Vladimir Putin: Manifestantii care organizeaza proteste neautorizate vor primi o bâtă in cap

de Alina Neagu     HotNews.ro
Luni, 30 august 2010, 17:12 Actualitate | Internaţional


Vladimir Putin
Foto: Reuters
Politia va avea dreptul sa foloseasca forta impotriva manifestantilor care organizeaza proteste neautorizate, iar acestia vor primi "o bâtă in cap", a declarat premierul rus Vladimir Putin, intr-un interviu acordat cotidianului Kommersant si citat de AFP. "Ei (protestatarii - n.red.) trebuie sa obtina permisiunea autoritatilor locale... Daca ies in strada fara aceasta autorizatie, vor primi o bâtă in cap", a afirmat premierul rus.

"Daca vor sa spuna ceva, sa o faca altfel. Trebuie doar sa invite jurnalistii sa ii filmeze. De ce lumea moderna este atat de buna? Poti sa spui ceva in fata toaletei si intreaga lume va afla ce ai spus, pentru ca sunt camere de filmat acolo", a adaugat Putin.

Autoritatile ruse utilizeaza in mod frecvent forta pentru a-i dispersa pe manifestantii anti-guvernamentali, in timp ce membrii opozitiei se plang ca cererile lor pentru a le fi autorizate protestele sunt, de cele mai multe ori, respinse.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2426 vizualizari

  • -1 (11 voturi)    
    Pai (Luni, 30 august 2010, 17:28)

    cristi767 [utilizator]

    ... asta-i bun pe langa Basescu... cu toate relele lui asta al nostru.

    Oricum, imi place ca situatia e oarecum identica si la noi si la ei: Basescu da impresia ca e si premier si presedinte, iar Putin la fel... daca nu fac un 'efort' de gandire am mereu impresia ca el e de fapt presedintele tarii.
    • +2 (2 voturi)    
      Deci... (Marţi, 31 august 2010, 0:54)

      Snake Eyes [utilizator] i-a raspuns lui cristi767

      Tot mai bine in Romanica unde toti ciracii se dau in stamba pe tot teritoriul ei...totushi e de remarcat limbajul unui preshedinte/premier din "noua" Russie:))
  • +5 (7 voturi)    
    mai bine o secera si un ciocan (Luni, 30 august 2010, 17:31)

    cititor hotnews [anonim]

    Merge mai bine cate o secera si un ciocan,
    Ca sa fie mai sigura treaba, ca nu se stie cine participa,aplica cate o palitura (vorba fratilor de peste Prut) tuturor rusilor.inainte.de manifestatie.
    Ca vorba ceea,sunt deja destui batuti in cap,fara sa le aplice nimeni nici o palitura.la scafarlie.
  • +7 (9 voturi)    
    normal (Luni, 30 august 2010, 17:32)

    catalin [anonim]

    ca la comunisti ...
  • +9 (11 voturi)    
    E un pas inainte (Luni, 30 august 2010, 17:35)

    gogu [anonim]

    de la glontul din ceafa.
  • +8 (8 voturi)    
    Noii comunisti (Luni, 30 august 2010, 17:40)

    Gie [anonim]

    Tot comunisti au ramas....
  • +2 (10 voturi)    
    La ei, (Luni, 30 august 2010, 17:47)

    , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator]

    antenele si neclaritatile nu produc diseara clabuci?
    Nu se poate!
    E clar, Basecu e cel mai rau!
    Ce m/as bucura cu un Putin la Bucuresti!
    Sa vezi atunci lopeti in gura lui staceanu stirea, gadea, badea, dumitrescu, stan electrocutatul cu laptop, prezervativului ursu si oanei lui!
  • -1 (3 voturi)    
    stire.... (Luni, 30 august 2010, 21:15)

    dorian gray [anonim]

    mira pe cineva stirea asta?
  • 0 (0 voturi)    
    va afla cindva si putin.... (Marţi, 31 august 2010, 22:39)

    dorinteodor [anonim]

    ce va afla? pai va afla ca orice bita are doua capete....