Libia: Fortele lui Gaddafi bombardeaza aeroportul din Tripoli

de V.M.     HotNews.ro
Vineri, 26 august 2011, 14:38 Actualitate | Internaţional


Fortele loiale liderul libian Muammar Gaddafi au bombardat vineri aeroportul din capitala Tripoli, distrugand un avion, relateaza televiziunea Al Arabiya din Dubai, citeaza Reuters.

Potrivit postului de televiziune, a avut loc un schimb de focuri intre fortele lui Gaddafi si rebeli in apropiere de aeroport.

Rebelii libieni au luat cu asalt cartierul Abu Salim din Tripoli, unul dintre principalele puncte de rezistenta ale fortelor loiale lui Gaddafi din capitala, dupa ce NATO a efectuat joi un raid aerian in zona.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3070 vizualizari

  • -6 (10 voturi)    
    si la mai mare (Vineri, 26 august 2011, 15:18)

    Macarena [anonim]

    misiunea Nato e cam fara succes pentru ca lumea desi nu era cu Ghadafi si-a dat seama ca rebelii nu prea sunt libieni ci straini si acuma e lupta poporului libian contra colonizarii.
    Felicitari Franta si Anglia - adevarati piloni ai democratiei si libertatilor!
    • +6 (8 voturi)    
      Buna gandire .... (Vineri, 26 august 2011, 15:50)

      anonim [anonim] i-a raspuns lui Macarena

      deci, cel mai bine e ca fiecare tara sa isi aiba dictatorului ei ...
      • -3 (5 voturi)    
        da? (Vineri, 26 august 2011, 16:42)

        MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui anonim

        ce stii tu despre dictator, in afara de ce ti-au cantat la ureche "eliberatorii"?
  • +7 (9 voturi)    
    ha (Vineri, 26 august 2011, 15:36)

    UCK [anonim]

    adica aia, multi, de se bucurau in Tripoli ca au scapat de dictator sa inteleg ca erau agenti camuflati ai imperialismului?
    • -1 (1 vot)    
      Hmmm (Sâmbătă, 27 august 2011, 0:58)

      MRSmrs [utilizator] i-a raspuns lui UCK

      Vrei sa vezi cati se bucura daca pdl ar disparea?Dar daca PSD ar disparea?
      Mult mai multi ar fi bucurosi decat la Tripoli...deci este un mare semn de intrebare cine/de ce/ si pentru ce se bucura.
  • 0 (4 voturi)    
    Gaddafi a citit istoria Romanilor (Vineri, 26 august 2011, 16:06)

    unu [anonim]

    De la noi a invatat "tactica" asta de a parjoli padurile si otravi fantanile inainte de a fugi de atacatori...
    • 0 (0 voturi)    
      Eu cred ca e invers.... (Sâmbătă, 27 august 2011, 9:33)

      Dianora [utilizator] i-a raspuns lui unu

      aia cu impuscatul si parjolitul si care trageau in populatie si-au facut scoala pe la Fratele Lider si acum s-au intors la baza.. Va amintiti de niste baieti bruneti care trageau de pe acoperisuri la Bucuresti?
  • 0 (0 voturi)    
    Abu Salim ... (Vineri, 26 august 2011, 21:07)

    utug [anonim]

    ... some rebels believed Muammar Gaddafi was hiding in Abu Salim ...

    The liberaton of abu salim district in tripoli 25 8 11
    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Snkrj4TIDaM#!

    [ http://www.guardian.co.uk/world/middle-east-live/2011/aug/26/libya-rebels-hunt-gaddafi-live-updates ]
    • 0 (2 voturi)    
      ? (Vineri, 26 august 2011, 22:02)

      unsceptic [anonim] i-a raspuns lui utug

      Bre utug, am inteles bine ? Pentagonul + NATO , Coalitia celor 35 tari in cadrul careia Romania participa cu Fregata Ferdinant, dupa 6 luni de bombardamente barbare ... a reusit sa aduca in Tripoli pe cei ce ii vad eu in "The liberaton of abu salim district in tripoli 25 8 11 " ? Astia vor conduce Libia ? Gaddafi fiind un dictator, trebuie indepartat. Dar cu astia ? Alahu Akbar !
      • +1 (1 vot)    
        ? (Vineri, 26 august 2011, 23:26)

        revolutionarroman [anonim] i-a raspuns lui unsceptic

        Este de presupus ca si in Libia toti acestia (link anexat) vor alcatui Blocul National Libian al Revolutionarilor precum cel pe care il avem noi in Romania ?

        http://www.youtube.com/watch?v=zSuLvzxhpLE&NR=1