Un miliardar britanic ofera un milion de dolari primei persoane care apare nud in fata lui Barack Obama​

de I.R.     HotNews.ro
Marţi, 17 august 2010, 16:00 Actualitate | Internaţional


​Un om de afaceri britanic, avand o avere estimata la 1,4 miliarde euro, a anuntat ca ii va oferi 1 milion de dolari primei persoane care reuseste sa apara nud in fata presedintelui american Barack Obama, relateaza Daily Telegraph.

Promisiunea a fost facuta de miliardarul in varsta de 42 de ani, Alki David, in cadrul unei campanii de promovare a unui site web, the Battlecam site, care ofera oamenilor sute de mii de lire daca fac diverse acte nebunesti, pe care le filmeaza si le incarca ulterior pe internet.

Initial, antreprenorul a oferit 100.000 de dolari celui care reusea sa apara gol in fata presedintelui american, insa marti David a ridicat miza dramatic, oferind 1 milion de dolari, dupa ce i s-a spus ca premiul initial nu este suficient pentru ceva atat de provocator.

Persoana care indrazneste trebuie insa sa aiba numele site-ului scris pe abdomen.

David a declarat ca nu crede ca oamenii nu au de ce sa se simta ofensati.

"Nu exista nicio amenintare, nu este ca si cum ii provoc sa arunce un ou in el sau sa faca ceva ce ar putea fi interpretat ca violent," a spus e.

Miliardarul a anuntat ca a fost deja contactat de aproximativ 160 de aplicanti.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2445 vizualizari

  • +4 (6 voturi)    
    Freaky world (Marţi, 17 august 2010, 16:06)

    AntonH [utilizator]

    Mai bine ar da banii la doamna Obama...
    • -2 (4 voturi)    
      Unde ti-e gramatica? (Marţi, 17 august 2010, 17:03)

      x [anonim] i-a raspuns lui AntonH

      Scrii incorect.

      Rau: "Mai bine ar da banii la doamna Obama... "

      Mai citeste despre Dativ (daca ai stiut vreodata ce e aia (sau ala?)).

      Cui? Doamnei Obama
      • +2 (2 voturi)    
        Unde-l gasesc pe Obama? (Marţi, 17 august 2010, 18:35)

        Johnny [anonim] i-a raspuns lui x

        Spuneti repede.
      • 0 (0 voturi)    
        da (Marţi, 17 august 2010, 20:59)

        AntonH [utilizator] i-a raspuns lui x

        Ai dreptate, iar graba nu justifica greseala. Tocmai mi-am acordat un minus.
  • +2 (2 voturi)    
    ii castiga "prima doamna" .... (Marţi, 17 august 2010, 16:06)

    Daniel [anonim]

    in mod normal! :)
  • 0 (2 voturi)    
    eu as face... (Marţi, 17 august 2010, 18:30)

    egroeg [anonim]

    un aranjament cu Obama si l-as pune pe fotograful care face spectacol prin lume cu fotografii nud sa organizeze o fotografie grup la Casa Alba, unde sa fie invitati vreo 2000 de copii din orfelinate si....devine miliardarul nostru sarac,dar vom avea 2000 de milionari.
  • +1 (1 vot)    
    Nu plus nu egal da (Marţi, 17 august 2010, 19:51)

    Lol Lolovici [utilizator]

    "David a declarat ca nu crede ca oamenii nu au de ce sa se simta ofensati. "

    Logic ar fi fara unul dintre "nu"-uri. Mai bine al doilea ca fara primul iese mai cacofonie asa.