspuns lui martin

      fostul repetent sau fostul elev eminent? Ca sa egalizam cat de cat sansele sansele logic ar fi sa-l sustinem toti pe Antonescu.
  • -8 (10 voturi)    
    Asa si trebuie (Marţi, 21 februarie 2012, 14:25)

    YMA [anonim]

    Vor liniste ai draqw sa doarma....pai deaia stau acolo ca sa doarma si sa voteze ca ei sunt mari si jmecheri si voteaza cu 2 maini ca de ...voteaza si pentru vecinu care nu e prezent ....huu PDL....
    • +4 (4 voturi)    
      daca (Marţi, 21 februarie 2012, 17:07)

      mercedes [utilizator] i-a raspuns lui YMA

      fac asa, au invatat de la Norica Nicolai care si-a pus nepoata sa voteze pe blat si cand a fost surprinsa a fugit pe fereastra Parlamentului. Sau are voie pentru ca este PNL?
  • -2 (8 voturi)    
    cu regret va spun ca (Marţi, 21 februarie 2012, 14:34)

    break a leg [utilizator]

    daca puterea reuseste intruneasca cvorumul necesar, cei din balcoane ar fi cu ciocul mic. asa, opozitia a gasit cel mai bun prilej sa se racoreasca numindu-i si ei, pe cei de la putere, chiulangii. Pe buna dreptate.
    • +3 (3 voturi)    
      mai...break a leg (Marţi, 21 februarie 2012, 17:09)

      mercedes [utilizator] i-a raspuns lui break a leg

      nici cei din balcoane nu intrunesc cvorumul... sunt doar vreo 25...
    • +1 (1 vot)    
      Ride un ciob de-o oala sparta. (Marţi, 21 februarie 2012, 18:25)

      Traian [anonim] i-a raspuns lui break a leg

      Cind nu vor mai fi parlamentari. Cind un om ii va intreba: ce ai facut in Parlament? Vor putea spune cu mindrie: GREVA!
  • +5 (5 voturi)    
    Ciudat (Marţi, 21 februarie 2012, 14:39)

    ilie [anonim]

    “E asa ciudat ca avem atata vreme pentru ura, cand viata nu-i decat o picatura, intre acest moment si celalalt. Si nu-i neinteles de trist ca nu privim la cer mai des, ca nu culegem flori, ca nu zambim? Noi, care atat de repede murim…”
  • +7 (9 voturi)    
    O opozitie inteligenta (Marţi, 21 februarie 2012, 14:55)

    Munch [utilizator]

    Cand nu ai argumente, dovezi sau idei, nu iti mai ramane decat sa injuri si sa huidui. Primul care a invatat asta a fost Voiculescu si dupa aia Antonescu.
    Pacat ca acesti incompetenti or sa ajunga la guvernare fara nici un efort, fara un program de guvernare, fara a avea o idee cum sa scoata tara din recesiune, fara a demonstra ca sunt mai buni decat actualii, doar bazandu-se pe nemultumirea populara, asa cum de altfel au facut-o si la alegerile din 2000.
    In cu totul alta situatie economica internationala si in oricare alta tara, la modul cum se prezinta acum USL-ul, nu ar fii avut nici o sansa!
    • -1 (1 vot)    
      Prost sa fii, noroc sa ai! (Marţi, 21 februarie 2012, 18:11)

      Constantin [anonim] i-a raspuns lui Munch

      Intr-un fel e just asa: diferentele ar fi enorme daca cei destepti ar avea noroc iar cei prosti ghinion. Mai echilibrat e pe dos, nu?
  • +3 (5 voturi)    
    Cum e turcu e si pistolul (Marţi, 21 februarie 2012, 15:00)

    dorin bretan [anonim]

    Astia suntem si pe ei ii meritam !
  • +6 (8 voturi)    
    Deputati in exercitarea mandatului... (Marţi, 21 februarie 2012, 15:03)

    Ronin [utilizator]

    ....Ciudat cat de mult seamana deputatii astia "in exercitarea mandatului" cu o haita de babuini isterici...ce adevar groaznic a grait specimenu` ala....
  • 0 (6 voturi)    
    Doamna Roberta (Marţi, 21 februarie 2012, 15:03)

    gigi [anonim]

    Sa vina Doamna Roberta, pe care toti o iau in serios si care a dovedit multa capabilitate in repetate randuri, sa-i elimine pe comunistii, mogulii si minerii din balcoane.
  • -4 (6 voturi)    
    Dupa care numaratoare? (Marţi, 21 februarie 2012, 15:10)

    mircead [anonim]

    Din cate stiu eu numaratorile pentru elevi au zece randuri cu cate zece bile. De unde a stiut robertica sa numere pana la 168, ca nici toate degetele de la maini si picioare nu ii erau suficiente sa ajunga la acest numar??
    • +4 (4 voturi)    
      Ce zici, (Marţi, 21 februarie 2012, 15:59)

      Traian [anonim] i-a raspuns lui mircead

      pe cei 25 de USLasi in greva i-a numarat bine?
      Doar atitia mai sunt in greva? Sau ceilalti chiulesc si de la acest maret eveniment?
    • +1 (3 voturi)    
      Mai sa fie ! (Marţi, 21 februarie 2012, 16:09)

      dan tulceanu [utilizator] i-a raspuns lui mircead

      Pentru adeptii opozitiei stiu ca este o problema, asta cu numaratul peste 10. Nu generalizati baieti, in tara asta sunt si oameni care nu numai sa stiu sa numere, dar mai stiu sa si gandeasca cu capul lor , nu cu cel al antenistilor . Ce mai urmeaza sa mai faca opozitia in Parlament ? Doar sa dea foc scaunelor, ca pe stadioane. Oftica este mare cand vad ca se poate si fara ei, si inca foarte bine.
  • +5 (7 voturi)    
    ultrasi (Marţi, 21 februarie 2012, 15:45)

    ciprian [anonim]

    Daca tot i-au platit pe ultrasi sa dea cu pietre acum se manifesta si ei ca doar sustin aceeasi cauza:intoarcerea in comunismul absolut!
  • 0 (0 voturi)    
    SCANDAL pARLAMENT (Marţi, 21 februarie 2012, 15:59)

    maria [anonim]

    Nu inteleg ce atitea comentarii . E logic : esti majoritar , ok, iti votezi legile ! Nu esti majoritar : la urne ! Ii inteleg si pe PDL-isti : au si ei chiulangii lor si cum dracu sa conduci cind in Senat stai in piciorul unuia , in cufureala altuia , etc .Bunul simt zice : - la urne ! DAR DE .... !
  • +2 (2 voturi)    
    .... (Marţi, 21 februarie 2012, 16:21)

    pepy [utilizator]

    Avand in vedere ca PSD , PNL , USL = aliati impotriva regimului Basescu....
    Prima data au dat dovada de huluganism , iesind in strada , aruncand cu fel de fel de afirmatii si injurii in PRESEDINTE.
    Protestul la balcoanele Camerei Deputatilor , este inca o dovada de huliganism.... Din aceste manifestari trebuie sa intelegem ca sunt foarte buni la conducere .... dar nu conducerea tarii , ci a galeriilor de la meciurile de fotbal !!
  • +3 (3 voturi)    
    alesii neamului (Marţi, 21 februarie 2012, 16:43)

    micustrom [anonim]

    Asta am votat asta avem ,suntem un popor de lasi si nu mergem in parlament sa le aratam cum trebuie sa lucreze ,noi i-am votat si ie RAD de noi .Noi dam dovada ca suntem multi si suntem mult mai civilizati decat ei , ce curaj mai au sa vina in mijlocul nostru sa ne ceara votul.RUSINE STIMATI ALESI AI NEAMULUI indiferent ca sunt de la putere sau opozitie
  • +4 (4 voturi)    
    a-ti uitat de iliescu? (Marţi, 21 februarie 2012, 16:51)

    adela [anonim]

    iliescu care intr-un interviu se dadea el mare capitalist si vorbea in engleza invatata la MOSCOVA .Traducerea a iesit asa:RATELE SE TRAG DE LA CAMIOANE!Sa nu uitam cum ne punea sa-l alegem pe geoana presedinte dupa ce l-a facut public PROSTANAC.ETC.Asa ca treceti la munca ca doar voi ati vrut acolo .puteti pleca.dati-va demisia si duceti-va la tara de unde a-ti venit.m-ai lasatii si pe altii la cascaval ca ne-am saturat de voi.de 22 de ani numa voi.nu va tine nimeni cu forta lasati banii nostri la cine merita CHIULANGIILOR
  • +4 (4 voturi)    
    urat (Marţi, 21 februarie 2012, 17:06)

    alexx [anonim]

    Sa le fie rusine! Nu merita sa fie acolo !
  • +2 (2 voturi)    
    rusine (Marţi, 21 februarie 2012, 17:08)

    alexx [anonim]

    Asta e dovada de nesimtire, de proasta educatie din partea unor persoane care desi au anumite functii au demonstrat ce murdare sunt !
  • -2 (2 voturi)    
    Stadion?? (Marţi, 21 februarie 2012, 17:29)

    Johann [anonim]

    Acum e ca pe stadion, dar cand cheama ei huduitori, e ca la Ateneu te pomenesti?
  • +2 (2 voturi)    
    deputatilor (Marţi, 21 februarie 2012, 17:49)

    lolo [anonim]

    nu sinteti cu nimic mai buni decit cei de la putere,lenesi,dornici de avantaje,nu am icredere in usl,care este formata din urmasii lui ilici ,deci comunisti,si asa zisii liberali care nu seamana cu bratieni i sau cu cei care au infaptuit mare unire.acest strutocamiloi condus din umbra de motanul felix+iliescu+nastase,va aduce numai rau romanilor,ei nu sint o varianta.ne vom trezi cu diaconescu dan in parlament,vom fi de risul europei.
  • +3 (3 voturi)    
    Sedinta Cam.Deputatilor (Marţi, 21 februarie 2012, 17:56)

    costel [anonim]

    Parlamentarii USL care au huiduit in Parlament sunt niste golani nu parlamentari.
  • 0 (0 voturi)    
    calitate (Marţi, 21 februarie 2012, 20:03)

    silvia [anonim]

    Acest comportament de "haidamaci" arata "calitatea de intelectuali"a acestor alesi ai poporului. Vai de capul lor si vai de soarta noastra cu asemenea parlamentari !
  • 0 (0 voturi)    
    Penal (Marţi, 21 februarie 2012, 21:07)

    unguru [anonim]

    Foarte penal din partea puteriii, la ce prezenta in Parlament daca PUTEREA are majoritate?
    Sau nu pot fugii ei de la lucrari? Sunt si ei in protest?