FOTOGALERIE New York-ul sub zapada

de A.C.     HotNews.ro
Marţi, 27 ianuarie 2015, 14:06 Magazin


Furtuna de zapada in New York
Foto: Captura Twitter
New York-ul a fost lovit de una dintre cele mai masive furtuni din istoria sa. Furtuna ar putea afecta 20 la suta din populatia SUA si a determinat autoritatile din mai multe state de pe Coasta de Est sa declare situatie de urgenta, a fortat anularea a mii de zboruri, a inchis scoli si transportul public, inclusiv metroul din New York.









Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















10169 vizualizari

  • +6 (6 voturi)    
    hahaha (Marţi, 27 ianuarie 2015, 14:22)

    Nicolae Kidman [utilizator]

    Au tipii simtul umorului - ca unul care-am vazut si-mi amintesc "A New Hope", am ras cu lacrimi la poza cu Darth Vader si storm-trooper-ul :))))
    • +1 (1 vot)    
      :) (Marţi, 27 ianuarie 2015, 20:47)

      Stars_and_Stripes [utilizator] i-a raspuns lui Nicolae Kidman

      Sint multe poze funny pe net legate de viscolul asta, da un search. Oamenii sint relaxati - no school, WFH, so - de ce fie stres? Si nimic nu se compara cu o noapte alba intr-un New York paralizat de zapada. Let's party! :)
  • +4 (8 voturi)    
    Fiti amabili (Marţi, 27 ianuarie 2015, 14:23)

    CititorulComentator [utilizator]

    Unde e zapada? :) Pe bune acum, daca asa e cum e in pozele astea si se spune ca e cea mai tare furtuna, inseamna ca au ramas fara subiecte de stiri si nu stiu cum sa mai sperie lumea.
    • -1 (5 voturi)    
      Problema e... (Marţi, 27 ianuarie 2015, 14:46)

      gugurila [utilizator] i-a raspuns lui CititorulComentator

      ... ca aia au zapada odata la 10 ani si habar n-au sa conduca nici pe stratul ala minuscul. Si chiar daca ar sti ca exista cauciucuri de iarna, ar trebui sa le comande dintr-un stat cu 4 anotimpuri.

      Din punctul de vedere al unui roman sau al unui 'merican din statele din nord, care au iarna, situatia e intr-adevar de tot rasul.
      • +2 (2 voturi)    
        problema e... (Marţi, 27 ianuarie 2015, 15:28)

        Nicolae Kidman [utilizator] i-a raspuns lui gugurila

        Problema e ca bajetii si-au si mobilizat utilajele de deszapezire. Si n-ar fi decat - citez - vreo 6000 de mile de drum.
      • +6 (6 voturi)    
        Au mai avut zapada (Marţi, 27 ianuarie 2015, 15:50)

        antrax [utilizator] i-a raspuns lui gugurila

        Acum 1-2 ani chiar au avut zapada mare. Chestia e ca la ei se anunta din timp problemele meteo si poate puhoiul vine peste 2-3 zile, dar pozarii au inceput sa dea drumul la ce apuca si uite si stirile "live".

        Iar la mobilizare sa nu-i comparam cu Romania...
      • +3 (3 voturi)    
        hmmm (Marţi, 27 ianuarie 2015, 19:33)

        gigel123 [utilizator] i-a raspuns lui gugurila

        La NY e zapada cam in fiecare an. Stratul de zapada, in general nu e foarte mare, dar vreo 40-90cm tot se aduna (dupa rapoartele oficiale)
      • +1 (1 vot)    
        nota (Marţi, 27 ianuarie 2015, 20:53)

        Stars_and_Stripes [utilizator] i-a raspuns lui gugurila

        La NY ninge in fiecare iarna, de multe ori abundent. Nu te lua dupa pozele astea, inca nu e totul. Se estimeaza cam 90cm de zapada in final, dar din cauza viscolului puternic nametii vor fi mult mai mari de atita.
  • +7 (7 voturi)    
    sunt de apreciat.... (Marţi, 27 ianuarie 2015, 15:03)

    ciufy [utilizator]

    americaniii astia ... uitati-va cum strazile sunt goale... daca era in Bucuresti, soselele erau pline de masini, blocaje rutiere, utilaje de dezapezire care nu au pe unde sa treaca si unde sa adune zapada.... asa ei au ascultat frumos de dl primar, au lasat masinile acasa si au folosit metroul....
    • 0 (4 voturi)    
      metroul (Marţi, 27 ianuarie 2015, 17:32)

      Giubugea [utilizator] i-a raspuns lui ciufy

      l-au închis, scrie în articol.
    • +1 (1 vot)    
      nota (Marţi, 27 ianuarie 2015, 21:26)

      Stars_and_Stripes [utilizator] i-a raspuns lui ciufy

      Metroul este inchis. Cam prematur as zice, dar metroul in NY nu e precum cel din Bucuresti. Multe segmente sint la suprafata, doar prin downtown si midtown e subteran.
  • +2 (8 voturi)    
    Catastrofal (Marţi, 27 ianuarie 2015, 16:08)

    Martinezu [utilizator]

    O furtuna de zapada fara zapada. Infernal!
  • +1 (1 vot)    
    well... (Marţi, 27 ianuarie 2015, 23:53)

    Stars_and_Stripes [utilizator]

    Haha, it's not over yet, dar se pare ca estimarile au fost gresite. Desi Boston e intr-adevar sub zapada mare, NY a fost ocolit. Viscolul istoric se amina, folks. Ce ti-e si cu estimarile astea... in schimb au subestimat rau ninsoarea din Buffalo de acum citeva saptamini. Ma intreb oare cum au estimat ca peste 10 ani n-o sa mai existe calota polara? Clar, nu-i mai ascult pe meteorologi, nu imi vind schiurile. :)