UPDATE: Antena 3 a difuzat rezultate partiale de la exit-poll-uri inainte de ora 21.00. Oficial Antena 3: A fost o eroare

de Alex Mihaileanu     Subiectiv
Duminică, 6 decembrie 2009, 18:45 Mass-media in alegerile prezidentiale 2009


Antena 3 a reusit sa “scape” rezultatele partiale ale exit-poll-urilor inainte de inchiderea procesului de votare: In coltul din dreapta se pot vedea, de la secunda sase pina la secunda 13, presupusele scoruri obtinute de cei doi candidati la alegerile prezidentiale, scrie Alex Mihaileanu, pe blogul lui.



Eh? Nu-i asa ca e misto metoda? Lasi sapte secunde intr-un colt si… Vedem ce iese, nu? Cum se cheama asta? Manipulare prin exit-poll-uri, nu?

Sursa capturii de la Antena 3 este aici. Eu am gasit clipul pe Twitter, via Vali.

Citeste restul articolului si comenteaza pe Subiectiv.

UPDATE 1: Octavian Basoc, director de productie Antena 3: Ma ocup de aceasta grafica. A FOST O EROARE. LINIA AIA NU TREBUIA SA INTRE ACOLO. Nici datele nu sunt reale. Sunt DE ACUM O SAPTAMANA, de la testele cu cei care fac sondajul pentru noi – CCSB. Asa era atunci






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















48900 vizualizari

  • +63 (81 voturi)    
    Amenda si puscarie. (Duminică, 6 decembrie 2009, 18:48)

    dan.m [anonim]

    Doamne cata manipulare. In puscarie cu VOICULESCU !!! AMENDA ANTENA !!!!
    • +17 (33 voturi)    
      :)))) Calmeaza-te postacule. (Duminică, 6 decembrie 2009, 18:58)

      bgd [anonim] i-a raspuns lui dan.m

      Ca nu-i problema....ce inseamna cateva mii de euro pt un multi-milionar?
      Problema lor e alta... prostia. Prostia gigantica de care dau dovada...
      Incearca sa manipuleze un public deja manipulat...pt ca singurii care se uita pe postul ala sunt anti-basescienii cei mai convinsi, cei mai fanatici. Deci care este sensul ???
      Eu nu-l vad. Prostie pura !
      • +12 (12 voturi)    
        Poate-si dau singuri in cap :))) (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:24)

        ozi [utilizator] i-a raspuns lui bgd

        Ar fi un anti-rost - ptr ca tot se poarta. :))
        Aia care au preferat cheful votului, vad si dau buzna sa-l voteze pe Basescu :))))
        Tot asa a iesit si nastase.
        Doamne-ajuta!! Ca sa ne imbatam si noi astia pro :))))
        • +5 (5 voturi)    
          Sau asa... (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:37)

          bgd [utilizator] i-a raspuns lui ozi

          Adica si mai prosti decat ii cred eu in momentul de fata.... =)))) Tare....
        • 0 (2 voturi)    
          50-50 IESITI LA VOT ! (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:37)

          GHITA [anonim] i-a raspuns lui ozi

          http://www.impactnews.ro/Alegeri/Istoria-se-repet%C4%83.-Sondajele-vor-ar%C4%83ta-50-50-24600
          • +10 (12 voturi)    
            Presa ofera M**E romanilor! (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:45)

            Observatorul [anonim] i-a raspuns lui GHITA

            Intr-adevar TOTI sunt cu tunurile pe Basescu:
            - TV
            - presa scrisa
            - partidele politice
            - ONG-urile
            - pana si pe Doinea Cornea au reusit sa o pacaleasca

            Oricat l-am detestat pe Basescu pentru egoismul sau politic si imbecilitatea unor specimene din anturajul sau mi se pare clar ca trebuie iesit si votat cu Basescu.

            Nu trebuie conferita puterea absoluta celor care au organizat aceasta VASTA CAMPANIE DE PRELUARE A PUTERII.
            • -6 (6 voturi)    
              Poate nu sint toti portocalii la neuron... (Duminică, 6 decembrie 2009, 20:30)

              Pupica [anonim] i-a raspuns lui Observatorul

              a intrat aceasta varianta in neuronul vostru portocaliu mititel si ingust?

              cit despre cum "au postit-o " pe Domana Doina Cornea, ma bucur ca sinteti voi crincen d eintelgineti!
      • -4 (8 voturi)    
        unu (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:33)

        unu [anonim] i-a raspuns lui bgd

        bag sama ca si hotnews le-a publicat cu mana altora
      • -6 (12 voturi)    
        raspuns (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:36)

        scipio [anonim] i-a raspuns lui bgd

        Inainte de ati da cu parerea despre ceea ce acuzi,ar trebui sa sti,imbecilule ,ca basescu al tau in 1989 era in nomenclatura comunista.Deci,un comunist care a profitat de toate avantajele acestui regim vine si ne preda lectii de democratie.
        Geoana in aceeasi perioada era un simplu membru al partidului ca atatia alti romani.
        Mari prosti mai puteti fi.
        • +6 (8 voturi)    
          bine ca nu doare prostia (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:53)

          ella [anonim] i-a raspuns lui scipio

          cata inteligenta!!! si ce-ai vrea? sa fie un sustinator al lui geoana, "copilul de suflet" al lui iliescu? emigreaza in rusia, inteligentule!!
        • +5 (7 voturi)    
          Asa este (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:53)

          Ioan [anonim] i-a raspuns lui scipio

          Mare prost mai poti fi!
          Gioana era un simplu membru de partid, fiu de general de securitate, locuind in Primaverii unde nu se oprea lumina si unde apa calda si caldura erau la discretie.
          Lucra la Energomontaj IEA Bucuresti unde trecea doar sa isi ia salariu.
        • +3 (5 voturi)    
          psd-ist no? (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:59)

          vlad [anonim] i-a raspuns lui scipio

          cine zice mircea geoana e marioneta lui iliescu toti o stim si ziceti de basescu ca a fost comunist intai vedeti cine o fost iliescu si apoi vb de basescu Nus nici pro-base nici pro-psd
      • +5 (7 voturi)    
        am primit un sms (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:52)

        abeba [anonim] i-a raspuns lui bgd

        Azi la ora 16 am primit un sms pe telefon de la : "cifrereale" in care apareau aceleasi cifre ca si cele de la antena 3. Este legal asa ceva? Nu am cerut sa aflu niciun rezultat, sunt un cetatean obisnuit fara legatura cu politica. Nu inteleg care a fost strategia dar au reusit sa ma revolte complet. Avem o clasa politica e toata jena, fara pic de integritate si care sunt dispusi sa faca orice pentru putere! E pusr si simplu rusinos!
      • 0 (0 voturi)    
        Toate au un rost ... (Luni, 7 decembrie 2009, 15:24)

        JustTC [anonim] i-a raspuns lui bgd

        Rostul era sa arate "rosiilor" ca TB le sufla in ceafa si ca trebuie sa se mobilizeze mai cu spor, doar sunt bani grei in joc.
    • -8 (26 voturi)    
      E de bine pt tara (Duminică, 6 decembrie 2009, 18:59)

      Andrei [anonim] i-a raspuns lui dan.m

      Scapam de Tiran. Iesiti la vot si trimiteti marinarul pe mare. Suntem satui de atat circ. Romania merita ceva mai bun. Putem reusi sa aducem un suflu proaspat tarii. Votam Geoana
      • +6 (12 voturi)    
        ...Geoana???? (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:20)

        nicu [anonim] i-a raspuns lui Andrei

        .....tu esti???
        • +6 (8 voturi)    
          Hrebe-i :) (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:29)

          bgd [utilizator] i-a raspuns lui nicu

          .
      • +4 (4 voturi)    
        Poti sa-i sufli si in dos lui jeoana (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:55)

        Dan [anonim] i-a raspuns lui Andrei

        si noua ca nu ne suparam. Nu votati securistii si comunistii
    • +7 (9 voturi)    
      Manipularea continua, sa-i punem capat (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:00)

      Imersiune periscopica [anonim] i-a raspuns lui dan.m

      Cutia pandorei se va deschide oare !?
      Va onora increderea cetatenilor viitorul presedinte ales, declansind reformele fundamentale necesare tarii ?!?!
      01} Revizuirea legii partidelor{ 25 000 de semnaturi si 50+1 de filiale la nivel national in acest moment}, este nevoie de anularea acestei legi ce protejeaza o casta , eliminind 15 milioane de romani de pe scena politica, tara are nevoie de alternativa.
      02} Adoptarea votului electronic, in acest mod cei aproximativ patru milioane de cetateni din diaspora sa-si poata exercita drepturile fundamentale.
      03} Dizolvarea parlamentului actual !?!
      04} Revizuirea constitutiei !?
      05} Revizuirea legii votului uninominal aranjat de catre baietii destepti in 2008 ?!
      De studiat temele abordate aici :
      http://www.procesulcomunismului.com/
      http://www.procesulcomunismului.com/marturii/default.asp.htm
      Pentru a permite publicului larg să descopere istoria necunoscută a ultimului secol, evenimentele marcante ce au bulversat spaţiul românesc, actorii politici implicaţi, s-a iniţiat construirea releului web, ce-şi propune să ofere o platformă de informare prin crearea bibliotecii de studiu, jurnalului online, spaţiilor de dialog {forumuri de dezbateri, spaţii dezvoltare proiecte, etc}.
      Situl: Universul Românesc.org {prin căutare google}
      Dezvaluiri, documente, analize{istoria necunoscută a ultimului secol}
      Adresă web : http://www.universulromanesc.org

      Forum de Dialog al Comunitaţii Române din Franţa
      Adresa web a forumului : http://www.universulromanesc.eu/romaniidinfranta/index.php
      • 0 (8 voturi)    
        Stilul comunist se afirma iar (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:40)

        Hiama [anonim] i-a raspuns lui Imersiune periscopica

        Cum vrei sa-i pui capat ? Prin revolutia de la '48. Asa au procedat comunistii atunci. I-au avut pe rusi langa ei asa cum Basescu i-a avut acum (si rusi si francezi). Eu am auzit ca Base a fost cooptat de serviciul Francez de spionaj cand a dat foc la un port francez. Asa o fi sau am auzit gresit ?
    • +10 (18 voturi)    
      FORTA BASE (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:00)

      Misu2k9 [anonim] i-a raspuns lui dan.m

      Nu lasati taranii sa hotarasca viitorul tarii. Iesiti la vot. Pina la ora 9 e timp sa avem o victorie clara.

      Ora 16:00
      BĂSESCU 50,4% - GEOANĂ 49,6% (CSOP)

      CCSB-ul e al lui Voiculescu, nu se ia in calcul.
      • -1 (9 voturi)    
        same shit (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:27)

        raikks [anonim] i-a raspuns lui Misu2k9

        Si CSOP e comandat de B1TV.
      • +3 (7 voturi)    
        da (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:31)

        eu-gen [anonim] i-a raspuns lui Misu2k9

        antenele si realitatea au dat tot felul de sondaje inca de dimineata. Intai erau patru institute CURS, CSOP, INSOMAR si BCCS, toate dadeau intre 0,6 si 5,3 procente in favoarea lui Geoana. Au dat rezultate la 9.00, 11.00, 13.00, 16.00 si 17.00. Acum, mai au doar BCCS si INsomar care dau putin sub 3 % iar CURSul si CSOP au disparut. Asta dupa ce CURS a anuntat ca nu face nici un fel de exitpolluri partiale si le-a stricat treaba iar la CSOP a Basescu pe primul loc. Daca adaugam ultimele 3-4 ore de dinaintea inchiderii sectiilor cand voteaza tineretul de la oras si voturile din diaspora obtinem rezultatele reale, adica 5-6 procente in favoarea lui Basescu.
        • +2 (4 voturi)    
          si ... in continuare (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:43)

          eu-gen [anonim] i-a raspuns lui eu-gen

          "Blocaj la această oră pe piaţa sondajelor, informaţiile fiind contradictorii. Surse din staff-ul PDL dau un uşor avantaj pentru Traian Băsescu, la ora 16:00, în timp ce surse din cealaltă tabără oferă în continuare un rezultat favorabil lui Mircea Geoană, chiar cu un avans de 5-6 procente, pentru ora 15:00. Potrivit unei videoconferinţe organizate de PDL, diferenţa ar fi de 0,8% în favoarea lui Traian Băsescu: 52,4% la 49,6%. Potrivit site-ului impactnews.ro, diferenţele dintre sondaje sunt de 4%. Potrivit acestei surse, un sondaj CSOP îl plasează în faţă pe Traian Băsescu, în timp ce un sondaj CCSB l-ar da pe Mircea Geoană în faţă cu 2 procente", spun acum antenele lui Felix.
          Asadar, pe masura ce trece timpul se apropie de realitate(a) astfel incat sa nu isi piarda credibilitatea de tot. Oricum, trendul e clar si rezultatul se contureaza si mai clar.
    • -4 (18 voturi)    
      Doamne AJUTA (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:02)

      Claudia [anonim] i-a raspuns lui dan.m

      sa fie asa cum a arata Antena 3. Sa scapam de cosmarul asta care ne bantuie de 5 ani. Prea mult. Vreau sa pot sa am curaj sa sepr din nou. Romani, iesiti la vot si votati schimbarea.
      • -3 (15 voturi)    
        La 20 de ani de Iliescu, vrei tot Iliescu ? (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:19)

        amicis [anonim] i-a raspuns lui Claudia

        Cretinule ! Crezi ca o sa traiesti mai bine sub Iliescu ? Itiot imputit . Din partea mea sa mori ofilit boule, dar votul tau ne afecteaza si pe noi ceilati.
        • +9 (9 voturi)    
          Democratie (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:27)

          Dan [anonim] i-a raspuns lui amicis

          Atitudinea ta este asemeni atitudinii celor de la PDL. Eu l-am votat pe Base pentru ca nu-l plac pe Geoana. Dar constat ca atitudinea ta este total deplasata. Sincer, cred ca iti meriti epitetele pe care le adresezi altora. Nu cred ca vom putea schimba Romania si scapa de comunisti cu oameni ca tine. Atitudinea ta este proprie simpatizantilor lui Vadim. Sa-ti fie rusine pentru ca uti ca traim intr- o democratie. daca nu-ti place, poti sa pleci din U.E. si sa te muti in Belarus sau Ghana.
        • +2 (2 voturi)    
          unu (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:32)

          unu [anonim] i-a raspuns lui amicis

          du-te si te cauta daca esti afectat
        • -1 (5 voturi)    
          Asa...portocaliu pana la moarte... (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:38)

          bgd [utilizator] i-a raspuns lui amicis

          ...si dupa ea.
          Mai civilizeaza-te...si dupa aia te poti prezenta pe aici...indiferent cu cine tii.
        • +4 (4 voturi)    
          intelegere (Duminică, 6 decembrie 2009, 20:16)

          andrei.b [utilizator] i-a raspuns lui amicis

          Iti inteleg oful si sint de partea ta. Din pacate stilul de abordare este mai mult ca celor din partea rosie, combate-i elegant nu cu injurii.

          Ma scuzi, ti-am dat un minus.

          Hai Base!!

          -Andrei
    • -5 (17 voturi)    
      nasule (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:04)

      wasp [anonim] i-a raspuns lui dan.m

      la puscarie si cu radu moraru, pora, evz, etc.....
      • +6 (6 voturi)    
        etc...etc (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:26)

        ozi [utilizator] i-a raspuns lui wasp

        De ce ma, nu suportati opozitia? Fara opozitie ajungeti la partidul unic si........la dictatura de care "fugiti"
        Prostia se plateste, numai ca platesc si cei ce gandesc cu capul lor nu cu capul prin de antene si realitati :))))))
    • -4 (4 voturi)    
      53g la 47b era la pranz -acum e invers (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:10)

      Eneas [anonim] i-a raspuns lui dan.m

      dar postul PU PU PU 3 -are probleme cu limbile vs tuhas !
    • +2 (4 voturi)    
      Eu cred a e pe bune un trucaj (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:31)

      MIHAI 2 [anonim] i-a raspuns lui dan.m

      Am televizorul deschis pe emisiunea cu
      pricina. Suntem toti cu sampania pregatita.
      Sampanie roșie.
      E adevarat ca ma uita divergent, ca TRU , cu
      un ochi la TV ci celalat la laptop ...ca acolo rezulta
      ca INSOMAR si CCSB tot victoria lui Geoana.
      *
      Cred ca as fi observat chestia aia cu procentele.
      *
      Oricum CNA are inregistrari cu toate emisiunile...
      ....daca au facut-o sa plateasca !
      *
      Timp de cateva luni am tot fost in starea febrila.
      Gata ! Se termina ! Obisnuiti-va cu ideea !
      Sunt deciz ca incepand de la momentul instalarii lui Geoana dezafectez ai Antena 3 si Realitatea ....
      ajunge !
    • +1 (1 vot)    
      Comunistii striga "HOTUL" (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:36)

      Hiama [anonim] i-a raspuns lui dan.m

      A dat comunismul peate tine ? S-a gasit cine sa strige. Sper sa fie ultimul strigat al ultimului comunist ce iese in fata
    • +2 (2 voturi)    
      manipulare (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:53)

      Irina [anonim] i-a raspuns lui dan.m

      Cei care sunteti scarbiti de aceste manipulari, iesiti la vot! Nu lasati Antena 3 sa ne cenzureze!
    • +3 (3 voturi)    
      E bine! (Duminică, 6 decembrie 2009, 20:02)

      je [anonim] i-a raspuns lui dan.m

      Las' ca-i bine! Asa, cei care n-au votat inca dar l-ar vota pe G. raman acasa linistiti, iar cei care l-ar vota pe B. isi vor misca posteriorul la urne!
    • 0 (0 voturi)    
      Astia n-au Dumnezeu... (Luni, 7 decembrie 2009, 15:17)

      szabig83 [utilizator] i-a raspuns lui dan.m

      Fratilor, astia se cred mai presus de lege! Ati vazut disperarea lor aseara? Au incalcat toate legile posibile numai sa mai manipuleze populatia... NESIMTIRE, atitudine de toata jena a lu' Voiculescu si gasca de talhari.
      Amenzile de 5.000-10.000 RON chiar si EUR nu inseamna nimic pentru Voiculescu... ar trebui modificata legea si sa se aplice amenzi reprezentand % din cifra de afaceri... am mai vedea atunci, cum se joaca cu legea!
      Oricum, cea mai mare satisfactie este sa stiu, ca acesti NELEGUITI au investit si au pierdut o gramada de bani in ultimii ani, cand si-au stabilit ca obiectiv sa ajunga la putere (in spatele lui Jioana, bineinteles)!!! TEAPAAAAAAAAAAA!!!! :))
  • +24 (34 voturi)    
    parerea mea (Duminică, 6 decembrie 2009, 18:49)

    Radu [anonim]

    Pentru ca la pus pe Geoana in frunte nu cred ca va patii ceva.
    Iar daca va iesii Geoana presedinte, antenele nu vor mai patii nimic timp 5 ani.
    Mafiar rosie !
    • +2 (12 voturi)    
      calmeaza-te (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:11)

      ada [anonim] i-a raspuns lui Radu

      Calmeaza-te si invata sa scrii!
      • +3 (5 voturi)    
        sa ma calmez ? (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:25)

        Radu [anonim] i-a raspuns lui ada

        Esti medium ? De unde stii ca sunt agitat ?
        Sunt mai calm si relaxat decat iti vine tie sa crezi ! :))
        De aceea au aparut si greselile de tipar !
        O seara placuta!
    • -2 (6 voturi)    
      gramatica (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:16)

      Gabriel [anonim] i-a raspuns lui Radu

      se scrie L-a,politician agramat.
      • +3 (3 voturi)    
        limba e vie! (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:29)

        darthmaul [anonim] i-a raspuns lui Gabriel

        Parca asa se invata pe la scoala!
        Daca n-ar fi "vie" adica nu ar evolua am fi scris si astazi cuneiforme.
  • +24 (28 voturi)    
    Antena lui Felix (Duminică, 6 decembrie 2009, 18:49)

    cosmin m [anonim]

    Mizerii obisnuite pentru Antena 3.Nici psd-isti nu cred in datele astea.Cele mai bune rezultate se aflam in noaptea asta pe la 2.
  • +17 (21 voturi)    
    Realitatea- tv (Duminică, 6 decembrie 2009, 18:49)

    vio [anonim]

    dar postul Realitatea care afiseaza constant "publicitate electorala"...ALO CNA...........
    • +3 (3 voturi)    
      mda (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:01)

      simplex [utilizator] i-a raspuns lui vio

      CNA lucreaza pentru noi.
      Sa dormim linistiti.
    • +2 (2 voturi)    
      Realitatea tv (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:36)

      liv [anonim] i-a raspuns lui vio

      Realitatatea si Antena 3 tb sa isi piarda definitiv licenta. Nu este posibil asa ceva!!!!!
      Tb. facuta cerere la Protectia Consumatorului ca sa le scoata din grila de programe !!!!!
      Nu vreau sa platesc abonamentul la cablu ca sa ajunga banii la Voiculescu si Vantu !!!!!!
  • +23 (27 voturi)    
    oarE? (Duminică, 6 decembrie 2009, 18:50)

    andra [anonim]

    Ei...pai dl Voiculescu prefera o amenda in schimbul unui ultim efort de a MANIPULA!!!!
  • +18 (24 voturi)    
    rusinica (Duminică, 6 decembrie 2009, 18:51)

    julienne [anonim]

    incredibil. Credeti ca suntem prosti si nu am vazut, nu am remarcat mascarada pe care o faceti la fiecare emisiune. Sunteti isterici si recalcitranti, scarbind mai degraba telespectatorul. Acele cateva secunde trebuie amendate cum se cuvine. Pe langa faptul ca nu releva realitatea...nu, TV ca si ei sunt vanduti. Realitatea pe care vrem sa o vedem nu manipulare in masa.
  • +24 (28 voturi)    
    inca ceva (Duminică, 6 decembrie 2009, 18:52)

    marius [anonim]

    dar http://www.realitatea.net/ ???
    astia ne spun care sunt preturile la pestii portocalii si la cei rosii!!!!

    Incredibil! Daca amenda va fi iar de 5,000 lei, CNA nu isi mai are rostul!
    • +4 (6 voturi)    
      aha (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:03)

      simplex [utilizator] i-a raspuns lui marius

      am si trimis sesizare, astia dorm pe ei... de-aia nu mai pot ei de corectitudine, impartialitate ....
      vorbe goale.
  • +2 (2 voturi)    
    He he (Duminică, 6 decembrie 2009, 18:52)

    ady624 [utilizator]

    Păi și realitatea vinde online pești roșii cu x% și pești portocalii cu y%. Mai devreme vindea moși Crăciuni, flori, mașini... :D Pentru exemplificare, http://www.realitatea.net/tudecizi.html

    Asistăm la o explozie de șmenuri. Trebuia să ne fi obișnuit cu "șmenurile" în ultimii 20 de ani, păi nu?

    Adrian
  • +1 (3 voturi)    
    PENAL (Duminică, 6 decembrie 2009, 18:54)

    1337 [anonim]

    Este o fapta penala !!!! retragerea licente nu amenda !!!!
  • +3 (5 voturi)    
    Basescu (Duminică, 6 decembrie 2009, 18:54)

    Voro [utilizator]

    Cata disperare, nu pot sa cred
    Oameni buni iesiti la vot!!!
    II termina Basescu daca iese!!
    DOAMNE AJUTA!
    • -1 (3 voturi)    
      Doar asta stiti! (Duminică, 6 decembrie 2009, 20:06)

      L-am sustinut in 2004 si in 2007 si regret amarnic [anonim] i-a raspuns lui Voro

      "II termina Basescu", Il loveste basescu, mai urmeaza: II omoara Basescu! si ajungem unde trebuie. Vai de capu vostru, nu mai aveti nimic in el. Basescu idolul vostru. MI-e jena ca traiesc printre voi! Meditati 10 secunde, ar trebui sa va fie de ajuns sa ajungeti la o concluzie, daca nu e grav .... Cine-o fi sa fie... da bine nu poate fi... Oricum cu oricine e mai bine decat cu Tatal "Succesurilor"!
      • 0 (2 voturi)    
        Base my idol!!! (Duminică, 6 decembrie 2009, 20:16)

        liv [anonim] i-a raspuns lui L-am sustinut in 2004 si in 2007 si regret amarnic

        Eu il prefer pe Base unui fiu de general de Securitate. Daca ti-e jena sa traiesti in Romania, atunci emigreaza sau lasa-ne in pace. Si in plus, evita sa faci atacuri la persoana.
  • +4 (6 voturi)    
    trebuie iesit la vot (Duminică, 6 decembrie 2009, 18:54)

    insomar [anonim]

    ba eu zic ca i-au facut un serviciu lui Basescu.
    Asa vor vedea oamenii ca trebuie sa iasa la vot sa starpeasca ciuma rosie.

    Prostu s-ar ascunde, dar prostia nu-l lasa
  • 0 (0 voturi)    
    Culmea (Duminică, 6 decembrie 2009, 18:55)

    Barengott [anonim]

    e ca pe site-ul ei, sunt alte procente ...
  • +1 (3 voturi)    
    hmmm (Duminică, 6 decembrie 2009, 18:55)

    wasp [anonim]

    esti sigur ca e adevarat? daca e fals? ai cerut expertiza? de ce arunci cu in astea? stiu ca hotnews e amanetat de chior...dar sa fiti sclavi in halul asta...imi pare rau pt voi
    • -1 (5 voturi)    
      ai probleme cu ratiunea (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:26)

      Mirela [anonim] i-a raspuns lui wasp

      pt curiozitatea ta... este singurl site impartial... si care daca are ceva de "spus" o face... indiferent de politic...
      daca ai avea iq-ul un pic mai mare... ti-ai fi dat seama ca mare parte din cei ce scriu sunt tineri... si parte din cei carora regimul rosu le-a adus prejudicii pe toate planurile...
      insa voi ce sustineti o ineptie... sunteti fanatici...
      se "fura" la vot si psd-ul are si mijloacele necesare... media... banul si prostia...
      • 0 (2 voturi)    
        Hotnews, 90% Probasescu (Duminică, 6 decembrie 2009, 20:03)

        marc73 [utilizator] i-a raspuns lui Mirela

        Urmaresc acest site zilnic inca de cand se numea revistapresei, dar in ultimele luni o fac cu tot mai multa greata. Ce au facut Antenele pentru Geoana a facut Hotnews pentru Basescu.
        Diferenta este ca Antenele incearca sa prosteasca un public submediocru, pe cand hotnews avea cititori educati si informati.
        Incet, incet, cei cu adevarat dornici si capabili sa discearna intre adaevar si minciuna, intre informatie si manipulare, vor intra tot mai rar pe acest site.
      • +1 (1 vot)    
        Impartial :-O PRO PRO PRO BASECU e situ asta (Duminică, 6 decembrie 2009, 20:10)

        Praf e in capul tau [anonim] i-a raspuns lui Mirela

        Esti tanar, prost si manelist! Basescu mare anti PSD dupa ce el a spus ca Iliescu e ca un idol pt el in perioada cand era ministru pe vremea PSD (de doua ori chiar). Esti tanar si manelist si ai IQ intre 5 si 10 ;)
      • +1 (1 vot)    
        Impartial ? :))))) (Duminică, 6 decembrie 2009, 20:20)

        bgd [utilizator] i-a raspuns lui Mirela

        Cred ca glumesti....
        E doar mai tolerabil decat restu...insa e portocaliu toata ziua...
  • +2 (2 voturi)    
    Maniulare (Duminică, 6 decembrie 2009, 18:55)

    sorin [anonim]

    Antena 3 si Realitatea de dimineta tot dau pe net rezultatele exit-polurilor... as dori sa vad si eu legea, si cum sunt pedepsite dupa aceasta manevra...
  • +2 (2 voturi)    
    pana la capat ... manipulati (Duminică, 6 decembrie 2009, 18:55)

    Raluca V [utilizator]

    Pe astia nu-i potoleste nimic??? Parca CNA-ul se sesizase, dar ... pt Voiculescu, o amenda d-asta e doar bacsisul de la o seara cu amicii.
  • 0 (0 voturi)    
    antena3 (Duminică, 6 decembrie 2009, 18:55)

    mihaela [anonim]

    Se vede treaba ca nu ati vazut si asta: http://www.antena3.ro/stiri/politica/exit-poll-alegeri-prezidentiale-2009_86643.html
    E mai in regula decat imaginile direct de la TV?
  • +6 (10 voturi)    
    Rusine Antena 3 (Duminică, 6 decembrie 2009, 18:55)

    gabriel [anonim]

    Rusine ...Antena 3..dar nu e de mirare..astia ne manipuleaza la greu ...insa oamenii nu vor crede ce considera Vantu, Patruciu..Voiculescu...Romani mergeti la VOT inca mai aveti timp,
  • +3 (5 voturi)    
    SMS (Duminică, 6 decembrie 2009, 18:56)

    ionutz [anonim]

    eu am primit la ora 1400, rezultatele sondajelor pana la ora 1300, de la toate cele 4 agentii care fac sondajele deci...
    • +2 (6 voturi)    
      mda (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:07)

      simplex [utilizator] i-a raspuns lui ionutz

      si eu am primit de la Geoana cica un sms sa votez cu el. Nu vad numarul de la care s-a dat mesajul, apare ca si ar fi venit de la cineva din agenda mea si daca vreau sa ii dau forward sau view details nu imi da numarul.

      Cum se poate asa ceva si unde pot reclama asta ?
      • 0 (0 voturi)    
        Protectia consumatorului sau BEC? (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:46)

        liv [anonim] i-a raspuns lui simplex

        cred ca poti sesiza la BEC daca ai primit SMSul azi sau ieri (nu era campanie electorala).

        eu as face si o plangere la protectia consumatorului sau la operatorul de telefonie mobila.

        cineva le-a dat numarul de telefon fara acordul tau si asta e ilegal (confidentialitatea datelor personale).
      • 0 (0 voturi)    
        si eu am primit acum un minut (Duminică, 6 decembrie 2009, 20:13)

        levi [anonim] i-a raspuns lui simplex

        nu poti sa raspunzi!o sa am maiine o discutie cu reprezentantul de la Vodafone...
        Referitor la mesaj vreau sa va calmez dle.geoana am fost deja la vot si am votat Basescu!
  • +5 (9 voturi)    
    irealitatea+antena x (Duminică, 6 decembrie 2009, 18:57)

    kalu [anonim]

    ar trebui penalizate de noi toti adica sa ii boicotam prin indiferenta, tRATATII prin indiferenta voastra.
  • +2 (4 voturi)    
    disperatii (Duminică, 6 decembrie 2009, 18:58)

    laurentiu [anonim]

    Sunt disperati astia de la antena 3 nu stiu ce sa mai faca, chiar si in sondajele lor geoana scade constant de la ora la ora, e clar ca o sa castige marinerul.
  • +7 (11 voturi)    
    madame gabi firea, peltica si balbaita, (Duminică, 6 decembrie 2009, 18:58)

    elena [anonim]

    face tot felul de aluzii destepte si transparente. merita sa o vada cna acum, pe viu. invitatii ei ii tin isonul, cu zel. pirvulescu ce se mai chinuie sa tina balanta dreapta.
    RUSINE ANTENELOR, RUSINE REALITATEA!
    voi nu sunteti jurnalisti, sunteti niste pseudo-!
  • -1 (9 voturi)    
    E bine (Duminică, 6 decembrie 2009, 18:58)

    Marius Delaepicentru [utilizator]

    Mai rău era dacă băgau cifrele invers.
    • +4 (4 voturi)    
      Adrenalină pînă la capăt (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:01)

      Marius Delaepicentru [utilizator] i-a raspuns lui Marius Delaepicentru

      Dacă ar ştii A3 ce bine-i face lui Băsescu arătînd cifrele alea înainte de ora 21, şi-ar da încă de acum foc la valiză.
  • +9 (15 voturi)    
    vot (Duminică, 6 decembrie 2009, 18:59)

    gabi [anonim]

    mergeti la vot prieteni , sa nu lasam comunistii sa puna mana , din nou pe Romania !
    • +3 (7 voturi)    
      incurajare (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:10)

      vicky [anonim] i-a raspuns lui gabi

      foarte bine zici , bravo !!!!!!
  • 0 (12 voturi)    
    rusine (Duminică, 6 decembrie 2009, 18:59)

    vio [anonim]

    sa le spuna cineva lu' firea si celor de la antena 3 sa termine cu limbile ca deja le pute gura a ca...t...chiar nu s-au saturat nesimtitii astia? cat de mult le place c.....tul
    sunt disperati cu totii
  • -1 (3 voturi)    
    fain! (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:00)

    Leon Isac [anonim]

    Taci, mai, ca-i bine asa!

    Mie mi-i teama de cei din strainatate, ca tare-s batuti in cap si voteaza cu basescu. Poate-s prostiti de prea multa munca, mai stii?
  • +3 (3 voturi)    
    realitatea? (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:00)

    dan [anonim]

    nu doar realitatea net...antena3.ro a dat exit-poll-uri toata ziua, pe fata, nu mascat ca la realitatea. totusi nu le inteleg sensul, cred ca il ajuta pe basescu nu pe geoana, pentru ca daca esti tentat sa votezi basescu si vezi ca are nevoie de voturi o sa te duci sa ajuti...daca esti tentat sa votezi geoana te poti culca pe ureche ca o sa castige si fara ajutorul tau. nu sunt sustinator basescu dar am impresia ca in disperarea lor de a ajuta PSDul antena si realitatea fac exact contrariul
  • +2 (2 voturi)    
    la naiba (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:00)

    dru [anonim]

    oare a intrat cineva pe realitatea sa vada ca se face campanie in continuare? cum naiba?
  • +1 (1 vot)    
    Realitatea net afiseaza publicitate electorala (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:01)

    gabriel [anonim]

    Cei de la Realitatea pe site afiseaza publicitate electorala..alo..CNA este permis pe site asa ceva azi?
  • +1 (1 vot)    
    insomar (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:01)

    Voro [utilizator]

    (Cifrele aferente orei 17:00)
    IMSONAR
    Pentru unitate, stabilitate şi un nou guvern: 51,2%%
    Continuitate şi modernizarea statului: 48,8%%
    INca deaprte de realitate
  • -1 (3 voturi)    
    TRUCAJ (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:02)

    mealcu [anonim]

    pe principiul PD-istilor (internationala socialasit pana in 2005 - acum de dreapta:))))) LOL) - "trucajjj - uite pixelu ala cum apare si dispare..."
  • +2 (4 voturi)    
    Ce face tineretul? (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:02)

    old man [utilizator]

    Ce face tineretul? Acum e momentul sa mearga cu totii la vot si sa rastoarne scorul.

    Regretele si lamentarile de maine se vor dovedi a fi tardive.
  • 0 (8 voturi)    
    bucuria e prea mare (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:02)

    gimini [utilizator]

    Ce sa facem, ne bucuram si noi :) Tot mai sperati sa iasa Base?! Oh boy, abia astept sa va vad fetele portocalii la 21.00...
  • +2 (4 voturi)    
    rezultate (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:03)

    octavian basoc [anonim]

    Buna ziua.

    Eu sunt responsabil cu grafica la A3. A fost O EROARE de operare! Acea linie grafica NU trebuia sa intre atunci. Nici datele nu sunt relale. Sunt vechi de o saptamana, de la ultimele probe tehnice pe care le-am facut cu cei de la CCSB, care fac sundajul pentru noi. Nu a sta pe post decat o secunda sau doua pana cand a vazut operatorul ce a dat de fapt.
    • 0 (0 voturi)    
      bravo voua (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:36)

      RAZVAN [anonim] i-a raspuns lui octavian basoc

      greseala voastra nu ii face decat bine lui basescu retardatilor
  • -1 (9 voturi)    
    Mda (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:03)

    Dan W. [utilizator]

    Nu inteleg de ce se agita lumea...avem de ales intre dracu si naiba. Indiferent de rezultate, in Romania nu o sa fie bine.
  • +2 (8 voturi)    
    antena3 (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:03)

    M.Ciobanu [anonim]

    Acuma, la ora 19, Antena3 face propaganda anti Basescu. In mare forma Vadim, Ciorbea, Petre Roman, mgistral dirijati de Vranceanu Firea. Astia nu au lege?
  • -2 (12 voturi)    
    cifrele sunt de-andoaselea (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:03)

    alex [anonim]

    Geoana 53%?
    Basescu 47%

    Nuuu... cifrele sunt invers, adica:
    Geoana 35%
    Basescu 74%
  • +9 (15 voturi)    
    Antenele si Realitatea au ajuns mai rau (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:03)

    Ovidiu [anonim]

    decat jegul de pe coada porcului...

    Ptr jurnalistii de acolo:

    Copii, politicienii vin si pleaca, pentru ca asa este in democratie....dar voi trebuie sa pastrati steagul sus si sa fiti corecti...

    Voi aveti o meserie grea, si tocmai de aia e grea, pentru ca trebuie sa te bati cu tenantii, cu santaje, cu avantaje si cu riscul de a fi cumparat....

    Multi dintre voi au acum 30 de ani si vor mai lucra inca 25-30 de ani in presa....dar odata ce va compromiteti acum nu va mai spala nimeni onoarea, iar cand se vor limpezi apele si in Ro, veti fi maturati deoparte ca parul pe care il taie frizerul....

    Ganditi-va inainte sa va vindeti, pentru ca in jurnalism numele vostru este tot ce aveti mai de pret...nici casa, nici masina nici hainele...

    Unii jurnalisti au murit pentru a-si face meseria asta, numai in Filipine au fost ucisi 35 de ziaristi saptmaana trecuta intr-o ambuscada...in Iraq, Afganistan de asmenea, se moare din presa....

    Voi trebuie sa fiti cainele de paza al democratiei, nu al lui Patriciu, nu al lui Voiculescu sau Vantu...astia au furat destul si vor trai suficient de bine cat sa nu ii intereseze ce cred ceilalti despre ei....iar copii lor nu ii vor trage la raspundere pentru ca au patat numele familiei, pentru ca vor avea suficienta mostenire cat sa poata trai cu un nume patat......

    Dar voi, ziaristii, jurnalistii de zi cu zi care au rate, vise, sperante, va trebui sa va priviti copilul in ochi cand va intelege cu ce s-a ocupat tatal/mama lui si sa ii explicati de ce ati manipulat si facut jocul unui securist sau al unui hotz....si s-ar putea sa va dispretuiasca propriul copil cand va descoperi ca parintele lui a fost un mercenar, fara principii, fara constiinta si fara rusine.....

    Nu va doresc, dar in locul vostru m-ar ingrijora... Se foloseste termenul de "capsunari" pentru cei plecati...de catre voi, cei din presa....

    S-ar putea ca ei, "capshunarii" vor putea sa isi priveasca copilul in ochi mai demn ca voi...si ii veti invidia atunci...
    • 0 (6 voturi)    
      ai perfecta dreptate dar. (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:12)

      simplex [utilizator] i-a raspuns lui Ovidiu

      asa este, dar aici se pare ca in Romania lui 2009, bunul simt si corectitudinea, buna informare, obiectiva, impartiala, nepartizana.. nu exista.

      Antena 3 si Realitatea au luat-o pe ulei grav de tot.
      Eu nu zic ca presa nu trebuie sa fie libera, caci ea este. INDEPENDENTA nici vorba.

      Indiferent de cine iese vreau sa plec, acum vreau doar sa stiu daca trebuie sa ma grabesc sau nu.
    • 0 (0 voturi)    
      Comentariu (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:42)

      Til [anonim] i-a raspuns lui Ovidiu

      Super tare comentariul tau! Cita dreptate ai, din pacate.... Asa cum am mai spus, acesti jurnalisti practica prostitutie intelectuala.
  • +2 (8 voturi)    
    ce jigodii! (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:04)

    Symbol [utilizator]

    Sper sa se aplice legea in cazul canalelor si canaliilor!
  • +1 (7 voturi)    
    Ustura? (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:05)

    Pantera Roz [anonim]

    De mai baieti,v-ati vam jucat cu ghidusie in lumea politica si a venit nota de plata.Ce credeati voi ca suntem prizonieri ai hahaitului prezidential?Gata,ia mai luati-o si in barba ca meritati.
  • 0 (6 voturi)    
    LA ACEASTA ORA... (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:07)

    CIOMBE [anonim]

    Este emisiune electorala pro gioala pe antena 3!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Invitati, Vagin Tudor, petre roman, parvulescu de la prost democratia!!!!!!!!!
    Ia vedeti legiuitori, mama ei de tara nenorocita!!!!
  • 0 (8 voturi)    
    cert este ca Geoana scade (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:07)

    anaz [utilizator]

    Chiar si in sondajele "oficiale", cam cu 0.5/ ora. La ora 17.00 diferenta este de cca 2.5%. Sunt sanse reale ca pana la 21.00 Base sa iasa la suprafata.

    Si exit-poll-urile nu iau in considerare diaspora!
  • +5 (7 voturi)    
    manipulare la Realiatea TV! (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:07)

    Amadeus [anonim]

    La fel fac si cei de la Realitatea TV,numai ca ei o fac mai smecher,va dau exemple:

    PIAŢA ELECTORALĂ - Ora 15.00: Peştii de acvariu roşii costă cu 1-2 lei mai mult decât cei portocalii.

    PIAŢA ELECTORALĂ - Superofertă la ora 9.30: maşinile ROŞII au discount de 51%, iar cele PORTOCALII de 49%

    PIAŢA ELECTORALĂ - Ora 15.00: Peştii de acvariu roşii costă cu 1-2 lei mai mult decât cei portocalii

    PIAŢA ELECTORALĂ - Ora 11.00 : Florile roşii, mai scumpe decât cele portocalii

    PIAŢA ELECTORALĂ - Ora 13.00: Un Moş Crăciun roşu se închiriază cu 52,3 lei, iar unul portocaliu cu 47,7 lei
    • 0 (0 voturi)    
      ce canalii Realitatea (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:51)

      Pliciul [anonim] i-a raspuns lui Amadeus

      extraordinar... Vintule, nenorocitule,chiar crezi ca suntem prosti? nu am vrut sa votez . dar acu ma duc la vot .chiar m-am enervat.votez contra candidatului sustinut de Realitatea.ma duc sa ofer si eu o portocala mai mult decit o rosie

      mama voastra de smecheri
  • +2 (6 voturi)    
    cna, pe site, are rubrica SESIZARI (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:08)

    elena [anonim]

    merita sa scriem toti acolo despre antene si realitatea tv, sa-i bombardam cu sesizari, ca sa urce amenzile pana la un milion de euro, daca se poate. dar plateste voiculescu oricum, ca are de unde...
    acesti jurnalisti de carton ar trebui sa dispara din spatiul jurnalistic, pentru asanarea mass mediei.
  • +3 (5 voturi)    
    Exit Poll-urile (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:08)

    old man [utilizator]

    Pe site-ul Antenei 3 aveti toate exit poll-urile pe ore:

    www.antena3.ro
  • -7 (7 voturi)    
    spargem geamuri (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:08)

    m.o [anonim]

    daca astia ne fura prin manipulare, prin inselaciune , prin miselie,ar trebuii iesit in strada si ai darmam si pe aialalti.
    • 0 (0 voturi)    
      Ce gramatica de miner ai, mon'ser (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:53)

      goe [anonim] i-a raspuns lui m.o

      Vazusem fetzele portocalii venite cu autocare in bucuresti acum 2 zile si mi-am adus aminte de mineriada...
      Acum inteleg...
  • +3 (9 voturi)    
    Pronosticuri false! (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:09)

    conducatoarea [anonim]

    Daca sondajele sunt redate de Antena e clar.Sunt la fel de adevarate ca si televotingul de la ultima dezbatere,cand totul a fost manipulat in favoarea lui Geoana!
  • +2 (8 voturi)    
    Ridicarea licentei (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:10)

    Tibi [anonim]

    Nu inteleg de ce avem un CNA, de ce avem o lege electorala, de ce este INTERZIS sa faci ceva dar in Romania POTI sa arati ca de doare in c*r de lege daca ai bani..in mod normal, site-ul antena3 care prezinta sondaje de azi-dimineata, plus cacateleviziunea antena3 ar trebui sa isi piarda irevocabil dreptul de a exista. Irevocabil.
    • 0 (0 voturi)    
      De-aia ai tu table pe umar (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:59)

      zirconiu [anonim] i-a raspuns lui Tibi

      Dom' plotonier, am o noutate pentru dumneata : e democratie.
      Nasol ! :-))))
  • +1 (3 voturi)    
    nu-mi vine sa cred (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:10)

    monica.p [anonim]

    ma uit mai sus si vad la google ads
    ''Azi votam Mircea Geoana''
    aici, pe pagina asta. Pe hotnews.

    Cred ca e cazul sa ma felicit ca am emigrat.
    • 0 (0 voturi)    
      nu-mi vine sa cred...! (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:18)

      sorin [anonim] i-a raspuns lui monica.p

      Scoateti linkul acela din dreapta paginii sus cu mina cu pulovar rosu care voteaza...! Poate fi luat drept un mesaj subliminal ca romanii isi aleg un presedinte care are haine rosii...! E scapat din greseala sau intentionat...?
    • 0 (0 voturi)    
      mai invata (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:55)

      tractorist [anonim] i-a raspuns lui monica.p

      Daca ai emigrat ai facut-o degeaba. N-ai invatat nimic.
      Tu n-ai auzit de Firfox si AdBlock?
  • -7 (13 voturi)    
    inca putin si jos cu dictatorul (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:11)

    jos marineul [anonim]

    asta-i realitatea! ce va mai mirati!
    orele marinarului sunt numarate!

    inca putin si scapam de DICTATOR!
    • +5 (11 voturi)    
      DICTATOR? (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:15)

      popeio [utilizator] i-a raspuns lui jos marineul

      Daca era dictator probabil acum primeai un tratament pentru spate intr un beci .
      • 0 (0 voturi)    
        dictator... (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:57)

        emil [anonim] i-a raspuns lui popeio

        Ai dreptate, nu e dictator, doar un om imbatat cu putere si cu un pic de Alzheimer.
        • 0 (0 voturi)    
          antenizarea dauneaza grav sanatatii!!! (Duminică, 6 decembrie 2009, 20:25)

          liv [anonim] i-a raspuns lui emil

          Ma intreb doar ce o sa faci dupa ce Antena 3 si Realitatea o sa isi piarda licenta. Oricum antenizarea are afecte pe termen lung. Poate e un grup pe Facebook in care te poti inscrie!!!!!
    • 0 (4 voturi)    
      nu puteti voi fura (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:20)

      ginel [anonim] i-a raspuns lui jos marineul

      Cat putem noi vota :>
  • +6 (10 voturi)    
    Pt cei care se sperie de cozile... (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:14)

    Ciubaka [utilizator]

    de la sectiile speciale, din sectorul 6 cel putin, mergeti in Regie, la R2. Sunt 9 sectii acolo, si in maxim 10 minute se poate vota. Succes.
    Eventual anuntati prin sms sau apel pe cei ce stau la cozi la Drept si la Gara de Nord sa vina in Regie sau Leu.
  • +2 (10 voturi)    
    fraudaaa (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:15)

    criss [anonim]

    antenele nu vor pati nimik noi suntem fraieri ca nu mergem sa votam cu basescu sa aruncam afara cu comunistii.....si la brad unde primarul este psdist sunt dusi oameni la vot cu masina primariei
  • +2 (10 voturi)    
    alegeri (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:15)

    doar eu [anonim]

    Cumva in urma acestui exit-poll, se vor trezi pdl-istii sa mai voteze?Indiferent de rezultat sunt slabe sanse sa se schimbe ceva in bine, vorba aceea: noi sa fim sanatosi.
    • 0 (0 voturi)    
      sa mori tu (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:32)

      masteryodda [utilizator] i-a raspuns lui doar eu

      In urma acelor sondaje am mai mobilizat lume sa mearga la vot sa nu intre iara ciuma in tara. Asa ca hai sictir limitatule si nu iti mai da tu cu presupusul. Pana la 21:00 vom vota sa nu lasam ciuma sa fie in tara
    • 0 (0 voturi)    
      voturi din strainatate (Duminică, 6 decembrie 2009, 20:03)

      liv [anonim] i-a raspuns lui doar eu

      Nu iti face griji. Inca nu sunt luate in calcul voturile din strainatate.La noi Base a iesit din primul tur, noi sa fim sanatosi!!!! :)))
  • +2 (10 voturi)    
    asta inseamna ca nu le mai pasa! (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:16)

    Olguta [utilizator]

    Pai de ce sa le mai fie frica?! Sunt siguri ca iese Geoana! Doamne Dumnezeule.....ce ne facem?! Mafia rosie, televiziunile rosii....mama lor de hoti!
  • +3 (7 voturi)    
    nesimtiti (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:18)

    drivex [anonim]

    Iar isi dau in petec fanii omului cu laptop...Dar le-ar arde o amenda de 10-15% din cifra de afaceri sa vezi ce s-ar mai linisti. Imi este scarba si de irealitatea care tot da pe site-ul lor povesti cu "pesti" si alte lucruri colorate in rosu si portocaliu. Bunul simt spune ca sunt nesimtiti! Retarzii sunt rugati sa se abtina de la comentarii!
  • 0 (6 voturi)    
    flota, case, bani? (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:19)

    Base legat [anonim]

    acum dupa ce cade dictatorul vom avea ocazia sa vedem cat au furat acolitii lui base in frunte cu familia lui. Sa speram ca ii vedem cat mai repede pe toti cu catuse la miini. Propun sa stea in celula de 2m x 2m toti membrii guvernului plus basescu
    • 0 (0 voturi)    
      Base castiga!!!! (Duminică, 6 decembrie 2009, 20:11)

      liv [anonim] i-a raspuns lui Base legat

      daca era base dictator, acum iti batea SRI ul la usa!!!

      eu vreau sa vad cat a furat SOV, Voiculescu, Patriciu, Nastase si altii. stii au facut si un documentar despre ei, atat de mandri sunt de realizari!!!!

      btw, vino cu material nou!!!! electoratul psd s-a culcat deja de vreo 2 ore. acum sunt cei pro base!!!!
  • +1 (3 voturi)    
    jurnalism? (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:20)

    Vlad Mitrea [anonim]

    Da, mon cher, nimic nou - e doar Felix TV. Ce ma doare e ca Realitatea a cazut in aceeasi nisa. Nu-mi ramane decat Eurosportul...
  • +2 (2 voturi)    
    Alegeri (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:20)

    eu [anonim]

    Conform acestui exit-poll, oare le vin idei pdl-istilor? Orice e posibil, hehe, indiferent de rezultat, se va schimba ceva? In rest, noi sa fim sanatosi.
  • +1 (1 vot)    
    Si pe catavencu .. (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:20)

    Savavi [anonim]

    Si pe catavencu.ro au scapat aceste exit - poll-uri. De ce sa-i faci...
  • 0 (2 voturi)    
    penibili (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:21)

    alex [anonim]

    cata nesimtire! mi-e scarba de antene
    • 0 (0 voturi)    
      matematica elentara batuta de antena3 (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:25)

      marius [anonim] i-a raspuns lui alex

      citat de pe siteul antena3
      "Blocaj la această oră pe piaţa sondajelor, informaţiile fiind contradictorii. Surse din staff-ul PDL dau un uşor avantaj pentru Traian Băsescu, la ora 16:00, în timp ce surse din cealaltă tabără oferă în continuare un rezultat favorabil lui Mircea Geoană, chiar cu un avans de 5-6 procente, pentru ora 15:00. Potrivit unei videoconferinţe organizate de PDL, diferenţa ar fi de 0,8% în favoarea lui Traian Băsescu: 52,4% la 49,6%."
      penal frate, deci 52,4-49,6=0,8 ca sa nu mai spun ca 52,4+49,6=fix 102
  • +1 (1 vot)    
    ce pot face doua miini dibace... (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:25)

    firefox [anonim]

    asa va trebuie daca stati cu poponetul la caldurica... aduceti cremele pentru ce urmeaza....
  • +1 (1 vot)    
    iesiti la vot (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:25)

    jsmith [anonim]

    se pare ca au votat in masa aia de peste 40 ani... tineretul are alte preocupari, face pe suparatul... , dar ganditi-va ca aleg altii pentru voi
    • 0 (0 voturi)    
      daca ar fi fost asa (Luni, 7 decembrie 2009, 2:52)

      cobol [anonim] i-a raspuns lui jsmith

      acum Basescu ar fi fost deja presedinte. Din cei trecuti de 40 de ani, cati crezi ca ar vota revenirea la putere a secerei si ciocanului?!
      Din pacate, multi tineri nu au avut ocazia sa invete despre semnificatira culorii rosii. "Avantajul" manualelor alternative, banuiesc. Si oare cand a fost introdusa aceasta notinue?! Nu in ultimii 5 ani!
  • +1 (3 voturi)    
    asta se numeste manipulare (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:26)

    gigikent [utilizator]

    cna trebuie sa ia masuri drastice asupra acestei imense nesimtiri si e o chestie de subtilitate .... in a manipula electoratul!!! si mai pretindem ca sunt oameni de buna credinta!!! rusineeeeeeeeee
  • -1 (3 voturi)    
    Asa o sa traim de acum?? (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:27)

    Ionel Tatu [anonim]

    E scan-da-los!!!! Baieti, de acum o sa ne sculam dimineata si o sa facem ce ni se zice la Antena3 si la RealitateaTV. Adica ce o sa ne transmita tatuca Iliescu, prin puiul Geoana. Dupa interesele pusculitelor lui patriciu si vantu si a altora care ...vor si ei, vor si ei. O tara de prostanaci condusa de un prostanac tras de sfori de interesele maleficilor. Buuun! Bravo!. Vreo propunere de emigrare? Congo, ceva?
  • 0 (0 voturi)    
    disperati (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:28)

    Razvan [anonim]

    O singura concluzie: SUNT DISPERATI!
  • 0 (2 voturi)    
    antene!!! (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:29)

    vkathy [anonim]

    ar trebui interzise, suspendate pe o anumita perioada..dar cat mai lunga, nu amendate!!consider ca incalca orice regula a jurnalismului, nu mai vorbesc de lege electorala !!!!
    CNA ce pazeste???
  • +1 (1 vot)    
    Ce pretentie sa ai? (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:29)

    Adrian C. [anonim]

    De la niste infractori
  • 0 (2 voturi)    
    JALNIC (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:29)

    masteryodda [utilizator]

    Pe antena3 acum un chel burtos scrie pe o foaie, maram ii face semnelui wc tudor si scrie G+1,5%, . Nu mai afiseaza in colt pe post rezultateale ,fac tot felul de miscari si manevre de manipulare . Jalnic, merita inchise acese scrusuri de canale, leprele societatii alaturi de prezentatorii lor.

    La ora 7:26 s-a intamplat. JALNIC.
  • 0 (2 voturi)    
    mizerabilii (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:29)

    anonim [anonim]

    Nerusinarea la ea acasa!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • +1 (1 vot)    
    la iasi aceasi poveste... (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:31)

    ionut [anonim]

    un anume ziar din iasi are sectiune dedicata aceleasi povesti... rezultatele exit-poll-ului.. pe ei cine ii amendeaza? (ziua de iasi)
    w w w .bzi. ro/Exit-polluri-partiale--stirea-se-actualizeaza-A81809.html
    culmea e ca ei actualizeaza nestingheriti!
  • +1 (1 vot)    
    dd (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:32)

    DAN [anonim]

    mie imi este scarba de tot ce se intampla in tara asta
  • 0 (2 voturi)    
    vot (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:33)

    rodica [anonim]

    Ar trebui sa le fie rusine celor de la AQntene si Realitati. Toata ziua au incercat sa intoarca voturile pro-Basescu. Sa speram ca rtomanii au minte mai multa decat incearca ai sa sugereze
  • -1 (1 vot)    
    Base e infrunte! (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:34)

    eugen [anonim]

    Nu luati seama la intoxicare!!! Basescu e in fata lui Geoana! O scrie Turcescu pe pagina lui de twiter!!!
  • 0 (2 voturi)    
    E o facatura! (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:37)

    Adi [anonim]

    Din intamplare am vazut fix acea stire si nu era nimic pe ecran, au adaugat dupa aceea sondajele si au dat drumul pe net la imagine!
  • +2 (2 voturi)    
    aia e (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:38)

    landy [anonim]

    fratilor, am infrant!!!!
  • +2 (2 voturi)    
    isi permit (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:38)

    ace [anonim]

    isi permite domnul Voiculescu sa plateasca amenda la cna
  • +1 (1 vot)    
    pai, (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:40)

    max [anonim]

    pai se poate intelege si altfel -
    "geoana castiga .. mergeti la vot cat mai e timp si votati-l pe Basescu" :)
  • +1 (1 vot)    
    cata prostie.... (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:40)

    vamananc [anonim]

    e clar ca gestul antenei 3 nu e fair play dar cand aud cum tipati manipulare ....de parca in alea 7 sec ma decid si votez cu celalalt! cate de prost sa fiu si sa mi schimb alegerea datorita unui sondaj???? nu am votat cu geoana dar nu imi place sa fac parte dintr un electorat pro basescu isteric!!!
  • 0 (0 voturi)    
    Doamne, vino Doamne ! (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:40)

    nu. me. [anonim]

    Divide et Impera ... ! Ţi-a reusit ! Master of Disaster ! Urmează refrenul..."Doamne, vino Doamne, Să vezi cea mai rămas din "oameni"!
    Bine că nu sunt toţi postacii de mai sus faţă în faţă, că ar începe războiul româno-român !
    Citat "Adevarul despre evenimentele de la Targu-Mures
    de Evenimentul Zilei
    Luni, 8 august 2005, 0:00"
    "Pana la mineriada din iunie ‘90, evenimentele de la Targu-Mures aruncau Romania in preistorie" După aşa o campanie murdară mă simt ca atunci. Păcat ! 20 de ani degeaba ! http://www.youtube.com/watch?v=46kT1Y33ONA
  • 0 (4 voturi)    
    PSD-isti nemernici! (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:42)

    Ionescu [anonim]

    Cat de disperati sunteti??? Daca nu iesim la vot...desi mai este putin timp ne mananca iar comunistii! Antena 3? Niste nemernici...CNA-ule desteptarea!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • +1 (3 voturi)    
    Niste nenorociti (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:42)

    Remus [anonim]

    Antelene si (i)realitatea trebuie desfiintate...
    • -2 (2 voturi)    
      atitudine (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:49)

      mealcu [anonim] i-a raspuns lui Remus

      ia atitudine PD-ista

      sa se inchida etnoTV B1tv si hotnews.ro
  • +1 (3 voturi)    
    antena3 (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:43)

    Gheo [anonim]

    acum iar au publicat pe site exit-poll pt ora 17 (chiar nu le pasa ca incalca legea?)...
    bineinteles ca au scos sondajul CSOP unde Base era in frunte.
  • -2 (2 voturi)    
    madrid (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:43)

    razvan [anonim]

    eu am votat impreuna cu alte 2 persoane pe basescu si am mai vazut fara sa vreau alte 2 persoane care au votat la fel. dupa mine basescu conduce detasat..........RESTUL E CAN CAN ....LOL
  • +2 (2 voturi)    
    manipulare perversa! (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:44)

    miha3lla_ [anonim]

    Realitatea tv si Antena 3 nucleul manipularii in Romania!
  • +2 (2 voturi)    
    radu moraru (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:45)

    iza_m [utilizator]

    a intrat in direct si a sesizat fraudele electorale la 112. poate vor tine cont de asta....
  • +2 (2 voturi)    
    aja (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:45)

    cristi [anonim]

    daca iese geoana sper ca v-ati scos bani de la cec...
  • +2 (2 voturi)    
    geoana la moscova (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:47)

    razvan [anonim]

    a aflat cineva ce cauta geoana la moscova? va zic eu. UN CURS INTENSIV DE COMUNISM
  • +1 (1 vot)    
    alegeri (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:47)

    adriana [anonim]

    cei din platoul emisiuni lui firea sa faca ce a facut Burebista, asa ajuta Romania.
  • +2 (2 voturi)    
    b1 ! (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:47)

    andrei [anonim]

    MUTATI la B1 - RADU MORARU a reclamat ANTENA 3 si REALITATEA IN DIRECT la NASUL
  • +1 (1 vot)    
    Fara comunisti (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:47)

    libertate [anonim]

    Iesiti dracului la vot, nu mai asteptati. Nu-l lasati pe prostanac sa castige. Mobilizare, aratati-le ca suntem mai multi ca ei.. Mobilizareeeee!
  • -2 (2 voturi)    
    Scapam de dictator (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:48)

    Tia.Dalma [utilizator]

    Doamne ajuta!
    • +2 (2 voturi)    
      te rugasem (Duminică, 6 decembrie 2009, 20:19)

      Drivex [anonim] i-a raspuns lui Tia.Dalma

      In postul meu anterior te rugasem sa te abti. Da stiu ca e greu cind trebui sa scrii ceva si pe sus bate vantul...
  • -2 (2 voturi)    
    e cancan... (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:49)

    george anton [anonim]

    dragii mei postaci am multe locuri la sapa! Intimplator am ceva HA de vie (nu ha ha ha... hectare). Va invit la ceva teste cu sapa. In rest e CanCanHaHaHa
  • +1 (1 vot)    
    Manipulare PSD (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:50)

    Mihai [anonim]

    "Mergeti la vot.Incurajati-va rudele si prietenii sa faca la fel.Fiecare vot conteaza.Nu ii lasati sa va fure victoria.Invingem impreuna!Mircea Geoana"
    Expeditor: Geoana
    Centru mesaje:+31626000230
    Expediat: 6-dec-2009 18.44.41

    No comment.
  • +2 (2 voturi)    
    CNA bataie de joc (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:50)

    cipri [anonim]

    CNA cenzurat de Antena 3 - bataie de joc a lui Voiculescu care arata ca nu opinia noastra conteaza ci ce vrea el!
  • -1 (1 vot)    
    si acum sar baietii Orange in sus (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:51)

    nickinexistent [utilizator]

    hai bagati ...
  • +3 (3 voturi)    
    o "bomba" (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:52)

    mar [anonim]

    Auziti una tare, Vicepres CNA-ului Onisei a intrat in direct la B1 si a explicat ca a vrut sa intre in direct pe A3 si nu iau dat voie!! Iar irealitatea ignora CNA-ul!!!
    La vot pentru ca nu este corect ce se intampla!!!
  • +3 (3 voturi)    
    OAMENI BUNI!! (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:52)

    cristi [anonim]

    mai e putin...iesiti la vot!!!! REPEDE!!! Fiecare vot conteaza!!!
    Hai Basescule!!
  • +2 (2 voturi)    
    NASU' (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:54)

    cipri [anonim]

    A inceput NASU"
  • 0 (2 voturi)    
    turcescu (Duminică, 6 decembrie 2009, 19:54)

    ziceam si eu [anonim]

    http://twitter.com/turcescu

    ce zice pe twitter turcescu

    basescu e inainte.
  • +2 (2 voturi)    
    ce mai conteaza o sanctiune? (Duminică, 6 decembrie 2009, 20:00)

    Ciprian [anonim]

    ce mai conteaza o sanctiune? scopul conteaza! nu inteleg ce au cuvintele "caracter", "integritate" si trustul intact in comun?
    ne intoarcem in 2004 si simt ca ma loveste hepatita icterul....
    o fi scump un bilet spre congo? :(
  • 0 (0 voturi)    
    Verificati daca exista quorum la CNA! (Duminică, 6 decembrie 2009, 20:00)

    Adrian [anonim]

    M-as mira sa existe. TV-urile tre sa faca ce vor!
  • +3 (3 voturi)    
    mda (Duminică, 6 decembrie 2009, 20:01)

    Stefan [anonim]

    Parerea mea e ca prin publicarea acelor presupuse rezultate partiale nu au facut decat sa mai scoata electoratu' nedumerit al pdlului.
  • -3 (3 voturi)    
    jos ...escu (Duminică, 6 decembrie 2009, 20:01)

    diferenta 4% [anonim]

    Gata cu scandalul.
    Geoana are cel putin 4% in fata marinelului asa ca puteti sa va potoliti...
    E si grea e si frumoasa viata de romaaaan...De acum o sa fie mai grea pt unii...
  • +3 (3 voturi)    
    Votati, e viitorul vostru in joc (Duminică, 6 decembrie 2009, 20:02)

    Estrinal [anonim]

    Nu lasati taranii care se prostitueaza politic pentru o cinzeaca de tuica sau pentru o punga de malai sa hotarasca nostru, al copiilor nostrii si viitorul tarii. Iesiti la vot. Pina la ora 9 e timp sa avem o victorie clara.
  • -3 (3 voturi)    
    Problema e alta (Duminică, 6 decembrie 2009, 20:02)

    Mocanu [anonim]

    ..dar folosirea aceleiasi unitati de imagine ( schema de culori, identitate grafica) in cele doua campanii ( Presedinte si referendum) de catre Basescu, asta ce e ?
  • +4 (4 voturi)    
    NU COMUNISMULUI!!! (Duminică, 6 decembrie 2009, 20:02)

    Laziodin [anonim]

    Locuiesc in Balta Alba.Eu am fost sa votez devreme,dar a fost o ruda de-a mea pe la 19:30 si a vazut un trib intreg de romi din cartier mobilizat de partidul rosu.Nu vorbeau decat tiganeste dar "psd" nu are echivalent il limba lor.........si se intelegea foarte clar. Pacat :((((((((
    astia ne hotarasc viitorul,televiziunile manipulatoare si taranii care se vand pe un pachet de faina.
    Se intoarce ceausescu frate :(((((((((
  • +1 (1 vot)    
    frurtul sub ochii nostrii (Duminică, 6 decembrie 2009, 20:02)

    Mirela [anonim]

    sa vedeti cum functioneaza in Constanta...
    sms-uri numar privat... vino la gara ... sectie speciala...votezi Geaona... fotografiezi... vi la sediul partidului si primesti 150 lei si poti participa si la un concurs pentru revelion la munte...
    sms-ul l-am primit eu si am sunat la altii pe care-i cunosc si l-au primit... s-a confirmat ca spre sfarsitul serii incepe masinatiunea stalinist-o psd-ista sa-si intre in mana...
  • +3 (3 voturi)    
    manipulare (Duminică, 6 decembrie 2009, 20:02)

    catalin [anonim]

    in puscarie cu hotii astia ordinari
  • +3 (3 voturi)    
    jmekeri, banditzii dela realitatea (Duminică, 6 decembrie 2009, 20:03)

    cucuvaia [anonim]

    aia pe forumul lor puneau pe o banda rosie un mic anuntz. pestii rosii de acvariu sunt mai scumpi cu 1-2 decat ai portocalii !

    cat de cacaciosi sunt astia. daca nu le iese pasentza, fac infarct.
    ii sta inima lui felix, dar si vantului...:-)
  • +3 (3 voturi)    
    50-50 (Duminică, 6 decembrie 2009, 20:03)

    demaGOGU [anonim]

    daca nu este si asta o manipulare, voturile celor din UK si USA devin decisive pentru rasturnarea celui cunoscut sub cognomenul de prostanac!
  • -3 (3 voturi)    
    pa base (Duminică, 6 decembrie 2009, 20:05)

    la revedere base [anonim]

    pa base. nu-i asa ca nici tu nu ai vrea sa fi condus de unul ca tien
  • -1 (1 vot)    
    manipulare (Duminică, 6 decembrie 2009, 20:06)

    Amadeus [anonim]

    La realitatea continue manipularea

    PIAŢA ELECTORALĂ - Ora 17.00: O jucărie roşie costă cam cu 4 lei mai mult decât una portocalie
  • +2 (2 voturi)    
    dictatura (Duminică, 6 decembrie 2009, 20:07)

    traiang [utilizator]

    Vin fratii psd-pnl -moguli la conducere o sa vedem atunci dictatura , sicane si daca mai putem exprima o opinie liber pe forum Nu vreau sa ma gandesc ca ma apuca disperarea !
  • +1 (1 vot)    
    Frauda alegeri Antena3 (Duminică, 6 decembrie 2009, 20:10)

    Adi [anonim]

    Eu zic sa le taie la astia licenta , nu e posibil asa ceva. Si nu zic asta pentru ca fac propaganda anti Basescu - acelasi lucru merita si daca fac propaganda anti-Geoana. Legea e lege si nu au voie pana la 21 sa influenteze in nici un fel aceste alegeri ca e propaganda pentru x sau y.
    Merita sa li se ia licenta pentru ca nu e prima data cand fac asta si se vede clar ca amenzile nu e solutia.
  • +3 (3 voturi)    
    Frauda alegeri Antena3 (Duminică, 6 decembrie 2009, 20:10)

    Adi [anonim]

    Eu zic sa le taie la astia licenta , nu e posibil asa ceva. Si nu zic asta pentru ca fac propaganda anti Basescu - acelasi lucru merita si daca fac propaganda anti-Geoana. Legea e lege si nu au voie pana la 21 sa influenteze in nici un fel aceste alegeri ca e propaganda pentru x sau y.
    Merita sa li se ia licenta pentru ca nu e prima data cand fac asta si se vede clar ca amenzile nu e solutia.
  • -1 (1 vot)    
    turcescu (Duminică, 6 decembrie 2009, 20:11)

    remus [anonim]

    da, asa zice turcescu !
  • 0 (2 voturi)    
    alegeri (Duminică, 6 decembrie 2009, 20:12)

    anonim [anonim]

    ...am primit mesaj in reteaua "cosmote" de la geoana sa merg la vot. Chiar si pe acolo se "umbla"? Din anul2000 nu am mai fost la nici o votare. STIU PREA BINE CA SE FAC INVARTELI DIN CONDEI SI CEL CARE TREBUIE SA IASA ESTE STABILIT NU DE ALEGATORI CI DE CEI "G-8".
  • +1 (1 vot)    
    ce face unul de lucra la siteul realitatea (Duminică, 6 decembrie 2009, 20:17)

    Pliciul [anonim]

    Am scris pe siteul lui Piticu un comentariu referitor la siteul Realitatea care manipuleaza- si a inceput si acest baietas sa cenzureze :

    Astazi pe siteul Realitatea

    PIAŢA ELECTORALĂ – Ora 15.00: Peştii de acvariu roşii costă cu 1-2 lei mai mult decât cei portocalii.

    PIAŢA ELECTORALĂ – Superofertă la ora 9.30: maşinile ROŞII au discount de 51%, iar cele PORTOCALII de 49%

    PIAŢA ELECTORALĂ – Ora 15.00: Peştii de acvariu roşii costă cu 1-2 lei mai mult decât cei portocalii

    PIAŢA ELECTORALĂ – Ora 11.00 : Florile roşii, mai scumpe decât cele portocalii

    PIAŢA ELECTORALĂ – Ora 13.00: Un Moş Crăciun roşu se închiriază cu 52,3 lei, iar unul portocaliu cu 47,7 lei
  • +2 (2 voturi)    
    manipulare ? (Duminică, 6 decembrie 2009, 20:17)

    vasile [anonim]

    sa stiti ca in urma secundelor alea s-au dus inca cateva mii de votanti psd la urne. sa fim seriosi. asta e frectie. problema e cu votul multiplu.
  • +2 (2 voturi)    
    FRAUDA LIVE (Duminică, 6 decembrie 2009, 20:20)

    Mishu [anonim]

    Sunteti PENALI! Sunteti COMPROMISI! Ceea ce ati facut si faceti se numeste FRAUDA ELECTORALA!.....Voiculescu are bani de amenda dar voi...in frunte cu Vranceanu Firea nu aveti cum sa va mai reparati "gafa".....sunteti doar niste manipulati pe banii lui Voiculescu...Jurnalisti?....Voi?...Nu....poate mercenari de presa murdara....si atat!
    RUSINE
  • -2 (2 voturi)    
    Jos cenzura ! (Duminică, 6 decembrie 2009, 20:20)

    Hotznyuz [anonim]

    Mai cenzuraţi după 20 de ani ? Atâta timp cât nu se folosesc cuvinte triviale în mesaje, aveţi datoria să fiţi imparţiali şi să afişaţi toate mesajele Pro si Contra Prezidenţiabililor. Sau nu vă lasă Amadeus.
  • -1 (1 vot)    
    despre culori (Duminică, 6 decembrie 2009, 20:25)

    mihai [anonim]

    mi-au placut si-mi plac masinile rosii !
    doar atat ...
  • +1 (1 vot)    
    inca o dovada (Duminică, 6 decembrie 2009, 20:34)

    ampersand [anonim]

    inca o dovada de nesimtire si de sfidare pe fata a legii din partea nesimtitilor astora. Daca asa o fac acum, ma gandesc ce-ar face daca, doamne fereste, ar ajunge jucaria lor gioana presedinte, cazul Ino Ardelean din perioada nastase ar fi un exemplu bland. Hai, base!
  • 0 (0 voturi)    
    GEOANA PRESEDINTE (Duminică, 6 decembrie 2009, 20:37)

    alegator [anonim]

    felicitari Geoana, de acum vom avea un Presedinte nu un nimic. 50, 9 % se vor din alegatori au ales inteligent. restul se vor supune sau vor emigra. luati-l si pe basescu, nu mai avem nevoie de el.
  • 0 (0 voturi)    
    petitie online (Duminică, 6 decembrie 2009, 20:38)

    Costel [anonim]

    Hai fratilor sa facem si sa semnam o petitie catre justitie si CNA , prin care sa cerem sanctionarea Antenei 3 pentru incalcarea legi electorale
  • 0 (0 voturi)    
    interesant (Duminică, 6 decembrie 2009, 20:42)

    ha ha [anonim]

    nici din intamplare nu ati pus la 'testul' ala 50-50 la fiecare candidat, sau nu l-ati pus pe basescu primul ... cat de penibili puteti fi?
  • 0 (0 voturi)    
    tara noastra draga (Duminică, 6 decembrie 2009, 20:44)

    magda [anonim]

    cred ca Ceausescu , de sus de unde e , se tavaleste de ras acum
  • 0 (0 voturi)    
    Prosti mai sunteti (Duminică, 6 decembrie 2009, 20:45)

    Alutus [anonim]

    Aranjamentul lui Basescu! Sa vada cum sta pentru a putea fura ca sa-si traga spuza. Stati linistiti, Basescu rulz....
  • 0 (0 voturi)    
    E nesimtire si sfidarea legii... (Duminică, 6 decembrie 2009, 20:45)

    Norrys [anonim]

    Pentru publicarea rezultatelor partiale de la exit poll-uri, CNA ar trebui sa dea o amenda exemplara pentru asemenea acte de nesimitire si de sfidarea a legii, ca sa nu mai vorbim de manipularee electoratului.
    Antena 3 si Realitatea au dovedit ca sunt niste pseudo-jurnalisti, ce fac rusine meseriei de jurnalist si breslei. Sa le fie rusine!
    Mi-as dori ca CNA sa le dea cateva zile in care sa nu emita si sa fie obligati sa afiseze textul amenzii si motivele.
  • 0 (0 voturi)    
    ce bine imi pare (Duminică, 6 decembrie 2009, 20:51)

    GeoanaPresedinte [anonim]

    ca ati luat teapa!
  • 0 (0 voturi)    
    Schimbare (Duminică, 6 decembrie 2009, 20:52)

    maria [anonim]

    Mos Nicolae, multumim pentru cadou!
  • 0 (0 voturi)    
    Am ras (Duminică, 6 decembrie 2009, 20:53)

    Xtasia [anonim]

    Imi povestea un prieten acum ceva timp cum un post TV a fost amendat de CNA pentru un motiv stupid, in timp ce un post concurent difuzase inainte de ora 21 rezultatele partiale ale alegerilor, fapt ce a ramas nesanctionat. (Asta probabil se intamplase la referendumul din 2007)
    Postul de televiziune amendat a iesit atunci cu un raspuns public si transmis CNA-ului ceva de genul :
    "Noi vrem sa platim de acum amenda pentru difuzarea inainte de ora 21 a rezultatelor partiale in urmatoarele alegeri"

    Acum intrebarea mea ar fi :
    A fost cumva Atena, cea care a ironizat CNA-ul in 2007 ? :)
    Daca da... FELICITARI ! A reusit sa se tina de cuvant :)
  • 0 (0 voturi)    
    uraaaa!!!!!! (Duminică, 6 decembrie 2009, 20:57)

    una sanatoasa la cap [anonim]

    Cata idiotenie si creiere spalate exista in Romania!
    Sper ca rezultatele sunt alea!
  • 0 (0 voturi)    
    alegeri (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:56)

    marius [anonim]

    poate asta a fost o greseala din partea lor.se poate ca dupa chestii asta sa fii iesit mai multi alegatori pt base si care practic vroiau sa nu iasa cu gindul ca va cistiga
  • 0 (0 voturi)    
    sper sa le dea cu executare (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:23)

    chris m [anonim]

    din tot sufletul, pentru niste nesimtiti, sa le dea cu executare.
  • -1 (1 vot)    
    geoana presedinte (Duminică, 6 decembrie 2009, 23:38)

    oana [anonim]

    sunte-ti inculti si va plac minciunile si vrajeala de doi lei.asta-i romania in care traim dorim un presedinte ca si basescu care nici dupa 5 ani nu stie engleza si care ne duce cu zaharelul si cu rasul sau mizerabil.
    • +1 (1 vot)    
      inculta Oana (Luni, 7 decembrie 2009, 0:51)

      alexander the great [utilizator] i-a raspuns lui oana

      Oana, tu vorbesti de inculti ? Cum ai scris "sunteti",
      Romania cu "r" mic, asa te-a invatat Vanghelie ?
  • 0 (0 voturi)    
    Rusine Antena 3 (Luni, 7 decembrie 2009, 0:42)

    Lau din Arad [anonim]

    Ati fost si ve-ti ramane o televiziune marunta... Pacat de Mircea Badea dar din Cauza a ceea ce ati facut azi incep sa-l scot de la inima... Ma bucur ca ProTv si Prima au ramas echidistante si mai ales ma bucur ca B1 TV ne-a mai deschis ochii... Voi nu aveti decat sa ramaneti acolo joooooooooos de tot unde va este locul... Nu am vrut sa ies la vot dar vazand ce ati facut azi am iesit numai de-al dracului si am votat Basescu(cu toate ca nici el nu e cu mult mai bun ca voi dar ma bucur ca a rezistat singur impotriva voastra a tuturor) BAsescule poporul e cu tine si nu taranii aia fomisti de prin Moldova... Diaspora, Ardealul, Bucurestiul e cu tine
    • 0 (0 voturi)    
      provinciliasm? (Luni, 7 decembrie 2009, 3:05)

      cobol [anonim] i-a raspuns lui Lau din Arad

      sau pur si simplu prostie? nu au votat moldovenii, ardelenii, muntenii si diaspora, ci romanii...iar daca nu stiai, toti din tarani ne tragem...intamplator sau nu, am votat cu Basescu...undeva prin Londra...dar e trist ca unii ca tine folosesc pana si o problema de interes national ca sa-si verse veninul provincial!...invata sa fii roman!
  • 0 (0 voturi)    
    scursurile televiziunilor =antena 3 (Luni, 7 decembrie 2009, 9:41)

    anti prostanac ,pac-pac [anonim]

    sa va fie rusine, tot BASESCU a castigat, cu tot cu anticampania voastra, credeati k daca dati exit-polul la televizor nu se mai duce lumea la vot? nu s-au mai dus aia care sunt pro geoana si s-au uitat la canalul vostru infect. v-ati facut-o cu mana voastra dobitocilor, nu a mai iesit lumea sa voteze cu geoana pentru k au vazut k e mult in fata si a-ti pierdut. Forza BASESCU !!!
  • 0 (0 voturi)    
    Rusine antenelor (Luni, 7 decembrie 2009, 10:05)

    costel [anonim]

    lu Mircea Badea sa-i fie rusine in primul rand ,se da la o parte spunand ca nu sustine pe nimeni dar ,aseara la antena3 a uitat sa mai vorbeasca de ziare , criticandu-l pe Traian Basescu, si pe cei ce e cu dansul. Poate si eu il votam pe Geoana , dar pentru faptul ca sa-u aliat toti inpotriva lu Basescu am decis sa votez pentru acesta din urma. As vrea sa vad fata Mogulilor ,in special a liderului Mircea Geoana care aseara a si sarbatorit cu sampanie si tort acest presupus castig din partea lui
  • 0 (0 voturi)    
    De neiertat (Luni, 7 decembrie 2009, 10:07)

    golan nesimtit [anonim]

    Manipularea de ieri, in special si din toata precampania si campania asta, in general, a fost ORDINARA. Se impun MASURI DRASTICE! Nu putem trece peste ce s-a intamplat pt ca a fost un atentat la DEMOCRATIE si NORMALITATE!!!
  • 0 (0 voturi)    
    hoti imputiti (Luni, 7 decembrie 2009, 12:08)

    mamalor [anonim]

    hoti jegosi. mi-e sila ca a trebuit sa aleg intre un hot care isi trimitea soferii sa adune televizoare la NY pentru a le trimite acasa si un marinar care se joaca cu castele ne nisip. oricum nu puteam sa ii votez pe imputitii aia de psd isti.
  • 0 (0 voturi)    
    rezultatul alegerilor (Luni, 7 decembrie 2009, 13:32)

    sorin [anonim]

    Cred ca rezultatul esta oarecum de asteptat. Multe si mari gafe din partea lui Geoana. Prostanac la fel ca si Crin Antonescu. Semnalele erau date si numai un naiv nu le vedea: 1) lipsa membrilor marcanti PNL si UDMR din cadrul sustinatorilor lui Geoana la confruntarea de joi; 2) Declaratiile extrem de rezervate ale membrilor marcanti PSD de ieri: 3) la fel si declaratia lui Johannis ; 4) Lipsa liderilor cu greutate PNL de la vizita lui Geoana de ieri seara; 5) Fata din ce in ce mai alba a lui Hrebenciuc care anunta procentele din ce in ce mai mici ale numaratorii paralele, etc.
    In plus un deserviciu imens adus de Antena 3 aseara prin emisiunile sub orice critica. Prezenta unor personaje fara pic de credibilitate gen Vadim, Ciuvica, etc. alaturate unor prestatii jalnice ale angajatilor Antena 3 a exasperat pe telespectatori si a facut ca cei care nu intentionau sa voteze sau cei care doreau sa mearga mai tarziu la vot sa mearga si sa voteze pe Basescu.
    Sa vedeti ca cei doi prostanaci vor fi schimbati din functie si de PSD si de PNL.
    Sa auzim numai de bine.
  • 0 (0 voturi)    
    Sa va fie rusine (Luni, 7 decembrie 2009, 13:34)

    Anonim [anonim]

    Sunt foarte curios ce se va intampla acum cu Antena 3 si Realitatea TV dupa grosolana incalcare a legii pe care au facut-o ieri. Ar fi meritat sa le taie emisia ieri dupamasa pentru ilegalitatea care au comis-o.
  • 0 (0 voturi)    
    "ANTENELOR" (Luni, 7 decembrie 2009, 14:37)

    Gabriela [anonim]

    ">..Şi acum priviţi cu spaimă faţa noastră sceptic-rece,
    Vă miraţi cum de minciuna astăzi nu vi se mai trece?
    Când vedem că toţi aceia care vorbe mari aruncă
    Numai banul îl vânează şi câştigul fără muncă,
    Azi, când fraza lustruită nu ne poate înşela,
    Astăzi alţii sunt de vină, domnii mei, nu este-aşa?
    Prea v-aţi atătat arama sfâşiind această ţară,
    Prea făcurăţi neamul nostru de ruşine şi ocară,
    Prea v-aţi bătut joc de limbă, de străbuni şi obicei,
    Ca să nu s-arate-odată ce sunteţi - nişte mişei!
    Da, câştigul fără muncă, iată singura pornire;
    Virtutea? e-o nerozie; Geniul? o nefericire.."
  • 0 (0 voturi)    
    antena3 si antena1 (Luni, 7 decembrie 2009, 15:48)

    vld [anonim]

    niste idioti.
  • +1 (1 vot)    
    Rusine! (Luni, 7 decembrie 2009, 15:54)

    mihaela [anonim]

    nici in ceasul al 12-lea nu va este rusine?ar trebui sa cereti scuze public,in frunte cu "Dna"Franceanu-Firea.Ar trebui sa va suspende posturile.Dar orice masura se v-a lua,rusinea voastra nu va fi spalata.Nu ati avut nici macar o bruma de profesionalism,in special duminica.Voi nu sunteti Romani si nici Oameni sunteti HIENE.Nu imi este rusine ca sunt Roman,ca altora,dar voi ar trebui sa va cereti cetatenia in Transnistria.
  • +1 (1 vot)    
    Rusine!!! (Luni, 7 decembrie 2009, 16:45)

    Alex [anonim]

    Va mai numiti televiziuni, adica mijloace mass-media obiective? Realitatea TV, Antena 1,2,3 sunteti penibili...mai aveti tupeu sa spuneti ceva acum? Rusine, Rusine, Rusine...
  • 0 (0 voturi)    
    clasa politica ne trateaza ca pe niste idioti! (Luni, 7 decembrie 2009, 16:52)

    adi [anonim]

    Ieri, cativa dintre prietenii mei, au primit sms-uri pe tel cu indemnarea de a iesi la vot...vot pentru Geoana. In primul tur, chiar duminica, am primit sms sa ies sa-l ajut pe Antonescu sa-l invinga pe Geoana si "sa-l invingem" pe Basescu!!! Mi se pare o nesimtire crasa sa primim astfel de mesaje in ziua scrutinului!! Se vor lua ore masuri in aceasta privinta?? Sa nu mai urle PSD in gura mare de frauda, ei insasi sunt o frauda pentru Romania. Nu ca ar fi altii mai buni...nu sustin acest lucru. Dar intre 2 rele, il aleg pe cel mai putin rau, anume, Basescu. Iar atitudinea lui Geoana la anuntarea rezultatelor de la ora 21:00, aseara ( nu cele oficiale!!!) a fost....a fost exact o descriere a sa...un "topaila" infantil, o marioneta.
    Iar culmea nesimtirii a fost sa mentioneze revolutionarii.....noi nu am avut revolutie, noi am avut o lovitura de stat, unde niste romani au fost luati drept carne de tun! Unde niste indivizi care nu au iesit din case au acum certificate de revolutionari, pe cand adevaratii revolutionari mor de foame sau nu beneficiaza de niciun ajutor. Asa ca domnii de la PSD mai bine s-ar abtine de la astfel de ineptii. Ar mai lipsi sa mentioneze si victimele mineriadelor....
    Sa cititi si raportul OSCE pentru primul scrutin, sa vedeti cat de "independente" politic sunt anumite posturi TV din tara noastra.
    Ideea este ca niciun candidat dintre cei doi nu era o solutie reala, dar scarba pe care mi-au creat-o cei din media, partinitori, cei cu acele sms-uri trimise fix in zilele de scrutin, cei care au avut impertinenta sa mentioneze revolutionarii, mi-au "indrumat" stampila spre Basescu. Initial, vroiam doar sa anulez votul. Si sunt multi cei care au facut exact la fel, sunt multi cei care, in urma confruntarii directe dintre cei doi au ales Basescu.
  • +1 (1 vot)    
    hotii striga hotii (Luni, 7 decembrie 2009, 18:17)

    adn [anonim]

    Dupa ce s-au umflat singuri ieri toata ziua furindu-si astfel caciula si dupa ce ne-au "avertizat " ca Basescu va tipa FRAUDA ,urmariti acum pe televiziunile psd-iste cum toti striga isterizati FRAUDA.Le-a fugit ciolanul la care rivneau si le-a cam venit inapoi sampania aia de 10 kile dar tot nu au invatat nimic!
  • 0 (0 voturi)    
    NU profesionalism! (Luni, 7 decembrie 2009, 19:32)

    Ariela [anonim]

    Stimatilor sa intelegem ca ati facut studii la spiruuuu si de aceea nu stiti carte si nu aveti profesionisti??? naveti grija ca o sa veti nemasurate succese!!!
  • 0 (0 voturi)    
    Penibili (Marţi, 8 decembrie 2009, 22:43)

    Jacky [anonim]

    Antena3 mi se pare cel mai penibil post tv.Nu exista seara sa nu fie o emisiune anti-base.E in avantaju lor daca iasa Basescu,asa o sa mai aiba si despre ce vorbii.Vai de steaua lor.In curand o sa-l sterg din lista mea de programe