​FOTOGALERIE Tunisia in imagini, dupa revolta populara

de Alina Neagu     HotNews.ro
Duminică, 16 ianuarie 2011, 22:08 Actualitate | Internaţional


Tunisia dupa revolta populara
Politisti si tancuri patruland pe strazile oraselor tunisiene unde a reaparut linistea, turisti care parasesc Tunisia si manifestatii de solidaritate cu poporul tunisian in lume - sunt imaginile legate de Tunisia publicate de agentia Reuters, la doua zile de la revolta care a dus la inlaturarea regimului autoritar Ben Ali de la conducerea tarii.

CLICK PE POZA PENTRU GALERIA FOTO.


Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.






3230 vizualizari

  • 0 (4 voturi)    
    Ma mir... (Duminică, 16 ianuarie 2011, 22:59)

    dan [anonim]

    cum de nu apar"teroristii" la algerieni? N-or avea si ei un Iliescu,un Brucan,un FSN si nici generali in ghips. Slabut! Sa le dam o mana de ajutor...
    • 0 (2 voturi)    
      tot ma mir si tot injur cum sta ... (Luni, 17 ianuarie 2011, 0:18)

      CeTePe [anonim] i-a raspuns lui dan

      da nici opozitia nu-i prin zona
      nu-l vad nici pe ponta, nici pe crin
      or fi la vintu ?!
    • 0 (2 voturi)    
      noi suntem o natie deosebita :D (Luni, 17 ianuarie 2011, 0:48)

      ... [anonim] i-a raspuns lui dan

      nu multi reusesc atatea "performante" ca noi in atat de scurt timp.

      of, de-am scapa o data.
    • 0 (2 voturi)    
      se fac ca lucreaza (Luni, 17 ianuarie 2011, 1:22)

      danarad [anonim] i-a raspuns lui dan

      probabil, teroristii asteapta 26 ianuarie...
  • 0 (0 voturi)    
    Arabetii nu stiu ce e aia democratie... (Luni, 17 ianuarie 2011, 8:13)

    Claude [anonim]

    ... ne intreptam spre o "democratie populara" de genul celei din Iran.

    Adio vacante in Tunisia.

    Sarkozy crede ca a mai dat o lovitura. Se va vedea ca se inseala in viitorul apropiat.
  • 0 (0 voturi)    
    Iran? (Luni, 17 ianuarie 2011, 12:02)

    bogdan [anonim]

    Iran? Si Romania e un exemplu de democratie populara destul de bun.
  • +1 (1 vot)    
    Luam lectii chiar si de la tunisieni (Luni, 17 ianuarie 2011, 13:03)

    iulicos [utilizator]

    Atat de mocofani suntem si de inerti ca am ajuns, in opinia mea, sa luam lectii de democratie pana si de la o tara araba cum e Tunisia. De ce ? Pai cum sa nu luam notite de la ei din moment ce au reusit sa dea jos o relicva de presedinte care, in prostia lui megalomanica, se credea etern. Noi am facut ceva sa-l indepartam pe betivul asta pocit care ne-a mancat zilele ? Nimic. Stam ca proastele la mormant si asteptam ceva, habar n-am ce dar asteptam. Probabil sa vina tunisienii sa faca si aici ce au facut la ei ca noi nu suntem in stare. Suntem de rasul lumii, niste tari pe care noi le consideram ca fiind din lumea a treia, reusesc sa dea dovada ca au inteles ce inseamna democratia iar noi care chipurile suntem europeni cu acte in regula, suportam tirania unui tantalau care crede ca poate face tot ceea ce vrea. Daca Basescu ar fi fost presedinte in America de Sud sau mai nou, in Tunisia, in maxim un an de zile ar fi fost spanzurat si eviscerat in piata publica dar el este presedinte in Romania, o tara de curve si cocalari care nu fac nimic si care nu au nicio legetura cu spiritul civic. E mare pacat ca e asa dar nu avem ce face deocamdata, stam si lancezim asa cum am facut-o de-a lungul intregii noastre istorii de tradatori nenorociti ce suntem.
    • 0 (0 voturi)    
      Tu vorbesti serios? (Luni, 17 ianuarie 2011, 15:52)

      TB [utilizator] i-a raspuns lui iulicos