Piers Morgan susține că este îngrijorat pentru Greta Thunberg, "mai mult decât par să fie susținătorii săi"

de A.Z.     HotNews.ro
Duminică, 27 octombrie 2019, 22:43 Actualitate | Mediu


Greta Thunberg
Foto: Greta Thunberg/Facebook
Piers Morgan susține că este îngrijorat pentru Greta Thunberg, mai mult decât susținătorii ei și crede că tânăra activistă pentru mediu este folosită, scrie The Independent.

Prezentatorul de la Good Morning Britain a răspuns criticilor de pe Twitter, după ce a luat-o peste picior pe fata de 16 ani, pentru faptul că a fost prezentă la protestele împotriva încălzirii globale, din Vancouver, vineri. Morgan, care anterior a realizat un pamflet la adresa fete la TV, a răspuns la o fotografie pe care activista a postat-o: "Felicitări. Se pare că te distrezi, în ciuda faptului că noi, adulții oribili, ți-am distrus copilăria. Vei ajunge la școală în curând?"

Prezentatorul a fost criticat pentru comentariul său sarcastic, iar o persoană l-a acuzat pe Morgan de faptul că își direcționează ura asupra unui copil. Morgan a răspuns acestor critici, printr-un tweet, scriind: "Oh, nu o urăsc pe Greta deloc. Cred că pasiunea ei este admirabilă, deși retorica ei poate fi foarte hărțuitoare și enervantă. Dar cred că este folosită și sunt îngrijorat pentru ea, mai mult decât par să fie susținătorii săi."

Morgan nu este singura figură publică care a criticat-o pe Thunberg. Multe alte celebrități au lăudat-o, în schimb, inclusiv Arnold Schwarzenegger și Kim Kardashian West, care a declarat recent că ar dori să îi facă cunoștință cu proprii săi copii.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















3138 vizualizari

  • +8 (20 voturi)    
    baiatul asta... (Luni, 28 octombrie 2019, 0:40)

    hentara [utilizator]

    E un cunoscut pupincurist trumpist.
  • +4 (16 voturi)    
    De ce e ingrijorat? (Luni, 28 octombrie 2019, 1:39)

    kandar [utilizator]

    Pustoaica asta e de o mie de ori mai lucida decat papagali ca Trump care cred ca incalzirea globala e o farsa chineza.
    • -4 (14 voturi)    
      din pacate... (Luni, 28 octombrie 2019, 2:25)

      exilatul [utilizator] i-a raspuns lui kandar

      fata asta e bolnava de adevarat si este folosita de extremisti, ca in orice domeniu...traiesc intr o tara in care se face mult pt mediu dar unde ca peste tot "civilizatia" e mult prea puternica si nu mai poate da "inapoi"... asta nu inseamna ca nu se pot lua masuri pt a se incetini "autodistrugerea" vietii de catre oameni....
      • +5 (5 voturi)    
        bati campii (Luni, 28 octombrie 2019, 11:33)

        bitex [utilizator] i-a raspuns lui exilatul

        e exact pe dos. E sustinuta de oamenii de stiinta si atacata de extremistii anti-mediu sponsorizati de big oil.
    • -5 (13 voturi)    
      lucida? (Luni, 28 octombrie 2019, 2:32)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui kandar

      Lasa ca nu stie sa vorbeasca liber, fara un script in fata, la o conferinta de presa, cam in asta consta greta:

      https://pbs.twimg.com/media/EGLPi0TUcAAiNPI?format=jpg&name=medium
  • -7 (9 voturi)    
    Las și eu aici... (Luni, 28 octombrie 2019, 2:18)

    Nyk1 [utilizator]

    ...discursul original al Gretei, în suedeză:

    https://www.youtube.com/watch?v=pJYKyeNEPY4
  • +4 (4 voturi)    
    Greta a devenit o obsesie pentru multi (Luni, 28 octombrie 2019, 11:35)

    bitex [utilizator]

    fac crize numai cand aud de ea. Good.
  • +2 (2 voturi)    
    Pierce Morgan e un papagal (Luni, 28 octombrie 2019, 12:34)

    dorin35 [utilizator]

    Jeremy Clarkson i-a tabacit pielea acum cativa ani pentru ca facea pe desteptul cu el.