VIDEO Doi râși care se hârjonesc în zăpadă, surprinși de camerele video în Piatra Craiului: „Un film ce trezește emoții, cu adevărat”

de C.V.     HotNews.ro
Miercuri, 7 aprilie 2021, 9:35 Actualitate | Mediu


Râși care se joacă în zăpadă
Foto: Captura Facebook
„Una din camerele amplasate de rangerii de la Parcul Național Piatra Craiului a înregistrat imagini care în mod sigur vă vor „afecta emoțional! Dragoste de râs!”, transmite Ministerul Mediului. Imaginile surprinse arată doi râși care se hârjonesc în zăpadă.

„Două exemplare de râs, superbe, ascunse undeva în adâncurile pădurii, își fac de cap prin zăpadă, se hârjonesc, totul pe un fundal sonor asigurat de câteva păsări”, scrie Ministerul Mediului pe Facebook.

„Un film ce trezește emoții, cu adevărat. Pentru o zi cu zâmbete și cu mirare”, mai notează ministerul.



VEZI ȘI:






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















11927 vizualizari

  • +1 (5 voturi)    
    Cum au prins si sonorul? Nu prea pare de acolo (Miercuri, 7 aprilie 2021, 9:46)

    Miky60 [utilizator]

    .*.

    Foarte frumos videoclipul plin de emotii si viata si bunatate! Natura e fascinanta si trebuie lasata asa cum este!

    Dar sonorul, fundalul sonor cu pasari nu prea pare de acolo. Cum l-au captat?

    .*.
    • +4 (4 voturi)    
      Cu microfonul camerei. (Miercuri, 7 aprilie 2021, 10:25)

      1anonim [utilizator] i-a raspuns lui Miky60

      Camerele astea moderne au de toate.
  • +3 (3 voturi)    
    o blana curata si matasoasa (Miercuri, 7 aprilie 2021, 10:25)

    ..13 [utilizator]

    printr-o tolaneala modesta in zapada se intretine
  • -7 (7 voturi)    
    Si ce mare scofala niste rîși? (Miercuri, 7 aprilie 2021, 13:31)

    O_Tannenbaum [utilizator]

    Cind stramosii nostri, oamenii preistoric, se delectau cu imagini de dinozauri. Bineinteles, alb-negru.
    • +2 (2 voturi)    
      Mare scofala (Miercuri, 7 aprilie 2021, 14:10)

      mra [utilizator] i-a raspuns lui O_Tannenbaum

      Cati ai vazut in mediul lor natural?
  • 0 (0 voturi)    
    Mai ca (Miercuri, 7 aprilie 2021, 13:49)

    mra [utilizator]

    te apuca rasu' :))
    Faine felinele, cu chef de joaca
  • +1 (7 voturi)    
    fauna , ultima bogatie a Romaniei (Miercuri, 7 aprilie 2021, 14:18)

    Coresponedntu [utilizator]

    dupa ce totul a fost jefuit de straini. Singurul capitol la care batem toate tarile mai bogate din UE, frumusetea si salbaticia naturii. Din pacate si astea sunt amenintate de straini si de guvernantii care dau vina mereu pe carnivorele mari pentru toate nerealizarile, cum ari fi infrastructura slab dezvoltata si lipsa autostrazilor (vezi PONTA, ursii si ONG urile nu l-au lasat sa faca autostrazi, declaratii din anii 2010-2012). Ursii cel putin au devenit problema nr 1 a Romaniei, te pomenesti ca vor fi scoti vinovati ca ei in colaborare cu rasii si lupii au furat lemnul din padurile Romaniei.
  • +3 (5 voturi)    
    tanczos barna... (Miercuri, 7 aprilie 2021, 17:12)

    qwerasdf [utilizator]

    avem prea multi rasi, eu zic sa-i impuscam..
    • +5 (5 voturi)    
      Sunt o gramada, de tot rasu' (Miercuri, 7 aprilie 2021, 17:24)

      mra [utilizator] i-a raspuns lui qwerasdf

      Ii vad seara la TV si au areal prin dealul Mitropoliei, mai jos de catedrala. Acolo m-as baga si la braconat :)