Victor Ponta: Exista doua cai dupa 2012 - UDMR sa mearga in opozitie si PDL la DNA

de R.M.     HotNews.ro
Miercuri, 30 noiembrie 2011, 20:09 Actualitate | Politic


Presedintele PSD, Victor Ponta, a declarat, miercuri, la Cluj-Napoca, la lansarea "Angajamentului pentru Romania", ca dupa 2012 USL va pune "un tricolor" care sa ii uneasca pe romani, fara "culori care au facut rau Romaniei", adaugand ca "exista doua cai: UDMR sa mearga in opozitie si PDL la DNA", relateaza Mediafax.

Victor Ponta a declarat, la lansarea "Angajamentului pentru Romania" al USL, ca a fost ales municipiul Cluj-Napoca pentru aceasta reuniune a formatiunii deoarece Transilvania este locul in care oamenii si-au pus cele mai mari sperante in Traian Basescu si PDL si au fost "cel mai crunt dezamagiti".

"De ce am lansat Angajamentul la Cluj, in inima Transilvaniei? Pentru ca Transilvania este locul in care oamenii si-au pus cele mai mari sperante in Traian Basescu si PDL si au fost cel mai crunt dezamagiti de Traian Basescu si PDL. Chiar si in 2009, cand bucurestenii au fost inselati de Traian Basescu, oamenii din Ardeal, cu consecventa si incredere, au crezut in Basescu si in PDL. Aici in Ardeal, buba, infectia PDL au izbucnit cu o violenta incredibila si socanta pentru populatia Romaniei, neobisnuita cu o mizerie atat de mare. Nu e vorba doar de cazurile de coruptie de la Cluj, ci si la Man de la Maramures, Falca din Arad, Botis din Bistrita, Scripcariu de la Brasov. Oamenii din Transilvania isi dau seama ca au fost mintiti de un individ fara scrupule, Traian Basescu, care isi uraste tara. Era necesar sa lansam 'Angajamentul pentru Romania' al USL in Transilvania, pentru ca, daca vom castiga aici alegerile de anul viitor, castigam in toata Romania", a spus Ponta.

Liderul PSD a afirmat ca reprezentantii USL trebuie sa spuna oamenilor dezamagiti ca vor pune in loc oameni cinstiti si competenti, intrucat "cinstea si competenta lipsesc cel mai mult in aceasta perioada".

"Nu pot sa ii jignesc pe oamenii din Ardeal care au reprezentat partidele noastre, comparandu-i cu cei de acum. Poti sa il compari pe Rus cu Igas, pe Marga cu Funeriu? Cred ca USL trebuie sa faca mai mult decat sa constate dezamagirea oamenilor din Transilvania si sa vina cu oameni competenti, care sa nu faca Ardealul de rusine. In Transilvania se poate castiga. Noi, cei trei presedinti, trebuie sa ne luam angajamentul sa ne tinem de cuvant si vom castiga si Ardealul si Romania si vom sarbatori 1 Decembrie 2012 in libertate", a spus liderul PSD.

Victor Ponta a adaugat ca, in locul celor de la putere, USL va pune "un tricolor" care sa ii uneasca pe romani: rosu de la PSD, galben de la PNL si albastru de la PC.

"Vreau sa ne angajam ca, pe langa aceste culori, nu vor aparea alte culori care au facut rau Romaniei, nici portocaliul minciunii si coruptiei, nu va fi nici negrul celor care ne-au tradat pentru grade militare nemeritate. Nu cred ca dupa 2012 trebuie sa fie nici culoarea verde a UDMR. Exista doua cai: UDMR sa mearga in opozitie si PDL la DNA", a subliniat presedintele PSD.

Potrivit acestuia, USL este singura alternativa la actuala putere, insa va urma o "batalie care va fi cumplit de grea".

"Ei au totul de pierdut, noi trebuie sa nu avem nimic de pierdut. Trebuie sa ne batem pana la capat si sa castigam absolut tot pentru USL si pentru Romania. Trebuie sa ne angajam si ca USL trebuie sa ramana unita. Ma voi bate in campania electorala pentru Crin Antonescu, presedinte al Romaniei. Crin Antonescu a devenit un camarad de razboi, suntem in razboi impotriva regimului pe care vrem sa il schimbam, imi iau angajamentul sa ramanem impreuna si pe timp de pace", a conchis Victor Ponta.


Citeste mai multe despre   


















5139 vizualizari

  • +69 (71 voturi)    
    Nu se grabeste? (Miercuri, 30 noiembrie 2011, 20:16)

    mircea [anonim]

    Ponta ,nu stie proverbul"sa nu zici hop,pana nu sa'i santul".Tare mie teama ca dupa alegerile din 2012 ,sezutul lui Ponta va sta intr-o teapa.Teapa va fi pusa de cei din USL,pentru-ca nu cred ca poti castiga alegerile facand pe mascariciul si batjocorind tot ce-ti iese in cale,categorisind in termeni suburbani.Cine se mai sperie de Ponta?Poate cei din USL,ca le alunga simpatizantii.
    • +30 (32 voturi)    
      ... (Miercuri, 30 noiembrie 2011, 22:03)

      Red.Scarlet [utilizator] i-a raspuns lui mircea

      Abia astept sa-i vad pe aici ca ii bulgaresc de nu se vad, vin in ardeal sa ne corupa cu comunistii lor infecti :))
      • +7 (7 voturi)    
        numai din titlu daca citesti reiese (Joi, 1 decembrie 2011, 9:35)

        io io [anonim] i-a raspuns lui Red.Scarlet

        daca UDMR e cu noi chiar daca e corupt atunci e bine daca nu cu PDL la racoare. deci inca o dovada ca in PSD sunt numai corupti.
  • +62 (64 voturi)    
    Vin vremuri grele... (Miercuri, 30 noiembrie 2011, 20:19)

    Zgabeartza Iftode [utilizator]

    ...rosu de la PSD, galben de la PNL si albastru de la PC... ne vom intoarce ca-n 2000, inapoi cu cei 8 ani castigati...
    • -5 (15 voturi)    
      Declaratiile astea belicoase (Miercuri, 30 noiembrie 2011, 21:56)

      Constantin [anonim] i-a raspuns lui Zgabeartza Iftode

      nu prea se potrivesc acum insa daca euro pica si sistemul bancar se va indrepta spre colaps in 2012 incep sa capete sens.
    • +2 (2 voturi)    
      sezi bland (Joi, 1 decembrie 2011, 18:31)

      panfilie [anonim] i-a raspuns lui Zgabeartza Iftode

      declaratia asta tricolora e scaldata in galben. mult galben in declaratie...

      cred ca, un coleg, mai jos, ghicea bine.
      au inceput sa simta ca s'a apropiat funia de par.
      vine dna de la urma. pregatesc propaganda pentru o apararare a la vintu.
  • +40 (42 voturi)    
    ...... (Miercuri, 30 noiembrie 2011, 20:24)

    stalin [anonim]

    si noi ramanem fara politicieni, parlament, guvern?
  • +46 (50 voturi)    
    exista si alte cai (Miercuri, 30 noiembrie 2011, 20:29)

    Cozac [anonim]

    Prea bine sa mearga psdistii mai intii la DNA, ca ei s-au remarcat impreuna cu Regele Coruptiei Institutionalizate.

    Ce tare e irealitateaTV si ant3 aratindu-l tot la 21 de secunde pe nastase in campania de la Cluj !

    Iata ce au facut psdistii cu pariul cuprului:
    http://www.bursa.ro/exclusiv-un-pariu-pierdut-de-banci-cuprul-114052&s=banci_asigurari&articol=114052.html
  • +54 (58 voturi)    
    poanta (Miercuri, 30 noiembrie 2011, 20:30)

    obs. [utilizator]

    Ce angajament pt. Romania?Un discurs de anii 1990 preluat de la cuplu vadim-funar.Au constientizat ca a mai veni acum cu promisiuni te face penibil si au preluat discursul lui vadim.Credeam ca prostia a ajuns in psd la apogeu cu geoana dar se pare ca m-am inselat.
  • +60 (66 voturi)    
    Atentie (Miercuri, 30 noiembrie 2011, 20:30)

    Justitia? [anonim]

    In orice tara civilizata si cu traditie democratica, o afirmatie de genul:

    '...un individ fara scrupule, Traian Basescu, care isi uraste tara...'

    ar fi atras atentia justitiei imediat, iar cel care a facut declaratia ar fi fost fortat de colegii de pe scena politica (aliati sau adversari) sa isi dea demisia imediat.

    Se aude d-le Ponta? Ceva coloana vertebrala?
    • -27 (31 voturi)    
      ??? (Miercuri, 30 noiembrie 2011, 20:55)

      DanHorea1307693823041 [anonim] i-a raspuns lui Justitia?

      asa zici? ca a detesta un politician (in vorbe) e o fapta penala in tarile democratice? apropo, cum e pe la voi, prin Coreea de Nord? bine, cald, fain?
      • +8 (8 voturi)    
        are dreptate (Joi, 1 decembrie 2011, 10:50)

        pehash [utilizator] i-a raspuns lui DanHorea1307693823041

        E vorba de respect pentru cei carora te adresezi, ca doar vorbesti de presedintele tarii. Un discurs cu astfel de injurii, meritate sau nu, ar distruge cariera unui politician britanic. Ce asteptari poti avea de la o persoana care comenteaza in astfel de termeni? In nici un caz sa conduca un guvern... Daca asa vorbeste din opozitie... ce valoare crezi ca va avea pt un biet muncitor din fabrica sau agricultor, daca va ajunge prim ministru?

        Nu va mai lasati pacaliti de pseudopoliticienii astia pdl-usl. Politica este arta de a guverna, de a conduce o tara. Trimiteti pe scena politica prin voturile voastre doar oameni educati, civilizati, cu bun simt si respect pentru semeni. Abia apoi putem sa discutam despre doctrine...
  • -57 (67 voturi)    
    asa sa va-ajute dumnezeu! (Miercuri, 30 noiembrie 2011, 20:32)

    POPA I [anonim]

    Sa dea d-zeu sa reusiti sa readuceti in acesta tara ordinea, cinstea si dreptatea.

    Sa terminam cu minciunasi si cu injosirea acestui popor de oameni cumsecade.
    • +43 (49 voturi)    
      :) (Miercuri, 30 noiembrie 2011, 20:48)

      Bogdan [anonim] i-a raspuns lui POPA I

      Glumesti asa-i? E doar un misto ce-ai scris mai sus, nu? :)
      • -25 (31 voturi)    
        Si eu gandesc la fel (Miercuri, 30 noiembrie 2011, 21:36)

        hnfkhn [anonim] i-a raspuns lui Bogdan

        Ia imaginati-va cum arata Romania cu Klaus Johanis prim ministru ?
        Mai erau marile "topitorii de bani" de prin diversele ministere si marile " pierderi provocate" de pe la regiile statului ?
        • +13 (15 voturi)    
          oau ce de vise... sau amintiri? (Joi, 1 decembrie 2011, 2:22)

          dodu [anonim] i-a raspuns lui hnfkhn

          cica s-au tot tinut alegeri pana a iesit cine trebuie.... si cand a iesit, toti ceilalti au intrat la bulau.... ani grei, nu cu "suspendare"... si a urmat o pace democratica .... Si asa s-a inceput, cu lozincile, cu amenintarile...
          Asta nu e vis, s-a intamplat in 45-46 si au urmat 40 de ani de "democratie"....
          Totul se repeta....
        • +13 (15 voturi)    
          esti naiv (Joi, 1 decembrie 2011, 4:00)

          yellowdog [utilizator] i-a raspuns lui hnfkhn

          nu inteleg oamenii care se imbata cu vorbe si isi dau viata lor si a copiilor unor imbecili
          • 0 (2 voturi)    
            Ca sa-mi iau viata in propriile maini (Joi, 1 decembrie 2011, 10:19)

            Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui yellowdog

            am nevoie de un conducator slab. Un canducator puternic ma pune pe tanjeala deoarece stiu ca cel din varf e in stare sa gandeasca si pentru mine.
        • +3 (3 voturi)    
          klaus? (Joi, 1 decembrie 2011, 15:01)

          subiectivul [anonim] i-a raspuns lui hnfkhn

          si atat de bun fu klaus johanis ca prim ministru ca usl nici nu l-a luat in calcul pentru primaria sibiu.ii rezerva functia de prim ministru din partea usl ?
        • 0 (2 voturi)    
          Johannis se scrie. (Joi, 1 decembrie 2011, 19:50)

          ValT [utilizator] i-a raspuns lui hnfkhn

          Nu stii nici sa ii scrii numele, dar stii cum ar fi fost cu el in fruntea guvernului.
    • +29 (31 voturi)    
      erata (Miercuri, 30 noiembrie 2011, 20:53)

      neo [anonim] i-a raspuns lui POPA I

      Tovarase, ai scris Popa cu majuscule si D-zeu cu litere mici...
      Asa procedeaza si ponta cand vorbeste de BASESCU.
    • +13 (15 voturi)    
      pentru POPA (Joi, 1 decembrie 2011, 0:33)

      adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui POPA I

      Te rog sa nu mai scri Dumnezeu cu litera mica. Doar daca tu esti popa care a facut doua gemene cu o maica stareta. Atunci , te inteleg ca nu poti scrie Dumnezeu cu majuscula.
      • +14 (16 voturi)    
        none (Joi, 1 decembrie 2011, 3:37)

        seba [anonim] i-a raspuns lui adrian88000

        Ba sa stii ca a scris bine. Asa se scrie la PSD, pentru ca la ei Dumnezeu e doar un agent electoral. Nu l-ai vazut pe Prostanac la lansarea sa in campania prezidentiala cu cata evlavie a sarutat o icoana? Dupa care si-a pus discursul pe ea si a folosit-o drept clipboard.
  • +40 (46 voturi)    
    Vai si amar.. (Miercuri, 30 noiembrie 2011, 20:38)

    Casilope [anonim]

    Domnilor,dar e dus rau de tot ! Viseaza in culori,confunda dorintele sale cu 2 cai,ce viseaza noaptea sunt emanatile de dimineata ca drept teze (vez iMao-Tze Dun)etc etc Oare acesta e PSD-ul care trebuie sa-l votam ? Altul mai cu scaun n-o mai fi?
  • +56 (62 voturi)    
    Are dreptate pontacul... (Miercuri, 30 noiembrie 2011, 20:40)

    gigi [anonim]

    Intradevar, Marga nu se compara cu Funeriu...si nici nu se va compara vreodata...
    Compari pe ala care a distrus educatia(impreuna cu doamna Cati, ca doar au merit comun) cu ala care a aratat cu adevarat la ce nivel suntem si se chinuie sa reformeze ce a mai ramas...

    Baietii astia traiesc in lumea lor, macar de i-ar duce capu sa nu mai arunce cu noroi fix in aia care au facut treaba cat nu a facut nimeni de 20 de ani...
  • +54 (60 voturi)    
    Incredibil (Miercuri, 30 noiembrie 2011, 20:45)

    Bogdan [anonim]

    cata lipsa de bun simt!!! pur si simplu imi provoaca greata omul asta cu convingerea cu care minte. Pai daca se uita in spatele lui si vede pe ce oameni se bazeaza si ce oameni formeaza nucleul partidului lui si cel al liberalilor ar trebui sa-i crape obrazul de rusine. In schimb pur si simplu le explica oamenilor cum va face el bine in Romania :). Cu cine va face bine? Cu Nastase, cu Norica Nicolai, cu Nica, cu Andronescu, cu MARGA (ce a facut omul asta in viata lui in afara de a fi rector universitar? ce realizari are pe plan international ca sa stim si noi ca valoarea lui e intr-adevar de un nivel ridicat - vezi doctori cu diplome luate degeaba), cu Dragnea, cu Mazare, cu Nicusor Constantinescu, cu Marian Oprisan, cu Puiu Hasoti...., ce sa zic, ma apuca groaza doar cand ma uit la staff-ul astora 2.
    Normal, acum probabil o sa sariti sa intrebati ce are PDL-ul, ce staff ordinar are si n-o sa contest asta, au si ei o gramada de oameni care-ti provoaca sila, insa pur si simplu ma lasa masca ipocrizia astuia (Ponata) cu care anunta cat bine vor face ei Romaniei, INCREDIBIL ca exista lume care-i crede... :(
    • +31 (35 voturi)    
      Sunt disperati... (Miercuri, 30 noiembrie 2011, 21:07)

      Zgabeartza Iftode [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan

      ... cu adevarat disperati! Nu trebuie decat sa-i "citim" asa cum trebuie si sa ne dam seama ca deja sunt in colaps de cand nici o privatizare frauduloasa, de cand nimic de furat, de cand sunt popriti la conturi sa-si plateasca datoriile... Daca nu intra la guvernare in 2012, se vor prabusi economic cu tot cu partide si firmele pusculita din spatele partidelor...

      ... alta problema este ca, eu unul, nu pot vota un om care spune: "Tot ce spune cum Iliescu este adevarat". O fi acelasi Iliescu care a chemat minerii si de la care am mancat bataie in Piata Obor la 5.30 diminieata cand mergeam la slujba, doar pentru ca aveam parul mare? Sigur este acelasi om!
      Un alt politician se masoara cu muribunzii politici ai lui Base, dar nu poate face nici o miscare pana nu se consulta , dimineata la prima ora, cu acelasi satrap Iliescu... Prefer sa-i rabd grobianismul lui Basescu, asta care ne scuipa adevarul in fata decat sa ma las, a nu mai stiu cata oara, mintit frumos in fata de aceste personaje...
      • +9 (13 voturi)    
        Prefer sa-i rabd grobianismul lui Basescu, (Joi, 1 decembrie 2011, 0:38)

        Clop [utilizator] i-a raspuns lui Zgabeartza Iftode

        Da, sunt disperati...

        Dar avem enclave informationale otevizate - de exemplu - care mereu vor fi cumparate cu promisiuni populiste si fapte electorale de cacao.

        Carcotasul se codeste sa iasa la vot, din ratiuni diverse si intemeiate, dar asta ne costa viitorul atat de invocat mereu. Si accentele de involutie din societatea civila, trebuie asumate.
    • +21 (25 voturi)    
      Corect (Miercuri, 30 noiembrie 2011, 21:24)

      tic [anonim] i-a raspuns lui Bogdan

      Mai adaug doar cateva nume la lista facuta de tine, cu cei cu care PSD-ul va face bine in Romania: Iliescu, Nastase, Mitrea, Hrebenciuc, Voicu, Severin, Sova, Vanghele, Voiculescu, Vantu.
      Si vor da o mana de ajutor si judecatorii Costiniu, Pivniceru, Barsan, Turcu, etc.
    • -21 (25 voturi)    
      Ponta si caile de urmat de catre UDMR si PDL (Miercuri, 30 noiembrie 2011, 21:57)

      nicu giulesteanu [anonim] i-a raspuns lui Bogdan

      mesterului Bogdan
      Dupa expozeul facut la adresa oamenilor din PSD, oameni care, cu toata ''greata''' pe care o strecori printre randuri, sunt niste omeni de valoare!
      Cred ca in timp ce butonai, ai simtit ca e cazul sa o mai cotesti putin.
      Sigur ca sar sa te intreb ce mari valori, ce opere nemuritoare care au fascinat omenirea regasesti in ministrii guvernelor boc ????
      Un ''braNconier'' la interne, o figura complet lipsita de caracter la invatamant - cel care zice cu emfaza ca e om de sttinta, dar nu poate sa prezinte amarata aia de diploma de bacalaureat - , un ministru la comunicatii de care nu a auzit nimeni, niste banditi la finante si fisc, la agricultura, la RAPPS, la vami ,la Casele de sanatate, la Casele de pensii - care, ADUNATI LA GRAMADA, NU O SA INTRUNEASCA IN VECII VECILOR NICI PE SFERT DIN CALITATILE CELOR DE CARE ZICI CA TE APUCA GREATA.
      Probabil ca de '' loazele '' PDL-iste nu te apuca groaza si nici nu ai greturi data fiind plata pe care presupun ca o ai pentru comentariile postate.
      • +21 (25 voturi)    
        mda (Joi, 1 decembrie 2011, 0:05)

        Dr.Mythnick [utilizator] i-a raspuns lui nicu giulesteanu

        numai prin simplul fapt ca ai adus vorba de diploma de bacalaureat a unui om care a studiat afara esti LOOSER

        1. cine invata afara garantat invata mai bine
        2. faptul ca tu esti indoctrinat ca un LOOSER de antene si irealitati vis-a-vis de diploma de bac


        nici PDL-ul loosere nu sare departe de PSD sau PNL, DAR NU ESTE PSD SAU PNL
    • +17 (21 voturi)    
      "pur si simplu imi provoaca greata omul" (Joi, 1 decembrie 2011, 0:28)

      Clop [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan

      Pai, i.ati vazut mimica onctuoasa din ziua alegerilor ca presedinte al PSD?! Felul in care statea slugoi cu arama intinsa pe fata si tremurator pupator de dos?!

      Mie mi se pare ca cel mai mare rau facut lui Ponta, vreodata, este acela de a fi fost denumit candva "micul Titulescu"... Omul este departe de orice diplomatie de clasa, este mic de tot, de la A la Z... Un analfabet al politicii de staif si un politruc scos in fata pentru mase. Punct.
  • +44 (54 voturi)    
    NU am citit articolul (Miercuri, 30 noiembrie 2011, 20:47)

    PIF [anonim]

    Insa am intrat aici sa scriu ca eu m-am cam saturat sa tot citesc de Ponta, Geoana, si PSD.
  • -8 (14 voturi)    
    hm (Miercuri, 30 noiembrie 2011, 20:53)

    DanHorea1307693823041 [anonim]

    mira-m-as... intre partidele noastre exista o intelegere tacita de genul "eu nu-i potcovesc pe ai tai cand ajung la putere, tu ii lasi in pace pe ai mei cand ajungi la putere"; adica, asa a fost pana acuma.
  • +23 (29 voturi)    
    Inca o data... (Miercuri, 30 noiembrie 2011, 20:54)

    Alius [anonim]

    ...Victoras sustine ca UDMR sa merga in opozitie si PDL la DNA. Adicatelea, in UDMR nu sunt hoti. Asa ca indiferent de cat fura cei de la UDMR, Victoras le spune pe fata ca nu o sa-i trimita la DNA ca pe cei de la PDL.

    Asta ca sa le arate ca ei le tin usa deschisa intr-o eventuala coalitie. Daca nici asta nu e aservire a justitiei si dictatura, atunci...

    Oricum, parca spuneau ei ca primul lucru pe care o sa-l faca atunci cand vin la putere este sa desfiinteze DNA-ul. Unde-i mai trimit ei pe PDL-isti?...
    • +14 (18 voturi)    
      stai linistit (Joi, 1 decembrie 2011, 0:06)

      Dr.Mythnick [utilizator] i-a raspuns lui Alius

      nu cred ca pe ponta il duce atat de mult capul
      si cred ca ai citit tu printre randuri asta
  • +23 (27 voturi)    
    Distorsiunea realitatii (Miercuri, 30 noiembrie 2011, 20:56)

    Lalaila [utilizator]

    Asta o spune unul care este Presedintele unuia ca Catalin Voicu (cacafonie intentionata). Ma lasi...
  • +29 (31 voturi)    
    USL (Miercuri, 30 noiembrie 2011, 20:57)

    serje [anonim]

    S-au unit nomenclaturistii PSD cu securistii PC si oportunistii de la PNL sa ia puterea pentru mafiotii lor, bogatanii celor 20 de ani de socialism iliescian.
    E normal sa vrea puterea, sa puna mana pe bogatiile tarii. O vor pentru ei dar romanii nu au nici un avantaj din treaba asta.
    De bine de rau PDL-istii sunt taxati de justitie pe cand PSD a condus fara nici un Dumnezeu, fara nici o rusine de au ajuns sa formeze oligarhia mafiota ce nu tine cont de nici o randuiala, de justitie, dreptate, cinste sau onoare.
    Nu inteleg cum un om cat de cat inteligent ar putea sa voteze cu acesti dusmani ai umanitatii, urmasii lui Stalin, Hitler, Gheorghiu Dej, Ceausescu, cinici si criminali precum si bolsevicul Ilici.
    • -4 (8 voturi)    
      Hum... (Joi, 1 decembrie 2011, 1:10)

      Clop [utilizator] i-a raspuns lui serje

      Sa ne amintim dezbaterile despre voturile din diaspora la ultimele alegeri... Si, eventual, de ce unul dintre partide a iesit invingator pe baza acestora.

      "...bogatanii celor 20 de ani de socialism iliescian", manipuleaza bine. Sa ne amintim cu cine voteaza romanul care nu vede dincolo de "lingurica" si care iese la vot, in timp ce, omul cu alte pretentii sufera de comoditate, n.are mereu cu cine vota si sta acasa in ziua votului.

      * Recent, in cartierul Berceni, intr.o statie de autobuz., o tanti impartea calendare 2012, cu Dan Diaconescu spunand - votati cu Diaconescu!. Asadar, campania electorala a inceput pe la periferie. PP rules! :D
  • +27 (29 voturi)    
    Hotii (Miercuri, 30 noiembrie 2011, 20:58)

    mariage [utilizator]

    UDMR poatye sa mearga oriunde, hotii trebuie sa ajunga la DNA si in justitie, tocmai aici se vede imbecilitatea unor lideri, ei vor sa trimita la DNA doar adversarii politici. Boc si Basescu au aratat ca in fata justitiei trebuie sa ajunga cei certati cu legea, sub actuala guvernare nu s-a facut diferenta intre hoti, Ponta insa a semnat protocolul cu Asociatia Procurorilor din Romania .
  • +28 (30 voturi)    
    codul culorilor (Miercuri, 30 noiembrie 2011, 21:03)

    Ari3s [anonim]

    Ce discurs tampit! Cred ca cineva isi bate joc de el.
    Ce ma scoate totusi din sarite, este faptul ca se foloseste de limbajul culorilor: portocaliul a facut rau, negrul a tradat...pai rosu este culoarea mea preferata si simbolizeaza Rezistenta, nu hotia! Galben simbolizeaza Puterea, nu rahatul ala de partid liberal, iar albastru simbolizeaza Inteligenta, nicicum adunatura aia de sforari si vechi ticalosi!
  • +31 (33 voturi)    
    Mare noroc au PDL-istii (Miercuri, 30 noiembrie 2011, 21:07)

    Leeview [anonim]

    cu Poanta. Cred ca ii dau saptamanal acatiste sa ramana presedintele PSD.

    PDL e in aceasi situatie cum era Basescu acum 3 ani: si o maimuta daca candida impotriva lui ar fi castigat. Dar l-au avut pe prostanac care avea chef de SPA la Vantu.

    Acum daca USL ar tacea malc pana in 2012 ar castiga alegerile detasat. Dar, norocul PDL-ului, il au pe Ponta care vrea sa demonstreze tuturor ca acum el a preluat stafeta de la Geoana. Stafeta prostiei, se'ntelege.
  • -17 (21 voturi)    
    infrangerea noastra e inevitabila (Miercuri, 30 noiembrie 2011, 21:13)

    votant pdl [anonim]

    din pacate
  • +22 (24 voturi)    
    Poanta (Miercuri, 30 noiembrie 2011, 21:18)

    Adrian US [anonim]

    Daca astia pierd alegerile de la anul sunt terminati. DIn 2009 de cand au pierdut alegerile la mustata sunt datori vanduti. Daca vin la putere la anul vand toata tara ca sa iti plateasca facturile.

    Dar daca cumva nu vor castiga comunistii astia cu fata umana sunt terminati.

    Sper ca poporul roman sa aleaga cu capul si sa scapam odata de comunistii astia care au facut atata rau tarii.

    De astia nu poti scapa ca de raie...ai vrea sa scapi de ei dar nu vor ei.
  • -18 (20 voturi)    
    asa va fi (Miercuri, 30 noiembrie 2011, 21:25)

    pontacul [anonim]

    Chiar daca nu va place USL va castiga alegerile nu are cum sa scada mult sub 50% iar pdl e vai de capul lui.
    Scoate catusele Ponta ne pregatim sampania.
    • +20 (22 voturi)    
      ai uitat strainatatea (Miercuri, 30 noiembrie 2011, 23:38)

      Vlad-I [utilizator] i-a raspuns lui pontacul

      Nu cred ca sunt bagati romanii emigranti in sondaje, iar emigrantii sunt cat 6 judete de cate 500 mii locuitori. La suspendarea lui Basescu in spania au votat impotriva 97%, ceva mai mult nu se poate cere, zic eu. Asta iti da putina idee ca romanii emigranti voteaza in bloc cu dreapta.
      • +10 (12 voturi)    
        ar fi culmea... (Joi, 1 decembrie 2011, 5:45)

        John M. [utilizator] i-a raspuns lui Vlad-I

        sa traiesti in State si sa votezi cu comunistii !
  • +19 (21 voturi)    
    Exista si doua carari (Miercuri, 30 noiembrie 2011, 21:32)

    sorin [anonim]

    Mai exista si doua carari pe care merg cand Ponta cand Antonescu. Are dreptate cititorul care spune ca s-a saturat sa citeasca de Ponta, Geoana si PSD.
  • +22 (24 voturi)    
    Oare Ponta este absolvent al unei fac de drept? (Miercuri, 30 noiembrie 2011, 21:40)

    Constantin1 [anonim]

    Cand citesc aberatiile transmise de Ponta ajung sa ma intreb cum a absolvit o facultate de drept!Pai cum poti sa fi asa de absurd si sa acuzi ,,colectiv,, o organizatie si nu punctual pe membrii respectivei organizatii care au gresit, eventual....
    Dar ,,carlanul tanar fara minte,, , cum il alinta Iliescu, se dovedeste ca a terminat o facultate ,,degeaba, degeaba,,!
    • +12 (14 voturi)    
      Ponta canta manele pentru mioare (Joi, 1 decembrie 2011, 1:16)

      Clop [utilizator] i-a raspuns lui Constantin1

      Da, foarte adevarat! Eu nu ma intreb ce facultate a terminat, ci cum poate iesi in public cu un asemenea speach.

      Omul are tupeu cu carul, dar ata cu care.si tine zmeul e putreda.
  • +23 (25 voturi)    
    Ce tot indruga acest Poanta? (Miercuri, 30 noiembrie 2011, 21:41)

    ioil [anonim]

    Noi ardelenii nu ne-am saturat de Basescu.Sant om de rand si declar ca santem foarte multumiti de politica lui si a guvernului.Intelegem pentru ce au fost necesare luarea unor masuri de austeritate.Dupa d-l Ponta ar fi dorit mai bine sa intre tara in faliment numai sa poata ajunge la putere clica psd-ista.Stati linistiti ca clujenii si tot ardealul va fi tot cu Basescu.Pe noi nu ne pacaliti voi.Mergeti pe unde oamenii sant mai naivi si creduli.Adio!!!
  • +16 (18 voturi)    
    oare urmeaza arestari grele printre USL-isti ? (Miercuri, 30 noiembrie 2011, 21:50)

    tudor [anonim]

    dupa mine, cred ca asta e motivul pentru care ponta tipa ca din gura de sarpe si ameninta PDL-ul cu puscaria .
    cel mai probabil urmeaza sa fie saltati unii dintre ei, poate chiar el, de ce nu si atunci isi pregateste terenul sa poata spune ca e politic, pentru ca a amenintat, etc, etc. vesnica gargara psd-ista/usl-ista.

    pentru ca altfel dupa arestarile din randurile pdl ecam greu sa mai vii cu astfel de texte si sa speri ca mai exista prosti/retarzi care sa te creada si sa ia de bun cea ce spui.
  • +15 (17 voturi)    
    re lui pif (Miercuri, 30 noiembrie 2011, 21:52)

    luci30 [anonim]

    nu ai pierdut nimic necitind articolul....individul asta traieste intr-o lume paralela.....si ai dubii serioase asupra facultatilor mintale de care dispune....probabil de aia are nevoie de partener de lupta ....vorba aia unul stie sa scrie si altul sa citeasca.....
    • +8 (10 voturi)    
      Exact (Joi, 1 decembrie 2011, 4:36)

      Lucky [anonim] i-a raspuns lui luci30

      ...si al treilea (daniel ctin) sa-i pazeasca pe primii doi "intelectuali"
  • +12 (14 voturi)    
    de ce (Miercuri, 30 noiembrie 2011, 21:53)

    vlad [anonim]

    mai PIF sa te saturi de alde Geoana? Pai daca-i citesti ultimele declaratii, constati ca-i 3 clase peste Ponta...:)
  • +21 (23 voturi)    
    Ce interesant (Miercuri, 30 noiembrie 2011, 21:53)

    CMihai [utilizator]

    Ponta incepe miscarea ultra nationalisto-vadimisto-funariste, si Antena 3 deodata vorbeste impotriva maghiarilor din guvern.
  • +19 (21 voturi)    
    Urare pt Ponta/PSD (Miercuri, 30 noiembrie 2011, 21:57)

    nano2k [utilizator]

    La multi A.N.I.!
  • +20 (22 voturi)    
    Cata nesimtire !!! Au injosit drapelul tarii !!! (Miercuri, 30 noiembrie 2011, 22:04)

    Florin J. [utilizator]

    Rosu de la PSD !!!
    Galben de la PNL !!!
    Albastru de la PC !!!

    Oameni buni indivizii astia au pierdut si ultima bruma de bun simt, in primul rand ca cetateni romani.

    Culorile drapelului sunt simboluri ale idealurilor nationale ale poporului roman si marturie a istoriei sale.

    USL-ul a furat si drapelul.

    Ultima "realizare", dovada clara de "respect" si "umilinta" a unor politicieni in fata natiunii. Ar trebui sa mai studieze zicala cu nuca si peretele si poate asa vor mai castiga putina demnitate si inteligenta.

    Am doar o intrebare ... retorica...

    Cine se cred astia fratilor, dupa 50 de ani de comunism si inca 20 de guvernare mizerabila?

    Salvatorii Romaniei ?
    Noile modele de patriotism national?

    (comentariu valabil doar in caz ca editorul l-a citat EXACT pe Victor Ponta si nu a facut o interpretare personala cu scop de manipulare emotionala a cititorilor incercand astfel sa creasca artificial dezbaterea asupra subiectului )
  • +20 (22 voturi)    
    pontosul (Miercuri, 30 noiembrie 2011, 22:11)

    rica venturiano [anonim]

    ponta face poante macabre. el,obsedat de gherila suburbana, il sprijina pe camaradul sau ca viitor presedinte. incredibil, cata aroganta la un ins care n/a realizat nimic in viata, pe banii si mintea lui. Si vrea sa fie cineva, chiar si prim-ministru...O sa va bucurati, la anul, cum v-ati bucurat acum doi ani!
  • +21 (23 voturi)    
    Ponta afirma: (Miercuri, 30 noiembrie 2011, 22:18)

    Sora de serviciu [anonim]

    "Oamenii din Transilvania isi dau seama ca au fost mintiti de un individ fara scrupule, Traian Basescu, care isi uraste tara."

    - Victoras draga, felicitari! Inca un pic si ajungi la nivelul lui Vadim... ;)
  • +23 (25 voturi)    
    Exista si varianta #3, cea mai credibila (Miercuri, 30 noiembrie 2011, 22:18)

    Petru Moldovan [utilizator]

    USL ia un scor prost, Base numeste un prim-ministru de la PDL, se face iar o alianta de stransura cu unguri si alte partide mai mici (poater intra si Noua Republica in parlament), si PSD mai sta o tura pe bara...
    Si desigur daca noul prim-ministru e Monica Macovei toata lumea merge la DNA...
    • +3 (3 voturi)    
      Mi-a placut mult asta. :) (Joi, 1 decembrie 2011, 14:54)

      PeterPanzer [utilizator] i-a raspuns lui Petru Moldovan

      "Si desigur daca noul prim-ministru e Monica Macovei toata lumea merge la DNA..." mare adevar.
  • +24 (26 voturi)    
    Foamete mare in mafia rosie (Miercuri, 30 noiembrie 2011, 22:25)

    georgio [anonim]

    Deja incep sa ma tem de foamea de bani a mafiei rosii. Toti acesti golani crescuti in Primaverii, cu sofer la scara, loaze de nomenclaturisti deveniti peste noapte "afaceristi" sub aripa lui Iliescu, sunt disperati ca nu mai isi pot tine pipitele. Ma ingrozesc de rapacitatea cu care o sa ia 2 randuri de piele de pe saraca Romanie si firmele normale, daca ajung la putere din nou. O haita de lupi flamanzi cred ca ar lasa mai mult in jur. Nu o sa mai vina baietii de la partid sa te preseze sa dai zeciuiala ca in zilele "bune" de pe vremea lui Nastase, o sa fi bucuros daca o sa ramai tu cu 10%.
  • +18 (20 voturi)    
    Pacat ca urmezi !! (Miercuri, 30 noiembrie 2011, 22:25)

    tornado [utilizator]

    urmezi drumu lui vadim tudor ! cine te mai ia in sema nea! pontica ??in cluj nu prinzi un vot !! crdema !! p.s diferenta este ca el vroia sa ne puste pe stadione !!
  • +15 (19 voturi)    
    victor (Miercuri, 30 noiembrie 2011, 22:26)

    am [anonim]

    Victorase,mai usor cu aroganta...iti pierzi din aderenti daca devi plictisitor cu aroganta asta.................oamenilor nu le plac persoanele agresive.Mai bine vino cu argumente si solutii.
    Lasa amenintarile ca nu stim exact ce va fi pana la anul. Certitudinile sunt fragile zilele astea...................
  • +24 (26 voturi)    
    idem PIF (Miercuri, 30 noiembrie 2011, 22:31)

    mgla [utilizator]

    Ponta si Antonescu mai fac si altceva in afara de conferinta de presa sau declaratii? Sau asta le ocupa tot timpul, si asta e planul lor economic? Daca ar veni la putere cred ca ar face declaratii peste declaratii..macar daca ar fi coerente.
    Babele se piaptana.

    Nici eu n-am citit articolul, dar deja imi e sila de ei si de ideile care le propaga. Macar de ar gandi inainte sa deschida gura.
  • +24 (26 voturi)    
    camarad cu Crin Antonescu (Miercuri, 30 noiembrie 2011, 23:05)

    adrians [anonim]

    Parca si M Geona a fost camarad cu Crin...si s-a ales praful.
    Crin A nu este de presedinte...eu il vad ca posibil presedinte pe Mihai Razvan Ungureanu..
    • +1 (7 voturi)    
      nu vreau sa fiu nepoliticos (Joi, 1 decembrie 2011, 2:18)

      visio [anonim] i-a raspuns lui adrians

      dar unde ai vazut tu, in Romania, ca inteligenta sa faca casa buna cu majoritatea alegatorilor? nu vezi ca ne pleaca valorile din tara? ce sa faca Ungureanu cu romanii care voteaza 49% fosti comunisti? ideea ta ar fi normala intr-o tara normala, insa Romania demult nu mai este un mediu propice inteligentei; ce crezi ca poate promite Ungureanu? ca va mari salariile bugetarilor si pensiile, cand in toata lumea banii se economisesc si veniturile sunt atent dramuite? crezi ca poate reforma justitia actuala, corupta? singur nu prea are cum iar romanul s-a invatat la modele sociale proaste sau lenese; cum e posibil ca guvernatorul BNR sa spuna public ca Romania are nevoie de datorii? cum e posibil sa vina Boc sa spuna ca mari investitori sunt pe cale sa aduca bani in Romania? cui sa vanda? ce sa vanda in afara de mancare si bautura? in spatele acestor oameni stau alegatorii de rand care se bucura la un 1kg de faina, cand ar putea votand rational sa castige o tona de faina; in 2012 alegerile vor fi castigate de orice partid care vine cu o oferta electorala mai buna decat a usl, adica ceva in plus decat zero(0); desigur, ca un partid nou, nascut in 2012, cu un program pe 10-20 ani si tinte bine determinate si la timp atinse, poate castiga; prezidentiabilul va veni si ne va minti frumos; Romania se va regasi in 2012 exact ca in momentul Iliescu-Vadim; destui se saturasera de iliescu si l-au votat pe vadim; asa cum am mai spus: romanul a intrat in jocul politicienilor si vor pierde acest joc; de ce? pentru ca dupa ce se injura ca la usa cortului, politicii merg impreuna la restaurant ; crezi ca daca base il voia pe nastase la puscarie sau pe patriciu, sau pe sov, nu ii baga? nici nu apuca sa clipeasca si astia se obisnuiau deja cu frigul; spune-i asta romanului pe strada sa vezi ce te injura; tot ce castiga oamenii de rand din cearta felix-sov-basescu este saracia; si vrei sa vina Ungureanu sa faca ce? oamenii de rand trebuiie sa isi reformeze intelectul si stilul de viata.
  • 0 (8 voturi)    
    ...si USL in OPOZITIE (Miercuri, 30 noiembrie 2011, 23:41)

    sak [anonim]

    :)
    Ai reusit sa reformezi partial partidul, dar pana nu scadi de Nastase si Iliescu sansele sunt minime.
  • +22 (24 voturi)    
    asa spunea si (Miercuri, 30 noiembrie 2011, 23:47)

    visio [anonim]

    ion iliescu despre teroristi: dragi romani, veniti sa aparati televiziunea de teroristi; nu de alta dsar armata este pe strazi, iar securitatea in cazarmele militarilor; asadar veniti repede; si au venit tinerii subofiteri de la scoala militrara de la campina si au murit stupid impuscati de armata romana; asa si ponta: hai sa trimitem pdl la puscarie ca ei au vandut petrom lui patriciu pe un rpet de nimic; ups, am uitat cine era prim ministru atunci: adrian nastase; un individ care semneaza eliberarea infractorilor pe spinarea soferului de serviciu; hai ca mor de ras cu astia de la usl....cine mai crede in balivernele lor?
  • +21 (23 voturi)    
    Atat mai pot spune de indignare (Joi, 1 decembrie 2011, 0:08)

    Anda [anonim]

    ... bietul dobitoc! Ponta asta e ... prost rau!!! Cred ca e chiar mai prost ca bietu' Geoana!
  • +8 (14 voturi)    
    non-alternative (Joi, 1 decembrie 2011, 0:27)

    Slevin [anonim]

    Se mai mira (sau nu) politicienii de ce nu mai mergem multi la alegeri.
    Pai dupa un presedinte cu limbaj de carciuma, asta nu se abtine nici macar inainte de a ajunge asa sus, si arunca invective. Sa nu mai zic de Crin, care a murdarit tot ce inseamna liberalism in tara asta.
    Mi-e greata de toti..
  • +15 (17 voturi)    
    ardealul (Joi, 1 decembrie 2011, 1:05)

    gica_contra [utilizator]

    nu voteaza comunisti pana-i haul...
  • +11 (13 voturi)    
    ? (Joi, 1 decembrie 2011, 1:36)

    dorel [anonim]

    pdl sa mearga la dna ?, de acord, dar de ce nu si usl, in ambele cazuri, daca sunt dovezi sa mearga, nu ?, vrei numai o anumita parte, da, mi-e teama ca voi spalati toate dosarele de coruptie, mai ales de la usl, acestia, pdl, a deschis dosare de coruptie, si de la putere si de la opozitie
    de ce sunteti suparat de udmr ?, ca nu-i puteti prostii, sau ca nu este de partea voastra, nu-i mai amenintati, ca veti avea poate nevoie de ei, voi, usl, nu castigati cu 50% plus 1, mai ales cu decalaratiile voastre, atitudinea de smecher, etc
  • +10 (12 voturi)    
    Deci asta a fost scopul... (Joi, 1 decembrie 2011, 2:40)

    radion camataru [anonim]

    ...inlocuirii lui Geona. Se astaptau ca PDL sa dea scaunul de la Senat UDMR si astfel Ponta & co sa aiba o paine de mancat pe motivul ca vindem tara la unguri. Incearca sa bata moneda pe treaba asta dar nu iese.Era cam ultima speranta pentru ei...bye bye USL
  • +11 (13 voturi)    
    Stau si ma intreb... (Joi, 1 decembrie 2011, 2:54)

    tiberius_p [utilizator]

    ...oare dupa 40 de ani de propaganda comunista si 20 de ani de tranzitie dezastruoasa(dpdv intelectual) romanii inca mai sunt vulnerabili la limbajul asta de lemn? Sa-mi raspunda si mie cineva va rog ca eu nu stiu ce sa cred...
  • +11 (13 voturi)    
    Inca o destinatie si gata (Joi, 1 decembrie 2011, 4:55)

    Aurel C [anonim]

    Victoras mama, cum ar fi sa se duca UDMRul in opozitie, PDL la DNA si tu in 3.14 z d a ma-tii si sa lasi tara si poporul asta in pace?@
  • +11 (13 voturi)    
    Sa scapam de tirania... (Joi, 1 decembrie 2011, 5:32)

    Mirel [anonim]

    Dosarelor care incep sa se miste. De cea a reformelor invatamantului. Si desigur, de tirania unei eventuale reforme a sistemului sanitar.

    Ma-ntreb care va fi urmatorul pas al usl? Chemarea minerilor? Caci se pare ca indiferent de vointa populara (dl. Basescu a fost ales presedinte de doua ori si confirmat inca odata), ei vor sa scape de presedinte. Daca oamenii nu ar fi asa orbiti de televizor, poate si-ar da seama ca singura idee pe care se bazeaza usl este "Jos Basescu!". Ok, am inteles, jos, si dupa aia...? Nimic.

    Si iata cum dupa ce nu mai vroiam sa merg la vot, satul sa tot aleg dintre doua rele, acum am fost convins sa o fac.
  • +8 (10 voturi)    
    Seriozitate, credibilitate (Joi, 1 decembrie 2011, 7:08)

    Puiu V. [anonim]

    Va consider in continuare o agentie de presa verticala si echidistanta d.p.v. politic, dar ar fi nimerit sa faceti o selectie mai riguroasa a subiectelor si opiniilor oferite publicului. Liderii ( ?) politici se uzeaza rapid, devin relicve, rebuturi. E si cazul micului Titulescu, ucenic corigent si in curand repetent al cuplului Nastase-Iliescu. Din gresala in greseala spre catastofa finala ! E viitorul previzibil al USL-ului, ghiveci politic alterat, necomestibil pentru electorat. Cultivand ura viscerala fata de putere si presedintele, lipsa unor soluti practice pentru situatia in care se afla Romania dupa taraganata si ineficienta tranzitie, sunt pietrele de moara care vor scufunda opozitie in alegerile din noiembrie 2012. Clasa politica autohtona nu a evoluat, este paralela cu realitatea, in vreme ce cetateanii constientizeaza necesitatea cotidiana si vor vota ca atare.
    Pentru a va mentine - ca agentie de stiri - audienta si credibilitatea, nu mai dati publicitatii ineptiile si gogomaniile puerile ale retardatilor Victor Ponta, Crin Antonescu, Dan Diaconescu, G.Oprea etc.
    Cu ocazia Zilei Nationale, rog transmiteti romanilor de pretutindeni LA MULTI ANI !
  • +7 (7 voturi)    
    Ucraina (Joi, 1 decembrie 2011, 9:40)

    Vasile [anonim]

    Declaratiile lui Ponta de tip Ucraina (a se vedea amenintarea cu DNA-ul) imi intaresc convingerea ca omul e un polotician mai slab decat Nastase sau Geoana.
  • +6 (8 voturi)    
    ruaminte catre cei care au postat aici (Joi, 1 decembrie 2011, 10:05)

    Delia Blajan [anonim]

    ma unge pe suflet cand citesc postarile si vad ca lumea nu se lasa prostita de acest cancer care ar putea sa se raspandeasca in 2012 in Romania numit USL...eu le spun tuturor pritenilor si cunoscutilor ca as fi in stare sa pariez si casa ca peste 20 de ani, istoria ne va arata ca Traian Basescu cu toate greselile lui, dar si PDL (chiar daca are s PDL coruptii sai) ...au impiedicat sa ne ducem de rapa si au mentinut tara pe linia de plutire....va rog mult conviigeti cati mai mult din cunoscutii vostri sa nu voteze PSD...cu siguranta aveti argumente destule pentru ca daca postati aici sunteti informati si cititi ...daca fiecare din noi reuseste sa isi convinga cat mai multi din anturaj tot este un pasa inainte...eu sper oricum ca Base este ata de inteligent incat sa pastreze niste chestii tari pentru perioada dinaintea alegerilor...ceva cazuri mari de coruptie, ce va stenograme de la PSD isti cum isi impart ei tara...din pacate asa e romanu...uita repede/...deci la treaba oameni buni...sper sa ne ajute Dumnezeu
  • +5 (5 voturi)    
    vrabia malai viseaza.... (Joi, 1 decembrie 2011, 10:46)

    Dr Marutza [anonim]

    Astuia ii merge gura mai repede decat mintea! In afara de amenintari, injurii, predictii utopice (in ultima instanta doar hilare!), nu zice nimic!
    Daca n-ar fi de ras, ar fi de plans!
    Cu cat striga mai tare, cu atat se duce mai jos!
    • +2 (2 voturi)    
      Se duce mai sus nu mai jos! (Joi, 1 decembrie 2011, 11:12)

      Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui Dr Marutza

      In politica nu conteaza continutul discursul ci cat de multi te asculta. Astfel de declaratii politice sunt in topul celor comentate.
  • -3 (3 voturi)    
    Inteleg... (Joi, 1 decembrie 2011, 11:12)

    Gigi Kent [utilizator]

    ... si accept pluralismul de idei. Multitudinea optiunilor politice individuale ... dar ... uneori am impresia ca pe HN.ro s-a rasturnat caruta cu ipocriti pudibonzi (daca opiniile sunt reale) sau cu farseori nesimtiti (daca opiniile sunt simple minciuni). Pai mai "tovarasi" ... nu a castigat dl. Traian Basescu &PDL alegerile promitand tepe in Piata Victoriei, spunand ca Oprea este seful mafiei personale a lui Adrian Nastase samd? Pai de ce nu ar castiga Ponta & USL-ul alegerile promitand si avand acelasi tip de limbaj?
  • +5 (5 voturi)    
    Saracul Carlan fara minte! (Joi, 1 decembrie 2011, 11:39)

    Gabi M [utilizator]

    De ce nu si-a lansat programul la Bucuresti(unde domneste papusarul sau Nastase ,Voicu-senatorul si coruptul Sova) , in Teleorman(unde domneste alt corupt USLas-Dragnea) sau in Arges(cu Niculescu dela CJ pe care au sarit sa-l apere exact ca pe Bivolaru)?A,stiu!Pentruca in aceste locuri ar fi trebuit sa spuna ca va incepe cu trimiterea la DNA a acestora!Macar in timpul lui Basescu si Boc si cei ai lor trec pela DNA pe cand in timpul lui Iliescu si Nastase(papusarii lui Ponta si Crin) nici gand!
  • +5 (5 voturi)    
    Declaratii Ponta (Joi, 1 decembrie 2011, 12:58)

    costel [anonim]

    Mai este o varianta,USL si UDMR si in opozitie si la DNA,care-i mai aproape de realitate decit celelalte indicate de Ponta.Romanii nu vor mai vota PSD,PNL,PC,UDMR,partide care au dus tara la dezastru in 18 ani de guvernare,obligind PDL sa ia masuri de austeritate.
  • -3 (3 voturi)    
    ce chestie... (Joi, 1 decembrie 2011, 13:05)

    laurentiucat [utilizator]

    dupa cum posteaza astia pe aci, zici ca pdl castiga urmatoarele alegeri cu 99%...mi-e rusine si frica ca facem 100%, ca votam si eu cu ai mei..tot portocaliu.
    • +3 (3 voturi)    
      asa o sa fie (Joi, 1 decembrie 2011, 18:50)

      Viorica Alexandru [utilizator] i-a raspuns lui laurentiucat

      multumita uslasilor
      si
      cu un pic de noroc, multumita reformelor.
  • +2 (2 voturi)    
    un fel de daltonism (Joi, 1 decembrie 2011, 21:56)

    mar verde [anonim]

    Ponta vede viitorul ca pe un drapel pe care cineva il fultura si spune START, jigniti-va tara, incepand cu Ardealul. Un fel de La multi ani! regesc catre prostime. Poporul, arbitrul dreptatii, n-o sa fluture niciodata drapelul national pentru ca lui Ponta i-a scazut adrenalina, a doua generatie de comunisti din psd va cadea la alegerile viitoare, lovindu-se cu capul de pragul cel mai de jos, electoral, si poate vor arbora in berna drapelul sperantei ca Romania va mai fi vreodata surda, muta, oarba...