Liderii USL Victor Ponta si Crin Antonescu sarbatoresc Ziua Unirii la Iasi

de R.M.     HotNews.ro
Luni, 23 ianuarie 2012, 22:56 Actualitate | Politic


Liderii Uniunii Social Liberale, Victor Ponta si Crin Antonescu, sarbatoresc marti la Iasi implinirea a 153 de ani de la Unirea Principatelor Romane, relateaza Agerpres.

Presedintii PSD si PNL vor participa la manifestarile din Piata Unirii din Iasi, unde se joaca in mod traditional Hora Unirii.

Uniunea Social Liberala a anuntat ca senatorii si deputatii sai nu vor participa marti la sedinta solemna a Parlamentului consacrata Zilei Unirii, ci vor fi prezenti in strada alaturi de oameni pentru a sarbatori aceasta zi.


Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















1106 vizualizari

  • +1 (1 vot)    
    se simpte duhul flacarii violet-verzuie (Luni, 23 ianuarie 2012, 23:03)

    Dorel S [anonim]

    Sa treaca si prin Salaj-Zalau, ca sa nu-si piarda si ultimul Fief din Ardeal:
    http://www.jdv.ro/354.pdf
  • +4 (4 voturi)    
    clovnii (Luni, 23 ianuarie 2012, 23:29)

    ady [anonim]

    nici n-au idee ce parere au iesenii despre domniile lor...nu m-ar mira sa se repte scenariul de la Timisoara din 2009 cand au iesit pe usa din spate...
    • +2 (2 voturi)    
      din pacate (Marţi, 24 ianuarie 2012, 2:47)

      banateanul. [utilizator] i-a raspuns lui ady

      nu am fost mai DRASTICI, trebuia sai gonim de tot din Banat !
  • +3 (3 voturi)    
    iar se prefac ca-s regalisti? (Luni, 23 ianuarie 2012, 23:39)

    radu [anonim]

    USL va scoate in strada si niste aplaudaci, ca aia de la emisiunile Antena 3
    si se vor vinde iar ca regalisit desi ei nu l-au lasat pe rege in tara acum cativa ani
  • +6 (6 voturi)    
    Rugăminte Hotnews (Luni, 23 ianuarie 2012, 23:57)

    Iorest [anonim]

    Hotnews, vă rog să informaţi mâine în amănunt de la Iaşi. Este absolut scandalos ce face USL! Am asistat anul trecut, în 24 ianuarie, la prima manifestare de profanare a simbolurilor naţionale: unirea, imnul, drapelul, eroii. Huiduielile generale de atunci au fost puse doar în cârca rezerviştilor, ca să iasă socialiştii basma curată (toată lumea ştia cum au fost aduse cozile de topor la Iaşi să huiduie). A fost un eveniment greţos, de care îmi voi aminti toată viaţa. Oare mâine va fi acelaşi spectacol trist? "-Se intonează Imnul naţional al României" "-Huuoooo". "-Se depun coroane de flori..." "-Huoooo". USL îşi joacă ultima carte, aceea a adjudecării sărbătorilor româneşti.
  • +5 (5 voturi)    
    huoo (Marţi, 24 ianuarie 2012, 0:30)

    pacifistul [anonim]

    Ei nu sarbatoresc Ziua Unirii, ei merg acolo in scop electoral ! Rusine celor care isi atrag capital politic intr-o zi atat de importanta pentru acest popor !
    • -1 (1 vot)    
      unul de departe (Marţi, 24 ianuarie 2012, 4:35)

      anonim [anonim] i-a raspuns lui pacifistul

      si basescu si poc sorry boc ce fac? nu tot din aceleasi motive au facut-o in 2004, 2008, 2009, 2010,etc voi inca mai credeti dupa atatia ani de basesti si bocesti in Mos Craciun? daca va-r auzi Cuza s-ar sinucide sau s-ar gandii de multe ori daca meritam sa fim uniti. caci oricum noi luptam impotriva noastra. anul asta o sa va duceti la alegeri si o sa votati asa cum ati stiut sa votati mereu impotriva Romaniei. cred ca ar trebuii toti asa cum zicea Eminescu " impartiti in doua cete de misei USL si de nebuni pdl" ma scuzati dar nu pot sa scriu cu litere mari un partid format din toti cei care au tinut intotdeauna sa fie la putere vezii toate exemplele care au trecut in 2004 in pdl ca sa aiba functii si "sa sarbatoreasca" din parlament sau guvern ziua unirii asa cum se cuvine". am auzit de multe ori pe aici zicala "Romania e o tara foarte frumoasa pacat ca e locuita de romani" in primele mele luni aici am incercat sa contrazic acesti straini, apoi am inceput sa citesc comentariile unora dintre voi si le dau dreptate
  • +2 (2 voturi)    
    Fara comentarii (Marţi, 24 ianuarie 2012, 8:15)

    sorin [anonim]

    raul adrian
    22 ianuarie 2012 (TIMP ONLINE)

    .. Ianuarie ,hora unirii in varianta actuala..

    Hai sa dam mana cu mana ,Sa furam tot ce s-aduna,
    Sa-nvartim hora hotziei ,Pe pamantul Romaniei!

    Ordinea si cinstea piara! ,Piara fraierii din tara!
    Intre noi sa nu mai fie ,Decat jaf si smecherie!

    Contu-n banca de te tzine ,Vino sa te prinzi cu mine
    La hotzie cu unire ,Si pe functzii cu-nfratzire!

    Unde-i unul nu-i putere ,Sa se puna de-o avere,
    Unde-s doi puterea creste ,Si tzara se praduieste!

    P-amandoi in cuur ne doare ,Ca in haos tzara moare.
    Eu tzi-s frate, tu-mi esti frate ,Sa furam cat se mai poate!

    In guvern hai cu grabire ,Sa-l secam dintr-o sorbire,
    Ca sa creasca banu’ mare ,Mai rapid in buzunare.

    Dam pomana s-un pishcot ,Prostului cu drept de vot
    Ca oricum in Romania,Noi facem paranghelia
    • 0 (0 voturi)    
      Faptul ca omenirea nu e oase si ulcele (Marţi, 24 ianuarie 2012, 11:51)

      Constantin [anonim] i-a raspuns lui sorin

      hotilor o datoram...cat si celor ce muncesc insa hotii raman in prin plan. De n-ar fi fost hotii sa fure din timp, din natura si de la altii am fi trait si acum precum animalele. Iar cei mai priceputi hoti sunt cei care ne fura mintile, si evident ca-si iau partea leului peste tot in lume.