Lia Olguta Vasilescu: Imi retrag semnatura de pe proiectul Andronescu; nu sunt de acord cu legea

de V.M.     HotNews.ro
Luni, 3 octombrie 2011, 13:43 Actualitate | Politic


Lia Olguta Vasilescu
Foto: Agerpres
Senatorul PSD Lia Olguta Vasilescu a declarat, luni, pentru Mediafax, ca nu sustine legea promovata de Ecaterina Andronescu privind admiterea la facultate a elevilor care nu au luat bacalaureatul si a precizat ca apare dintr-o eroare la coinitiatori si deja a facut cerere pentru a-si retrage semnatura.

Vasilescu a precizat ca nu este de acord cu proiectul de lege promovat de colega sa de partid Ecaterina Andronescu, prin care elevii care nu au luat examenul de bacalaureat au posibilitatea de a fi admisi la unele facultati.

Olguta Vasilescu a mentionat ca semnatura ei apare pe initiativa legislativa dintr-o eroare a consilierilor de la grupul PSD din Senat.

"Acum doua saptamani, doamna Andronescu a propus in grupul nostru din Senat un proiect de lege privind organizarea unei a treia sesiuni de bacalaureat. Eu am fost de acord si am semnat initiativa, alaturi de mai multi colegi senatori. Saptamana trecuta, la discutiile din grup, s-a renuntat la aceasta initiativa, doamna Andronescu propunand proiectul cu elevii care nu au promovat examenul de bacalaureat. Dintr-o eroare a unor consilieri, lista de semnaturi de pe celalalt proiect legislativ a fost copiata pe noua propunere. Eu nu sunt de acord cu aceasta propunere a doamnei senator Andronescu si am facut cerere la Biroul Permanent al Senatului sa imi retrag semnatura de pe proiect", a explicat Olguta Vasilescu.

  • Proiect de lege PSD: Absolventii care nu au luat Bacalaureatul ar putea sa se inscrie la facultate si sa urmeze un an pregatitor
Parlamentarii PSD Ecaterina Andronescu, Titus Corlatean si Cristian Dumitrescu au depus o initiativa legislativa privind posibilitatea inscrierii la facultate pentru o parte dintre elevii care nu au promovat examenul de bacalaureat. Coinitiatori ai proiectului legislativ apar peste 30 de senatori PSD, intre care si Olguta Vasilescu. Proiectul acorda dreptul tuturor absolventilor care nu au obtinut nota de trecere la toate probele, dar au inregistrat o medie de minimum sapte sa se inscrie la facultate.

Controversatul proiect de lege mai creeaza un avantaj elevilor care sunt primiti la facultate desi nu au promovat examenul de bacalaureat, obligand statul sa ii finanteze pe acestia "cel putin la nivelul ajutorului de somaj".

Proiectul a fost catalogat de catre premierul Emil Boc drept o "tampenie populista", in timp ce ministrul Educatiei, Daniel Funeriu, a spus ca este o propunere "nastrusnica" si "iresponsabila".

Duminica, premierul Emil Boc le-a cerut liderilor USL Victor Ponta si Crin Antonescu sa retraga initiativa legislativa. Boc le-a transmis liderilor opozitiei sa nu creeze sperante iluzorii tinerilor, care, in loc sa fie preocupati de carte, sa caute "alte alternative". In opinia sa, solutiile trebuie sa insemne carte si munca, Boc subliniind ca o societate se contruieste pe temeiuri sigure, nu prin tot felul de propuneri care nu incurajeaza munca.

Liderul PSD Victor Ponta a declarat ca o va ruga pe Ecaterina Andronescu sa retraga proiectul privind admiterea la facultate a elevilor care nu au luat bacalaureatul, imediat dupa ce premierul Boc va prezenta un proiect referitor la cei 100.000 de tineri vizati de masura.

"Domnul Boc este in opozitie ca, daca e la putere, inseamna ca are majoritate. Si inteleg ca are o problema in general cu legile opozitiei ca nu se strang ai lui de la putere sa le respinga. In al doilea rand, o sa vorbesc cu doamna Andronescu - ca nu e initiativa mea sau a domnului Antonescu - si o sa retragem proiectul de lege imediat ce domnul Boc vine si ne spune care este programul Guvernului pentru cei 100.000 de tineri ramasi practic fara nicio sansa", a declarat Ponta.

Forul decizional in privinta acestui act normativ este Senatul, unde puterea are dificultati in a-si asigura majoritatea la dezbateri si la vot.

Presedintele PNL, Crin Antonescu, a declarat insa, luni, ca formatiunea sa nu a sustinut initiativa promovata de parlamentarii social-democrati potrivit careia tinerii care nu au promovat examenul de bacalaureat se pot inscrie la facultate, el apreciind ca nu aceasta este solutia.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















5784 vizualizari

  • -28 (36 voturi)    
    ...desi mi-e nesuferita ca politician,... (Luni, 3 octombrie 2011, 13:56)

    constantin [anonim]

    ...nu pot sa nu apreciez acest gest,care salveaza,de fapt,onoarea PSD-ului si pe insusi imaturul "viitor prim-ministru" Victor Ponta.Cred ca asta este proba de maturitate a Olgutei Vasilescu!Felicitari!
    • +37 (39 voturi)    
      Minte de rupe !!! :))))) (Luni, 3 octombrie 2011, 15:00)

      A9 [utilizator] i-a raspuns lui constantin

      Si-a retras semnatura de sustinere, dupa ce a vazut reactiile oamenilor, sanatosi la cap, din tara asta!!!

      Ca orice curveta PSD-ista, a mirosit momentul de a castiga simpatie...dar, tot o mahalagioaica de la tara, ramane.
      • +6 (10 voturi)    
        aferim efendi pinguin! (Luni, 3 octombrie 2011, 17:44)

        sir [anonim] i-a raspuns lui A9

        astept o initiativa a curvetei olguta prin care abramburica sa fie chermata la CNCD pentru discriminarea celor care au invata ca sa promoveze bacul!ce lighioana dezgustatoare.
      • +4 (4 voturi)    
        nu cred (Luni, 3 octombrie 2011, 21:13)

        cashalot [anonim] i-a raspuns lui A9

        o fi primit cateva sfaturi dupa ceafa acasa.
      • +7 (7 voturi)    
        Nu minte! (Luni, 3 octombrie 2011, 22:34)

        Tase Rotta [utilizator] i-a raspuns lui A9

        Ea a crezut ca semneaza Proiectul teoriei efectului nociv al paralelismului sinelor de cale ferata asupra ciclului menstrual la gaini. Problema e ca Olguta si-a dat seama la timp ca de fapt ea nu e gaina, e .....gisca!
    • +4 (4 voturi)    
      Onoarea PSD-ului? (Luni, 3 octombrie 2011, 23:11)

      Vizitiul [utilizator] i-a raspuns lui constantin

      Bun bancul asta! :))))) V-ati discreditat din start!
  • +37 (39 voturi)    
    dar o sa fie (Luni, 3 octombrie 2011, 13:57)

    pipi [anonim]

    organizate noi sesiuni de bacalaureat, la anul. fara sa fie nevoie de un proiect de lege.
  • +40 (44 voturi)    
    sanse si realism (Luni, 3 octombrie 2011, 13:59)

    dana [anonim]

    ...si o a treia sesiune de Bac ar fi fost PREA mult...
    Pana la urma, nici o lege scrisa sau nescrisa nu protejeaza lenea, nepasarea, indiferenta, dispretul fata de o viata onesta, ca sa ti se acorde la nesfarsit, INCA o sansa...
    Un licean este un om matur. Trebuie sa isi asume riscurile propriei nepasari.
    • +3 (3 voturi)    
      stop! (Marţi, 4 octombrie 2011, 0:37)

      cristina [anonim] i-a raspuns lui dana

      Doar niste imbecili ar putea crede ce spune aceasta individa. Cum poate aparea semnatura dintro eroare? O eroare de comision poate....
      Nu e nevoie de atatia studenti....e plin de retardati cu diploma, e destul!
  • +29 (31 voturi)    
    hai mah... (Luni, 3 octombrie 2011, 14:05)

    Ghita [anonim]

    da sa propui un primar de sector care dupa 5 ani de mandat isi ia liceul si invata din mers limba romana a avut girul tau... fata... fi consecventa si obtuza in spiritul comunistoid propagat de usl si de fostiit ai colegi de balaceanca prm ...
  • +33 (35 voturi)    
    eh (Luni, 3 octombrie 2011, 14:05)

    I [utilizator]

    ati sperat sa mai strangeti ceva voturi de la parintii cu copii destepti dar pe care "nu i-au trecut astia Bac-ul".
    • -17 (19 voturi)    
      Da, ca numai cei sus pusi (Luni, 3 octombrie 2011, 14:32)

      Constantin [anonim] i-a raspuns lui I

      au dreptul sa-si scoleasca copiii pe jde' mii de euro prin tari straine. Le e frica ca le luam paine de la gura, d'aia nu ne lasa si pe noi poporul sa ne scolim copiii aici in Romania pe jde' mii de roni.
      • +11 (13 voturi)    
        educatie (Luni, 3 octombrie 2011, 15:51)

        baubau [anonim] i-a raspuns lui Constantin

        Sa-i scolesti te lasa nu ai oprelisti, sa dai diplome tampitilor este o problema si asta nu te lasa sau vrea sa te lase madam Andronescu dar oamenii normali la cap se opun in mod corect. Oricum suntem o super tara, cu oameni superinstruiti si extrem de educati, chiar si sapatorii de santuri au studii superioare
        • -3 (5 voturi)    
          Problema e (Luni, 3 octombrie 2011, 16:59)

          Constantin [anonim] i-a raspuns lui baubau

          la copiii celor sus pusi, acolo sunt destule exemple paralele cu diplomele:
          Prigoana, Placinta, Basescu, Alina Gorghiu.
          Bineinteles cand majoritatea vede acest lucru le urmeaza exemplu.

          Daca ne lipsesc muncitori necalificati pai cei de sus sa dea exemplu, nu?
          • +3 (3 voturi)    
            Stai tu linistit... (Luni, 3 octombrie 2011, 20:12)

            bgd [utilizator] i-a raspuns lui Constantin

            Ca ei mai sunt multi... Cand ai super relatii si super bani, iei si BAC si licenta si disertatie si tot, indiferent daca stii sa scrii sau nu.
            Chestia e ca astia-s putini (cateva sute de copii) fata de masele de analfabeti.

            Tu realizezi cam ce s-ar intampla cu societatea romaneasca daca suta aia de mii de inapti ar intra in facultati?
            Nu mai insista pe subiectul asta pt ca oricum ai intoarce-o tot nu iese bine.
            • -3 (3 voturi)    
              Am deveni o societate normala! (Luni, 3 octombrie 2011, 20:52)

              Constantin [anonim] i-a raspuns lui bgd

              Cei cu diploma s-ar inmulti si le-ar scade salariile iar cei carora le place munca ar fi platiti regeste.
              • +2 (2 voturi)    
                ai (Marţi, 4 octombrie 2011, 10:44)

                ai [anonim] i-a raspuns lui Constantin

                ai uitat ca incompetentii si lenesii isi gasesc un loc caldut la stat. acolo nu se cere sa stii, acolo nu se cere sa muncesti.

                acolo se cere doar sa fii prost, dar cu diploma.
  • +34 (36 voturi)    
    Au început să realizeze (Luni, 3 octombrie 2011, 14:15)

    Audit [utilizator]

    absurditatea: ai luat Bac-ul dai admitere la facultate, n-ai luat Bac-ul eşti admis!!!

    Numai Ponta este atât de înverşunat încât nici nu poate gândi. Dacă are cu ce.
  • +37 (39 voturi)    
    Stupid (Luni, 3 octombrie 2011, 14:15)

    hot news [utilizator]

    "100.000 de tineri ramasi practic fara nicio sansa" . De cand este necesar sa ai o facultate ca sa ai o sansa? Cati dintre adultii de astazi au facultate?
    • +33 (33 voturi)    
      Corect (Luni, 3 octombrie 2011, 14:25)

      bgd [utilizator] i-a raspuns lui hot news

      Tot timpul vom avea nevoie de muncitori necalificati... Care-i problema? E plina Romania de astfel de oameni...Europa duce lipsa de astfel de oameni...cum adica "fara nici o sansa"?
      Unii dintre ei banuiesc ca au spirit de afaceri...deci poftim, inca o sansa...
      Ce e cu toata drama asta?
      • +13 (15 voturi)    
        Ipocrizia, la ea acasa, ca de obicei (Luni, 3 octombrie 2011, 15:36)

        enter [utilizator] i-a raspuns lui bgd

        Dl. Ponta a devenit extrem de preocupat de 'sansele' celor care n-au luat bacul, incat e dispus sa renunte la a sustine o ineptie daca 'guvernul ofera o alternativa'.
        Mai bine ar intreba-o pe d-na Andronescu de ce nu mai avem scoli de meserii, profesionale, etc, daca tot isi pune problema sanselor. Din cate stiu, cele mai multe organizatii au nevoie de ~75% personal cu studii medii, 25% cu studii superioare. Ca doar n-o sa fie toti sefi, directori, cercetatori s.a.m.d., nu ?
        In ceea ce-i priveste pe cei 100000: Au varianta incercarii 'la anul', asa se facea in urma cu 25 de ani. Iar cei care nu aveau cum sa incerce anul viitor, retin ca se apucau de treaba, si nu am auzit sa fi fost asta vreo problema.
        Mai e nevoie in tara asta si de personal cu studii medii angajat pe post de studii medii, nu doar de 'ingineri' angajati pe post de studii medii.
        • +5 (5 voturi)    
          hmm (Luni, 3 octombrie 2011, 16:17)

          diablo [anonim] i-a raspuns lui enter

          Problema e ca fara BAC luat se cheama ca nu ai nici studii medii.
      • +5 (5 voturi)    
        INCORECT!!! de tot! (Luni, 3 octombrie 2011, 17:57)

        bula [anonim] i-a raspuns lui bgd

        majoritatea celor picati la bac provin din liceele industriale (foste SAM), FORTATI de Abramburica sa faca 12 clase.Acesti copii au de la absolvirea clasei X, CERTIFICATE DE COMPETENTA pe meserii! nu sunt necalificati, ci sunt fortati in viziunea PSD sa devina studenti, desi nu asta au ales ei acum 5 ani!!
        • +2 (2 voturi)    
          Ma scuzi... (Luni, 3 octombrie 2011, 20:03)

          bgd [utilizator] i-a raspuns lui bula

          Certificate de competenta? Ceva echivalent cu atestatul meu de programator luat printr-a XII-a? Ca daca e asa...aia numai calificare nu e.
          Oricum...poate m-am exprimat eu gresit...insa ma refeream la toti care au maxim liceul.
      • +1 (1 vot)    
        De ce neaparat (Marţi, 4 octombrie 2011, 9:34)

        giga [anonim] i-a raspuns lui bgd

        'muncitori necalificati' ? Cred ca la 19 ani esti destul de matur sa intelegi ce poti face, ce vrei sa faci asa incit sa inveti o meserie (cred ca sunt mii de absolventi de fac. care lucreaza in diverse meserii in constructii de pilda). Cred ca asta se poate face si fara bac. Sau romanii s-au impartit in 2 parti disticte: aia de fac o facultate si aia de iau etnobotanice (o sti asta ceva de pe acasa)
  • +28 (30 voturi)    
    Pot sa dea Bac-ul si lunar... (Luni, 3 octombrie 2011, 14:18)

    Ritzi Pitzi [utilizator]

    ... daca nu invata, in conditiile actuale de supraveghere a examenului, loazele nu vor pupa diploma, oricat si-ar dori d-na Andronescu.

    La munca, lasati facultatile pentru cei care au cap pentru asa ceva !

    Si eu mi-as dori sa joc tenis foarte bine, sa participi la turnee si sa castig cate 5-10.000 de dolari pe saptamana, dar pentru ca nu prea ma pricep si nici nu ma antrenez, ii las pe altii si imi vad de munca mea, nu aspir la titluri de campion pe hartie (si aia platita...)
  • -8 (12 voturi)    
    INTERVENȚIE OPORTUNÎ (Luni, 3 octombrie 2011, 14:33)

    Petre Dan Constantin [anonim]

    FELICiTĂRI, Doamnă Vasilescu ! Atât legea propusă de ecaterina andronescu, (scris cu minuscule) cât și ea ca persoană sunt o rușine. Ca absolvent al Politehnicii, care, probabil întâmplător o are (încă) rector, îmi exprim indignarea pentru o astfel de propunere populistă susținută deasemenea de indivizi ca ponta și de alții ca el. Nu ev dstul că avem un igaș cvare ne împroașcă cu dezacorduri și inepții ? măcar pentru miniștri nu este obligatoriu bacul ! Dacă tot se face remaniere trimiteți-l la academia de poliție unde nu e obligatoriu să fie și vocal.
  • +19 (21 voturi)    
    Gretos (Luni, 3 octombrie 2011, 14:48)

    duval [anonim]

    Pe cine aburesti tu Olguta?,..ai vazut reactia si acuma te-ai sucit.
    Ca si Ponta dealtfel.
  • +8 (10 voturi)    
    Propunere (Luni, 3 octombrie 2011, 14:48)

    Etno [anonim]

    Eu propun sa se infiinteze si o specializare pentru acesti "studenti' care sa fie numita etnobotanologie. Aici aceste suflete nevinovate ar putea sa isi exercite abilitatile in slujba binelui general...
  • +9 (11 voturi)    
    mai doamna mai... (Luni, 3 octombrie 2011, 14:50)

    mgc [anonim]

    dumneavoastra, bag eu seama, ca vi s-a cam luat de PSD. Mi se pare mie sau vreti sa treceti la UNPR pt ca nu prea credeti ca o sa iesiti la alegeri pe un loc eligibil si nu stiti cum sa va dea Ponta afara din partid, pt ca sincer, acum... consilier-neconsilier, eroare-neeroare, daca partidul o cere mergi pana la capat. Dar dvs. nu... lasa ca o iau asa, ma da Ponta afara, pt ca e clara o atitudine de dat afara din partid, iar la o adica, aveti si usa deschisa la PSD, cand nu o mai fi Ponta. Bine ati venit la UNPR sau PDL, unde vreti dvs.
    • +8 (10 voturi)    
      :))) la asta nu m-am gandit..... (Luni, 3 octombrie 2011, 15:02)

      A9 [utilizator] i-a raspuns lui mgc

      Hait, ca vrea sa dezerteze...
    • +2 (4 voturi)    
      Gresit (Luni, 3 octombrie 2011, 19:42)

      Tor [anonim] i-a raspuns lui mgc

      La cat este de "inteligenta" nu poate sta decat la PSD, e singurul partid cu membrii care au un IQ minimal, in frunte cu presedintele lor de partid care a dat-o la intors cand a vazut reactiile la ideea lor imbecila.
  • +6 (8 voturi)    
    Ce-as face eu (Luni, 3 octombrie 2011, 14:59)

    cristi [anonim]

    Facultatea nu este obligatorie! A-l baga direct in facultate inseamna o scadere a calitatii invatamantului superior, unde vor ajunge mediocrii. Daca acum 60 de ani cine iesea din Politehnica era aproape o personalitate, acum ies toti handicapatii pe banda. Sa nu spun de particulare...

    1. Eu daca as fi parintele unei astfel de pramatii, in primul rand mi-as face mea culpa. Esecul lui, inseamna ca in cei patru ani de liceu un m-am interesat de situatia lui scolara si sunt principalul vinovat. Ca parinte ai o responsabilitate, indiferent de cat de grea e viata. Nu ai scuza. Dupa aia i-as trage o mama de bataie sora cu moartea.

    2. Cam ministru, as pune un an pregatitor, pentru BACALAUREAT. Sa se pregateasca pramatia pentru URMATORUL AN si sa ia bacu. Pentru ca dupa bataia administrata sunt sigur ca se va duce la scoala.

    Nu e asa grav cum spune Ponta, exista solutie de 100 de ani, se numeste reexaminarea.
  • -8 (10 voturi)    
    bacalaureat (Luni, 3 octombrie 2011, 15:02)

    coco de severin [anonim]

    asa ministru p....st nu am mai avt de mult a facut mehedintiul de ris,.
  • +6 (6 voturi)    
    olga (Luni, 3 octombrie 2011, 15:26)

    d2arrow [utilizator]

    A simtit din care parte bate vantul,.....insa nu pot decat sa - mi fie mila de asemenea oameni fara coloana vertebrala.
  • +9 (9 voturi)    
    Scopul a fost atins de PSD, (Luni, 3 octombrie 2011, 15:27)

    Colette [utilizator]

    Chiar daca madam Vasilescu isi retrage semnatura, stie bine, ea si toti PSD-istii, ca scopul a fost atins: e vorba de atragerea la vot a tinerilor care abia au implinit 18 ani, a celor care nu prea s-au omorat cu invatatul dar stiu ca daca vine PSD-ul la putere, o sa dea o lege care sa-i ajute sa ia bacul si sa mearga la facultatile 'fabrici de diplome' in continuare, sau cel putin se va reveni la bacul pe copiate! Asta a fost intentia PSD-ului si, din nevefericire pt. tot ce inseamna reforma calitativa in educatie, si-a atins scopul! Asa ca aceasta Olguta Vasilescu face pasul inapoi pt ca asa a fost pusa sa faca...madam Andronescu este deja sacrificata insa...
    • +5 (5 voturi)    
      si-au atins scopul... (Luni, 3 octombrie 2011, 15:55)

      unu [anonim] i-a raspuns lui Colette

      Si-au atins scopul in cea ce-i priveste pe cei 100.000 de etnobotanici inculti. Pe de alta parte au pierdut inzecit. Nu crezi? Da' las ca-i bine..eu ii urez lui ponta s-o tina tot asa!
      • +4 (4 voturi)    
        Si tocmai din acest motiv ... (Luni, 3 octombrie 2011, 17:35)

        cristi [anonim] i-a raspuns lui unu

        M-am prezentat si ma voi prezenta mereu la vot. Sa fiu sigur ca nu ajung astia la putere (PSD/USL sau cum i-o mai chema).
  • +5 (5 voturi)    
    Numai voturi vrem (Luni, 3 octombrie 2011, 15:52)

    Lucianmotzul [anonim]

    nu ne intereseaza absolut nimic doar sa luam puterea ,vrem la ciolan ,sa putem fura ,asta vrea psd.acesti elevi care nu au luat bacul ,trebuiau sa invete sa puna osul la treaba ,burta pe carte ,nu furat ,copiat si trecut la bac sa se recalifice ,cei capabili merg inainte ceilanti la recalificari ,sa se faca fermieri sa puna mina pe sapa si la munca in agricultura este nevoie de mincare sa se faca mici fermieri sa fie harnici si isteti.androneasco esti doar dupa bani nu ai nimic bun in tine ,nu te intereseaza viitorul tari .iar voi ponta ,olguta si toti ceilanti psdisti vreti doar puterea tradatorilor sinemernicilor.
  • +5 (5 voturi)    
    Ăsta e caracterul pesedistilor ! (Luni, 3 octombrie 2011, 15:57)

    vantulescu [utilizator]

    Când a văzut reacția opiniei publice peremista karatistă a dat-o la intors, lepădându-se rapid de colega Abramburica.
    Numai oameni de caracter la PSD, zău așa :))
  • +5 (5 voturi)    
    Cei 100.000 de tineri au toate sansele (Luni, 3 octombrie 2011, 15:57)

    Ted [anonim]

    Cei 100.000 de tineri despre care Ponta declara ca au ramas fara nicio sansa au toate sansele corespunzatoare pregatirii (adica lipsei de pregatire a) lor:
    - sa se angajeze ca muncitori necalificati (e adevarat ca asta inseamna de cele mai multe ori o munca grea si prost platita, dar asta e corect sa se ofere celor care nu invata si sunt necalificati).
    - sa stea acasa, sa puna mana pe carte si sa invete, pentru a promova la urmatoarea sesiune de bacalaureat.
    Nu vad niciun motiv pentru care statul ar trebui sa faca efortul sa le ofere si alte sanse. Au avut sansa de a invata gratuit si au irosit-o, e treaba lor acum ce fac. Vorba romaneasca spune foarte bine: "fiecare doarme dupa cum isi asterne".
  • +6 (8 voturi)    
    OK (Luni, 3 octombrie 2011, 16:09)

    Ana Armanca [utilizator]

    Ce fac elevii cu anul pregătitor dacă nu reuşesc să-şi ia Bac-ul?
    Nu mai întreb de ce trebui să le plătim noi acest an pregătitor, ar fi o întrebare prea grea pentru Andronescu...
  • +6 (6 voturi)    
    100.000 fara nici o sansa (Luni, 3 octombrie 2011, 16:32)

    math [anonim]

    Pentru a creste competitivitatea echipelor romanesti FRF a propus la UEFA ca "in ultimul minut, indiferent de scor arbitrul sa dicteze penalty pentru echipa noastra, pe care pentru mai multa siguranta sa il execute tot el. Lovitura se repeta pana se inscrie."

    Cam asa va fi si cu BAC-ul dupa ce castiga vitejii uselei, cu sau fara Voiculescu, alegerile din 2012.

    Apoi se va mofica si invatamantul superior. Se vor interzice notele sub 5, considerate dusmanoase, care pot lasa mii de tineri pe drumuri.
  • +4 (6 voturi)    
    cei o suta de mii... (Luni, 3 octombrie 2011, 17:03)

    menandy [utilizator]

    ...nu pot munci daca nu-s la facultate???!!! La munca fratilor si daca sunteti destepti, o sa faceti si studii superioare! Deocamdata, puneti mana pe ... munca!
  • -4 (4 voturi)    
    felicitari (Luni, 3 octombrie 2011, 17:13)

    nico [anonim]

    Felicitari d-na Olguta. Punctual.
  • +2 (6 voturi)    
    Dupa ce a semnat ca proasta, (Luni, 3 octombrie 2011, 17:21)

    mircea [anonim]

    Olguta Vasilescu si-a dat seama de prostie si o regreta.Cat despre retragerea semnaturii,e tardiva.raul a fost facut.Bine ca si-a dat seama de prostie.Ar fi bine sa le spuna si celolalti semnatari sa renunte la ideie.E o tampenie cum nu sa mai vazut prin parlamentul Romaniei.
  • +2 (4 voturi)    
    s-a privit in oglinda (Luni, 3 octombrie 2011, 18:08)

    nicustrom [anonim]

    S-a privit in oglinda iar cea din oglinda i-a spus "ESTI O PROASTA NU VEZI CE AI SEMNAT"
  • +1 (1 vot)