VIDEO UPDATE Imaginile zilei. Un bărbat aruncă găleți cu ulei folosit direct în Dâmbovița: “Da' care-i treaba ta?!” / Apa Nova București va efectua verificări

de Cristina Filip     HotNews.ro
Marţi, 9 aprilie 2019, 21:59 Actualitate | Mediu


Ulei aruncat in Dambovita
Foto: Hotnews
În fiecare seară, după ora închiderii, persoane neidentificate din zona Complexului Studențesc Grozăvești., unde se află mai multe terase și restaurante de tip fast food, aruncă găleți pline cu apă cu ulei în râul Dâmbovița.

Nici în seara de marți nu s-a produs vreo excepție astfel că în jurul orei 21 un bărbat a coborât cu 2 galeți cu apă murdară pe treptele care duc spre malul Dâmboviței de pe Splaiul Independenței, vizavi de Complexul Studențesc Grozăvești.

L-am întrebat pe domnul din imagini dacă are idee că este absolut ilegal să arunce apă reziduală în Dâmbovița iar răspunsul a fost scurt și prompt: “Da' care-i treaba ta?!”


Situația este deja cunoscută de oamenii care locuiesc în zonă și care spun că văd asta frecvent. Nimeni nu a făcut nimic până în prezent.

Conform cercetărilor, uleiul alimentar uzat are un efect devastator asupra mediului înconjurător. Un litru aruncat la canalizare poate polua un milion de litri de apă, cantitatea necesară unui adult să supraviețuiască timp de 14 ani.





Apa Nova Bucureşti a reacționat la imaginile postate pe Facebook, anunțând că va efectua verificări în zonă.

Agenții economici cu profil alimentar (restaurante, patiserii etc) au obligativitatea obținerii unui acord de preluare din partea Apa Nova București pentru evacuarea apelor uzate în rețeaua de canalizare și a încheierii unui contract de prestare servicii de canalizare cu societatea noastră, conform hotărârilor Consiliului General al Municipiului București (HCGMB820/2018). Apa Nova București va efectua verificări în zona menționată de tine. Mulțumim și zi bună!

Complexul Comercial Orhideea a venit, de asemenea, cu o poziție oficială. Redăm în continuare comunicatul de presă:

"În ciuda infirmării de către proprietarul terasei a informației potrivit căreia persoana din imagini este angajatul localului respectiv, până la aflarea unui verdict oficial din partea organelor abilitate, conducerea centrului a dispus următoarele măsuri:

- întrucât toți operatorii de restaurant din cadrul centrului sunt racordați la canalizare și sunt obligați să aibă contracte valabile de preluare a uleiurilor și a apei uzate, am verificat în cursul zilei de 10 aprilie legitimitatea acestor acte în cazul suspecților și nu am găsit nimic în neregulă.

- până la o eventuală confirmare din partea autorităților, luăm în calcul varianta prezentata în material și am notificat locatarul în cauză (proprietarul terasei) ca, la următoarea abatere de la normele de mediu, contractul îi va fi reziliat.

- de asemenea, am făcut o sesizare și către Poliție pentru identificarea persoanei din imaginile filmate de reporterul Hot News, pe baza înregistrărilor de pe camerele de supraveghere, întrucât proprietarul terasei ne-a informat că persoana din imagini nu este angajata în cadrul localului sau.

În momentul în care vom avea mai multe informații din partea autorităților, vom reveni cu o reacție. În clipa de față, am solicitat chiriașilor centrului să dispună organelor abilitate toate documentele necesare, în vederea controalelor din cursul zilei de 10 aprilie și pentru cele care vor urma. Ne cerem scuze pentru aceasta situație și vă asigurăm că activitatea Centrului Comercial Orhideea se desfășoară conform normelor în vigoare”.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















40654 vizualizari

  • +39 (45 voturi)    
    Omul este cel mai mizerabil animal (Marţi, 9 aprilie 2019, 22:02)

    quietguy58 [utilizator]

    Omul este cel mai mizerabil animal
    • +18 (20 voturi)    
      Nu, omul este exact la fel de mizerabil (Miercuri, 10 aprilie 2019, 9:04)

      Habermas [utilizator] i-a raspuns lui quietguy58

      ca oricare animal. Diferenta este ca omul este mai eficient in ce isi propune sa faca, prin urmare mizeria creste exponential.

      Indicatorul suprem al nivelului de civilizatie este modul in care gestionam mizeriile pe care le producem, si el se aplica atat la nivel individual cat si la nivel de grup si la nivel national. Astel, un om poate fi necivilizat intr-o natiune civilizata sau civilizat intr-o natiune necivilizata.

      La modul relativ, Romania este peste medie, deci intre natiunile civilizate ale lumii, dar printre cele mai necivilizate din UE.

      La modul absolut, intreaga Omenire este inca foarte necivilizata atat timp cat modul nostru actual de viata ineaca Planeta (care ne face posibila viata) in poluanti (adica otravuri) care distrug insasi sistemele naturale care ne permit noua viata.

      In acest sens, specia noastra este inca (in ansamblul ei) un animal inconstient. Asta este partea proasta. Partea buna este ca exista si unii care au totusi creier. Ei sunt sursa civilizatiei si speranta pentru viitorul nostru comun.

      Pe scurt. nu este util sa ne plangem (si atat). Esential este sa actionam folosindu-ne creierul. Orientat pe solutii, insistand pe solutii - una dupa alta, fara ragaz Eu zic ca merita. .
      • +15 (15 voturi)    
        Generalizând le oferi o scuză ieftină (Miercuri, 10 aprilie 2019, 10:56)

        pehash [utilizator] i-a raspuns lui Habermas

        Eu nu arunc niciodată gunoaie sau deșeuri în altă parte decât spatiile special amenajate. Tu arunci?..
        Soluția in cazul de față este simplă. Review-uri negative pentru complexul Carrefour Orhideea (pe Google Maps, Facebook etc.) și boicot până când presiunea financiară îi obligă să facă ceva..
        Dacă așteptăm să rezolve autoritățile locale ceva, să se autosesizeze.. așteptăm mult și bine. Dacă ne lamentăm că lumea este murdară, coborâm la nivelul lor.
    • +6 (6 voturi)    
      parca ne-ar trebui (Miercuri, 10 aprilie 2019, 11:14)

      Captain Obvious [utilizator] i-a raspuns lui quietguy58

      o molima sa ne injumatateasca
    • +3 (5 voturi)    
      ce reciclare selectiva (Miercuri, 10 aprilie 2019, 11:16)

      Captain Obvious [utilizator] i-a raspuns lui quietguy58

      noi suntem ultimii oameni
    • +8 (8 voturi)    
      Mediul în România. (Miercuri, 10 aprilie 2019, 13:00)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui quietguy58

      Sunt unii care primesc salariu pentru asta și nu fac nimic.Nici în București,nici în toată țara.Dacă nu știți,ministru mediului este una de la ALDE numită Grațiela Gavrilescu.O ști ce trebuie să facă?Este de mult ministru și în timpul ăsta România a devenit tot mai poluată.Nu sunt autorități care să verife,impună,controleze și sancționeze pe cei care fac mizerie.De la cei care plimbă căței și lasă dejecțiile prin spațiile publice,la fumători,bețivi,cafegii care aruncă chiștoace și recipiente goale.Parcările de pe drumurile naționale au devenit depozite de gunoaie,semn că nimeni nu se ocupă de ele.Aparțin domeniului public,dar guvernul PSD-ALDE este interesat numai de acea parte a domeniului public carte aduce câștig în buzunarul lor.Peste tot mizerie și dezordine.
  • +41 (41 voturi)    
    Care e problema? (Marţi, 9 aprilie 2019, 22:16)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Da-i incolo de copaci si brazi, lasa Dambovita, lasa iarba, apa potabila. Astea-s SF-uri. Noi suntem multumiti cu Evul Mediu, da' fara vegetatie.

    Cat despre respectatul elgilor, daca nimeni nu e sanctionat, care-i problema?
  • +42 (42 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Marţi, 9 aprilie 2019, 22:17)

    [anonim]

    • +10 (12 voturi)    
      Doamna / Domnule, exista o nuanta: (Miercuri, 10 aprilie 2019, 9:13)

      Habermas [utilizator] i-a raspuns lui

      Nu l-a apostrofat, ci l-a interpelat. Adica la intrebat civilizat si neagresiv ce se intampla, de ce face asta, si daca este constient ca nu este in regula ce face.

      Daca l-ar fi acuzat, atunci ar fi fost ... acuzatie (si atat).
      Daca l-ar fi acuzat cu oarecare agresivitate (chiar justificabila), atunci ar fi fost apostrofare.

      De ce fac precizarea asta:
      Pentru ca putem interpela pe acesti faptasi si fara sa fim agresivi, deci fara sa ne expunem in mod semnificativ (mai ales cei care sunt femei, risca mai mult; nu se stie niciodata cum reactioneaza omul prins asupra unei fapte negative, si nu oricine este in masura sa se apere de o eventuala reactie agresiva).

      Deci optiunea unui cetatean care este martor la un act negativ (si toxic pentru noi toti) nu este intre a apostrofa si a tace, ci intre a trece indiferent (A), a interpela (B), a acuza (C) si a apostrofa (D) - plus a nu documenta fapta (I) sau a o documenta (II).

      Concluzie:
      Nu trebuie sa ne fie frica chiar de oricine si de orice. Putem lua atitudine cetateneasca masurata, in functie de cat putem si cat permite contextul.
      • +4 (4 voturi)    
        Comentariu sters de utilizator (Miercuri, 10 aprilie 2019, 13:57)

        [anonim] i-a raspuns lui Habermas

        • +1 (1 vot)    
          Nu m-am legat de nimic si de nimeni. (Miercuri, 10 aprilie 2019, 15:33)

          Habermas [utilizator] i-a raspuns lui

          Am completat cu opinia mea.
  • +45 (47 voturi)    
    Sat fara caini (Marţi, 9 aprilie 2019, 22:19)

    dihania [utilizator]

    Aloo! Captele de creta se autosesizeaza cineva?

    Legea apelor nr. 107/1996 Art. 92

    (1) Evacuarea, aruncarea sau injectarea în apele de suprafaţă şi subterane, în apele maritime interioare sau în apele mării teritoriale de ape uzate, deşeuri, reziduuri sau produse de orice fel, care conţin substanţe, bacterii sau microbi în cantitate sau concentraţie care poate schimba caracteristicile apei, punând în pericol viaţa, sănătatea şi integritatea corporală a persoanelor, viaţa animalelor, mediul înconjurător, producţia agricolă sau industrială ori fondul piscicol, constituie infracţiune şi se pedepseşte cu închisoare de la un an la 5 ani.
    • +38 (38 voturi)    
      Controle si schimbata legislatia (Miercuri, 10 aprilie 2019, 0:06)

      Clop [utilizator] i-a raspuns lui dihania

      Si terasa inca mai are aviz de functionare?
      Nu cred ca salariatii deverseaza de capul lor, din exces de zel la locul de munca.

      http://reciclareulei.ro/#
      http://colectareuleialimentar.ro/
      http://www.uco-romania.com/

      Ar trebui ca toate firmele care folosesc uleiuri la prajit, sa fie obligate sa arate contracte cu cel putin 1 firma de reciclare, daca doresc sa ramana pe piata.
      De asemenea, ar trebui sa aiba certificare de biochimie zilnica, in ceea ce priveste valentele uleiului folosit la prajeli. Cred ca sunt uleiuri care se schimba o data pe luna.
      • +7 (7 voturi)    
        Gresit! (Miercuri, 10 aprilie 2019, 2:04)

        Sthelian [utilizator] i-a raspuns lui Clop

        Uleiul se schimba la 5000 de km. Numai ala sintetic il schimbi la 10.000.
      • -30 (32 voturi)    
        De când e uleiul alimentar toxic? (Miercuri, 10 aprilie 2019, 9:37)

        Traian2015 [utilizator] i-a raspuns lui Clop

        Așa zisi ecologiști care mergeți numai cu mașina, care i problema cu uleiul alimentar?
        • +19 (19 voturi)    
          Toxic pentru ce traieste in apa aia, Bobita (Miercuri, 10 aprilie 2019, 9:55)

          banel [utilizator] i-a raspuns lui Traian2015

          Te pomenesti ca tu esti ala cu uleiul...
        • +18 (18 voturi)    
          de cand e mama prostilor gravida?.. (Miercuri, 10 aprilie 2019, 10:00)

          pehash [utilizator] i-a raspuns lui Traian2015

          Experiment: baga-ti mainile in ulei de gatit folosit, apoi incearca sa te speli doar cu apa, fara detergent.

          Este interesanta intrebarea cu masina. Data viitoare cand schimbi uleiul la masina, nu-l mai arunca in canalizare.. se recicleaza si ala.
        • +13 (13 voturi)    
          In primul rand distruge statia de epurare (Miercuri, 10 aprilie 2019, 10:17)

          Inapasevedeinvers [utilizator] i-a raspuns lui Traian2015

          Primul efect este in statia de epurare si este pe termen lung: epurarea biologica este facuta varza de deseurile de ulei, de orice fel.
          Dureaza de ordinul lunilor refacerea.
          E pur tehnic si cu legile stiintelor naturale (fizica chimie biologie) nu te joci,
          Daca le intelegi sau nu, ele sunt incluse in legile statului ca sa nu fie cazul sa-ti bati tu capul si sunt aplicate de autoritati, nu e un moft al ecologistilor (unii dintre ei habar nu au nici ei de ce)
          ...pentru cine nu intelege...
          • +10 (10 voturi)    
            @Inapasevedeinvers (Miercuri, 10 aprilie 2019, 12:03)

            adrian_rolland [utilizator] i-a raspuns lui Inapasevedeinvers

            Tu ii explici unui idiot chestii stiintifice?? Pierdere de timp..
            • +3 (3 voturi)    
              si alfabetizarea a mers greu (Miercuri, 10 aprilie 2019, 18:11)

              Inapasevedeinvers [utilizator] i-a raspuns lui adrian_rolland

              dar a fost un efort care trebuia facut.
              ...
              Nu ca s-ar fi incheiat, dar eu cunosc niste oameni care chiar au meritat efortul.
      • +19 (19 voturi)    
        Pestele de la cap se impute... (Miercuri, 10 aprilie 2019, 9:57)

        CetateanulRoman [utilizator] i-a raspuns lui Clop

        In 2001 odata incercam sa introduc pe piata kit-uri cu ajutorul carora puteai verifica in 3 minute daca uleiul mai poate fi folosit sau nu. Kit pt ulei rece sau pt cel fierbinte din friteuza. Toti chioscarii si propietarii de restaurante au sarit in sus si cel mai rau au sarit inspectorii de profil. Atunci cind kit-ul schimba culoarea punea in evidenta formarea de acroleina (care are efect imunosupresor declarat, cancerigen, fiindca e iritanta favorizeaza instalarea alergiilor) ceea ce ar fi impus schimbul rapid si distrugerea in mod controlat a uleiului ce asa ceva.De asemenea uleiul alterat produce pneumonie atipica letala.
        Toata lumea a preferat sa nu stie!
        Pofta buna!
      • +4 (4 voturi)    
        Nu trebuie schimbata legislatia (Miercuri, 10 aprilie 2019, 12:55)

        dihania [utilizator] i-a raspuns lui Clop

        Ce trebuie aici de fapt - educatie. Sa educi animalul ce inseamna sa arunci ulei in apa. Dupa cum se v ede si pe acest forum - sunt unii care nu au habar. Iti dai seama ce stie ala cu 4 clase.

        Iar legislatia trebuie doar aplicata corect. Daca-l baga pe PATRON la inchisoare 5 ani sa-l dea exemplu, cred ca nu se mai baga nimeni. Pentru ca de vina nu e gigelul ala, ci patronul ca nu are contract de reciclare a uleiului.

        Evul mediu.
  • +34 (34 voturi)    
    Felicitari (Marţi, 9 aprilie 2019, 23:47)

    Liv0007 [utilizator]

    pentru spiritul civic.
  • +26 (28 voturi)    
    Politia sa se sesizeze in cazul de fata (Miercuri, 10 aprilie 2019, 0:14)

    matali [utilizator]

    De cand e PSD la putere domneste o anarhie in care infractionalitatea si criminalitatea e la ea acasa. Fiecare face ce vrea, coruptia e la un nivel maxim, fiecare rezolva orice pe spaga. Sa ne mai miram ca asemenea neantherlanzi, care pentru acest gest ar putea sa faca inchisoare mai exista printre noi.
    • +21 (21 voturi)    
      mă întreb (Miercuri, 10 aprilie 2019, 7:57)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui matali

      dacă grețoasa grațiela, ministresata de la mediu, se va autosesiza și, măcar, va înfiera cu mânie proletară și patriotică, acțiunea destabilizatoare făcută de acest (mai mult ca sigur) soroșist, johannist, membru activ al statului paralel și subtreran.
      Sunt curios, dacă se va aplica legea, cât va dura până când obiceiul aruncatului zoaielor va fi reluat.
      • +13 (15 voturi)    
        GRESIT! (Miercuri, 10 aprilie 2019, 9:05)

        schroedinger [utilizator] i-a raspuns lui nahir

        PSD-ul ainfiintat si un Minister al Apelor si Padurilor!
        Intelegi? Ministerul Mediului nu are nimic de-a face cu apelesi padurile! Intelegi?
        Cretinism in stare pura!
        • +5 (5 voturi)    
          Confuzia = Spaga (Miercuri, 10 aprilie 2019, 12:59)

          dihania [utilizator] i-a raspuns lui schroedinger

          Acum care minister e responsabil? Paseaza responsabilitatea de la unul la altul :)

          Banuiesc ca unul se ocupa cu apele din munti, altul cu apele din oras, o mai fi vreo autoritate cu apele din pamant, din cer, din rai, din iad etc.
        • +5 (5 voturi)    
          asta-i ca faza (Miercuri, 10 aprilie 2019, 15:12)

          nahir [utilizator] i-a raspuns lui schroedinger

          cu primarul înregistrat de recorder.ro, care susținea că a împărțit lucrările de 200.000 lei pt. un trotuar, în 2 lucrări, una fiind pentru circulația pietonilor și cealaltă pentru traficul pietonal. În niciun caz ca să evite licitația în favoarea atribuirii directe și culmea, către aceeași firmă.
          Păi, paote ar fi mai bine ca o dată cu pădurile pe care dragnea vrea să le treacă în proprietatea bisericii, printr-o lege care deja a trecut de Senat, să dea bisericii și apele, toate (și curgătoare și stătătoare). Vine preotul cu aghiazmă și busuioc și sființește Dâmbovița și devine instant pură.
  • +24 (24 voturi)    
    Denunt la politie (Miercuri, 10 aprilie 2019, 0:50)

    V. Istina [utilizator]

    Saracia nu e o scuza pentru orice. sta nu poate continua asa. Pur si simplu. Pedepse aspre pana invatam cu totii, sa ne respectam pe noi insine, in definitiv.

    Felicitari pentru spiritul civic si ecologist! Mergeti mai departe, pana "patronul" fie inchide sandramaua, fie se invata sa nu mai faca asta.

    Poate ca un stimulent din partea statului, sa colecteze uleiul folosit, ori sa creeze niste puncte de colectare ar putea ajuta. Asta ca idee pe termen lung.Poate o preia vreun partid, ca tot incepe campania electorala.
  • +17 (17 voturi)    
    Politia trebuie sa se autosesizeze (Miercuri, 10 aprilie 2019, 1:54)

    quietguy58 [utilizator]

    Politia trebuie sa se autosesizeze și sa le administreze o amenda de 10-15.000 de lei pentru fiecare infracțiune de acest tip.
    • +3 (3 voturi)    
      Sa se autosesizeze (Miercuri, 10 aprilie 2019, 12:15)

      Droper [utilizator] i-a raspuns lui quietguy58

      Si daca nu se autosesizeaza ce facem? Stim ce se intampla, stim ca nu e ok, dar lasam pe alti sa se autosesizeze.
      De ce sa nu sesizam noi?
  • +26 (26 voturi)    
    :-) (Miercuri, 10 aprilie 2019, 2:11)

    Jebediah_Sanchez [utilizator]

    Faptul ca genul asta de atitudine ("ce? fac ce vreau! tu ce vrei?") a devenit un act normal e ingrijorator.

    Exista legi (asa cum sunt), la fel cum exista si un cod rutier. Problema e ca nu sunt puse in practica si nici nu se face NIMIC in privinta asta. S-a ajuns la punctul la care lumea pur si simplu accepta, zicand "asta e..." Nu trebuie sa fie asa. Se poate si atlfel!
  • +14 (16 voturi)    
    nu va este rusine? (Miercuri, 10 aprilie 2019, 8:46)

    adid [utilizator]

    "Situația este deja cunoscută de oamenii care locuiesc în zonă și care spun că văd asta frecvent"

    Daca intreb in ce oras se intampla sariti iar in sus...
    Ignoranta, foamea de orice si nepasarea la ea acasa...Bucuresti.

    M-am simtit mai acasa si-n Pakistan dar tot imi pare rau de un oras care ar putea sa fie atat de frumos.

    RUSINE!!!
  • +14 (14 voturi)    
    Cristina Filip, felicitari pentru flagrant! (Miercuri, 10 aprilie 2019, 8:48)

    Habermas [utilizator]

    Asa trebuie facut. Si oricine vede asa ceva, sa filmeze / fotografieze daca poate / sa documenteze aceste fapte. Acestea sunt dovezi care constituie motiv de actiune de catre institutiile responsabile.

    Evident ca nu toti oamenii au comportament civilizat, corect, responsabil. De aceea exista institutii. Sa le folosim! Civilizatia sta in institutii functionale. Iar acestea sunt functionalae atunci oamenii responsabili, atatia cati sunt, stau cu ochii pe ele.

    Incetati va plangeti ca unii sunt asa si pe dincolo, precum seful acestei terase (ca el este responsabilul! omul filmat aici este fie el fie un angajat). Actionati: filmati, documentati, puteti chiar sa interpelati faptasii, si apoi sesizati institutiile si cereti sa fiti informat(a) de actiunea luata de ei (cu probe; avem dreptul asta ca si cetateni, sa tinem institutiile responsabile).
    • -8 (10 voturi)    
      E ulei sau apa murdara? (Miercuri, 10 aprilie 2019, 10:20)

      Lok [utilizator] i-a raspuns lui Habermas

      E o distinctie clara intre ele. Nu se amesteca.
  • +23 (23 voturi)    
    asa e cand esti prost (Miercuri, 10 aprilie 2019, 9:04)

    Who_is [utilizator]

    E plin internetul de firme specializate in recoltare ulei uzat alimentar.
    Nu numai ca nu e nevoie sa te cari pana la Dambovita, ci dai un tel, iti aduce un recipient, il recoltezi, vin, ti-l ridica si iei si bani.
    Cat de prost sa fii ...
    • +3 (3 voturi)    
      Da, dar il roade grija ca ala castiga (Miercuri, 10 aprilie 2019, 10:22)

      Inapasevedeinvers [utilizator] i-a raspuns lui Who_is

      Problema de "etica" :
      Adica ala, daca-i da si bani inseamna ca-si trage un "ce-profit" din asta.
      Eh, omul nostru face pete pe ficat de necaz daca ii faciliteaza cuiva un castig. Mai bine cara cu hardaul la balta.
  • +15 (15 voturi)    
    Romania (Miercuri, 10 aprilie 2019, 9:20)

    delco [utilizator]

    Tara lui "lasa ma ca merge si asa". E bine totusi ca mai exista spirit civic.
  • +12 (12 voturi)    
    Comment sters de user (Miercuri, 10 aprilie 2019, 9:47)

    complet_ret [anonim]

    • -12 (14 voturi)    
      PSD? Elitism much? (Miercuri, 10 aprilie 2019, 10:19)

      Lok [utilizator] i-a raspuns lui complet_ret

      Tu ce ai baut? De unde ai tras concluzia ca ar fi de la PSD? Si de unde atata elitism din partea ta? VIne din studiu indelungat corelat cu actiuni umanitare si voluntariat?
      Nu tin cu PSD, dar inclinarea vadita a comentatorilor de pe HN ma obliga sa ii pun in linie.
      • +4 (4 voturi)    
        minti (Miercuri, 10 aprilie 2019, 19:33)

        CNBC [utilizator] i-a raspuns lui Lok

        Imi pare rau Lok, dar minti cu nerusinare, ai nenumarate comentarii pro PSD, de fapt ai atatea minusuri stranse la comentariile pe care ti le-ai sters singur ca ai putea fi milionar..in minusuri.
        Pe scurt, esti un troll PSD-ist.
        • 0 (2 voturi)    
          Nu am vrut sa le sterg. (Miercuri, 10 aprilie 2019, 23:08)

          Lok [utilizator] i-a raspuns lui CNBC

          A fost o greseala. Am scris si redactiei daca poate reversa. Dar nu credeam nici atunci ca se poate.
          Chiar tare e ca din 1300 de comentarii cele anti-USR (ca nu sunt pro PSD) sunt abea ultimele 500. Cam cand am realizat ca opozitia nu exista si ceea ce se preface ca ar fi opozitie este prelungirea ideologiei partidului democrat din SUA.
          Nu ma ascund. Daca vrei sa ma intrebi chestii iti raspnd cu drag.
  • +10 (10 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Miercuri, 10 aprilie 2019, 10:35)

    [anonim]

    • -6 (10 voturi)    
      O facut cumva salutul Heil Dragnea? (Miercuri, 10 aprilie 2019, 12:01)

      Lok [utilizator] i-a raspuns lui

      De unde stii ca e PSD? Manipulatori ca tine sunt problema cu sectiunea asta de commenturi.
      • +4 (4 voturi)    
        DIN COMPORTAMENT! (Miercuri, 10 aprilie 2019, 15:52)

        Sunt_nimic! [utilizator] i-a raspuns lui Lok

        Un om normal se comporta normal, respecta legile si regulile de convietuire!

        Un adept Dracnea NU le respecta!
      • +1 (1 vot)    
        Comentariu sters de utilizator (Joi, 11 aprilie 2019, 10:50)

        [anonim] i-a raspuns lui Lok

  • +9 (9 voturi)    
    poluare (Miercuri, 10 aprilie 2019, 10:58)

    hamurabi [utilizator]

    Problema adevarata este de ce autoritatile nu-si fac datoria !!
  • +7 (7 voturi)    
    poluare (Miercuri, 10 aprilie 2019, 12:01)

    hamurabi [utilizator]

    Intrebarea e alta, autoritatile de resort ce fac ?
  • +5 (5 voturi)    
    Comment sters de user (Miercuri, 10 aprilie 2019, 12:15)

    qwerasdf [anonim]

  • +6 (6 voturi)    
    Sectorul 6 (Miercuri, 10 aprilie 2019, 13:39)

    Cetateanu [utilizator]

    Ultimii trei primari (inclusiv Mutu) au transformat sectorul 6 in raiul infractorilor. Si cum politia este curva primarului cum credeti ca o sa faca ceva? A ca iau si ei ceva pentru gurita lor flamanda, e altceva. Un exemplu: in Drumul Taberei 136-Chilia veche de trei zile se imprejmuieste un teren, ilegal dat de Poteras. Lucrarile sunt ilegale . De trei ori a venit politia si dupa un schimb de vorbe amical a plecat. Lucrarea a continuat.