Martori oculari: 3.000 de timisoreni i-au huiduit pe Geoana si Antonescu. Cum au manipulat televiziunile manifestatia din Piata Operei

de Attila Biro     HotNews.ro
Marţi, 1 decembrie 2009, 17:58 Mass-media in alegerile prezidentiale 2009


Cele mai importante televiziuni si agentii de stiri au relatat ca la manifestatia de la Timisoara au fost prezenti 3.000-4.000 de simpatizanti PSD si 100 sau 200 de timisoreni care protestau impotriva partidului si a lui Mircea Geoana. Televiziunile au aratat ca timisorenii anti-Geoana erau adusi de PDL si au insistat ca au avut loc violente. In schimb, Politia si Jandarmeria au declarat pentru  HotNews.ro ca n-au fost violente, ci cateva incidente minore. Martori oculari au declarat pentru HotNews.ro ca activistii PSD erau maxim 400, adusi din satele din jurul Timisoarei, paziti de politisti si ca timisorenii care au protestat erau in jur de 3.000.

Scriitorul Mircea Mihaies, participant la evenimente, a declarat ca in Piata Operei erau 200-300 de simpatizanti PSD masati in fata scenei: "A fost cel mai ciudat miting. Antonescu si Geoana le vorbeau manifestantilor din cladire, n-au iesit la balconul Operei". Restul de participanti au fost timisoreni de toate categoriile, cam 2.000-3.000 de persoane, "care au venit sa il huiduie pe Geoana si PSD". Un alt martor ocular, profesorul Daniel Vighi a declarat pentru HotNews.ro ca a vazut si el cateva sute de pesedisti, maxim 400 si in jur de 3.000 de timisoreni care au participat la manifestatie si s-au manifestat vocal impotriva PSD.  

In schimb, la posturile de televiziune si pe agentiile de presa cifrele sunt prezentate exact invers. Adica, potrivit posturilor Realitatea TV, si Antena 3 si a agentiilor de presa NewsIn, MediaFax si Agerpress la miting au fost prezenti intre 3.000 si 4.000 de simpatizanti PSD si doar 100- sau 200 de timisoreni care au scandat impotriva partidului. Iata cum au reflectat la cald principalele posturi TV si agentii de presa, manifestatiile de la Timisoara:

  • Mediafax: Jandarmii au folosit spray lacrimogen pentru a calma manifestantii anti-PSD. Potrivit MediaFax au fost prezenti 3.000 de sustinatori ai PSD si doar 100 de persoane care scandau impotriva lui Geoana. Mediafax noteaza si ca manifestantii care scadau impotriva PSD au fost implicati in incidente violente.
  • NewsIn: In Piata Operei din Timisoara, sustinatori ai PDL si revolutionari ii huiduie pe Geoana si Antonescu. Noteaza ca in Piata Operei au fost 3.000 de manifestanti pro-PSD si 100 de persoane care scadau impotriva partidului. NewsIn noteaza si ca cei 100 de manifestanti sunt sustinatori ai PDL.
  • Antena3.ro: Sustinatorii PSD si PDL s-au imbrancit cu jandarmii. Antena 3 relateaza ca la manifestatie au fost 3.000 de sustinatori ai PSD si cateva sute de manifestanti care scandau impotriva lui Mircea Geoana.
  • Realitatea Tv, realitatea.net : Sustinatorii PSD si PD-L s-au injurat si s-au batut in centrul Timisoarei. Reporeterii postului Tv au mentionat in cadrul relatarii in direct ca "sunt 200 de persoane care scandeaza impotriva PSD".
  • Agerpress: Marti la pranz, in Piata Operei se adunasera circa 4.000 de simpatizanti si sustinatori ai lui Mircea Geoana, proveniti din randurile PSD, PNL, PNTCD, PC si ai Forumului Democrat al Germanilor din Romania. Existau si cateva zeci de cetateni, foarte ''vocali'', nemultumiti de prezenta liderului social-democrat in Timisoara. La un moment dat, acestia au dat foc unui banner al PSD".
"A fost o singura manifestatie, nu a existat nici o anti-manifestatie ci doar persoane care au scandat. Nu au existat violente majore, doar cateva incidente", a declarat Emilia Faneata, purtatorul de cuvanat al Inspectoratului de Jandarmerie din Timisoara. Ea a mai explicat ca manifestantii care scandau impotriva PSD si a lui Mircea Geoana nu aveau insemnele PD-L sau a vreunui alt partid. "Eu am fost aici in Piata Operei pe tot parcursul zilei. Nici unul din manifestanti nu a avut insemnele PD-L", a mai explicat reprezentantul Jandarmeriei.

Cat despre gradul de violente, potrivit Jandarmeriei Timisorene el nu a fost unul exagerat. "Din cate stiu eu nu a fost retinut nimeni. Au existat niste imbranceli. Noi avem imagini de la manifestatie pe care le vom analiza si vom lua masurile corespunzatoare", a mai declarat reprezentantul Jandarmeriei. Reprezentantii Jandarmeriei nu au putut evalua numarul de manifestantii pro-PSD sau cei anti, cu o singura mentiune ca cei care au scandat impotriva lui Mircea Geoana au fost peste 200, cifra vehiculata de televiziuni.

Reprezentantii Inspectoratului de Politie Judetean Timis au declarat pentru HotNews.ro ca in urma manifestatiilor din Piata Operei nu a fost retinuta sau amendata nici o persoana. "Am vazut ca la televiziuni s-a data ca au existat violente grave si as vrea sa clarific: au fost manifestatii zgomotoase si maxim cateva imbranceli. Pana in momentul de fata nu a fost retinuta nici o persoana, nu a fost amendat nimeni. La fel s-a spus ca au fost aruncate gaze lacrimogene si s-a intervenit in forta, nu este adevarat. Nu s-a intervenit cu gaze lacrimogene", a declarat pentru HotNews.ro, Marinela Apostolache, purtator de cuvant al IPJ Timis. 


Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















16986 vizualizari

  • +57 (65 voturi)    
    cum pot jurnalistii acestor televiziuni sa (Marţi, 1 decembrie 2009, 18:09)

    Ovidiu [anonim]

    calce in picioare principii pentru o bucata de paine sau pentru o masina mai buna azi?

    e chiar atat de mare foamea in voi?
    chiar atat de "ieftini" sunteti?

    imi e rusine ca sunteti romani.....
    jurnalisti de mucava....
    • +23 (27 voturi)    
      ei cum? (Marţi, 1 decembrie 2009, 18:42)

      ALLA [anonim] i-a raspuns lui Ovidiu

      Cum sa manipuleze? Cum stiu ele mai bine, evident! Ca doar in ultimii ani s-au specializat in asa ceva. Ca doar Vantu si Voiculescu NU DORM!
    • -29 (33 voturi)    
      Catre Basescu si PDL (Marţi, 1 decembrie 2009, 18:43)

      Tari Cazi [anonim] i-a raspuns lui Ovidiu

      Dle Basescu atunci cand veti avea grija si de moldova atunci va vom vota pana atunci spunem pas.
      • +1 (1 vot)    
        Moldova e plina de boi (Joi, 3 decembrie 2009, 15:57)

        Un moldoveam plecat [anonim] i-a raspuns lui Tari Cazi

        Dupa ce prietenii PSD-ului v-au cumparat pamanturile pe 2 bani sa planteze rapita si acum chitaiti de foame mai faceti si morala.

        Cei mai mari prosti sunt in Moldova!
    • -28 (32 voturi)    
      Cerem Independenta (Marţi, 1 decembrie 2009, 18:44)

      vasea [anonim] i-a raspuns lui Ovidiu

      Cereti independenta si luati-l pe Basescu la voi ca noi restul ne descurcam si singuri
    • +31 (33 voturi)    
      opriti gratarele, vorbeste dnu geoana (Marţi, 1 decembrie 2009, 18:51)

      liana [anonim] i-a raspuns lui Ovidiu

      chestia asta nu merge la Timisoara, din fericire
    • +23 (25 voturi)    
      manipularea e regula zilei! (Marţi, 1 decembrie 2009, 19:03)

      dorel [anonim] i-a raspuns lui Ovidiu

      nu vor sa afle ca lumea a inceput sa iasa pe strazi si sa scandeze! astazi geoana si-a batut joc de sufletele revolutionarilor morti acum 20de ani si pentru asta trebuie sa plateasca! nu trebuie sa ramanem indiferenti la asta, trebuie sa fim solidari!
  • +28 (34 voturi)    
    jandarmeria sa stie (Marţi, 1 decembrie 2009, 18:25)

    dipa [anonim]

    ca nu pot fi impotriva poporului, poporul sa se manisfeste liber, asa cum infractorii se manifesta liber in democratia noastra.
  • +40 (44 voturi)    
    adevarul din piata (Marţi, 1 decembrie 2009, 18:27)

    Ghe [anonim]

    Am fost in piata si nu au fost incidente, nici huliganism. Se tot repeta pe televiziunile deja compromise, aceeasi busculada izolata.

    Am vorbit cu multi oameni si nimeni nu era de la PD-L. Oamenii erau mai ales fosti participanti la revolutie indignati de pactul lui Ciuhandu cu PSD-ul. Nu a fost o manifestare pro-Basescu, ci una impotriva gestului primarului Ciuhandu! Totul a fost in limitele unei manifestari democratice ad-hoc. Oamenii au venit de buna voie, nu mai credeti manipularea de la tv. Se incearca decredibilizarea si compromiterea Timisoarei ca simbol si reper al pro-occidentalismului in Romania.

    Oamenii au fost scandalizati de faptul ca PSD-ul a vrut sa foloseasca tribuna Operei, simbolul revolutiei Timisorene pentru mitingul lor electoral. Sa se inteleaga bine revolta timisorenilor!
    • -17 (25 voturi)    
      care revolta, draga Ghe.? (Marţi, 1 decembrie 2009, 19:09)

      Rockefeller [anonim] i-a raspuns lui Ghe

      3000 de oameni doar? La cata reclama i s-a tot facut Timisoarei, ma asteptam sa iasa jumatate din oras; ma asteptam ca acest limbric de ciuhandu sa fie linsat.
      Dar... Iliescu, asa cum a zis aseara Radu Moraru, si-a infipt steagul direct in balconul operei.
      Timisorenii au aratat azi ceea ce stiam de multa vreme: sunt exact ca si ceilalti romani.Vorbarie goala.
      Astept Aradul, Oradea, Cluj si celelalte centre importante ale Ardealului.
  • +40 (42 voturi)    
    Neavand legatura cu subiectul si totusi... (Marţi, 1 decembrie 2009, 18:27)

    Cristi [anonim]

    Atat Ciuhandu cat si Iohannis vor plati scump aceasta nesabuinta. Atat moral cat si politic. Nici unul, sunt absolut sigur, nu vor mai fi alesi ca primari ai oraselor pe care acum le administreaza! Cat despre PNL, acest partid s-a compromis definitiv.
    • -2 (22 voturi)    
      pariu (Marţi, 1 decembrie 2009, 19:12)

      Rock hard, ride free [anonim] i-a raspuns lui Cristi

      La pariu, daca vrei:
      2012: Ciuhandu 70%.
      Johannis 90%.
      Romanii din Timisoara si Sibiu sunt la fel cu cei din restul tarii.Uita repede.Vor uita in maxim doua saptamani ca acest ciuhandu s-a aliat cu vanghelie, mazare si oprisan.
      Cred doar ca sunt diferiti.
  • +25 (27 voturi)    
    referendum pe punctul 8 de la TM (Marţi, 1 decembrie 2009, 18:28)

    dica [anonim]

    sa cerem asta fratie. ca asa ne curatam. si scapam de ei.
  • +33 (37 voturi)    
    Consternare (Marţi, 1 decembrie 2009, 18:28)

    Ardelean [utilizator]

    Dumnezeule mare, chiar atat de oribi si handicapati ne cred acesti 3 muschetari???
    Romani, mergeti la vot!!!!!!!!!!!!
    Sanctionatii, aratati-va dispretul fata ce aceste manipulari marsave!!!!!!!!!!
  • +32 (34 voturi)    
    Sunt mandra ca sunt romanca! (Marţi, 1 decembrie 2009, 18:29)

    tita [anonim]

    Sincer sunt de 7 ani plecata din tara si abia acum pot spune ca sunt mandra de ROMANIA, prin faptul ca oamenii iau atitudine si se pot exprima, nu mai accepta pumnul in gura.
    Sunt alaturi de toti tinerii romani care vor binele tarii si nu-s de acord cu comunismul!!!
    • +10 (18 voturi)    
      Va imbratisez pe toti cei ce va ganditi la noi (Marţi, 1 decembrie 2009, 18:49)

      ozi [utilizator] i-a raspuns lui tita

      Te rog mult sa fii alaturi si de batranet :))
      Am fost la revolutie si nu m-am ramolit intr-atat incat sa fi uitat de ce am iesit atunci in strada.
      O romanca batranica :)), mandra de atitudinea romanilor din ziua de azi.
      Sa auzim de bine. :*
    • -11 (11 voturi)    
      Tito! (Marţi, 1 decembrie 2009, 19:44)

      jhgg [anonim] i-a raspuns lui tita

      Daca tot ai plecat din tara, mai lasa mandria asta prosteasca si indemnurile revolutionare, ca eu m-am saturat sa platesc de 20 de ani impozite pt. tot felul de eroi mobilizati de d-ai ca tine.
  • +20 (24 voturi)    
    nu va lasam tara voua comunistilor (Marţi, 1 decembrie 2009, 18:29)

    balalaica [anonim]

    mogulii au uitat un aspect.informatiile tv poate reusesc sa le schimbe cum vor ei ... insa niste actiuni in masa a unor cetateni impotriva unui sistem din pacate nu mai pot fi trucate.se vede clar ce anume urmaresc cei din PSD PNL si mogulii.
  • +19 (23 voturi)    
    asti mint cu nerusinare ! (Marţi, 1 decembrie 2009, 18:29)

    Lucianmotzul [anonim]

    Esiti cu zecile de miiiiiiiiii ,ca nu au ce va face ,acesti nemernici cu televiziunile furate ,astia vreau sa ne fure LIBERTATILE CISTIGATE CU SINGE .Jos comunismul ,JOS ILIESCU si la puscarie si toti acesti tradatori de neam si tara.le tremura izmenele si sau albit ,sunt gata .Timisoara ,Clujul ,Brasovul ,Constanta BUCURESTIUL ,Iasul,si toate marile orase cei ce vreti libertate strigati jos clica PSD in strada,sa vada si strainatatea pina la moscova.
    • +5 (7 voturi)    
      Sa esim:))))))))))))))), miiiiiiiiiiiiii (Marţi, 1 decembrie 2009, 18:48)

      Cristina [anonim] i-a raspuns lui Lucianmotzul

      ..Vai de mama noastra daca asta inseamna anticomunism...nici Dumnezeu din ceruri nu ne mai poate ajuta, indiferent cine va castiga nenorocitele astea de alegeri
  • +23 (27 voturi)    
    trist (Marţi, 1 decembrie 2009, 18:30)

    sebastian [anonim]

    a innebunit Ciuhandu ! ma simt manipulat de acest om fatarnic, cum poti aduce aceasta echipa in TM ????? chipurile, sustinatori ai capitalismului curat - si impotriva capitalismului salbatic de pana acum ??? oameni de mare valoare si cu crez anticomunist , geoana, vanghelie, crin antonescu, nastase, ion iliescu , gheorghe ciuhandu - sunt stupefiat si indignat - RUSINE CIUHANDU !!!!! cum iti permiti sa vb in numele TIMISOAREI SI A TIMISORENILOR ???? sa iti ceri scuze !
  • +25 (29 voturi)    
    Basescu presedinte (Marţi, 1 decembrie 2009, 18:30)

    clarinita [utilizator]

    Nu au difuzat mai nimic!!!la inceput cand au atuncat iarasi pisica in curtea pdl. dar cand declaratiile la cald au infirmat iarasi aceste acuze, au incetat cu stirile in direct. jos cu mogulii, jos comunismul, jos manipularea
    • +16 (16 voturi)    
      tv (Marţi, 1 decembrie 2009, 19:19)

      CoanaKiritza [anonim] i-a raspuns lui clarinita

      Azi, pentru prima data m-am uitat la otv... erau singurii care transmiteau in direct ce se intampla la Timisoara, cu telefoane in direct, cu intrebarea "e spontan meetingul?"...
      am stricat butoanele de la telecomanda...
      nu ma mai pot uita la Rmogulitatea tv si Mogulena3, e strigator la cer cum se prostitueaza!
  • +21 (21 voturi)    
    Daca vreti sa fiti convingatori ... (Marţi, 1 decembrie 2009, 18:30)

    lucard [anonim]

    Puneti si voi un film ... sau rugatii pe ai vostrii sa puna filmele care le au de pe telefoanele mobile :)
  • +18 (22 voturi)    
    ne-ar fi greu sa credem (Marţi, 1 decembrie 2009, 18:32)

    kalu [anonim]

    ca tocami timisorenii pot fi prostiti tocmai de o iuda rosie comunista. Alti saraci cu duhul mai de la sate da, dar tocmai timisorenii, nu cred.
  • +15 (19 voturi)    
    si uite-asa... (Marţi, 1 decembrie 2009, 18:34)

    oh [utilizator]

    ...televiziunile si agentiile de presa aservite deformeaza si dezinformeaza premeditat. Si uite asa ne lecuim cu totul de tot ce inseamna TV
    • +12 (14 voturi)    
      Timisoara (Marţi, 1 decembrie 2009, 18:59)

      rsss [anonim] i-a raspuns lui oh

      BRAVOOOOOOOOOO, TIMISOARA .Sa seie psd,pnl ca au "manjit" orasul.
  • +14 (16 voturi)    
    Asta da dictatura! (Marţi, 1 decembrie 2009, 18:35)

    Victor [anonim]

    Daca tot vorbim despre dictatura.Avem o dictatura in Ro.Si din pacate trebuie sa repet ce spun altii:nu avem dictatura basesciana asa cum ne manipuleaza intreaga
    audio vizionalul,ci o dictatura patriciana,vanturiana si felixiana!
    Romanie,nu te mai lasa analfabetizata!Este o jignire la numele vostru,este o bataie de joc la libertatea voastra de-a gandi si aprecia situatii cu propriul cerebrel,este tembelism si nesimtire.
    Au facut televiziuni pe spinarile voastre,deci trebuie sa dispara tot prin sprijinul vostru!Se merge prea departe.S-a ajuns la limita insuportabilitatii.Si asta numai ca sunt niste alegeri prezidentiale democratice?Doamne,Dumnezeule!
    Nu am cuvinte sa-mi exprimi avalansa din suflet.
    Ma abtin inainte de-a fi agresiv verbal.Sunt enorm de mahnit!
  • +12 (14 voturi)    
    Martori oculari (Marţi, 1 decembrie 2009, 18:35)

    AlinP [utilizator]

    Martori oculari si filmuletele care circula pe internet. Se vede cu adevarat adevarul.
  • -5 (11 voturi)    
    psd = HOTI ; pdl = hoti mai mici :D (Marţi, 1 decembrie 2009, 18:35)

    ciocoflender [utilizator]

    Hai ca exagerati si voi eu am fost prezent acolo si mai mult de 1000 de psd adusi cu autocarele din sate si 200 de anti psd nu erau.
    • +12 (12 voturi)    
      Mincinosule (Marţi, 1 decembrie 2009, 20:15)

      George [anonim] i-a raspuns lui ciocoflender

      Ma mir ca nu-ti crapa obrazul sa minti cu atata nerusinare!
      Am fost in Piata Operei, era o mana de pusti cu steaguri rosii in fata scenei plus vreo cateva babe isterice ce strigau "geoana presedinte", maxim 100 -200 de persoane , bine paziti de un cordon de jandarmi, iar pana in dreptul porumbeilor piata era plina de oameni care scandau "rusine" si " jos comunismul" , "rusine ciuhandu" etc....dupa mine mai bine de 3000 de oameni.
  • -9 (13 voturi)    
    ce legatura are antonescu cu comunismul? (Marţi, 1 decembrie 2009, 18:36)

    biju [anonim]

    Marea masa de manevra portocalie , manata de INSTIGATORUL SUPREM a reusit sa faca fix...NIMIC.Trebuiau jucati in picioare. De ce au "explodat" fix la mitingul PSD? De ce nu au facut o revolutie ca acum 20 de ani? Sa inteleg ca Timisoara iar a dat semnalul? Vom avea o noua revolutie? CE legatura are Johannis sau Antonescu sau Ciuhandu cu asta?
    • +7 (7 voturi)    
      cauta pe youtube (Marţi, 1 decembrie 2009, 19:46)

      CoanaKiritza [anonim] i-a raspuns lui biju

      http://www.youtube.com/watch?v=RZ-yLf53nPY

      si-ai sa vezi cati erau in piata operei, si de ce culoare... eu i-am vazut pe multi batrani, erau fostii revolutionari, oameni cu morti sau raniti in familie, astia nu se lasa manipulati de postacii psd
  • -12 (14 voturi)    
    cata manipulare de la pdl (Marţi, 1 decembrie 2009, 18:37)

    Emil Voivu [anonim]

    Martori oculari au spus ca toate evenimentele si manifestatiile de azi au fost regizate de PDL. Cu atat mai mult urasc manipularea si votezi anti Base.
  • +11 (13 voturi)    
    Dupa alegeri.. (Marţi, 1 decembrie 2009, 18:37)

    Gore [anonim]

    La cum decurg lucrurile im momentul de fata se pare ca daca o sa iasa Nea Mircica Presedinte o sa fie ca pe timpul lui Nea Nicu...nu o sa avem ce sa mancam dar o sa aparem asa de grasi si de sanatosi la televizor.. nu de alta dar am vazut ca la "trucaje " se pricep baietii mama mama..sau cine stie ce dreaq o sa mai spele astia la mintile romanilor si asa " tavalite " prin minciuna si dezinformare.
    Romani..Va urez de ziua noatra " La Multi Ani " si sa fiti bine.
    Un Roman
  • +10 (12 voturi)    
    GROSOLAN (Marţi, 1 decembrie 2009, 18:38)

    Goe [anonim]

    dupa 20 de ani suntem mintiti in acelasi fel ca si in dec 1989.pacat pt cei care au murit in acel loc ca azi sa vina asa zisi salvatori ai poporului roman care semneaza un pact comunist in locul in care a plecat lupta impotriva comunismului.
    nu mai crede-ti nimic.totul e o manipulare grosolana.votati cu gandul la omanenii care in '89 au murit ca noi sa putem comenta azi aceste lucruri oribile.jos comunismul
  • +4 (6 voturi)    
    dupa 20 ani (Marţi, 1 decembrie 2009, 18:38)

    ozi [utilizator]

    dar oare in tara asta, nu poate spune nimeni ca: nici o forta politica, nu are dreptul sa deturneze, sa monopolizeze nici o sarbatoare religioasa si nici o zi nationala ? asta e problema, nu "elemente", "partide", contrademonstratii".
    de ce au vrut sa semneze azi? de ce la timisoara? de prosti. si-au mai taiat o creanga de sub picioare.
    toate mitingurile astea spontane, stiu ca sunt spontane si din suflet - ptr ca am participat la ele in '89, in '90..... sunt deasemenea acaparate de diferite asociatii si comitii ce-si urmaresc deasemenea, interesele personale si de grup. la fel ca si ceausescu si iliescu, acum, coalitia tradarii rosii vad in mitingurile astea, contrademonstratii pd-l. oare, este atat de greu sa se afle daca din cei 300 sunt membri pd-l.
    ne meritam soarta. sa rupem pisica, tot ne-a invitat felix voiculescu.
    un om curat, asa cum este, de ex, doina cornea, s-a retras, tocmai ptr a nu fi folosita de caracatita intereselor personale si de grup. pacat. asta se urmareste, discreditarea oricarui gest curat, din convingere.
  • +7 (9 voturi)    
    ar fi cazul ca PSD ul sa plateasca ptr tot raul fa (Marţi, 1 decembrie 2009, 18:39)

    tita [anonim]

    Nici Basescu nu e corect ca doar promite marea cu sarea, insa nu avem dreptul sa lasam PSD ul sa preia conducerea tarii, ar fi lipsa de respect totala fata de oamenii care au luptat in '89!
    Iesirea oamenilor de astazi denota ca nu politicienii decid totul, si-au batut destul joc de soarta noastra si isi fac doar interesele lor! Atat Basescu cat si Iliescu poate vor invata sa ne respecte si pe noi c acetatenii si sa faca ceva si in interesul nostru c ane-au dus destul cu minciuna!
    daca ar infinta cineva partidul ANTI COMUNISM m-as baga imediat si as lupta pt binele tarii, pentru ca tot o mana de romani amarati suntem!
    • 0 (0 voturi)    
      Adevarul? (Joi, 3 decembrie 2009, 11:41)

      HachimitsuBoy85 [anonim] i-a raspuns lui tita

      Problema e ca unele grupuri de interese au pus mana pe mai toata mass media... si asta e adevarat dictatura...

      Nu conteaza ce ai vazut tu la Timisoara sau ce s-a intamplat acolo... adevar pentru milioanele de romani e ala care apare la Antena 3, realitatea... in mai toata mass media mogulilor....

      Din punctul nostru de vedere esti un alt huligan pro Basescu din aia 100 care au facut scandal la Timisoara si au atacat miile de sustinatori patrioti PSD...:))


      Sincer... sunt Anti PSD... dar am vrut asa sa arat ce forta are mass media.
  • +6 (8 voturi)    
    Atentie e doar o palma (Marţi, 1 decembrie 2009, 18:39)

    rov [utilizator]

    Pentru numele lui Dumnezeu potoliti-va comunisti drclui.
    Chiar vreti sa-l vedeti pe iliescu la Targoviste ?
  • +7 (9 voturi)    
    Cineva cerea dovezi/imagini (Marţi, 1 decembrie 2009, 18:39)

    Gimmy [anonim]

    Le aveti aici:
    http://www.youtube.com/watch?v=b_5FIywQwU4&
    http://www.youtube.com/watch?v=RxbeGm6yMjM
    http://www.youtube.com/watch?v=R_AKNGnl2lU

    Concluzia e unsa singura: astia de la iRealitatea si antene isi bat joc de noi.
    • -3 (3 voturi)    
      multumesc... (Marţi, 1 decembrie 2009, 20:36)

      cv [anonim] i-a raspuns lui Gimmy

      Este evident cine erau majoritari in piata...
      :)
  • +8 (10 voturi)    
    Opinia presei e irelevanta (Marţi, 1 decembrie 2009, 18:40)

    kurutteru [anonim]

    vad ca se lupta unii cu altii, ba a au 3000 pentru, ba ca au fost contra. Nu mai aveti putintica rabdare pana pe 6? O sa vedem atunci cum voteaza Timisoara si Ardealul. va chinuiti degeaba, voi presa in general, banatul nu-si schimba parerea dupa cun spune presa. ce simte lumea se vav vedea pe 6.
    Bulina neagra PSD ului ca a avut nesimtirea (asta e opinia mea personala) sa vina pe 1 Decembrie in Timisoara si sa se prezinte ca o forta anticomunista. E o insulta adusa inteligentei colective a celor cu capul pe umar.
    joi dimineata voi da un examen de cetatenie intr-o tara la multe mii de km si multi ani lumina de civilizatie de Romania. indiferent de rezultatul votului din 6, faceti-va bagajele si plecati.
  • -1 (3 voturi)    
    cont (Marţi, 1 decembrie 2009, 18:43)

    kurutteru [anonim]

    In ziua de azi patriotismul e o vorba goala. Datoria individului este fata dw familie si comunitate, nu fata de un stat centralizat si departe de oameni.
    Puteti alege un sistem functional sau puteti ramane acolo si sa munciti pentru profiturile si comisioanele altora.
    Hai spor
  • +5 (5 voturi)    
    Timi? Pro sau contra? (Marţi, 1 decembrie 2009, 18:45)

    kurutteru [anonim]

    Pana una alta, pentru a afla adevarul o sa imi intreb prietenii din Timisoara
    • 0 (0 voturi)    
      Uite aici adevarul (Marţi, 1 decembrie 2009, 20:04)

      soferul [utilizator] i-a raspuns lui kurutteru

      http://www.youtube.com/watch?v=b_5FIywQwU4&
  • +11 (13 voturi)    
    anotnescu a fugit ca un las (Marţi, 1 decembrie 2009, 18:46)

    M.O [anonim]

    In timp ce se indrepta spre autocarul care ii va duce la aeroport, Crin Antonescu a fost intrebat de un trecator de ce nu si-au tinut discursurile pe scena din fata Operei din Timisoara.

    "Unde sa ma duc ma, acolo, cu Basescu?", a raspuns Antonescu.

    Imediat dupa replica sa, a intervenit Victor Ponta, care i-a spus "Sa mergem, sa mergem".
    Romania Libera
  • +3 (5 voturi)    
    nu inteleg ceva (Marţi, 1 decembrie 2009, 18:47)

    Olguta [utilizator]

    Timisoara e veridica! SI autentica si puternica si spontana! SI cinste ei! Nu inteleg totusi la Bucuresti, cum de asa repede s-au desenat pancardele?Sunt destul de mari, cand aveau timp sa se faca?Mesajele sunt exact mulate pe momentul acesta; e si reactie spontana dar sper ca unii sa nu profite de asta; am primit un telefon acum, prin care sunt chemata la Universitate....iar vor sa confiste cineva aceasta miscare spontana?Nu imi mai dau seama ce e manipulare si ce nu! Cred ca suntem amestecati, adevaratii, autenticii si cei "vopsiti"; nu e o miscare politica! E o miscare a poporului! Sa stea si PSD si PDL departe! Si PNL si toti!
    • -8 (8 voturi)    
      orbu'gainii (Marţi, 1 decembrie 2009, 19:18)

      Olgutzu [anonim] i-a raspuns lui Olguta

      Doamna draga,
      Chiar nu vezi bine? Astazi PSD s-a c... in gura voastra, cat sunteti voi de timisoreni (cat va credeti de fapt).
      Cati au iesit in strada? 3000 de sustinatori ai PSD.
      Dp meu de vedere, ati demonstrat ca sunteti exact ca si ceilalti romani.O sa uitati repede, o sa-l votati pe ciuhandu in 2012, no problem.
      Daca nu era Gorbaciov, nu era nicio "revolutie" in Romania.
      • +1 (1 vot)    
        esti cam agresiv amice! (Miercuri, 2 decembrie 2009, 8:17)

        Olguta [utilizator] i-a raspuns lui Olgutzu

        Daca, mai jos, CoanaKiritza m-a lamurit si ii multumesc (n-am intrat niciodata pe facebook si pe twitter, dar o sa fac de acum incolo, ca vad ca sunt cam in urma cu navigatul pe net), matale ce esti asa de agresiv, de agitator?! Cin' te-a suparat?:-)
    • +6 (6 voturi)    
      de internet ai auzit? (Marţi, 1 decembrie 2009, 20:07)

      CoanaKiritza [anonim] i-a raspuns lui Olguta

      Am gasit invitatia pentru Piata Universitatii - ora18, meeting anticomunist de sprijin pentru Timisoara, pe la 17, pe twitter, pe facebook... Am gasit imagini reale din Timisoara pe youtube. Pentru cei care se uita la Mogulitatea tv si Mogulena 3, e mai usor de cautat diversiuni.
      Cred ca, daca stiu asta, se mobilizeaza si membri ai partidelor, pro si contra, dar nu de-aia s-a dus acum lumea acolo!
      La Timisoara sunt oameni de varsta a doua, cei care au fost in piata Operei si-n 1989, oameni care au avut o reactie absolut fireasca la gogomania lui Ciuhandu "visul lui Coposu"!
  • +5 (7 voturi)    
    Pe tvr2 mafia rosie este "in direct" (Marţi, 1 decembrie 2009, 18:50)

    dum_i [utilizator]

    este 18.50, iar pe TVR 2 vad cum mafioti rosii si galbeni urla in fata unor oameni contra basescu si pro geoana la adamclisi

    Nu este trecut in program ca emisiune electorala, si este in direct.

    In direct insa nu este si nu a fost nici timisoara, nici brasov, nici bucuresti.

    PANA CAND?
  • 0 (2 voturi)    
    minciuni (Marţi, 1 decembrie 2009, 18:51)

    anonim [anonim]

    intradevar au fost 100 de participanti care protestau...si care aprox 400 de simpatizanti PSD...acestea sunt cifrele reale si nu cele de ordinul miilor prezentate de voi...au fost 3000 de oamenii in piata care nu inseamna ca acestia au si protestat zgomotos...am fost acolo...atat in interiorul Operei cat si in piata
    • -3 (3 voturi)    
      in sfarsit... (Marţi, 1 decembrie 2009, 19:35)

      Mancho Capac [anonim] i-a raspuns lui anonim

      ...o parere obiectiva.
      Eram sigur ca televiziunile exagereaza.
      Oamenii au nevoie de mituri.Unul din ele este timisoara.
      S-a vazut azi clar cat de "revolutionari" sunt timisorenii.Daca erau, prostanacu+ciuhandu trebuiau sa fie linsati.
      Au iesit 100 de aplaudaci ai PNL-FSN-PNTCD si 100 de protestatari.Asta s-ar fi intamplat si la Bolintin-vale.Dar nevoia de mituri exacerbeaza lucrurile....Timisorenii sunt la fel ca restu' tarii.Au lucrat azi, au mancat bine si se vor uita diseara la antena 3 si la realitatea.
      Nea nelu si-a indeplinit si ultimul vis - steagul rosu infipt in piata operei.
  • +6 (8 voturi)    
    Ati mintit poporul cu tatulici-oru (Marţi, 1 decembrie 2009, 18:52)

    Francesca [anonim]

    Va mai amintiti sloganul "Ati mintit poporul cu tatulici-oru !" Mi-a fost scarba de tatulici azi la realitatea. Intamplator fara legatura cu subiectul, Corina Dragoteascu a spus ceva de genul "noroc insemana bani multi de la mogul"
    Ei bine doamna ati spus corect luati bani ca sa mintiti poporul cu televizorul.
    Nu vreau un preseoidte comunist si prostanac !
  • +5 (7 voturi)    
    m-am uitat in program (Marţi, 1 decembrie 2009, 18:52)

    dum_i [utilizator]

    Uitati ce scrie in program, la TELEVIZIUNEA ROMANA 2 pentru ora aceasta : "17:45 Direcţia 5
    � � � Redactori Iulia Ioaniţoaia şi Dana Ilie. Realizator Cristian Păunescu. Producător Dan Banu � "

    NU ESTE POSIBIL ASA CEVA. CAMPANIE ELECTORALA DESANTATA PE BANII NOSTRI.
  • +7 (9 voturi)    
    Si totusi... (Marţi, 1 decembrie 2009, 18:54)

    cineva19 [anonim]

    ... daca ma uit atent, cele mai "dure" falsuri au fost facute de realitatea... oare de ce?

    mergeti la vot, oameni buni!
  • +5 (7 voturi)    
    speakerii de la TVR2 (Marţi, 1 decembrie 2009, 18:55)

    dum_i [utilizator]

    pana acum am vazut repede pe puiu hasotti urland "sper ca pe 7 dec , mircea geoana va fi presedinte", pe penalii nicusor constantinescu cu un "astazi la timisoara s-a semnat un istoric acord (...) va rog sa aplaudati" si mazare, iar acum vorbeste un senator psd.

    repet, nu este semnalata ca si emisiune electorala !
  • +7 (9 voturi)    
    rusine !!! (Marţi, 1 decembrie 2009, 18:57)

    ciampas [anonim]

    sa vedeti ce-i pe tvr 2 Ce rusine
    de aia trebuie sa nu-i mai votam ne intoarcem inainte de 89
  • +3 (5 voturi)    
    noroc cu netul (Marţi, 1 decembrie 2009, 18:57)

    lb [anonim]

    Asta e campania. Daca li s-a pus pata, asa va tine pana duminica. Manipulari si ascundere adevar. Cei ce mai citesc pe net isi pot da seama de minciuni. Ce se fac insa cei 50% din tara, poate si mai multi, ce nu au acces decat la cele cateva posturi tv. Realitatea si Antena. Celelalte posturi au ales statul pe tusa. Uite asa se castiga porecentele in plus. Si asa va fi multi ani inainte. Sa nu va faceti iluzii de mai bine. Puteti doar sa visati. Oricand se vor gasi lichele platite sa va minta pe sticla. Se numesc jurmalisti.
  • +6 (8 voturi)    
    Ce ne asteapta... (Marţi, 1 decembrie 2009, 18:58)

    Trojan.H [utilizator]

    Asta arata ce ne asteapta daca cistiga mafiotii-comunisti + "reglementarea" internetului dupa cum zicea ieri la Romania Actualitati Bogdan Niculescu Duvaz (PSD).
    • +2 (2 voturi)    
      si Parvulescu (Marţi, 1 decembrie 2009, 19:58)

      amanda13 [utilizator] i-a raspuns lui Trojan.H

      a avut ideea asta acum o saptamana la irealitatea! halal "pro-democratie"!
  • -4 (4 voturi)    
    traim intr un mare circ (Marţi, 1 decembrie 2009, 19:00)

    mariusmariancomsa [anonim]

    stanga este stanga si dreapta poate fi doar dreapta. atat in romana,engleza si toate limbile planetei.nu se poate amesteca doctrina asa cum vor nemernicii astia .comunismul este comunisti capitalismul -capitalism. social democarti:))de ar tari caragiale...........acesta este un arbore.......iliescu ,nastase.taracila,armas,patriciu,felix motanul,e.t.c.ROMANIA TREZESTE TE.ca ne ducem de rapa.
  • +5 (9 voturi)    
    Propunere dlui Basescu (Marţi, 1 decembrie 2009, 19:01)

    V. Petre [anonim]

    Suntem un grup de sustinatori ai punctului 8 din proclamatia de la Timisoara, care cu ajutorul unor ONG-uri din TM am mai propus si in 1998 conducerii de atunci sa adopte punctul 8 prin referendum. Nu am primit din pacate niciun raspuns. Propunem (vom incerca sa inaintam o scrisoare in timp util) dlui Basescu, pentru ca iata iarasi Timisoara a aratat ca nu se poata altfel, sa se angajeze in finalizarea bataliei care a mistuit tara pana acum: daca ajunge presedinte sa faca toate demersurile pentru un referendum in favoarea adoptarii acestui punct 8, sa depuna toate eforturile pentru trecerea lui in parlament, iar apoi, dupa adoptare, sa renunte la functie, sa dea exemplu, pentru a urma alegeri libere fara niciun fost comunist drept candidat.
  • +4 (6 voturi)    
    poporul va va pedepsi! (Marţi, 1 decembrie 2009, 19:04)

    miha3lla_ [anonim]

    Ei pot manipula cat vor dori,insa nu pot manipula sentimentele de ura si revolta anti-comunista si votul pe care toti acesti oameni il vor da pe 6 decembrie!Acea realitate va bate realitatea prezentata in televiziuni!
  • +3 (5 voturi)    
    Rusine, va bateti joc de Timisoara! (Marţi, 1 decembrie 2009, 19:05)

    mistoc [anonim]

    Si ce se vede pe sticla, tot felul de lumpeni care se bruscheaza si multe, multe steaguri rosii. Rusine PSD, PNL va bateti joc de Romnia, va bateti joc de Timisoara. Unde erati cand a fost Proclamatia? Prea tarziu pentru lustratie ...oare si prea devreme pentru reforma clasei politice?
  • +7 (9 voturi)    
    "intrarea in normalitate" (Marţi, 1 decembrie 2009, 19:05)

    etre [anonim]

    La B1 TV , doi comunistoizi clameaza nevinovati :

    - cum , noi am venit sa oferim o sansa pentru intrarea in normalitate si elemente PDL iste ne ataca romani

    In primul rand, ati venit cu mesaj alipit revolutiei , ceva de genul " Odata la 20 de ani Timisoara debarca dictatorul" = deturnare a valorilor revolutiei

    Scandalul il fac ei , ei au iesit de la guvernare , ei l-au dat afara pe Valeriu Stoica si Stolojan din PNL , ei au oferit informatii falsificate cu fratele presedintelui , ei au difuzat filmuletul trucat, ei folosesc televiziuni pentru manipulare, ei deturneaza mesaje.

    NU, si ma repet NU , nu ati venit la Timisoara pentru "Intrarea in normalitate" (jur ca daca aud un robot PSD ist zicand asta in fata mea, il strang de gat). Nu sunteti revolutionarii , sunteti foste cadre de partid, comuniste, punct.

    Sloganul "intrarea in normalitate" este o MINCIUNA . Prin fiecare actiune pe care o intreprinde , PSD ul se dezice de acest slogan.

    Eu VOTEZ IMPOTRIVA PSD , impotriva discursului in bataie de joc, smecheresc si insultator. Votez impotriva ddemagogiei si minciunii, caci ce altceva poate fi fatarnicia aratata in campanie de Antonescu pentru ca acum sa se pupe bot in bot cu Geoana, ce altceva poate fi deturnarea si asumare un valori.

    Jos cu urmasii comunistilor , jos cu hotii, jos cu PSD PNL
  • +5 (7 voturi)    
    IUDA de Ciuhandu (Marţi, 1 decembrie 2009, 19:08)

    brucanianul [anonim]

    Pacat ca acest om a tradat timisorenii de rind !! In 1989,la Timisoara a fost ceva spontan,insa Lorin Fortuna era omul lui Iliescu...Atunci am realizat ca revolutia a fost FURATA...A uitat cumva Ciuhandu de increderea timisorenilor,de a obtinut atitea mandate de primar??A uitat ca in Timisoara nici Ceausescu nu indraznea sa vina??Pacat de aceasta oribila tradare!! No comment...
  • -5 (7 voturi)    
    Si voi manipulati la fel (Marţi, 1 decembrie 2009, 19:08)

    Dana [anonim]

    Am trecut prin Piata Operei, iar consilieri locali si judeteni ai PDL organizau strigaturile Pacat ca Mihaies si Vighi au uitat ca Revolutia nu inseamna sa pui pumnul in gura cuiva, chiar daca e din PSD. Libertatea de exprimare e un drept universal. Pacat ca, exact in numele Revolutiei, se poarta total nedemocratic
  • +5 (7 voturi)    
    liniste (Marţi, 1 decembrie 2009, 19:08)

    dragos [anonim]

    mah huliganilor faceti liniste. chemati minerii.
    iliescule l-ai trimis degeaba pe prostanac la moscova cu filmul la developat.
    suntem multi comunistilor. haraso
  • +4 (6 voturi)    
    Mereu Timisoara (Marţi, 1 decembrie 2009, 19:09)

    Dan Patrascu [anonim]

    Timisoara nu si-a uitat martirii.
    Cititi
    http://patrascudan.wordpress.com/2009/12/01/mereu-timisoara/

    Nu veti regreta.
  • +9 (11 voturi)    
    Dezinformare pe fata ... (Marţi, 1 decembrie 2009, 19:18)

    never mind [anonim]

    ... in timp ce Timisoara ii huiduia pe neo-comunistii care-si citeau discursul din incinta Operei ( nu au avut curajul sa iasa in balcon, imaginile erau proiectate pe un ecran amplasat afara), TVR-ul transmitea ceva muzica populara ... pesemne ca asta era mai important pentru postul public ce televiziune, platit din banii contribuabililor ...

    ... cei de la iRealitatea nu stiau cum sa deformeze informatia : ba ca e vorba de galeria Poli Timisoara (or fi si femei de 50-60 ani pe-acolo), ba ca sunt 30-50 membri PDL (in timp ce imaginile aratau P-ta Revolutiei plina ochi cu persoane de toate categoriile), ba ca e o contra-manifestatie organizata, fireste (vorba lui Bombonel) tot de PDL , ba ca e una, ba ca alta ...

    ... ce nu e clar ? ... timisorenii pur si simplu nu au tolerat obraznicia urmasului lui Iliescu de a le vorbi despre valorile democratiei in locul unde acum 20 ani izbucnea Revolutia ... bravo lor ca au sanctionat o asemenea ipocrizie...

    ... e ca si cum Diavolul ar citi Evanghelia intr-o biserica ... cum sa tolerezi asa ceva ?

    ... bravo Timisoara ! ... bravo timisoreni ! ... jos comunistii !
  • +1 (9 voturi)    
    Federatie (Marţi, 1 decembrie 2009, 19:26)

    AlexSiposMS [utilizator]

    Intr-un fel ma bucur ca va iesi Geoana . Poate asa vor fi conditiile pentru un proiect de FEDERALIZARE a tarii . Eu unul nu mai suport ca din 92 incoace Ardealul voteaza complet altfel decat Muntenia sau Moldova . Si noi o tinem pe spate pe cei din Teleorman , de ex. , zona lui Liviu Dragnea unde sunt cei mai multi asistati sociali din tara . La prezenta de vot in schimb sunt primii , dar de muncit muncim noi ardelenii in locul lor . M-am saturat !!!
    • +1 (3 voturi)    
      bucura-te cat mai poti! (Marţi, 1 decembrie 2009, 20:36)

      piktor [anonim] i-a raspuns lui AlexSiposMS

      serios mai? vorbesti in numele ardelenilor? cu ce mandat?
      eu cred ca ardelenii sunt in primul rand ROMANI
      asa ca las-o mai usor cu federalizarea!
      La multi ani ROMANIA!!!
    • +2 (4 voturi)    
      apel (Marţi, 1 decembrie 2009, 21:09)

      Regatzeanu' [anonim] i-a raspuns lui AlexSiposMS

      dati-ne si noua un semn inainte sa inchideti granitele :)
      Daca iese Geoana, il lasam cu toti asistatii care-l voteaza sa-i hraneasca din banii papusarilor care-l trag de sfori...
      Facem un schimb: "ardeleanul" Johannis, contra regatzenilor care nu cer nimic de la nimeni si trag si ei la vasle, care pe unde pot
  • +7 (9 voturi)    
    recomandare (Marţi, 1 decembrie 2009, 19:28)

    Roman [anonim]

    Romani,urmati exemplul timisorenilor.
  • +6 (8 voturi)    
    otv da de la manifestatii (Marţi, 1 decembrie 2009, 19:29)

    marius [anonim]

    am ajuns sa ma uit la OTV, sunt singurii care dau de la manifestatii!!
  • +2 (4 voturi)    
    Din cauza blegului de Obama (Marţi, 1 decembrie 2009, 19:31)

    yme [anonim]

    Pro-rusii care-si faceau de cap pe aici si rusii care-l pazeau in 1990 pe Iliescu au capatat din nou curaj.
    Stiu ca Obama n-o sa protesteze.
  • -2 (4 voturi)    
    M-am prins! (Marţi, 1 decembrie 2009, 19:34)

    calaetz [anonim]

    !. Basescu l-a cumparat si pe Johanis. La intalnirea cu Johanis, dictatorul (comunistul) Basescu a hotarat ca prostanacul sa vina la Timisoara.
    2. PDL - istii care apar la televizor sunt cumparati de Hrebenciuc. Cand moderatorii si tonomatii il ataca pe Basescu pentru subiectul "unic" al campanieiei (mogulii) nici unul din ei nu vine cu replica modernizarea statului impidicata de mogulii rosii.

    Sa auzim si de bine!
  • 0 (2 voturi)    
    nu ne pot manipula pe toti (Marţi, 1 decembrie 2009, 19:39)

    emigrez in timisoara [anonim]

    http://emigrezintimisoara.wordpress.com/
  • 0 (2 voturi)    
    miting la Timisoara (Marţi, 1 decembrie 2009, 19:43)

    ziarist [anonim]

    E stranie stirea cu totul. Sunt din Timisoara. Mitingul s-a tinut in interiorul Operei (ntrarea a fost pe baza de invitatii distribuite anterior la partidele organizatoare, PSD, PNL, PNTCD + Forumul Democrat German). Iar in piata se auzeau discursurile prin sistemul de sonorizare. Acest lucru se face la multe din marile evenimente. Daca ar fi iesit in balcon, ar fi vorbit... acoperisului scenei puse in fata cladirii, unde seara se desfasoara spectacolul dedicat Zilei de 1 Decembrie. Incidentele sunt prezentate disproportionat, dar nu se poate spune ca n-au fost. M-as fi bucurat sa vad mai multa acuratete in redactarea informatiei
  • -4 (6 voturi)    
    Obiectiv (Marţi, 1 decembrie 2009, 19:45)

    Montesquieu1 [utilizator]

    Ca participant azi in piata operei va pot spune nishte chestii:
    - e adevarat ca PSD a adus undeva in jur de 1500-2000 de oameni care dupa cum aratau pareau a fi nu doar din timisoara cat si din judet si poate de prin arad
    - pdl-istii erau pregatiti cu echipa de soc de provocatori; de-altfel daca va uitati la "protestatarii" anti PSD si PNL o sa vedeti ca toti sint barbati baine facuti si foarte vocali
    - de-obicei cand o chestie e spontana atrage in mare parte oameni din toate categoriile, varstele si mai ales sexele
    - televiziunile au preferat sa redea la greu imbrancelile alea dar pot sa va asigur ca n-au fost clinciuri in afara de cele cateva care merg in bucla pe tv
    - consilieri locali si judeteni de la pdl manevrau la greu trupa de comando trimisa sa provoace scandal; in total, pe langa cei aprox 50 de provocatori, mai erau vreo 2-3 sute de pdlisti linistiti
    - intre timp s-au mai adunat in piata in afara celor doua tabere inca vreo cateva sute de oameni care insa nu s-au amestecat cu niciuna din gashtile prezente
    - prostia asta cu "marea" demonstratie anti-comunista de la Timisoara e de fapt doar o minciuna sfruntata regizata de trupa lui Base. De-aia n-au prezentat-o nici televiziunile pt simplul motiv ca N-A EXISTAT
    - foarte interesant e ca la fel de "spontana" manifestatie din universitatii pe care o vad acum la tv are deja toate caracteristicile aceleiasi provocari (drapele, afise si banere din care ne zambeste base pe un fond portocaliu). Asta mie-mi arata foarte clar ca pdlistii nu s-au dat in laturi de la nimic, nici de la a provoca miscari soaciale de protest, doar-doar l-or mai avea 5 ani pe base a lor care sa le protejeze furtisagurile.

    Va rog sa nu ma credeti pe cuvant. Sunati-va rudele sau prietenii din timisoara si intrebati-i ce s-a intamplat cu adevarat azi la opera. O sa aflati ca toata povestea asta cu inc-o revolutie e de fapt doar o manipulare portocalie grosolana.

    Ca lucrurile sa fie clare: sunt liberal si-am sa-l votez pe Geoana.
    • +3 (5 voturi)    
      mda (Marţi, 1 decembrie 2009, 21:09)

      ampersand [anonim] i-a raspuns lui Montesquieu1

      macar basescu n-a avut tupeul sa incerce un "pact pentru timisoara". Esti liberal? Eu m-am retras din pnl (eram membru fondator la pnl timis) in 90, cand campeanu incepuse sa-l curteze pe iliescu doar-doar o prinde postul de prim-ministru, si incepuse sa faca sugestii, persuasiuni, presiuni si sanctiuni ca s-o lasam mai moale. Ia ghici cine dintre personajele actuale era seful la organizoric pe tara :D ghici ghicitorul meu.
  • +2 (4 voturi)    
    Jurnalisti de rahat (Marţi, 1 decembrie 2009, 19:49)

    emma [anonim]

    Mi-e scarba de acesti jurnalisti lingai care efectiv ne sfideaza pe fata, ne jignesc inteligenta si mai au pretentia sa-i urmarim. Cand ii aud "Ramaneti cu noi...", cu care voi? Ramaneti voi cu mizeriile voastre de patroni si urmariti-va singuri, ca noi ne-am saturat de acest fel de jurnalism. Pe vremea lui Ceausescu era cenzura,acum va impun patronii si voi acceptati, care este schimbarea?Rusine, mai ales celor de la Realitatea si Antene, sunteti de-a dreptul penibili!
  • +2 (4 voturi)    
    Timisoara, ca totdeauna (Marţi, 1 decembrie 2009, 19:50)

    Ionut [anonim]

    Imi pare bine ca timisorenii au ramas pe linia de acum 20 de ani. Chiar ieri se comenta cu ingrijorare ca Iliescu ar putea infige steagul cu secera si ciocan in locul care l-a respins intotdeauna, dupa cum era firesc.
    Acum, singura modalitate de a anihila complotul presei este sa mergem cit mai multi la vot. Bine-ar fi si sa se reuseasca eliminarea din viata politica a celor care s-au compromis astazi. Mi-a teama ca Basescu nu o va face, chiar daca va avea posibilitatea - ceea ce ii si doresc.
  • +1 (3 voturi)    
    Comunism (Marţi, 1 decembrie 2009, 19:59)

    dvd [anonim]

    tocmai cenzura de pe televiziunile astea teleghidate e comunism..
  • +4 (6 voturi)    
    Pot sa incerce sa manipuleze cat vor! Romanii stiu (Marţi, 1 decembrie 2009, 20:00)

    Angela Similea [utilizator]

    Pot sa incerce cat vor televiziunile sa manipuleze manifestatia! Manifestul si actiunea poporului arata ceea ce ne dorim cu adevarat indiferent de ce spun ei! Daca intr-adevar erau doar 100-200 de persoane care protestau intre 3-4 mi, protestul n-ar fi atata amploare si s-ar fi auzit mai multe voci pro Geoana si Crin decat cele care-i huiduiaui Nu s-a intamplat asta pentru ca situatia este excat invers: din 3-4 mii de oameni doar 100-200 il sustin pe Geoana Nu mai suntem naivii de alta data! Nu ne mai lasam manipulati!
  • +4 (6 voturi)    
    timisoreni (Marţi, 1 decembrie 2009, 20:12)

    tac'su [anonim]

    Am fost acolo. Antipesedisti nu erau pedelisti. Erau timisoreni. Culorile abordate au fost alb si in special VIOLET, culorile lui Poli Timisoara si ale Timisoarei implicit. N-am vazut nici un insemn portocaliu.

    Nesimtitilor. Dece azi de ziua nationala? Geoana cine te-a sfatuit? Cati bani ai platit?
  • +2 (4 voturi)    
    invatati,invatati, invatati v-a spus taticu vostru (Marţi, 1 decembrie 2009, 20:17)

    ozi [utilizator]

    Postacii anti, pun minusuri pe nerasuflate. Din aceasta munca a voastra puteti invata ca: nu puteti voi contracara, cat putem noi vota pe 6 dec. Cine nu invata din greseli, nu supravietuieste. :))
  • +3 (5 voturi)    
    Este insuportabila cenzura asta a tv (Marţi, 1 decembrie 2009, 20:25)

    ionut i [anonim]

    nu pot sa cred!

    asa ne-a facut TVR in 1990, in Piata Universitatii... aratau altceva, nu ce se intimpla acolo... puneau camera pe aurolaci si spuneau ca sintem drogati

    asa se intimpla si acum la televiziunile mogulilor!

    Sint revoltat!
  • -3 (5 voturi)    
    minciuni (Marţi, 1 decembrie 2009, 20:31)

    mihaela [anonim]

    Astea sunt minciuni.Eu am fost in piata operei si mai mult de 50 de protestatari nu erau.Numai trambitele erau de ei.Asa ca puet voi sa tot mintiti ca eu cred ce vad nu ce spuneti voi
    • +3 (5 voturi)    
      minciuni (Marţi, 1 decembrie 2009, 20:52)

      ela [anonim] i-a raspuns lui mihaela

      mihaela:Cat despre minciuni,cand ai fost in piata operei?Ieri??? Mai lasa-ne! Cred ca ai gresit opera.Eu am fost in piata,si acum ,si cu 20 de ani in urma. Nu mai tine asa ceva! iar timisorenii au dovedit ca stiu sa isi fereasca obrazul.
      L-ai auzit pe crin cand ne-a numit cetateni de ultima speta? E picatura care ne-a scos pe cei maimulti in piata.
      • -2 (4 voturi)    
        minciuni (Marţi, 1 decembrie 2009, 21:16)

        mihaela [anonim] i-a raspuns lui ela

        Repet:nu cred ce spuneti voi ci cred ceea ce am vazut.Nu stiu pentru cat sau pentru ce inmultiti atat oamenii aia protestanti.
        • +1 (3 voturi)    
          oamenii aia protestanti. (Marţi, 1 decembrie 2009, 22:19)

          baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui mihaela

          dar ortodocsi si catolici nu erau? Ceva hindusi sau musulmani?
          Analfabetismul de tip vangelie face ravagii printre postacii pnldsr.
  • 0 (2 voturi)    
    ce s-a intamplat despre TM (Marţi, 1 decembrie 2009, 20:34)

    eu100 [utilizator]

    Daca vreti sa intelegeti ce s-a intamplat la TM,. de la un martor ocular, scriitorul Radu Pavel Gheo
    http://www.gheoland.ro/
  • +4 (6 voturi)    
    TIMISOARA (Marţi, 1 decembrie 2009, 20:34)

    Razvan din Timisoara [anonim]

    Un simbol asa curat ca Piata Operei din Timisoara nu se va lasa corupt niciodata… Au incercat sa vopseasca piata in rosu si n-au reusit! Au incercat sa se faca “prieteni” cu revolutia, sa ia revolutia de partea lor, dar un simbol asa sfant nu se lasa pacalit, nu se lasa corupt. POLITICIENI: Sa va fie frica de Timisoara! Sa tremurati cand veniti aici! Sa va priviti in interior, si doar daca sunteti curati sa veniti aici...
    • -1 (1 vot)    
      TIMIŞOARA (Marţi, 1 decembrie 2009, 22:11)

      URSUL ALB [anonim] i-a raspuns lui Razvan din Timisoara

      Felicitări Răzvan. Ai înţeles esenţa. Şi esenţa Timişoarei este spiritul-duhul ei.
  • +3 (5 voturi)    
    Geoana&comp nu au fost la Timisoara! (Marţi, 1 decembrie 2009, 20:50)

    Dan [anonim]

    Geoana a fost in Sala Operei din TImisoara. NU a iesit nici o clipa in Piata Operei. Daca iesea lumea exploda!
    Lumea striga sa iasa afara dar a fugit printr-o iesire prin spate!
  • +4 (6 voturi)    
    RUSINE!!! (Marţi, 1 decembrie 2009, 21:01)

    gea [anonim]

    "sa ramanem impreuna pentru Timisoara de maine"...acesta este sloganul lui ciuhandu, tocmai ai ramas singur "d-le".
    Rusine!!! prin ceea ce ai facut astazi ai aratat ca nu-ti pasa de cei care au murit in decembrie 1989...ucisi de cei cu care te-ai aliat astazi.
    RUSINE!!!
  • +1 (3 voturi)    
    De la iRealitatea TV citire ... (Marţi, 1 decembrie 2009, 21:21)

    never mind [anonim]

    ... acum cateva minute Gh.Ciuhandu, primarul Timisoarei, descusut fiind in direct la iRealitatea TV de Corina Dragotescu a recunoscut ca Geoana & Crin au incalcat o hotarare a Consiliului Local Timisoara care interzice organizarea de manifestatii cu caracter electoral zona P-ta Revolutiei, in semn de respect pentru cei cazuti acolo in timpul Revolutiei... cica ei aveau autorizatie doar pentru o manifestare desfasurata "in particular", in incinta cladirii Operei, iar prin proiectarea in direct a imaginilor pe ecranele amplasate in strada au incalcat aceea decizie a administratiei locale...
  • 0 (2 voturi)    
    suspans (Marţi, 1 decembrie 2009, 21:22)

    mannix [anonim]

    Daca Jeoana pierde alegerile, cu siguranta Antenele si Realitatea sunt acum pe ultima suta de metri; dar nu o sa ne fie dor de asa mincinosi ordinari; totul se plateste pana la urma si pe lumea asta!
  • +3 (5 voturi)    
    intrebare (Marţi, 1 decembrie 2009, 21:23)

    Aurarescu [anonim]

    Ma intreb daca partenerii Romaniei din UE si in mod special din NATO vor putea sa mai aiba incredere intr-un personaj precum Mircea Geoana care de pe pozitia de al doilea om de stat din Romania, membru in CSAT se deplaseaza pe ascuns la Moscova pentru aranjamente strategice.
  • +4 (6 voturi)    
    ref timisoara (Marţi, 1 decembrie 2009, 21:45)

    TURCU ANETA [anonim]

    rusinea nu mai exista pentru comunisti.cred ca vor mortis sa intre la conducerea tarii ,dar nu se mai poate ca poporul roman este rabdator .pana acum le-a fost psd-istilor,este ultima lor zvacnire,suflare,sunt turbati impreuna cu mogulii.nu puteti cumpara solidaritatea romanilor.
    olguta vasilescu ,sirbu etc.psd-nu mai iesiti pe sticla ca ne provocati scarba .
    atentie romani la vot pe 6 decembrie 2009.adevarata linbetrate este in mainile voastre .iesiti in masa la vot sa nu mai poata fura psd.iliescu=ceausescu=+
  • -1 (1 vot)    
    Jandarmul Sirca de la Timisoara (Marţi, 1 decembrie 2009, 21:51)

    Jandarmul la plimbare [anonim]

    La Timisoara, jandarmii ne-au rupt hainele de pe noi si ne-au gazat, fiind instigati si trimisi de unul ce este insurat cu o fosta studenta a primarului Ciuhandu, Otilia Coca, acum mare sefa la locuinte in Primaria Timisoara.

    Asa se explica de ce acest Sirca este sluga lui Ciuhandu: desi are 60 de ani, s-a insurat cu o studenta de la Constructii, fosta studenta a lui Ciuhandu pe cand el preda la Fac de Constructii.

    Aceasta Coca conduce de fapt batalionul de interventie de la Timisoara, si nu este prima oara cand ea se substituie sotului ei.
  • -1 (3 voturi)    
    din Tm (Marţi, 1 decembrie 2009, 21:53)

    Alina [anonim]

    Sunt jurnalist si am fost in Piata Operei. Colegii de la agentii au scris corect. Poate nu am nimerit exact cifrele, dar ca proportie a fost corect. Erau vreo 2000 de pesedisti si vreo 200 de protestatari, plus cei care au cascat gura si nu strigau nimic.

    Nu spun ca televiziunile nu manipuleaza, o fac foarte mult, dar de data asta, din acest punct de vedere chiar a fost ok.
  • -1 (1 vot)    
    nu-mi convine pactul (Marţi, 1 decembrie 2009, 21:54)

    roger [anonim]

    Salut,
    Nau-mi convine pactul.
    Am vrut sa-i huiduiesc.
    Can am vazut la tv ca se bat si ca incep sa toace tv-urilein amanunt orice amanunt am stat acasa.
    Oricum un sentiment de tradare ma face sa-lvotez pe basescu,sa scapamdepadeserieiasti. Si peCiuhandu mamai gandesc daca-l mai votez. Depinde de ce va realizacupactulalain caza ca iasa geoana.

    Dezamagietoatalace samai. PS nu-s membru pdl- ba chiar nu prea-i suport dar decat psd mai bine basescu (nu neaparat pdl - care-stotca aia din fsn)
  • -1 (1 vot)    
    Doamne ! Oare am uitat ? (Marţi, 1 decembrie 2009, 22:16)

    abc [anonim]

    Vali Sterian - Vino doamne (1990)

    http://www.youtube.com/watch?v=-ZMjEp6gfxc
  • +1 (3 voturi)    
    Bravo TImisoara (Marţi, 1 decembrie 2009, 22:33)

    Ionutz (Brasov) [anonim]

    Mai iesiti inca o data !! Aparati-ne voi de Realitatea si Antena 3 ! adica noul counism ! maine o sa prezinte la stiri productiile la hectar record probabil !!
  • 0 (2 voturi)    
    Si base e un fost nomenclaturist (Marţi, 1 decembrie 2009, 22:41)

    vali [anonim]

    Basescu nu a fost comunist? In ultimele 6 luni a facut parte din guvernul Dascalescu, a facut parte din cei 2024 de nomenclaturisti. Cum a devenit anticomunist? A facut parte din FSN, apoi Pd, partide de stanga, iar acum reprezinta ideologia de dreapta? Mi-e greata. Tara asta e pierduta, indiferent cine va castiga, va fi bezna in tara asta,
    va fi o tara parasita. Dar macar cu Geoana va fi liniste, nu circ in fiecare zi. Dar bine nu va fi, repet, indiferent cine va fi presedinte
  • +1 (3 voturi)    
    Dezamagire (Marţi, 1 decembrie 2009, 22:47)

    alex [anonim]

    Seamana cu ce s-a intamplat in luna aprilie la Chisinau. In timp ce populatia protesta impotriva liderilor comunisti, televiziunile nu aratau nimic, incercand sa mascheze totul. Asa ca nu vad de ce unii spun ca o comparatie intre PSD-ul actual si fostii comunisti este fortata.
  • +2 (2 voturi)    
    Usa din spate (Marţi, 1 decembrie 2009, 22:51)

    SimionA [utilizator]

    100 pro-base si 3000 pro-psd. De-asta au iesit geoana, antonescu si johannis pe usa din spate, nu ?
  • -2 (4 voturi)    
    Pac tac (Marţi, 1 decembrie 2009, 22:58)

    Costel [anonim]

    Ceea ce s-a intamplat astazi arata ff clar nivelul publicului la care Baselu' se adreseaza.Rusine sa va fie ca nu puteti arata si voi ca sunteti civilizati.Vreti sa fim tratati frumos in afara dar noi ne purtam ca niste animale.
    • +2 (4 voturi)    
      nemernic cu mintea spalata (Marţi, 1 decembrie 2009, 23:11)

      mar [anonim] i-a raspuns lui Costel

      Asta esti!!! Bai omule din preistoric la Timisoara au murit oameni ca sa te exprimi tu liber!!!
      Nimi macar om preistoric nu pot sa-ti spun, pentru ca ar fi un eufemism. Mars in grota ca limna face rau la lighioane ca tine.
  • -2 (2 voturi)    
    prostia strategilor lui geoana (Marţi, 1 decembrie 2009, 23:51)

    S0B0 [anonim]

    geoana arunca de pomana banii pe strategii electorale, daca il imping sa face erori ca asta de azi: http://bit.ly/8mU4vm
  • +1 (3 voturi)    
    Costel - greu de cap (Miercuri, 2 decembrie 2009, 0:06)

    Andrei [anonim]

    Bai Costel tu esti cam greu de cap.

    Aic nu este nici relaiatea nici antenele.

    DACA SCOTI PAPAGALUL din gura trebuie sa si ai dovezi sau ceva logica - ambele iti lipsesc..

    Asa sa arunci niste cuvinte invatate papagaliceste nu trebuie mult creier.. ce crezi ca esti la manifestatie electorala - aici aia mai slabi de creier sau mincinosii sint taxati urgent..

    Exista sute de telefoane, marturii oculare etc etc ca in TImisoara a iesit pe strada TIMISOARA, nu un partdi politic sau altul.. Au iesit pentru a protesta impotriva hidrei comuniste cu multe capete care a indraznit sa intineze memeroia revolutiei din timisoara. O mare prostie dar explicabila prin IQ-ul f. scazut a lui geoana si antonescu si prin forinta de razbunare a unui comunist - iliescu caruia punctul 8 ii sta si acuma in gat.
    pus infumurarea unor moguli care deja se vedeau la controlul romaniei - care au vrut "sa le arate lor" - adica timisorenilor cine conduce in tara asta..

    MARE PROSTIE ELECTORALA -dar vb aceea - alianta ticalosita face ceea ce stie hrebenciuc si iliescu - aceeasi placa si manipulare de 20 de ani incoace. dar am o veste - ROMANIA S-A SCHIMBAT !!! Mediul online nu poate fi controlat.
  • +2 (4 voturi)    
    sobolanii (Miercuri, 2 decembrie 2009, 0:11)

    orcan [anonim]

    sobolanii Geoana si Antonescu, lashii, nu au indraznit nici sa iasa in balcon, de teama sa nu fie scuipati !
  • -2 (4 voturi)    
    lupta... (Miercuri, 2 decembrie 2009, 0:17)

    gica [anonim]

    lupta e apriga cu cateva zile inainte de alegeri. conteaza care tabara isi organizeaza cel mai bine campania. pdl ul din ce observ eu isi cam pierde increderea si convingerea. organizand aceste instigari la violenta nu fac decat sa alunge alegatorii. domnul basescu greseste grav. TOATA lumea si a dat seama ca protestele au fost provocate de pdl. psd si mircea geoana au de castigat.
  • +1 (3 voturi)    
    Televiziunea Romana (Miercuri, 2 decembrie 2009, 0:33)

    Tarabostes [anonim]

    Pentru dezinformarea pe care o practica, va trebui sa plateasca despagubiri fiecarui roman inselat cu televizorul pentru care plateste taxe. Despagubirile pot fi imputabile persoanelor care au comandat dezinformarea.
  • +1 (3 voturi)    
    Cum votam? (Miercuri, 2 decembrie 2009, 0:44)

    Alexandru Barbu [anonim]

    Dintre un rau chel si un rau comunist, noi pe cine sa votam?
  • +1 (3 voturi)    
    rusine (Miercuri, 2 decembrie 2009, 1:49)

    razvancluj [anonim]

    rusine sa le fie comunistilor si celor aliati ce "au calcat timisoara in picioare " !, pana aici le-a fost mogulilor
  • +1 (1 vot)    
    punctul 8 de la Timisoara (Miercuri, 2 decembrie 2009, 8:46)

    alex.dumitrascu [anonim]

    Punctul 8 de la Timisoara il vizeaza direct pe Basescu care a fost nomenclaturist, inalt functionar al puterii comuniste.
    Nu vreti sa-l aplicam?
    Stiti sa raspundeti ceva?
  • -2 (2 voturi)    
    aiurea: nu erau 3000 de toti (Miercuri, 2 decembrie 2009, 9:14)

    ela [anonim]

    am fost in piata operei cu prieteni ai mei. stateam in spatele grupului ce scanda lozinci anti-comuniste. de unde stateam pareau mai multi sustinatori PSD (si bine ca nu instigau si ei, ca cine stie ce iesea in piata). oricum nu erau 3000 nici cu noi, cei adunati ca la spectacol (si care eram in numar cat manifestantii de ambele parti, dar care am fost trecuti incorect intr-o tabara sau alta). Timisoara nu e asa! E toleranta! Sa dea Dzeu sa nu mai fim manipulati ca ieri de...niciunii.
  • +2 (2 voturi)    
    Indignare (Miercuri, 2 decembrie 2009, 9:16)

    Costel [anonim]

    Puterea noastra a romanilor este ca pe 6 dec. sa-i trimitem pe acesti comunisti la casele lor, ca au patat prea mult onoarea si democratia!!!
  • +2 (2 voturi)    
    Am fost ieri in Pta Operei din Timisoara (Miercuri, 2 decembrie 2009, 10:08)

    cristina - timisoara [anonim]

    Am fost si eu acolo. Nu tin cu nici un candidat, dar Piata Operei NU poate fi ROSIE NICIODATA!....Iar motivul pentru care am fost ieri acolo are legatura cu sperantele din dec89, si cu Ciuhandu care ne-a tradat. Am fost multi timisoreni acolo, vreo 3.000 (era plin de oameni, pana la porumbei, iar cei rosii erau destul de putini, in fata de tot, in fata scenei). Toti strigau "RUSINE" pactului care tocmai se semnase. Nu s-a strigat nimic proBasescu! Ciuhandu si noii lui prieteni (Geoana si Antonescu) au intrat in cladirea Operei prin lateral, ocolindu-ne. Poate chiar le-a fost rusine :-), de-aia ne-au ocolit.... Nu stiu ce or fi avut in cap cand au crezut ca pot sa faca asa ceva Timisoarei!!!! Iar ce am vazut ulterior la RealitateaTV .... alta rusine! Minciuna si manipulare!
  • 0 (0 voturi)    
    care comunisti? (Miercuri, 2 decembrie 2009, 10:36)

    ela [anonim]

    ce naiba? problema perioadei asteia nu e comunismul. avem probleme reale, de ce le disimulam dupa o problema total aiurea: cine a fost comunist? pai si basescu a fost. si parintii nostri si nu-i hulim. hai s-o lasam balta. sa ne concentram pe ce-i important. cine poate sa ne scoata din situatia in care ne-am "cufundat".
  • 0 (0 voturi)    
    Traiasca Romania (Miercuri, 2 decembrie 2009, 11:20)

    elena galdea [anonim]

    Va multumesc ca ati ramas fideli convingerilor voastre. Ati aratat tuturor romanilor ca inca se poate. Rusine posturilor de televiziune si jurnalistilor care au deformat realitatea. Ar trebui sa facem si noi chestia asta la Alba Iulia, dar aici nu au tupeu sa mai vina de cativa ani. I-am linsa.......JOS COMUNISMUL
  • 0 (0 voturi)    
    presa sub presa (Miercuri, 2 decembrie 2009, 11:37)

    dana [anonim]

    In '89 s-a murit si pentru libertatea presei. Priviti ce-au facut cu ea! Nu numai ca nu este echidistanta, nici macar partinitoare ci MINCINOASA! Nu numai ca nu informeaza ci DEZINFORMEAZA! Ce fel de democratie ne propune aceasta alianta avortonica - PSD-PNL-PC, cand incalca cu NESIMTIRE principiile fundamentale ale acesteia, si asta cand inca nici nu sunt la putere! Faceti un joc de imaginatie si vedeti ce-ar fi dac-ar fi!
  • 0 (0 voturi)    
    Respect Timisoara (Miercuri, 2 decembrie 2009, 11:47)

    Mihai [anonim]

    Ce pot sa zic... oamenii acolo macar nu s-au lasat manipulati.

    Televiziunile in momentul de fata, jurnalistii, toata mass-media este mizerabila si lipsita de etica!
    Este inadmisibil sa se ajunga la o campanie mediatica de spalare a constiintei, a personalitatii poporului roman; este pur si simplu o spalare pe creier, o manipulare la nivel national. Am ajuns sa imi fie scarba sa ma mai uit la TV.

    Eu personal o sa votez pro-Basescu, dar din nefericire, la ce vad in jurul meu, lumea se afunda in mocirla mediocritatii dorite de PSD. Rusine!
  • 0 (0 voturi)    
    rusine PSD (Miercuri, 2 decembrie 2009, 13:32)

    VICTORIA [anonim]

    Nu pot sa cred,cei de la PSD ne cred niste prosti,dupa 20 de ani mai vor inca sa isi bata joc de tara asta si sa mai spuna ca oamenii sunt de partea lor,ei bine oamenii s-au trezit la realitate si s-au unit si vor dreptate si in nici un caz nu-l vor pe GEOANA presedinte.
  • 0 (0 voturi)    
    jos comunistii (Miercuri, 2 decembrie 2009, 13:38)

    Adina [anonim]

    Eu il cred pe Basescu referitor la faptul ca PDL-ul nu a dus manifestanti in piata sa scandeze impotriva PSD-ului. PDL-ul nu se ocupa de asemenea gainarii ca ceilalti. Mai mult de atat referitor la filmul cu copilul trebuie sa-mi exprim umila parere ca PSD-ul si-a aprins singur paiele in cap. O sa vede-ti ca si sondajele chiar daca sunt acum peste PDL duminica o sa fie cu mult sub ei.
    • 0 (0 voturi)    
      Sondaje? (Miercuri, 2 decembrie 2009, 21:03)

      The Cybo [anonim] i-a raspuns lui Adina

      Si de sondaje oare cine se ocupa?
  • 0 (0 voturi)    
    Astia ne cred amnezici?! (Miercuri, 2 decembrie 2009, 15:00)

    Victor [anonim]

    Aoleu, nu credeam ca simt atata frustrare si furie la exact 20 ani dupa "deranj", cum bine spunea Alexandtru Arsinel: aseara, de 1 decembrie, de ziua nationala a tarii mele, TOATE televizxiunile minteau cu nerusinare! Pana si nesimtitii de la TVR1, TVR2, acolo unde platim abonament si eu si ceilalti ca sa vedem stiri netrunchiate...Pai si acum ne manipulati, nemernicilor? ne credeti amnezici? Credeti ca am uitat ce ati facut in '89, in '90 cu minerii si asa mai departe? ZAT din fatza noastra, comunisti nehaliti ce sunteti, nu va mai ajunge! V-ati imbogatit furand de la noi toti! Vantule, ai furat lumea! patriciu, ai furat tara! Iliescu si ai tai, ne-ati furat demnitatea! VRETI SA NE FURATI SI VOTURILE? NEEEE...PE AICI NU SE TRECE! SUNTEM PROSTI, DAR MULTI!
  • 0 (0 voturi)    
    Unde este democratia. (Miercuri, 2 decembrie 2009, 16:40)

    Ela Popescu [anonim]

    Este rusinos ce s-a intamplat ieri la Timisoara. Romanii au demonstrat Europei ca nici dupa 20 de ani nu au invatat ce inseamna democratia, ce inseamna sa fi demn.
    Nu iti place un candidat nu-l votezi si gata, dar nu iesi in strada si pretinzi ca e miting spontan, dar ai placarde electorale.
    La Timisoara ieri a fost manipulare politica
  • 0 (0 voturi)    
    Manipulare ca la carte (Miercuri, 2 decembrie 2009, 16:57)

    nbvn [anonim]

    Manipulare de manual, ca la revolutie, cum numai comunistii stiu sa faca!
  • 0 (0 voturi)    
    protest (Miercuri, 2 decembrie 2009, 17:48)

    Iuliana Vatui [anonim]

    Salut spiritul civic al timisorenilor care l-au huiduit pe Geoana si clica lui. Da, au iesit pe usa din dos si vai si amar de tara asta daca nu vor iesi asa si la alegeri.
    Nu vreau sa-mi ascund dezamagirea fata de presa (Realitatea TV, Antene, Cotidianul si lista continua) pentru denaturarea protestului democratic (de bun-simt!) din Timisoara si in general pt practicile de spalarea de creier la care recurge.
    Pe langa Andrei Cornea si Vladimir Tismaneanu, as vrea sa-i vad iesind la rampa si pe alti intelectuali romani, Plesu, Liiceanu etc., pentru a protesta fata de evolutia Romaniei pe un cu totul alt fagas decat cel democratic.
    Nu m-ar mira ca, daca ar iesi Geoana presedinte, sa se privatizeze tot ce nu s-a instrainat inca, libertatea de expresie sa fie ingradita (deja emisiunea Nasul este bruiata, la fel nou infiintatul canal de stiri VoxNews) si sa se aduca un elogiu ororilor si crimelor comuniste nu in vorbe, ci reiterandu-le.
  • 0 (0 voturi)    
    Cine a organizat incidentele (Miercuri, 2 decembrie 2009, 18:51)

    Dragan [anonim]

    Minciuna! Asta e adevarul: http://www.vestul.ro/stiri/2197/cine-a-organizat-contramanifestatia-din-piata-operei.htm
  • 0 (0 voturi)    
    stiri (Miercuri, 2 decembrie 2009, 21:05)

    filmulet [anonim]

    Are dreptate persoana care afirma c[a nu au fost de toti poate nici o mie , cu indulgenta 1500.Ma distrez de afirmatiile , cum ca PSD-istii ar fi mediocrii si PDL-istii , intelectuali . HA ! HA !
    Feţele obosite ale pdl-istilor , cautand sa-l exonereze pe Sfantul , le-ati vazut ?
  • 0 (0 voturi)    
    protest (Miercuri ,2 decembrie 2009,17:48 (Joi, 10 decembrie 2009, 18:31)

    Ioan Marinoiu veteran de razboi [anonim]

    D-na Iuliana Vatui (anonim) Salut si eu spiritul civic al timisorenilor, spirit civic ar trebiu sa aibe si moldovenii si munteni, dar nu-l au. pentru ca , ei moldo-valahii, 10 secole , vecinii rasariteni grecii ,slavi le-a furat averea si sufletul, din latini, i-a facut greco-slavi. tinuti in stare de analfetizare si in crunta saracie. Geoana stie ca comunismul la saraci prinde , Moldovenii si Muntenii saraci voteaza cu comunistul Geoana. Si in Transilvania si In Banat romanii aveau aceiasi soarta expoatati de sarbi spiritual, si de grofii unguri. Au fost scosi din saracie si din iobagie de Scoala Ardeleana, venita de la Roma, pentru ca: (Ginta nobila latina isi chema si ajuta puitii sai.) din pacate, acete fapte
    romanii la uitat, "giulgiu intunericului greco-sla
    cu ajutorul comunistilor si a democratiei Iliesco-Geoana se intinde si in Ardeal ) Cat priveste intrebarea dvs. intrebare care si-o pun majoritatea romanilor de ce intelectualii nostri , precum Plesu,
    Liceanu, si alti va raspund cu o randunica nu se primavara, Majoritatea intelectualilor romani, au fost ucisi in inchisori si in lagare de exterminare de romanasi de-ai nostrii ,crestini ortodoxi ,educati in Gradina Maicii Domnului, ( pretindea Teoctist ca este Romania ) .In gradina Maici domnului au murit marii barbati de stat ai neamului bratienii, taranisti lui Maniu, democratii lui Titel Petrescu. Sapte episcopi si cardinalul Iuliui Hossu greco-catolic isi alti doi catolici.,Comunisti si democratii lui Geoana cauta sa izoleze Romani de cultura occidentala, sa fim in Europa dar,, sa ramanem balcanici , unde minciuna ,furtul ,hotia, sunt la ele acasa . este adevarat peste tot in lume politicienii mint si fura dar in proportii mai mici. sun sanctionaten, in Romania Nu Justitia este conrupta, Sunt valabile de cele spuse de O.Goga. suntem un neam bolnav fara vreme cu un trecut trist , aproape fara istorie, democratia nu a ajuns la noi din cauza cugetului nostru balcanic greco-fanariot