PDL si-a facut Comisie pentru alegeri, din care fac parte Boc, Blaga, Udrea, Anastase, Flutur, Oltean

de V.M.     HotNews.ro
Luni, 9 ianuarie 2012, 15:24 Actualitate | Politic


BPN al PDL a decis, luni, constituirea Comisiei privind organizarea alegerilor din care vor face parte Roberta Anastase, Gheorghe Flutur, Ioan Oltean, Elena Udrea si Vasile Blaga si care va fi coordonata de presedintele partidului, Emil Boc, a anuntat purtatorul de cuvant al PDL, Sever Voinescu, potrivit Mediafax.

Voinescu a precizat ca aceasta comisie se va ocupa cu elaborarea strategiei electorale a partidului pentru anul electoral 2012, va avea atributii in legatura cu stabilirea candidatiilor la alegeri si evaluarea organizatiilor in anul electoral.

"Aceasta comisie va aborda alegerile in maniera foarte larga", a precizat Sever Voinescu.

Intrebat daca aceasta comisie se va ocupa si cu trasarea colegiilor, Voinescu a spus ca trasarea colegiilor este atributul Parlamentului si decizia Guvernului.

El a spus ca nu trasarea colegiilor ajuta la castigarea alegerilor.

HotNews.ro a relatat saptamana trecuta despre faptul ca inceputul anului electoral a debutat cu o impacare intre reprezentantul garzii vechi din PDL, Vasile Blaga, si presedintele Traian Basescu si apropiatii acestuia.

Dupa ce la sfarsitul lui 2011 a revenit in prim planul politicii prin validarea in functia de presedinte al Senatului, Blaga a petrecut Revelionul la Predeal alaturi de Elena Udrea si Traian Basescu. Vicepresedintele PDL, Elena Udrea, cunoscuta ca adversar al lui Blaga, a postat pe blogul personal poze de la petrecerea de Revelion la care s-a oficializat marea impacare Basescu-Blaga.

Potrivit surselor HotNews.ro, revenirea lui Blaga are legatura cu strategia electorala a PDL pe 2012. Blaga se va implica in coordonarea campaniei in teritoriu si va lucra impreuna cu actuala conducere pentru castigarea alegerilor.


Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















831 vizualizari

  • +6 (10 voturi)    
    reformatorii... (Luni, 9 ianuarie 2012, 15:31)

    fotie [anonim]

    cu astia se modernizeaza si reformeaza tara. cu astia, plus Dan Diaconescu, Oprea+Miky Spaga si Kelemen Hunor.
    • +6 (8 voturi)    
      Exact (Luni, 9 ianuarie 2012, 16:47)

      cetateanulsurmenat [utilizator] i-a raspuns lui fotie

      Imi vine sa emigrez numai la gandul ca acesti oameni ne conduc. Speram sa se termine cat mai curand.
  • +6 (8 voturi)    
    si .. (Luni, 9 ianuarie 2012, 16:02)

    ginel din damaroaia [anonim]

    falca, adriean, radu ?!
    lasati pe dinafara ?
  • +2 (6 voturi)    
    Oamenii credibili ? (Luni, 9 ianuarie 2012, 16:26)

    Votant [anonim]

    Monica Macovei, Sever Voinescu, Cristian Preda, Daniel Funeriu, Theodor Paleologu ?
    • +3 (5 voturi)    
      Care? (Luni, 9 ianuarie 2012, 17:27)

      justin [utilizator] i-a raspuns lui Votant

      Ai numit vreunul?
  • 0 (4 voturi)    
    ......... (Luni, 9 ianuarie 2012, 17:26)

    andreea [anonim]

    oooo bun asa pdl deja si-a facut comisia pentru alegeri, oameni interesanti se afla in aceasta comisie, foarte tare.bafta ce pot sa va zic.
  • +3 (3 voturi)    
    fara (Luni, 9 ianuarie 2012, 17:57)

    mario [anonim]

    organizarea alegerilor sper sa fie facuta de udrea, e cea mai capabila!
  • +1 (3 voturi)    
    ... (Luni, 9 ianuarie 2012, 18:08)

    gabi [anonim]

    ce comisie interesant are pdl-ul, bravo lor ce pot sa zic.
  • +1 (3 voturi)    
    Astia? (Luni, 9 ianuarie 2012, 18:47)

    Rromi [anonim]

    Degeaba bre! Sunteti ca si dusi bre! Adio bre!
  • 0 (2 voturi)    
    ........ (Luni, 9 ianuarie 2012, 19:31)

    silviu [anonim]

    o comisie formata din niste oamenii puternici si de baza din partid.
  • +1 (3 voturi)    
    ... (Luni, 9 ianuarie 2012, 20:40)

    mruxandra [anonim]

    Oricum va fi, sunt sigura ca se vor desfasura bine alegerile..si sa dea domnul sa castige cine trebuie..adica PDL!!
  • 0 (2 voturi)    
    ... (Luni, 9 ianuarie 2012, 21:08)

    gabi64 [anonim]

    o comisie formata din 2 femei frumoasa, ce sa mai o comisie exceptionala.
  • -1 (1 vot)    
    da (Luni, 9 ianuarie 2012, 21:30)

    brandu [anonim]

    Nici ca se putea alege o echipa mai buna..Acesti oameni au luptat pentru romania, pentru a nu cadea in faliment asa cum patesc multe tari din europa..Chiar daca multe lume ii judeca incorect, ei merita tot respectul pentru felul in care conduc tara, mai ales cu toata presiunea sub care sunt pusi!
  • -1 (1 vot)    
    asa da (Luni, 9 ianuarie 2012, 21:59)

    claudia [anonim]

    Foarte buna echipa formata! Cu siguranta alegerile vor decurge foarte bine cu astfel de oameni in comisie!
  • -1 (1 vot)    
    o echipa puternica (Luni, 9 ianuarie 2012, 22:07)

    cristina [anonim]

    Echipa PDL, este o echipa puternica si inteligenta, ce indifferent cine o conduce, cu suguranta o vor face asa cum trebuie.
  • -1 (1 vot)    
    experti (Luni, 9 ianuarie 2012, 22:21)

    cosmin [anonim]

    Elena Udrea alaturi de ceilalti sunt experti in coordonarea unor alegeri, sunt oameni inteligenti!
  • -1 (1 vot)    
    o echipa bine pregatina (Luni, 9 ianuarie 2012, 22:24)

    ciprian [anonim]

    Cu o astfel de echipa nici nu trebuie sa ne facem probleme, sunt buni in ceea ce fac, am intredere in ei!!!
  • 0 (0 voturi)    
    .. (Luni, 9 ianuarie 2012, 23:11)

    andry [anonim]

    o comisie interesanta, formata din niste oameni de calitate. Asa va vreau.
  • 0 (0 voturi)    
    .... (Sâmbătă, 14 ianuarie 2012, 0:11)

    andreea [anonim]

    O echipa unita. Niste oameni competenti! Am incredere ca vor reusi sa coordoneze foarte bine alegerile din acest an!
  • 0 (0 voturi)    
    !!!! (Sâmbătă, 14 ianuarie 2012, 0:11)

    georgiana.d [anonim]

    O alegere foarte buna. Avem niste oameni pe care ne putem baza! Asteptam rezultatele!
  • 0 (0 voturi)    
    !!!! (Sâmbătă, 14 ianuarie 2012, 0:12)

    alina234 [anonim]

    Foarte bine! Din echipa fac parte niste oameni competenti si pusi pe treaba. Sunt convinsa ca vor reusi sa elaboreze o strategie reusita care va aduce rezultate foarte bune.