Un australian a suferit rani grave dupa ce toaleta portabila pe care o folosea a sarit in aer

de A.N.     HotNews.ro
Marţi, 26 iulie 2011, 20:04 Actualitate | Internaţional


Un australian, membru al fortelor aeriene, a suferit arsuri serioase dupa ce toaleta portabila pe care o folosea a explodat, transmite myFoxdfw.com. Potrivit informatiilor, deflagratia s-a produs in momentul in care victima a aprins o tigara. Incidentul a avut loc in Australia, pe aeroportul Rockhampton.

Barbatul, care lua parte la un exercitiu militar comun al fortelor australiene si americane, a fost transportat de urgenta la spital cu arsuri la cap, fata, maini, piept si cai respiratorii.

Fortele militare australiene au confirmat incidentul, iar o purtatoare de cuvant a Departamentului Sigurantei Comunitare a spus ca "s-a produs o explozie intr-o toaleta portabila. Banuim ca victima a aprins o tigara in momentul exploziei".

Barbatul a primit ajutor de la colegii sai, dupa care a fost transportat la spitalul din Rockhampton, deoarece a suferit "arsuri severe".

Potrivit informatiilor, barbatul face parte din Royal Australian Air Force. El participa la exercitiul militar Talisman Sabre.


Citeste mai multe despre   




















2766 vizualizari

  • +4 (6 voturi)    
    Ce bine... (Marţi, 26 iulie 2011, 20:23)

    Diogene [anonim]

    ca m-am lasat de fumat!
  • +4 (6 voturi)    
    Noua arma (Marţi, 26 iulie 2011, 20:34)

    CezarN [utilizator]

    Uite-asa s-a descoperit o noua arma: buda portabila. La sfarsitul ciclului de utilizare i se ataseaza un focos performant si se poate lansa asupra inamicului. :)
    • 0 (0 voturi)    
      emanase, saracul (Marţi, 26 iulie 2011, 22:33)

      panfilica [anonim] i-a raspuns lui CezarN

      prea multe gaze, hidrogen sulfurat.
  • +5 (9 voturi)    
    Le-a dat... (Marţi, 26 iulie 2011, 20:44)

    Gabimarquez [utilizator]

    ... fasole la popota?
  • +1 (5 voturi)    
    e clar (Marţi, 26 iulie 2011, 20:47)

    strofocles [anonim]

    americanii se pregatesc sa invadeze australia.
  • +5 (9 voturi)    
    Aviator adevarat (Marţi, 26 iulie 2011, 20:48)

    Emiliom [utilizator]

    A suferit arsuri la cap, fata, maini, piept si cai respiratorii. Dar la popou nu?
    Atunci ce cauta cu capul in buda? Sau poate vomita fumand.
  • +4 (8 voturi)    
    HAHA! (Marţi, 26 iulie 2011, 20:48)

    tiby [anonim]

    Trebuie sa le spuna cineva sa nu mai mance atita fasole ca o sa arunce si avionul in aer!
  • +5 (5 voturi)    
    O chestie din asta (Marţi, 26 iulie 2011, 21:09)

    sile231 [utilizator]

    S-a intimplat pri anii 90 in comuna Brebu. Un cetatean obisnuia sa produca explozii cu carbid. Suparata , nevasta i-a aruncat rezerva de carbid in closet.Cind a mers la buda si si-a aprins o tigara, a patit exact ca australianul.In articol insa nu se pomeneste nimic despre cauza exploziei. O zi buna !
    • 0 (0 voturi)    
      . (Miercuri, 27 iulie 2011, 1:08)

      I [utilizator] i-a raspuns lui sile231

      cauza este gazul metan pe care il producem fiecare...
  • 0 (0 voturi)