Doi tineri au murit dupa ce au cazut de pe o stanca in timp ce incercau sa faca un "selfie"

de A.C.     HotNews.ro
Luni, 11 august 2014, 15:55 Magazin


Doi soti din Polonia au murit in Portugalia dupa ce au cazut de pe o stanca in timp ce incercau sa isi faca un "selfie" cu copiii.  Familia era in concediu si vizitau stancile de la Cabo da Roca de pe coasta de vest a Portugaliei, relateaza The Independent.

Autoritatile investigheaza incidentul, desi presupun ca cei doi au cazut in timp ce incercau sa isi faca o fotografie.  Echipa de salvare a renuntat la incercarile de a recupera corpurile celor doi in noaptea accidentului din cauza conditiilor meteorologice. Acestia au gasit corpurile duminica, dupa ce au reluat cautarile.

Copiii sunt acum in grija diplomatilor polonezi si au fost supusi unui tratament psihologic in urma evenimentului traumatizant.

Cabo da Roca este o destinatie populara printre turisti.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















6886 vizualizari

  • 0 (6 voturi)    
    Un selfie?!? (Luni, 11 august 2014, 16:42)

    LianBerthold [anonim]

    "Nu vă supăraţi, domnu, ne faceţi şi nouă un selfie de grup?!?"
    • +4 (4 voturi)    
      Selfie (Luni, 11 august 2014, 17:35)

      dana_s [utilizator] i-a raspuns lui LianBerthold

      "Selfie" inseamna o poza pe care ti-o faci tu insuti, tie si, eventual, grupului tau.
      Iti faci un selfie cu Obama. Sau cu Simona Halep, sau cu copiii tai...
      Sau, intr-un caz particular, iti faci un selfie doar tie insuti...
  • -1 (1 vot)    
    selectie naturala (Luni, 11 august 2014, 17:33)

    gazpefoc [utilizator]

    pacat de copiii lor.
  • 0 (2 voturi)    
    Darwin awards (Luni, 11 august 2014, 17:42)

    offside [utilizator]

    Si inca o inregistrare pe lista nominalizarilor Darwing Awards pentru anul in curs :-)

    In termenii (atribuiti) lui Albert Einstein - "doua lucruri sunt infinite in lumea aceasta. Universul si prostia omeneasca. Despre primul incep sa am indoieli ".
    • 0 (2 voturi)    
      descalificaţi (Luni, 11 august 2014, 17:53)

      Sakura [utilizator] i-a raspuns lui offside

      Având deja copii, sunt din start descalificaţi pentru Darwing Awards. Citeşte regulamentul sau măcar scopul Darwing Awards ca să nu mai baţi câmpii altădată.
      • +2 (2 voturi)    
        Cred ca am prea mult timp liber... (Luni, 11 august 2014, 18:41)

        sorinfl [utilizator] i-a raspuns lui Sakura

        Ca sa fim exacti: "the child who inherits an unlucky gene will have his own shot at notoriety one day. So the rules do not disqualify nominees who have already reproduced."
        • +2 (2 voturi)    
          hmm (Luni, 11 august 2014, 19:38)

          Sakura [utilizator] i-a raspuns lui sorinfl

          Când am citit eu regulile, spuneau clar că nu se califică decât cei care încă nu şi-au dat mai departe genele. Adică obligatoriu fără copii. Scuze.
  • +5 (5 voturi)    
    Nedumerire (Luni, 11 august 2014, 17:42)

    Sakura [utilizator]

    Ok, şi până la urmă au reuşit să-şi facă selfie?
    Trebuie să şi se verifice memoria telefonului, că dacă au reuşit să-şi facă şi în cădere 1-2 selfiuri, probabil au murit fericiţi de proşti ce au fost.
    • +3 (3 voturi)    
      Mare nedumerire (Luni, 11 august 2014, 18:48)

      Calinul [utilizator] i-a raspuns lui Sakura

      Si daca intradevar au reusit sa faca poze in cadere...cine le va pune pe facebuci??