Crin Antonescu: Putem vorbi de un guvern PDL - SIE; este o situatie de maxima gravitate

de I.R.     HotNews.ro
Miercuri, 8 februarie 2012, 14:49 Actualitate | Politic


Crin Antonescu
Foto: Agerpres
Liderul USL Crin Antonescu a acuzat miercuri, intr-o conferinta de presa, faptul ca presedintele Traian Basescu a desemnat un premier aflat in fruntea unui serviciu secret de unde nu a demisionat. "In fata acestei situatii putem vorbi de un guvern PDL - SIE. Serviciile secrete vor sa isi faca majoritate parlamentara", a spus el. Antonescu a afirmat totodata ca nu exista nicio fisura la nivelul USL.

Crin Antonescu:

  • Nu se da in niciun fel in raspuns motivelor pentru care oamenii au iesit in strada. Fara sa aiba de fapt consultari de substanta, autentice cel putin cu partidele din opozitie, presedintele a decis sa mearga, urmat de fosta si actuala majoritate, nu pe o solutie care sa vina in sprijinul revendicarilor populare, de deschidere, si a alegerilor anticipate sau macar a incercarii de a contura printr-un consens consultare reala cu opozitia, protestatarii si societatea civila.
  • O solutie incarcata de o simbolistica foarte grava, cum spuneam - desemnarea unui sef de servicii secrete ca prim ministru.
  • Serviciil de informatii, speciale, ca si armata ca si alte structuri nu fac politica. A alcatui un guvern cu o anumita grupare, partide impotriva altora inseamna a face politica in cel mai inalt grad.
  • Nu am avut nici cea mai mica incercare. Putem vorbi de un guvern PDL - SIE, putem vorbi despre faptul ca serviciile secrete isi construiesc majoritate parlamentara, putem spune in fata acestei situatii orice.
  • Nu vrem sa acuzam pe cineva in servicii. Este responsabilitaeta integrala a presedintelui, ca atunci cand i se cere o noua formula politica, o deschidere, opteaza pentru o solutie opusa.
  • Acest guvern nu este investit de parlament in intregul sau, este al lui Traian Basescu, al gastii clientelare, al serviciilor secrete envetual. Cred ca daca am mai ajunge sa discutam si lista de oameni tineri si asa-zis noi pe care ne-o propun Basescu si SIE am avea foarte multe revelatii.
  • Ni se povesteste despre tineretea, studiile lor, ca sunt oameni descurcareti. Este bine, dar avem inca o data la vedere o combinatie care ne e cel putin sugerat sustinuta de serviciile secrete. Exemple clare de clientela.
  • Daca baietii si fetele tinere faceau treaba in spatele oamenilor compromisi, acum o fac la vedere. Nu au lucrat in alta parte, decat consilieri sau in agentii. In vreme ce intregului mediu privat i-a mers din ce in ce mai prost, acestor oameni foarte scoliti le-a mers din ce in ce mai bine. Nu stiu in ce masura este legal sau ilegal ce au facut ei in business.
  • Referitor la 'scindarile USL': Antonescu spune, ca si Ponta, lucrurile asa cum sunt. Eu nu pot sa ies sa spun lucrurile care s-au adeverit pe care le spune si strada, sa spun din cand in cand "nu este asa de rau". Nu am schimbat insa ce am spus. Nici Victor Ponta.
  • Faptul ca USL - dincolo de accente, temperamente - ar avea cea mai mica fisura, este o speranta desarta pe care si-o fac.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















5408 vizualizari

  • +46 (52 voturi)    
    Asta e bine . (Miercuri, 8 februarie 2012, 14:53)

    Mihai Pacepa [anonim]

    Tu erai cu unul USL-KGB
    • +30 (36 voturi)    
      nu ! (Miercuri, 8 februarie 2012, 15:33)

      alpha [utilizator] i-a raspuns lui Mihai Pacepa

      din modul in carre se comporta,mai curand usl-spitalul 9 !
      • +20 (22 voturi)    
        mru nu e inca premier (Miercuri, 8 februarie 2012, 16:21)

        somnorila [anonim] i-a raspuns lui alpha

        Sa-i spuna cineva acestui adormit care se viseaza presedintele Romaniei ca MRU inca nu este premier. Isi va da demisia in momentul in care va primi investitura si va fi declarant official premier.

        Mi-e groaza ca acest specimen, Antonescu, impreuna cu cei pe care si-i tine aproape si pe care vrea sa-i promoveze, ar putea ajunge sa ne conduca. Mi-e groaza.
        Si, apropos, sa-mi spuna si mie cineva cum poate Dna Adriana Saftoiu sa aprobe palavrageala fara sens a acestui vorba lunga. Sau tocmai de aceea si-a dat demisia din pnl ??...ha ha
        • +12 (14 voturi)    
          Eu nu inteleg cum poate vorbi... (Miercuri, 8 februarie 2012, 19:33)

          bgd [utilizator] i-a raspuns lui somnorila

          ...Cand un turnator comunist ii asigura lui spatiu de emisie, manipulare pro-opozitie de vreo 4 ani pe putin si electorat cat cuprinde...
          Mi se pare de o ipocrizie gretoasa de-acum...
          Ce inseamna sa fii un nimeni... se acumuleaza frustrari de la lipsa de realizari, atat pe plan personal cat si profesional, si ies toate la suprafata atunci cand esti bagat prea mult in seama.
          Crinel...mi-e mila de tine, serios...
    • -6 (12 voturi)    
      asta e bine (Miercuri, 8 februarie 2012, 15:36)

      dorin [anonim] i-a raspuns lui Mihai Pacepa

      perfecta dreptate
    • +16 (20 voturi)    
      Atitudine iresponsabila a opozitiei (Miercuri, 8 februarie 2012, 16:00)

      green friar [anonim] i-a raspuns lui Mihai Pacepa

      Are creierul spalat de la intrunirile francmasonilor maimutariti de Felix. Pacat ca nu intelege simbolistica utilizata acolo... Hahahahahaha...Pana si Ion Iliescu a inteles ca greva parlamentara a USL nu e tocmai cea mai matura atitudine ... nu politica...ci umana...
      • +9 (9 voturi)    
        francmasonii astia (Miercuri, 8 februarie 2012, 17:07)

        Frank Mason [anonim] i-a raspuns lui green friar

        sunt defapt securistii care sau reformat in organizati mai civile.da tot cu securistica se ocupa.
    • 0 (2 voturi)    
      oglida oglinjoara : jackass !!! (Miercuri, 8 februarie 2012, 23:00)

      Simea I [anonim] i-a raspuns lui Mihai Pacepa

      http://www.jurnaluldevineri.ro/index.php?option=com_content&view=article&id=1188%3Adespre-cum-au-fost-inelai-minoritarii&Itemid=87

      http://www.bursa.ro/exclusiv-un-pariu-pierdut-de-banci-cuprul-114052&s=banci_asigurari&articol=114052.html

      http://www.jurnaluldevineri.ro/index.php?option=com_content&view=article&id=1657:geoan-a-invins-impreun-cu-nstase-cuprom-ul
  • +51 (57 voturi)    
    Ardeeeeee (Miercuri, 8 februarie 2012, 14:55)

    Paulp [utilizator]

    Iti arde scaunul sub fund Antenescule, te-ai dus pe copca si stii asta, MRU e cu 100 de clase peste tine si stii ca va fi viitorul presedinte. Esti diperat si distrus. Doar sticla de votka te mai ajuta....
    • +16 (16 voturi)    
      sticla (Miercuri, 8 februarie 2012, 15:52)

      transparentul [anonim] i-a raspuns lui Paulp

      e o problema, nu s-a redeschis Gambrinus. amintiri, amintiri ....
    • -12 (12 voturi)    
      Isteria e molipsitoare! (Miercuri, 8 februarie 2012, 16:26)

      Constantin [anonim] i-a raspuns lui Paulp

      La fiecare declaratie politica a lui Antonescu comentarii multe si in acelasi ton rasar ca ciupercile pe Hotnews.
      • +12 (12 voturi)    
        normal (Miercuri, 8 februarie 2012, 17:13)

        MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui Constantin

        pai la ce aberatii spune, la ce te astepti? E mai penibil decat Vadim
      • +1 (1 vot)    
        pai (Joi, 9 februarie 2012, 10:22)

        aricipogonici [utilizator] i-a raspuns lui Constantin

        pai da, ca antenescu asta e cate ori se trezeste debiteaza: "noi vrem", "noi dorim", "noi solicitam","noi cerem" ....nu fac nimic inafara sa latre, nu merg la slujba si vor bani, nu merg la serviciu si au curajul sa imi ceara mie votul...
  • +34 (38 voturi)    
    Lipoveanu rosu (Miercuri, 8 februarie 2012, 14:56)

    Terente [anonim]

    radio Vorbeste Moskova .Acolo se asculta ce zicie el.
    • +13 (17 voturi)    
      sa se duca dracului la munca,trantorul... (Miercuri, 8 februarie 2012, 15:53)

      popcorn monta [utilizator] i-a raspuns lui Terente

      sa nu stea sa planga in studio la antene , ca nu de acolo isi ia salariul...eu muncesc din greu sa aiba trantorul asta o viata confortabila....sa-l trimita pe saftoiu sa rezolve problema...poate saftoiu nu a reusit sa scoata dosarele cand era sef la SIE...la cat de prost e si ala chiar as fi surprins...
  • +32 (36 voturi)    
    Comisarul rosu (Miercuri, 8 februarie 2012, 14:58)

    Stalinskaya [anonim]

    Comisarul rosu Lilian Lilianovici Antonov-24 tine discursuri inflacarate dupa model bolsevic.
  • +43 (47 voturi)    
    Un idiot (Miercuri, 8 februarie 2012, 15:00)

    Ciocan [anonim]

    Mie-mi este clar..tipul asta este un idiot!
    • +13 (17 voturi)    
      Crimantonescu (Miercuri, 8 februarie 2012, 15:38)

      Dr.Ciomu [anonim] i-a raspuns lui Ciocan

      Omul este in delir.Bagatii ceva in gura sa nu isi muste limba.Ceva de lemn.Are Ilici Iliescovici o limba de lemn mai veche de pe vremea cand era student la Moscova ."La ape " zice el .Da nu explica de ce le dadea stingerea la ora 9 seara si desteptarea la 6 dimineata si inviorarea sa ia la palme niste intelectuali .
  • +39 (43 voturi)    
    vrea cea mai inalta functie in stat? (Miercuri, 8 februarie 2012, 15:02)

    viorel [anonim]

    Adormitul de Antonescu vrea functia de presedinte al tarii? Cum poate vorbi in halul asta despre o institutie fundamentala?
  • +39 (43 voturi)    
    Antenescule (Miercuri, 8 februarie 2012, 15:03)

    Carevasazica [utilizator]

    poate te uiti putin la Ungureanu sa iei niste lectii.
    Macar Ungureanu a fost sef de servicii, dar tu ce ai facut vreodata in viata ta? Ai fost un amarat de ministru al Tineretului si Sporturilor...adica un putzulica in pantaloni scurti.
    De atunci si pana acum nu am auzit nimic relevant decat ca te-ai facut sluga lui Voiculescu.
    Cum a ajuns ASTA in fruntea PNL-ului? Au intrebat electoratul PNL daca vor sa-l puna in frunte?
    • +8 (8 voturi)    
      eu m-am intregat singur ! (Miercuri, 8 februarie 2012, 18:28)

      toma [anonim] i-a raspuns lui Carevasazica

      dupa putina vreme dupa ce a fost ales , m-am dezis de partidul asta !
      si m-am convins repede ca bine am facut ! mi-a confirmat cand a facut alianta cu securistii si mai apoi si cu comunistii !
      el mai crede ca o sa candideze ,din partea usl ,la presedentie ! se inseala amarnic ! ponta , dupa ce se vede cu sacii-n caruta , ii trage un sut de nu se vede !
      biet naiv , ti-ai batut joc de pnl !
  • +32 (36 voturi)    
    Lapsus sau rea-vointa ? (Miercuri, 8 februarie 2012, 15:04)

    Ritzi Pitzi [utilizator]

    Cand era membru PNL a fost foarte capabil, dovada ca a avut portofoliul externelor. Acum, ca nu mai este membru de partid, a devenit spion ?!

    O fi mai bun Voiculescu (Felix) in pozitia de vice-presedinte la Senat ?
  • +24 (28 voturi)    
    repetentule (Miercuri, 8 februarie 2012, 15:04)

    MirceaA [utilizator]

    pai inseamna ca e foarte bine informat.
  • +33 (35 voturi)    
    De maxima gravitate (Miercuri, 8 februarie 2012, 15:04)

    Mih. [utilizator]

    Este prezenta ta in politica romaneasca...
    Precum si semnele clare de decompensare psihica pe care le poate vedea o lume intreaga.
    Ne faci tara de ras si pui in pericol viitorul!
    Pana acum ne-au facut reclama etnicii tigani.
    Acum o sa se spuna ca suntem toti nebuni.
    Domnule Antonescu se impune in cazul dumneavoastra un examen de specialitate + tratament (somnifere: va convin, nu?).
    Si luati-l si pe Ghise! Macar pe el...
    • +15 (17 voturi)    
      somnifere? (Miercuri, 8 februarie 2012, 15:28)

      MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui Mih.

      pai asta e muscat de musca Tzetze
    • +12 (14 voturi)    
      Ce somnifere? (Miercuri, 8 februarie 2012, 15:55)

      tic [anonim] i-a raspuns lui Mih.

      Astuia ii trebuie alt tratament:
      - Bai cu gheata;
      - Socuri electrice;
      - Camasa de forta;
      - Izolare completa;
      - Tranchilizante (din alea de se folosesc la animale salbatice);
      De cate ori i-o trage Basescu, asta devine din ce in ce mai turbat!
  • -21 (23 voturi)    
    Guvern ? (Miercuri, 8 februarie 2012, 15:06)

    Dan C. Badea [anonim]

    Este un Guvern SIE - SRI (Antonescu l-a uitat pe Virgil Magureanu, cu al lui partid - PNR, care a fizionat cu PDL).
  • +22 (24 voturi)    
    guvidele galben (Miercuri, 8 februarie 2012, 15:07)

    un domn [anonim]

    nu da semne ca s etrezeste..sforaie pe posturi in accese evidente de somnambulism...nu spune nimic de dansul ci doar de altii..e sub un poet..pe scara socientatii cand nu poti ca sa urci/te multumesti cu atat/ sa o barfesti/si sa o spurci?
  • +29 (31 voturi)    
    Disperare! (Miercuri, 8 februarie 2012, 15:08)

    razvan [anonim]

    Valeu, da' frica va mai e! In toate declaratiile lui Antonescu se vad, mari doua lucruri: PROSTIA si DISPERAREA! El e ultimul care a realizat, in sfarsit, ca nu va fi presedinte niciodata in Romania. Iar acum se zvarcoleste la modul cel mai penibil. O tine intr-una cu serviciile in conditiile in care e inconjurat de TURNATORI dovediti: Balaceanu-Stolnici, Ionescu-Quintus, Ghise, Bertzi, Rosca Stanescu, Voiculescu. Omul devine tot mai marunt pe zi ce trece. Si asa si trebuie. E o gluma proasta sa iti imaginezi ca Antonescu ar fi presedinte in tara asta.
  • +30 (32 voturi)    
    Bla bla bla, bla bla... bla bla (Miercuri, 8 februarie 2012, 15:09)

    bogdan [anonim]

    mestere Antonescu, un singur lucru am sa-ti spun.
    Compara CV-ul tau:
    http://www.crinantonescu.ro/articole/46/Biografia-unui-viitor-presedinte.html
    cu al lui MRU:
    http://www.zf.ro/eveniment/video-cine-este-razvan-ungureanu-biografie-9211190

    si zi-ne si noua care din voi doi e omul de valoare si care e ratatul. Degeaba ne spui povesti cu securisti... diferenta de valoare e prea stridenta pentru a te mai crede cineva. Pina si amicu che gevara si-a dat seama ca nu da bine la popor sa critici prea tare un om cu asemenea CV.

    Eu mai degeaba cred ca iti dai seama ca un asemenea contra-candidat la prezidentiale in 2012 te duce la maxim 30% in turul doi, si de aia esti atit de agitat...
    • +15 (17 voturi)    
      bkla (Miercuri, 8 februarie 2012, 15:26)

      sal [anonim] i-a raspuns lui bogdan

      10 pct la comentariu
    • +18 (18 voturi)    
      umilinta (Miercuri, 8 februarie 2012, 15:38)

      Carevasazica [utilizator] i-a raspuns lui bogdan

      M-am uitat si eu de curiozitate pe CV-ul lui Antonescu: profesor la Tulcea si Vaslui, muzeograf la Tulcea si ministru al Tineretului si Sportului.
      Ungureanu: Berlin, Ierusalim, Bucuresti, Londra, Oxford, Iasi, Freiburg, Oberammergau, Viena samd.

      Limbi straine: Antonescu = antena 3, Ungureanu: engleza, franceza, germana si maghiara.
      • +4 (4 voturi)    
        10 + :) (Miercuri, 8 februarie 2012, 20:30)

        ciupi 2 [utilizator] i-a raspuns lui Carevasazica

        aia cu antena 3 e belea!
    • +16 (16 voturi)    
      corect! (Miercuri, 8 februarie 2012, 15:54)

      renegatul [utilizator] i-a raspuns lui bogdan

      Intr-adevar , mare adevar graiesti!

      Acum am vazut pe blogul lui... "biografia unui viitor presedinte"... de CAP poate!
      Mor de ras!!! :)))
      • +2 (2 voturi)    
        CV-uri (Joi, 9 februarie 2012, 8:24)

        gelu [anonim] i-a raspuns lui renegatul

        Oricare din ministrii propusi ii dau clasa lui Antenescu.
        Puteti compara orcare CV de ministru cu al lui Antenescu si o sa vedeti cat de "gol de continut" este acest om. Nu stie nimic si nu a facut nimic toata viatza lui...si el da lectii la altii.
        Din pacate a distrus si ideea de Partid Liberal !
        Cum pot sa-l accepte adevaratii liberali pe acest mutant politic, nu inteleg !
        Ar fi cazul domnilor liberali sa faceti curatenie in gradina proprie si sa scapati de impostori si oportunisti, altfel o sa ajungeti ca PNT, adica istorie.
        PSD-ul il foloseste pe fraier, pentru ca stie un singur lucru : JOS Basescu !...dar ii va da curand un sut in zona dorsala-inferioara...deja se prefigureaza :D
  • +25 (27 voturi)    
    Ai cam ramas singur, coane! (Miercuri, 8 februarie 2012, 15:10)

    Cataleya [utilizator]

    Incet, incet (dar sigur) se pare ca pana si PSD si PC se cam satura de fasoanele tale de "fata mare" scoasa la maritat.
    Maine-poimaine o sa apari la TV cu pancarte pe care o sa scrie "Vreau sa fiu presedinte...va rog, votati-ma...nu ma lasati, fie-va mila. Nu conteaza ca sunt chiulangiul sef al natiunii...eu vreauuuuuuuuuuuuuu sa fiu presedinte"

    Si, astfel, se va incheia - mult prea lunga cariera politica a acestui individ......
  • +19 (21 voturi)    
    joi? (Miercuri, 8 februarie 2012, 15:10)

    silviu [anonim]

    "Liderul USL Crin Antonescu a acuzat joi, intr-o conferinta de presa, faptul ca ...". Nu că ar fi greu de ghicit ce va spune Chucky, da' puteaţi aştepta cu articolul până mâine.
  • +21 (23 voturi)    
    Spitalul 9 (Miercuri, 8 februarie 2012, 15:11)

    valabill [utilizator]

    Medicamente!!
  • +23 (25 voturi)    
    Porumbacule... (Miercuri, 8 februarie 2012, 15:12)

    Liberal autentic [anonim]

    ... ne-am saturat de ineptiile tale ca de mere acre... Cand iti dai demisia din Parlament? Nu asa amenintai cu ceva zile in urma?
  • +22 (24 voturi)    
    Apartinatorii (Miercuri, 8 februarie 2012, 15:12)

    Vladimir Ilici Antenescu [anonim]

    Apartinatorii sunt rugati sa vina sa il ia acasa.La Moscova.Cu Volga neagra .
  • +30 (32 voturi)    
    mai lasa-ne (Miercuri, 8 februarie 2012, 15:13)

    Denoro [utilizator]

    Deja omul asta ma irita. A devenit isteric, totul zugraveste ca si catastrofa si incearca prin orice mijloace, santaje, escrocherii politice sa forteze demisia lui Basescu si alegeri anticipate inclusiv la functia de presedinte. Ca simte el ca asta e unica lui sansa de a deveni presedinte, ACUM!!! Mai incolo nu mai are nici o sansa!
    Inchipuiti-va o confruntare directa Mihai Razvan Ungureanu - Crin Antonescu pentru presedentia Romaniei cand vor fi alegerile la termen. Il distruge Ungureanu, ca si confruntare politica. E mult deasupa lui Crinut, intelectual, ca si prestanta si ca si seriozitate (pana la urma la nimeni nu-i arde sa rada de un fost sef al serviciilor de spionaj). E facut din alt aluat, pur si simplu si asta sare in ochi!
    Si in fond si la urma urmei, Basescu, asa detestat cum este, a fost votat de 50% + ceva din populatia Romaniei. Basescu este 100% legitim sa fie presedinte si are 100% dreptul sa-si duca mandatul pana la capat! Restul sunt rahaturi de-ale lui Crin! A fost votat in primul tur, a fost votat la referendum, a fost votat in cel de-al doilea tur.
    Nu functioneaza tara asta dupa cum vor muschii (anemici de altfel) a lui Crinut, exista totusi o constitutie si niste reguli! Daca se incalca, oricine se poate adresa justitiei sau Curtii Constitutionale (cum de altfel opozitia a folosit des acest drept), dar pana una alta, Basescu este presedintele Romaniei ales de majoritatea romanilor. Si are tot dreptul moral, constitutional si ce mai vreti voi sa isi duca mandatul pana la capat!
    M-am saturat de pigmeul asta isteric si ipocrit de Crin Antonescu, care de fapt EL nu da doi bani pe Constitutie si pe votul romanilor!
  • +24 (26 voturi)    
    halucinant... (Miercuri, 8 februarie 2012, 15:13)

    sucaa [utilizator]

    "A alcatui un guvern cu o anumita grupare, partide impotriva altora inseamna a face politica in cel mai inalt grad." pai nu asa se face mereu? guvernul se face de o anumita grupare sau alianta politica. nu am inteles problema de fapt. o fi vrut sa spuna ceva dar exprimarea este greoaie :)
    alta elucrubatie, daca sunt tineri sunt securisti si tin de clientela politica. spuneti voi ca asta nu este o lema :)
    alta... "ca atunci cand i se cere o noua formula politica, o deschidere, opteaza pentru o solutie opusa." hahahaha, dumnezeule pai tu asta faci mereu. te-au invitat la guvernare si ai spus nu. te chema la consultari si spuneai nu. la toto ce spune base tu optezi pentru solutia opusa. acum tu te plangi de asta? cat de ipocrit poti sa fii?

    acest crin deja a luat-o razna. liberali, aia care mai sunteti, puneti camasa de forta pe el si internati-l. este paranoic pe zi ce trece. incepe sa mi se faca mila de el. vadim este mai rational...
  • +25 (27 voturi)    
    USL la ADIO (Miercuri, 8 februarie 2012, 15:14)

    andrei iuga [anonim]

    Pe Antonescu il strag rau pantofii, chilotii, maieu, camasa si cravata. de aceea cred ca striga si tot striga.
    Vreau sa stie ca nu am uitat ca in perioada guvernului Tariceanu, PNL-ul a incalcat grav toata increderea in cei ce au votat Alianta Da, prin faptul ca au spart-o si apoi, au colaborat cu PSD-ul.
    Sageata de pe sigla PNL, arata directia spre care ar fi bine sa se indrepte in frunte cu Antonescu si Fenechiu, si Ghisa, si .... si Tariceanu. Directia este Spitalul 9.
  • +24 (24 voturi)    
    Panica e mare.... (Miercuri, 8 februarie 2012, 15:14)

    Mircea [anonim]

    Nu mai exista dialog, nu mai exista decenta in viata publica. ii acuză pe ăia ca nu au lucrat in privat de ca si cum el are vreo perioada in care a lucrat la privat. Sau e el model de dat exemplu de arunca cu pietrele. Daca am aplica regulamentele scolii in parlement... el ar fi cu nota cea mai mica la purtare.
    Apoi... e dictatura, e lipsa dialogului. Dar ei merg la cotroceni si nu discuta solutii, nu discuta pe idei, au luat-o in brate pe aia cu da-ti demisia, ca vreau si eu o tura pe scaunu ala...
    A intrat panica in el, MRU est eun foarte bun candidat la presedintie, este din alt aluat decit restul clasei politice si asta il sperie amarnic pe crin. E aiurea sa vezi cum iti fuge pamintul de sub picioare....
  • +22 (22 voturi)    
    scoal (Miercuri, 8 februarie 2012, 15:15)

    scoal [anonim]

    scoal' mai de te culca, antonescule!
  • +22 (24 voturi)    
    Antonescu nu merita votul nostru. (Miercuri, 8 februarie 2012, 15:16)

    mircea [anonim]

    Urmarit in timp,in luarile de pozitie si tinand cont de vocabularul folosit,Antonescu nu merita votul nostru.Antonescu trateaza toate problemele pri folosirea unui vocabulat infect,de mahala,cu insulte la adresa interlocutorului,profitand de tupeul lui si bunul simt al interlocutorului.In rest idei si bun simt=zero.Sunt convins ca ,daca-i vom acorda votul si va ajunge intr-o functie publica important,acelasi vocabular magaresc si nesimtit il va folosi la adtresa noastra a alegattorilor.Ne va acuza de toate relele din lume,asa cum face acum.Noi vom fi dupa mintea lui ingusta vinovatii si el omul providential pe care noi nu vrem sa-l pupam in c.r.Cine vrea un astfel de om in fruntea Romaniei,e treaba lui.Eu nu vreau.Antonescu este jmecherul din scoala care distreaza,dar distruge.Si ce distruge,nu se mai poate repara.
  • +23 (23 voturi)    
    ? (Miercuri, 8 februarie 2012, 15:17)

    1967 [anonim]

    nu-s sigur daca Crin e pe urmele lui Vadim sau a lui Becali ... ma mai gandesc. are de la ambii cate ceva. de la Vadim are isteria iar de la Becali are "inteligenta".
    • +5 (5 voturi)    
      totul e istorie (Miercuri, 8 februarie 2012, 20:29)

      eraser [anonim] i-a raspuns lui 1967

      pe vremuri,un genial om de stiinta,urit ca noaptea, avea o nevasta frumoasa foc si proasta de i-a mers vestea;se zicea ca fiul lor ear "frumos ca tata si destept ca mama";antenescu se poate sa aiba banii lui vadim si cultura lui jiji...oricum,macar jiji e exotic si nimeni nu asteapta de la el mai mult decit poate ; da' eu ma tot mir-cum de liberalii,care au printre ei si oameni de mare valoare , tac toti milc si-l lasa sa duca partidul in barca pntcd-adica cu asta cu tot vor avea 3% ?
  • +22 (24 voturi)    
    Lasa Porumbacule..nu te agita... (Miercuri, 8 februarie 2012, 15:18)

    Cataleya [utilizator]

    ,,,ca astia ca tine, intotdeauna s-au terminat repede.
    Crin stie bine ca pana in 2014 cand vor fi urmatoarele alegeri Prezidentiale, mai sunt aproape 3 ani de zile.
    Ce-o sa faca pana atunci?
    O sa enerveze populatia Romaniei si intreaga Europa cu sloganul sau "jos Basescu"?
    El vrea ACUM, alegeri anticipate , sperand ca dupa aceea , imediat se va decide suspendarea lui Basescu in Parlament.
    Ei si?
    Pana te agiti tu atata, lumea o sa-si dea seama cam ce-ti poate pielea si la referendum vei pica din nou de fraier.
    O data pt totdeauna!
    lasa guvernul sa-si faca treaba.
    Si daca nu e bun, in Noiembrie, n-aveti decat sa accedeti la putere.

    Dar, pana atunci, tare ma tem (de fapt ma bucur) ca nu va mai exista nici USL si nici Crin nu va mai fi sef al PNL.
    Cred ca de asta se teme si el cel mai mult.
  • +23 (25 voturi)    
    multumim! (Miercuri, 8 februarie 2012, 15:19)

    iulian-bz [utilizator]

    ai vorbit 5 minute,ai spus aceleasi prostii,nimic nou,asa doar sa justifici banii pe care-i iei,din munca noastra,nu vezi ca esti penibil,chiar nu ai si tu pe cineva sa-ti spuna acest lucru,deseara unde esti,la Irealitatea sau la motanelul Felix,cred ca si telespectatorii fideli sau saturat de ineptiile tale!
  • +18 (20 voturi)    
    atentie (Miercuri, 8 februarie 2012, 15:20)

    asdsad [anonim]

    Vedeti ca ati dat comunicatul pentru ziua de joi.
    Nici voi nu mai reusiti sa tineti pasul cu ora de trezire a dlui viitor fost candidat cu sanse maxime la presedintie, nu?
    "a acuzat joi, intr-o conferinta de presa" ... azi e miercuri
  • +18 (20 voturi)    
    simbolistica grava / (Miercuri, 8 februarie 2012, 15:20)

    IONICA [anonim]

    Chiar asa ? Simbolistica asta-i grava dar aceia in care te-ai bagat cu Voiculescu si Saftoiu cum crezi ca este?Nu mai votez in veci PNL (USL)!Cand ai fost serios,cand ai traznit-o pe Mona sau cand te-ai inhaitat cu sefii ei ? Halal viitor presedinte ...poate de "cooperativa ".
  • +18 (20 voturi)    
    "acoperitii" (Miercuri, 8 februarie 2012, 15:22)

    daniel [anonim]

    frica lu' matale e cu totul alta:
    "acoperitii" din PNL ori sunt desconspirati ori vad in MRU un sef mai mare.
    parerea mea.
  • +23 (23 voturi)    
    uniunea consensuala.... (Miercuri, 8 februarie 2012, 15:23)

    bugsy [anonim]

    ..se indreapta spre faza cu ridicatul poalelor in piata publica.

    Crin, nici pe Victor nu-l mai intereseaza pe cine si ce acuzi tu!
    • +12 (14 voturi)    
      pai da (Miercuri, 8 februarie 2012, 15:35)

      MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui bugsy

      totusi Ponta mai are ceva in cap, pe cand Crin e neted rau pe creier
  • +11 (11 voturi)    
    Ridiculos (Miercuri, 8 februarie 2012, 15:37)

    Mike [anonim]

    Se vede ca nu are aer. In timp ce Crinul ramanea repetent in facultate , tot ceva de istorie, ca era frumos si mai bine de mers la munca, MRU isi facea Doctoratul, se vede ca avea intentii serioase in viata. Acest terchea - berchea, cu programul de Guvernare "Jos Basescu", imi vine sa rad, vrea sa ne conduca Romania. Probabil ne va spune si cate femei a avut in pat cand era student or probabil asta o sa faca parte si din programul sau de guvernare.
    Mult respect pt D-l MIHAI RAZVAN UNGUREANU, de asa ceva are acum nevoie Romania. Papusarul Ponta...cu masinutele...
  • +10 (12 voturi)    
    grave sunt (Miercuri, 8 februarie 2012, 15:39)

    asaaa [anonim]

    iresponsabilitatea opozitiei, absenta solutiilor de dreapta si infantilismul lui Antenescu, nu sunt simpatizant PDL, dar nu doresc deocamdata inlocuitori pt ca nu are cine
  • +10 (12 voturi)    
    Esti neeeebuuuun!!!!! (Miercuri, 8 februarie 2012, 15:43)

    semaca [anonim]

    Du-te la Spitalul 9 prietene!!!!
  • +12 (14 voturi)    
    Antonescu (Miercuri, 8 februarie 2012, 15:44)

    Fane [anonim]

    DEX-ul ar trebui revizuit cu poza lui Antonescu pentru cuvintele: isteric, ipocrit, tupeist si prost.
  • +9 (13 voturi)    
    Comment sters de user (Miercuri, 8 februarie 2012, 15:49)

    Erasm [anonim]

  • +11 (11 voturi)    
    Muzeograful KGBist :) (Miercuri, 8 februarie 2012, 15:55)

    Vizitiul [utilizator]

    A zis!
  • +9 (11 voturi)    
    opriti rusinea (Miercuri, 8 februarie 2012, 15:55)

    micke45 [utilizator]

    Crin dovedeste incå o datå cå este un bolnav incurabil , Cei din gasca lui sint la fel de vinovati cå il sustin si nu au nici cel mai elementar bun simt si minimå responsabilitate de a opri aceastå rusine a intelectualitåtii romånesti .Nu mai sustin in veci PNL
  • +12 (14 voturi)    
    nenea Antonescu si precedentul creat de el (Miercuri, 8 februarie 2012, 16:02)

    robert [anonim]

    Nenea Antonescu se vrea presedinte. Si daca ajunge acolo, la Cotroceni, o sa iesim in strada 1000 de oameni, timp de doua trei saptamani, si o sa urlam ca nu-l mai vrem. Si in logica pe care el o are acum, o sa trebuiasca sa-si dea demisia, si el si Ponta, pentru ca nu este asa, 1000 de oameni pot demite un guvern si un presedinte.
    • +5 (5 voturi)    
      inca ceva de spus (Miercuri, 8 februarie 2012, 16:38)

      mrsilk [anonim] i-a raspuns lui robert

      antonache uita ceva,premierul numit interimar este predoiu,iar m.r.u este numai nominalizat pana la votul parlamentului,ca sa nu spun ca lista candidatilor pt.noul guvern a fost nominalizata de catre partide asa ca m.r.u.nu este deloc in incompabilitate cu functia de la s.i.e,vai de capul lui antonescu, //
  • +5 (5 voturi)    
    chiulaul (Miercuri, 8 februarie 2012, 16:16)

    ady [anonim]

    stie doar sa arunce venin..lupta lui politica e o lupta personala a lui patriciu(mogulul) cu dictatorul..il doare in cot de Romania..l-as delara pe individul asta persoana non-grata
  • +4 (4 voturi)    
    este uimitor individul asta (Miercuri, 8 februarie 2012, 16:19)

    visio [anonim]

    chiar are o imaginatie bogata; apropo, i-a spus cineva ca pasta de dinti este contraindicata pentru spalarea creierului? pentru asa ceva este recomandat lecturarea cartilor de calitate; dar am uitat ca antonescu "citeste" numai dela 1 - 1/2 L in sus...si numai tarii...
    serios acu, cat poate sa fie de prost omul asta?
    daca el este asa, oare cum sunt cei care l-au ales sa ii reprezinte? vorbesc desigur de membrii pnl; ce poate fi mai fain decat pnl-istii care au facut puscarie, stand la glume cu tovarasul iliescu? adevarul ca si mircea quintus a facut puscarie, numai ca celula lui era incalzita, avea tv color, si mancare buna; adica facea figuratie printre ceilalti liberali; cam asta-i pnl-ul....
  • +4 (4 voturi)    
    Statistica mama ei de statistica (Miercuri, 8 februarie 2012, 16:28)

    Who cares [anonim]

    1. Imi place MRU si sper sa faca ceva treaba.
    2. Nu imi place Antonescu pt ca desi vorbeste destul de bine cam atata poate face.
    3.TOTUSI deasupra mea erau cam 30 de posturi pro MRU&Base si anti Antonescu ... si asta cam contrazice orice sondaj facut pana acum. O fi castigat brusc Basescu 50% in preferintele electoratului dupa episoadele din ianuarie, s-o fi dus USL-ul sub 50 % la un 25 ? Sau cei 15% suporteri PDL sunt toti internauti ? Trebuia sa fiu mai atent la cursurile de statistica se pare
    Toata stima pt MRU dar nu cred ca brusc oamenii care au furat din Romanica noastra 22 de ani se vor da la o parte.... sa fim seriosi.
    • +3 (3 voturi)    
      nu prea (Miercuri, 8 februarie 2012, 17:16)

      MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui Who cares

      majoritatea sustinatorilor USL nu folosesc netul, iar cei care-l folosesc sunt lipiti de Antene.
  • +6 (6 voturi)    
    demisia (Miercuri, 8 februarie 2012, 16:32)

    ciuche [anonim]

    Sa-si dea toti demisia,Boc,Basescu,Ungureanu,Franks, se pregatesc Obama,Sarkozy,Merkl si cine naiba mai vrea Crin asta numai sa taca naibii din gura aia de parlamentar chiulangiu.Lumea incepe si se termina cu acest titan liberal si probabil,,ape vor seca in albie...pina cind acest pamint va da un alt politician de taria parfumurilor sale!
  • +7 (7 voturi)    
    Viitorul si trecutul (Miercuri, 8 februarie 2012, 16:32)

    Calin [anonim]

    Crin este unul din cei 15.000 de specialisti pe care i-a promis Conventia Democratica in 96 ca ii va aduce sa scoata tara din dezastru. I-am votat cu speranta si ne-am ales cu zero barat, in 2000 a trebuit sa il aducem iar pe Iliescu de buni ce au fost aia 15 mii de specialisti. Macar Conventia ne-a vrajit cu platforme program si tot felul de idei care sunau bine pe hartie, astia acum n-au decat patforma Jos Basescu. Problema cea mare a lui Crin este ca lumea isi va da seama pe cine va trebui sa puna in locul lui Basescu si atunci vor cauta alternative, si daca intre timp apare o alternativa mai buna, la revedere cu conceptia "sa alegem raul mai mic, pe crinut". Am vazut acum CV-ul lui Crin, doamne fereste ca si al meu are mai multe realizari decat el.
  • +6 (6 voturi)    
    Oare's nebun io? (Miercuri, 8 februarie 2012, 16:33)

    Gabriel69 [anonim]

    Pana de curand eram impotriva actualei guvernari. Am fost si in strada de cateva ori, am scandat "Jos Basescu" si "Jos Udrea". Si acum mi se pare corect ce am facut, desi o faceam stiind ca nici astialalti nu-s mai buni. Da' trebuia sa le transmit celor de la putere ca nu-i in regula ce fac.
    Ei, de doua zile lucrurile s-au schimbat radical. Imi place MRU si propunerile de ministri imi par OK. In schimb, reactia lui Crin si Ponta mi se pare tampita, ca-mi vine sa ies iar in strada si sa strig "Jos Crin si Jos Ponta".
    Cu Basescu tot mai am o problema, nu cred ca am sa uit vreodata ca a lasat-o pe EBA sa mearga in Parlamentul European. Chiar daca-i fiica-sa.
    Ma bucur ca a plecat Elena, sper sa nu se intoarca vreo cinci ani, si intre timp sa ia lectii de bun simt.
  • +4 (4 voturi)    
    boala lui calache (Miercuri, 8 februarie 2012, 16:41)

    numa [anonim]

    baiatul asta dupa ce canta in studioul securistilor lui voiculescu ......
    la antena 3

    sa ne lase ...
  • +4 (4 voturi)    
    pacalici (Miercuri, 8 februarie 2012, 16:41)

    bebe [anonim]

    ma gindesc ce plictiseala va fi dupa ce ti se termina
    munitia
  • +5 (5 voturi)    
    Crinulet (Miercuri, 8 februarie 2012, 17:07)

    Todo [anonim]

    Crinulet a luat-o razna de tot, nimeni nu il mai ia in serios si simte asta.

    Orice face Guvernul e rau sau e tradare nationala

    Omul asta toata ziua e la televizor, nici macar nu e rational ca Ponta, striga isteric si toata lumea rade de el.

    La Parlamentul European a vorbit in romana, baga mistouri ieftine dambovitene, transpirasera traducatorii ca nu mai intelegeau nimic din racnetele lui
  • +4 (4 voturi)    
    minte putina in corp sanatos...... (Miercuri, 8 februarie 2012, 18:30)

    gigi n [anonim]

    Omul acesta chiar este bolnav?Nu-mi vine sa cred ca cineva cu oarecare ratiune poate vota un astfel de specimen ca presedinte.Nu au fost de ajuns ceilalti 4 -escu de dinainte?
  • +3 (3 voturi)    
    dar alianta cu turnatorul Felix ce e? (Miercuri, 8 februarie 2012, 19:39)

    dadan [utilizator]

    nene Antenescule ai mari probleme la mansarda...am crezut pana acum ce esti doar un lenes smecheras care-i face pe toti din vorbe cu tupeu maxim - acesta fiind un comportament de succes prin mahalale si in turme de oameni slabi..... insa matale ai probleme psihice grave care incep sa iasa la iveala...obsesii si fixatii grave.... daca tu te aliezi cu cel dintai turnator al tarii - securistul Felix si tie ti se pare in regula....atunci e grav....mai mult, tuturor revolutionarilor din tara li se pare ca e OK de vreme ce trambiteaza de doua luni sa plece astia sa vina Felix la putere.... mi se pare mie sau romanii de rand nu discern albul de negru? chiar trebuie sa ne consolam cu faptul ca revolutia nu a fost decat o lovitura de stat a lui Iliescu si a securistilor? chiar trebuie sa lasam tara pe mana iresponsabililor astora?
    romani treziti-va.....
  • +3 (3 voturi)    
    unde sinteti? (Miercuri, 8 februarie 2012, 20:36)

    eraser [anonim]

    ...liberalilor-unde sinteti-multi dintre voi sinteti oameni de valoare;de ce nu luati atitudine fata de mascariciul sef de partid?disciplina de partid o fi , insa cind disciplina te duce la 2%,trebuie sa reactionati voi,din interior,ca eu pot doar la alegeri si atunci e tirziu pentru voi;oare nu v-ati gindit ca antenescu poate are ordin de la sefii lui din kg...b sa distruga partidul for ever?stati linistiti?si din pacate,si in teritoriu s-au ales citeva personaje dupa chipul si asemanarea....hai 2% ?
  • +3 (3 voturi)    
    Disperare (Miercuri, 8 februarie 2012, 21:01)

    jackie [anonim]

    Problema lui Antonescu este ca trebuie sa-i inapoieze lui Fenechiu un milion de euro,bani folositi pentru fulare,pixuri si alte obiecte de popaganda electorala.Citeam ca Fenechiu a dat pNL-ul in judecata pentru a recupera banii.Si daca Basescu nu se da dus de la Presedentie,cum poate bietul Crin sa faca rost de bani pentru a-si plati datoriile si cine mai este tampit sa investeasca intr-o noua campanie electorala?Patriciu a inchis robinetul ,Fenechiu s-a ars odata .De aici manifestarile furibunde ale lui Antonescu,si-n PNL prietenia este pina la bani.
  • +1 (1 vot)    
    Gugustiuc isteric obosit (Joi, 9 februarie 2012, 0:12)

    Ion [anonim]

    Tinerelul batranel de discoteca depasit deplasat obosit si rasuflat
  • 0 (0 voturi)    
    termen expirare 2012 (Joi, 9 februarie 2012, 0:14)

    SMURD [anonim]

    a te consuma inainte de 2012
  • 0 (0 voturi)    
    Ciachi! (Joi, 9 februarie 2012, 19:49)

    je [anonim]

    :-), ce sa vrei de la el, bine ca n-a ajuns presedinte.