Grrratarul

de Dan Selaru     HotNews.ro
Miercuri, 22 aprilie 2009, 9:50 Actualitate | Opinii


Pentru totdeauna replica lui Marian Vanghelie "Opriti gratarele, vorbeste domnul Geoana!" o sa ramana un simbol al realitatii romanesti. Cu tot cu batutul cu furculita in gratar. Nenea Iancu e depasit de realitate, scrie Dan Selaru pe blogul sau.

Omul avea dreptate, cerea linistea necesara exprimarii viziunilor, la vremea aia cu miros de mici dar fara duhoare electorala, conducatorului PSD. Care, fara liniste interioara, este in orice moment gata sa abordeze orice tema.

Pentru azi avem lupta primarului Sectorului 5 cu Depeche Mode.

Vanghelie: „Daca ma supar, nu-i dau nicio autorizatie lui Depeche Mode. Ii bag in Consiliu si platesc de le sar capacele ... Cine-i Depeche Mode?! astia care vin la concert nici nu ies la vot...”. Dar o sa dea drumul gratarelor. "Daca se muta, o sa fac ceva mai mic, doar eu si Ilfovul, dar tot in Izvor”.

Un razboi PSD pe virtutile micului, intre Sectorul 5 si Clujul prim-ministerial.

Este, de fapt, viziunea unui partid despre realitatea romaneasca. Modul in care ne vad ei. Si au dreptate. Astia suntem. Un mic gratis face mai mult decat o doctrina. Pe care n-o sa cerem niciodata s-o inteleaga strategul PSD, Marian Vanghelie. Gratarul este simbolul politicii romanesti.

Citeste si comenteaza pe blogul lui Dan Selaru.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2478 vizualizari

  • +7 (7 voturi)    
    care este.. (Miercuri, 22 aprilie 2009, 10:33)

    eu [anonim]

    mare idioti pesedistii astia analfabeti..in frunte cu seful lor Marean Vanghelis.
  • -2 (2 voturi)    
    . (Miercuri, 22 aprilie 2009, 10:41)

    TRn [anonim]

    drept simbol or sa ramana cei care vor comenta asa ceva; uite eu... ce fraier sunt!
    • -1 (1 vot)    
      si eu (Miercuri, 22 aprilie 2009, 11:20)

      gonzo [anonim] i-a raspuns lui TRn

      :)
  • +1 (1 vot)    
    Excursii gratuite in sectorul 5 (Miercuri, 22 aprilie 2009, 12:16)

    ALYN [anonim]

    In sectorul 5 au fost afisate anunturi prin care se organizeaza excursii gratuit de catre primarul care este in data de 1 mai, dar numai persoanele peste 40 de ani se pot inscrie, adica cei susceptibile de a vota pe vanghelie
    • -3 (3 voturi)    
      deci mama ta merge in excursie (Miercuri, 22 aprilie 2009, 12:54)

      oldman [anonim] i-a raspuns lui ALYN

      iar tu, pentru ca ai sub 40 ani, poti doar sa scrii aici, tot gratuit
      • +1 (1 vot)    
        pitesti (Miercuri, 22 aprilie 2009, 14:58)

        alyn [anonim] i-a raspuns lui oldman

        mama mea locuieste in pitesti din fericire si cand ma duc in pitest ma simt ca in concediu, floricele, liniste, locuri de parcare,poti sa iti lasi copii linistit sa se joace in fata blocului..nu ca in jegul din sectorul 5 ...
  • +5 (5 voturi)    
    Vai de tara asta (Miercuri, 22 aprilie 2009, 12:38)

    costi [anonim]

    Procentual ,milogii sant cei mai numerosi alegatori . Iata cheia succesului in alegeri.
    Cine a invatat lectia va sta la putere cat timp milogii sant multi iar pasivitatea tineretului la fel foarte mare. O tara de milogi