Avocatii cameristei care il acuza de viol pe Dominique Strauss-Kahn ar fi ajuns la o intelegere financiara cu fostul sef al FMI si renunta la acuzatii

de Alina Neagu     HotNews.ro
Sâmbătă, 20 august 2011, 10:29 Actualitate | Internaţional


Nafissatou Diallo renunta la acuzatii?
Foto: Reuters
Avocatii lui Nafissatou Diallo, camerista care l-a acuzat de viol pe Dominique Strauss-Kahn, ar fi ajuns la o intelegere financiara cu aparatorii fostului sef al FMI si ar urma sa renunte la acuzatii, anunta Reuters, citand Wall Street Journal. Avocatii lui Nafissatou Diallo au dezmintit insa stirea.

In urma cu cateva zile, revista L'Express a publicat rezultatele unui raport al unui spital din New York unde Nafissatou Diallo a fost examinata medical, la cateva ore dupa pretinsul viol si atac al lui Dominique Strauss-Kahn asupra ei, pe 14 mai, la hotelul Sofitel din New York. Raportul a concluzionat ca femeia a fost intr-adevar violata: "Diagnostic:. Agresiune. Cauza a ranilor suferite: atac, viol,", spune documentul, care subliniaza faptul ca Diallo a sosit cu o ambulanta si insotita de un politist la Spitalul Clinic de Urgenta Sf. Luca din Manhattan, la ora 15:59 (ora locala).

Avocatii francezi ai lui DSK au calificat insa ca "inexact si rauvoitor" rezumatul publicat de saptamanalul L'Express al raportului medical efectuat in cazul lui Nafissatou Diallo.

Urmatorul termen in procesul lui Dominique Strauss-Kahn este programat marti, cand fostul director al FMI urmeaza sa apara in fata judecatorilor din New York.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















3036 vizualizari

  • -1 (7 voturi)    
    cinica-i natura (Sâmbătă, 20 august 2011, 10:58)

    rov [utilizator]

    doi broscoi si un impuls....
    • -3 (3 voturi)    
      Violul este in cea mai mare parte a cazurilor (Sâmbătă, 20 august 2011, 20:08)

      Perfid era doar Albionul [anonim] i-a raspuns lui rov

      o neinnetelegere asupra pretului .
      Cunosc cazuri in care victima initial a facut plangere doar pentru patru violatori bestiali. La al cincilea (sechestrata fiind 3 zile), ii facea tuica fiarta fiindca era racit cobza saracul.Dupa care intra cu el in cada, ii facea o baie si un masaj .
      Atrebui Parchetul sa revina a 4-a oara ca sa formuleze asta plangerea impotriva lui. Nu vroia fata. si pace. Doar patru au violat-o Al cincilea nu.
    • +1 (1 vot)    
      + (Duminică, 21 august 2011, 20:24)

      skyradio [utilizator] i-a raspuns lui rov

      de la mine
  • +5 (7 voturi)    
    Mincinoasa Americanca!! (Sâmbătă, 20 august 2011, 12:40)

    piatro [anonim]

    Navigators that had been USA ports for loading / unloading should know false declarations and claims made by harbor labors against the shipowner due to "said to" missing stair steps, slippy deck, etc to earn easy money.

    So, nu am nici o incredere la femeie asta.
  • 0 (8 voturi)    
    argument (Sâmbătă, 20 august 2011, 13:09)

    traiang [utilizator]

    Este inca un argument pentru violul lui DSK si morala tampita ca daca ai bani iti poti permite orice si poti pune batista pe ochii justitiei!
    • -1 (1 vot)    
      ce ar fi..... (Sâmbătă, 20 august 2011, 21:59)

      Tony Meman [anonim] i-a raspuns lui traiang

      daca ia insusi isi baga degetele si isi face rani singura, cine poate dovedi contrariul? in cazul ei si avand in vedere ca comunica cu un criminal dintr-o inchisoare din sua, ma astept la orice perversiune din partea acestei femei
  • +3 (9 voturi)    
    daca n-a dat banii inainte (Sâmbătă, 20 august 2011, 15:20)

    vlad [anonim]

    ori 20$ inainte, mai mult nici eu nu dadeam, ori 2 mil dupa, asta e.
  • +2 (2 voturi)    
    asa (Sâmbătă, 20 august 2011, 15:39)

    MirceaA [utilizator]

    punct ochit, punct lovit
  • 0 (2 voturi)    
    ????? (Sâmbătă, 20 august 2011, 16:33)

    lulu [anonim]

    La cum arata violata cred ca violatorul era foarte nevoit sa actioneze astfel. Daca este adevarat, daca nu este adevarat (eu am mari dubii) este un naiv (ca sa nu spun prost.) Un om la nivelul sau se preteaza la astfel de actiuni? Refuz sa cred. Desi nu sunt adeptul paranoia, a fost lucrat superb.