Adrian Nastase vrea sa inscrie in Cartea Recordurilor unul dintre dosarele sale​

de V.M.     HotNews.ro
Miercuri, 16 noiembrie 2011, 16:10 Actualitate | Politic


Adrian Nastase anunta pe blogul personal ca a facut o solicitare catre Guinness World Record pentru inregistrarea unui nou record mondial in tara noastra, si anume cel mai mare numari de martori citati de acuzare - 974, in dosarul sau privind "afisele electorale".

"M-am gandit ca este important sa promovam, pe toate caile, realizarile actualului regim din Romania :) Iata, mai jos, solicitarea pe care am facut-o, cu mandrie, pentru inregistrarea unui nou record mondial in tara noastra: dosarul penal nr 514/1/2009,  in care procurorii DNA  au propus 974 de martori ai acuzarii in celebrul caz al "afiselor electorale" din 2004. Nu cred ca exista situatii in alte tari in care, in dosare penale, sa mai fie citati asa de multi martori. Trebuie sa fim mandri ca, si in aceste conditii de criza, tara noastra poate sa ofere astfel de exemple...",  a scris Nastase pe blogul sau, miercuri, atasand totodata si o captura dupa cererea iregistrata pe www.guinnessworldrecords.com.

"Intr-un proces penal in care sunt implicat, proces privind campania electorala prezidentiala din 2004, procurorii au cerut ca 974 de martori sa fie audiati de judecatori. Cred ca acesta este un record absolut, luand in considerare ca mai putin de 300 de martori au fost audiati in procesul de la Nurenberg", a scris Nastase in solicitarea catre Guinness World Record.


Citeste mai multe despre   


















922 vizualizari

  • +6 (6 voturi)    
    cine-i asta (Miercuri, 16 noiembrie 2011, 17:14)

    dili [anonim]

    acest personaj chiar nu intelege ca ne agaseaza,eticheta lui nu mai poate fi schimbata.acest individ nu a inteles de ce a fost numit prim ministru,este unul din principalii vinovati pentru dezastrul din tara..sa fi inceput macar eradicarea coruptiei si romanii ii iertau ......dar oricum voi presa ar trebui sa nu mai incercati sa spalati indivizi de genul lui
    • -3 (3 voturi)    
      cine esti tu? (Miercuri, 16 noiembrie 2011, 19:03)

      radu [anonim] i-a raspuns lui dili

      de spui asemenea aberatii? Nastase a pus bazele cresterii economice din anii 2000-2008 si a avut deficit bugetar zero. de exemplu! Iar datoria externa era in 2004 sub 5%, cea mai mica din Europa, un alt exemplu! Nu stiu ce vinovat de dezastrul din tara ar fi, in 2004 Romania statea bine iar de coruptie, nu te supara, a avut 43 de dosare penale fabricate de d-na justitiar Macovei, 41 s-au inchis din lipsa de probe! Iar cei 900 de martori sunt clar doar un motiv de a fi tinut sub control de stii tu cine, Zmeus sau cam asa ceva! Se face acum eradicarea coruptiei din greu, problema e ca numarul de corupti a crescut exponential si sunt foarte portocalii, nu stiu de ce...
      • +1 (1 vot)    
        pt Radu cel Frumos (Miercuri, 16 noiembrie 2011, 21:11)

        Gayboy [anonim] i-a raspuns lui radu

        como si chioamo: (Insusi)Regele Coruptiei Institutionalizate
        A vindut tot ce putea,...., si a avut ce vinde !
        Radule bagati capul in nisip, ca de restul, in mod Firesc se ocupa pinguinul
      • +1 (1 vot)    
        Care crestere economica? (Miercuri, 16 noiembrie 2011, 22:54)

        Alius [anonim] i-a raspuns lui radu

        Aia cu banii trimis de cei din afara tarii? Si ce coruptie a crescut vertiginos? Vrei sa spui ca la momentul Nastase coruptia fost zero? Cum ai masurat aceasta valoare? In numarul de case al lui Nastase? Cel al tablourilor lui? Sau numarul firmelor prin care era bagata nevasta-sa si lua bani de la buget?

        Nastase ar trebui sa sune la Guinness si sa se inscrie ca omul care a gasit cele mai ridicole scuze sa nu apara in fata justitiei si care a taraganat procesele cat s-a putit de mult. Daca ar fi asa cum spui tu, ca dosarele s-a fi inchis din lipsa de probe, atunci el nu s-ar mai folosi de imunitate si tot felul de chichite sa amane procesele.
  • +5 (5 voturi)    
    record (Miercuri, 16 noiembrie 2011, 17:15)

    dorel [anonim]

    trebuie sa te inscrii in cartea recordurilor ca parlamentarul care se ascunde sub fusta parlamentului
  • +5 (7 voturi)    
    pentru cine mai vrea sa voteze USL (Miercuri, 16 noiembrie 2011, 17:18)

    Vlad [anonim]

    E bine ca e si arogant viermele asta...

    Aviz celor care mai vor sa voteze cu ei... Macar astia de acum, desi au si ei problemele lor, nu-s asa de mandrii de propriile fapte fapte de eroism (de coruptie, adica)...
  • +2 (2 voturi)    
    subiectless (Miercuri, 16 noiembrie 2011, 19:04)

    eraZnus [anonim]

    ...uneori ma intreb daca cei la adresa carora avem atat de multe de spus pretutindeni pe toate forumurile se sinchisesc sa ne citeasca comentarile...pe de alta parte eu va scriu exil, am obosit sa astept sa fie bine si am emigrat intr-o societate in care piratii politici nu ne afecteaza sanatatea si aici fac o paranteza la dorinta lui Nastase de a intra in cartea recordurilor cu doasarele sale penale... eu cred ca Nastase ar trebui sa ne canta manele din puscarie nu sa ne polueze internetul cu grozavii si arogante de sarlatan putred de bogat ce se faleste cu cat de multe ne-a furat si cum nu putem sa ii facem noi lui nimic si nici prietenului sau Vantu sau altora si inchei paranteza...in Olanda ma simt ambasador al generatiei mele si nu ezit sa ii las gura pe olandezi cu precadere,pentru ca ei sunt cei care stau batul pe roata noastra,cu gura cascata cand le vorbesc despre preocuparile pe care nu doar eu dar multi alti oameni pe care i-am lasat acasa le avem in comun... cu ei !!! si cu siguranta nu fac aluzie la droguri ci mai degraba la sarcina pe care generatia wikileaks/ 350.org/ OCCUPY o are !!! astept cu nerabdare sa vad coruptii tarii intemnitati si nu prescrisi sau introdusi in recorduri pentru numar de arestari si eliberari sau dosare neelucidate sau mai stiu eu, oameni ca astia nu ne lasa alte optiuni decat sa fim teroristi spirituali si sa ii scaldam in flacari violet cand sar calul si se viseaza cu laba pe ciolan!
  • 0 (0 voturi)    
    mda... (Joi, 17 noiembrie 2011, 2:36)

    dumitru vaduva [anonim]

    Sigur ca Adrian Nastase poate face acest lucru,dar cred ca,in acelasi timp,se poate inscrie in cartea recordurilor si pentru depasirea oricarui record privind numarul faradelegilor pe care le-a comis cat timp a fost prim-ministru si nu numai. Acest individ nu mai are rusine deloc?
  • 0 (0 voturi)    
    salut, cum pot sa ma inscriu in cartea recordurilo (Miercuri, 29 ianuarie 2014, 3:15)

    varujan [anonim]

    salut, cum pot sa ma inscriu in cartea recordurilor Guinness?