VIDEO Ion Iliescu: Ar fi mai bine daca Geoana ar ramane in partid si ar pastra sefia Senatului

de R.M.     HotNews.ro
Luni, 14 noiembrie 2011, 11:41 Actualitate | Politic


Presedintele de onoare al PSD, Ion Iliescu, considera ca "ar fi mai bine" daca Mircea Geoana ar ramane in partid si si-ar pastra postul de presedinte al Senatului.

El a precizat luni, inainte de sedinta saptamanala a conducerii social-democratilor, ca modul in care s-a derulat sedinta comisiei de integritate, care a votat pentru excluderea lui Mircea Geoana din partid, "nu e normal".

"Comisia a procedat gresit", a subliniat el.

Ion Iliescu a adaugat ca isi va exprima aceste puncte de vedere in cadrul partidului, asa cum a procedat intotdeauna, si ca existenta unor opinii contrare este normala.

Pe de alta parte, Adrian Nastase a precizat, inaintea sedintei, ca partidul va "merge mai departe cu incercarea de schimbare a lui Mircea Geoana cu Titus Corlatean".

"Este momentul in care unele chestiuni sa fie clarificate pentru ca altfel nu vom putea merge mai departe", a adaugat acesta.



Citeste mai multe despre   


















2475 vizualizari

  • +8 (8 voturi)    
    ... (Luni, 14 noiembrie 2011, 11:43)

    alpha [utilizator]

    intarata-i drace !
    • 0 (0 voturi)    
      comunism=... si fiecaruia dupa nevoi. (Luni, 14 noiembrie 2011, 16:26)

      Omida [anonim] i-a raspuns lui alpha

      asadar iata victorioasa echipa de baroni , hrebenciuc, mitrea, nastase, severin, geoana, mikky, sechelarii, oprisenii, dragnea... unu si unu sfortari de meserie
      coatch L johnyi ilici
  • +6 (6 voturi)    
    Arta compromisului (Luni, 14 noiembrie 2011, 11:44)

    x [anonim]

    Daca tot aplicam "arta compromisului" la nesfirsit (cum face Ion Ilicescu), o sa ne compromitem total.
  • +4 (6 voturi)    
    Trambulina (Luni, 14 noiembrie 2011, 11:50)

    Daniels22026 [utilizator]

    Degeaba se mai agita Iliescu. Victor Ponta nu mai aude pe nimeni si nu mai crede nici un argument. Trebuie sa demonstreze tuturor ca e tare. E momentul lui. Se pregateste sa sara de la trambulina. Pacat ca nu ati umplut bazinul cu apa.
  • +5 (5 voturi)    
    Incredibl.. (Luni, 14 noiembrie 2011, 11:58)

    Dorel [anonim]

    cum naiba sa-i votezi la alegeri p-astia mai frate,vai mama voastra...
  • +7 (7 voturi)    
    Alba neagra (Luni, 14 noiembrie 2011, 12:00)

    nano2k [utilizator]

    Fiecare partid pe limba lui (de lemn) moare.
    • +5 (5 voturi)    
      sau mai bine zis (Luni, 14 noiembrie 2011, 12:46)

      anca [anonim] i-a raspuns lui nano2k

      fiecare partid pe limba rusa piere ....
  • +5 (5 voturi)    
    auzi ponta ce zice asta??? (Luni, 14 noiembrie 2011, 12:00)

    sache [anonim]

    da-l afara! cum de indrazneste? sau da-ti demisia
  • +4 (4 voturi)    
    Adica (Luni, 14 noiembrie 2011, 12:09)

    Luk [utilizator]

    Ilici zice altceva decat Tamara?

    Ce sa fie, ce sa fie?!
  • +2 (2 voturi)    
    Phoenix (Luni, 14 noiembrie 2011, 12:10)

    nicu [anonim]

    Este o ocazie unica pentru Geona de a se relansa si de a se debarasa de stereotipurile negative ale psd-fsn.
  • +3 (3 voturi)    
    Iliescu aplica politica Un pas inainte... (Luni, 14 noiembrie 2011, 12:16)

    PSD-erbedeul [utilizator]

    Iliescu aplica politica Un pas inainte...
    doi pasi ]napoi, c-aşa-i jocu pe la noi ...la PSD !
  • +1 (1 vot)    
    Tatucul tot nu tace? (Luni, 14 noiembrie 2011, 12:42)

    Gabi M [utilizator]

    Abia acum Ponta trebuie sa arate ca el este presedintele PSD si sa mearga pana la capat cu megalomanul Geoana(care crede ca fara el PSD-ul moare!).Cred ca Iliescu si Bombonel i-au intins o cursa lui Ponta.Astia doi sunt niste harsaiti in combinatii si "manarii"!
  • +1 (1 vot)    
    1-0, deocamdata (Luni, 14 noiembrie 2011, 13:59)

    stalin [anonim]

    in meciul "tanara sri" vs "batrana secu", in care scorul la pauza este 1-0, antrenorul Ion Ilici da ultimele indicatii inainte de repriza a doua. intrebare: meciul este de 3 sau 12 reprize? oricum, spectatorii pierd.
  • +1 (1 vot)    
    M-am lamurit .... (Luni, 14 noiembrie 2011, 15:07)

    B.Michelle [utilizator]

    Am asistat in direct la compromiterea unui partid care nu mai are ce cauta la conducerea acestei tari...!!!!
    • 0 (0 voturi)    
      hai nu zau .. (Luni, 14 noiembrie 2011, 16:12)

      adrian [anonim] i-a raspuns lui B.Michelle

      te pomenesti ca pana acum i-ai fi votat ...?

      sau doar dai un exemplu de ipocrizie ?