VIDEO. Robert De Niro îl atacă din nou pe Trump: E un adevărat ratat, un gangster aspirant

de Red. Stiri     HotNews.ro
Duminică, 21 aprilie 2019, 10:37 Magazin


Robert De Niro
Foto: Captura video
Actorul Robert De Niro l-a atacat din nou pe Donald Trump, numindu-l pe preşedintele american "un adevărat ratat" şi un "gangster aspirant".

Actorul de la Hollywood este implicat într-o dispută pe termen lung cu actualul locatar de la Casa Albă. Anul trecut, Robert De Niro s-a dezlănţuit la premiile Tony, strigând de mai multe ori "F *** Trump". În replică, preşedintele Trump a scris pe Twitter că actorul are un "IQ scăzut".

Vineri, în emisiunea "The Late Show With Stephen Colbert", De Niro, 75 de ani, a făcut o altă aluzie răutăcioasă la adresa preşedintelui, spunând că a încercat să-i dea lui Donald Trump o şansă, relatează Agerpres.



"Asta am spus imediat după ce a fost ales. Daţi-i o şansă. Le acord tuturor prezumţia de nevinovăţie. Tipul ăsta s-a dovedit a fi un adevărat ratat", a spus Robert De Niro.

Colbert l-a întrebat pe De Niro de ce publicul este atât de îndrăgostit de filmele cu gangsteri, făcându-l pe actor să lanseze un alt atac la adresa lui Trump.

"Oamenilor le plac lucrurile în afara legii, cu excepţia faptului că avem acum un gangster aspirant la Casa Albă", a spus De Niro.

Actorul l-a numit pe Trump "idiot", adăugând: "Chiar şi gangsterii au morală şi etică. Ei au un cod şi ştiu că atunci când îşi dau cuvântul îl respectă, pentru că tot ce au este cuvântul. Tipul ăsta nici nu ştie ce înseamnă asta", a mai spus De Niro

















1747 vizualizari

  • -2 (6 voturi)    
    Actorul (Duminică, 21 aprilie 2019, 10:51)

    DanTeo [utilizator]

    devenit spectator.
  • +12 (18 voturi)    
    Sunt absolut convins ca..,, (Duminică, 21 aprilie 2019, 10:59)

    gigiN [utilizator]

    ....de Niro are dreptate !!! F...Trump !
  • +11 (17 voturi)    
    Are dreptate (Duminică, 21 aprilie 2019, 11:36)

    tarsic [utilizator]

    Trump e un gangster. A obstrucionat justitia si trebuie demis.
    • -5 (7 voturi)    
      says who? (Duminică, 21 aprilie 2019, 13:16)

      AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui tarsic

      Daca tot a obstructionat ceva de ce nu l-a pus nenea Mueller sub acuzare?
      Aa, dovezi nula? sau de genul: ar fi spus, ar fi facut, poate ca...
      Le urez succes democratilor sa-si traga in continuare gloante in talpi.
      • +2 (4 voturi)    
        ancheta a stabilit (Duminică, 21 aprilie 2019, 14:17)

        dorsy [utilizator] i-a raspuns lui AliKimiku

        At the same time, if we had confidence after a thorough investigation of the facts that the President clearly did not commit obstruction of justice, we would so state. Based on the facts and the applicable legal standards, we are unable to reach that judgment.

        Dar presedintele se considera ca are imunitate si nu poate fi acuzat cat timp isi exercita mandatul. Doar Congresul poate.
        • 0 (2 voturi)    
          Da,da (Duminică, 21 aprilie 2019, 22:07)

          AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui dorsy

          Ai uitat ca ancheta de 30 mil usd a stabilit ca nu are nici macar un capat de acuzare, nici pentru collusion, nici pentru obstruction.
          Deci ei nu au confidence nici ca a fost , nici ca nu a fost, la obstructie ma refer.
          Da, un Presedinte in functie nu poate fi acuzat in Justitie in mandat, dar pentru asta exista actiunea de impeachement/suspendare.
          Ori Mueller putea sa spuna clar ca a facut si a dres si ca poate dovedi asta fara drept de apel in fata unei Curti. Si exact asta nu a facut in prapaditul de raport. 30 milioane aruncate pe geam, 2 ani de ancheta, 4 carnati acuzati de diverse fara legatura cu subiectul si un mare fass.
  • +7 (9 voturi)    
    Trump si mafia (Duminică, 21 aprilie 2019, 13:15)

    grabla [utilizator]

    https://youtu.be/L4Tu4MKeOx8?t=132

    https://www.youtube.com/watch?v=0cxFcrl9uSw