Irinel Popescu, presedinte interimar al PC Bucuresti, in locul lui Cristian Popescu Piedone

de Alina Neagu     HotNews.ro
Luni, 21 noiembrie 2011, 16:53 Actualitate | Politic


Conducerea PC a decis luni numirea lui Irinel Popescu in functia de presedinte interimar al organizatiei PC Bucuresti, acesta declarand ca il sustine pe Sorin Oprescu pentru un nou mandat la Primaria Capitalei. Irinel Popescu a fost numit in functie in locul lui Cristian Popescu Piedone, plecat la UNPR, anunta Mediafax.

Presedintele PC, Daniel Constantin, a precizat ca formatiunea considera ca a venit momentul ca la nivelul Bucurestiului sa se faca politica altfel, iar prestatia, tinuta si activitatea profesionala il recomanda pe Irinel Popescu pentru acest post.

Irinel Popescu a declarat ca isi propune reconstructia organizatiei PC Bucuresti si cele de sector, iar prioritatile sale vor fi sanatatea si invatamantul. El a adaugat ca il va sustine pe Sorin Oprescu pentru al doilea mandat la Primaria Capitalei si din solidaritate de breasla si pentru tot ce a facut acesta pentru Bucuresti.

Biroul Politic al PC s-a reunit luni pentru a discuta despre situatia politica actuala, situatia organizatiei PC Bucuresti dupa plecarea lui Cristian Popescu Piedone si despre alegerile locale.

Cristian Popescu Piedone era presedinte al organizatiei PC Bucuresti, al organizatiei Sectorului 4 si prim-vicepresedinte al partidului. Piedone a anuntat ca isi da demisia din toate functiile detinute in partid si va candida din partea UNPR pentru un nou mandat de primar al Sectorului 4.


Citeste mai multe despre   


















776 vizualizari

  • -2 (10 voturi)    
    ce rusine (Luni, 21 noiembrie 2011, 17:10)

    gelu [anonim]

    pentru o somitate in domeniul medical sa se asocieze cu un delator ca voiculescu si sa-i reprezinte interesele. Ce palma domnule Irinel Popescu pe obrazul dumneavoastra......
  • -3 (5 voturi)    
    Domnule doctor (Luni, 21 noiembrie 2011, 17:41)

    Claude [anonim]

    cu tot respectul, ce va trebuie dumneavoastra politica? De ce va asociati cu un turnator abject?
  • -2 (6 voturi)    
    nu e rusine (Luni, 21 noiembrie 2011, 17:53)

    vasile [anonim]

    de ce sa i fie rusine..doar datorita lui voiculesccu o fost sef( pe unde a fost) . asa ca e normal sa linga mina care l a hranit. ca poate el, care a "luptat de la 48 ncoace poate va la prinde un coledjiu"..o fonctie .;cine stie..ca tot rominu impartial..si dai si lupta..hai sictir don profesor
  • +5 (5 voturi)    
    felicitari (Luni, 21 noiembrie 2011, 20:49)

    DEV [utilizator]

    Domnule Profesor! Dupa ce ati salvat mii de vieti, sa speram ca veti reusi sa resuscitati Bucurestiul si pe plan politic. Va urez mult succes pe viitor.
  • +2 (2 voturi)    
    Felicitarile mele! Succes! (Luni, 21 noiembrie 2011, 23:44)

    Adrian [anonim]

    Probabil ca va inchipuiti ca e usor sa conduci o formatiune sau ca e usor sa impui respect. Nu este. Irinel Popescu a dovedit ca este ambitios si ca isi doreste binele poporului, atat in medicina, cat si in politica. Mult succes domnule Profesor!
  • +3 (3 voturi)    
    De la medic ,la medic (Marţi, 22 noiembrie 2011, 8:07)

    Stepanida [utilizator]

    de la profesor ,la profesor!Cred ca numirea,fie si interimara a doctorului Popescu,la conducerea PC Bucuresti,e un pas inainte.Doar nu ramanea partidul in loc,doar pentru ca alegerea lui Piedone a fost alta.Deci ramane cum s-a stabilit:PC il va sustine pe Sorin Oprescu,in 2012!
  • +1 (1 vot)    
    Capitolul Piedone (Marţi, 22 noiembrie 2011, 9:00)

    arakis [utilizator]

    a fost inchis!Drum bun si cale batuta pentru primarul de la 4!Ramane cum s-a stabilit:Sorin Oprescu va beneficia de sustinerea conservatorilor pentru Primaria Generala.
  • -2 (2 voturi)    
    OPRESCU (Marţi, 22 noiembrie 2011, 10:04)

    radu [anonim]

    Saracu Irinel Popescu , n`a fost in stare sa obtina un post de senator la Craiova , bine ca e el mare sef la PC , un partid nascut mort.