VIDEO Marian Vanghelie, catre cei care vor ca el sa plece din PSD: Le plac sau nu le plac de mine, eu sunt vicepresedinte al partidului

de Alina Neagu     HotNews.ro
Marţi, 29 noiembrie 2011, 16:21 Actualitate | Politic


Primarul Sectorului 5, Marian Vanghelie, le transmite celor care ar dori ca el să plece din partid următorul mesaj: "Eu sunt vicepreşedinte PSD ales la Congres şi, încă o dată, le plac sau nu le plac de mine, sunt vicepreşedinte, ca să lămurim lucrurile", potrivit Mediafax. In plus, Vanghelie l-a criticat dur pe vicepreşedintele PSD Robert Negoiţă, despre care a spus că nu reprezintă nimic în PSD. Vicepreşedintele PSD Robert Negoiţă a declarat recent că Marian Vanghelie ar fi pe picior de plecare din PSD şi că este doar o chestiune de timp până cand acesta îşi va termina de negociat poziţia în UNPR.

În momentul în care jurnaliştii i-au solicitat o reacţie la declaraţia făcută de vicepreşedintele Robert Negoiţă, Vanghelie a răspuns: "Dar cine este Robert Negoiţă? Cine este? Întrebaţi-l pe domnul Ponta. Eu nu ştiu cine este domnul Negoiţă, nu-l cunosc. Eu nu pot să comentez declaraţia unui om pe care nu-l cunosc şi nu reprezintă nimic în PSD".

"Dacă vreţi să discutăm despre zvonuri, discutăm cât vreţi dumneavoastră. Eu sunt vicepreşedinte PSD ales la Congres şi, încă o dată, le plac sau nu le plac de mine, sunt vicepreşedinte, ca să lămurim lucrurile", a mai spus Vanghelie, după ce a participat la o reuniune organizată al Parlament de Confederaţia Sindicală Naţională Meridian.




















1840 vizualizari

  • +7 (9 voturi)    
    Limbii romane nu-i place de Marean (Marţi, 29 noiembrie 2011, 16:33)

    sg [anonim]

    Sau nu-i plac de el?
    Trebuie sa apara si obligativitatea unui nivel de studii obligatorii pentru functiile de conducere politice , adminstrative...
    E o rusine sa nu-ti sti propria limba, daramite sa si sai declaratii presei!
    • +6 (6 voturi)    
      De acord (Marţi, 29 noiembrie 2011, 17:13)

      Un stelist [anonim] i-a raspuns lui sg

      Noroc ca tu nu ai functii de conducere, ca la cum scrii "sti" ...
    • +4 (4 voturi)    
      Aici gresesti !! (Marţi, 29 noiembrie 2011, 17:21)

      Eu [anonim] i-a raspuns lui sg

      Isi cunoaste propria limba, limba natala!!
      :)
    • +1 (1 vot)    
      propria limba ? (Marţi, 29 noiembrie 2011, 20:10)

      titel [anonim] i-a raspuns lui sg

      poate ca nu.
      poate ca romana nu'i limba materna, cea de acasa.
      nu fiti rai.
      mai bine sa fii cinstit, decat sa vorbesti prostii, corect.
      marean este un autodidact, un om in curs de perfectionare.
      de cand invata engleza, mai greseste cu romana.
      las' ca nici cu bobi rintintin nu mi'i rusine. si el are multe ..accidente de vorbire.
      astia doi pot dialoga dela egal la egal.
  • +3 (3 voturi)    
    E prea mult! (Marţi, 29 noiembrie 2011, 17:04)

    Draky [utilizator]

    PSD a pierdut ff mult din cauza imaginii create prin asocierea cu Marean, care este, cum spuneam, o imagine de partid cu oamnei corupti,ca sa zic asa.
    Si Marean e doar un varfulet de aisberg... Ne imaginam ce este sub ...apa.
    Mareane, am impresia ca ti se coace ceva!
    • +2 (2 voturi)    
      de ce (Marţi, 29 noiembrie 2011, 17:34)

      yvon [anonim] i-a raspuns lui Draky

      a pierdut? nu el a garantat pentru unii parlamentari,psd?se stiu ei care este.
  • +5 (5 voturi)    
    Felicitari retardatului (Marţi, 29 noiembrie 2011, 18:12)

    Trist [anonim]

    Si rusine noua ca il acceptam... Pe el si pe cei ca el.

    Insa pana la urma trebuie sa aiba si prostii reprezentantul lor la putere, ca e multi ;-)

    In the land of the blind the one eyed men is king...
  • +1 (1 vot)    
    Nun'teleg (Marţi, 29 noiembrie 2011, 19:54)

    Trojan.H [utilizator]

    Nun'teleg cu cea gresit ?.