VIDEO Teo Trandafir. Voluptatea tradarii​

de Cristian Pantazi     HotNews.ro
Miercuri, 16 iunie 2010, 15:26 Actualitate | Opinii


Teo Trandafir, bucuroasa la motiune
Foto: Mediafax
Imaginea motiunii: Teo Trandafir tradeaza PDL si, imediat dupa vot, isi manifesta bucuria vulgar, precum un fotbalist dupa ce a marcat golul decisiv. In aplauzele PSD-istilor, isi stringe pumnii si se-mbratiseaza prelung cu PSD-ista Aura Vasile. Stupoare? Nu, tradarea fusese anuntata cu o zi inainte si banuita inca din ziua in care Teo cistiga alegerile drept candidat al PDL. Surprinzatoare a fost doar voluptatea cu care si-a consumat tradarea.

Nu e primul caz de tradare din politica romaneasca. Nici ultimul. E insa pentru prima oara cind vedem live, de pe scena Parlamentului, o astfel de sfidare. Un politician care-si tradeaza colegii de partid (nu vorbim de electorat, el nu conteaza in ecuatia asta) cu gesturi de peluza si apoi saruta la propriu obrazul noului aliat e o premiera.

Vezi imaginile din Parlament:



Scena de marti vorbeste despre doua lucruri:

1. PDL culege ce-a semanat.
A reusit sa determine zeci de tradari in PSD si PNL, politicieni fara de care nu-si putea trece guvernul si legile prin Parlament. Era inevitabila aparitia unei miscari in sens invers la primele semne de furtuna. Din fericire pentru PDL, de data asta tradarile din interiorul sau au fost insuficiente pentru a demite guvernul. Dar riscul unor noi plecari viitoare e mare.

2. Teo, o eroare politica.
PDL a mizat in aprilie pe o vedeta din show-biz pentru a cistiga alegerile partiale, crezind ca orice alt nume ar fi dus la un nou esec in fata PSD-PC-PNL. Doar ca existau semne inca de la acel moment ca Teo Trandafir joaca la doua capete. Ca e deja antamata de adversari, fiind doar o chestiune de timp pina cind va trada.

Mai mult: PDL a cistigat atunci un loc in Parlament, dar a pierdut in ochii electoratului de dreapta, care astepta un partid reformist si a primit o vedeta de carton. "Un profesor de calibrul lui Cristian Preda sa fie purtatorul de cuvant al unui candidat care era pana mai ieri ambasadorul manelistilor", scria imediat dupa alegeri Dan Tapalaga.

Cristian Preda, purtatorul de cuvint al lui Teo Trandafir, si-a explicat atunci optiunea in urmatorii termeni: "Profilul votantilor din Colegiul 19 e departe de cel care frecventeaza ISP (Institutul de Studii Populare - n. red.). Sper ca nu imi contestati dreptul de a cauta obtinerea unui sprijin din partea cetatenilor care nu au auzit in viata lor de Hayek".

Acum, dupa tradarea anuntata si gesturile cinice ale lui Teo Trandafir, Cristian Preda admite eroarea: "Deşi am crezut că obţinem o victorie pentru PDL, nu doar pentru Teo Trandafir, m-am înşelat. Regret acest lucru, în primul rând cu gândul la cei care – în colegiul 19, dar şi în restul PDL, ca şi în mediile favorabile lui Traian Băsescu – au crezut, ca şi mine, că putem schimba tendinţa de vot din Bucureşti printr-o asemenea construcţie".

Eroarea a imbracat de data asta hainele umilintei. Caci umiliti trebuie sa se fi simtit politicienii PDL care au acceptat si sprijinit candidatura lui Teo cind au vazut-o sarbatorind tradarea ca la o nunta de manelisti. Mai avea sa-i lipeasca o bila pe frunte Aurei Vasile.

Morala: Cind PDL si-a proiectat o imagine de partid reformist, a avut de cistigat pe termen mediu si lung. Atit voturi, cit si o anumita forma de respect din partea unui public sofisticat si exigent. Cind a renuntat subit la reforma si a facut gesturi populiste (gen Teo Trandafir), a cistigat pe termen scurt, dar cu serioase daune la nivelul perceptiei in rindul publicului sau traditional.​








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















16480 vizualizari

  • +29 (53 voturi)    
    Doar aceasta voluptatea i-a mai ramas, saraca! :) (Miercuri, 16 iunie 2010, 15:28)

    CezarN [utilizator]

    :)
    • -28 (68 voturi)    
      Corect! (Miercuri, 16 iunie 2010, 15:36)

      vasi [anonim] i-a raspuns lui CezarN

      Daca tradezi PDL-ul este "tradator"
      Daca tradezi PSD/PNL este "patriot"

      portocalelor... macar fiti consegventi
      • +23 (39 voturi)    
        Asta-i'nteles TU!!! (Miercuri, 16 iunie 2010, 16:09)

        catalin [anonim] i-a raspuns lui vasi

        Consecventza n-are nimic de-a face cu Idiotzenia..
        • -15 (27 voturi)    
          Consecventa (Miercuri, 16 iunie 2010, 20:01)

          cosminrs [utilizator] i-a raspuns lui catalin

          la pdl. asta e o gluma buna.
          • -10 (18 voturi)    
            nu pot sa uit (Joi, 17 iunie 2010, 8:55)

            adrian [anonim] i-a raspuns lui cosminrs

            cat de apreciata era teo atunci cand a candidat pentru pdl. si acum nu mai e buna. cata sustinere. a castigat si alegerile.
            surpriza - ea a castigat alegerile, nu pdl. pdl putea sa-l propuna si pe traian basescu si tot nu iesea.
            • +10 (12 voturi)    
              Iar eu nu pot sa uit (Joi, 17 iunie 2010, 10:16)

              Dorin [anonim] i-a raspuns lui adrian

              cat de injurata era "Teo" de catre simpatizantii "liberali" si cei pesedisti.... Pe-asta ai uitat-o, nu? Acum o felicitati. Ieri o injurati acum o felicitati. Tradarile din PDL sunt ok. Pe cand cele din PSD-PNL sunt odioase. Hai sictir!

              P.S. Parerile au fost impartite. Eu, de exemplu, n-am acceptat ca tovarasa Trandafir sa fie recrutata de PDL si sa devina candidata acestui partid. Aceasta manelista n-avea ce sa caute acolo.
      • +26 (46 voturi)    
        teo trandafir, un zero barat.. (Miercuri, 16 iunie 2010, 16:10)

        Surfer [utilizator] i-a raspuns lui vasi

        .. crescuta in media pro, unde a invatat cum sa faca audiente cu orice pret din omoruri, manele, violuri, etc. Spectacolul facut in parlament a fost de un cinism iesit din comun, e o premiera in romanica.

        Daca ar avea un minim de decenta si morala ar demisiona din parlament, in mod evident politica nu e pt ea. Circul ieftin de la tv e pt ea.

        Cam la ce te poti astepta de la un asemenea specimen??
        • +26 (30 voturi)    
          hilar :))) (Miercuri, 16 iunie 2010, 17:07)

          if0014 [utilizator] i-a raspuns lui Surfer

          Tu ai recitit ceea ce ai scris? Probabil ca nu. Dar te ajut eu:

          "Daca ar avea un minim de decenta si morala ar demisiona din parlament, in mod evident politica nu e pt ea. Circul ieftin de la tv e pt ea."

          Uite ce concluzie hazlie se poate trage din ceea ce spui: circ ieftin e la TV, in Parlament nu gasesti asa ceva.

          Alo!!! Domnu', pe ce lume traiesti? Circ (ce-i drept, nu ieftin, ca ne costa al naibii de scump) mai mare ca in parlament in special si in politica in general nu gasesti. Specimene? E plin de ele, rosii, portocalii sau galbene, sunt peste tot, mai rai ca manelistii, aia cel putin sunt in universul lor de printese, preieteni si dusmani, nu fac legi sau gestioneaza bugete pe banii nostri.

          Decenta si morala? In politica?
        • 0 (4 voturi)    
          contraexemplu (Joi, 17 iunie 2010, 10:35)

          srpc [utilizator] i-a raspuns lui Surfer

          deputatul PDL de Cluj Petru Calian (ala care cara tarfe dupa el prin tara ca sa "faca un studiu despre prostitutie!")! a fost la PRM, a tradat, a fost la PUR, a tradat, acum e la PDL (cat ii merg afacerile murdare), apoi va trada, etc! de ce nu va legati de mizerabilul asta, bre?
      • +16 (22 voturi)    
        EROARE (Miercuri, 16 iunie 2010, 16:15)

        Mara [anonim] i-a raspuns lui vasi

        PSD si PNL a numit tradatori pe cei care au plecat din partid dar au aplaudat la scena deschisa pe cei din PD-L care au fost de acord cu motiunea.Chiar Ponta si Antonescu au amenintat ca exclud din partid pe cei care nu voteaza motiunea fara sa accepte ca pot fi si membri PSD sau PNL care au alte optiuni.Gestul lui Teo a fost jenant pantru ca nu te inscri intr-un partid fara sa ai notiuni minime despre disciplina de partid.Cand reprezinti anumiti cetateni nu pui mai presus interesul acelui grup fata de interesul general care privea ROMANIA nu numai pensionarii acestei tari.
        • 0 (6 voturi)    
          ciolanul asta... (Joi, 17 iunie 2010, 9:26)

          sandraAAA [utilizator] i-a raspuns lui Mara

          Eu am votat uninominal o persoana care sa ma reprezinte.Asta in mintea mea inseamna o persoana care sa reprezinte interesul meu, nu al unui partid. Cel putin eu asa am inteles. Pentru asta nu pot decat sa le multumesc tuturor celor care au votat gandindu-se la cetatean (indiferent cum au votat) si nu la partid (adica la ciolan). Daca am avea mai multi parlamentari cu principii, nu cu disciplina de partid (ca nu mai suntem totusi in comunism sa ne inchinam partidului iubit)), poate altfel ar arata tara.
      • -4 (6 voturi)    
        Se scrie "esti", Bula ! (Miercuri, 16 iunie 2010, 20:18)

        Hadrian [anonim] i-a raspuns lui vasi

        :)
    • -14 (36 voturi)    
      sigur ca da... (Miercuri, 16 iunie 2010, 15:41)

      steflo [utilizator] i-a raspuns lui CezarN

      Ce sa'ti spun, ce a mai tradat electoratul... mai ales pe pensionarii aia care raman acum fara bani. Teo a facut un gest curajos. Restul nu mai conteaza... de ce, cum, sunt detalii... Si daca acest reporter in obiectivitatea lui crede ca teo a facut un gest nemernic, nu pot decat sa sper ca parintii sai, bunicii sai, sunt pensionari, si sa vad cum isi sustine punctul de vedere in fata lor.
      • +7 (23 voturi)    
        ... (Miercuri, 16 iunie 2010, 16:10)

        Aph [anonim] i-a raspuns lui steflo

        Uneori, parca mi-as dori ca CCR sa dea cu flit initiativei legislative cu taierile... Apoi un TVA de 24% sa vedem cum se vor descurca parintii, bunicii, matusile si restul pensionarilor...
        • -2 (14 voturi)    
          da niste borduri (Miercuri, 16 iunie 2010, 17:15)

          kapo [anonim] i-a raspuns lui Aph

          Dar daca in loc de TVA renunta PDL-istii sa mai puna borduri, sa mai planteze flori de milioane de euro in Bucuresti si in orasele mari, sa mai faca afaceri cu baietii lui Berceanu sau sa construiasca autostrazi la pret de placaje de argint nu crezi ca ar fi mai usor? Ar fi, dar pentru noi, boborul, nu pentru ei politicienii!
          • +1 (7 voturi)    
            ba v-as crede daca... (Miercuri, 16 iunie 2010, 23:25)

            mental octopus [anonim] i-a raspuns lui kapo

            Le-ati mai vedea si pe ale psl-istilor,da ma rog asta va e mintea:):):)
            • -1 (1 vot)    
              le-am vazut (Joi, 17 iunie 2010, 9:56)

              kapo [anonim] i-a raspuns lui mental octopus

              Le-am vazut si pe ale lor, le-am combatut tot aici, si in alte publicatii, acum a venit randul celor care au puterea! Erau ca cineva urmareste ce nu fac bine politicienii, de orice culoare portocalie, galbena, rosie sau verde ar fi?
          • +1 (5 voturi)    
            kapo insemna sef (Joi, 17 iunie 2010, 7:34)

            bula [anonim] i-a raspuns lui kapo

            la nemti si presupunea si ceva glagorie. Florile din Bucuresti sunt puse de Oprescu. Cand a intrat Oprescu in PDL? Ce borduri PDL pune Vanghelie sau Oprescu sau Mircia Muntean la Deva sau Mazare la Constanta? Ce autostrazi a CONTRACTAT Berceanu? nu era contractul cu Bechtel semnat de Nastase? iar te-au informat prost de la partid?
            • -1 (1 vot)    
              ati orbit? (Joi, 17 iunie 2010, 10:02)

              kapo [anonim] i-a raspuns lui bula

              Florile sunt puse de Oprescu, Ontanu, Negoita si cine mai e ca nu-i stiu pe toti? Doar voi care-i luati in brate pe PDL -isti(sau sunteti de la Republika si n-ati iesit din campania electorala online a lui Basescu?) nu intelegeti ca mai sunt pe aici oameni care comenteza cu sila tot ce e legat de politicieni, indiferent de culoarea politica. Crezi ca pe mine ma intereseaza cine decide plata bordurilor sau a florilor? Ma intereseaza ca cei care pot decide sa nu se mai faca asta sa ia intradevar masuri, nu sa taie pensiile batranilor amarati! Ori astia sunt la putere acum PDL. Nu i-am pus eu acolo, ca nu mai votez din 1996, de cand m-am pacalit rau cu taranistii lui Constantinescu!
        • +1 (5 voturi)    
          Be- (Joi, 17 iunie 2010, 7:04)

          nety [anonim] i-a raspuns lui Aph

          -rbecule, lasa-i tu pe pensionari sa hotarasca ei ce isi cumpara de pensia de mizerie din cele cu tva marita, nu le lua banii si asa putini.
    • -1 (1 vot)    
      Hahahaha ce i-a ciuruit.... :)))))) (Joi, 17 iunie 2010, 10:50)

      Mistretzu [anonim] i-a raspuns lui CezarN

      Sublim!
  • -3 (29 voturi)    
    Teo Tradndafir (Miercuri, 16 iunie 2010, 15:34)

    Stan si Bran [anonim]

    este o profesionista.a activat in show biz,la antene ,la mazare .cine plateste mai bine. ca profesionista nu a facut decat sa urmeze interesul personal . urmeaza rasplata .a gresit PDL ca avut incredere in aceasta persoana .
  • +5 (31 voturi)    
    Asa se vede? (Miercuri, 16 iunie 2010, 15:36)

    firuierbii [utilizator]

    Eu vad altceva.

    Vad voluptatea de a gusta expresia "i-am ciuruit". De data asta a fost ciuruit PD-L. Desigur, mult mai simbolic si fara efecte decat "ciuruirea" de la alegerile prezidentiale.
    • -12 (22 voturi)    
      CORECT: i-a ciuruit pe portocalii :) (Miercuri, 16 iunie 2010, 15:59)

      marc.andre [utilizator] i-a raspuns lui firuierbii

      BWAAAHAAAAHAAAAAHAAAAAA !!!!!
  • -7 (21 voturi)    
    slabut comentariu, nu ti-as da niciun leu... (Miercuri, 16 iunie 2010, 15:36)

    Bogdan [anonim]

    L-ai scris pe genunchi si sta prost la argumentatie. E penibil sa vorbesti de traseism politic cand PDL-ul l-a ridicat la rang de arta umpland practic Parlamentul cu independenti care voteaza la comanda (mai disciplinati ca pdl-istii :P). Iar treaba cu Teo manelista e fortata rau, ca stim cu totii ca niciun animator din zona modena n-a scapat de experientele astea cu manelistii care faceau audienta. Nu o poti compara cu Bahmu, de exemplu. Acuma eu sper ca baietii care te platesc iti vor aprecia articolul la nivel de intentie, ca rezultatul ...te las mai bine sa-l mai citesti singur inca o data
  • +15 (21 voturi)    
    La fel a facut si cu ProTV-ul (Miercuri, 16 iunie 2010, 15:36)

    daniel [anonim]

    la fel a facut si cu ProTV-ul si vedem bine unde a ajuns. La fel se va intampla si de aceasta data.
  • +9 (25 voturi)    
    Sper sa fie o lectie (Miercuri, 16 iunie 2010, 15:37)

    TB [utilizator]

    pentru politicieni in general, nu numai pt PDL sau Cezar Preda. Ma indoiesc insa ca o vor intelege.
  • -7 (35 voturi)    
    2 intrebari (Miercuri, 16 iunie 2010, 15:38)

    angrycloud [utilizator]

    e foarte impertinent articolul. ati stat un moment sa va ganditi daca nu cumva intre a trada partidul si a-ti trada electorii e o alegere diferita decat militaria de partid? va plangeti de clasa politica insa nu sunteti gata sa amendati fondul problemei ci indisciplina de partid.
    si a doua intrebare, v-ati intrebat o secunda, daca in locul personajului media din imagine ar fi fost sa zicem un votant al domnului basescu de la prezidentiale, ce ar fi votat acum?
    • +7 (11 voturi)    
      . (Miercuri, 16 iunie 2010, 17:03)

      FlorinM212 [utilizator] i-a raspuns lui angrycloud

      as fi votat impotriva motiunii
    • -8 (16 voturi)    
      Exact. (Miercuri, 16 iunie 2010, 18:02)

      bgd [utilizator] i-a raspuns lui angrycloud

      Astea sunt frustrari portocalii. Unde e democratia si de ce tipa toata lumea tradare? Parca s-a schimbat sistemul de vot, nu? Alegem oameni, nu partide, nu liste... Deci mi se pare absolut normal ca fiecare parlamentar sa voteze asa cum crede el ca e mai bine, nu cum dicteaza partidul. Personal cred ca acel deputat PDL de Iasi a procedat cel mai corect. Era un vot f important si e normal sa te consulti cu electoratul. Motivele pt care Teo a votat pro pot fi corecte sau nu, insa in nici un caz nu e tradare. Plus ca motivul invocat, scaderea pensiilor, mi se pare unul destul de bun.
  • +13 (27 voturi)    
    E plin parlamentul (Miercuri, 16 iunie 2010, 15:39)

    Liliacul roz [anonim]

    De astefel de oameni. Noi i-am votat, deci sintem ca ei. De asta Romania e la coada tuturor clasamentelor. Sintem unul din cele mai irationale popoare din europa. Nu stiu care sint cauzele,comunismul, rusii, turcii....bulgarii...
    Teo...o vedeta PRO Tv, fosta vedeta tele 7 ABC atunci cind era mina dreapa a lui M Badea. De fapt cred ca stinga...
  • +10 (16 voturi)    
    ...mai lipsea Tanta!!! (Miercuri, 16 iunie 2010, 15:40)

    Arkan [anonim]

    ...mai lipsea Tanta!!!... o fosta vedeta tv care nu-si mai gaseste locul in peisajul tv ,reprezinta MANELISTII in parlamentul Romaniai!!!
  • +24 (42 voturi)    
    Splendid materialul. (Miercuri, 16 iunie 2010, 15:41)

    Cavalerul bizantin [anonim]

    Da, Teo Trandafir, pe care o apreciam, şi-a dat cu firma în cap. Pot pricepe un vot pentru moţiune, emulat din neliniştile unor nopţi în care conştinţa nu a lăsat-o să doarmă. Chiar îmi plac gesturile cavalereşti. Mi-ar fi plăcut un astfel de gest. Mi-aş fi spus atunci, "uite, domle, se poate ca şi altfel de oameni să facă politică. Cei cărora li se porunceşte să voteze, dar ei nu, întâi îşi ascultă vocea interioară şi abia apoi "da, să trăiţi!". Oameni cu greieraşul pe umăr, întâi suflet, şi abia apoi membri de partid." Dar ea, fleoşc cu mucii-n fasole. Coboară de pe catedră şi trosc, se ia în braţe cu ceilalţi. Ca şi cum ceilalţi ar fi puri ca pruncii proaspăt botezaţi. Ca şi cum ar fi "cei buni". Asta denotă ori naivitate, ori prostie. Ceea ce, la nivelul acela, e cam tot aia. Dacă te roade conştinţa, dragă Teo, ai cearcăne. Te tremură. Faci un gest de trădare, şi asta nu poate bucura pe nimeni. Şi în nici un caz nu te pupi cu inamicul de ieri, la fel de implicat şi vinovat ca cel proaspăt, de mâine. Păcat. S-a mai dus dracului o speranţă.
  • +17 (35 voturi)    
    tot mai jos (Miercuri, 16 iunie 2010, 15:42)

    eugen [anonim]

    Teo a intrat in parlament de foame si nu reuseste decat sa-mi starneasca mila. a coborat la nivelul lui Mircea Badea in speranta unui salariu cu antena. Ieftin si jenant!
  • -12 (22 voturi)    
    hai portocaliii, sariti mai sariti (Miercuri, 16 iunie 2010, 15:43)

    dan [anonim]

    omorati-o cu pietre! asta merita, nu ?
    • +9 (21 voturi)    
      Mai gandeste, te rog! (Miercuri, 16 iunie 2010, 16:17)

      vlad_I [anonim] i-a raspuns lui dan

      Daca caderea guvernului ar fi insemnat ca tara isi putea permite pensii si salarii normale fara sa mareasca impozitele as fi dorit caderea lui, dar nu este asa, sectorul privat este afectat de criza internationala, si nu poate sustine risipa supra-dimensionata lasta de tariceanu si psd. Pur si simplu psd-pnl vor sa castige votul nemultumitilor, chiar daca caderea guvernului ar fi afectat imaginea tarii, instabilitate politica, investitorii incepeau sa se intrebe daca promisiunile actualuli guvern sa nu urce impozitele mult, ar fi fost valabile si cu psd-ul, asta ii facea pote sa aleaga alta destinatie.
  • -7 (27 voturi)    
    Teo (Miercuri, 16 iunie 2010, 15:45)

    Tinel [anonim]

    Teo nu avea ce cauta in Parlament, ca de fapt multi neaveniti de acolo! Cati dintre ei au studii politice? Cati sunt adevarati politicieni? Dar daca tot a ajuns acolo, macar si-a mai spalat din rusinea de a se alatura adunaturii PD-L prin votul pe care l-a dat. Ca si circareasa aia de Brandusa Yes!Cow!
  • +10 (26 voturi)    
    teo (Miercuri, 16 iunie 2010, 15:46)

    manelist [anonim]

    Eu nu as numi TRADARE gestul lui Teo.
    Din contra, priviti partea plina a paharului.
    Decat meschin pe la spate, mai bine ca dusman pe fata.
    Pentru Teo!!!! Fata tati, ai dat dovada de imaturitate, nu politica, ci sociologica si patologica.. ai veni pe usa din fata dar vei iesi, din politica, pe usa din dos si vei merge pe celebra centura politica, unde te va astepta un alt fel de trust media.
    Te voi intalni la batranete, cand vei cersi la intersectia... oamenilor politici un ban din imprumuturi externe.
    Sa nu uiti ceva. Tu nu ai produs niciodata ceva, doar din clont ai dat, dar ai fost platita regeste, din cate stiu eu, din focduri venite pe cai de publicitate de la stat.
  • +11 (25 voturi)    
    Daca tot se simtea asa bazata, de ce nu a candidat (Miercuri, 16 iunie 2010, 15:46)

    vamaiot [anonim]

    Dece nu a candidat singura? sau mai bine se inscria de prima data la colegii pupaciosi si victoriosi?

    Intr-o astfel de situatie, nu media electoratului care a trimis-o acolo este primordiala in fata votului, ci viziune partidului ! Viziune fiind pana la urma motorul care influenteaza viitorul tarii !

    Am crezut in echidistanta, dar dupa ce am vazut miscarile gen '' jucatul gainii la nunta'' am inteles ca poate mai are legaturi contractuale cu opozitia!

    Cred ca a avut si un fals instinc politic prin decizia ei, poate ca era sigura ca va cadea guvernulsi nu vroia sa fie chiar ''persona non grata'' sau un coleg banal si ignorat!

    Chiar credeam ca unii care s-au laudat ca au discernamant si sunt oameni corecti, pot trada colegii in asemenea mod mizerabil!

    Uite cine creste la san, PD-L aripa dradatorilor!
  • +12 (24 voturi)    
    Gretzos (Miercuri, 16 iunie 2010, 15:47)

    aura [anonim]

    Se stie ca muzica influenteaza starea de spirit. Ce stare de spirit poate induce cuiva o manea?

    Raspunsul il avem in show-ul "asqueroso" facut de Roza Vinturilor ieri in parlament.
  • -2 (26 voturi)    
    halal presa, partinitori si tendentiosi (Miercuri, 16 iunie 2010, 15:50)

    Alex [anonim]

    Cine a votat-o pe Teo a votat-o pe ea IN CIUDA (si nu DATORITA) partidului din spatele acesteia. Nu cred ca ar fi dezamagiti de votul ei.

    Liberul arbitru si ratiunea trebuie sa primeze in fata comenzilor de partid. E o idiotenie sa sugerezi ca este un act de tradare daca cineva indrazneste sa faca altfel de cum i-a impus marele carmaci.

    Tara asta are nevoie de mai multi parlamentari cu coloana si principii proprii, in loc de simpli executanti ai unor ordine stupide.

    Bravo Teo
    • +2 (2 voturi)    
      si la AzoMures? (Joi, 17 iunie 2010, 7:37)

      bula [anonim] i-a raspuns lui Alex

      in colegiu, i-au cerut deputatului PNL sa voteze CU guvernul. Asa s-o fi intamplat? adica ratiunea etc? Crin si Ponta nu sunt abilitati sa carmeasca nici macar pe Cismigiu (la propriu) dar nu ei au anunta excluderea din PSD si PNL? Nu fii orbit de emotie!
  • +10 (26 voturi)    
    asa se intampla.... (Miercuri, 16 iunie 2010, 15:50)

    un oarecare [utilizator]

    ...cand pe scena politica ajung papagali interesati doar de propia imagine si nu au habar de politica / economie. In final asta cauta ea in politica. Atentie. Daca e rost si de aplauze, e perfect. Restul nu conteaza. Un fel de prostitutie pt imagine si aparitii publice. Nu tot umflata asta prezenta la TV tot felul de manelisti?
    Nu la o emisiune de a iei s-a cantat imnul romaniei in ritm de manele?
  • +6 (20 voturi)    
    ce scarba m-a cuprins (Miercuri, 16 iunie 2010, 15:51)

    cristi_an [utilizator]

    cand am vazut poza articolului
  • +6 (12 voturi)    
    nu-si putea trada electoratul (Miercuri, 16 iunie 2010, 15:57)

    vasile pop [anonim]

    din cate stiu eu, opozitia nu a gasit alte solutii care sa inlocuiasca masurile luate de actualul guvern, doar alte masuri alternative sau care PUTEAU fi luate. cu alte cuvinte, Teo nu poate spune ca a votat pentru a nu se diminua salariile si pensiile, iar sa voteze impotriva a ceea ce a facut partidul nici atat, deoarece nu din aprilie pana acum s-au facut marile greseli. de obicei chiar si un om fara caracter, mai are cat de cat mustrari de constiinta cand tradeaza, dar la Teo nu s-a vazut asa ceva. S-a incadrat perfect in actuala clasa politica..
  • +6 (10 voturi)    
    despre teo (Miercuri, 16 iunie 2010, 16:02)

    otonel [anonim]

    teo trandafir nu mai este demult o persoana interesanta pentru mine. Inca de cand era la protv si se pro(stitua), invitand in emisiune pe toti neavenitii. Cu atat mai departe prin televiziunile prin care a mai pasit. Dar ca sa sustii ca a tradat e deja prea mult, mai nea pantazi. Chiar si ptr teo. Pentru ca nu pdl a facut-o vedeta si nu pdl a facut-o parlamentar. Pdl-ul a avut nevoie de un om sa castige in acel colegiu. In fata aleia de la loterie. Cat de greu putea sa fie? E uite ca a fost si atat ia dus capul, sa o propuna pe teo. De ce te mai miri mai nea pantazi acuma', nu stiu, ptr ca teo se reprezinta pe ea si nimic mai mult. Daca n-ai fost in stare sa intelegi atata lucru poti sa te iei de mana cu astia din pdl. Ca nu esti departe de iei. "Deontologule"!
  • +5 (11 voturi)    
    :)) (Miercuri, 16 iunie 2010, 16:03)

    Geoorge [anonim]

    Dupa cum s-a notat cred ca postacii platiti sunt in sedinta: am trait sa o vad si pe-asta:))
  • +2 (10 voturi)    
    dezgustator (Miercuri, 16 iunie 2010, 16:07)

    maria [anonim]

    sunt total de acord cu articolul si mai ales cu
    concluziile privind strategia pe termen lung pe care
    un partid politic,oricare ar fi el,ar trebui sa o aiba.
    Este o mare problema a intregii societati romanesti
    a strategiei pe termen lung ,vorba proverbului
    care poate fi extrapolat :nu sintem in stare sa vedem
    mai departe de lungul nasului.
  • +5 (13 voturi)    
    teo (Miercuri, 16 iunie 2010, 16:07)

    aurelian [anonim]

    acum imi dau seama de ce pro-tv s-a descotorosit de un asemenea element de asa zisa d-na Teo,pacat ca putea face multe in televiziune dar lipsa caracter
  • +8 (16 voturi)    
    Eu cred (Miercuri, 16 iunie 2010, 16:08)

    Anghel Alexandru [anonim]

    Fosta mare''star'' tv ,s-a dovedit a fi de fapt o mare nesimtita.Corect ar fi sa plece acasa,ca nu merita sa fie platita din banii nostrii aceasta nesimtita.
  • +2 (12 voturi)    
    "T" de la ...Tradare! (Miercuri, 16 iunie 2010, 16:10)

    Bogdan [anonim]

    no comment
  • +12 (20 voturi)    
    Nu prin vot si-a dovedit caracterul (Miercuri, 16 iunie 2010, 16:12)

    Andu [anonim]

    Nu prin vot si-a dovedit caracterul ci prin bucuria manifestata ulterior acestuia.
    Putea sa voteze asa cum i-a dictat electoratul, dar sa nu faca spectacol, insa prin gesturile si pupaturile ulterioare a dovedit ca nu e cu nimic mai presus decat invitatii de doi bani din emisiunile ei.

    Felicitari TEO, acum ai devenit politician cu acte in regula (si ce se mai vaita saraca de ea inainte de alegerei ca nu are stofa de politician si vai cum o sa reziste ea :)) )!!!
  • -4 (16 voturi)    
    Ca Teo Trandafir ar fi votat... (Miercuri, 16 iunie 2010, 16:15)

    danbaloiu [utilizator]

    cel putin jumatate din parlamentarii PDL, daca nu ar fi acolo doar pentru ciolan. Cine poate face si altceva ca sa câstige in mod cinstit banii pe care ii primeste acolo, nu ar accepta sa fie slugile umile ale unor oameni din clanul Base. Chiar si Cristian Preda, singur in fata constiintei lui ar fi votat la fel. Cei câtiva latratori ai PDL(câini dresati de stafful lui Base), ii tin insa din scurt. Ei conteaza pe lasitatea celor dispusi sa se vânda pentru o mâna de gologani.
    Sigur, modul in care si'a exprimat Teo bucuria, in stil de maidan, nu o onoreaza(dar mai sunt si altii cu pretentii mai mari si cu inclinatii spre manelism)
  • -1 (9 voturi)    
    ce sa spun!!!!!!!!!!!!!!!!!! (Miercuri, 16 iunie 2010, 16:20)

    geo [anonim]

    partid reformist
  • -2 (12 voturi)    
    BUCURIA.... (Miercuri, 16 iunie 2010, 16:26)

    echo [anonim]

    ...a fost a unui om liber! a unui politician cu constiinta si responsabilitate care nu e legat cu lantul de cusca stapanului. cand poti sa te manifesti ca un om liber, in tandem cu constiinta ta, nu poate decat sa te bucure, mai ales atunci cand in jurul tau e o gradina zoologica.
  • +8 (12 voturi)    
    si totusi putea sa o faca mai decent (Miercuri, 16 iunie 2010, 16:28)

    navi [anonim]

    nu cred ca era nevoie de pupaturille cu Aura Vasile de dinainte si dupa vot. Daca tot se zice ca a avut ,,coloana vertebrala,,cand a votat de acord o inteleg. Insa nu pot intelege reactia de a te imbratisa ostentativ, la propriu, cu opozitia. Daca se comporta normal era mult mai credibila insa asa .....
    • +3 (3 voturi)    
      Comentariu sters de utilizator (Joi, 17 iunie 2010, 13:14)

      [anonim] i-a raspuns lui navi

  • -2 (12 voturi)    
    mai autorule (Miercuri, 16 iunie 2010, 16:33)

    kapo [anonim]

    Ca jurnmalist nu prea pot sa-ti spun, poate tocmai de aceea am folosit - mai elegant e drept - un apelativ iliescian gretos. Dar uite ca am ajuns sa folosesc aceleasi cuvinte: pai bine mai, cum numesti tu asta tradare, ce pe infdivida asta a urcat-o Partidu` lu peste in Parlament? Trei sferturi din parlamentarii PDLnu aduna impreuna imaginea pe care o are Teo Trandafir in fata electoratului! Tu de constiinta ai auzit?. Sau macar cand erai cop[il, nu ti-au spus parintii replica aia cu "....daca unu iti spune sa sari in fantana......" Pai vino cu un argument, spune-mi cu ce sunt vinovati pensionarii ca sa suporte hotiile de 20 de ani ale politicienilor, spune-mi de ce am nevoie de 5 functionari pe cap de contribuabil si atunci ai nistre argumente. Fii ziarist, nu te purta mai rau decat aia de scriau la ziarul Azi prin 94, sau la Diminatea prin 95, Ca mi-a ajuns......Vreau solutii, nu pareri si cred ca toti cititorii vostri asta cauta pe site. De apreciat apreciem noi, ca nu suntem tampiti. Si vvedem cand faceti propaganda.
  • +10 (18 voturi)    
    N-ai cu cine ba, o CAP-ista (Miercuri, 16 iunie 2010, 16:37)

    Buerebista [anonim]

    Fatza lui Teo va inlocui de pe sigla PSD-ului trandafirii inbujorati.
    Aceasta creatura evidentiaza inca odata ca un om cu studii nu e nici pe departe un om de caracter. Si reciproca este adevarata.
    Nu m-a deranjat optiunea ei politica cat gesturile marlanesti si comportamentul de tzoapa de bulevard.
    Or fi femeile ca niste flori insa printre ele rasar la greu si astfel de buruieni avide de imagine si bani.
    N-ai cu cine ba, n-ai cu cine, ...
  • +9 (13 voturi)    
    lucrurile sint mai complicate (Miercuri, 16 iunie 2010, 16:38)

    sandu [anonim]

    nu e chiar asa simplu!
    Este foarte posibil ca in acel colegiu sa nu se poata cistiga decit in acel fel: demagogie si vedete. Anumite zone din Bucuresti au oferit surprizze majore pentru un electorat care parea mai educat politic. Teo e mai bine decit o pseudo-securista din PC. Deci a fost o strategie buna pentru inlaturarea hahalerelor comuniste.
    Ca in acelasi timp Teo s-a dovedit o hahalera, este relativ regula in Romania: majoritatea sint niste jigodii fara principii. Cei ce pareau mai normali se dovedesc si mai jigodii decit ceilalti. Astia sintem, cu astia defilam. Cind au candidat Coposu si Ratiu, au primit nici 10%. Crezi ca astazi ar primi mai mult?
    Exista si un aspect pozitiv: Teo a compromis si ideea ca un candidat mai educat din showbiz ar putea fi o valoare politica. Partidele in general s-ar putea sa nu mai riste cu asemenea false personalitati de moralitate indoielnica.
  • +1 (11 voturi)    
    cristian preda (Miercuri, 16 iunie 2010, 16:44)

    mihai [anonim]

    trebuie sa-si asume intreaga raspundere pentru comportarea pachidermului.Efuziuniile ,trairile exuberante ale (repet)pachidermului nu pot dacat sa-ti faca greata.Cu aceasta ocazie ar trebui sanctionat si nefericitul ,neintelesul si vocalul asa-zis intelectual Cristian Preda ,care ,in afara de latraturi nu s-a remarcat cu nimic.Proverbul "cine se aseamana se aduna" este valabil si acum: doi oameni care nu produc decat zgomot,valuri ,dar ca valori sunt zero barat.Asa ca ,PDL sa excluda pachidermul,sa-i dea vant din pupa catre nandrolon,iar lui Preda,pentru moment,sa-i arate cartonasul galben si sa-i explice ca starea acuala materiala se datoreaza partidului si nu valorii sale.
  • +9 (17 voturi)    
    Hotnews, ati pierdut esentialul (Miercuri, 16 iunie 2010, 16:49)

    DC [anonim]

    Gestul de mahalagioaica de pe stadion nu a fost surprins de camera hotnews. Preluati de la alte televiziuni filmarea respectiva care este extrem de dezgustatoare!
  • +6 (12 voturi)    
    Gogoasa (Miercuri, 16 iunie 2010, 18:45)

    antiprostie [anonim]

    Nu credeti ca acordati prea mare atentie unei gusate maneliste, total "depasita metabolic", pe care nu o mai primeste nici o televiziune? Eu personal nu credeam ca este intr-adevar asa o balabusta.... Pe linga ea, mahalagioaica aia de Aura Vasile e o zina. Dar la ce calitate umana e in parlament, cred ca se potriveste fooooarte bine: total lipsita de simt estetic, tupeista, gretoasa, promanele si mai pot continua cu epitetele....
  • -1 (9 voturi)    
    PACAT !!! (Miercuri, 16 iunie 2010, 19:21)

    Alex [anonim]

    Mare PACAT ca majoritatea celor care comenteaza nu au inteles nimic in 20 de ani, ce inseamna democratia, ce inseamna sa fii reprezentantul unei circumscritii electorale, sa fii ales uninominal si mai ales ce inseamna sa GANDESTI !!!
    • +5 (9 voturi)    
      ce inseamna sa gandesti (Miercuri, 16 iunie 2010, 19:45)

      etre [anonim] i-a raspuns lui Alex

      Si eu cred ca toti cei care au votat motiunea sunt niste idioti iresponsabili, a caror dorinta si nerabdare de a calca pe cadavre cu orice pret este halucinanta.

      Dar pe de alta parte inteleg si democratia, iar daca ai in fata o gramada de nerozi nu trebuie sa te consumi .... ca nu face bine sa pui la inima prostia.
  • +7 (11 voturi)    
    despre cocalari numai de bine......! (Miercuri, 16 iunie 2010, 20:19)

    petre [anonim]

    din pacate Teo isi tradase caracterul inca decand la PROTV fiind ,invita tot felul de ciudati care zbierau din toti bojocii foamea lor de nomazi fara de tara.
    Pacat de PDL ca a trebuit sa constate caracterul lui Teo tocmai cand i-i era mai greu ....
  • +8 (12 voturi)    
    Tipic romanesc (Miercuri, 16 iunie 2010, 20:59)

    danu_bv [anonim]

    Vad in acest gest o reactie tipica pentru poporul nostru, care tradeaza si intoarce armele atunci cand e mai greu. Din pacate nu avem mandria de a merge pana la capat atunci cand ne propunem ceva. Nu ma astept la un gest de onoare din partea doamnei Trandafir, dar normal era, daca nu a putut sa voteze alaturi de partidul cu ajutorul caruia a ajuns parlamentar, sa voteze pentru motiune iar a doua zi sa-si prezinte demisia din Parlament. Dar, imi dau foarte bine seama ca nu poti fi prietena lui Mircea Badea si sa dai dovada de verticalitate si onoare. RUSINE.
  • +8 (12 voturi)    
    bucurie??? (Miercuri, 16 iunie 2010, 22:08)

    marlene [anonim]

    pentru ce? Pupaturi cu o tzatza in parlament..aceeasi intrebare? Pnetru ce ati coborat in penibil madam Teo? Puteai sa votezi linistit cum iti "canta" constiinta dar nu vad de ce trebuie sa asistam din nou, si din partea dumitale, la circ. Rusine.
  • +10 (14 voturi)    
    dezgustat (Miercuri, 16 iunie 2010, 22:12)

    acciduzzu [anonim]

    poate ca a vota pentru o motiune de cenzura este justificat.

    totusi gesticulatia si semnele trimfale amintesc de maidanezul care latra odata ajuns dupa gard. si amintesc oarecum si de traseismul prin televiziuni facut de teo. poate ca o mea culpa ar mai estompa din pata, dar teo crezi ca o sa o stearga?!
  • +5 (9 voturi)    
    Amintiti-va! (Joi, 17 iunie 2010, 6:07)

    brailean la fel ca Teo [anonim]

    Inca de la momentul anuntarii candidaturii lui Teo dl.Sebastian Lazaroiu anticipa ca ea va trece la PSD. Oare ce stia el si noi,simplii muritori,nu?!?!
    Prezicerea lui Lazaroiu s-a adeverit in timp record,mai devreme decat se astepta chiar el, iar cauzalitatea gestului lui Teo trebuie cautata intr-un cu totul alt registru decat unul conventional.
    Teo nu a tradat,nu a votat nici pentru ca asa i-a dictat constiinta,nu e lipsita de caracter dar nici campioana curajului si a moralitatii nu e, Teo a fost santajata. Cu ce?? Cum cu ce?? Cum nu stiti??!! Cu acelasi motiv pentru care si-a schimbat numele din Ut(z)a in Trandafir si din acelasi motiv pentru care s-a distantat sistematic de originile ei brailene.E vorba de o boroboatza care,desi a fost comisa in adolescenta,ii mineaza constiinta chiar si acum.
    Exista fotografii,exista declaratii ale martorilor,exista rezultate ale unei anchete,intr-un cuvant exista un dosar.Suficient pentru o muierusca complexata si lacoma ca sa nu mai doarma in tihna.
    Am curaj sa anticipez ca pana la urma Teo va renunta la politica.Nu va suporta presiunile.Hai sa vedem!
    • 0 (4 voturi)    
      dosar (Joi, 17 iunie 2010, 11:35)

      Wizard of Oz [utilizator] i-a raspuns lui brailean la fel ca Teo

      Si vrei sa spui ca dosarul asta este detinut de opozitie, iar PDL-ul, aflat la putere nu a avut habar de el? Cam ilogic. Dosarele sunt la mana portocaliilor si sunt folosite intens (vezi migratia din opozitie spre putere).
      Si mai am o nedumerire: unde sunt virtutile votului uninominal? Alea care , cica, duceau la reformarea clasei politice.
      PDL-ul a rugat-o pe Teo sa candideze sub culorile lor, ca sa castige circumscriptia, nu invers ! Deci, manelista sau nu, Teo le-a adus voturile alegatorilor (hai nu mai urlati impotriva manelistilor ca i-ati folosit in campaniile electorale de ma dureau urechile si sufletul).
      Si am si o propunere: Desfiintam parlamentul iar la votare se trece automat numarul de parlamentari de la fiecare partid si cum a hotarat seful lor ca trebuie sa voteze.Fara dezbateri, ca tot nu schimba nimic, rapid, eficient, ieftin.
      Facem un referendum pe chestia asta?
  • -1 (5 voturi)    
    Stiam eu... (Joi, 17 iunie 2010, 6:48)

    aurica [anonim]

    Bravo Teo , ai votat asa cum ai simtit . Felicitari !
    Asta inseamna democratie. Daca te vor da afara din partid , e o problema ...
  • +3 (5 voturi)    
    demagog (Joi, 17 iunie 2010, 7:08)

    agora [anonim]

    Teo nu vede mai departe de lungul nasului !Dar e inca usor naiva spre deosebire de restul...demagogilor
  • +4 (8 voturi)    
    Cum iti asterni, asa dormi (Joi, 17 iunie 2010, 7:14)

    onest [anonim]

    O individa care promoveaza, la posturile TV, prostul gust si manelele (pleonasm?) si mai e si buna prietena cu mircea badea, nu are cum sa fie de buna calitate!
  • -2 (6 voturi)    
    Loialitate sau disciplina de partid (Joi, 17 iunie 2010, 8:06)

    locke [anonim]

    Eu as avea o intrebare dincolo de show si de voluptate si de tradare. Parlamentarul nu are drept sa gandeasca si sa aleaga???
    Adica de unde si pana unde un parlamentar trebuie sa fie doar un pion in jocul mai marilor partidelor. Sincer de ce mai trebuie sa fie acolo? Doar sa voteze cum i se spune?. Cred ca si lipsa de coloana vertebrala a parlamentarilor este o lipsa de democratie.
    Dupa o logica simpla daca un partid are 100 de parlamentari care trebuie sa voteze asa cum se dicteaza de la centru, atunci sefii partidului au 100 de voturi cu care sa se joace.
    Ce este democratie in aceast joc obedient.
    Cred ca sefii unui partid , daca vor sustinere, trebuie sa fie in stare sa isi convinga propriul partid.
    Si cum nu cred ca in PDL este democratie, ci doar vointa unui singur om, gestul lui Teo si a altora ca ea este binevenit. Si nu pentru altceva decat pentru a da un mesaj conducatorilor ca nu pot face chiar orice cu un vot.
    Cat despre show-ul lui Teo, asta este cu totul alta discutie si sincer mie mi se pare nepotrivit.
    Cel putin din partea unui om politic. Politica ar trebui sa fie privita serios- se joaca cu viata a mult prea multi oameni
  • +7 (11 voturi)    
    ,,prostul nu e prost destul...daca nu e si fudul'' (Joi, 17 iunie 2010, 8:40)

    rita [anonim]

    Nu comentez cu bine sau rau a facut,ci cu a sti sau a nu sti sa apreciezi pe cei ce te ajuta..Teo a reusit sa ma dezamageasca atat de mult....gestul ei este incalificabil..adica ,,va arat eu ce bucuroasa sunt cand va injunghii pe la spate in piata publica..incredibil!!Nu i-a fost deajuns injunghierea, atinut neaparat sa-si arate satisfactia...Sadica fiinta! Nu are pentru mine importanta din partea carui partid a intrat in parlamen!
  • +6 (10 voturi)    
    scarba (Joi, 17 iunie 2010, 9:04)

    geo [anonim]

    Caracter 0 la madam Trandafir. Sa se spele cu ea pe cap cei de la PDL. Se vede ca ii place circul,ca circ a facut si pe la televiziuni. Trebuia sa mai fie langa ea si asistenta Tantel si gata se alegea praful ! Rusine Teo !!!
  • +5 (9 voturi)    
    Viata nu este laborator de incercari, d-le Preda (Joi, 17 iunie 2010, 9:15)

    valexandru [anonim]

    Parlamentari PDL este randul vostru sa actionati.

    Ce papucii ei de viata, trebuie sa vedem madame ratate precum Aura Vasile si Teo Trandafir dand pilde poporului roman?
  • +7 (9 voturi)    
    Prostitutia politica din parlamentul Romaniei (Joi, 17 iunie 2010, 9:15)

    Valentin [anonim]

    Despre prostitutia politica din parlamentul Romaniei s-a vorbit foarte mult, insa trebuie sa-i dam respectul cuvenit lui Teo Trandafir, care fiind un membru marcant al SHOW biz malenist romanesc, l-a ridicat la un nivel net superior.
    Reactia ei poate fi compoarata cu reactia CIOCIOLINEI dupa ce schimba prefixul numarului de barbati.
    Ce ati dorit de la o pesroana care se inconjura de toti manelistii nespalati doar ca sa-si faca audienta. Acelas lucru l-a facut si in parlamentul Romaniei.
    Chiar mai mult - si-a asigurat un viitor contract la trustul INTACT
  • -1 (3 voturi)    
    Dezolant (Joi, 17 iunie 2010, 12:24)

    Diana [anonim]

    Sincer e un gest care nu impresioneaza ...
    1. a candidat pt partidul de mafioti
    2. probabil realizeaza ca nu face fata
    3. cred ca acum conteaza prea putin pt ea din ce grup parlamentar face parte .... politica e o //
    4. nu zicea ea ca un batran poate sa triasca si cu 2 lei pe zi ?!?

    Asemenea oameni nu fac onoare nici unui partid politic si in nici un caz nu fac lucruri bune in parlament. Se pare ca aceasta doamna confunda politica cu televiziunea si divertismentul !(editat de HotNews.ro)
  • +3 (5 voturi)    
    teo (Joi, 17 iunie 2010, 12:39)

    ada b [anonim]

    Am sustinut-o cu tarie in fata unora care nu o prea vedeau bine, dar se vede ca m-am inselat. Oricum iau partea buna a lucrurilor: si-a invins concurenta...; daca pleaca, altul la rand, dar atentie!
    • -1 (1 vot)    
      ori sa sa , ori sa sa.... (Joi, 17 iunie 2010, 13:21)

      'dilema noua' ... [anonim] i-a raspuns lui ada b

      tot aia e ! daca vota partinic o hulea politrucii ; daca o aplauda 'ei'.. o dadeau afara cei din partid; iata o 'dilema noua'... chiar ca as vrea mult sa aud reactii la asa dilema....?! Eu cred, practic, pragmatic, trebuia sa voetze cu partidul, aia de-au ales-o, tot pt ca era din PDL au ales-o i au respins-o pe ailalta din PNL.... ce parere aveti?
  • +2 (4 voturi)    
    Teo...bine ca ti-ai dat arama pe fatza (Joi, 17 iunie 2010, 13:18)

    suzy [anonim]

    Sa speram ca inca mai are demnitate si demisioneaza din parlament..palaria a fost prea mare pentru ea !!
    Un sfat...mai bine s-ar lasa complet de politica..
    sa isi vada de viatza ei, sa isi creasca copilul...
  • +2 (2 voturi)    
    teo=tradare element obligatoriu (Joi, 17 iunie 2010, 15:51)

    iarba verde de acasa [anonim]

    Teo va trada indiferent in ce tabara va ajunge. Atentie celor care jubileaza acum!
  • -3 (3 voturi)    
    CE LE-A TRAS-O TEO!!! (Joi, 17 iunie 2010, 17:43)

    bese [anonim]

    Aprope ca am iertat-o pe teo pentru toate greselile de pana acum cand am vazut-o facand gestul alata de dupa votul cu bile! Mama ce cutit le-a infipt in inima javrelor de pedelepre in frunte cu bese si boc! Bravo teo! Ma rog la D-zeu sa si piarda poporul rabdarea sistocurile cat mai repede pentru ca nu vreau sa ma prinda toamna cu un asa-zis prewsedinte ales si instalat prin frauda. De asemena, vreau sa vad cat mai repede faza in care boc va fi tarat afara din guvern si din parlament prin dos, pe unde a ocolit el miile de demonstranti de zilele trecute... Inchipuiti-va scena cu videanu si udrea tarati la fel pe strada si ramanand mai mjult goi implorand mila celor de care si-au batutr joc ani de zile...Ce dulce razbunare ar fi! NU MAI E MULT, ASTEPTATI PUTIN SI STATI PE APROAPE!
    • +2 (2 voturi)    
      'mihai viteazu' .... (Joi, 17 iunie 2010, 18:38)

      vrabia.... [anonim] i-a raspuns lui bese

      vad ca ante-'vorbitoru' meu isi face curaj si viseaza la
      fel de fel de scenarite; omule - dl. Besescu v-a pus jos de cate ori ati incercat 'ceva'... dl. Boc este un perfect roman //.
      Continauti nemernicilor - de nu va scoate Base din politica, ca partidul hotilor si tradatorilor, sa nu-mi spuneti mie pe nume ....(editat de HotNews.ro)
  • +3 (3 voturi)    
    teo (Joi, 17 iunie 2010, 22:04)

    un alegator [anonim]

    Am crezut ca este cu bun simt si am votat-o contra celei de la Loto-Pronosport.

    Putea sa puna bile roz sau ...maro in urne, sa voteze pentru dublarea pensiilor "nesimtite" , sa voteze cu Bin Laden...sa faca orice, dar spectaclul pe care l-a dat doar ca sa obtina un post la Antene este jalnic.

    Vai noua votantilor!
  • -1 (1 vot)    
    pareri (Vineri, 18 iunie 2010, 0:27)

    misu [anonim]

    domnilor, sint total surprins!.. oare numai personagii simpatizante pdl au reactzionat la ast articol?..
    1. votul fiind uninominal, a fost votat candidatul, nu partidul
    2. reactzia o vad ca pe una normala, cu nimic mai prejoasa decit a presedintelui cu a sa sticla de sampanie bauta in piatza universitatzii
    3. si totusi, atit de multa incredere avetzi in ast pseudopartid ce si zice pdl, care fara a sa locomotiva s ar dizolva in derizoriul anonimatului?
    4. nu neg masurile dure luate, pun in discutzie doar credibilitatea alor de sus. daca era alta, ar fi fost mai usor de strins cureaua 6luni, un an... ba poate ca am fi si donat statului bijuterii de familie sau bani, ca in Corea anilor 80.... sa nu uitam de politizarea pina la nivelul directorilor de scoli...
  • +2 (2 voturi)    
    gretos (Vineri, 18 iunie 2010, 10:00)

    saladin [anonim]

    Ca a votat cum i-a dictat "constiinta" dar gesturile de mahalagioaica, pupatul ca tatele in Obor, ce spectacol gretos...
  • +1 (1 vot)    
    penibila (Vineri, 18 iunie 2010, 20:19)

    stana [anonim]

    de fapt de ce ne mai miram,cand chiar tatal ei care o cunoaste cel mai bine ,a afirmat ca Teo nu are nici un fel de inclinatie politica, ei in familie erau contra PDL si Basescu ,si ca ea de fapt,neavand nici o ocupatie,data fiind afara de pe la televiziuni,a gasit niste fraieri sa o accepte si a intrat in partid.....
    probabil ca si acesta a fost un act gandit de ea ca sa ajunga tot la vreo televiziune,daca se face placuta ,ca sa nu zic altfel,ajunge unul din lingaii lui felix.....
  • 0 (0 voturi)    
    ... (Luni, 21 iunie 2010, 22:10)

    oana [anonim]

    nu este demna sa faca parte din PDL sa se duca la hotii ei psdisti!