Sinteza, meniul, scenariul si obsesia zilei: Basescu

de Doc     Inventarul stricaciunilor politice
Vineri, 3 aprilie 2009, 13:57 Actualitate | Opinii


Cu o saptamana in urma, dl Nastase explica foarte sigur pe el ca scandalul Popoviciu a fost "inventat" de Basescu si partidul sau ca sa acopere o problema foarte serioasa si anume acordul "extrem de controversat si contestat" (?) cu Fondul Monetar International. Ma rog, nu stiu daca acordul respectiv chiar avea nevoie de acoperire, era si asa mentionat ca stire de fond, fiind cam greu sa se ataseze un scandal de el, si depasind serios nivelul de pretentie de competenta al emisiunilor de dezbatere politica ale Realitatii TV, scrie Doc, pe blogul lui.

Ulterior, insa, scandalul Popoviciu a fost redirectionat mediatic catre presedinte. I-a atras cineva atentia ministrului - premierului - analistului Nastase ca a batut campii? Nuuu. De fapt spectacolul a continuat netulburat, scenariul numarul 1 a fost inlocuit cu scenariile de semn opus cu numerele 2, 3 s.a.

Aici sta usuratatea vesela a jurnalismului de fictiune: altfel decat in cazuri rare, realitatea vine sa infirme povestile prea tarziu, in clipa cand au fost uitate si inlocuite cu altele. Plus ca ideea ca presa ar avea vreo responsabilitate ii este siesi complet straina; cititorii au fost serviti cu aiureli, ei si?, sa le fie de bine. Caveat si mucles, avem alte scenarii in asteptare.

Prin urmare, scandalul Gigi Becali, ne spune si presa serioasa si comentatori din subsolurile articolelor si probabil si cele ale sediilor de partid, este menit sa ascunda ceva rusinos pentru presedinte.

Hm… sa vedem ce… a da, inteleg ca, atacat de Ciuvica &co., Mircea Basescu a izbucnit la fel de spumos ca prezidentialul sau frate la adresa presei. Amuzant. Adica, scenariul asta, daca e (vai mie!) sa-l analizez logic, presupune ca s-a intamplat un lucru atat de iesit din comun incat marele regizor cotrocenist sa se vada obligat sa-l acopere mediatic – stiindu-se, nu-i asa, ca toti mogulii de presa sunt practic la comanda lui.

Deci, ce e nou? Ca Sinteza zilei si invitatii au descoperit ca sursa tuturor relelor din tara asta poarta numele Basescu? Ca purtatorii numelor respective au o anumita parere despre jurnalistii cu pricina, parere pe care uneori o expun foarte colorat in public? Ce e nou?

Stiu care e intrebarea care serveste pe post de argument, pusa la modul retoric: "De ce tocmai acum?'. Nu vad insa de ce intrebarea trebuie pusa la modul retoric. Intreb si eu, in replica, 'Daca nu acum, atunci cand?'.

Serios, poate cineva sa imi spuna zilele in care se pot intampla astfel de episoade astfel incat cei care o fac de obicei sa nu mai poata pune inrebarea de mai sus? Caci daca 'regizorul' are nevoie de scandaluri ca sa acopere spectacolul trupetilor voiculescieni, cum e cazul nostru, atunci e limpede ca intrebarea mea nu poate primi raspuns.

Oricand se va intampla un episod gen arestarea lui Gigi Becali sunt sigur ca va putea ascunde o mare 'dezvaluire' facuta de Sinteza Zilei la adresa presedintelui, pentru simplul motiv ca asta face emisiunea respectiva zilnic.

Comenteaza pe Inventarul stricaciunilor politice.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1980 vizualizari

  • +12 (16 voturi)    
    vai de ei (Vineri, 3 aprilie 2009, 14:07)

    valean [anonim]

    o lege care sa interzica handicapatii si vidanjorii lu voiculescu ,nu vad ca lupta de ani de zile si nu schimba perceptia colectiva sunt idioti
    • +9 (9 voturi)    
      care ei? (Vineri, 3 aprilie 2009, 15:16)

      pehash [anonim] i-a raspuns lui valean

      voiculescu? antenele? sa mai uita cineva la asa ceva? pana sa citesc aici nu stiam de emisiunea "sinteza zilei".. o sa uit in cateva minute pt ca e spam :)

      mi-e mila de voi, cei care aveti televizoare acasa!
  • +10 (14 voturi)    
    Complotul sobolanilor rozalii si tuciurii (Vineri, 3 aprilie 2009, 14:07)

    judex1 [anonim]

    Este mai mult decat evident ca cele mai antiromanesti si ticaloase forte, reprezentate de Iliescu (un complotist de profesie), Nastase (ciorditor si vanzator al resurselor tarii), masofiotii si oligarhii Patriciu, Voiculescu si Vantu ataca zi de zi Romania si interesele romanilor cinstiti. Nu cred ca Patriciu, Voiculescu si Vantu pot reprezenta cinstea, corectitudinea si moralitatea si nici nu sunt exemple de oameni de afaceri autentici, avand in vedere modul in care si-au dobandit averile (poate va mai amintiti de SAFI, FNI, Crescent). Vor sa domine viata politica, economica si sociala a Romaniei, sa-si impuna hotia si potlogariile si sa intinda coruptia pana la coplesirea intregii tari, sa mentina Romania in „ape tulburi” pentru a-si face mendrele, pentru a-i fura in continuare pe romani si a bloca drumul Romaniei catre modernitate si civilizatie. Folosesc o armata de tradatori, goarne si naimiti, care arunca in permanenta venin si minciuni, in mass media dominata de ei si pe forum-uri. Culmea este ca platesc pe acesti naimiti cu banii furati de la noi. Mari nemernici! Si ne mai miram ca, dupa 20 de ani, nu am progresat mai deloc, iar saracia creste zi de zi, in timp ce ei prospera si ne umilesc cu neobrazare.
    • +5 (5 voturi)    
      Casele nationalizate (Vineri, 3 aprilie 2009, 14:36)

      Teapa [anonim] i-a raspuns lui judex1

      Stai putin si va urma alt tun .
      Legea voiculescu ne va costa aproape 80 de miliarde de euro (bugetul Romaniei 50 miliarde euro).
      Asa ca va urma inca 20 de ani de saracie.
    • +4 (4 voturi)    
      servus prietene (Vineri, 3 aprilie 2009, 16:32)

      directia 5 [anonim] i-a raspuns lui judex1

      nu am s a fac referiri la jurnalismul de tip 'iacobin' practicat de' moralisti' realitatii ,indignati de toate actele si faptele lui base, numai 'fisele' primite de la excrocu safi nu le stau in gat,de..... moralitate de deontologi,dar aseara un lucru petrecut in studioul realitatii ,protagonist roman,ma facut efectiv s a renunt pt o clipa la bunele maniere si s a dau drumul unui potop de injuraturi,asadar in discutie a fost adus 'cazul' Macovei-lansat de frundo care la Bruxelles nu simte romaneste si de licheaua bolsevica severin-in acest moment roman a 'lansat' un oftat lung incarcat de semnificatii si condamnari adresate d-n Macovei care a caracterizat justitia si parlamentul drept cauza relelor care bantuie Ro astazi,tocmai idiotul asta s a trezit sa o condamne,el care calarea TAB-ul in fata sediului PNT si alaturi de alta lichea-iliescu-au pus la cale fila cea mai rusinoasa din istoria post-decembrista ,chemarea minerilor si actele barbare din iun 13-15 care au oripilat intreaga lume civilizata
      • 0 (0 voturi)    
        Au, ce prolix! (Sâmbătă, 4 aprilie 2009, 10:07)

        Eu [anonim] i-a raspuns lui directia 5

        Incearca si matale sa scrii coerent. Cre' ca asa te-ar mai pricepe si altii, nu doar cei care stiu despre ce vorbesti.
  • +3 (7 voturi)    
    Bravo! (Vineri, 3 aprilie 2009, 14:08)

    Englezu' [anonim]

    Foarte misto argumentat.
  • +3 (7 voturi)    
    aiurea (Vineri, 3 aprilie 2009, 14:20)

    gic [anonim]

    sunt convins ca te-a platit Basescu!
  • +12 (14 voturi)    
    obsesia basescu (Vineri, 3 aprilie 2009, 14:23)

    je [anonim]

    eu unu m-am saturat ca facut seara zaping la tv sa-i vad tot timpul pe ce-i 3,4 sau 5 magnifici de la antena 3 in frunte cu pastorul cu senzatia de botox, care nu-si pot stapanii obsesia fata de basescu.Acesti oameni au ajuns sa creada ca daca le moare muscata in glastra e din cauza lui basescu, daca le iese o puschea pe limba e din cauza lui basescu, oare chiar nu au alt tel in viata decat satisfacerea pe toate caile a sefului peltic ????oare daca basescu nu va mai fii presedinte ei sunt niste viitori someri ai tarii???
    • +1 (5 voturi)    
      tema permanenta (Vineri, 3 aprilie 2009, 15:01)

      marius [anonim] i-a raspuns lui je

      Sincer... eu cred ca fac asta pt ca le e antipatic base, si nu pt satisfactia lui felix. E si motivul pt care s-au inscris in trustul lui.
      Totusi ar trebui sa-si revizuiasca limitele... exagereaza cu obsesia asta... sau sa modifice numele emisiunii...
      E oare base demn de sinteza tuturor zilelor!?
      Chiar asa... daca le pleaca subiectul, pica si emisiunea?
      • 0 (0 voturi)    
        Da' de unde (Sâmbătă, 4 aprilie 2009, 10:08)

        Eu [anonim] i-a raspuns lui marius

        Daca era doar o obsesie, pana acuma oboseau. Ideea e aia enuntata de Base cu ceva luni in urma: ei asta stiu, sa dea din clanta la comanda. De ce crezi matale ca-i plateste motanul?
  • +8 (10 voturi)    
    Scriu gandirea mea logica si nu partinica! (Vineri, 3 aprilie 2009, 14:25)

    Walter [anonim]

    Basescu nu este un criminal cretin,care sa lupte cu arme primitive. 100%cunoaste efectele Bumerangului.
    Ei(cei cu sintezele lor) au avut timp de a ajuns sa reactioneze la atacurile lui Basescu.De ce asa de tarziu?Daca era un pic de adevar in samburica asta,
    Basescu simtiindu-se vinovat se preda ptr.ca "este invins".Dar ei nu au nimic concret si acum in agonie arunca intreaga artiliere massmediala asupra lui Basescu.Acum se flosesc de orice mica imprejurare
    ptr.a intimida,debalansa /dezorienta electoratul,
    sperand astfel sa scape de raul cel mai mare din Ro.
    Sper din tot sufletul,ca adevarul sa iasa la suprafata,ca in tara asta intr-o oarecare masura(nu sper la o schimbare radicala)sa se faca liniste.Sa se astupe gura mincinosilori(tot aceasi care in revolutie inventau teroristii arabi,rusi,etc.)mafia stirpita de la radacina,tiganii de genul manipulatorilor Nastase&CO.
    sa-si gaseasca locul in societatea potrivita lor,presa sa fie una civilizata precum cele care le citesc aici
    in strainatate(nu presa care transforma politicum in teatru gratuit).Sa se opreasca aceasta invazie a imbogatitilori peste noapte,care astazi ne seresc pe tablet capul "vinovatului" incomod ptr.ei.
    Daca stai si te gandesti,cum au ajuns Patriciu,
    Voiculescu&CO.miliardarii natiunii,atunci poti sa intelegi reactia lor din subsol.Teama lor este,ca vor fi urmatorii Popovicii.
  • +9 (9 voturi)    
    Who's afraid of Big Bad Wolf ? (Vineri, 3 aprilie 2009, 14:39)

    Zorroescu [anonim]

    " ... Big Bad Wolf a deranjat desigur PSD, partid la care duc firele din dosarul fostului director al DGIPI şi al colaboratorilor săi. Acelaşi partid ar fi deranjat de o anchetă pe tema casei pe care, după unele informaţii, firma soţiei ministrului Bazac (cumnata consulului apărat de domnul Diaconescu) o contruieşte tot în Băneasa pentru Mircea Geoană - al cărui cumnat, Ionuţ Costea, este finul lui Gabriel Popoviciu. " (inchei citatu' din jurnalul CIA, la data de azi..."
  • +8 (10 voturi)    
    E un fel de isterie media contra Basescu. (Vineri, 3 aprilie 2009, 14:40)

    andreea [anonim]

    Nu cred ca mai crede cineva in toate comentariile astea. Cu cat urla mai mult, cu atat lumea ramane mai nepasatoare fata de subiect.
  • -9 (11 voturi)    
    dezamagire (Vineri, 3 aprilie 2009, 14:53)

    teo [anonim]

    Am fost fan Basescu,dar acum imi dau seama ca este un ratat.
    • -7 (7 voturi)    
      Ai dreptate (Vineri, 3 aprilie 2009, 15:18)

      Anonim [anonim] i-a raspuns lui teo

      Ai foarte mare dreptate. Eu cred ca o Romanie normala nu are nevoie de Becali. Nu are nevoie nici de un Basescu care una zice si alta face...ca orice politician. Dar a fi politician a ajuns in Romania o scuza pentru a putea debita minciuni!
      Nu se poate sa nu-mi dati dreptate daca incercati
      • 0 (0 voturi)    
        Poate ... (Sâmbătă, 4 aprilie 2009, 10:12)

        Eu [anonim] i-a raspuns lui Anonim

        Da' cred ca pana sa ajunga Romania normala, e nevoie de un Basescu si altii ca el care sa fie cat de neam prost vrea el, da' sa nu cedeze la nici un fel de presiune mediatica sau psihologica.

        In alta ordine de idei, eu cred ca orice observator dotat cu cat de putina obiectivitate n-are cum sa nu recunoasca ca Base a evoluat enorm de cand e presedinte. A trecut ceva vreme de cand n-am mai auzit de la el sau despre el nici de vreun Golden Spritz si nici de vreo pasarica.
  • -8 (10 voturi)    
    Aveti dreptate, Basescu este Sf. Pafnutie (Vineri, 3 aprilie 2009, 14:54)

    Derry [utilizator]

    Aveti dreptate, Basescu este inocent. Cei de la Antena 3, impreuna cu Nastase, Voiculescu, Vantu & co sunt de vina ca Basescu si familia lui au bani care nu se pot justifica si nu apar in declaratia de avere, ca fetele lui isi cumpara case dupa case,ca fratele face "agricultura" impreuna cu o firma de Stat, etc. Toti sunt de vina, numai Basescu, nu!
    Este chiar normal ca Mircea Basescu sa vorbeasca in halul ala , sa se ia de jurnalisti etc si asta pentru ce... pentru ca altii sunt de vina pentru tot ce face Basescu! Au facut din inocenta famile Basescu o tinta .. tocmai familia Basescu, care este atat de imaculata. In fond ce daca au case, terenuri si afaceri dubioase .. pentru asta de vina este Antena 3, Nastase, Voiculescu, Vantu etc. Astia destabilizeaza tara , ca se iau de Basescu si familia lui, una dintre cele mai oneste familii din Romania. Misto logica!
    • +5 (7 voturi)    
      Derry (Vineri, 3 aprilie 2009, 15:31)

      Walter [anonim] i-a raspuns lui Derry

      Hai sa dezlegam impreuna rebusul:
      Casele una peste alta la fetele lui Basescu:Poate ca este vorba de I.B,al carui Penthouse a fost zile intregi subiect de dezbatere publica.
      S-a dovedit prin acte,cum a fost insusita(tu nu crezi,eu cred).Si scuza-ma este vorba de 600 mii si nu de 6 milioane,asa cum isi permit unii si altii.Tu chiar al crezi pe Basescu ca daca invarte afaceri le face asa ca tine?Nu fi naivi,ca-ti arati adevaratul caracter!
      Ptr.ca fratele/nepotul lui Basescu a investit si el 75000(!!!???) de Euro intr-o afacere(Ciutacii cred ca este un tun imobiliar altii vad puieti de pomi fructifieri)este cumva o crima,jaf public sau coruptie?
      Cum spunea si MB:deci ca frate/fam. a lui Basescu suntem condamnati la foame!
      Alti politicieni(vezi Tariceanu;Nastase,Videanu,etc.
      sunt multimilionaripe seama pozitiilori lor)au libertate la imbogatire,dar un Basescu nu .
      Pai unde-i logica! Unii hui,altii pfui?
      Daca pe Citacii astia,care tembelizeaza natiunea
      (inclusiv tu)cred ca si eu i-as da o mama de bataie(nu ca MB a vrut sa omoare pe cineva).
      Oamenii cand li se face nedreptate se transfoma in monstrii.Ptr-a fi de folos natiunii,Ciutacii merita sa fie palmuiti de monstrii!
      • -5 (5 voturi)    
        pentru Walter (Vineri, 3 aprilie 2009, 18:12)

        Derry [utilizator] i-a raspuns lui Walter

        Ia zi Walter, acum esti la sediul partidului?
        Ai dreptate, fata lui Basescu a cumparat casele, rand pe rand, din banii de alocatie adunati de Base. Actele care arata ca fetita lui tata a cumparat o casa, nu justifica si de unde are banii pentru asta ... Vad ca in loc sa imi raspunzi mie, bati campii. Incerci sa-mi zici ca toti fura, asa ca ce mai conteaza ca si Base fura .. ca asa-i in afaceri?! Adica daca au averi Tariceanu, Nastase, Videanu , de ce nu ar avea si Base? Atunci in declaratia lui de avere unde sunt trecuri banii astia?
        Daca tu poti crede ca familia Base a castigat banii cinstit, inseamna ca poti crede si ca Nastase si-a castigat banii tot cinstit si de fapt, daca ma gandesc mai bine cred ca poti crede si in Mos Craciun. Nu cumva te cheama Mircea Basescu?
        • +1 (3 voturi)    
          Comentariu sters de utilizator (Vineri, 3 aprilie 2009, 20:51)

          [anonim] i-a raspuns lui Derry

    • 0 (0 voturi)    
      Matale halucinezi ... (Sâmbătă, 4 aprilie 2009, 10:13)

      Eu [anonim] i-a raspuns lui Derry

      Vino nene cu date concrete daca vrei sa te credem. Fata a mare a lu' Base e notar, nu doar ea ci toti notarii din RO castiga de se sparg. NATO nu face contracte pe ochi frumosi, daca nu capata marfa de calitate schimba furnizorul. Asa ca arata si matale o afacere care sa puta de-a dreptul daca vrei sa te ia careva in serios.
  • -3 (3 voturi)    
    se cam bate moneda pe Basescu (Vineri, 3 aprilie 2009, 15:23)

    jiji [anonim]

    Dar totusi, faptul ca Popoviciu a fost reclamat de Becali, si in cursul anchetei au iesit la iveala niste "probleme" ale familiei Basescu (fata cea mare, o ilustra notarita locata pe un coclaur unde se agata harta-n cui) si-a luat o locuinta de 600 mii euro intr-o cladire a lui Popoviciu din banii proprii (sic) , ca negocierile pentru terenurile din Baneasa pe care s-au construit Ikea, etc au fost facute (dovedit) in firma fratelui lui Basescu (dar care nu stia nimic, sic), ca importatorul Citroen al fostului premier e construit pe un teren donat de Popoviciu parca imi lasa niste semne de intrebare...
  • +4 (4 voturi)    
    Bogatii Romaniei au cate o stafie in dulap! (Vineri, 3 aprilie 2009, 15:32)

    martin [anonim]

    Realitatea este ca foarte putini din bogatii Romaniei, au realizat totul prin munca cinstita si creativa si asta fiindca nicaieri in lumea capitalista nu e altfel. Exista numai un singur cub al lui Rubik si nici alte inventii nu explica averile existente.
    Ceilalti au pescuit pe la limitele legislatiei si desigur ca si unii din apropiatii lui Basescu sa fie in aceasta vasta categorie.
    Ticalosia este ca investigatori absolut neonesti ca Ciuvica, Stan Laptop, Mircea Badea, Bogdan Teodorescu, Rosca Stanescu si numerosi altii, se ocupa numai de apropiatii lui Basescu, dar niciodata de Voiculesti, Patriciu ,iar astazi nici de Nastase, pe care candva il iubeau mai invers !
  • +3 (3 voturi)    
    Cautati raul altundeva! (Vineri, 3 aprilie 2009, 16:59)

    Dr Marutza [anonim]

    In Romania "campanie electorala" inseamna sa dai cum poti si cu ce poti (da sa dai TARE!) in tot ce se cheama Basescu! Neamuri,de rangul unu, doi ori douazeci, JOS cu el/ei! Nu exista dezbateri pe teme ideologice, ci doar personale. Discrediteza-l pe Basescu cautand sa-i pronunti numele in legatura cu orice catastrofa (naturala ori nu); ziaristi, televiziuni, solisti si guristi ai partidelor din alianta sau opozitie, hai cu totii la lupta contra lui Basescu! Cata risipa inutila de energie, cata fanfaronada si fariseism, cata bataie de joc ! Toata gloata asta de adunati chiar crede ca omul simplu, cel care-i silit sa fie martorul acestor triste si penibile incercari de denigrare e chiar asa de usor de dus cu presul!
    Cata aroganta si suficienta! Ti se face scarba de emisiunile Realitatii TV, de "analistii" si "jurnalistii" care se cred formatori de opinie! Nu vedeti ca obtineti exact inversul? Lipsa oricarei masuri in a denigra, pierderea bunului simt si incercarile voastre de a parea "echidistanti", "independenti" ne intorc stomacele pe dos! Rusine! Lucraturi , ite, dedesupturi necurate, sfere de influenta, astea va sunt armele electorale!! Romania de azi e tara scandalurilor interminabile, a mafiotilor, a imbogatitilor aroganti si qusi-analfabeti care cred ca banii le dau orice drepturi si se comporta ca-n codru, a jurnalistilor aliniati la un mogul sau altul. E suficient sa-i vezi pe la diverse televiziuni, ca stii dinaite ce vor a spune! Unde-s oamenii de valoare?
    Unde esti SPERANTA ca dreptatea, bunul simt si profesionalismul adevarat vor trimfa?
  • +4 (4 voturi)    
    Osesia mea (Vineri, 3 aprilie 2009, 19:30)

    UN BIET CETATEAN ROMAN [anonim]

    Eram disperat pt. ca am crezut ca numai eu vad cum toate tunurile sunt pe Basescu.Indiferent ce se discuta la tv.stiam ca se ajunge la vinovatul principal ,.BAASESCU.Cinste lui Cristoiu ca s-a retras din acest cor penibil si caraghios,cred ca si-a dat seama ce tablou jalnic fac cei de la sinteza zilei.Imi este rusine ca sunt roman cu asemenea specimene carora parca le ies ochii din orbite de cat se strofoaca sa-l denigreze pe presedintele tarii lor(chear daca ei nu l-au ales)LIpsa totala de respect pentru tara si presedinte.Au dreptate daca ne fac francezii tigani ,daca italienii se comporta cu romanii ca si cu ultimii oameni pentru ca vad ca asa ne comportam si noi intre noi .Sunteti atat de bine platiti incat sa terfeliti tara asta in fata natiunilor?chear merita ? Daca mai aveti un dram de constiinta puneti capat acestei tragedii a poporului roman pe care constient sau nu o faceti.
  • -4 (4 voturi)    
    subiect (Vineri, 3 aprilie 2009, 20:08)

    nume [anonim]

    mai dar care e problema ?
    prefer oricand televiziuni si oameni care "injura" "puterea" decat cei care lauda desantat "puterea" (de oricine ar fi reprezentata).
    Si nu inteleg, cui nu-i place nu se uita..
    Sunt fericit (atat cat poti fi de fericit in tara asta trista) ca inca sunt ziare si televiziuni care critica puterea.
    Da, exagereaza uneori, dar oamenii politici respectivi stiau foarte bine la ce se "inhama"...au fost constienti ca familia lor va intra in vizorul presei...si domnul presedinte care e in politica de la revolutie si traieste din politica, ar fi trebuit sa stie ca si el si familia sunt in vizorul publicului. Iar scandalul cu casele fetelor, cu afacerile fratelui a pornit de la niste intrebari de bun simt...
    E politica...nu-ti convine pleaca acasa dar sa nu ai pretentia sa pui presei pumnul in bot...nu-i face gaozari, tigani imputiti...
    Daca esti un om politic bun, decent si care nu ai nimic de ascuns sau care nu ai facut nimic ilegal, atunci ai argumente si replici rationale, ai bun simt (ca esti presedintele a 20 si ceva de milioane de romani si nu un derbedeu de pe strada)...raspunzi acuzelor chiar daca nu suporti o parte din ziaristi, o parte din ziare sau televiziune...
    Televiziuni si ziare care au in spate cititori sau telespectatori...probabil adunati cateva sute de mii de oameni...
    Domnul presedinte si politicienii care nu accepta, ar fi bine sa plece si nu sa faca tot posibilul sa ingradeasca libertatea presei...asa buna sau rea cum este ea acum in Romania.
    Nimeni nu te obliga sa fii presedinte, prim ministru, ministru, parlamentar.
  • 0 (0 voturi)    
    Corul latratorilor (Sâmbătă, 4 aprilie 2009, 18:32)

    Trompetii [anonim]

    Inercati sa inchideti sonorul si urmariti gesturile asa zisilor "jurnalisti". Ceva mai penibil nu cred ca exista. Parca sunt niste caini dezlantuiti cu ochii holbati si gura deschisa. Acesti "mercenari" ai jurnalismului cu solda platita din necuratele bogatii ale patronilor lor tipa la noi, tipa la invitati daca nu pronunta ce vor ei, fac legaturi naucitoare intre lucruri care nu au nicio legatura. Au uitat de profesionalism, au uitat de bun simt... totul este sa-si multumeasca patronul.
    In aceste conditii prefer sa ma uit la altceva si sa stau departe de isteria si ura declansata in ultima vreme.