VIDEO SUA: Camera video de pe o masina de politie a inregistrat un accident produs la 160 km/h

de A.N.     HotNews.ro
Marţi, 24 august 2010, 19:53 Actualitate | Internaţional


Imagini dramatice
Foto: Captura wtdn.com
Un accident de masina produs de un sofer care rula cu peste 160 de km/h a fost inregistrat de camera video a unei masini de politie ce patrula pe o autostrada din Indiana (SUA), informeaza wtdn.com. Imaginile dramatice au fost date publicitatii de canalul american de televiziune. Soferul a scapat cu viata, insa a fost grav ranit.

Accidentul s-a produs pe o autostrada din districtul Montgomery. Unul din sensurile de mers a fost inchis timp de sase ore dupa ce Brennan S. Eden (19 ani) a pierdut controlul masinii, a zburat prin aer si s-a izbit de un pod.

Forta impactului a rupt masina in trei. Soferul, despre care martorii sustineau ca circula cu peste 160 de km/h, a fost aruncat din automobil. Eden a scapat cu viata, insa a fost transportat de urgenta la Miami Valley Hospital, fiind internat "in stare critica".

"E foarte norocos ca inca mai este in viata", a declarat locotenentul Marty Fellure, de la Ohio State Highway Patrol. "Poti sa vezi in inregistrare impactul teribil, cum a zburat din masina si a aterizat. E un om foarte norocos acum", a spus politistul, adaugand ca ancheta urmeaza sa determine viteza cu care circula soferul si cauza exacta a accidentului.



Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















11350 vizualizari

  • +12 (12 voturi)    
    Degeaba (Marţi, 24 august 2010, 20:37)

    Anonim [anonim]

    Mama prostilor e oricum mereu gravida.
  • 0 (0 voturi)    
    Cred ca era vorba de 160 mile pe ora (Marţi, 24 august 2010, 21:02)

    tavyy [anonim]

    Cred ca era vorba de 160 mile pe ora
  • +8 (8 voturi)    
    UFO (Marţi, 24 august 2010, 21:31)

    Adam [anonim]

    ce le mai trebuie oamenilor sa caute extraterestrii ? Ia uitati aici ce OZN-uri umbla pe strazile noastre
  • -4 (8 voturi)    
    taci ba ca e false (Marţi, 24 august 2010, 21:54)

    luh [anonim]

    cum ma, in tara unde legea e asa de respectata ca nu misca nimeni in front????
    sinteti siguri ca nu e-n manila??
  • 0 (2 voturi)    
    accident (Marţi, 24 august 2010, 22:16)

    mihaicj [anonim]

    individul s-a speriat cand a vazut masina de politie in fata sa si in loc sa franeze a tras de volan, insa dupa imagini cred ca avea mult peste 200km/h. Ce e interesant e cum se schimba unghiul de filmare la camera, pe masura ce masina politiei se opreste, imaginea se misca spre stanga. Daca era camera fixa pe bord filma mai departe pe directia inainte, asa ori era tinuta de cineva in mana, dar nu cred pt. ca nu vibreaza, sau cumva stie sa urmareasca directia in care se uita politistul si se roteste si ea dupa, cam ca in Predator.
    • +2 (2 voturi)    
      totusi (Marţi, 24 august 2010, 22:53)

      alex [anonim] i-a raspuns lui mihaicj

      nu cred ca se schimba unghiul de filmare. filmuletu arata scena de 3 ori. in a 2-a redare - cea la care cred ca faci referire - se observa ca imaginea e decupata (crop). adica nu se mai vede capota masinii de politie, etc. deci efectu de care povestesti s-a facut la procesarea ulterioara a imaginii, si nu in timp ce camera filma. totodata, cred ca is obosit si tare plictisit sa raspund cu un astfel de comentariu la postarea ta :)
    • 0 (0 voturi)    
      Nu avea 200 la ora (Miercuri, 25 august 2010, 13:30)

      anonim [anonim] i-a raspuns lui mihaicj

      Dupa imagini cred ca avea mult peste 400 km/h. Cel putin ! Poate chiar trecuse de viteza sunetului...
  • +14 (14 voturi)    
    USA (Marţi, 24 august 2010, 22:32)

    Nija [anonim]

    Daca scapa poate sa dea in judecata firma cu parapetu' ca nu au calculat unghiul corest sa sara peste pod.
  • 0 (0 voturi)    
    o mica observatie (Marţi, 24 august 2010, 23:12)

    AdiGB [utilizator]

    Urmarind filmuletul cu atentie veti remarca cu cateva fractiuni inaintea intrarii in cadru a masinii-cascador, existenta a "ceva" (o bucata neagra?) pe carosabil pe banda de siguranta! Sa fie oare acel ceva motivul real al accidentului?!?
    • 0 (0 voturi)    
      posibil (Miercuri, 25 august 2010, 2:15)

      jeromakay [anonim] i-a raspuns lui AdiGB

      posibil sa ai dreptate
  • 0 (0 voturi)    
    N-a franat deloc (Miercuri, 25 august 2010, 1:10)

    emk [anonim]

    N-a franat deloc decat doar in momentul cand s-a lovit de parapetul metalic.
  • +1 (1 vot)    
    Parerea mea (Miercuri, 25 august 2010, 1:35)

    XX [anonim]

    Masina nu a impactat cu partea din fata in pod ci cu lateralul sau partea din spate. In general nu merg repede, dar si au i-am dat cu 200 odata s-o probez si era pe un drum mai stramb decat asta. Uneori oamenii suntem idioti, ar trebui sa se puna limita 140 la toate masinile.
  • +1 (3 voturi)    
    Accident (Miercuri, 25 august 2010, 2:40)

    AdrianUS [anonim]

    Incredibil, nici macar in ultima fractiune de secunda nu a apasat frana. Sinucidere curata.

    Adrian US
  • -1 (3 voturi)    
    eu (Miercuri, 25 august 2010, 7:35)

    mda [anonim]

    la cat de drogati sunt adolescentii americani nici n-ar mai trebui sa sperie pe cineva...

    numai marijuana si droguri letale au in cap..

    si zic asta ca si om care am fost acolo si am locuit 4 luni...
  • +1 (1 vot)    
    Efect (Miercuri, 25 august 2010, 8:13)

    laurentiu [anonim]

    Dupa parerea mea tipul a atins cu rotile din stanga iarba. Efectul este ca masina este trasa afara de pe carosabil. Cu cat viteza este mai mare,cu atat efectul este mai puternic. Daca ar fi franat probabil ca ar fi fost mult mai rau.El a incercat sa scoata masina fara sa franeze. Pe iarba insa ,nu a mai avut controlul directiei si a lovit parapetul. Banuiesc ca s-a speriat de masina politiei si atunci a tras mai tare de volan si a atins iarba.Pusti teribilist. A avut sansa sa traiasca!
  • +1 (1 vot)    
    ha ha ha (Miercuri, 25 august 2010, 9:30)

    Cocalarul_Electronic [utilizator]

    Si cica sa mai porti centura de siguranta. Daca pustiul ala avea centura acum vorbeam de el la trecut. Norocul lui.
    • +1 (1 vot)    
      bravo. (Miercuri, 25 august 2010, 11:07)

      michael [anonim] i-a raspuns lui Cocalarul_Electronic

      de acum ar trebui sa mergi fara centura, sa vezi cum si la un impact la 50 la ora, iti rupi gatul.
      Nu exista inca nimic care sa te protejeze la 200 la ora, decat norocul chior.
      ps - de unde stii ca nu purta centura.
      ps2 - de unde stii ca centura sau prinderea nu a cedat si inainte sa cedeze l-a incetinit putin si i-a salvat viata.
      ps3. oricum prinderile de la centura se rup la un accident grav, pentru ca sunt proiectate sa se rupa, insa se rup controlat, ai sa atenueze din soc.
  • -2 (2 voturi)    
    iPhone (Miercuri, 25 august 2010, 11:30)

    gogu [anonim]

    trucaj sau reclama la iPhone, ziceti-i cum vreti !
  • +1 (1 vot)    
    Nebunie (Miercuri, 25 august 2010, 11:34)

    cristache [utilizator]

    Un asemenea teribilist nu se omoara doar pe el ,in cele mai multe cazuri mor si altii nevinovati ,eu as anula dreptul de a conduce, definitiv, la asa oameni, sunt mult prea periculosi.
  • 0 (0 voturi)    
    ce inseamna o autostrada (Miercuri, 25 august 2010, 16:08)

    klaudyuxxx [utilizator]

    daca accidentul s-ar fi produs pe strazile Romaniei, sigur pustiul lua companie cu el in spital/groapa si alti participanti la trafic, mai ales din cei de pe contrasens.
  • 0 (0 voturi)    
    hrmm... (Joi, 26 august 2010, 0:40)

    adi [anonim]

    Linia galbena continua delimiteaza benzile de trafic de banda de urgenta. Aici, pe banda de urgenta nu se circula asa ca nu prea se pune problema ca obiectul de culoare neagra (probabil o bucata de cauciuc de la vreun tir, ca e plin pe aici de asa ceva) sa fi fost cauza pierderii controlului.
    Cel mai probabil baiatul planuia sa depaseasca masinile pe banda de urgenta, s-a panicat cand a vazut masina de politie, a tras prea tare de volan si a pierdut controlul...