Dezvaluirile lui Ghita si corul mincinosilor 

de Dan Tapalaga     HotNews.ro
Vineri, 6 ianuarie 2017, 17:04 Actualitate | Opinii


Dan Tapalaga
Foto: Hotnews
In ultima inregistrare data publicitatii, a cincea, Sebastian Ghita lanseaza o acuzatie grava dar care se bazeaza pe o minciuna stupida. Ghita sustine ca Florian Coldea l-a santajat pe premierul Victor Ponta cu anularea vizitiei in America daca n-o numeste pe Laura Codruta Kovesi la sefia DNA. Sub santajul ca-i vor ruina sansele la prezidentiale prin anularea vizitei in preajma alegerilor, Ponta ar fi cedat.  Ar fi o singura problema. In realitate, Kovesi a fost numita in mai 2013, iar vizita lui Ponta in America a avut loc in septembrie 2014. Cam dificil sa anticipeze Coldea, cu toata capacitatea lui paranormala de a controla tot ce misca in Romania, o vizita care avea se se intample abia un an si jumatate mai tarziu.

Ponta a vizitat America si in octombrie 2013, numai ca atunci nu erau alegeri prezidentiale deci nu putea fi santajat nici cu asta, mai ales ca, la acel moment, Crin Antonescu era candidatul la prezidentiale al USL! Si, inca o data, trocul Ponta-Basescu pentru numirea lui Kovesi a avut loc in aprilie 2013!

Pe baza acestei minciuni penibile, l-am vazut pe fostul presedinte Traian Basescu cerand arestarea lui Coldea si Kovesi. Totusi, cine a numit-o pe sefa DNA si in ce circumstante? De aici, lucrurile se complica putin. Protagonistii dezvaluirilor de azi se afunda intr-un lung sir de minciuni.

Ne amintim cu totii ca numirea procurorilor sefi s-a facut in 2013 in urma unui troc Basescu – Ponta. Numirea efectiva o face presedintele, dar propunerea vine de la Guvern. Problema e ca nu e clar nici azi cine a vrut-o pe Kovesi la DNA: Basescu sau Ponta?

Victor Ponta s-a laudat, intr-un interviu pentru Evenimentul Zilei acordat in iulie 2014, ca el a sustinut-o pe Kovesi la sefia DNA, nu Traian Basescu, despre care a spus ca nu a mai dorit-o initial.
Ponta a mai spus ca a sustinut-o pe Kovesi deoarece a considerat ca “se bucura de credibilitate in fata institutiilor internationale” si  ca “a fost o solutie de succes”.

Rep: A ramas o enigma nominalizarea Laurei Codruta Kovesi la DNA, in conditiile in care baronii PSD cu probleme sperau sa scape de "justitia lui Basescu". Care au fost motivele care v-au determinat sa o sustineti pe Laura Codruta Kovesi? Traian Basescu?
Victor Ponta: Nu, Traian Basescu nu a vrut-o pe Kovesi acolo initial. Dupa aceea, sigur ca a fost de acord.

Rep: De ce spuneti ca nu o voia Traian Basescu?
VP: Nu mai stiu, am memorie selectiva. Eu am considerat ca este persoana care se bucura de credibilitate, nu in fata mea, a partidului si a guvernului, ci a institutiilor internationale care monitorizeaa starea Justiei din Romania si de aceea am propus-o. Ma bucur caci se pare ca a fost o solutie de succes. (...)

Rep: Deci Traian Basescu a cedat si cu Kovesi si cu Nitu? Spuneti ca au fost propunerile dvs.?
VP:
Nu, au fost discutate cu presedintele. El il dorea pe dl. Morar neaparat la Parchetul General si nu a insistat pentru alta persoana. Asta a fost intentia dansului si am spus ca nu il voi propune niciodata. Cu dna Kovesi a insistat la televizor. Cu mine, nu.


Cu totul alta varianta ne serveste insa Traian Basescu un an mai tarziu, in 2015. Intr-un interviu pentru Adevarul Live, fostul presedinte admite ca a existat o negociere cu Victor Ponta la numirea procurorilor sefi. Numai ca Basescu sustine ca el si-a dorit-o pe Kovesi la DNA, in timp ce fostul premier cauta sa-l impuna pe Nitu la Parchetul General.

În mod categoric a fost o negociere între mine şi premier. Am ţinut foarte mult la numirea de la DNA, el de la Parchetul General. Eu m-am mulţumit cu DNA, el cu Parchetul General. Nu poţi să obţii tot într-o astfel de conjunctură şi fiecare avea capacitate de blocaj. Era şi o criză în Parchete, toţi erau interimari. Era o criză în sitem şi trebuia să-i dăm o rezolvare. Greu, uşor, a durat vreo trei săptămâni.”, a precizat Traian Băsescu. (Detalii aici)

Mai ramane de stabilit cine minte dintre cei doi: Basescu sau Ponta? Unul din ei cu siguranta, dar sa ne intoarcem la Ghita. E adevarat ca n-a nimerit anul numirii lui Kovesi de unde si rateul ulterior cu santajarea lui Ponta, dar trebuie apreciat modul spectaculos in care a reciclat teoria Elenei Udrea, teorie pe care n-a dat nimeni doi bani la vremea respectiva, nici macar Ghita.

Udrea a spus prima, in urma cu doi ani, intr-un interviu pentru HotNews.ro, ca propunerea numirii lui Kovesi a venit de la Coldea si ca a intervenit la Victor Ponta pentru ca fostul premier nu dorea sa o accepte. N-a produs nici o proba, dar merita remarcat ca Udrea n-a pomenit de vreun santaj la Ponta cu anularea vizitei in Statele Unite. Putea sustine teoria stantajului numai daca falsifica flagrant faptele, cum procedeaza Ghita astazi.

Daca ar fi s-o credem pe Udrea ori pe neindemanaticul Ghita, rezulta ca in fata numarului doi din SRI, tremurau in 2013 atat presedintele Traian Basescu, cat si premierul Victor Ponta, adica cei mai puternici oameni in stat. N-au avut nici unul curajul sa-l refuze, atentie mare, nu pe seful SRI, ci pe adjunctul sau. Deci Dumnezeul Romaniei nu era in 2013 nici Basescu, nici Ponta, nici Udrea&Cocos, ci un biet prim adjunct dintr-un serviciu secret aflat sub comanda presedintelui.

Nu stiu daca merita sa ne batem capul cu teoria asta, altfel seducatorare pentru conspirationisti gen Ciuvica sau Gadea, care vad peste tot securisti (uitand mereu de Voiculescu). Remarcabila, totusi, vigilenta fostului presedinte Basescu dupa dezvalurile lui Ghita. Sa fie arestati Codea si Kovesi daca l-au santajat pe Ponta cu vizita din America!

Mai bine si-ar limpezi putin mintea si ar concepe cu totii – Basescu, Udrea, Ghita si Ponta – un nou scenariu in care sa cada mai intai de acord ca de fapt nu o dorea nimeni in 2013, dar ca in fata maleficului Coldea nici americanii nu puteau zice pas!

Nu ma indoiesc ca Basescu, Ghita, Ponta, Kovesi, Coldea au avut destule intalniri institutionale. Cum nu ma indoiesc ca, daca fostul presedinte detine inregistrari facute pe vremea cat era la Cotroceni cu sefii SRI, DNA sau judecatori de la Inalta Curte din care rezulta ca au comis ilegalitati, va merge cu ele direct la parchet. Altfel, nu cred ca le-a tinut pana acum la sertar cu speranta ca-i va santaja cu ele in caz ca pateste el sau ai lui ceva. Traian Basescu se tot agita cu inregistrarile astea de vreo cateva luni de zile. Neclar ce urmareste.

Toti cei de mai sus trag tare in aceste zile cu un scop precis: slabirea increderii in sistem.  Marea coalitie a penalilor pregateste terenul pentru momentul cand Dragnea si PSD vor termina proiectul de lege privind amnistia si gratierea (la care se lucreaza din greu). Astfel, orice minciuna bine impletita cu jumatati de adevar serveste cauzei. Vor urma probabil noi pseudo-dezvaluri, comisii de ancheta si declaratii ingrijorate de soarta justitiei controlate de servicii – toate menite sa justifice asaltul penalilor.

PS: Dintre presedinti, parca Nixon si-a mai inregistrat musafirii in Biroul Oval. A iesit cam urat din istorie.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















29217 vizualizari

  • -48 (102 voturi)    
    Vai de tine (Vineri, 6 ianuarie 2017, 17:18)

    Astronautul [utilizator]

    Iar ne invatat tapalaga cum sa gandim si care e adevarul
    • -36 (72 voturi)    
      haha (Vineri, 6 ianuarie 2017, 18:27)

      Mazeta [utilizator] i-a raspuns lui Astronautul

      CIcA nu stie CIne A propus-o pe Kovesi...
      • +11 (19 voturi)    
        IcA tot la Varan iti zboara gandul (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 9:29)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

        tastatura ta Impecabila (in 2016 s mai devreme...) arata ca ai o Slabiciune ..pentru Crescent si varan, acolo este Tara ta/ si neamul tau cel Varanesc/ acolosa...ai vrea../ acolo vrei tu sa traiesti
      • +3 (13 voturi)    
        De unde știi? (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 11:40)

        Radu I [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

        Erai prin preajmă?
      • +7 (11 voturi)    
        mazeta (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 13:02)

        Ilidia [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

        Mazeta, tot "mazeta", fara explicatii...
    • +24 (40 voturi)    
      Comentariu sters de utilizator (Vineri, 6 ianuarie 2017, 18:33)

      [anonim] i-a raspuns lui Astronautul

      • +7 (9 voturi)    
        Propusa in aprilie, numita in mai 2013 (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 12:42)

        Boham [utilizator] i-a raspuns lui

        Trebuie doar sa cauti: 15 Mai 2013

        Preşedintele Traian Băsescu a anunţat că a semnat decretele pentru numirea tuturor celor şase procurori propuşi pentru Parchete. Ministrul Justiţiei, Robert Cazanciuc, i-a trimis preşedintelui Traian Băsescu, săptămâna trecută, propunerile de numire în funcţiile de conducere de la Parchetul Înaltei Curţi de Casaţie şi Justiţie, DNA şi DIICOT.
        Robert Cazanciuc a transmis şefului statului propunerile de numire a lui Tiberiu Mihail Niţu în funcţia de procuror general al Parchetului de pe lângă Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie, a lui Dimitrie Bogdan Licu în funcţia de prim-adjunct al procurorului general şi a lui Codruţ Olaru în funcţia de adjunct al procurorului general. Totodată, ministrul Justiţiei a înaintat preşedintelui propunerile de numire a Laurei Codruţa Kovesi în funcţia de procuror-şef al Direcţiei Naţionale Anticorupţie (DNA), a Alinei Mihaela Bica în funcţia de procuror şef al Direcţiei de Investigaţie a Infracţiunilor de Crimă Organizată şi Terorism (DIICOT) şi a Elenei Georgiana Hosu în funcţia de adjunct al procurorului şef al DIICOT.


        http://stiri.tvr.ro/traian-basescu-a-semnat-decretele-de-numire-a-celor-sase-procurori-la-sefia-parchetelor_30539.html
        • +6 (8 voturi)    
          Ponta - Biden 22 Octombrie 2013 (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 15:12)

          Boham [utilizator] i-a raspuns lui Boham

          Din mai pana in octombrie e cam mult. SUA probabil ca nu l-ar fi primit pe Ponta daca nu o numea pe Kovesi. el oricum a fost primit doar de vicepres


          Vicepresedintele SUA, Joe Biden, i-a reamintit premierului roman Victor Ponta, in cadrul intrevederii avute marti la Casa Alba, despre importanta statului de drept in tara noastra, subliniind ca "succesul Romaniei ca partener democratic, cu un stat de drept puternic, este vital pentru intretinerea unui mediu de afaceri sanatos" si reprezinta un interes comun, potrivit unui comunicat de presa difuzat de Casa Alba.

          http://www.hotnews.ro/stiri-ttip-15866905-joe-biden-dupa-intalnirea-victor-ponta-succesul-romaniei-partener-democratic-stat-drept-puternic-este-vital-pentru-intretinerea-unui-climat-sanatos-business.htm
    • +10 (34 voturi)    
      Unii chiar au nevoie de ajutor in gandire! (Vineri, 6 ianuarie 2017, 19:48)

      Obiectivul [utilizator] i-a raspuns lui Astronautul

      Este se pare cazul tau!
      Tapalaga spune ceva simplu. La data presupusului santaj, inainte de mai 2013, cadidatul USL si al PSD era Crin Antonescu!
      Coldea oricat vor sa-l faca Mafalda nu avea cum sa stie ca urama ruptura USL si nominalizarea lui Ponta (care chiar s-a ferit de ea, el era multumit cu functia de prim ministru)! Dar se pare ca esti oparit din alta cauza aceea ca seful tau, Traian, si-a aratat din nou duplicitatea si grupul infractional la care a aderat (Basescu, Ghita, Ponta, Dragnea, Udrea). In fond Coldea a fost facut mare de Basescu. Toti cei numiti de el prima data in functie mare – Kovesi (da si ea!), Oprea, Coldea, Udrea, Placinta, Monica Ridzi) au avut la data primei numiri ca trasatura de baza submediocritatea. Basescu astepta ca in schimbul nesperatei numiri, si in mare s-a confirmat, ca ei sa-i fie supusi fara cracnire. In mare a fost dar au aparut si defecte. Unii chiar s-au ridicat din mediocritate si, profitand de postul nevisat in care au fost pusi, si-au castigat independenta prin lupta contra coruptiei. Exemplu e Kovesi. Asta e ce nu-i place lui Basescu. Colaboratorii perfecti au fost Udrea si Monica Ridzi, pana si Boc s-a dezis de el. Cam asta e adevarul. QED
      • +4 (14 voturi)    
        ei (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 10:16)

        Viorica Alexandru [utilizator] i-a raspuns lui Obiectivul

        ...foarte interesant...

        Una peste alta, se vorbeste pe aici cu parere de rau despre Restauratie.... si este normal...
        Nu cred ca nu va dati seama ca restauratia se refera la regimul Nastase care vine sa ia locul regimului Basescu...

        Insa nu intelegeti ca nu puteti fi cu fundul in doua luntre : denigratori ai lui Basescu si admiratori ai regimului sau...
        • 0 (8 voturi)    
          Foarte corecta observatia ta ! (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 14:32)

          Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Viorica Alexandru

          Si totodata de bun simt !

          PS. E simplu, pt ca totdeauna corectitudinea a presupus existenta bunului simt.
          • 0 (10 voturi)    
            Ei, ei, Susufler, vorbim de bun simt, (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 17:16)

            bdbd [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

            numai ca tu esti, cum s-ar zice, invers - admirator al lui Basescu si denigrator al regimului lui. Tot ce a facut Basescu e perfect, numai ca altii au facut tot felul de nefacute si numai el, mititelul de el, nu le-a putut face fata. Oooo, so saaad!
        • 0 (8 voturi)    
          Basescu s-a schimbat catastrofal (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 18:50)

          Maniu [utilizator] i-a raspuns lui Viorica Alexandru

          si nu o spune doar dl. Tapalaga.
          • +1 (5 voturi)    
            Nu s-a schimbat, a schimbat doar (Duminică, 8 ianuarie 2017, 10:41)

            bdbd [utilizator] i-a raspuns lui Maniu

            speech-ul. Unii vor intelege ca e la fel de bun ca inainte - susufler, de ex., altii vor intelege ca asa era si inainte, ceea ce este, de fapt, cheia corecta.
          • -1 (5 voturi)    
            saltul Romaniei in liga mare s-a dus... (Duminică, 8 ianuarie 2017, 15:00)

            Viorica Alexandru [utilizator] i-a raspuns lui Maniu

            ... Basescu nu s-a schimbat... este acelasi care a anihilat regimul Nastase...
            Un vizionar ...fie el si cu note de mahalagism...

            Din motive diferite, multi sustinatori jenati de ineditul personaj, s-au dezis de acesta, crezand ca regimul va rezita fara el

            Uite, aici ati gresit, domnilor.

            Nu exista regimul Basescu fara Basescu pentru ca numai dansul avea forta necesara sa tina in mana Romania care tocmai facea saltul in liga mare.

            Liga mare s-a dus... faceti dvs ceva, tocati in continuare la Basescu sau treceti in barca lui Dragnea?
            • +1 (5 voturi)    
              Mda, un vizionar pentru punga lui (Duminică, 8 ianuarie 2017, 16:27)

              bdbd [utilizator] i-a raspuns lui Viorica Alexandru

              si a familiei lui, da, stim, merita toate laudele pentru asta! de unde ati tras concluzia ca l-as sustine pe Dragnea sau PSD-ul in vreun fel? Nu mai zic de fraza aia fara cap "Nu exista regimul Basescu fara Basescu pentru ca numai dansul avea forta necesara sa tina in mana Romania care tocmai facea saltul in liga mare". Nu intru in detalii sa comentez toata aberatia, spun doar ca s-a vazut clar ce-a tinut Basescu in mana, propria lui mafie. La articolul despre Ghita si Basescu trebuie sa-mi arat dezgustul fata de Dragnea, ca asa vreti dvs. sau cum?
              • 0 (2 voturi)    
                chiar (Luni, 9 ianuarie 2017, 10:12)

                Viorica Alexandru [utilizator] i-a raspuns lui bdbd

                ...exprimati-va admiratia fata de Dragnea...
                Cine va opreste...

                ...nu eu am vorbit despre restauratie...dar sunt de acord ca este vorba despre restauratia si v-am spus de ce...

                In rest... vorbe.
                • 0 (2 voturi)    
                  Dvs. nu aveti capacitatea sa (Luni, 9 ianuarie 2017, 11:19)

                  bdbd [utilizator] i-a raspuns lui Viorica Alexandru

                  intelegeti un text scris sau cum? Unde mi-am exprimat eu admiratia fata de Dragnea, ati baut gaz? unde am vorbit eu de restauratie? unde v-am cerut lamuriri despre restauratie? vad ca v-a dat cineva un plus. Probabil vreunul care tot asa, nu intelege un text scris.
      • -1 (17 voturi)    
        iar altii au nevoie de urechi (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 11:48)

        om simplu din multime [utilizator] i-a raspuns lui Obiectivul

        e adevarat, dan tapalaga nu prea inghite b1..

        dar, la b1, intr'o discutie cu manastire, base a spus clar ca nu crede ca ponta putea fi santajat, pt. ca ghinararu in uniforma neagra nu avea puterea s'o faca. ponta a fost cu mandat aprobat si cu vizita aranjata pe cai diplomatice.

        si tot atunci, base a spus ca a incercat sa schimbe legea sri, data in 91 de fesene si ilici, si chiar sa demilitarizeze serviciile, asa cum e normal.
        dar, ca si in cazul incercarilor cu legea invatamantului sau legea sanatatii, a fost faultat de palavrament, unde majoritatile erau formate cu aliati si unde comisia de control care trebuia sa avizeze, era controlata de sri.
        vezi dezvaluirile lui ghita privind asa zisele controale parlamentare la pontonul cu spritz si peste...codlea cu preda mustatza de buzeu.
        dezvaluire confirmata aseara si de dizidentul sri de la prahova, florea parca, facuta aseara tot la b1.
        tot mustata de buzeu, preda, s'a otarat intr'o emisiune tv, cand a fost invitat sa spuna despre cum se face controlul sri de catre comisia palavramentara, cum ca serviciile VOR RAMANE MILITARIZATE !
        am folosit majuscule pt. a relata exact tonul folosit de preda...

        deci, cine minte, cine spune adevarul.
        pai daca base e aliat cu ghita, dupa cum canta, hnn e aliat cu latrina 3.:-))

        base, cand a zis de arestare, nu s'a referit la adevarul faptelor, ci a facut o asemanare intre modul cum aresteaza dna, pe delatiuni.
        adica, acum, acelasi model, pe delatiunea lui ghita, sa fie aplicat si la kodrutza si coldea.
        ca, dara mai draga, toti rumanii e egali in fatza legii. ca asa graieste costitutiea, maica !
        las' ca acuma pesed''alde are toata majoritatea necesara sa puna lucrurile la punt

        apropo, stiti cine purta uniforme negre intr'un regim condamnat, de pe timpul celui de al doilea razbel ?!

        siguranta statului, de dinainte de razbel, nu era organizata militar. erea o agentie civila.
        asa e si cia. asa e si fbi. chiar si celebra agentie mi6, desi numele este de military intelligence.
      • +3 (13 voturi)    
        Cherry picking much? (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 14:24)

        man_and_twin [utilizator] i-a raspuns lui Obiectivul

        Basescu a numit prin functii si oameni buni si mai putin buni. Cu unii a avut succes, cu altii nu prea. Nimeni nu e infailibil cu atat mai putin un politician. Totusi, n-a numit in functii inalte oameni deja compromisi, asa cum s-a practicat si se practica in continuare pe la celelalte partide.
        Totul e un compromis la nivelul asta.
        El a promovat-o pe Udrea dar si pe Macovei. Toate reformele au fost initiate si duse mai departe de oameni promovati de TB, si nu votati direct de noi. Printe ei si oameni ca Funeriu, care la randul lor au promovat mai degraba meritocratia decat clientelismul. Sa zici ca a promovat doar submediocritati este insa o falsificare sfruntata a realitatii.
        • 0 (8 voturi)    
          Aha, deci Udrea nu era compromisa (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 17:18)

          bdbd [utilizator] i-a raspuns lui man_and_twin

          cand a numit-o? ca sa vezi, avea o reputatie beton dama...
          • +1 (3 voturi)    
            ei (Duminică, 8 ianuarie 2017, 15:06)

            Viorica Alexandru [utilizator] i-a raspuns lui bdbd

            avem o dicutie serioasa...
            Romania era in progres datorita lui Basescu ...

            Restul sunt detalii...
            • -1 (3 voturi)    
              Daaa? era in progres cu Udrea pusa (Duminică, 8 ianuarie 2017, 16:31)

              bdbd [utilizator] i-a raspuns lui Viorica Alexandru

              sa administreze banii de la Ministerul dezvoltarii de parcuri, patinoare, sali de sport si terenuri de fotbal la tara? interesant, sa-mi explicati si mie cum o investitie care nu e generatoare de profit si nu e multplicator de economie, poate sa aduca progres. Poate revolutionati cartile de economie cu teoriile dvs.si nu stiati!
      • +3 (5 voturi)    
        Alo (Duminică, 8 ianuarie 2017, 14:44)

        Viorica Alexandru [utilizator] i-a raspuns lui Obiectivul

        Tocmai l-ati descris pe Dragnea..

        Basescu a cladit un regim care a scos Romania in lume... un vizionar pe care deja il regreta chiar cei care s-au dezis de el....

        Dragnea este un biet mosier care nu vede dincolo de poarta sa...
        • +1 (3 voturi)    
          Sunteti inca mult prea eleganta cu insul ! (Duminică, 8 ianuarie 2017, 15:01)

          Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Viorica Alexandru

          Livache a fost de fapt un arendas bandit care a tot luat de la stat fara sa dea inapoi, si a tot luat si a tot luat pana cand s-a trezit ca a luat in arenda sau in concesiune impreuna cu partidul lui de hoti intreaga Romanie !
          • -3 (5 voturi)    
            ca si Basescu, de fapt. (Duminică, 8 ianuarie 2017, 16:34)

            bdbd [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

            daca e sa fim sinceri. Stiu ca ti-e greu!
            • +2 (2 voturi)    
              Nicidecum nu mi-e greu pt ca nu ai dreptate ! (Duminică, 8 ianuarie 2017, 20:56)

              Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui bdbd

              Uita-te la traseul Baronului Dragnea, sef de judet, patronul de fapt al TEL DRUM, sef institutional (la un moment dat) al celorlalti baroni penali ai PSD, condamnat si cercetat penal si apoi la Basescu promotor al statului de drept, initiatorul transformarii PNA in DNA, sustinator al unei justitii independente care s-a ridicat impotriva metodelor, nu impotriva justitiei !
              • -1 (3 voturi)    
                Mda si uita-te la traseul lui Basescu (Luni, 9 ianuarie 2017, 11:31)

                bdbd [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                reprezentantul NAVROM la Anvers, director general al inspectoratului pentru navigatie civila in guvernul Dascalescu, pana in dec. '89, subsecretar de stat, ministru si deputat dupa '90, primar general al capitalei dupa 2000 pana-n 2004, presedinte din 2004 pana-n 2014. Azi zice despre statul de drept ca nu e de drept, e de porc, c-o cauta pe Udrea, pe fiica-sa, pe ginere, pe frate-sau si pe el pe la nefacute. Cine e cel mai tare jupan?
                • +2 (2 voturi)    
                  Ma uit si vad (Luni, 9 ianuarie 2017, 13:04)

                  man_and_twin [utilizator] i-a raspuns lui bdbd

                  Ai insirat cateva functii nepolitice, unde criteriul de baza era competenta. Plus un sir de deminitati pt care a fost ales prin vot liber dupa '89.
                  Pe cand Dragnea a fost un un "chistocar" (descris astfel de colegii lui din Teleorman) si vesnic propulsat pe filiera de partid si nu prin vot uninominal. S-a remarcat doar prin spolierea banului public si falsificarea votului popular.
                  • +2 (2 voturi)    
                    Multumesc, @ man_and_twin ! (Luni, 9 ianuarie 2017, 14:08)

                    Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui man_and_twin

                    Un singur lucru remarc la Dragnea : pragmatismul : nu si-a pierdut timpul cu masterate, doctorate si alte alea si astfel nu si-a cocosat spinarea cu inca un "bolovan" care sa traga si el greu alaturi de cei doi care-l apasa rau deja, de ceva vreme.
        • -2 (4 voturi)    
          Ia uite, de unde a sarit o manuta de (Duminică, 8 ianuarie 2017, 16:33)

          bdbd [utilizator] i-a raspuns lui Viorica Alexandru

          ajutor, la un articol care n-are nimic de-a face cu Dragnea, hop o "doamna - troll" care abate atentia de la subiectul postarilor. Mai rasfirati, baieti, mai rasfirati! Susufler, ai chemat intariri?
          • +1 (3 voturi)    
            autorul nu propune un subiect (Luni, 9 ianuarie 2017, 10:19)

            Viorica Alexandru [utilizator] i-a raspuns lui bdbd

            ...autorul se scalda in mai multe ape... spre rusinea sa...
            Cand nu va convine ceva, cel mai usor este sa spui ...uite un troll...
            • -2 (2 voturi)    
              Hai, ca asta-i tare! autorul va pune la (Luni, 9 ianuarie 2017, 11:34)

              bdbd [utilizator] i-a raspuns lui Viorica Alexandru

              dispozitie o platforma pe care sa-i aduceti osanale mincinoase lui Basescu, ar trebui sa-i multumiti, ca altfel, ati soma. Cand nu va convine unghiul din care este privita activitatea reala a lui Basescu, cel mai usor e sa tabarati cu osanale deplasate.
    • -6 (20 voturi)    
      adevarul este ca Sebighitza scapa (Vineri, 6 ianuarie 2017, 20:11)

      ZeroAbsolut [utilizator] i-a raspuns lui Astronautul

      firimituri de adevar:

      Ponta a acceptat sa o numeasca pe doamna Kovesi procuror-sef la DNA in schimbul unei poze cu Obama la Casa Alba. Nasul lui, seful SRI din acel moment, George Maior a mijlocit "schimbul".
      • +3 (9 voturi)    
        un lucru se clarifica wodrea,phonta (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 9:33)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui ZeroAbsolut

        piratul,ghitza sunt Vlastare Puternice ale Securitatii, FSN a lasat asa zisa politica de dreapta..pana la un unct, apoi PNT si mai nou penele ajung la Groapa de Gunoi, evident si cu ajutor din interior Victor ciorbea si alina gorghiu...suntem blestemati cu atata Securitate ceausita printre Noi !
      • +1 (3 voturi)    
        asa (Duminică, 8 ianuarie 2017, 15:07)

        Viorica Alexandru [utilizator] i-a raspuns lui ZeroAbsolut

        nu conteaza...
    • +18 (22 voturi)    
      D-le Tapalaga, (Vineri, 6 ianuarie 2017, 22:29)

      Jar [utilizator] i-a raspuns lui Astronautul

      in Biroul Oval inregistrarile sunt obligatorii si legale.
      Nixon a inregistritat in alta parte.
      Vai de noi!
      • +2 (8 voturi)    
        re: inregistrarile lui base (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 15:10)

        om simplu din multime [utilizator] i-a raspuns lui Jar

        facute la telefonul din birous si in birul prezidential.

        legea permite inregistrarea convorbirilor pe care le ai cu alte persoane, atata timp cat esti parte la convorbiri si o faci pt. apararea ta.

        nu ai voie sa interceptezi convorbiri ale tertilor, cand nu esti de fata. nu poti invoca apararea proprie.

        base a mai fost implicat, cum a explicat, intr'o chestie cu minciunile unui asa zis jurnalist, fost politrucian si fost puscarias.
        e normal sa'si ia masuri de aparare.
        posibil ca si ilici a facut'o si probabil ca se face si acum. mi se pare normal, atata timp cat nu le folosesti sa calomniezi sau sa santajezi.

        asa cum e la casa balana, asa ar trebui si la cotrocesti. pe dumbovitza, ca pe potomac :-))
        • +5 (7 voturi)    
          sa nu fiu inteles gresit :-) (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 15:17)

          om simplu din multime [utilizator] i-a raspuns lui om simplu din multime

          adica, toate convorbirile din biroul prezidential de la cotrocesti sa fie inregistrate automat, ca la casa alba.
    • +7 (13 voturi)    
      Razboiul cu minciunile nu se duce tacand. (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 8:22)

      valll [utilizator] i-a raspuns lui Astronautul

      E timpul ca cei vizati, dar si cei care se ocupa de ADEVAR in tara asta sa se miste mai repede!
      Oricat de dificil ii este, Codruta Kovesi trebuie sa iasa la rampa. A demisiona invocandu-se onoarea, pudoarea, protejarea institutiei, este un mare rau facut luptei anticoruptie si a luptei pentru ADEVAR.
      Sa demisioneze numai daca recunoaste ca e corupta. Daca nu, are datoria sa se apere si, mai ales, sa lupte ca sa ramana.
      Nu am o asemenea pretentie de la fostul presedinte. Se pare ca este co-autor al scenariului serialului „Ghita”.
  • -12 (52 voturi)    
    basescu (Vineri, 6 ianuarie 2017, 17:25)

    bobyff [utilizator]

    a inceput seria noua din "Atac la Basescu", serie cu presupuneri si inventii zilnice scrise de tapalaga. Deaia dreapta sa destramat, si multumita tie.
    • +2 (16 voturi)    
      MAI INTAI ORTOGRAFIA (Vineri, 6 ianuarie 2017, 20:27)

      arheopterix [utilizator] i-a raspuns lui bobyff

      Deinde philosophare ! Cuvintele tapalaga , Deaia , sa ... se scriu altfel !Elev,, bobirau,, nota 4 stai jos !
      • -1 (7 voturi)    
        si (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 14:45)

        om simplu din multime [utilizator] i-a raspuns lui arheopterix

        hellicopteris se scrie altfel...:-))
        aici discutam, nu facem compuneri..eseuri pt. cei cu pretentii ..:-)
        • -2 (4 voturi)    
          DISCUTAM ... NE DAM CU PAREREA ... (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 18:05)

          arheopterix [utilizator] i-a raspuns lui om simplu din multime

          Dar dupa ce trecem de 7 clase . Daca esti agramat ... citesti ... bagi la cap si poate iti depasesti conditia ... ,,pretinu,, Dv bob Y rou sufera si de snobism nu numai de ortografie In loc sa va ,,zborsiti ,,la mine mai bine i-ati korkodaci cateva lectii puisorului mic si neinstruit
      • +3 (5 voturi)    
        grav (Duminică, 8 ianuarie 2017, 15:13)

        Viorica Alexandru [utilizator] i-a raspuns lui arheopterix

        mai grav este ca ceea ce spune omul este adevarat... si mai grav este ca primeste minusuri doar pentru ca il ataca pe Tapalaga...

        Nu vi se pare mai util sa renuntati la terfelirea lui Basescu si sa va ganditi ca ne paste pe toti restauratia?

        Sau pe dvs nu va paste?!
        • +1 (3 voturi)    
          isi fac si ei munca (Duminică, 8 ianuarie 2017, 21:18)

          om simplu din multime [utilizator] i-a raspuns lui Viorica Alexandru

          pt. care sunt platiti. :-)
        • -1 (3 voturi)    
          Care terfelire, cucoana? (Luni, 9 ianuarie 2017, 11:37)

          bdbd [utilizator] i-a raspuns lui Viorica Alexandru

          despre ce terfelire vorbesti? ce spune Tapalaga sunt intrebari firesti in urma declaratiilor facute de Basescu in situatia data, tu ai citit articolul sau doar trollezi?
          • +2 (2 voturi)    
            Nu prea (Luni, 9 ianuarie 2017, 14:13)

            man_and_twin [utilizator] i-a raspuns lui bdbd

            Tapalaga scoate din context o intrebarea retorica a lui TB. O observatie, atat.

            Daca DNA a pornit un val de arestari si plimbari cu catuse la maini, pe baza unor autodenunturi (adaug eu, smulse in arest si uneori retrase in fata instantei) ale unor penali, atunci autodenuntul lui Ghita de ce n-ar fi tratat cu aceeasi seriozitate?
          • +2 (2 voturi)    
            O intrebare fireasca (Luni, 9 ianuarie 2017, 14:19)

            man_and_twin [utilizator] i-a raspuns lui bdbd

            ...din partea lui Tapalaga ar fi sunat asa. De ce atunci cand un agent SRI scapat de sub control dispare de sub urmarirea judiciara, sefii aceleor servicii nu sunt intrebati nimic de presedintele tarii?

            Iohannis putea foarte bine sa-i cheme pe Coldea si Helvig in birou si sa le ceara una din doua, Ghita ori demisia.
            • +2 (2 voturi)    
              Cel dinaintea lui, intr-o situatie oarecum (Luni, 9 ianuarie 2017, 16:43)

              Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui man_and_twin

              similara cam asa a procedat !

              PS. A... am uitat ca actualul lucreaza cu sefi pusi de el. Mai stii, poate de-aia nu e "jucator" in situatia asta ?
  • +27 (41 voturi)    
    Ghita da cu ratu (Vineri, 6 ianuarie 2017, 17:38)

    Sati [utilizator]

    Se incurca in minciuni si altii (interesati) dau cu goarna la foc automat tot aburelilor.
  • +2 (64 voturi)    
    Sincer, am fost basist... (Vineri, 6 ianuarie 2017, 17:41)

    Blackball [utilizator]

    Sincer, mi l-as dori langa frate-su.
    • -6 (26 voturi)    
      Jenant (Vineri, 6 ianuarie 2017, 19:12)

      Shaolin [utilizator] i-a raspuns lui Blackball

      Mie mi-ar fi fost rușine să recunosc. :)
    • +3 (27 voturi)    
      Sincer ai fost basist pana acu 3 ore cand ai (Vineri, 6 ianuarie 2017, 19:55)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Blackball

      citit articolul lui Tapalaga, dupa care te-ai lapadat de Marinar !

      PS. Ha-ha-ha, mai ramane acum sa-l rogi pe DT sa accepte sa-ti nasasca copiii.
      • -1 (7 voturi)    
        Prietene, pana si Aristotel spunea (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 18:52)

        Maniu [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

        Amicus Plato....Tu o tot tii cu Basescu cand vezi ce face si cu cine. Din momentul Udrea trebuia sa-ti dai seama, dar de, fanatismul e fanatism.
        • +1 (5 voturi)    
          totusi (Duminică, 8 ianuarie 2017, 15:17)

          Viorica Alexandru [utilizator] i-a raspuns lui Maniu

          Aristotel a gandit si scris Politica ...mai aproape este Basescu de Aristotel decat dvs care ii aruncati numele in discutie...
          • 0 (4 voturi)    
            Draguta, eu nu arunc nume ca sa epatez (Duminică, 8 ianuarie 2017, 20:16)

            Maniu [utilizator] i-a raspuns lui Viorica Alexandru

            ca nu ne cunoastem...Ca tot vorbiram de fanatism, mataluta esti ori din gasca, ori cum zisei.
            • +1 (3 voturi)    
              nu (Luni, 9 ianuarie 2017, 10:24)

              Viorica Alexandru [utilizator] i-a raspuns lui Maniu

              ...nu ne cunoastem si de aceea va vorbesc cu dvs...
              • 0 (4 voturi)    
                Asta cu apropierea dintre Aristotel (Luni, 9 ianuarie 2017, 11:40)

                bdbd [utilizator] i-a raspuns lui Viorica Alexandru

                si Basescu e magistrala! Doamna Udrea, dvs. sunteti?
    • +2 (6 voturi)    
      ei (Duminică, 8 ianuarie 2017, 15:14)

      Viorica Alexandru [utilizator] i-a raspuns lui Blackball

      Sincer, cred ca mintiti...
  • +25 (51 voturi)    
    Agităm mâlul până nu se mai vede nimic (Vineri, 6 ianuarie 2017, 17:42)

    Harald [utilizator]

    Faptele: Băsescu o voia pe numită pe Kovesi deci nu era nevoie de nicio intervenție. Ponta nu o voia, de asta a trebuit șantajat de Coldea.

    Trocul dintre Băsescu și Ponta a prespus numirea lui Niță (ales de Ponta) și numirea lui Kovesi (alesă de Băsescu). Însă Ponta nu era de-acord cu Kovesi, indiferent de minciunile lui ulterioare. Unii dintre noi au urmărit evenimentele la vremea respectivă și nu e cazul ca autorul să folosească minciunile lui Ponta pentru a discredita declarațiile lui Ghiță.

    SRI-ul ar trebui pus urgent sub control, pentru că lucrurile au degenerat complet după plecarea lui Băsescu. Exemplul moralizator nu e cu Nixon, cum crede autorul, ci e J.Edgar Hoover. Pentru că asta e problema lui Coldea, se crede un J.Edgar Hoover de Dâmbovița și ar trebui oprit acum, nu peste 30 de ani.
    • +2 (8 voturi)    
      La cum tremura... (Vineri, 6 ianuarie 2017, 18:55)

      Ion B [utilizator] i-a raspuns lui Harald

      Intr-un video pe youtube (cauta: Generalul Florian Coldea lipsit de control la bilantul SRI) nici nu as fi crezut ca mai rezista fara sa-si ia medicamentele.
      Chiar asta sa fie sau este doar cel impins in fata?
    • +6 (12 voturi)    
      f corect (Vineri, 6 ianuarie 2017, 18:57)

      TenziCarbone1 [anonim] i-a raspuns lui Harald

      un comentariu f corect si la obiect.
      Excelent comentariul referitor la J.Edgar Hoover
      si Coldea
    • -3 (11 voturi)    
      Iar teoria conspiratiei (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 10:49)

      v_sile [utilizator] i-a raspuns lui Harald

      Cum ca Coldea e nici mai mult, nici mai putin decat J.Edgar Hoover

      Eu vad faptele si altfel: Udrea, Cocos, apropiatii lui Basescu, inclusiv familia, au bagat mana in bani pana la cot, crezand/sperand ca au imunitate. Si se pare ca Morar le-a asigurat aceasta imunitate, iar Kovesi, nu. Si dovezile sunt cam multe ca e asa, daca te uiti in dosare si la modul de solutionare, inclusiv la termene (pana in 2013 - inumitate totala, dupa aia, jale)

      Basescu anunta destul de disperat catre DNA si judecatori (vezi cazul Bogdan) ca ii poate santaja, ca are inregistrari, ca bla-bla. Doar, doar o sa fie lasat in pace.

      Eu unul pot sa inteleg banii negri manipulati de Blaga si Udrea in campaniile electorale. Asa mergea sistemul la toate partidele si daca nu faceai asta, PSD-ul conducea vesnic.

      Nu pot insa intelege lacamia lor privind acumularile "personale": te bati cu caramida in piept ca sprijini DNA si ca te lupti cu mafia lui Nastase si Voiculescu, dar tot ce vrei e sa inlocuiesti acele mafii cu mafia ta personale, formata din apropiatii fideli si din familie.

      Lacomia asta l-a pierdut pe Basescu. Lacomia asta si frica il fac sa cante astazi la aceiasi masa cu Ghita, VOiculescu, Ciutacu, Badea sau Gadea.

      Caci astazi poti sa schimbi declaratiile lui Basescu cu cele ale lui Mircea Badea fara probleme. Insa doar Mircea Badea e cel consecvent :)
      • +2 (4 voturi)    
        minte (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 13:08)

        Ilidia [utilizator] i-a raspuns lui v_sile

        Cand iti fata mintea vre-un pui sa ne dai si noua...
        • 0 (2 voturi)    
          N-ar fi rau, ca se vede ca a ta (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 17:29)

          bdbd [utilizator] i-a raspuns lui Ilidia

          nu prea functioneaza.
      • 0 (2 voturi)    
        texte (Duminică, 8 ianuarie 2017, 15:21)

        Viorica Alexandru [utilizator] i-a raspuns lui v_sile

        texte de care ne-am saturat....
    • -7 (9 voturi)    
      Cu SRI-ul sub control... (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 11:17)

      Maica Reteza [utilizator] i-a raspuns lui Harald

      Nu știu dacă e bine ca SRI-ul să fie pus sub control... Hai să ne gândim sub al cui control:
      - al Parlamentului? Vai de noi, se duce dracului totul pentru că Parlamentul va fi mereu plin de penali;
      - al Guvernului? Vai de noi v2, Guvernul e instalat de parlamentul cu penali, deci penalii vor controla SRI-ul;
      - al Președintelui? Poate, dar ăla mai are și armata, prea ar avea toate instituțiile sub control. Plus că e un eveniment când avem câte un președinte mai normal la cap.
      Așa că, chiar dacă nu ne convine, cel mai bine e când instituțiile astea sunt autonome. Cum ar fi fost cu DNA-ul sub controlul Parlamentului, Guvernului sau Președintelui? Îi mai săltau pe parlamentarii ăia corupți, pe primul ministru sau pe fratele președintelui în funcțiune? Nu.

      (ah, că la SRI se întâmplă chestii cam nașpa uneori... da, dar aia e altă discuție, problemele alea trebuie rezolvate altfel. Punându-l sub control ajungem cu un SRI de paie unde nu se va mai înâmpla nimic. Cel mai bine e când organismele astea, checks and balances, sunt multe și independente, să-și dea în cap unul-altuia)
      • +5 (9 voturi)    
        SRI controleaza si guvernul (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 12:45)

        man_and_twin [utilizator] i-a raspuns lui Maica Reteza

        In SRI nu se intampla si lucruri rele uneori, ci tot timpul si la tot pasul. Absolut toate marile tunuri au fost date in combinatie cu agenti ai serviciilor. Majoritate firmelor abonate la contracte cu statul, sau care capuseaza companiile de stat, sunt fatade al SRI.
        Unde ai mai auzit tu ca o comisie de CONTROL a unui serviciu de informatii sa chefuiasca in sediul aceluiasi serviciu de informatii?
        Ghita, acoperit al SRI, mai si fuge din tara chiar din sediul ala...
        La noi e un lucru atat de normal ca nici nu mai remarca nimeni asta. Presedintele nici macar nu se singhiseste sa le ceara sefilor serviciului sa-si aduca omul inapoi.
        • +3 (3 voturi)    
          Sri e peste tot dar mai rau decit dss (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 20:47)

          Coco Whistle [utilizator] i-a raspuns lui man_and_twin

          Stiti ca tot personalul din procuratura de exemplu are dosar sri in care se pun intrebari despre rude si familiile acestora? Numirile de procurori au avizul sri restul e labareala cica concurs...delegari...etc...iar chestia asta cu lucrarile de doctorat....e contril in tara asta sau anarhie? Noi centram noi dam cu capul restul prostilor e in tribuna sparge seminte.
      • +3 (9 voturi)    
        Justiția făcută de SRI e poliție politică (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 13:46)

        Harald [utilizator] i-a raspuns lui Maica Reteza

        Treaba serviciilor secrete ar fi să protejeze judecătorii cinstiți, astfel încât să dea fără teamă sentințe corecte și să vâneze judecătorii corupți, astfel încât să-i scoată din peisaj.

        SRI se amestecă în actul de justiție, face efectiv dosare în numele DNA, poți înțelege asta? Are judecători pe care-i teleghidează, iar aceia dau sentințe la ordin, copiază fragmente întregi din rechizitoriu și le includ în cuprinsul hotărârii.

        Timp în care judecătorii corupți sunt bine-merci, nu se atinge nimeni de ei și dau sentințe pe șpagă în continuare. Ăsta e comportament de țară ex-sovietică, nu de țară UE.
        • +2 (6 voturi)    
          pa n'uzisi pe ghinararu' dumbrava (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 15:03)

          om simplu din multime [utilizator] i-a raspuns lui Harald

          campul tactic...urmarirea dosarului pana la finish...
          chiar urmarirea si la zdup, sa primeasca sau nu confortul cuvenit....
          serviciul vegheaza ! :-)
          pai !!
          • -2 (6 voturi)    
            Pai, dupa cum a reiesit cand cu (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 17:33)

            bdbd [utilizator] i-a raspuns lui om simplu din multime

            scandalul dezinfectantilor, ca SRI a transmis informari diverselor institutii si ca nu s-a intamplat nimic cu ele, pare de bun simt sa spuna ca ar trebui sa se implice in urmarirea spetelor pana la capat, ca acum exact asta li se reproseaza serviciilor, ca au stiut si nu s-a facut nimic cu informatiile respective. Nu ca as fi de acod cu ce spune Dumbrava, dar un mecanism prin care informatiile trebuie sa se finalizeze macar cu o ancheta a institutiilor sesizate, tot ar trebui institutionalizat.
            • +1 (3 voturi)    
              Nu înțelegi rolul unui serviciu secret (Duminică, 8 ianuarie 2017, 14:13)

              Harald [utilizator] i-a raspuns lui bdbd

              în lumea civilizată.
              • -1 (3 voturi)    
                Iar tu nu intelegi un text scris (Duminică, 8 ianuarie 2017, 15:28)

                bdbd [utilizator] i-a raspuns lui Harald

                Spun clar ca nu-s de acord cu ce cere Dumbrava si spun clar ce asteptari am.
            • +2 (2 voturi)    
              Te joci cu cuvintele (Luni, 9 ianuarie 2017, 13:17)

              man_and_twin [utilizator] i-a raspuns lui bdbd

              SRI "informa" doar pe cine nu conta, in timp ce spitalul SRI semna contracte cu HexiPharma. O firma care era legata ombilical de aceleasi servicii prin apropiatii lui Oprescu.
              Te paclesi singur ori o faci cu intentie?
      • +2 (4 voturi)    
        atat palavramentu' (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 15:00)

        om simplu din multime [utilizator] i-a raspuns lui Maica Reteza

        cat si prezidentu', sunt alesii nostri.
        fara noi, ei n'ar fi acolo.

        sefii sri/sie sunt numiti acolo, tot de aia care zici ca nu pot controla. deci, controleaza. inca de la bun inceput. politic. numai ca unii, cum simt un pic de putere, se cam sterg la fund cu ea, o folosesc pe bunul plac.

        apropos, controlabil, se pare ca coldea a pensionat toti ghinararii ce mai aveau niscai influenta in ...agentura.

        deci, ar fi bine ca procurorul general sa ia in serios cercetarea ziselor lui ghitza, sa'l aduca la raport(!), sa audieze pe toti cei numiti, inclusiv base si sa puna lucrurile la punct.
        ca d'aia e procurorul republicii, sa apere legea.

        e bine ca toti sefii sa stie ca pot sa dea seama...
    • +2 (4 voturi)    
      coldea se pare ca (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 14:49)

      om simplu din multime [utilizator] i-a raspuns lui Harald

      are si niste probleme cu nervii, dupa grimasele pe care si le pune pe fatza...
      cam ca alalalt ghinarar, doktor, tras pe dreapta .
      coldea, o fi si dansu' ...dottore ?! :-)
      • +6 (8 voturi)    
        Doctori, la plural. (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 16:04)

        man_and_twin [utilizator] i-a raspuns lui om simplu din multime

        Indrumatorul de doctorat al lui Coldea a fost Gabriel Oprea. Asa ca pot trage singur concluziile.
        Tot Oprea i-a facut doctori pe toti adjunctii lui Coldea.

        https://pressone.ro/doctorii-lui-oprea-cine-sunt-cei-21-care-l-au-ales-coordonator-de-doctorat-pe-profesorul-nici-nici-nici/

        Fiind sustinute la Academia Nationala de Informatii, Emilia Sercan zicea ca tezele de doctorat sunt secretizate.
        Asta cred ca e o premiera in lume. Contributia stiintifica dar numai pt cei cu aviz ORNISS.
    • -1 (3 voturi)    
      Faptele sunt ca nu e clar cine a vrut-o (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 17:28)

      bdbd [utilizator] i-a raspuns lui Harald

      numita pe Kovesi. Ponta spune ca el a vrut-o Basescu spune ba ca el. Amandoi mint de sting apele in general vorbind, e greu sa spui care a vrut-o numita, numai dupa declaratiile lor. Basescu avea tot interesul sa-si asume el numirea, chiar daca a fost dorita de Ponta. Sa spui despre Coldea ca e un fel de J.E. Hoover e SF complet. Probabil ai vrut sa spui Basescu si ti-a iesit Coldea.
    • +1 (3 voturi)    
      xzxzxzx (Duminică, 8 ianuarie 2017, 0:36)

      solar [utilizator] i-a raspuns lui Harald

      PAI,asta se si vrea ! Sa nu se mai vada nimic din mocirla in care continuam sa ne balacim . Cu o astfel de vointa ramane mult si bine PSD inca doua legislalturi la putere !! Cine dracu o sa-i mai dea jos? PNL ??? NU MAI REPREZINTA ABSOLUT NIMIC si nu va mai reprezenta liberalismul in RO ! Atît mi-a mai ramas, sa scandez ROMANIA PSD/NE-AU INTORS LA PCR PCR !! Pentru ca asta se si intîmpla sub ochii nostri
      • 0 (4 voturi)    
        Scuze, dar nici sa inlocuiesti PSD cu (Duminică, 8 ianuarie 2017, 10:46)

        bdbd [utilizator] i-a raspuns lui solar

        altii tot ca ei, nu e afacere. Ca PDL-ul asta a fost, o alta fata a PSD-ului.
        • +1 (3 voturi)    
          Atunci ? Este clar ca in loc trebuie pus (ales) (Duminică, 8 ianuarie 2017, 11:41)

          Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui bdbd

          altceva ?

          Sa te aud !

          PS. Astept cu interes.
          • 0 (4 voturi)    
            Stai pe pace, ca n-o sa spun PMP (Duminică, 8 ianuarie 2017, 15:32)

            bdbd [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

            niciodata, ca PMP e tot Basescu, cum a fost si PDL. Daca PDL n-ar fi fost condus de Basescu, n-ar fi ajuns atat de toxic cum a fost.
            • +2 (2 voturi)    
              Deocamdata nu ai spus niciun nume! (Duminică, 8 ianuarie 2017, 16:01)

              Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui bdbd

              Am retinut doar ca nu e PMP. Ok !

              PS. Acum in afara de excluderi, ceva pozitiv ai ?
              • -2 (2 voturi)    
                Astept sa vad cum se misca USR (Duminică, 8 ianuarie 2017, 21:02)

                bdbd [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                si noii veniti din PNL, unde stiu cativa de reala calitate, sa-i vad cum se misca in noul assigment. N-am inca nume de anuntat, vreau sa-i vad rodati macar putin. Sper ca nu-ti faci iluzii de arhangheli, ca ma faci sa rad. Revenind la PMP, e oricum junk. Turcescu? hhahhaha! e rodat cu "asupra de masura" cum spune el. Junk! altul? nu-i, is numai expirati fara alta sansa.
                • +1 (1 vot)    
                  Cristian Diaconescu, Siegfrid (Luni, 9 ianuarie 2017, 10:57)

                  Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui bdbd

                  Muresan, Turcescu (pt ca ai nevoie de oameni care stiu si pot si vor sa gandeasca) si mai sunt inca vreo doi-trei tineri.

                  PS. Si ii astept pe penelistii tai. Cand te lamuresti in privinta lor, arata-mi-i ! ;)
                  • -1 (3 voturi)    
                    Cristian Diaconescu, baietul (Luni, 9 ianuarie 2017, 11:53)

                    bdbd [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                    ala cu ochii albastri care s-a suparat pe PSD ca a iesit la iveala povestea cu amanta in contextul incercarii lui de a ajunge presedinte PSD si s-a refugiat repede-repede de nervi sub pulpana lui Basescu, de el vorbiti? Ia vedeti ca n-a intrat in parlament. Despre Turcescu stiu ce a spus chiar el, ca a facut parte dintr-un serviciu de informatii si ca i s-a facut rusine de ce a facut din postura asta. Vad ca spera sa-si curete CV-ul prin politica; n-am alte asteptari de la astia doi, ca-s mercenari, merg intotdeauna cu cine da mai mult si nu musai numai bani. Despre Siegfried Muresan n-am a spune mare lucru, ca e aproape invizibil, asa a fost si vad ca e pregatit sa ramana tot asa. Din ce-am citit despre el, pare sa fie un baiat care si-a facut un calcul economic bun, de-a intrat in politica romaneasca, ca-n aia din Germania era mai greu, a incercat si s-a lamurit ca e mai usor pe filiera romaneasca. Cei pe care am eu ochii pusi macar nu-s mercenari de profesie.
                    • -1 (1 vot)    
                      Siegfried Muresan (Luni, 9 ianuarie 2017, 12:50)

                      bdbd [utilizator] i-a raspuns lui bdbd

                      ia', ce interesant ins http://cetateanul.net/subiecte-fierbinti/contre-intre-cetatenii-europeni-de-la-pmp-faza-pe-facebook-cristian-preda-ii-da-replica-lui-siegfried-muresan-teodor-baconschi-pune-paie-pe-foc-muresan-a-fost-impus-de-basescu/ Democratie a la PMP.
                      • +1 (1 vot)    
                        Irelevant ! (Luni, 9 ianuarie 2017, 14:26)

                        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui bdbd

                        Ma obligi sa-ti spun ca numele acelea noi, proaspete care te vor cuceri, au respirat acelasi aer cu Basescu, au pasit pe strazi pe care a calcat si Basescu, mare minune sa nu aiba si vreun gust culinar comun si,ce-i mai important, au fost preferati pe liste in detrimentul altora mai frumosi si mai destepti si mai ortomani, pt ca de ... asa e in politica ! Fii fara grija ca se va afla ceea ce supozez eu acum !

                        PS. Oricum, tu ramai pt mine o persoana agreabila, pe care imi pface placere sa o citesc si sa o comentez ! O zi buna !
  • +30 (48 voturi)    
    Urmarit international (Vineri, 6 ianuarie 2017, 17:46)

    Daniels22026 [utilizator]

    Haideti sa ne mobilizam pe retelele de socializare, sa distribuim mecla mafiotului in toata lumea, poate il localizam. Oriunde s-ar ascunde sobolanul, tot il va recunoaste cineva.

    Ghita, n-ai scapare! Da-te prins!
    • +9 (15 voturi)    
      Il urmareste cineva? (Vineri, 6 ianuarie 2017, 18:54)

      man_and_twin [utilizator] i-a raspuns lui Daniels22026

      Mi-e ca poti sa le trimiti direct si noua adresa a lui Ghita si n-o sa te bage nimeni in seama.
      N-ar fi prima data cand un jurnalist face publica locatia unui urmarit international ca ala sa-si vada binemersi de afaceri in continuare.
  • -13 (43 voturi)    
    Mai tare ca Ghita! (Vineri, 6 ianuarie 2017, 17:52)

    mcv [utilizator]

    Mai jalnic decat Ghita cu inregistrarile lui, doar d-voastra puteti fi prin ceea ce debitati in aceasta insailare de spuse.
    • 0 (10 voturi)    
      dar vino domnule cu argumente! (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 1:59)

      T1beriu [utilizator] i-a raspuns lui mcv

      dar vino domnule cu argumente!
  • +3 (43 voturi)    
    Watergate again ? (Vineri, 6 ianuarie 2017, 18:05)

    blackarrow [utilizator]

    De ce nu ? de la un panglicar ca Basescu te poti astepta la orice , desi zicea ca va face cea mai puternica opzitie PSD-ului, pare ca sufla in panze lui Dragnea si tuturor penalilor .
    Se da destept , dar ii plac conflictele si "dezvaluirile " de doi bani , pescuiala in ape tulburi e joaca lui de mult .
    S-a aliat cu Ghita , asa ca oricum nu e mare lucru de capul lui , cine se aseamana se aduna.
    Astept minusuri puternice , sint multi basisti pe-aci , oricum mai rai sint pesedistii .
    • +6 (28 voturi)    
      Base la RTV? (Vineri, 6 ianuarie 2017, 18:38)

      king david hotel [utilizator] i-a raspuns lui blackarrow

      si la tonomatul Ciutacu.....

      Aproape zilnic. Oare l-a reevaluat pe mogulul Ghita?
      • +3 (17 voturi)    
        nu e Base la RTV? (Vineri, 6 ianuarie 2017, 19:04)

        king david hotel [utilizator] i-a raspuns lui king david hotel

        am zis o minciuna si primesc minusuri pentru asta?
        • 0 (12 voturi)    
          Base inca are sustinatori reali (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 10:54)

          v_sile [utilizator] i-a raspuns lui king david hotel

          Si asta e cumva normal. Omul a avut destule momente in cei zece ani de mandat cand a "livrat" ce ii cereau sustinatorii.

          Sustinatorii sinceri (adica nu ma refer la postaci) ar trebui sa inteleaga ca vremea lui Base s-a dus, e complet uzat, a facut o gramada de greseli, iar astazi canta practic cot la cont cu Ghita la Romania TV, sustinand cot la cot cu Gadea si Badea ca Voicuescu e un condamnat politic, de exemplu.

          Basescu - opozitie reala la PSD e doar o liluzie astazi. Doar pierdem timpul gandind asa, e nevoie clar de alti oameni.
          • +3 (9 voturi)    
            Minciuni (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 13:07)

            man_and_twin [utilizator] i-a raspuns lui v_sile

            Basescu n-a sustinut niciodata asa ceva. E o minciuna tipica propagandistilor lui Voiculescu. Tu esti acum cot la cot cu Gadea si Badea.

            Iar opozitia o face cine se pricepe, si prin asta se si remarca. Nu trebuie sa-ti bati tu capul cu cine poate sau nu poate sa faca opozitie la PSD.
            • -2 (6 voturi)    
              Ba da , Basescu a sustinut ca... (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 19:55)

              blackarrow [utilizator] i-a raspuns lui man_and_twin

              va face opozitie "fara compromisuri" la PSD. Ar fi a n-a oara cand nu se tine de cuvant , nu ma mira . Deci cine minte ? (apropos, nu sunt antenist )

              http://www.hotnews.ro/stiri-politic-21470990-traian-basescu-anunta-face-opozitie-ferma-psd-acesta-pare-fost-destinul-meu-politica-opozitia-fara-compromisuri-psd.htm
              • -1 (5 voturi)    
                Esti "antenist" prin comportament (Duminică, 8 ianuarie 2017, 17:28)

                man_and_twin [utilizator] i-a raspuns lui blackarrow

                Uite cum arunci o minciuna (ca TB ar fi zis despre dosarullui Voiculescu ca este politic) ca sa faci pe prostul acum, cu linkuri fara nicio legatura.
                • -1 (1 vot)    
                  Una ziceam eu.... (Marţi, 10 ianuarie 2017, 21:52)

                  blackarrow [utilizator] i-a raspuns lui man_and_twin

                  alta intelegi d-ta ... mai citest o data , e destul de clar ! si nu ma jigni , ca nu sint antenist ! si eu pot spune ca esti basist , dar nu jignesc fara dovezi clare .
        • 0 (4 voturi)    
          De ce te prefaci ca nu stii pt ce primesti " - "? (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 11:57)

          Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui king david hotel

          Pt intrebarea retorica cu "reevaluarea" !
        • +2 (6 voturi)    
          Ba da, apare si la TV (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 12:58)

          man_and_twin [utilizator] i-a raspuns lui king david hotel

          Dar TB o face in termenii lui. Aia ii mananca din palma si nu invers. Ii pune la punct si atunci cand nu ar fi cazul.

          Si Nicusor Dan a calarit A3, cu tot USR-ul dupa el. Am vazut cate unul care sa-i si confrunte, dar in general se duceau acolo ca sa se dea bine pe langa moderatori si audienta lor. Valabil si pt Ciolos. Deplorabil spectacol.

          Altfel, sa te duci in gura lupului mi se pare o dovada de barbatie politica.
          Liderii politici sau demnitarii care apar doar la moderatorii lor de casa lasa de dorit.
          • -1 (5 voturi)    
            Mmmm, Basescu se potriveste cu (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 17:43)

            bdbd [utilizator] i-a raspuns lui man_and_twin

            "calareala", Nicusor Dan se potriveste cu "ciuca bataii" , nu cu "a calarit". Si da, e interesant ca in timp ce pe ND il tavalesc aia de la A3 prin noroi, Basescu isi da aere de Imperator pe viata pe la RTV. Prietenii stiu de ce...
            • 0 (4 voturi)    
              Saracutul ! L-au batut aia de la Latrine (Duminică, 8 ianuarie 2017, 11:50)

              Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui bdbd

              in campania electorala dar el tot nu s-a lasat ! Zi de zi era acolo . Nu s-a lasat pana nu i-au spart aia toba in cap !

              Pe cine plangi tu ? Nicusor a ales sa fie politician. Asta inseamna ca a ales sa fie laudat de unii si injurat de altii.

              Retii vreun mesaj de-al lui Nicusor, transmis pe canalele media ? Unul cat de mic.

              Atunci, de ce s-a mai dus la Latrina 3 ?
              • 0 (4 voturi)    
                Nu ma plang de nimic, prietene (Duminică, 8 ianuarie 2017, 15:34)

                bdbd [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                Comparam doar cum e tratat unul la o televiziune real ostila si cum e tratat celalalt, protejatul tau, la o televiziune pretins ostila.
                • 0 (4 voturi)    
                  Ha-ha-ha ! Esti chiar simpatic ! (Duminică, 8 ianuarie 2017, 16:13)

                  Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui bdbd

                  Pai "macelarirea" lui Basescu urmeaza de fiecare data
                  dupa ce pleaca Marinarul. Cum la Latrina 3 sunt Gadea, Razvan Ionescu, Curvica, Zeul Somnului, Comisarca, Mirciulica Badea, Bogdan Chiriac si care or mai fi, invitati permanenti, la Guitza TV sunt Pavel Abraham , Corina Dragotescu, Nils Smecher, psihiatrul ala, sosia lui Gorbi samd.

                  PS. Ai dreptate, numai "prieteni" ! ;)
                • +1 (3 voturi)    
                  Selfie cu Gadea (Duminică, 8 ianuarie 2017, 17:33)

                  man_and_twin [utilizator] i-a raspuns lui bdbd

                  Cum a fost tratat Nicusor la Sinteza Zilei?
                  Ca pana la asfarsitul emisunii l-a invitat Gadea sa se traga in selfie cu el. Si-a facut-o.
                  • -1 (3 voturi)    
                    Da, mai, ca un selfie e mare (Duminică, 8 ianuarie 2017, 21:04)

                    bdbd [utilizator] i-a raspuns lui man_and_twin

                    semn de prietenie, asa e! cine ti-a spus asta, pesurse.ro?
                    • +1 (1 vot)    
                      L-au luat de fraierici, atunci ! (Luni, 9 ianuarie 2017, 11:15)

                      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui bdbd

                      Sa ne lamurim : "Televiziunea ostila" l-a tratat cu apa plata, cu "flegme" si cu un selfie !

                      Bineinteles ca Marinarul, daca ar fi cedat unei rugaminti din partea aluia cu ochi umezi de ciuta de la Guitza TV si ar fi facut un selfie cu el,
                      ar fi fost inca o data dovedit ca e mana in mana cu Sebi Fugarul, nu-i asa ?

                      PS. Stii cum esti tu cand ii judeci pacatele lui Basescu dar nu le vezi pe-ale altora ?

                      "Hangiul din Ravenna, vicleanul, m-a-nselat : /
                      Cerut-am vin cu apa, si mi-a dat vin curat."

                      PPS. Exact asa ! ;)
                    • +2 (2 voturi)    
                      Pai tu vorbeai de ostilitate (Luni, 9 ianuarie 2017, 11:20)

                      man_and_twin [utilizator] i-a raspuns lui bdbd

                      ...si aia isi trag selfie la finalul emisiunii. Dana Grecu mai avea putin si-i infia in direct pe unii dintre ei...
    • 0 (8 voturi)    
      minusuri meritate (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 14:10)

      john-doe [utilizator] i-a raspuns lui blackarrow

      Daca DNA se lua de mamicutza ta sa vezi ce urlai ca din gura de sarpe!
      • -1 (7 voturi)    
        Comentariul e absolut jegos ! (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 19:58)

        blackarrow [utilizator] i-a raspuns lui john-doe

        asta e argumentul minusurilor ? foarte destept, ce sa zic ...retine insa ca DNA nu se "leaga" de cineva degeaba , creatura de doi bani !
    • +2 (4 voturi)    
      Base e din acelasi aluat (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 20:49)

      Coco Whistle [utilizator] i-a raspuns lui blackarrow

      Hai sa fim seriosi...chiar nu il intreaba nimeni pe boc ce se intimpla? Omul cred ca ar recunoaste..
  • +10 (34 voturi)    
    Cateva completari. (Vineri, 6 ianuarie 2017, 18:08)

    man_and_twin [utilizator]

    TB zicea c-a inceput sa inregistreze convorbirile pe care le avea la Cotroceni dupa ce Rosca Stanescu a lansat niste minciuni despre ce i-ar fi spus lui Basescu. N-a amenintat si nici n-a sugerat c-ar face vreo dezvaluire. Altfel, a fost amuzanta aia cu Ponta si MTO-ul.

    Si daca tot e atat de atent la orice zice Traian Basescu, Tapalaga putea sa remarce ca fostul presedinte a spus din start ca nu i se pare plauzibil santajul imaginat de Ghita in biroul lui Ponta. Dar asa nici comploturile inchipuite de Tapalaga n-ar mai avea "clickabilitate" fara TB.

    Evident ca Ghita ascunde motivatia lui Ponta, ca doar n-o sa-si dea in vileag colegii de breasla. Tot asa cica s-a imprietenit cu Coldea, ca amandoi au copii si-si doreau sa-i creasca intr-o tara mai buna. Astea sunt ca benzile alea negre care intrerup un document desecretizat. Dar in acelasi timp, influenta serviciilor asupra lui Ponta nici nu mai necesita explicatii. Trimiterea ei in derizoriu, asa cum se tot agita Tapalaga, descalifica un jurnalist. Ori il califca in alta breasla.
    • 0 (14 voturi)    
      corect (Vineri, 6 ianuarie 2017, 19:03)

      TenziCarbone1 [anonim] i-a raspuns lui man_and_twin

      E un lucru bun ca exista si comentatori pe acest
      site care il pun la punct pe Tapalaga cu argumente.
    • +1 (9 voturi)    
      Am observat un lucru interesant (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 12:22)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui man_and_twin

      in ultimul an la Dan Tapalaga !

      Este vorba de enorma energie pe care a consumat-o pt a-l discredita pe Traian Basescu, pt a-l prezenta drept principalul adversar al democratiei si respectiv al PNL si al USR. Energia aceasta directionata exclusiv in lupta cu PSD-ALDE si in sustinerea USR ar fi insemnat un sprijin mult mai consistent pt opozitia de centru dreapta !

      Sa fie vorba cumva si de umori personale la mijloc ?

      PS. Oricum, constat ca si in 2017 jurnalistul de opinie DT, tot cu Basescu are treaba : Basescu conspira cu Ponta, cu Ghita, cu Udrea si vrea arestarea lui Coldea si a lui Kovesi.

      PPS. De ce oare se preface ca nu intelege : Basescu nu vrea arestarea celor doi, pt ca atunci ar insemna ca le sustine metodele. Vrea doar sa arate ce simplu e ca folosind schema delatiunii, "impodobita" putin si cu "beteala" unor inceputuri de adevar sau a unor adevaruri benigne sa influentezi opinia publica sugerand ca tratamentul penal trebuie sa fie egal pt toti, oameni obisnuiti ori sefi de institutii de forta !
      • +1 (5 voturi)    
        Ping Pong (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 14:04)

        man_and_twin [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

        Eu ma rezum la cel mai direct raspuns.
        Si Tapalaga joaca acelasi ping pong pe care l-au facut si Ponta si Antonescu candva, si-l face si Dragnea acum cand zice ca Iohannis e o copie a lui Basescu sau ca se lasa influentat de el.
        Dupa ce l-au demonizat cu totii acum si-l atribuie unul altuia. Pt un castig electoral.
        Pt fostii membri USL era clar, se bateau pe acelasi electorat.
        Dar de cand Ciolos si USR calaresc A3, si ravnesc si ei la acelasi public. Unii dintre ei si sustinatorii lor cred ca au de castigat daca intra in acelasi ping pong cu TB pe post de minge. Mai abat si atentia de la blaturile facute pt a fi sustinuti la guvernare de majroritatea lui Dragnea.
        • 0 (6 voturi)    
          O data in plus inseamna ca jocul lui DT (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 15:01)

          Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui man_and_twin

          nu este nici castigator, nici macar spectaculos.
      • 0 (8 voturi)    
        Vremuri de cumpana (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 14:21)

        motanul_gri [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

        Cu greu putea sa gaseasca Traian Basescu un moment mai nepotrivit decat acum pentru a se lansa in polemici privind justetea metodelor DNA.

        Cand tara e pe cale de a fi napadita de hoti, cand doar cateva redute mai rezista in fata asaltului penalilor impotriva statului de drept (DNA fiind una din aceste redute), acum e momentul ca opozitia - asa cum o fi ea, cu plusuri si minusuri - sa se lanseze intr-un razboi intern fratricid?
        Dl Basescu este un om mult prea inteligent pentru a nu vedea imaginea de ansamblu, pentru a nu discerne care este miza reala, primordiala a jocului !

        Din respect pentru TB, pe care l-am votat atat in 2004, cat si in 2009, am evitat pana acum sa comentez in vreun fel declaratiile sale referitoare la chestiunea Ghita. Nu o voi face nici acum.

        Voi scrie doar atat : dincolo si chiar mai mult decat loialitatea fireasca, omeneasca fata de familia si apropiatii sai, Presedintele Traian Basescu are in continuare (si va avea pana in ultima clipa a vietii sale) o datorie morala fata de cetatenii - peste 50% - care au crezut mesajul lui si i-au acordat increderea la cel mai inalt nivel in doua randuri. Si care cetateni inca mai privesc catre el si asteapta sa vada omul pe care l-au votat atunci.

        Consecventa fata de vechea sa imagine de luptator impotriva coruptiei si de sustinator neconditionat al institutiilor statului de drept este singura care ii va putea rezerva un loc de onoare in istoria acestei natii, si in constiinta generatiilor viitoare.
        • +3 (7 voturi)    
          Sincer, nu prea inteleg (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 15:40)

          man_and_twin [utilizator] i-a raspuns lui motanul_gri

          ...cum se impaca aici sustinerea aia neconditionata a INSTITUTIILOR ( nu persoanelor) statului de drept, intre care drepturile omului sunt cheia de bolta, cu sfatul de a nu se baga in polemici privind justetea metodelor DNA.
          • -1 (5 voturi)    
            Timing (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 19:03)

            motanul_gri [utilizator] i-a raspuns lui man_and_twin

            O idee buna poate duce la rezultate proaste daca este aplicata intr-un moment nepotrivit.

            Este bine ca actiunile institutiilor sa fie monitorizate, iar abuzurile (daca exista) sa fie sanctionate. Dar este rau sa alegi sa faci acest lucru exact inaintea asediului din partea unor alte forte care vor sa subordoneze aceste institutii, sau sa le lase fara puterea de a actiona.

            Unii, mai suparati, ar putea chiar pronunta cuvintele "atac pe doua fronturi" ...
            • +2 (2 voturi)    
              Concesii (Duminică, 8 ianuarie 2017, 17:37)

              man_and_twin [utilizator] i-a raspuns lui motanul_gri

              Pot sa fiu de acord cu asta, ca idee abstracta asa cum o definesti aici. Dar atunci nu poti sa mai spui ca sustii neconditionat statul de drept, nu?
            • +3 (3 voturi)    
              Concesii (Duminică, 8 ianuarie 2017, 17:37)

              man_and_twin [utilizator] i-a raspuns lui motanul_gri

              Pot sa fiu de acord cu asta, ca idee abstracta asa cum o definesti aici. Dar atunci nu poti sa mai spui ca sustii neconditionat statul de drept, nu?
            • +2 (2 voturi)    
              Te referi la oportunitate deci ! (Duminică, 8 ianuarie 2017, 21:11)

              Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui motanul_gri

              Motanule_gri in materie de abuzuri, de excese, de incalcari, de injustitii cred ca nu putem vorbi de alegerea momentului. Momentul TREBUIE sa fie acela cand ai descoperit excesul, cand ai observat abuzul, cand ai trait injustitia.
        • -3 (11 voturi)    
          din ciclul "gandesc prost, dar constant" (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 16:03)

          Gustav666 [utilizator] i-a raspuns lui motanul_gri

          Nici Basescu, nici Ghita, nici altcineva nu invinuiesc DNA-ul si SRI-ul ca institutii.
          Kovesi si Coldea sunt niste netrebnici pe persoana fizica.
          • +1 (7 voturi)    
            Din ciclul... (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 18:34)

            motanul_gri [utilizator] i-a raspuns lui Gustav666

            ..."Daca repet o aberatie de multe ori, incepe sa para ceva inteligent":

            Pe ce te-ai bazat ca sa pui verdictul : "Kovesi si Coldea sunt niste netrebnici" ? Pe inregistrarile urmaritului penal Ghita? Adica pe niste vorbe goale fara nicio dovada palpabila?

            Daca asculti (si crezi) tot ce spun penalii, vei ajunge la concluzia ca puscariile sunt populate numai de nevinovati, victime ale sistemului...
        • 0 (8 voturi)    
          M-am mai exprimat pe site in sensul asta (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 16:36)

          Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui motanul_gri

          si o s-o mai fac ori de cate ori o sa simt ca este nevoie (si in special pt cei care consider eu ca merita) : Traian Basescu nu este impotriva justitiei, impotriva statului de drept (ar fi si absurd cata vreme el a fost principalul promotor al edificarii statului de drept in Romania), ci este ferm impotriva exceselor care se pot manifesta intr-un stat de drept.

          Din acest motiv am convingerea ca se va impotrivi cu toata taria, convingerea si cu toata priceperea sa, adoptarii de catre Parlament a unei legi de amnistie si gratiere a faptelor de coruptie si a pedepselor aplicate de instante pt infractiunile de coruptie !
          • +2 (6 voturi)    
            Uaaau, vad ca esti un intim de-al lui (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 17:52)

            bdbd [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

            Basescu, le stii tu pe toate, cum gandeste, ce vrea, ce nu vrea, preferintele la mancare i le stii? dar ce-i place sa faca in timpul liber? ca vreau sa intuiesc nivelul de apropiere "institutionala" pe care il ai cu susnumitul, vad ca ne tot servesti din gandirea strategica a lui, din credintele lui intime si din planurile lui de viitor.
          • 0 (4 voturi)    
            ... (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 19:23)

            motanul_gri [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

            Intuitiv, dar si cantarind datele pe care le avem, inclin sa va dau dreptate !
      • -1 (7 voturi)    
        Eee, lasati, Basescu consuma cea mai (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 17:47)

        bdbd [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

        mare energie sa se discrediteze singur si pentru cine are cat de cat minte, ii si iese binisor. Restul postaceala din interes - "Basescu este cel mai bun, ca ca el nu mai gasim", pentru toate cretinatatile pe care le-a facut. Da' inteleg ca ti-a spus tie Basescu ca nu-i vrea p-aia arestati. Hai sa te cred ca chiar stii asta, ai o informatie la prima mana. Nuti, tu esti?
      • 0 (4 voturi)    
        cred ca si el, ca toti peneleii (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 18:13)

        om simplu din multime [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

        au pust toate oole in cosul kodrutzei si al lui dr.koldea, in loc sa puna tot efortul si sa foloseascca toata elocinta sa convinga boboru' sa iasa la vot, ca nu catusele schimba clasa politica, ci votul popular, dat cu buna credinta.

        daca ai in cine avea buna credinta....
  • 0 (26 voturi)    
    Când vezi toate astea, (Vineri, 6 ianuarie 2017, 18:16)

    brifcor [utilizator]

    Te crucesti sa constati ca România arata mai rau descât ultimul stat bananier din lume : servicii secrete scapate de sub orice control, presedinti care se joaca de-a ruleta ruseasca cu numirile înaltilor fuctionari ai statului, prim-ministri manipulati/santajati de un functionar platit de la buget sa apere interesele tarii.
    Mai avem putin si o sa ne spuna cineva ca ce fapt parlamentul a fost tras la sorti într-o taverna la ora trei dimineata si ca formatorii de opinie sunt în slujba lui Mugabe care vrea sa introduca în România moneda din Botswana. Halal tara, biet popor...
    • +1 (13 voturi)    
      Toti papagalii... (Vineri, 6 ianuarie 2017, 20:55)

      Fanfan la tulipe [utilizator] i-a raspuns lui brifcor

      ...isi dau cu parerea...Stii tu ce fac serviciile secrete...
      • +2 (10 voturi)    
        Cine zice, (Vineri, 6 ianuarie 2017, 22:23)

        brifcor [utilizator] i-a raspuns lui Fanfan la tulipe

        ala este.
        Ce asteapta românii de la conducatorii tarii si de la înaltii functionari ai statului ?
        Profesionalism si eficienta sau circ ?
        Fermitate sau slabiciune ?
        Discretie sau rufe murdare în piata publica ?
        Se pare ca astia ca tine prefera scandalul si apucaturile de mahala adevaratelor misiuni cu care au fost învestiti mai marii tarii !
      • 0 (2 voturi)    
        brifcor (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 13:14)

        Ilidia [utilizator] i-a raspuns lui Fanfan la tulipe

        Crezi ca merita "brifcor" sa-l bagi in seama? Adu-ti aminte ce era "brifcor"--niste apa colorata si aromata ptr. prostime...
  • +13 (19 voturi)    
    Încurcate-s toate (Vineri, 6 ianuarie 2017, 18:33)

    Radu I [utilizator]

    „Nu ma indoiesc ca Basescu, Ghita, Ponta, Kovesi, Coldea au avut destule intalniri institutionale.”
    GHIȚĂ? Ce caută acest personaj stupid, abject, malefic printre conducătorii de instituții?
    De către cine, și cum, și în ce scop a fost „plantat” acest Ghiță (despre care nu auzise nimeni până acum câțiva ani) ca șef al Comisiei de Control a SRI din Parlament? Întrebări retorice, desigur.
    Neîndoielnic este faptul că planul ăsta de distrugere, demolare, decredibilizare a instituțiilor statului este unul cu bătaie lungă, premeditat, „frământat” în laboratoare speciale, de către minți diabolice.
    O fi statul mafiot, despre care vorbește Traian Băsescu? Și cine l-a creat, supravegheat și perfecționat? O fi știind el ceva și poate vom afla și noi, până nu e prea târziu.
  • +19 (27 voturi)    
    Pai daca ultima acuzatie e bazata pe o minciuna (Vineri, 6 ianuarie 2017, 18:33)

    Ochiana [utilizator]

    de ce nu recunoasteti ca si celelalte inregistrari s-ar putea baza tot pe o minciuni, informatii false, trunchiate, luate din context etc

    Am spus-o si o mai spun. Acest Ghita este un penal si cuvintele unui penal nu valoreaza nici cat o ceapa degerata.Punct.
    Nu inteleg de ce ii faceti atata publicitate.
    Adevaratul pericol vine dinspre noul guvern cu acest Florin Iordache care vrea sa dea o lege a amnistierii si gratierii, o lege a raspunderii magistratilor etc.

    De acolo vine pericolul, nu din declaratiile pe care le face unul sau altul care nu are o nici o putere darmite legimitate.
    • 0 (8 voturi)    
      NU INTELEG (Vineri, 6 ianuarie 2017, 20:20)

      EmilNae [anonim] i-a raspuns lui Ochiana

      ce te sperie . Nu trebuie sa raspunda si magistratii pentru ce fac la fel ca tine ca mine.Trebuie tata. Si abia atunci cind vor raspunde vor lucra si corect nu vor raspunde la comenzi vor face justitie deadevaratelelea. Pina acum nu a fost asa si vezi ce se intimpla
      Si eu mai vreau ceva sa nu mai platesc eu si tu despagubiri pentru cei care au rezolutii favorabile la CEDO. Sa plateasca cine a gresit nu sa-l doara in spate si turcul plateste. Nu el magistratul sa plateasca
    • +9 (13 voturi)    
      De acord ! (Vineri, 6 ianuarie 2017, 22:49)

      motanul_gri [utilizator] i-a raspuns lui Ochiana

      Telenovela "In lumea lui Ghita" nu este altceva decat o diversiune ordinara ticluita in laboratoarele pesediste, menita sa distraga atentia publicului de la confruntarea iminenta intre Presedintele Iohannis si haita penalilor pe tema legilor gratierii si amnistiei.

      Este intelept ca interpretarea unor afirmatii controversate sa fie trecuta mai intai prin filtrul credibilitatii persoanei care le enunta. Iar Ghita are credibilitate zero.
      Daca ar fi avut macar o singura dovada serioasa care sa sprijine ceea ce a declarat, cu siguranta pana acum ar fi prezentat-o. Dar nu are !
      • -2 (6 voturi)    
        diversiune? (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 16:09)

        Gustav666 [utilizator] i-a raspuns lui motanul_gri

        Pai chiar diversiune este discursul lui Iohannis de la CSM de ieri crezandu-se ca lumea va pune botul la aiurelile lui mutulica.
        N-a tinut figura, capul de afis raman dezvaluirile lui Ghita confirmate de Basescu.
        • 0 (0 voturi)    
          Lumea buna da, lumea proasta nu (Duminică, 8 ianuarie 2017, 20:23)

          Maniu [utilizator] i-a raspuns lui Gustav666

          proasta stricto sensu.
  • -4 (34 voturi)    
    inca un articol (Vineri, 6 ianuarie 2017, 18:34)

    victor L [utilizator]

    chiar demn de jurnalismul practicat de Gadea si amicii ori canalul lui Guiţă tv.
    Ura nu face bine la logica, sau chiar va atinge sintagma "lingători de clanțe”?
    • 0 (8 voturi)    
      cred ca il atinge (Vineri, 6 ianuarie 2017, 19:06)

      TenziCarbone1 [anonim] i-a raspuns lui victor L

      sau trebuie sa scrie ca sa poata face apoi decontul!
    • -1 (7 voturi)    
      cred ca il atinge (Vineri, 6 ianuarie 2017, 19:06)

      TenziCarbone1 [anonim] i-a raspuns lui victor L

      sau trebuie sa scrie ca sa poata face apoi decontul!
    • -1 (11 voturi)    
      Si-a revenit gagiul! (Vineri, 6 ianuarie 2017, 19:38)

      inganduratul [utilizator] i-a raspuns lui victor L

      Da Tapalaga, sigur ca Basescu e vinovat. Chiar si de viscolul de afara!
    • +1 (9 voturi)    
      Va simt rupt in doua :) (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 11:04)

      v_sile [utilizator] i-a raspuns lui victor L

      Stiu ca sunteti un sustinator al lui TB. Articolul lui Tapalaga va scoate din minti. Dar, ii urati sincer si pe Gadea sau Guita TV.

      Totusi nu va simtiti cumva ciudat? Basescu ii trimite toate mesajele prin Guita TV. Mai rau, mesajele sunt din ce mai asemanatoare, pana la identitate cu cele trimise de Gadea sau cele de la Guita TV.

      Ultimul mesaj e cam asa: Dosarul Voiculescu e un dosar pur politic, DNA-ul, serviiile si judecatorii s-au aliat cu totii sa il bage pe Voiculescu in puscarie cat mai mult.

      Vedeti ce declara pe exact acelasi subiect Basescu acum 5-6 ani, cand era in functie si avea practic acces la orice informatie, fiind presedintele tarii

      Chiar sunteti capabil sa va rasuciti la 180, 360 sau 720 de grade, dupa cum se rasuceste si Basescu?

      Atata fidelitate mai rar, zau asa. Poate ar trebui sa va ganditi ca sunt oameni care chiar nu se pot rasuci in felul asta, in care azi Voiculescu e un mogul mafiot, iar maine e o victima politica. Tapalaga, de exemplu, nu poate.

      P.S. Doar daca nu cumva sunteti Elena Udrea si scrieti sub pseudonim:)

      Dar era o gluma, chiar nu cred asta, caci deja va recunosc stilul, imi pareti o persoana inteligenta care scrie din convingere
      • -2 (6 voturi)    
        Rade ciob de oala sparta (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 13:24)

        man_and_twin [utilizator] i-a raspuns lui v_sile

        Ai prins din zborpesurse o mincuna si acum o raspandesti in cat mai multe exemplare pe aici.
        Daca-ti place sa te joci asa, sub pseudonimul tau care Vasile s-o ascunde, ala de la SRI?
      • -2 (6 voturi)    
        valabila vorba veche: (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 14:01)

        victor L [utilizator] i-a raspuns lui v_sile

        daca taceai, filozof ramineai :P
      • +2 (10 voturi)    
        Slaba incercare dom Vasilica de a traduce (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 14:23)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui v_sile

        mata, un antibasist, mesajele Marinarului !

        Ai sorbit emisiunea lui Gadea si acum vii si prestezi in mod penibil pe HN !

        De unde ai dedus alianta intre DNA si judecatori , facuta in scopul de a-l infunda cat mai tare pe Voiculescu ? Un argumentatel, ceva ? Se accepta chiar si de pe Latrine si de pe Cotet TV ! :)

        De unde ai dedus ca judecatorii au vrut "sa il bage pe Voiculescu in puscarie cat mai mult" ?

        Judecatoarea Bogdan nu i-a aplicat niciun spor de pedeapsa lui Voiculescu, desi codul penal in vigoare la data judecatii permitea , iar sporul maxim era in cuantum de 3 ani.

        Cat priveste faptul ca Basescu apare la RTV care-i problema ? Apare si la BI TV si la TVR. Daca l-ar invita Digi 24 sunt convins ca ar onora invitatia. Ba sunt ferm convins ca daca Gadea l-ar invita la Sinteza zilei s-ar duce asumandu-si riscul ca Pastorul sa nu respecte nimic din protocolul convenit, respectiv, cu riscul de a se trezi cu tot batalionul de moderatori si invitati platiti ai Latrinelor pe cap, punandu-i toti intrebari si nelasandu-l sa raspunda la nici una. Dar lui Gadea ii e frica de Basescu si daca ar avea in spate pe toti salariatii trustului Intact.

        Cand fruntasii USR se duc la Latrine, e bine, e rau ?

        In fine, chestia cu "mesajele identice"ale lui Basescu si ale lui Gadea, nu merita raspuns pt ca e pur propagandistica.

        Cata vreme, pt cele doua televiziuni Basescu ramane raul suprem, cata vreme tot ceea ce se intampla in Romania si in lume si nu convine celor de la Intact si de la RTV, se datoreaza lui Basescu, Marinarul nu are cum sa aiba mesaje identice cu Ghita, Gadea & co.

        Asa ca slaba incercare !

        PS. Oricum, nu-l vad bine nici pe Dan Tapalaga. Zice ca ii e adversar lui Base dar a fost vazut ieri trecand pe strada pe care cu doua zile mai inainte, pasise si Basescu. Pai se poate una ca asta ?
      • 0 (4 voturi)    
        sunt doua feluiri de oameni (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 18:08)

        om simplu din multime [utilizator] i-a raspuns lui v_sile

        unii judeca si inteleg cu capu' lor.
        si sunt si multi care au nevoie sa bage nasul in latrine, spre a pricepe.
        necazul este ca raspandesc putoarea pe unde trec.
  • +5 (17 voturi)    
    Nu vi se pare ca articolul este cam imbacsit (Vineri, 6 ianuarie 2017, 20:14)

    Susufler0 [utilizator]

    de idei preconcepute si ca incontinuare sapa la temelia lui Basescu ? Asta pare de la un timp principala preocupare a dvs d-le DT.

    Altfel, spuneti-mi si mie, va rog, de unde pana unde convingerea ca Basescu va sustine legea amnistiei si gratierii ? A facut un minim gest in acest sens ? A lasat prin vreuna din declaratiile sale aceasta impresie ? Sau asta este pur si simplu credinta dvs, convingerea dvs, dorinta dvs, pt a putea pune apoi punct in mod deffinitiv acestui subiect care va macina ?

    PS. Pregatiti-va, d-le Dan Tapalaga sa il vedeti pe Basescu militand impotriva unei legi de amnistie si/sau de gratiere a infractiunilor de coruptie si a pedepselor aplicate pt fapte de coruptie.
    • -2 (8 voturi)    
      Hai sa va spun eu de unde e convingerea (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 11:12)

      v_sile [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      1. PMP are o tona de aliante cu PSD/ALDE la nivel local, dupa alegeri. Fara greata

      2. PMP voteaza absolut toate mizeriile promovate de Firea si PSD/ALDE in Consiliul General Bucuresti. Fara PMP ar fi mult mai dificil pentru PSD si ALDE.

      3. La instalarea noului guvern PSD, un guvern slab, cenusiu, practic un guvern marioneta a lui Dragnea, Basescu a fost mut ca o lebada.

      4. Opozitia PMP/Basescu la PSD e deja o gluma proasta. Basescu nu mai pare pregatit decat pentru "lupta" cu serviciile, cu DNA si cu judecatorii, ca sa nu se mai ocupe de apropiati si de familie, prinsa in N dosare de coruptie.

      5. Mesajele lui Base se fac exclusive de la televiziunea amicului Ghita, pe care Base l-a reevaluat de mult: de la mafiotul Ghita a ajuns "specialistul in IT" Ghita, care care spune mereu adevarul despre Kovesi.

      Cu mintea mea, privind de la 1 la 5, eu spun ca in cazul unei legi a aministiei, PMP/Basescu vor face cel mult o opozitie de forma. PMP, Basescu si apropiatii au astazi nevoie de aceasta lege la fel ca PSD-ul. PMP, Basescu si apropiatii au nevoie astazi de un DNA castrat la fel ca si PSD-ul, daca nu chiar mai mult decat PSD-ul.
      • -1 (5 voturi)    
        Foarte corect tot ce spuneți! (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 12:24)

        Radu I [utilizator] i-a raspuns lui v_sile

        Numai cine nu vrea să vadă, nu vede evidența. Aceea că, în cei 10 ani de domnie, diabolicul Traian Băsescu a jucat doar un rol. Rolul Reformatorului, al Providențialului, născut să salveze țărișoara, democrația. Magistral joc, nimic de zis, i-a păcălit pe mulți. E timpul să vedem cu toții cine este Traian Băsescu, cel adevărat. Că Mafia, despre care (cu cinism) ne vorbește astăzi a fost plămădită, crescută, perfecționată sub privirile lui protectoare. Îl regăsim astăzi alături de Ghiță &compania. Acolo unde, de fapt, a fost întotdeauna.
        Încă o dată, numai cine are ochelari de cal, nu vede și nu înțelege evidența.
        • 0 (8 voturi)    
          hahaha ! (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 15:49)

          om simplu din multime [utilizator] i-a raspuns lui Radu I

          pe timpul lui ilici, milu, bombonel, era lacrima christi.
          mafia n'a existat cand s'au privatizat ..mormanele de fier vechi.
          miliardele facute atunci s'au prescris, raman bine mersi, in mana apucatorilor.. cinstit.
          pe timpul guvernarii lui bombonel mafia nu exista, era liniste. aia da, era liniste..cum promitea si ilici. ii linistea pe toti care caraiau...

          mai draga, voi unde'ati trait tot timpul ala ?!
          sau sunteti din aia care su dus'o bine, in liniste ?! :-)
          • +1 (5 voturi)    
            Eh, nu e ca nu exista, exista, cum sa nu (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 18:00)

            bdbd [utilizator] i-a raspuns lui om simplu din multime

            tocmai d-aia a avut ce prelua si perfectiona regimul Basescu, n-a luat-o de la zero, pe majoritatea i-a preluat de la ailalti.
      • 0 (4 voturi)    
        cu mintea mea (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 13:17)

        Ilidia [utilizator] i-a raspuns lui v_sile

        "Cu mintea mea"...Dar cine ti-a spus ca ai in dotare asa ceva !?
      • +4 (8 voturi)    
        Convingerea a fost falsificata deja. (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 13:38)

        man_and_twin [utilizator] i-a raspuns lui v_sile

        Tot asa sustinea Tapalaga ca imediat dupa alegeri PSD va face majoritatea cu ALD si PMP. Asta dupa istoria recenta in care am asistat la formarea unui USL, dupa ce am asistat la validarea guvernului Ciolos sustinut de PNL si de majoritatea PSD, si la blatul facut de PNL cu PSD atat in alegerile locale la Bucuresti, cat si la trecerea unor surogate de legi ca cea cu votul intr-un singur tur si cel prin corepsondenta. Mai sunt cateva exemple prin care si-au tradat electoratul.

        Tapalaga (si nu HN) face parte din corul ala de jurnalisti care pt a abate atentia de la blaturile facute de PNL si Ciolos, il tot impinge pe Basescu in bratele lui Dragnea.

        Nu e nimic original in asta, la fel s-a intamplat si la ruperea USL-ului. Fiecare dintre parti atribuindu-l pe TB celorlalti. L-au demonizat si acum isi demonizeaza adversarii prin asocierea cu Train Basescu. Politruci si jurnalisti deopotriva, greu sa mai faci o deosebire intre ei de cele mai multe ori.
        • +2 (8 voturi)    
          base ii numeste simplu: (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 15:56)

          om simplu din multime [utilizator] i-a raspuns lui man_and_twin

          "deontologii de serviciu"
        • 0 (6 voturi)    
          Ca sa fie si mai simplu de inteles ! (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 16:56)

          Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui man_and_twin

          PNL l-a luat pe Basescu care era adversarul traditional al PSD si si l-a transformat in mod artificial in adversar, vazand ca treaba asta tine (IN MOD NATURAL !) la social democrati. Facand miscarea asta simpla si comoda nu a mai avut timp sa se gandeasca si la altceva. Din aceasta cauza ruperea USL i-a prins descoperiti si asa au ajuns la o alta miscare aparent (DOAR APARENT !) salvatoare : aceea a unirii cu PDL-ul.

          Iata acum ca dupa 11 decembrie si aceasta "strategie" politic s-a dovedit ieftina, pardon, lipsita de valoare !

          PS. Ce va face in continuare PNL ? Ca doar nu o sa inceapa sa i se opuna PSD-ului ! ;)
          • +2 (6 voturi)    
            Inc-o oda! (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 18:08)

            bdbd [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

            sper ca renteaza ;-).
            • +1 (3 voturi)    
              bd, tu imi esti foarte simpatic asa incat (Duminică, 8 ianuarie 2017, 15:20)

              Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui bdbd

              pt tine, pt ca sa intelegi tu, sunt dispus sa repet de cate ori va fi nevoie ! :)
              Deci : Dupa ruperea USL, de cand si l-au stabilit subiect permanent de campanie pe Traian Basescu, liberalii pierd toate alegerile la care participa, indiferent ca este vorba de europarlamentare, de locale sau de parlamentare.

              In schimb, partidul care in mod natural le este adversar, castiga tot.

              PS. Si liberalii tot nu se trezesc ! :)

              PPS. Gurile rele numesc asta insa "blat" ! ;)

              PPPS. Eu unul insa nu le cred ! :)
              • -1 (3 voturi)    
                Extraordinar, ca d-aia pierde (Duminică, 8 ianuarie 2017, 16:40)

                bdbd [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                PNL alegerile, ca se ia de Basescu! halal logica!
                • +2 (2 voturi)    
                  Ordinar (Luni, 9 ianuarie 2017, 13:25)

                  man_and_twin [utilizator] i-a raspuns lui bdbd

                  Nu de-aia pierd, dar nici nu-i ajuta. Pt ca ei oricum nu castiga ceva din electoratul pesedist.
        • +1 (5 voturi)    
          Hhahhaaa, cuuum? nu pot sa cred, (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 18:06)

          bdbd [utilizator] i-a raspuns lui man_and_twin

          Tapalaga a zis ca PSD va face majoritate cu PMP? pai, partidul PMP au 8 parlamentari cu totii, cum ar fi putut face majoritate cu ei? Ia da-mi si mie linkul, pls. Numai ca nu-i nevoie de protocoale semnate ca sa votezi pentru legile PSD care te coafeaza, gen pusul justitiei pe butuci, votezi si gata, ce atata garagata. Stiind ce frumos functioneaza aranjamentul dintre PSD si PMP in primarii si consiliile judetene, care-i planul, dupa parerea ta?
          • +2 (2 voturi)    
            WTF (Luni, 9 ianuarie 2017, 13:37)

            man_and_twin [utilizator] i-a raspuns lui bdbd

            Cred ca nu cunosti diferenta dintre un parlamentar si un senator.
            PMP are 24 de parlamentari "cu totii", dintre care 8 senatori si 16 deputati.

            Eu nu cunosc planuri, am zis doar ca scenarita asta a lui Taplaga nu are noima. Aliati itraditionali ai PSD-ului fiind PNL. Inclusiv in sustinerea guvernului Ciolos si a unor proiecate ca alegerile intr-u singur tur ori surogatul de vot prin corespondenta.
      • 0 (8 voturi)    
        Slab Vasilica, slab de tot ! (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 16:08)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui v_sile

        Pai cu asta vrei tu sa ma convingi ?

        1. Aliante in administratia locala cu PSD ! Da ! Dar are si cu PNL. Te pomenesti ca alianta cu PNL e plina de "greata".

        2. La lozinci suntem toti tari ! Zii macar o masura promovata de Firea si PSD-ALDE votata de PMP, apoi sa vedem daca este o mizerie sau nu si apoi sa vedem daca intr-adevar au votat toate masurile.

        3. Basescu a avut opozitia cea mai tare declarand ca nu ar fi acceptat nominalizarea lui Viforeanu ala. Apoi, in Parlament au votat impotriva. Au avut la dispozitie 4 minute pt mesaj iar mesajul lui Steriu a fost excelent. Nu-i suficient pt tine ?

        4. La punctul asta unde de la inceput imi servesti o convingere de-a ta nesustinuta de nimic iti reamintesc daca ai uitat cumva ca doar lucruriile notorii nu trebuiesc dovedite, in rest...

        5. Basescu nu refuza invitatiile niciunei televiziuni. da se duce mai des la RTV fiindca este invitat mai des. Se duce si la B 1 TV si la TVR(ups, mai prins: aici este invitat de fostul angajat al Latrinei 3 pe care il troznea la conferintele de presa de la Cotroceni !) In campanie se ducea si la DIGI 24. In rest, treaba cu "prietenia" cu Ghita serveste-o cand te dai pe site-ul Latrinei, da ?

        PS. Iar in final, Vasilica incerci sa spui ca nu esti un troll care raspandeste mesaje.

        PPS. Ei bine, nu te cred !
        • -1 (5 voturi)    
          Maaama , se bat aia de la RTV (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 18:11)

          bdbd [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

          sa-l invite pe Basescu la ei la televiziune...dupa prezidentiale, numai titluri de genul Iohannis pune la cale planul lui Basescu, Iohannis este omul lui Basescu si va taia pensiile si salariile, ca Basescu, si altele asemenea curgeau pe benzile de la RTV. Nu-ti da de banuit totusi de ce merge Basescu la RTV? ca-l invita aia sau ca ii e Ghita obligat?
          • +1 (5 voturi)    
            Ha-ha... e buna asta cu obligatia lui Ghita (Duminică, 8 ianuarie 2017, 2:08)

            Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui bdbd

            fata de Basescu ! :)))

            Mi-ai starnit curiozitatea. Fii gentil, te rog si dezvolta nitel subiectul !

            PS. Iti multumesc anticipat. ;)
            • 0 (4 voturi)    
              Pai, cauta si tu declaratiile lui Udrea (Duminică, 8 ianuarie 2017, 11:01)

              bdbd [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

              despre aranjamentele lui Ghita. http://www.flux24.ro/dezvaluiri-explozive-din-jurnalul-elenei-udrea-despre-ghita-sri-si-afacerea-rtv/ Daca Ghita n-ar fi avut un aranjament cu Basescu, de ce s-ar fi dus la "presedintie" sa ceara acordul de infiintare a RTV? Da' citeste cu atentie, nu te preface ca citesti doar. Si ai putea sa-ti cauti si singur pe net alte articole despre acest subiect, vezi ca mai sunt completari. Eu ti-am dat un hint, doar. Restul fa-l si tu singur. Ti-am mai spus, nu ma mai pune pe mine sa-ti fac informarile.
  • 0 (12 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Vineri, 6 ianuarie 2017, 20:20)

    [anonim]

    • +2 (6 voturi)    
      tinerete (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 13:18)

      Ilidia [utilizator] i-a raspuns lui

      Zici ca esti tanar.. Tineretea nu scuza prostia....
    • 0 (4 voturi)    
      Nice try ! (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 17:05)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui

      @Razvan_M, mesajul asta l-ai mai postat si in timpul campaniei electorale (cu mici ajustari de ordin temporal!) Eu zic sa-l mai schimbi.

      PS. Nu uita ca internetul are memorie luuuunga !

      PPS. O seara buna !
      • +1 (1 vot)    
        Hai, ca ti-am dat si eu un like (Duminică, 8 ianuarie 2017, 11:03)

        bdbd [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

        cand meriti, meriti!
      • 0 (2 voturi)    
        Comentariu sters de utilizator (Duminică, 8 ianuarie 2017, 12:09)

        [anonim] i-a raspuns lui Susufler0

        • +1 (3 voturi)    
          Vezi ca ti-am raspuns mai sus (Duminică, 8 ianuarie 2017, 13:33)

          Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui

          (la primul tau comment !)

          Eu sunt indreptatit sa te intreb : Ce vrei sa dezbata cei care te citesc ? O parere pe care o exprimi FARA SA O ARGUMENTEZI DE LOC ?
    • -1 (3 voturi)    
      Eu zic ca nulitatile nu pot veni cu nicio oferta (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 18:49)

      Maniu [utilizator] i-a raspuns lui

      politica. Oameni buni, politica stiau ce-nseamna Ratiu, Coposu... Dupa 1989 n-am avut decat securisti, activisti si hoti. Asta nu-nseamna politica.
    • +2 (2 voturi)    
      Toate partidele care au intrat in Parlament (Duminică, 8 ianuarie 2017, 13:28)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui

      au oferte politice reale. Toate promit construirea de spitale, de scoli, de drumuri. Unele promit investitii mai multe si crestere economica pe seama lor. Altele, promit crestere pe baza de consum in special cu depasirea deficitului convenit cu CE (PSD).

      Tu spui ca PSD vine cu singura oferta politica reala a momentului, fara insa sa fi motivat macar in doua-trei fraze in ce consta "realitatea" ofertei lor si "irealitatea" ofertei celorlalte partide !

      La fel ai procedat si in perioada campaniei electorale !

      PS. Nu merge asa daca vrei sa fii crezut !
      • 0 (2 voturi)    
        Comentariu sters de utilizator (Luni, 9 ianuarie 2017, 12:14)

        [anonim] i-a raspuns lui Susufler0

        • +1 (1 vot)    
          Nu am avut in vedere PNL in comentariul (Luni, 9 ianuarie 2017, 14:43)

          Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui

          meu, dar daca ai facut referire la el, te intreb si eu : dar PSD cu ce s-a schimbat ?

          PS. Iti atrag atentia cordial ca tot nu mi-ai argumentat in ce consta "realitatea" ofertei PSD in raport de ofertele celorlalte partide !
  • -1 (13 voturi)    
    basescu si gasca de penali mincinosi... (Vineri, 6 ianuarie 2017, 21:01)

    Fanfan la tulipe [utilizator]

    ...dau din colt in colt ca sobolanii...se apropie de Beciul domnesc, musca, latra in stanga si-n dreapta, ca niste animale haituite...basescu, ponta, ghita, udrea, psd, alde, tariceanu, toti o gasca de penali care au furat Romania de 25 de ani, care au devalizat tara, care au furat miliarde de euro in timp ce erau reduse salarii si pensii, care au furat prin coruptie miliarde de euro de la stat prin contracte fictive sau cu dedicatie, care au privatizat fraudulos, care au facut averi, vor acum sa credem ca sunt victime ale justitiei??? Cat de fraieri ne cred??? La puscarie cu infractorii, la racoare, acolo nu o sa mai aiba timp de regizat filmulete...de-abia astept sa vad toate aceste personaje sinistre la puscarie...De s-ar misca justitia mai repede...
    • -1 (3 voturi)    
      Foarte interesant ca ti-ai luat multe (Duminică, 8 ianuarie 2017, 16:44)

      bdbd [utilizator] i-a raspuns lui Fanfan la tulipe

      minusuri - ca mesajul e corect - cine a furat sa mearga la puscarie. Cred ca ti-ai luat si de la stanga si de la dreapta, clar ca "apreciaza" postarea doar independentii si cei fara musca pe caciula. Dupa cum se vede, suntem jumi-juma.
  • -2 (12 voturi)    
    axaxax (Vineri, 6 ianuarie 2017, 21:26)

    solar [utilizator]

    Alte scenarii. alte senzationalisme ? Acum complicam si mai mult lucrurile? Aruncam pe piata alte scenarii si mai oculte?Punem pe Basescu din nou in fruntea nelegiuitilor de comunisti mafioti ca sa ne iasa” noua ”... pasientele Pana cand, si pana unde putem asocia pe omul (Basescu )care a condamnat comunismul in Parlament si in FATA LUMII , dimpreuna cu o comisie - credeam si cred si acum - temeinic constituita pe logică, ratiune si OMENIE si sa-l metamorfozam in seful mafiei comuniste? INCREDIBIL ? DEBILITATEA NOASTRA MORALA si-a atins chiar apogeul?
    Cine arunca pe piata ”drogatilor ” tot droguri, nu se numesc si ei tot TRAFICANTI ???
    Restauratia este aici printre noi de-acuma si noua ne arde de aruncat pe piata alte si alte bazaconii mizerabile care sa ne intunece mintile?
    VREAU SA AUD VOCILE CELOR CARE AU FORMAT SI AU DUS PANA LA CAPAT CONCLUZIILE SI TEMEIRILE CONDAMNARII COMUNISMULUI !!!! Sper ca nu am ajuns atat de JOS incat SA NE JUCAM DE-A TARA IN BUMBI !!
  • +2 (14 voturi)    
    daca a ajuns (Vineri, 6 ianuarie 2017, 22:10)

    xanti [utilizator]

    Sa preia Tapalaga abelatiile lui Ghita e grav ,inseamna ca si-a atins scopul.
    • 0 (6 voturi)    
      Cred ca eu am inteles altceva (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 11:13)

      v_sile [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      Tapalaga preia aberatiile lui Ghita tocmai pentru a le demonta si a arata ca sunt minciuni grosiere.

      Cititi mai cu atentie.
  • +1 (7 voturi)    
    xzxzxzx (Vineri, 6 ianuarie 2017, 23:12)

    solar [utilizator]

    Domnul TAPALAGA va trebui sa explice si sa formuleze versiunea, varianta ( cum vreti s-o denumim) proprie lui si a HN a faptului ca D-na KOVESI nu a a participat la sedinta CSM alaturi de K.Johannis. Imposibil sa nu fi fost invitata ! Asa ceva nu cred!!! Din moment ce a lansat discutia , trebuie sa aiba curajul si onestitatea sa ne expuna versiunea proprie a acestei neparticipari.
  • -3 (3 voturi)    
    Ghita va face ... alvita! (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 10:07)

    ihateyou [utilizator]

    Unul de-al vostru ... va face binomul de cacao? ...:))

    Vedeti ca dusmanii se strang impotriva voastra ... plagiate ... dezvaluiri ghitiste, antene, rtv-uri, amnistii, alegeri pierdute pe linie, cresteri de salarii si pensii, pensionarii deja va urasc din ficati, teleormanul este gata sa-si declare autonomia, Putin isi trimite hackerii pe voi, Trump e Trump, Allah e mare! ...:))

    Va supravietui Binomul acestui atac concentrat din toate partile? Koldea si Covesi vor reusi sa ramana pe pozitile castigate ... de Abuzatori Sefi ai Statului de Drepti? ...:)) Dar Justita care este practic ... Emblema Roomaniei ... in Europa si in Lume? Va fi ea subjugata de cetatenii abuzati si de victimele politice, econmoice, mediatice? ...:))

    Intrebari grele ... viata este o lupta ... the strong survive ... the weak ... perish! Cred a venit momentul ... sa scoateti si ambasadele la inaintare ... adica artileria grea ... macar una din ele ... care a mai ramas ... pe senile! ...:)) De altfel ... voi ... Presa Libera si ne-moguliana ... stit ce aveti de facut ... in transee, la datorie ... focuri de acoperire ... shoot to kill! ...:)) 2017 este un an important pe frontul carpatic ...:)) Daca nu se poate o victorie mare si decisiva ... macar mai multe victorii mici ... vin si condamnari pentru imunii Dragnea si Tariceanu ... iar rechinul imobiliar din Sibiu ... isi va competa cu siguranta setul de 6 case ... cu diurna de Presedinte, daca nu poate intra si in fondul de rezerva ... 'Palm Beach'! ...:))
  • -3 (3 voturi)    
    ceata... (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 10:11)

    Viorica Alexandru [utilizator]

    nu prea intelegeti despre ce este vorba...
    Nu mai aveti surse?

    Eu as merge pe mana celui mai destept ...
  • +3 (9 voturi)    
    Razboiul cu minciunile nu se duce tacand (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 10:16)

    valll [utilizator]

    Dar nici cenzurand, sper ca e o eroare tehnica, nu cenzura faptul ca am postat de ceva timp, aici, un comentariu care nu s-a publicat. Il reiau, cu o completare:
    „E timpul ca cei vizati, dar si cei care se ocupa de ADEVAR in tara asta sa se miste mai repede!
    Oricat de dificil ii este, Codruta Kovesi trebuie sa iasa la rampa. A demisiona invocandu-se onoarea, pudoarea, protejarea institutiei, este un mare rau facut luptei anticoruptie si luptei pentru ADEVAR.
    Sa demisioneze numai daca recunoaste ca e corupta. Daca nu, are datoria sa se apere si, mai ales, sa lupte ca sa ramana.
    Nu am o asemenea pretentie de la fostul presedinte. Se pare ca este co-autor al scenariului serialului „Ghita”. Episoadele in care ne vorbeste Ghita-fugarul, sunt seria a III-a. Prima serie, preambulul, a fost jurnalul lui Udrea. Seria a II-a continea afirmatiile in direct ale lui Ghita, aruncate ca din intamplare. Gaselnita lor este ca, desi Ghita nu ofera dovezi, spusele lui erau confirmate cand de Ponta, cand de Basescu care parca, isi aminteau ca era ceva in sensul asta.Sau de celebrul jurnal dat in pastrare celui despre care banuesc ca este urzitorul principal al povestii."
    • -2 (10 voturi)    
      Pai cum sa iasa la rampa daca se simte cu (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 12:52)

      xrogo [utilizator] i-a raspuns lui valll

      musca pe caciula,n-ati vazut ca nici invitatia la CSM n-a onorat-o nici in public n-a iesit dupa albirea penibila a plagiatului!
  • +3 (9 voturi)    
    site ul asta (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 13:31)

    om simplu din multime [utilizator]

    e plin de agenti acoperiti :-)))
    numa ca postacii e foarte stravezii !

    kodruta si coldea nu pot fi atinsi nici cu un trandafir...

    vor fi atinsi de trei trandafiri, din nefericire.
    caci se pare ca trandafirii sunt mai tari ca ficusul, care n'are spate.
    penele e varza. iar ciolos mai mult a deranjat in campanie...
  • +5 (7 voturi)    
    Voi ce parere aveti? (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 15:05)

    spirache [utilizator]

    Discutie la o frizerie bucuresteana alaltaieri(joi). Protagonisti:frizerita(60 ani), frizerita(35 ani), frizer(40 ani), client barbat(60 ani) si subscrisul(martor). Frizerita(60 ani): "-Ati vazut ce i-a zis Iohannis lui Dragnea? Ca el este singurul care stie din scoarta in scoarta ala, ihhh, ala....)
    Frizer(40 ani):"Da, ala, Codu' Penal si Codu' de Procedura Penala...daa.."
    Frizerita(60 ani): "-Da, asa e....da"
    [...discutie halucinanta despre facerea legilor si respectivele coduri (vreo 5 minute)...]
    Frizerita(60 ani): "Asta, Avocatul Poporului, Ciorbea,aaa, da, Victor Ciorbea a facut ceva, o cerere sau ceva ca sa nu mai intre condamnatii penal in guvern. Bine a facut, ca toti fura, da' se opune Iohannis, nu vrea sa-l lase pe Ciorbea...".
    [...alta discutie halucinanta (Kafka ar parea lipsit de talent pe langa ce debitau astia)...]
    Intrebare: Cum este posibil ca doua stiri sa fie receptate atat de ciudat? Prima stire a devenit mutanta, iar a doua inteleasa exact pe dos. Stiu, de asemenea, ca sigur exista o patura groasa a populatiei care intrebata dupa ce a urmarit un film artistic care a fost ideea filmului, sinopticul acestuia,
    nu ar fi stare decat sa spuna daca a fost cu bataie sau fara....Asta e poporul roman!
    • +4 (8 voturi)    
      Total de acord (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 16:52)

      KostasP [utilizator] i-a raspuns lui spirache

      Dar ceea ce este si mai trist este ca oameni educati si cu o inteligenta peste medie (dar total dezinformati si ignoranti pe subiect) au votat tot psd. Scuza: toti fura, macar astia ne dau si noua ceva. Si uite asa Ro incape inca o data pe mana rusofililor. La asa natie, asa soarta. Putin isi freaca mainile de bucurie.
  • +4 (8 voturi)    
    Cine a platit extradarea lui Nicolae Popa? (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 15:12)

    marian_ulise [utilizator]

    Daca Ghita minte ca a platit el, atunci cine a platit cei 200.000 de euro? Eu cred ca Ghita nu minte.
  • +2 (8 voturi)    
    E posibil (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 15:21)

    Ciobanul Bucur [utilizator]

    ca in vreo discutie, candva, Coldea sa-l fi pus pe Ponta la curent cu sprijinul american pentru Codruta si sa-i fi spus cam la ce sa se astepte daca refuza. Dar asta ar fi putut fi pur si simplu o informare, nu un santaj, cum zice acum Ghita.
    • -1 (3 voturi)    
      Rosca Stanescu da aceeasi interpretare (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 22:50)

      Ciobanul Bucur [utilizator] i-a raspuns lui Ciobanul Bucur

      La A3 SRS a exprimat acum aceeasi idee ca posibilitate de interpretare. In plus intareste cu informatia ca dl. Coldea, stiindu-l pe Ponta ca ofiter acoperit al SIE, il punea la curent cu urmarile obiective ale refuzului de a da curs sustinerii americanilor.
  • +2 (8 voturi)    
    zice dom' tapalaga (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 15:36)

    om simplu din multime [utilizator]

    Traian Basescu se tot agita cu inregistrarile astea de vreo cateva luni de zile. Neclar ce urmareste.
    ...................................................
    pai, taman aia urmareste, ce'a zis procurorul general, sa fie chemat sa depuna marturie.
    nu vrea sa dea inregistrarile altundeva decat la o audiere oficiala, in fata unui judecator.
    probabil, bazat pe increderea pe care o are in ...servicii, dna.:-)
    date anchetatorului, pot apare pe bucati, cum a dat si ghita inregistrarea cu base.
    si cum mai apar prin presa inregistrarile de prin dosare..pe sprinceana.

    ele sunt probe si trebuie produse in justitie.
    nici dna nici sri nu sunt Justittia.d
    conf. constitutiei, justitia este facuta de iccj, curtile de apel, tribunale si judecatorii. deci, astia sunt justitia, sistemul de justitie..
    dna este organ de cercetare si instruire a cazurilor prezentate de organele de investigatii, politie.

    la cedo au fost multe cazuri castigate pe motiv ca probele au fost masluite s'au nu au fost prezentate in curte, vina procurorilor, sau chiar nu au fost luate in consideratie, caz in care e vina judecatorului.

    cum zicea forest gump, shit happens ! :-)
  • +6 (12 voturi)    
    De ce va mai agitati? (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 16:49)

    KostasP [utilizator]

    Boborul a vandut inca odata tara la rusi pt ca scarbitii au stat acasa. Aveti ceea ce meritati toti.
    • +1 (3 voturi)    
      xzxzxzx (Duminică, 8 ianuarie 2017, 0:55)

      solar [utilizator] i-a raspuns lui KostasP

      Mare adevar graesti KostasP ! Nu vrem sa ne scapam de sistemul neocomunist rusesc !! ASTA-I PROBLEMA ! Mai un pas doi si semanam leit cu REPUBLICA MOLOTOVA !! S-ar putea ca intr-o luna doua sa-l vedem pe IGOR DODON imbratisandu-se cu prietenul sau de nadejde, DRAGNEA !! Atunci sa vezi ce se va incinge cazaciocul in Piata Universitatii Si cum va recunoaste Romania frontierele cerute de DODON SI PUTIN!! Poate si de TRUMP! Doamne , ca ma infior cand imi dau seama ce rima perfecta face MALTA cu YALTA !! Nu am fost instare in 27 de ani decat de brambureala si trancaneala a proasta in tramvai !! ASTA E !!
      • +4 (6 voturi)    
        Concluzia trista (Duminică, 8 ianuarie 2017, 2:48)

        KostasP [utilizator] i-a raspuns lui solar

        Este ca oamenii (in speta romanii) sunt in majoritatea lor dezinformati si ignoranti. La asta se adauga lipsa valorilor morale si lipsa constiintei de neam. Intineaza (cu buna stiinta sau nu) sacrificiul altor romani (poate chiar rude apropiate, si aici vezi cazul grindeanu) care au murit pe front sau au fost schingiuiti in beciurile securitatii. Nu-i intereseaza absolut nimic in afara de ceea ce baga-n gura.
  • -3 (5 voturi)    
    Uite aici inca un o organizatie din (Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, 23:38)

    xrogo [utilizator]

    occidentul ala care se alatura corului de mincinosi http://adevarul.ro/news/eveniment/raport-the-henry-jackson-society-serviciile-secrete-submineaza-independenta-justitiei-romania-1_586ebb2f5ab6550cb81dfe23/index.html,cititi acest raport si apoi vedeti unde este minciuna!
    • +3 (7 voturi)    
      Daca n-as sti (Duminică, 8 ianuarie 2017, 3:06)

      KostasP [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      Ca esti un trol, xrogo, poate m-as deranja sa citesc articolul. Asa, ti-am dat doar minusul de rigoare. Intra inapoi in pestera de unde-ai venit.
      • -2 (6 voturi)    
        Da,asa sunteti voi astia aserviti serviciilor (Duminică, 8 ianuarie 2017, 9:01)

        xrogo [utilizator] i-a raspuns lui KostasP

        si lui Johann,daca va convine citati surse occidentale,daca nu ,nici macar nu le cititi,vai cata deontologie si caracter!
        • +3 (3 voturi)    
          Ala scris de david clark? (Duminică, 8 ianuarie 2017, 16:22)

          KostasP [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

          Vino si tu cu ceva mai "credibil" de pe rt sau sputnik. Lol.