VIDEO Manea marca Adrian Minune, pe scena Festivalului Neversea. Reacția publicului

de Redactia     HotNews.ro
Duminică, 7 iulie 2019, 12:45 Magazin


festivalul Neversea
Foto: Facebook
Moment inedit sâmbătă noapte, pe scena Festivalului de muzică electronică "Neversea" care are loc pe plajă la Constanța. Un faimos DJ din Suedia a inclus în repertoriu o manea a lui Adrian Minune, iar publicul a fost în delir.




În cea de a treia noapte a festivalului de la malul mării, DJ-ul suedez Salvatore Ganacci a pus o manea a lui Adrian Minune - "Așa sunt zilele mele“. Tinerii au reacționat prin urale, iar mulți au început să fredoneze melodia manelistului.

Tot sâmbătă noaptea, un alt moment inedit a fost, potrivit Mediafax, în timpul concertului susținut de KASMR, care a introdus în repertoriu melodia "Noi suntem români” a lui Nicolae Furdui Iancu. Tinerii au fost la fel de entuziasmați, au cântat și au aplaudat pe toată durata melodiei, timp în care artistul a mixat de la pupitru.


















37334 vizualizari

  • +38 (46 voturi)    
    facem succesuri ! (Duminică, 7 iulie 2019, 12:56)

    iondelaafumati [utilizator]

    Muzica de tigani cu mare priza la tinerii de azi ! Incredibila aderenta la aceasta subcultura.Vezi si premiile Gopo 2019 .Ne miram apoi ca vesticii ne confunda cu tiganii !
    • +8 (22 voturi)    
      mda... (Duminică, 7 iulie 2019, 16:45)

      exilatul [utilizator] i-a raspuns lui iondelaafumati

      """Ne miram apoi ca vesticii ne confunda cu tiganii !"""....e normal pt ca nu mai exista nici o diferenta...
  • -22 (50 voturi)    
    never see (Duminică, 7 iulie 2019, 13:04)

    Mazeta [utilizator]

    La ce drogangeală este printre hastagistii useriști cu muzică quality, de preferat manele, digeiul muedez putea să le bage și mozart, că tot erau în delir.
    • +19 (39 voturi)    
      Le confunzi (Duminică, 7 iulie 2019, 13:59)

      ABCS [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Mazeta - singurul troll trist care lucreaza pe gratis.
      Cred ca le confunzi: manelisti sunt doar votantii pesedeului tau, care se drogheaza cu latrina 3
      • +3 (15 voturi)    
        nu, never! (Duminică, 7 iulie 2019, 18:19)

        complet_retard [utilizator] i-a raspuns lui ABCS

        Ai perfecta dreptate ca manelistii sunt votanti Dracnea, dar gresesti in prima afirmatie:

        "Mazeta - singurul troll trist care lucreaza pe gratis."

        nu, nu lucreaza de loc pe gratis, ci pentru ca este platait de Kremlin!
        Si nu cred ca-i asa de prost incat sa accepte plata in ruble ...
    • +10 (22 voturi)    
      trist (Duminică, 7 iulie 2019, 16:57)

      persuasiv [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      nici troleala nu mai e ce-a fost odata
  • +18 (36 voturi)    
    Nu suport manelele. (Duminică, 7 iulie 2019, 13:06)

    asavreau [utilizator]

    Și nici pe cei care le promovează.Cu bun simț și nivel artistic este muzica lăutărească.Manele sunt în mare parte vulgare,sexiste,promovează cultul personalității.
    • +5 (17 voturi)    
      Da, dar de ce? (Duminică, 7 iulie 2019, 18:21)

      complet_retard [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

      "Manele sunt în mare parte vulgare,sexiste,promovează cultul personalității."

      nu ïn mare parte", ci in totalitate!

      Dar au un succes imens!

      DE CE??

      Ai vre-o explicatie pentu faptul ca o mare parte a populatiei adora manelele si voteaza cu pedesereul?!
      • +5 (5 voturi)    
        Este prea mult spus//imens//. (Luni, 8 iulie 2019, 10:40)

        asavreau [utilizator] i-a raspuns lui complet_retard

        Manelele au succes la analfabeții funcționali zămisliți de școala păstorită de pesedista Ecaterina Andronescu,zisă Katy-garantată Vanghelie.
  • +16 (20 voturi)    
    "Inedit", noul vomitiv (Duminică, 7 iulie 2019, 14:37)

    marianmarian [utilizator]

    Asa e, sunt momente chiar "inedite", cu o doza de inedit la fel de mare precum imaginea unui c***t pus intr-o farfurie de portelan si cu un pahar de sampanie alaturi. Ambele momente, ca sa fie clar, nu doar primul.
  • +16 (22 voturi)    
    mi s a facut rau (Duminică, 7 iulie 2019, 15:05)

    Kosmos [utilizator]

    Dar vesticii sunt perversi .vor de fapt ca Romania sa se numeasca Rromania
  • -13 (29 voturi)    
    Veți vedea tot mai mulți tineri frumoși și liberi (Duminică, 7 iulie 2019, 15:59)

    Nyk1 [utilizator]

    ...de etnie română semnalizându-și virtutea de buni aderenți ai Multiculturalismului prin promovarea manelelor drept un simbol al Diversității și Îmbogățirii culturale a României. Se știe că acește două valori sunt printre cele mai importante pentru Stânga globalist-neoleninistă a cărui personalitate marcantă este chiar sponsorul USR, George Soros.
  • +8 (14 voturi)    
    Manelele (Duminică, 7 iulie 2019, 16:49)

    Mihail. [utilizator]

    Manelele au un efect devastator asupra creierului, fiind astfel si ele foarte utile in indeplinirea planului pentru Romania.
  • -10 (14 voturi)    
    OH. (Duminică, 7 iulie 2019, 18:00)

    letsoc [utilizator]

    UMOR FIN neinteles de pu.....me .
    • +4 (8 voturi)    
      fin fin (Duminică, 7 iulie 2019, 21:40)

      Kosmos [utilizator] i-a raspuns lui letsoc

      Dar publicul a imbratisat maneaua..
  • +12 (12 voturi)    
    chiar asa (Duminică, 7 iulie 2019, 23:09)

    nalbaroiu [utilizator]

    Nici nu a apucat neversea-ul sa se impamanteneasca bine ca si vine cu chestii de-astea...pacat..mare pacat..parea o chestie serioasa, .pur si simlu mi-e jena...ca manele aud in colt la shaormerie toata ziue..mi-e sila deja de asta si de consumatorii acestui gen muzical...ca sa il numesc asa...mare pacat ca s-a ajuns la neversea sa se asculte manele...speram macar un mare HUIDEEOOOO din partea alora care erau acolo..sau macar o liniste rece..de gheata pentru dj-ul ala....mare pacat..gust amar...neversea...poate la anul...
    • +8 (8 voturi)    
      asa este (Luni, 8 iulie 2019, 8:15)

      csan [utilizator] i-a raspuns lui nalbaroiu

      Si se mai spune ca acolo sunt iubitori de muzica. Anul viitor in jumatate din festival se vor canta manele iar dupa doi ani se vor canta numai manele pentru deliciul tinerilor aflati pe litoral. Incepul este greu. Manelizarea continua.
  • -3 (3 voturi)    
    Bani (Luni, 8 iulie 2019, 11:34)

    GabrielLeBrun [utilizator]

    Melodia respectiva este reusita si chiar daca nu ascult regulat manele una buna nu strica chiar asa de mult !
    Sunt multe comentarii malitioase dar ar trebui sa intelegeti ca muzica este comerciala nu are treaba cu educatia. Creatorii de manele vor bani si ii doare in cot sau nici acolo de educatie si cultura ......pana la urma muzica care se vinde va fi mereu in media indiferent de cati oameni o blameaza ! Am o intrebare pt cei care au comentat malitios pe aici : Cate Discuri originale cu muzica clasica ati cumparat ? Aveti macar un Cd sau stik usb cu Irina Loghin sau alceva de calitate ? Presupun ca nu ,insa la cometarii nu va intrece nimeni ..... Concluzie : Un om educat si inteligent nu se baga sa arunce cu noroi in altii , cu asta se ocupa alti oameni la fel de manelisti in gandire ......e o prostie generalizata .........
  • -3 (3 voturi)    
    Muzica (Luni, 8 iulie 2019, 12:36)

    gigiK [utilizator]

    Pana la urma DJu probabil a pus melodia exact pentru ce e, o melodie. Acum faptul ca noi o asociem cu o anumita demografie e alta discutie, care nu are nicio treaba cu melodia in sine. Elitismul bazat pe gusturile muzicale e cel putin discutabil.