Crin Antonescu: Candidatura lui Piedone din partea UNPR este un circ acceptat de toata lumea

de I.R.     HotNews.ro
Duminică, 6 noiembrie 2011, 17:20 Actualitate | Politic


Primarul sectorului 4, Cristian Popescu-Piedone, este un candidat redutabil pentru Primaria generala a Capitalei, pentru ca a fost un edil bun la sector, insa candidatura sa din partea UNPR este "un fel de circ acceptat de toata lumea", a declarat, duminica, intr-o conferinta de presa, presedintele PNL, Crin Antonescu, citat de Agerpres.

Intrebat ce parere are in ce priveste posibilitatea ca Piedone sa fie sustinut, in comun, de UNPR si PDL pentru Primaria Municipiului Bucuresti, Antonescu a raspuns ironic: 'Iata o grija care nu ma roade'.

"Nu am nimic impotriva domnului Popescu, imi dau seama ca e un candidat redutabil pentru ca a avut o buna prestatie ca primar, chiar nu am ceva de discutat", a mai spus copresedintele USL.

"Am ajuns sa facem un fel de circ acceptat de toata lumea. Unde in lumea civilizata - si nu e Piedone primul - vezi un membru intr-un partid X, care iese intr-o conferinta si spune 'am trecut la ailalti, sigur, nu plec, pentru ca imi pierd mandatul, dar sunt la ailalti si voi candida la altii'? Nicaieri asa ceva nu mai exista. Domnul Piedone, comisarul fara arma, unde e acum? Inteleg ca, formal, el continua sa fie in randurile unui partid, PC, ca nu am auzit sa demisioneze din PC", a declarat Antonescu.


Citeste mai multe despre   
















1849 vizualizari

  • +10 (18 voturi)    
    Propunere pentru Hotnews : (Duminică, 6 noiembrie 2011, 17:44)

    Tase Rotta [utilizator]

    Va propun sa facem un sondaj zilnic la o rubrica pe care sa o numim PROSTUL ZILEI.
    Pe ziua de azi sigur ar fi castigat Floricel cu perlele pe care le-a spus.
  • +8 (16 voturi)    
    circ este cu *independentul* Oparescu (Duminică, 6 noiembrie 2011, 18:03)

    Eneas [anonim]

    candidatul fara sigla USL !dar in rest cu acte in regula....
  • +8 (16 voturi)    
    normal (Duminică, 6 noiembrie 2011, 18:19)

    gigel de luxembourg [utilizator]

    daca era invers piedone ar fi fost un vasnic luptator impotriva tiraniei lui basescu.
  • -1 (9 voturi)    
    Isi taie singur creaca de sub picioare (Duminică, 6 noiembrie 2011, 18:59)

    G [anonim]

    Daca Piedone candideaza din partea UNPR sau PDL va pierde chiar la sectorul 4. Veti vedea ce raspuns politic vor avea bucurestenii. Cred ca grasul isi taie singur creaca de sub picioare
  • +4 (10 voturi)    
    Chiar asa? (Duminică, 6 noiembrie 2011, 19:10)

    Mihai G [anonim]

    Dar daca candida din partea USL ului nu era tot un circ? Cred ca Antenescu chiar face circ.
  • -2 (8 voturi)    
    ce tupeu ...! (Duminică, 6 noiembrie 2011, 19:52)

    laurentiucat [utilizator]

    unde e morala crestina?unde e corectitudinea si cinstea?unde e mult trambitata reforma oranj?pdl astazi a ajuns mai rau decat psd-ul lui nastase,intruchipand tot ce e mai rau,mai josnic si mai corupt in aceasta tara....
    • +5 (7 voturi)    
      Scuze, dar nu ma pot abtine... (Duminică, 6 noiembrie 2011, 22:07)

      Raluca [anonim] i-a raspuns lui laurentiucat

      ....spre deosebire de pnl, care reprezinta tot ce este mai pur si mai inocent, tot ce este mai bun si mai frumos, mai nobil si mai cinstit in aceasta tara...
      :))
      • +1 (5 voturi)    
        serios? (Luni, 7 noiembrie 2011, 7:21)

        laurentiucat [utilizator] i-a raspuns lui Raluca

        n-am auzit la pnl acest tip de discurs.cu tzepele din piata universitatii,cu mogulii,cu sarea,cu posta...etc.
        • +2 (2 voturi)    
          Vad ca insisti, (Luni, 7 noiembrie 2011, 11:10)

          giga [anonim] i-a raspuns lui laurentiucat

          nu era oare de la pnl un tip ce zicea ca doar prostituatele si tiganii voteaza pdl ? Asta e doar unul de care imi amintesc; eu tin minte mai bine guvernare pnl (+psd, ca si acolo era circ, psd fiind in opozitie)
          • 0 (0 voturi)    
            si? (Luni, 7 noiembrie 2011, 12:50)

            laurentiucat [utilizator] i-a raspuns lui giga

            nu a fost asa?scuze! am uitat...si prostii...
  • +5 (11 voturi)    
    Candidatura lui Piedone daca (Duminică, 6 noiembrie 2011, 21:44)

    P.Uturosu [anonim]

    e un circ acceptat de toata lumea , candidatura chiulangiului repetent la presedintia Romaniei este o gluma de care rade toata lumea
    • -2 (2 voturi)    
      cine rade la urma, rade mai bine ! (Luni, 7 noiembrie 2011, 11:34)

      Wizard of Oz [utilizator] i-a raspuns lui P.Uturosu

      Mie imi place "repetentul", sondajele arata ca nu sunt singurul....
      Maine, daca s-ar tine alegeri, ar castiga.
      Va bazati ca-l "lucrati" pana la alegeri....nu ma indoiesc ca asa se cheltuiesc banii de la buget, dar, oare, o sa reusiti?
  • 0 (4 voturi)    
    Curaj! (Duminică, 6 noiembrie 2011, 23:41)

    Silvia [anonim]

    Lui Piedone i-ar trebui curaj , daca a luat decizia sa se mute la UNPR ,sa accepte consecintele plecarii din PC si astfel sa-si piarda functia de primar al sect 4.
  • -1 (5 voturi)    
    Primaria (Luni, 7 noiembrie 2011, 8:10)

    Fripturist [anonim]

    La burta lui de fripturist politic fara principii morale, grasul se viseaza primar general, nu ii mai ajungea doar primaria sect. 4.
  • 0 (0 voturi)    
    usl-ul e pe duca (Luni, 7 noiembrie 2011, 23:32)

    MRuxandra [anonim]

    Se pare ca incet incet usl-ul ramane fara oameni. Probabil rand pe rand si-au dat seama ce hram poarta trioul voiculescu - ponta - antonescu..caci daca ar fi ceva bun de capul lor..oamenii ar veni la ei in loc sa lece. In final nu vor ramane decat cu oameni corupti si incompetenti ca vanghelie "care este" si chiliman