UPDATE: Liberalii - discutie informala la sediul partidului. Biroul de presa al PNL anunta ca partidul nu are programata o sedinta astazi

de Red. Stiri     HotNews.ro
Joi, 9 februarie 2012, 13:26 Actualitate | Politic


Liderii PNL s-au reunit la sediul partidului pentru a discuta intr-o sedinta informala situatia din USL, au declarat pentru HotNews.ro surse politice. Biroul de presa al PNL anunta ca partidul nu are programata o sedinta astazi, asa cum anuntase HotNews.ro mai devreme. Nici ora unei eventuale declaratii de presa a liderului liberal, Crin Antonescu, nu a fost stabilita.

Ramii pe HotNews.ro pentru a vedea evolutiile din interiorul USL








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















4472 vizualizari

  • +8 (10 voturi)    
    Se sparge (Joi, 9 februarie 2012, 13:35)

    Un stelist [anonim]

    USLul a ajuns la expirarea termenului de garantie, se cauta loc de aruncat resturile stricate.
    Cat de curand se va anunta o noua (dar mai veche) alianta PDL-PSD. Si nici macar nu ma cheama Lazaroiu :))
  • +11 (11 voturi)    
    Pic si Poc (Joi, 9 februarie 2012, 13:35)

    Dragos [anonim]

    Nu e vorba de cat de echilibrat si cat de inteligent este Ponta ci despre cat de idiot si penibil e Crinutzul, care a reusit sa distruga PNL-ul
    :)))
    • +5 (5 voturi)    
      ponta e la fel de 'inteligent' ca si crinul ofilit (Joi, 9 februarie 2012, 14:49)

      george [anonim] i-a raspuns lui Dragos

      problema e ca nu iti poti bate joc de un sef de serviciu secret. acel saftoiu care mananca rahat pe la latrine a fost sef de serviciu secret de carton, care probabil ca a fost tinut departe de orice informatie importanta la cat de prost este dar despre Ungureanu nu se poate spune asta. asa ca au cam inceput sa le tremure chilotii celor din pdsr. super mutare, bravo Basescu . ai fost genial.
      • +2 (2 voturi)    
        Gogu (Joi, 9 februarie 2012, 15:06)

        miki [anonim] i-a raspuns lui george

        Saftoiu a vrut sa fie sef de serviciu fiind insa prea fraier nua trecut de Parlament.Asta e asa de prost ca facea dragoste cu nevasta-sa prin interpusi,vezi Imre .
  • +13 (13 voturi)    
    Mările calde ale începutului (Joi, 9 februarie 2012, 13:37)

    irina [anonim]

    Este începutul sfârşitului pentru domnul Antonescu.
    • +10 (12 voturi)    
      i-a tras-o dictatorul:))) (Joi, 9 februarie 2012, 13:51)

      popcorn monta [utilizator] i-a raspuns lui irina

      daca doarme pana tarziu,nu are de unde sti ce face ponta dimineata:)))animalul politic Traian Basescu este cu n clase peste frumoasa din padurea adormita...
      • -3 (5 voturi)    
        De cand ma stiu (Joi, 9 februarie 2012, 14:11)

        Constantin [anonim] i-a raspuns lui popcorn monta

        am tinut cu cei slabi, e un nonsens sa-l sprijini pe cel puternic.
        • +4 (4 voturi)    
          nu cand e vorba de soarta tarii (Joi, 9 februarie 2012, 14:45)

          moni [anonim] i-a raspuns lui Constantin

          Sunt de acord sa tinem cu cei slabi, dar nu atunci cand exista pericolul ca tara sa ajunga pe mana lor...
          • -2 (2 voturi)    
            Majoritatea suntem slabi, (Joi, 9 februarie 2012, 14:59)

            Constantin [anonim] i-a raspuns lui moni

            vrem sa fim reprezentati de unul de-al nostru!
            • +2 (2 voturi)    
              Si vrei sa te ajute unul care are nevoie de ajutor (Joi, 9 februarie 2012, 15:54)

              Luk [utilizator] i-a raspuns lui Constantin

              ???
              • 0 (0 voturi)    
                Vrem reprezentare, (Joi, 9 februarie 2012, 16:28)

                Constantin [anonim] i-a raspuns lui Luk

                ca suntem mai multi si trebuie sa vorbim pe aceiasi voce. Dupa ce avem reprezentant cerem si ajutor. Unul puternic nu ne reprezinta si, odata ajuns in varf, mai face misto si de slabiciunile noastre.
                • 0 (0 voturi)    
                  Unul slab n-o sa te ajute niciodata (Joi, 9 februarie 2012, 20:43)

                  Luk [utilizator] i-a raspuns lui Constantin

                  Da-mi un exemplu din experienta ta...
        • +1 (1 vot)    
          ok (Joi, 9 februarie 2012, 16:15)

          MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui Constantin

          iti doresc un sef idiot la servici, sa vezi cum e
  • +8 (10 voturi)    
    e clar (Joi, 9 februarie 2012, 13:53)

    sucaa [utilizator]

    Pnl are doua variante:
    Scapa de crin si incearca sa treaca a locul lor in dreapta. Sau raman cu el si se duc pe centura politicii alaturi de pntcd.
    Inca mai sper ca adevaratii liberali din partid vor face ce trebuie pt partid si nu pt o persoana. Succes. Eu inca astept sa revina la nivelul partidului ce l-am votat din 90 pana in 2004.
  • +9 (9 voturi)    
    O sa spumege Crinul.... (Joi, 9 februarie 2012, 13:54)

    Cataleya [utilizator]

    ..ca altceva nu asteapta nimeni de la acest individ.
    Bine-ar fi sa ma insel.....
  • +13 (13 voturi)    
    Antonescu=groparul PNL. (Joi, 9 februarie 2012, 13:58)

    mircea [anonim]

    Vocabularul vulgar,isteric si incoerent al lui Antonescu au bagat PNL in groapa.Nu cred ca mai este ceva de salvat din actuala garnitura penelista,pentru-ca prostia si anarhia sunt molipsitoare si am observat acelasi comportament anarhic si vrajmas la toti din cercul lui Antonescu.Ludovic Orban a zis bine ca sunt niste tucari.Da asta sunt.Iar Ludovic Orban nu a dovedit ca este altceva.As putea sa semnez ,un fost liberal,pentru-ca de la aducerea lui Antonescu la sefia PNL si uniunea cu PSD nu m-am mai considerat in aceiasi tabara cu ei.Ei,adica actualii penelisti sunt oameni care fura,nu fac nimic,injura,dar ii acuza pe ceilalti de prostiile lor.Un comportament tiganesc.
  • +12 (12 voturi)    
    mneata (Joi, 9 februarie 2012, 13:59)

    aricipogonici [utilizator]

    sa trezit antenescu...face declaratii, pariu ca incepe cu "noi vrem sa...."
    Eu zic sa lase declaratiile si sa-si listeze CV-ul primului ministru si sa viseze.
  • +11 (11 voturi)    
    He, he! Probleme, Crine? (Joi, 9 februarie 2012, 14:02)

    nick [anonim]

    Crin incepe sa faca ochi, atat la propriu cat si la figurat!
    Cam tarziu, cam tarzi! Pentru Crinut jocurile sunt facute dar el saracu' nu poate sa vada din cauza perdelei de scuipat pe care o revarsa cu isterie si fara pauza.
    L-au folosit pe post de scuipator de venin si acum incepe sa-si dea seama cam cat de penibil a devenit, mai rau ca alea care-si pun poalele in cap in mijlocul pietei.
  • +2 (2 voturi)    
    despre Crinut (Joi, 9 februarie 2012, 14:42)

    andreeeaaaa [utilizator]

    Pai daca Crin doarme pana tarziu de unde sa stie daca au sedinta sau nu.
  • 0 (0 voturi)    
    un nou parlament (Joi, 9 februarie 2012, 15:01)

    crinutza [anonim]

    In timp ce marea majoritate a populatiei cu drept de vot si-a exprimat dorinta cu privire la un Parlament unicameral, USL a demascat intentia ascunsa de a constitui un Parlament tricameral.
    Camera Senatului, a Deputatilor si Antecamera Parlamentului. Pentru ca s-a trezit foarte tarziu si nu a prins nici Antecamera, cel mai prost din curtea scolii, adica multiplul repetent, prefera a patra camera, camera de luat vederi a Voiculescului.
    In mod cert, asistam la un eveniment istoric ratat de insusi istoricul de trista cariera politica.