Cristian Popescu Piedone s-a impacat cu sefii PC: Sa nu se mai comenteze ca voi candida la nu stiu ce Primarie a Capitalei din partea a nu stiu ce partid. Voi fi candidatul PC la Primaria sectorului 4

de Alina Neagu     HotNews.ro
Marţi, 4 octombrie 2011, 12:06 Actualitate | Politic


Cristian Popescu Piedone
Foto: Agerpres
"Relatia mea cu domnul primar Cristian Popescu Piedone s-a bazat pe respect si incredere. Am decis sa trecem peste orgolii personale si sa avem o discutie. Piedone este si va ramane vicepresedinte al partidului, presedinte al organizatiei de Bucuresti si primar al sectorului 4. A fost o perioada grea pentru PC. Astazi, din punctul de vedere al PC, s-a pus punct oricarei speculatii", a afirmat, marti, presedintele Partidului Conservator, Daniel Constantin, intr-o conferinta de presa.

La randul sau, Piedone a declarat ca "Sa nu se mai comenteze ca voi candida la nu stiu ce Primarie a Capitalei din partea a nu stiu ce partid. Voi fi candidatul PC la Primaria sectorului 4."

"Amandoi (Piedone si Daniel Constantin - n.red.) vrem binele acestui partid. A fost un singur scurtcircuit, atunci cu candidatura la Primaria Capitalei", a mai spus Cristian Popescu Piedone.

  • Daniel Constantin, vinerea trecuta: "Piedone negociaza cu UNPR. Cei slabi, cei santajabili, fac intotdeauna compromisul cu Puterea. El are vulnerabilitati"

"Piedone isi tradeaza azi toate angajamentele asumate fata de romanii care i-au acordat increderea. Criza pune la incercare caracterele! Cei slabi, cei santajabili, fac intotdeauna compromisul cu Puterea. Ceilalti continua lupta! PC va continua lupta cu Traian Basescu, PDL si partidele-clona care graviteaza in jurul puterii, pentru a-i elibera pe romani de un sistem corupt si agresiv care le-a furat speranta si demnitatea", declara in urma cu 4 zile liderul conservator Daniel Constantin.

"Partidul Conservator a devenit o tinta predilecta a puterii. Racolarile se fac prin cadouri si promisiuni, ca in cazul Ciuhodaru, sau prin santaj, ca in cazul Piedone, care ar avea, se pare, anumite vulnerabilitati", mai spunea presedintele PC.

Surse politice dadeau ca sigura, saptamana trecuta, inscrierea lui Piedone in UNPR, motivul fiind nemultumirea acestuia ca nu a fost desemnat candidatul USL la Primaria Capitalei.


















1430 vizualizari

  • -11 (15 voturi)    
    Hilar (Marţi, 4 octombrie 2011, 12:19)

    Andrei [anonim]

    Ar fi vrut anonimii de la unbr sa-l treaca pe piedone pe pluta lor care ia apa. Ghinion de nesansa baieti, dupa alegeri o sa jucati table in cismigiu.
    • +1 (5 voturi)    
      Si-a dat seama (Marţi, 4 octombrie 2011, 16:37)

      hazuu [anonim] i-a raspuns lui Andrei

      Cred ca Piedone si-a dat seama ca este mai bine sa ramana de partea PC-ului, care nu va mai fi pentru mult timp in opozitie.
      • +1 (1 vot)    
        pai ce sa faca la unpr (Miercuri, 5 octombrie 2011, 12:00)

        almond [anonim] i-a raspuns lui hazuu

        ar fi pierdut mult din imagine
        • 0 (0 voturi)    
          era clar (Miercuri, 5 octombrie 2011, 13:47)

          Davout [anonim] i-a raspuns lui almond

          ca scopul sau - candidatura la sectorul 4 - exclude plecarea din PC.
    • +1 (1 vot)    
      pc ramane pe pozitii (Miercuri, 5 octombrie 2011, 11:59)

      almond [anonim] i-a raspuns lui Andrei

      se tine bine pentru un partid mic..rezista eroic atacurilor puterii
  • +9 (11 voturi)    
    Si dupa ce cistigi te muti la UNPR.. (Marţi, 4 octombrie 2011, 12:21)

    Claude [anonim]

    ....stim manevra, lasa cioacele!
    • 0 (2 voturi)    
      Voiculescu a demonstrat (Marţi, 4 octombrie 2011, 17:03)

      Davout [anonim] i-a raspuns lui Claude

      ca nu se pleaca asa usor din PC. Piedone nu avea oportunismul ieftin al lui Ciohodaru.
      • +1 (1 vot)    
        pacat de ciuhodaru (Miercuri, 5 octombrie 2011, 12:01)

        almond [anonim] i-a raspuns lui Davout

        si-a gandit prost miscarile, piedone macar s-a trezit inainte de a fi prea tarziu
  • +10 (14 voturi)    
    Pai si ... (Marţi, 4 octombrie 2011, 12:29)

    Candelmass [anonim]

    Cum ramane cu "Piedone negociaza cu UNPR. Cei slabi, cei santajabili, fac intotdeauna compromisul cu Puterea. El are vulnerabilitati"? Pur si simplu in urma unei discutii la o cafea dispar toate aceste etichetari? Sau in PC se accepta pana la urma santajabilii, vulnerabilii si slabii? Ce mizerie....
    • -5 (11 voturi)    
      ete fleosh (Marţi, 4 octombrie 2011, 12:57)

      stefi [anonim] i-a raspuns lui Candelmass

      si don basescu a zis initial de stolojan ca e un lacheu si pe urma lacheul s-a transformat in draga stolo :))
    • +1 (1 vot)    
      si orgoliul prea mare (Miercuri, 5 octombrie 2011, 12:02)

      almond [anonim] i-a raspuns lui Candelmass

      e o vulnerabilitate ce poate fi speculata..oamenii civilizati discuta nu-si dau in cap..ma rog cei care stiu sa se exprime discuta
  • -10 (14 voturi)    
    URAAA!!! (Marţi, 4 octombrie 2011, 12:32)

    fulgerica [anonim]

    PC-ul a dovedit, in cele din urma, ca este format din oameni de calitate care refuza sa faca jocurile puterii. Piedone a demonstrat ca are coloana vertebrala, iar Voiculescu a aratat, inca o data, ca este un lider adevarat
    • +6 (8 voturi)    
      calitatea e discutabila (Marţi, 4 octombrie 2011, 13:04)

      FLORIO [utilizator] i-a raspuns lui fulgerica

      Te referi si la calitatea aia de la Craiova cu carnetul de conducere la toate clasele doar intr-o zi? Eu numesc aceasta calitate(parnaie,nerusinare si tupeu monstruos).Apropo monstuazitate; Cat castigi pt postari? Eu ti-as da mai mult doar sa taci.
      • -3 (9 voturi)    
        postacii de pe forumuri (Marţi, 4 octombrie 2011, 14:01)

        rox [anonim] i-a raspuns lui FLORIO

        de ce toti cei care scriu pe un anumit forum avand unele puncte de vedere sunt catalogati imediat drept "postaci"? pana la urma, cineva trebuie sa tina si cu unii, si cu altii. daca tie nu-ti place piedone, de ce ar trebui sa nu-mi placa nici mie? doar traim intr-o democratie
        • +1 (1 vot)    
          da da (Marţi, 4 octombrie 2011, 23:41)

          FLORIO [utilizator] i-a raspuns lui rox

          Daca vrea sa vanda gheata eschimosului sa mearga la polul nord. Mie nu-mi poate spune nimeni de acest partid de securisti stil felix ca imi vrea binele.
    • +4 (4 voturi)    
      ... (Marţi, 4 octombrie 2011, 16:54)

      Aph [anonim] i-a raspuns lui fulgerica

      Voiculescu... lider?!? Probabil, la fel cum poti considera lider un detinator de sclavi. Ai incredere in mine, citesc in loc sa ma uit la televizor!
      • -2 (4 voturi)    
        la tv (Marţi, 4 octombrie 2011, 17:59)

        badu [anonim] i-a raspuns lui Aph

        Nu ti-ar strica sa mai arunci un ochi si pe la tv, se vede ca esti rupt de realitate.
      • +1 (1 vot)    
        diversiunea PDL (Miercuri, 5 octombrie 2011, 8:01)

        augustus [anonim] i-a raspuns lui Aph

        Nu a fost nimeni certat cu nimeni. La mijloc a fost vorba despre o diversiune pusa la cale de catre PDL.
    • +2 (2 voturi)    
      Hahahah (Marţi, 4 octombrie 2011, 17:51)

      Cocolina [utilizator] i-a raspuns lui fulgerica

      sunt multi ca si tine p-acolo????mare e gradina domnului,da si multi ii sar gardu' p-aci prin Romania,din pacate....
  • +8 (8 voturi)    
    piedone (Marţi, 4 octombrie 2011, 12:51)

    am [anonim]

    un mascarici, piedone asta , auzi nume,vezi personajul.....jenant....dar vad ca a prins,oamenii l-au votat.
    • -3 (7 voturi)    
      sigur ca l-au votat (Marţi, 4 octombrie 2011, 13:12)

      fulgerica [anonim] i-a raspuns lui am

      daca a facut numai lucruri bune cei din sectorul 4, nu era normal sa-l voteze? si o sa-l voteze in continuare, pt ca face ceea ce promite
      • 0 (2 voturi)    
        Ce-a promis si ce-a facut? (Marţi, 4 octombrie 2011, 19:24)

        Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui fulgerica

        Ca a pus niste kitsch-uri pe langa statiile de tramvai si din doi in doi metri panouri metalice scumpe pe care scrie ca aici sunt flori si iarba puse de Piedone? Asta e primar sau bisnitar de cea mai joasa factura?
        Dar pentru sectorul 4, cu multi pensionari iesiti inainte de termen si fara contributie la stat, orice mardoi e bun!
  • +4 (8 voturi)    
    Groaznic (Marţi, 4 octombrie 2011, 13:18)

    dana [anonim]

    Numai intr-o ţară anormală şi un oraş anormal putea să ajungă primar o gorilă ca asta. Sunt de inţeles cei care pleacă cât văd cu ochii
    • -1 (7 voturi)    
      primar (Marţi, 4 octombrie 2011, 14:22)

      zoe [anonim] i-a raspuns lui dana

      Eu am fost si l-am votat si nu regret niciun pic treaba sta, pentru ca a schimbat complet sectorul 4 si chiar se implica.
    • 0 (0 voturi)    
      Omul conteaza, nu fizicul (Miercuri, 5 octombrie 2011, 14:51)

      PERIFERIC [utilizator] i-a raspuns lui dana

      Voiculescu si Piedone au rezolvat problemele oamenilor din sectorul 4.
  • +6 (8 voturi)    
    moby dick (Marţi, 4 octombrie 2011, 13:53)

    radu [anonim]

    ..pupat piata independentei, monser..! ce rahat de partid este PC-ul asta cand ieri urla impotriva ,,tradatorului , a omului slab si santajabil'' si brusc, azi , devine iar cinstit, respectabil...! Va faceti de kakat baaaaa....! ( niste turnatori nenorociti, oameni si ei , deh..! )
    • -3 (5 voturi)    
      Nu chiar (Marţi, 4 octombrie 2011, 14:24)

      coshu [anonim] i-a raspuns lui radu

      Nu stiu ce sa zic, dar mie mi se pare ca acest partid cam baga spaima in randul puterii, de asta ii si acorda Basescu atat de multa atentie.
  • +1 (3 voturi)    
    Asta-mi aduce aminte de bancul ala de pe timpul lu (Marţi, 4 octombrie 2011, 14:34)

    Ion B [utilizator]

    Sedinta PCR, se ridica Bula si zice: Tovarasi am si eu o intrebare: Unde'i zaharul, unde'i uleiul din Alimentare?
    Tovarase Bula, o sa analizam si o sa-ti raspundem la urmatoarea sedinta, zice secretarul PCR.
    La urmatoarea sedibta, acelasi Bula, aceeasi intrebare.
    Secretarul raspunde iar ca o sa analizam si o sa-ti raspundem.
    La urmatoarea sedinta Bula nu este in sala...
    Unul dintre colegi zice: Tovarasi, eu nu intreb unde'i uleiul sau unde'i zaharul din Alimentare. Eu intreb unde'i Bula?
    Parafrazand intr-un fel, eu nu intreb de ce a plecat sau de ce a venit Piedone (Apropos: numele si parintii nu sii alege nimeni!) eu intreb: Cat?!?
  • +1 (3 voturi)    
    nu am inteles (Marţi, 4 octombrie 2011, 14:40)

    lungu bogdan [anonim]

    din titlul reportajului nu am inteles: s-a impacat cu PC sau s-a impacat cu antena 1,2,3,etc.
  • -3 (5 voturi)    
    Acum se vede caracterul unora. (Marţi, 4 octombrie 2011, 15:03)

    mircea [anonim]

    Liliana Mincu,Ponta,daniel Constantin si altii care infirau cu manie proletara plecarea lui Piedone,sunt interesat ce vor mai spune.De fapt ,Piedone ,de la inceput a spus ca nu pleaca din PC,dar jigodiile din PC au inceput sa-l injure pe baza unor informatii de presa.
    • -1 (5 voturi)    
      partea plina a paharului (Marţi, 4 octombrie 2011, 15:46)

      aliodor [anonim] i-a raspuns lui mircea

      asta trebuie sa vedem noi acum. nici piedone n-a facut bine ca a declansat scandalul, nici colegii lui ca au inceput cu acuzele. dar sa ne multumim ca apele s-au linistit si ca totul va intra pe fagasul normal
  • -3 (5 voturi)    
    Piedone (Marţi, 4 octombrie 2011, 19:04)

    movila [anonim]

    Vad ca a inteles Piedone ca trebuie sa ramana langa PC daca mai vrea sa ajute oamenii din sectorul 4. Bravo lui pentru ca e un baiat de treaba si are nevoie de sustinerea unui partid ca PC.
  • +1 (3 voturi)    
    Lui Voiculescu i se scufunda partidul! (Marţi, 4 octombrie 2011, 19:27)

    Impotriva prostiei din tara [utilizator]

    Probabil ca l-a amenintat pe Piedone ca il face arsice la alegeri si Piedone, care a furat de a stins la sectorul 4, asa cum si-a luat si carnetul pe spaga, a pus botul de frica.
    Restul sunt prostiile uslasilor care vad ca adunatura numita USL dispare in ceata fara naufragiati si fara salvatori.